О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 263 "Об утверждении Правил представления и исполнения обязательств о вывозе (ввозе) продуктов переработки и их формы"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 августа 2019 года № 934. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2019 года № 19307.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 655 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 263 "Об утверждении Правил представления и исполнения обязательств о вывозе (ввозе) продуктов переработки и их формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16589, опубликован 20 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил представления обязательств о вывозе (ввозе) продуктов переработки и их исполнения, а также их формы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила представления обязательств о вывозе (ввозе) продуктов переработки и их исполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму обязательства о вывозе продуктов переработки согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму обязательства о ввозе продуктов переработки согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
в Правилах представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки и его исполнения, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила представления обязательств о вывозе (ввозе) продуктов переработки и их исполнения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила представления обязательств о вывозе (ввозе) продуктов переработки и их исполнения (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 449 и пунктом 3 статьи 465 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления обязательств о вывозе (ввозе) продуктов переработки и их исполнения.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. К обязательству о ввозе продуктов переработки прилагаются:
документы, подтверждающие вывоз давальческого сырья:
договор (контракт), на основании которого осуществлен вывоз давальческого сырья;
товаросопроводительные документы.";

"Қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемелерді табыс ету және орындау қағидаларын және олардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 263 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 тамыздағы № 934 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 тамызда № 19307 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 655 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемелерді табыс ету және орындау қағидаларын және олардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 263 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16589 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 20 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемені табыс ету және оларды орындау қағидаларын, сондай-ақ олардың нысандарын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемені табыс ету және оларды орындау қағидалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеме нысандары;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме нысандары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемені табыс ету және оны орындау қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемені табыс ету және оларды орындау қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемені табыс ету және оларды орындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 449-бабының 6-тармағына және 465-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленген және қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені табыс ету және оларды орындау тәртібін айқындайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеге:
алыс-беріс шикізатының әкетілуін растайтын құжаттар:
алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асыруға негіз болған шарт (келісімшарт);
тауарға ілеспе құжаттар.";

приложения 1 и 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения 1 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам представления
обязательств о вывозе (ввозе)
продуктов переработки
и их исполнения";
правый верхний угол приложения 2 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам представления
обязательств о вывозе (ввозе)
продуктов переработки
и их исполнения";
приложения 2 и 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра Республики
Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 августа 2019 года № 934
Приложение 1
к Правилам представления
обязательства о вывозе (ввозе)
продуктов переработки и его
исполнения
Примечание: * за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 августа 2019 года № 934
Приложение 2
к Правилам представления
обязательства о вывозе (ввозе)
продуктов переработки
и его исполнения
Примечание: * за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства.
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 августа 2019 года № 934
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 263
Примечание: * за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства.
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 августа 2019 года № 934
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 263
Примечание: * за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства.

Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 1-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайта өңдеу өнімдерін әкету
(әкелу) туралы міндеттемені
табыс ету және оларды орындау
қағидаларына
1-қосымша";
Қағидаларға 2-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайта өңдеу өнімдерін әкету
(әкелу) туралы міндеттемені
табыс ету және оларды орындау
қағидаларына
2-қосымша";
көрсетілген бұйрыққа 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы тармақтын 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәлеметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы Қаржы министрі
А. Смаилов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 26 тамыздағы
№ 934 бұйрығына
1-қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкету
(әкелу) туралы міндеттемені
табыс ету және оны орындау
қағидаларына
1-қосымша
Ескерту: * жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 26 тамыздағы
№ 934 бұйрығына
2-қосымша
Қайта өңдеу өнімдерін әкету
(әкелу) туралы міндеттемені
табыс ету және оны орындау
қағидаларына
2-қосымша
Ескерту: * жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 26 тамыздағы
№ 934 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 263 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту: * жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 26 тамыздағы
№ 934 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 263 бұйрығына
3-қосымша
Ескерту: * жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда.