Об утверждении Перечня лекарственных средств любых форм, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций), медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия и сурдотифлотехнику, а также материалов и комплектующих для их производства, материалов, оборудования и комплектующих для их производства лекарственных средств любых форм, медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехнику, специальных средств передвижения, предоставляемых лицам с инвалидностью, обороты по реализации которых и импорт освобождаются от налога на добавленную стоимость
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2019 года № ҚР ДСМ-92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2019 года № 18829. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 марта 2026 года № 39
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 31.03.2026 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 10.11.2022 № ҚР ДСМ-133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 33) статьи 394, подпунктами 10) и 10-1) статьи 399 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 17.05.2022 № ҚР ДСМ-46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) перечень лекарственных средств любых форм, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций), медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия и сурдотифлотехнику, а также материалов и комплектующих для их производства, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень лекарственных средств любых форм, медицинских изделий, зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий, не зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий, на основании заключения (разрешительного документа), выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехнику, специальных средств передвижения, предоставляемых лицам с инвалидностью, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость, согласно приложению 2 к настоящему приказу.

Сату жөніндегі айналымдары және импорты қосылған құн салығынан босатылатын протездік-ортопедиялық бұйымдар мен сурдотифлотехниканы қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде фармацевтикалық субстанцияларды (активті фармацевтикалық субстанцияларды), медициналық бұйымдарды, сондай-ақ оларды өндіруге арналған материалдар мен жинақтаушылардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы, мүгедектігі бар адамдарға берілетін арнайы қозғалыс құралдарын қоса алғанда, медициналық бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 7 маусымдағы № ҚР ДСМ-92 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 11 маусымда № 18829 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2026 жылғы 31 наурыздағы № 39 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 31.03.2026 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 10.11.2022 № ҚР ДСМ-133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексі 394-бабының 33) тармақшасына, 399-бабының 10), 10-1) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексі 394-бабының 33) тармақшасына, 399-бабының 10), 10-1) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.05.2022 № ҚР ДСМ-46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Сату жөніндегі айналымдары құн салығынан босатылатын протездік-ортопедиялық бұйымдар мен сурдотифлотехниканы қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде фармацевтикалық субстанцияларды (активті фармацевтикалық субстанцияларды), медициналық бұйымдарды, сондай-ақ оларды өндіруге арналған материалдар мен жинақтауыш заттардың тізбесі бекітілсін;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Импорты қосылған құн салығынан босатылған дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде тіркелген, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат беру құжаты) негізінде, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде тіркелмеген кез келген нысандағы дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы, мүгедектігі бар адамдарға берілетін арнайы қозғалыс құралдарын қоса алғанда, медициналық бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесі бекітілсін.

Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10.11.2022 № ҚР ДСМ-133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 124 "Об утверждении перечней лекарственных средств любых форм, в том числе используемых (применяемых) в области ветеринарии, изделий медицинского (ветеринарного) назначения и медицинской (ветеринарной) техники, сурдотифлотехники, лекарственных субстанций, материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе используемых (применяемых) в области ветеринарии, изделий медицинского (ветеринарного) назначения и медицинской (ветеринарной) техники, обороты по реализации которых и импорт освобождаются от налога на добавленную стоимость" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16840, опубликован 4 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, 04.06.2018 г.).
3. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 10.11.2022 № ҚР ДСМ-133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Өткізу бойынша айналымдары және импорты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын), медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, медициналық (ветеринарлық) техниканың, сурдотифлотехниканың, дәрілік субстанциялардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың оның ішінде ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын), медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдар мен медициналық (ветеринарлық) техниканың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 124 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16840 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 4 маусымда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде оның көшірмеcін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу
от 7 июня 2019 года
№ ҚР ДСМ-92
Перечень лекарственных средств любых форм, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций), медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия и сурдотифлотехнику, а также материалов и комплектующих для их производства, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2019 жылғы 11 маусымдағы
№ 18829 бұйрығына
1-қосымша
Сату жөніндегі айналымдары құн салығынан босатылатын протездік-ортопедиялық бұйымдар мен сурдотифлотехниканы қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде фармацевтикалық субстанцияларды (активті фармацевтикалық субстанцияларды), медициналық бұйымдарды, сондай-ақ оларды өндіруге арналған материалдар мен жинақтауыш заттардың тізбесі

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказами Министра здравоохранения РК от 17.05.2022 № ҚР ДСМ-46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.11.2022 № ҚР ДСМ-133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Порядковый номер
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара
Группа 02. Мясо и пищевые мясные субпродукты
1.
0206 10 100 0,0206 22 000 1,0206 29 100 0,0206 30 000 1,0206 30 000 3,0206 41 000 1,0206 49 000 1,0206 80 100 0,0206 90 100 0
пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней, овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие, охлажденные или замороженные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 05. Продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные
2.
0507 90 000 0
рога марала, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 11. Продукция мукомольно-крупяной промышленности; солод; крахмалы; инулин; пшеничная клейковина
3.
1108
крахмал пшеничный, кукурузный, картофельный, инулин, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 12. Масличные семена и плоды; прочие семена, плоды и зерно; лекарственные растения и растения для технических целей; солома и фураж
4.
1211
растения, их отдельные части (включая семена и плоды), свежие или сушеные, целые или измельченные, дробленые или молотые, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 13. Шеллак природный неочищенный; камеди, смолы и прочие растительные соки и экстракты
5.
1302
соки и экстракты растительные, агар-агар, пектины, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 15. Жиры и масла животного или растительного происхождения и продукты их расщепления; готовые пищевые жиры; воски животного или растительного происхождения
6.
1504 20
рыбий жир, масло и их фракции, кроме жира из печени рыб, используемые при производстве фармацевтической продукции
7.
1505 00
жиропот, используемый при производстве фармацевтической продукции
8.
1515
растительные масла и их фракции, используемые при производстве фармацевтической продукции
9.
1520 00 000 0
глицерин, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 17. Сахар и кондитерские изделия из сахара
10.
1702
прочие сахара, включая химически чистые лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в твердом состоянии, используемые при производстве фармацевтической продукции
11.

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 17.05.2022 № ҚР ДСМ-46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.11.2022 № ҚР ДСМ-133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Реттік нөмірі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды
Тауардың атауы
02-топ. Ет және ет тамақ өнімдері
1.
0206 10 100 0,
0206 22 000 1,
0206 29 100 0,
0206 30 000 1,
0206 30 000 3,
0206 41 000 1,
0206 49 000 1,
0206 80 100 0,
0206 90 100 0
ірі қара малдың, шошқаның, қойдың, ешкінің, жылқының, есектің, қашырдың немесе лошактың фармацевтика өнімдерін шығару кезінде пайдаланылатын жаңадан сойылған, салқындатылған немесе тоңазытылған тағамдық қосымша өнімдер
05-топ. Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген жануарлардан алынған тамақ өнiмдері
2.
0507 90 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын маралдың мүйізі ғана
11-топ. Ұн тарту-жарма өнеркәсібінің өнімдері; мия; крахмалдар; инулин; бидай дән маңызы
3.
1108
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын бидай, жүгері, картоп крахмалы, инулин
12-топ. Майлы дақылдар мен тұқымдар; өзге жемістер, тұқымдар және дән; дәрілік өсімдіктер және техникалық мақсаттағы өсімдіктер; сабан және жемшөп
4.
1211
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын жас күйіндегі немесе кептірілген, бүтін немесе ұсақталған, жармаланған немесе ұнтақталған өсімдіктер ғана, олардың жекелеген бөліктері (тұқымы мен жемісін қоса алғанда)
13-топ. Табиғи тазаланбаған малшайыр; шайырлар, камедтер және өзге де өсiмдiк шырындары мен сығындылары
5.
1302
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өсімдік шырындары мен сығындылары, агар-агар, пектиндер ғана
15-топ. Жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған майлар және олардан ажыратылып алынған өнiмдер; дайын тағам майлары; жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған балауыздар
6.
1504 20
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын балық майы, май және олардың фракциясы, балық бауырынан алынатын майдан басқа
7.
1505 00
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шайыр
8.
1515
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өсімдік майлары және олардың фракциялары ғана
9.
1520 00 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын глицерин
17-топ. Қант және қанттан жасалған кондитерлік өнімдер
10.
1702
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қатты күйіндегі химиялық таза лактоза, мальтоза, глюкоза және фруктозаны қоса алғанда, өзге де қанттар
11.

1704 90 550 0
пастилки от боли в горле и таблетки от кашля, используемые для профилактики и лечения заболеваний
Группа 18. Какао и продукт из него
12.
1804 00 000 0
какао-масло, какао-жир, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 21. Разные пищевые продукты
13.
2106 90 980 3
смеси витаминов и минеральных веществ, предназначенные для сбалансированного дополнения к питанию, используемые для профилактики и лечения заболеваний
Группа 22. Алкогольные и безалкогольные напитки и уксус
14.
2207 10 000 0
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об. % или более, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 25. Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы, известь и цемент
15.
2501 00
хлорид натрия чистый, используемый при производстве фармацевтической продукции, лекарственные препараты и медицинские изделия, содержащие морскую воду
16.
2520 10 000 0
гипс, ангидрит, используемые в стоматологии и при производстве протезно-ортопедических изделий
17.
2526 20 000 0
тальк дробленый или молотый, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 27. Топливо минеральное, нефть и продукты их перегонки; битуминозные вещества; воски минеральные
18.
2712 10 900 0
вазелин нефтяной прочий, используемый при производстве фармацевтической продукции
19.
2712 20
парафин с содержанием масел менее 0,75 мас. %, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 28. Продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов
20.
группа 28
продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции, и дистиллированная, кондуктометрическая вода и вода аналогичной чистоты, используемая для медицинских целей
Группа 29. Органические химические соединения
21.
группа 29
органические химические соединения, природные или синтезированные, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции; для применения в стерилизаторах
Группа 30. Фармацевтическая продукция
22.
группа 30
фармацевтическая продукция
Группа 31. Удобрения
23.
3102 10 100 0
мочевина, содержащая более 45 мас. % азота в пересчете на сухой безводный продукт, используемая при производстве фармацевтической продукции
Группа 32. Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки; шпатлевки и прочие мастики; полиграфическая краска, чернила, тушь
24.

1704 90 550 0
аурулардың профилактикасы және емдеуге арналған тамақ ауруларына арналған пастилкалары және жөтелге арналған таблеткалар
18-топ. Какао және одан жасалған өнімдер
12.
1804 00 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын какао-майы, какао-тоң майы
21-топ. Әр түрлі тамақ өнімдері
13.
2106 90 980 3
аурулардың профилактикасы және емдеуге арналған тағамға теңгерімделген дәрумендер мен минералдық заттардың қоспалары
22-топ. Алкоголь және алкогольсіз сусындар және сірке
14.
2207 10 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын, 80 айн. % немесе одан жоғары спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті
25-топ. Тұз; күкірт; топырақ пен тас; сылақ материалдары, әк және цемент
15.
2501
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын таза натрий хлориді, құрамында теңіз суы бар дәрілік препараттар мен медициналық бұйымдар
16.
2520 10 000 0
стоматологияда және протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын керіш, ангидрит
17.
2526 20 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын жармаланған немесе ұнтақталған тальк
27-топ. Минералдық отын, мұнай және олардың айдау өнімдері; битуминоздық заттар; минералдық балауыздар
18.
2712 10 900 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өзге мұнай вазелині
19.
2712 20
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын құрамында кемінде 0,75 мас. % май бар парафин
28-топ. Бейорганикалық химия өнімдері; бағалы металдар, жерде сирек кездесетін металдар, радиоактивті элементтер немесе изотоптардың бейорганикалық және органикалық қосылыстары
20.
28
бейорганикалық химия өнімдері; фармацевтикалық, медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қымбат бағалы металдардың, жерде сирек кездесетін металдардың, радиоактивті элементтердің немесе изотоптардың бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары және тазартылған, кондуктометрлік су, медициналық мақсатта пайдаланылатын осыған ұқсас таза су
29-топ. Органикалық химиялық қосылыстар
21.
29
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи немесе синтезделген органикалық химиялық қосылыстар; стерилизаторларда қолдануға арналған
30-топ. Фармацевтикалық өнім
22.
30-топ
фармацевтикалық өнім
31-топ. Тыңайтқыштар
23.
3102 10 100 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын сусыз құрғақ өнімге есептегенде 45 мас. % астам азоттан тұратын несепнәр
32-топ. Илік немесе бояғыш сығындылар; танниндер және олардың туындылары; бояғыш заттар, пигменттер және өзге де бояғыш заттар; бояулар және лактар; шпатлевкалар және өзге де мастиктер; полиграфиялық бояу, сия, тушь
24.

3203 00
красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
25.
3204
органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
26.
3208
краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
27.
3215
краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые прочие, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
Группа 33. Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные, косметические или туалетные средства
28.
3301
эфирные масла, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
29.
3305 10 000 0
шампуни, применяемые в медицинских целях, зарегистрированные в Республике Казахстан в качестве лекарственного средства
30.
3307
лекарственные препараты и медицинские изделия, содержащие смесь морской и пресной воды, растворы для хранения контактных линз или глазных протезов
Группа 34. Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства, смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для чистки или полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки, пластилин, "зубоврачебный воск" и зубоврачебные составы на основе гипса
31.
3405
чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы, пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или покрытые такими средствами), используемые при производстве очковых линз
32.
3407 00 000 0
"зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)
Группа 35. Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи; ферменты
33.

3203 00
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар (жануар көмірінен басқа бояғыш сірінділерді қоса алғанда); фармацевтикалық, медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын осы топқа 3-ескертуде көрсетілген өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар
25.
3204
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы синтетикалық органикалық бояғыш заттар; осы топқа 3-ескертуде көрсетілген синтетикалық органикалық бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар; фармацевтикалық, медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы оптикалық ақтағыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын синтетикалық органикалық өнімдер
26.
3208
синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізінде жасалған, диспергирленген немесе сусыз ортада ерітілген (эмальдар және политурларды қоса алғандағы) бояулар және лактар; фармацевтикалық, медициналық өнімдерді таңбалау және шығару кезінде пайдаланылатын ерітінділер
27.
3215
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын полиграфиялық бояу, жазуға немесе сурет салуға арналған сия немесе тушь және өзге де қоюландырылған, немесе қоюландырылмаған қатты немесе қатты емес, өзге де бояулар
33-топ. Эфир майлары және резиноидтер; парфюмерлік, косметикалық немесе дәретханаға арналған заттар
28.
3301
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын эфир майлары
29.
3305 10 000 0
Қазақстан Республикасында дәрілік заттар ретінде тіркелген, медициналық мақсатта қолданылатын сусабындар
30.
3307
құрамында теңіз және еріген сулар қоспасы бар дәрілік препараттар мен медициналық бұйымдар көру линзаларын немесе көз протездерін сақтауға арналған ерітінділер
34-топ. Сабын, беттік белсенді органикалық заттар, жуғыш заттар, майлағыш заттар, жасанды және дайын балауыз, тазартатын және жылтырататын құрамдар, шамдар және ұқсас өнімдер, жабыстыру үшін пасталар, пластилин, "тіс балауызы" және тiске арналған гипс негiзiндегi құрамдар
31.
3405
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланылатын 3404 тауар позициясының балауыздан басқа тазалау пасталары және ұнтақтары және ұқсас құралдар (соның ішінде қағаз, мақта, киіз немесе биязы киіз, мата емес материалдар, сол құралдар сіңдірілген борпақ пластмасса немесе борпақ резина)
32.
3407 00 000
тек қана "тіс дәрісінің балауызы" немесе тіс қалыбын алуға арналған құрамдар, тіс дәрігерлік мақсатқа арналған керіш (кальцилеген керіш немесе кальций сульфаты) негізінде дайындалған өзге де құрамдар
35-топ. Ақуыз заттары; модификацияланған крахмалдар; желімдер; ферменттер
33.

3502
альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина, используемые при производстве фармацевтической продукции
34.
3503 00
желатин и его производные, капсулы желатиновые твердые, используемые для медицинских целей и при производстве фармацевтической продукции
35.
3505 10
декстрины, прочие модифицированные крахмалы, используемые при производстве фармацевтической продукции
36.
3506
клей, клей плавильный на основе каучука и прочие готовые адгезивы, используемые при производстве медицинской продукции
37.
3507
ферменты, ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 37. Фото-и кинотовары
38.
3701
рентгеновские фотопластинки и фотопленки плоские из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, используемые для медицинских, стоматологических целей
39.
3702 10 000 0
рентгеновские фотопленки в рулонах из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, для медицинских, стоматологических целей
40.
3707
фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных препаратов); продукты несмешанные, используемые для фотографических целей, представленные в отмеренных дозах или упакованные для розничной продажи в готовом к использованию виде для медицинских, стоматологических целей
Группа 38. Прочие химические продукты
41.
3802 10 000 0
уголь активированный, используемый в медицинских целях
42.
3807 00 100 0
деготь древесный, используемый при производстве фармацевтической, медицинской продукции
43.
3821 00 000 0
среды культуральные, готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных, используемые в медицинских целях
44.
3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 12 000 9, 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 3822 19 000 9, 3822 90 000 0
реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, сертифицированные эталонные материалы, используемые в медицинских целях
45.
3824 99 610 0,3824 99 620 0,3824 99 640 0
продукты и составы, применяющиеся в фармакологии или хирургии
Группа 39. Пластмассы и изделия из них
46.
группа 39
пластмассы и изделия из них, используемые в медицинских, стоматологических целях, а также для производства лекарственных средств, медицинских изделий
Группа 40. Каучук, резина и изделия из них
47.

3502
альбуминдер (соның ішінде құрғақ затқа есептегенде іркіт ақуызының салмағы 80% артық екі немесе одан да көп іркіт ақуызының тұнбасын қоса алғанда), альбуминаттар және фармацевтикалық өнімді өндіру кезінде пайдаланатын басқа да альбумин туындылары
34.
3503 00
медициналық мақсатта және фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын желатин және оның туындылары; желатин қатты капсулалар
35.
3505 10
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын декстриндер, өзге түрлендірілген крахмалдар
36.
3506
медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланатын желім каучук негізінде жасалған балқытылған желім және өзге де дайын адгезивтер
37.
3507
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын басқа жерде аталмаған ферменттер, ферменттік препараттар
37-топ. Фото- және кинотауарлар
38.
3701
медициналық, стоматологиялық мақсаттарға пайдаланылатын қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған жайпақ рентгендік фотопластинкалар мен фото үлдірлер
39.
3702 10 000 0
медициналық, стоматологиялық мақсаттарға пайдаланылатын қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған орамдағы рентгендік фотоүлдірлер
40.
3707
фотохимикаттар (лактар, желімдер, адгезивтер және ұқсас құралдардан басқа); фотографиялық мақсаттарда пайдаланылатын араластырылмаған өнімдер, өлшенген дозада немесе медициналық, стоматологиялық мақсаттарда пайдалануға дайын күйдегі бөлшектік саудаға арнап қапталып ұсынылғандар
38-топ. Басқа да химиялық өнімдер
41.
3802 10 000 0
медициналық мақсатта пайдаланылатын активтендірілген көмір
42.
3807 00 100 0
фармацевтикалық, медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланатын ағаштың қара майы
43.
3821 00 000 0
медициналық мақсаттарда пайдаланатын микроорганизмдер (вирустар және соған ұқсастарды қоса) немесе өсімдік, адам немесе жануарлар жасушаларын өсіруге немесе қолдауға арналған дайын дақылды орталар
44.
3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 12 000 9, 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 3822 19 000 9, 3822 90 000 0
төсемдегі диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, төсемдегі немесе онсыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, медициналық мақсаттарда пайдаланылатын сертификатталған эталондық материалдар
45.
3824 99 610 0,
3824 99 620 0,
3824 99 640 0
фармакологияда немесе хирургияда қолданылатын өнімдер және құрамдар
39-топ. Пластмассалар және олардың өнімдері
46.
39
медициналық, стоматологиялық мақсатта, сондай-ақ дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды шығару үшін пайдаланатын пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
40-топ. Каучук, резеңке және олардың өнімдері
47.

4001 10 000 0
латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный, используемый при производстве фармацевтической, медицинской продукции
48.
4001 22 000 0
каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR) используемый при производстве фармацевтической, медицинской продукции
49.
4005 10 000 0
резиновая смесь, наполненная техническим углеродом, или диоксидом кремния, эластомер, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
50.
4006 90 000 0
прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины - прочие, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
51.
4008
пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили, фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины, используемые при производстве протезно-ортопедических изделий
52.
4010
ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из вулканизованной резины, используемые в фармацевтической, медицинской промышленности
53.
4014
изделия гигиенические или фармацевтические извулканизированной резины, кроме твердой резины или без них: пробки из вулканизированной резины, кроме твердой резины, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции, резиновые грелки, спринцовки, кислородные подушки, глазные пипетки, аспираторы для носа, молокоотсосы, детские зубные кольца, кружка Эсмарха, жгут кровоостанавливающий, бинт Мартенса, используемые в медицинских целях, различные типы сосок и аналогичные изделия для детей, контрацептивы из вулканизированной резины
54.
4015 12 000 1, 4015 12 000 9, 4015 19 000 0, 4015 90 000 0
одежда и ее принадлежности, перчатки медицинские, хирургические и смотровые, стерильные и нестерильные из вулканизированной резины, пояса и повязки из неопрена для медицинских целей
55.
4016
изделия из вулканизированной резины, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции
Группа 41. Необработанные шкуры (кроме натурального меха) и выделанная кожа
56.
4104
кожа из шкур крупного рогатого скота или животных семейства лошадиных без волосяного покрова, используемая при производстве протезно-ортопедических изделий
Группа 48. Бумага и картон; изделия из бумажной массы, бумаги или картона
57.
4803 00
полотно из целлюлозных волокон в рулонах, используемое при производстве медицинской продукции
58.

4001 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған каучук латексі
48.
4001 22 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, техникалық мамандандырылған (ТSNR) каучук
49.
4005 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын техникалық көміртегімен немесе кремний диоксидімен, эластометрмен толтырылған резеңке қоспасы
50.
4006 90 000 0
басқа нысандар (мысалы, темірлер, құбырлар және бейінді түрлер) және үрленбеген резина бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар) - фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын басқа да заттар
51.
4008
протездік-ортопедиялық бұйымдарды жасау кезінде пайдаланатын қатты резеңкеден басқа, пластиналар, қаңылтырлар, жолақтар немесе таспалар, шыбықшалар және вулкандалған резеңкеден жасалған қалыптық профильдер
52.
4010
фармацевтикалық, медициналық өнеркәсіпте пайдаланатын вулкандалған резеңкеден жасалған конвейерлі таспалар немесе жетекті ремендер немесе бельтинг
53.
4014
қатты резеңкеден басқа вулканизацияланған резеңкеден немесе оларсыз жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар; фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған тығындар; медициналық мақсатта пайдаланылатын резеңке жылытқыштар, бүріккіштер, оттекті жастықтар, көз пипеткалары, мұрынға арналған аспираторлар, сүтсорғыштар, балаларға арналған тіс дөңгелектері, Эсмарх ыдысы, қан тоқтатқыш жгут, Мартенс бинті және т.б., емізіктердің бірнеше түрлері және балаларға арналған ұқсас бұйымдар; вулканизацияланған резеңкеден жасалған контрацептивтер;
54.
4015 12 000 1, 4015 12 000 9, 4015 19 000 0, 4015 90 000 0
киім және оның керек-жарақтары, медициналық қолғаптар, медициналық мақсаттарға арналған
вулканизацияланған резеңкеден жасалған медициналық, хирургиялық және қарап-тексеруге арналған, стерильді және стерильденбеген қолғаптар, неопреннен жасалған белдіктер мен таңғыштар
55.
4016
Фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланатын вулкандалған резеңкеден жасалған бұйымдар
41-топ. Өңделмеген терілер (табиғи жүннен басқа) және иленген тері
56.
4104
протездік-ортопедиялық бұйымдарды жасау кезінде пайдаланылатын ірі қара малдың немесе жылқы тұқымдас малдың немесе оның терісінен жасалған тықыр былғары
48-топ. Қағаз және картон; қағаз массасы, қағаз немесе картон өнімдері
57.
4803 00
медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланатын қаптамадағы целлюлоза талшығынан жасалған кенеп
58.

4804
крафт-бумага и крафт-картон немелованные в рулонах или листах, используемые в фармацевтической, медицинской продукции
59.
4811
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, используемые в медицинских, фармацевтических целях, а также для производства фармацевтической, медицинской продукции
60.
4818 90 100 0
изделия, применяемые в хирургических, медицинских целях, не расфасованные для розничной продажи
61.
4819 10 000 0
картонки, ящики и коробки из гофрированной бумаги или картона, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
62.
4821
ярлыки и этикетки, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
63.
4823 90
бумага в рулонах, используемая при производстве фармацевтической, медицинской продукции
Группа 52. Хлопок
64.
5208,
5208 11 100 0,5208 21 100 0
ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас. % или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м для изготовления бинтов, перевязочных материалов и медицинской марли
Группа 56. Вата, войлок или фетр и нетканые материалы; специальная пряжа; бечевки, веревки, канаты и тросы и изделия из них
65.
5603
нетканый материал из химических нитей, используемый при производстве фармацевтической, медицинской продукции
66.
5604
резиновые нить и шнур с текстильным покрытием; текстильные нити, плоские и аналогичные нити, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
Группа 61. Предметы одежды и принадлежности к одежде, трикотажные машинного или ручного вязания
67.
6108,
6108 21 000 0
трусы для медицинского применения из хлопчатобумажной пряжи
68.
6115 10 100 1,
6115 10 100 2,
6115 10 100 9
чулки, колготки, гольфы из синтетических нитей для страдающих варикозным расширением вен
Группа 62. Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных машинного или ручного вязания
69.
6204
предметы одежды, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
70.
6210
предметы одежды, изготовленные из материалов товарных позиций 5603, применяемые для медицинской и фармацевтической деятельности
71.
6211
предметы одежды прочие, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
72.

4804
4802 немесе 4803 тауар позициясының тауарларынан басқа-да, фармацевтикалық, медициналық мақсаттарда қолданылатын ағартылмаған крафт-қағаз және крафт-картон қаптамада немесе парақталған
59.
4811
4803, 1809 немесе 4810 тауар позициясының тауарларынан басқа медициналық, фармацевтикалық мақсатта, сондай-ақ фармацевтикалық, медициналық өнімді шығару үшін пайдаланатын беті боялған немесе әшекейленген немесе орамада не кез келген тікбұрышты (соның ішінде квадратты) парақтарда басылған қағаз, қатырма қағаз, целлюлозды мақта және қапталған, сіңдірілген, ламинирленген целлюлозды талшықтан жасалатын кенеп
60.
4818 90 100 0
бөлшек саудада сату үшін оралмаған хирургиялық және медициналық мақсатта қолданылатын бұйымдар
61.
4819 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын гофр қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған жәшіктер мен қораптар
62.
4821
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын жазба белгілері мен затбелгілер
63.
4823 90
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын орамдағы қағаз
52-топ. Мақта
64.
5208 11 100 0
5208 21 100 0
бинттер, таңу материалдары мен медициналық дәке дайындауға арналған бетінің тығыздығы кемінде 200 г/м2 аспайтын құрамында 85 % мас. немесе одан көп мақта талшықтарынан тұратын мақта маталар
56-топ. Мақта, киіз немесе фетр және беймата материалдар, арнайы иірілген жіп; жіңішке арқандар, жіптер, арқандар және арқансымдар және олардың өнімдері
65.
5603
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын химиялық жіптерден жасалған матадан жасалмаған материал
66.
5604
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, матамен қапталған резеңке жіп және бау; 5404 немесе 5405 тауар позициясымен бірдей, сіңдірілген, қапталған немесе резеңке немесе пластмасса қабы бар жалпақ мата жіптер
61-топ. Трикотажды немесе қолдан тоқылған киім бұйымдары және киім керек-жарақтары
67.
6108 21 000 0
медициналық қолдануға арналған трусилер
68.
6115 10 100 9,
6115 10 100 1,
6115 10 100 2
көктамырдың кеңеюінен зардап шегетіндерге арналған синтетикалық жіптен тоқылған шұлықтар, колготкалар, гольфтер
62-топ. Трикотажды немесе қолдан тоқылған киім бұйымдары және киім керек-жарақтарынан басқа
69.
6204
фармацевтикалық және медициналық мақсатта пайдаланылатын киімдер
70.
6210
медициналық және фармацевтикалық қызметте пайдаланылатын, 5602, 5603, 5903, 5906 немесе 5907 тауар позициясындағы материалдардан жасалған киімдер
71.
6211
фармацевтикалық және медициналық мақсатта пайдаланылатын өзге киімдер
72.

6212
бюстгальтеры, пояса, корсеты, подвязки и аналогичные изделия и их части трикотажные машинного или ручного вязания или нетрикотажные для медицинских целей
73.
6217
принадлежности к одежде готовые прочие; части одежды или принадлежности к одежде, кроме включенных в товарную позицию 6212, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
Группа 63. Прочие готовые текстильные изделия; наборы; одежда и текстильные изделия, бывшие в употреблении; тряпье
74.
6302
белье постельное, столовое, туалетное и кухонное, используемое в фармацевтической и медицинской деятельности
75.
6307
готовые изделия прочие, включая выкройки одежды, изделия из текстильного материала, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции, а также в медицине, такие как жгут кровоостанавливающий, маски медицинские, бахилы, пояса, корсеты, корректоры осанки медицинского назначения, фиксаторы медицинские для шейного отдела позвоночника, повязки поддерживающие медицинские для фиксации конечностей в хирургии
Группа 65. Головные уборы и их части
76.
6504 00 000 0
шляпы и прочие головные уборы, плетенные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
77.
6505 00
шляпы и прочие головные уборы трикотажного машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного материала с подкладкой или без подкладки, или с отделкой, или без отделки; сетки для волос из любого материала с подкладкой или без подкладки, или с отделкой, или без отделки, используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
Группа 66. Зонты, солнцезащитные зонты, трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и их части
78.
6602 00 000 0
трости, специально предназначенные для лиц с инвалидностью и людей, имеющих увечья
Группа 68. Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов
79.
6804
камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резки, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей, используемые при производстве очковых линз
80.

6212
медициналық мақсаттарға арналған төстартқыштар, белдіктер, корсеттер, таңғыштар және ұқсас бұйымдар, және олардың машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма немесе тоқыма емес бөліктері
73.
6217
дайын киімдерге тиістілер өзгелер; киім бөліктері немесе 6212 тауар позициясына кіретіндерден басқа фармацевтикалық және медициналық қызметке пайдаланылатын киімге керек-жарақтар;
63-топ. Басқа да дайын текстиль бұйымдары; жиынтықтар; бұрын қолданылған киім және текстиль бұйымдары; ескі маталар
74.
6302
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын төсекке, асханаға, дәретханаға және ас үйге арналған жайма
75.
6307
киімнің пішілген үлгісін қоса алғанда өзге де дайын бұйымдар, фармацевтикалық, медициналық өнім шығару кезінде, сондай-ақ медицинада пайдаланылатын қан тоқтататын жгут, медициналық маскалар, бахилалар, белдіктер, корсеттер, медициналық мақсаттағы арқа түзеткіштері, омыртқаның мойын бөлігіне арналған медициналық бекіткіштер, хирургияда аяқ-қолды бір қалыпты ұстауға арналған медициналық таңғыштар сияқты тоқыма материалдарынан жасалған бұйымдар
65-топ. Бас киімдер және олардың бөліктері
76.
6504 00 000 0
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын шляпалар және тоқылған немесе астары бар немесе астары жоқ, бөлігі бар немесе бөлігі жоқ кез-келген матаның жолақтарынан біріктірілген басқа да бас киімдер
77.
6505 00
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын шляпалар және машинамен тоқылған немесе қолдан тоқылған немесе шілтердің, фетрдың немесе астары бар немесе астары жоқ, бөлігі бар немесе бөлігі жоқ басқа да тоқыма материалдарының бүтін бөлігінен (тек жолақтан емес) әзірленген бас киім; астары бар немесе астары жоқ, бөлігі бар немесе бөлігі жоқ кез-келген матадан дайындалған шашқа арналған тор
66-топ. Қолшатырлар, күннен қорғайтын қолшатырлар, тіреуіштер, тіреуіш-орындықтар, сыпталған ағаштар, қамшылар және олардың бөліктері
78.
6602 00 000 0
Мүгедектігі бар адамдар мен зақымданған адамдарға арналған арнайы таяқтар
68-топ. Тас, гипс, цемент, асбест, слюдалар немесе ұқсас материалдардан жасалатын бұйымдар
79.
6804
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланатын, қайрағыш тастар, тегістегіш дөңгелектер және тегістеуге, қайрауға жылтыратуға, келтіруге немесе кесуге арналған тірек конструкциясы жоқ ұқсас бұйымдар, қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастар және олардың агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден жасалған немесе жиынтығында басқа да материалдардың бөлшектері бар немесе осы бөлшектер жоқ керамикадан жасалған тастар
80.

6805
природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основах, используемые при производстве очковых линз
Группа 69. Керамические изделия
81.
6909
изделия керамические для лабораторных, химических целей, используемые в медицине
Группа 70. Стекло и изделия их него
82.
7001 00 910 0
оптическое стекло, применяемое при изготовлении и производстве фармацевтической и медицинской продукции
83.
7005 10 800 0
рентгеновское стекло для защиты от рентгеновского излучения
84.
7010 10 000 0
ампулы стеклянные, применяемые при производстве фармацевтической продукции
85.
7010 20 000 0
пробки, крышки и прочие аналогичные изделия из стекла, используемые при производстве фармацевтической продукции
86.
7010 90 710 0,7010 90 790 0
бутыли, флаконы, банки, ампулы и прочие стеклянные емкости, используемые при производстве фармацевтической продукции
87.
7015
стекла для корректирующих или не корректирующих зрение очков, изогнутые, вогнутые с углублением или подобные стекла, оптически не обработанные; полые стеклянные сферы и их сегменты для изготовления указанных стекол, применяемые при изготовлении и производстве фармацевтической и медицинской продукции
88.
7017
посуда стеклянная для лабораторных фармацевтических целей
Группа 73. Изделия из черных металлов
89.
7311 00
емкости для сжатого или сжиженного газа из черных металлов, используемые в медицинской технике, медицинских изделиях, а также производстве фармацевтической, медицинской продукции
90.
7319 90 900 0
прочие иглы, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
91.
7326 90 980 7
стерилизационные коробки и аналогичные изделия, используемые в медицинских целях
Группа 74. Медь и изделия из нее
92.
группа 74
трубы, трубки и фитинги для труб из рафинированной меди, используемые в медицине для обеспечения лечебными газами, используемые в медицинских целях и (или) при производстве фармацевтической, медицинской продукции
Группа 76. Алюминий и изделия из него
93.
7604
прутки и профили алюминиевые, используемые при производстве медицинского изделия и оборудования систем лечебного газоснабжения
94.
7607
фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм, используемая при производстве лекарственных средств для упаковки в блистер
95.
7612,
7612 10 000 0
емкости, деформируемые трубчатые из алюминия (тубы), используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
96.
7612,

6805
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланатын табиғи немесе жасанды түйіршікті ұнтақ немесе қағаз, мата, қатырма қағаз немесе өзге негізінде жасалған дән
69-топ. Керамикалық бұйымдар
81.
6909
медицинада пайдаланылатын зертханалық, химиялық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар
70-топ. Шыны және оның бұйымдары
82.
7001 00 910 0
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді жасау және шығару кезінде қолданылатын оптикалық шыны
83.
7005 10 800 0
рентген сәулелерінен қорғауға арналған рентген әйнегі
84.
7010 10 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шыныдан жасалған ампулалар
85.
7010 20 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдалынатын тығындар, қақпақтар және басқа ұқсас бұйымдар
86.
7010 90 710 0,
7010 90 790 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын бөтелкелер, сауыттар, банкалар, ампулалар және басқа шыны ыдыстар
87.
7015
көруді түзететін немесе түзетпейтін көзілдіріктерге арналған майысқан, тереңдетіп иілген шынылар немесе осыған ұқсас өңделмеген оптикалық шынылар; фармацевтикалық және медициналық өнімдерді дайындау және шығару кезінде қолданылатын тұтас шынылық сфералар және олардың көрсетілген шыныларды дайындауға арналған сегменттері
88.
7017
зертханалық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған шыны ыдыстар
73-топ. Қара металдардан жасалған бұйымдар
89.
7311 00
медициналық бұйымдарда, сондай-ақ фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығаруда пайдаланылатын қара металдан жасалған сығылған немесе сұйытылған газға арналған ыдыс және емдік газбен қамту жүйесінің жабдығы
90.
7319 90 900 0
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығаруда пайдаланатын басқа да инелер
91.
7326 90 980 7
медициналық мақсатта пайдаланылатын зарарсыздандыру қораптары және ұқсас бұйымдар
74-топ. Мыс және одан жасалған бұйымдар
92.
74
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, медицинада емдік газдармен қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын тазартылған мыстан жасалған құбырлар, түтіктер және құбырларға арналған фитингтер
76-топ. Алюминий және одан жасалған бұйымдар
93.
7604
медициналық бұйымдарды және емдік газбен қамту жүйесі жабдықтарын шығару кезінде пайдаланылатын шыбықтары мен алюминий профильдер
94.
7607
дәрілік заттарды шығару кезінде блистерге қаптамалау үшін қалыңдығы (негізін қоспағанда) 0,2 мм артық емес алюминий фольга (негізсіз немесе қағаз, қатырма қағаз, пластмасса немесе өзге де ұқсас материал негізінде)
95.
7612 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын алюминийден жасалған деформацияға ұшырайтын түтікті ыдыстар (тубалар)
96.

7612 90 200 0
прочие алюминиевые емкости, используемые для производства фармацевтической продукции в аэрозольных упаковках
97.
7613 00 000 0
емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 78. Свинец и изделия из него
98.
7804
листы, полосы или ленты и фольга свинцовые, используемые в медицине для защиты от ионизирующих излучений
Группа 80. Олово и изделия из него
99.
8001 20 000 0
сплавы оловянные для блокирования линз
Группа 82. Инструменты, приспособления, ножевые изделия, ложки и вилки из недрагоценных металлов; их части из недрагоценных металлов
100.
8207
сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
Группа 83. Прочие изделия из недрагоценных металлов
101.
8309 90
закупорочные крышки из алюминия, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 84. Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства; их части
102.
8405 10 000 9
газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них, (генераторы кислорода для медицины), используемые в медицинских целях и (или) фармацевтической и медицинской промышленности
103.
8413
насосы жидкостные с расходомерами или без них, используемые при производстве фармацевтической продукции
104.
8414
насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров и прочие, используемые в медицинских целях и (или) фармацевтической, медицинской промышленности
105.
8415 81 001 0,8415 90 000 9
промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях в производстве фармацевтической и медицинской продукции; их части
106.
8418
холодильное и морозильное оборудование, его части, за исключением бытового, используемое в медицинских целях, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической продукции
107.
8419
машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жарка, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безинерционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические прочие, используемые при производстве фармацевтической, медицинской; части оборудования

7612 90 200 0
фармацевтикалық өнімді шығару үшін пайдаланылатын аэрозольді орамдардағы алюминийден жасалған басқа ыдыстар
97.
7613 00 000 0
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, сығылған газдарға арналған алюминий ыдыстар
78-топ. Қорғасын және одан жасалған бұйымдар
98.
7804
ионды сәуледен қорғау үшін медицинада пайдаланылатын қорғасын парақтар, кесінділер немесе таспалар мен фольгалар
80-топ. Қалайы және одан жасалған бұйымдар
99.
8001 20 000 0
линзаларды оқшаулауға арналған оңай балқитын металл (Вуд қоспасы);
82-топ. Бағалы емес металдардан жасалған аспаптар, тетіктер, пышақ бұйымдары, қасықтар және шанышқылар; олардың бағалы емес металдардан жасалған бөлшектері
100.
8207
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын металды сымдауға немесе бөлуге арналған фильерлерді қоса алғанда қол құралдарына арналған механикалық жетегімен немесе онсыз немесе станоктарға арналған (мысалы нығыздау, қалыптау, кесу, шабу, бұранданы кесу, бұрғылау, қайрау, тарту, жоңғылау, токарлық өңдеу немесе бұрау) ауысымдық жұмыс құралдары
83-топ. Бағалы емес металдардан жасалған басқа да бұйымдар
101.
8309 90
фармацевтикалық өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын жасалған тығындағыш қақпақтар
84-топ. Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар және механикалық құрылғылар; олардың бөліктері
102.
8405 10 000 9
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз газ генераторлары немесе сулы газ генераторлары; тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз ацетилендік газ генераторлары және осыған ұқсас газ генераторлары (медицинаға арналған оттегі генераторлары)
103.
8413
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шығыс өлшеуіштер бар немесе жоқ сұйықтық сорғылары
104.
8414
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық өнеркәсіпте пайдаланылатын ауа немесе вакуумды сорғыштар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштер; желдеткіші бар, сүзгіштері бар немесе сүзгішсіз желдеткіші немесе рецикуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткіші бар шкафтар
105.
8415 81 001 0,
8415 90 000 9
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде арнайы өндіріс үй-жайларында микроклиматты сақтауға арналған температураның және ылғалдың автоматтық реттегіші бар өндірістік кондиционерлер; олардың бөліктері
106.
8418
тұрмыстықты қоспағанда фармацевтикалық өнімді шығару кезінде медициналық мақсатта, пайдаланатын тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтар; оның бөліктері
107.
8419
жылыту, қайнату, қуыру, дистилдеу, ректификациялау, зарарсыздандыру, пастерлеу, булау, кептіру, буын кетіру, желдету немесе салқындату сияқты температураны өзгерту үдерісінде материалдарды өңдеу үшін электрмен немесе электрсіз қыздыратын (пешті, камераны және 8514 тауар позициясының басқа да жабдықтарын қоспағанда) өнеркәсіптік немесе зертханалық машиналар, жабдықтар; фармацевтикалық, медициналық өніміндерді шығару кезінде пайдаланатын инерциясы жоқ су жылытқыштар немесе жылу су аккумуляторлары электрсіз, өзге де; медицина өнеркәсібіне арналған жабдықтардың бөлшектері

108.
8421
центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для медицинских целей, а также используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции, и их части
109.
8422
оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков, используемое при производстве фармацевтической, медицинской продукции, и их части
110.
8423
весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах (машины для контроля веса упаковок на конвейере, чеквейер); оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров с максимальной массой взвешивания не более 30 кг, используемые при производстве фармацевтической продукции
111.
8428 20 800 9
пневматические подъемники и конвейеры, используемые в производстве фармацевтической, медицинской продукции
112.
8438
отливочные и таблетирующие машины, машины для нанесения оболочки, предназначенные для производства фармацевтической продукции
113.
8442
машины, аппаратура и оснастка для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры или тографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные), используемые в организациях здравоохранения, чистых помещениях, при производстве фармацевтической и медицинской продукции; их части
114.
8443
машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности: используемые в организациях здравоохранения, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической, медицинской продукции; их части
115.
8444 00
машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов, используемые в организациях здравоохранения, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической и медицинской продукции; их части

108.
8421
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын цетрифугалар, соның ішінде орталықтандырылған кептіргіштер; сұйықтықтар мен газдарды сүзуге және тазартуға арналған құрылғылар мен қондырғылар, олардың бөлшектері
109.
8422
Фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын шөлмектер және өзге де ыдыстарды жууға және кептіруге арналған қондырғылар; шөлмектер, банкаларды тығындауға, толтыруға, қораптарды, қаптарды және өзге де ыдыстарды жабуға, бекітуге немесе оларды белгілеуге арналған құралдар; шөлмектер, банкалар, тубалар және ұқсас ыдыстарды қақпақтар немесе тығындармен герметикалық тығындауға арналған құралдар; қаптамалауға немесе орауға (соның ішінде қаптама материалының термоорнығуы бар тауарды қаптаушы құрал) арналған құралдар және басқалары; сусындарды газдауға арналған құралдар
110.
8423
конвейерлердегі бұйымдарды үздіксіз өлшеуге арналған таразылар (конвейерде, чеквейерде қаптама салмағын бақылауға арналған машиналар); фармацевтика өнімін шығару кезінде пайдаланылатын өлшеу салмағының ең жоғары салмағы 30 кг-ден аспайтын алдын ала оралған тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдықтар
111.
8428 20 800 9
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын пневматикалық көтермелер және конвейерлер
112.
8438
фармацевтикалық өнімді шығаруға арналған құюға және таблетка жасауға арналған машиналар, қабығын жасауға арналған машиналар
113.
8442
пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа түрлерін дайындауға немесе әзірлеуге арналған (8456-8465 тауар позициясындағы станоктардан басқа) машиналар, аппаратуралар, жабдықтар; пластиналар, цилиндрлер немесе басқа да баспа түрлері; фармацевтикалық және медициналық өнімдерді, олардың бөлігін шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын пластиналар, цилиндрлер және баспа мақсаты үшін дайындалған литографиялық тастар (мысалы үшкірленген, тегістелген немесе жылтыратылған); олардың бөліктері
114.
8443
пластиналар, цилиндрлер және 8442 тауар позициясының басқа да баспа түрлері арқылы баспа үшін пайдаланатын баспа машиналары; басқа да біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшірме аппараттары және факсимил апараттары; олардың бөлігі және фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын олардың бөліктері және құралдары; олардың бөліктері
115.
8444
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын химиялық тоқыма маталарын тартуға, созуға, тоқуға немесе кесуге арналған машиналар; олардың бөлшектері

116.
8459
станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, при производстве фармацевтической и медицинской продукции
117.
8462
станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше: используемые в организациях здравоохранения, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической и медицинской продукции
118.
8464
станки для обработки оптического стекла, используемые при производстве медицинского изделия
119.
8466
части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8459, 8462, 8464, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к станкам; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов, используемые для обработки оптического стекла при производстве медицинского изделия
120.
8467 11 900 0,8467 21 910 0,8467 29 510 0
инструменты ручные с электрическим двигателем, прочие, используемые при производстве протезно-ортопедических изделий
121.
8467,
8467 89 000 0
ручные электрические инструменты для фрезерования, используемые при изготовлении очковых линз
122.
8471,
8471 49 000 0
машины вычислительные прочие, поставляемые в виде систем, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции
123.
8474,
8474 20 000,8474 39 000 1,8474 80 101 0,8474 80 901 0,8474 90
оборудование для измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания минеральных продуктов в порошкообразном состоянии (грануляторы); оборудование для агломерации, формовки или отливки, используемое при производстве фармацевтической продукции, и их части
124.
8477
оборудование для обработки резины или пластмасс или производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное, используемое при производстве фармацевтической, медицинской продукции
125.
8479 89 970 7
машины и механические устройства, поименованные, используемые при производстве медицинского изделия
126.
8480 71 000 0
формы для литья резины или пластмасс, используемые при производстве медицинского изделия

116.
8459
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді, олардың бөліктерін шығару кезінде 8458 тауар позициясындағы (көп салалы токарь станогын қоса отырып) токарь станогынан басқа металды жою арқылы сыртқы немесе ішкі ойманы бұрғылауға, тегістеуге, фрезерлеуге кесуге арналған металл кесуші (жүйелік құрудың агрегаттық станоктарды қоса алғанда) станоктар
117.
8462
материалдарды көлемді мөртабандармен, соғумен және мөрлеумен өңдеуге арналған (қысымдарды қоса алғанда) станоктар; иілмелі, (қысымдарды қоса алғанда) шеті иілмелі, дұрыс, кесілген, ұрылған немесе бөлінген металдарды өңдеуге арналған станоктар; фармацевтикалық және медициналық өнімдерін шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын жоғарыда аталмаған металдарды немесе металлдардың карбидтерін өңдеуге арналған қысымдар
118.
8464
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын оптикалық әйнектерді өңдеуге арналған станоктар
119.
8466
ерекше немесе құралдар мен бөлшектерді өзі ашылатын бұранда кескіш ұштарды, ұзын ұштарды және станокқа басқа да арнайы құралдарға арналған құралдарды қоса алғанда негізінен 8459, 8462, 8464 тауар позицияларының жабдықтары үшін бағытталған бөліктері мен бөлшектері; медициналық бұйымдарды шығару кезінде оптикалық шыны өңдеу үшін пайдаланатын қол құралдарының барлық түрлеріне арналған жұмыс құралдарын бекітуге арналған құралдар
120.
8467 11 900 0,
8467 21 910 0,
8467 29 510 0
протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын электрлі қозғалтқышы бар қолмен басқарылатын құрал-саймандар, басқалары
121.
8467 89 000 0
көзілдірік линзаларын дайындау кезінде пайдаланылатын фрезерлеуге арналған қолмен басқарылатын электрлі құрал-саймандар
122.
8471 49 000 0
фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланатын жүйе түрінде әкелінетін өзге есептеуіш машиналар
123.
8474 20 000
8474 39 000 1,
8474 80 101 0,
8474 80 901 0,
8474 90
ұнтақ тәрізді күйдегі минералды өнімдерді ұсатуға, ұнтақтауға, араластыруға арналған жабдық (грануляторлар); фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын агломерациялауға, пішіндеуге немесе құюға арналған жабдықтар және олардың бөлшектері
124.
8477
резеңкені немесе пластмассаны шығаруға арналған немесе фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланатын аталған топқа аталмаған осы материалдардан өнімді шығаруға арналған жабдықтар
125.
8479 89 970 7
медициналық бұйымды өндіру кезінде пайдаланылатын машиналар мен механикалық құрылғылар
126.
8480 71 000 0
медициналық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын резеңкені немесе пластмассаны құюға арналған қалып

127.
8481
краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для лечебных трубопроводов, котлов, резервуаров или аналогичных емкостей включая редукционные и терморегулируемые клапаны, используемые в медицинском оборудовании, медицинских изделиях и системах лечебного газоснабжения
Группа 85. Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности
128.
8509
молокоотсосы портативные бытовые электрические со встроенным электродвигателем
129.
8514
печи и камеры лабораторные электрические, используемые в медицинских целях
130.
8516
электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие, электронагреватели погружные, предназначенные для использования в медицине
131.
8517 62 000 9
аппаратура для системы проводной связи или цифровых проводных систем, используемая для медицинских целей
132.
8525 81 300 0, 8525 82 300 0, 8525 83 300 0, 8525 89 300 0
устройства для цифровой регистрации низкояркостных изображений, используемые для медицинских целей
133.
8528 59 900 9
мониторы, используемые для медицинских целей
134.
8537
пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517, используемые для медицинских целей; их части
135.
8538
части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиций 8537, используем для медицинских целей; их части
136.
8539 49 000 0
8539 51 101 1, 8539 51 102 1, 8539 51 109 1, 8539 51 201 1, 8539 51 202 1, 8539 51 209 1, 8539 51 401 1, 8539 51 402 1, 8539 51 409 1, 8539 90 800 1
лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения, применяемые в медицине
Группа 87. Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного или трамвайного подвижного состава, и их части и принадлежности
137.
8705 90 800 5
моторные транспортные средства новые, используемые для медицинских целей (передвижные медицинские комплексы)
138.
8707 90 900 9
кузов-фургоны для передвижных медицинских комплексов
139.
8713
коляски для людей, не способных передвигаться, оснащенные или не оснащенные двигателем или другими механическими устройствами для передвижения

127.
8481
крандар, клапандар, винтельдер және емдік құбыржолдарына, қазандықтарға, резервуарларға медициналық жабдықта, медициналық бұйымдарда және емдік газбен қамтамасыз ету жүйелерінде пайдаланатын редукциялық және термореттеуші клапандарды қоса алғанда ұқсас ыдыстарға арналған ұқсас арматура
85-топ. Электрлік машиналар және құрылғылар, олардың бөліктері; дыбыс жазатын және дыбысты жаңғыртатын аппаратура, теледидарлық бейне мен дыбысты жазатын және жаңғырту үшін аппаратура, олардың бөліктері және құрылғылары
128.
8509
кіріктірмелі электр қозғалтқышы бар портативті тұрмыстық электр сүт сорғыштар
129.
8514
медициналық мақсатта пайдаланатын зертханалық электр пештері және камералар
130.
8516
медицинада пайдалануға арналған электрлі инерциясы жоқ немесе аккумуляциялайтын электрлі су жылытқыштар, батырылатын электрлі жылытқыштар
131.
8517 62 000 9
медициналық мақсатта пайдаланатын өткізгіш байланыс жүйесіне арналған немесе цифрлық өткізу жүйесіне арналған аппаратура
132.
8525 81 300 0, 8525 82 300 0,8525 83 300 0, 8525 89 300 0
медициналық мақсатта пайдаланылатын жарығы төмен бейнелерді цифрлық тіркеуге арналған құрылғылар
133.
8528 59 900 9
медициналық мақсатта пайдаланылатын мониторлар
134.
8537
пульттер, панелдер, консолдар, үстелдер, бөлгіш қалқандар және электрлік аппаратураларға арналған негіздер, электрлік тоқты басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536 тауар позицияларының екі немесе одан да көп құрылғыларымен жабдықталғандар, оның ішінде өздерін қосатын құралдар немесе 90 топтың құрылғылары және басқарудың цифрлық аппаратары, медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын 8517 тауарлық позицияның коммутациялық құралдардан басқасы; олардың бөліктері
135.
8538
ерекше немесе медициналық мақсатта пайдаланылатындарға бағыталғандардың бөлігінде көбіне 8535, 8536 немесе 8537 тауар позицияларының аппаратуралары үшін; олардың бөліктері
136.
8539 49 000 0
8539 51 101 1, 8539 51 102 1, 8539 51 109 1, 8539 51 201 1, 8539 51 202 1, 8539 51 209 1, 8539 51 401 1, 8539 51 402 1, 8539 51 409 1, 8539 90 800 1
медицинада қолданылатын ультракүлгін және инфрақызыл сәулелену шамдары
87-топ. Теміржол немесе трамвайлық қозғалмалы құрамнан басқа, жер үсті көлік құралдары, және олардың бөліктері және құрылғылары
137.
8705 90 800 5
медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын жаңа моторлық көлікті заттар (жылжымалы медициналық кешендер)
138.
8707 90 900 9
жылжымалы медициналық кешендерге арналған кузов-фургондар
139.
8713
қозғалтқышпен немесе қозғалуға арналған басқа да механикалық құрылғылармен жабдықталмаған қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалар

140.
8714 20 000 0
части и принадлежности колясок для людей, не способных передвигаться
Группа 90. Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; их части и принадлежности
141.
9001 30 000 0
линзы контактные, используемые в медицинских целях
142.
9001 40 410 0, из 9001 40 490 0
линзы для очков из стекла, коррекции зрения, обработанные с обеих сторон, однофокальные, мультифокальные (многофокальные), трансфокальные
143.
9001 50 410 0,9001 50 490 0
линзы для очков из прочих материалов, коррекции зрения, обработанные с обеих сторон, однофокальные, мультифокальные (многофокальные), трансфокальные
144.
9002
линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы из любого материала, используемые в медицине, медицинских изделиях
145.
9003(кроме 9003 19 000 1)
оправы и арматура для очков, защитных очков (кроме солнцезащитных), или аналогичных оптических приборов, и их части
146.
9004 (кроме 9004 10)
очки, защитные очки (кроме солнцезащитных) и аналогичные оптические приборы, корректирующие зрение
147.
9006 30 000 0
фотокамеры, специально предназначенные для медицинского, хирургического обследования внутренних органов
148.
9006 91
устройства регистрации изображения, их части и принадлежности, используемые для медицинских целей
149.
9010
аппаратура и прочее оборудование для фотолабораторий, негатоскопы, проявочные машины, используемые в медицинских целях
150.
9011
микроскопы оптические сложные, используемые в медицинских целях
151.
9016 00
весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них, их части и принадлежности, для медицинских целей
152.
9018
приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения (кроме соляриев), в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав медицинского изделия
153.
9019
устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
154.
9020 00 000 0
оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок, без механических деталей и сменных фильтров для медицинских целей

140.
8714 20 000 0
қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалардың бөлшектері мен жабдықтары
90-топ. Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшегіш, бақылаушы, прецизиялық, медициналық немесе хирургиялық құрылғылар және аппараттар; және олардың бөліктері мен құрылғылары
141.
9001 30 000 0
медициналық мақсатта қолданылатын контактілі линзалар
142.
9001 40 410 0,
9001 40 490 0
екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды көзді түзететін шыныдан жасалған көзілдіктерге арналған линзалар
143.
9001 50 410 0,
9001 50 490 0
екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды көзді түзететін өзге де материалдан жасалған көзілдіктерге арналған линзалар
144.
9002
медициналық мақсаттарда, медициналық бұйымдарда қолданылатын линзалар, призмалар, айналар және кез келген материалдан жасалған өзге де оптикалық бұйымдар
145.
9003
көзілдіріктерге, қорғаныш көзілдіріктерге (күннен қорғайтындарынан басқа) немесе осындай оптикалық аспаптарға арналған оправалар мен арматура және олардың бөліктері
146.
9004
көзілдіріктерге, қорғаныш көзілдіріктерге (күннен қорғайтындарынан басқа) және көзді түзейтін осындай оптикалық аспаптар
147.
9006 30 000 0
ішкі мүшелерді медициналық, немесе хирургиялық тексеруге арналған арнайы фотокамералар
148.
9006 91
медициналық мақсаттарда, қолданылатын бейнелерді, олардың бөліктері мен құралдарын тіркеу құрылғылары
149.
9010
фотозертханаларға арналған өзге аппаратура және жабдық, медициналық мақсаттарда пайдаланылатын басқа да негатоскоптар, айқындалған машиналар
150.
9011
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын оптикалық күрделі микроскоптар
151.
9016 00
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын әртүрлі таразылары бар немесе жоқ, сезімталдығы 0,05 г немесе одан жоғары таразылар, олардың бөлшектері мен жабдықтары
152.
9018
сцинтиграфиялық аппаратураны қоса алғанда, медицинада, хирургияда, стоматологияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, басқа да электромедициналық аппаратура және көздің көруін зерттеуге арналған аспаптар (солярийден басқа), оның ішінде медициналық бұйымдардың құрамына кіретін қосымша бөліктер мен жинақтаушылар
153.
9019
механотерапияға арналған құрылғылар; уқалау аппараттары; қабілетін анықтау үшін психологиялық тестілерге арналған аппаратура; озон, оттегі және аэрозоль терапиясына қолдан тыныс алдыруға арналған аппараттар немесе басқа да терапиялық тыныс алу аппаратурасы
154.
9020 00 000 0
медициналық мақсаттар үшін басқа да тыныс алу жабдықтары және механикалық тетіктерсіз және ауыстыратын сүзгілерсіз қорғаныш маскаларынан басқа, газ маскалары

155.
9021
приспособления ортопедические, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов; части тела искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления, которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело для компенсации дефекта органа или его неработоспособности
156.
9022
аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучений, предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения, в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав указанной аппаратуры и изделий
157.
9024 80 190 0
машины и устройства для испытаний на твердость, прочность или другие механические свойства материалов (приборы для измерения твердости и прочности таблеток), используемые при производстве фармацевтической продукции
158.
9025
ареометры, термометры, барометры, гигрометры, психрометры с записывающим устройством или без него для медицинских целей и используемые при производстве фармацевтической продукции
159.
9026
приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов, применяемых при производстве фармацевтической продукции и оборудования системы лечебного газоснабжения
160.
9027
приборы и аппаратура для химического анализа (например поляриметры, рефрактометры, спектрометры, гаэо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппараты для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы; применяемые для медицинских целей части и принадлежности к ним
161.
9030 10 000 0
приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений, используемые в медицине
162.
9031
измерительные или контрольные приборы, применяемые в медицине или при производстве фармацевтической продукции
163.
9032 10
термостаты, применяемые в медицине
164.
9033 000 00 0
части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90, используемым в медицинских целях и (или) в фармацевтической, медицинской промышленности
Группа 91. Часы всех видов и их части

155.
9021
балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және бандаждарды қоса алғанда, ортопедиялық аспаптар; сынықтарды емдеуге арналған, біздер мен басқа да аспаптар; қолдан жасалған дене бөліктері; органның ақауын немесе оның жұмыс істемеуін толықтыру үшін өзіне тағатын, алып жүретін немесе денеге импланттайтын есту аппараттары және басқа да аспаптар
156.
9022
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық пайдалануға арналған рентгендік, альфа-, бета-немесе гамма-сәулеленуге пайдалануға негізделген аппаратура, рентгенографиялық немесе радиотерапиялық, рентгендік түтіктерді қоса алғанда және басқа да рентгендік сәулелену генераторлары, жоғары кернеудегі генераторлар, басқару қалқандар мен пульттері, экрандар, үстелдер, креслолар және тексеруге немесе емдеуге арналған соған ұқсас бұйымдар, оның ішінде көрсетілген аппаратура мен бұйымдардың құрамына кіретін қосымша бөліктері мен жинақтаушылар
157.
9024 80 190 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын қаттылығын, мықтылығын сынауға арналған машиналар мен құрылғылар немесе материалдардың басқа да механикалық қасиеттері (таблеткалардың қаттылығы мен мықтылығын өлшеуге арналған аспаптар)
158.
9025
медициналық мақсаттар үшін және фармацевтикалық өнімді шығару кезінде қолданылатын ареометрлер, термомерлер, барометрлер, гигрометрлер, жазатын құрылғылары бар немесе онсыз психрометрлер
159.
9026
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін қысымын немесе басқа да ауыспалы сипаттамасын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура және емдік газбен қамтамасыз ету жүйесінің жабдығы
160.
9027
химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ-немесе түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектігін, кеңеюін, үстірт керілуін немесе соған ұқсастарды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлерді қоса алғанда); медициналық мақсаттар үшін қолданылатын микротомдар, оларға бөлшектер мен аспаптар
161.
9030 10 000 0
медицинада қолданылатын ионды сәулені табу немесе өлшеу үшін аспаптар мен аппаратуралар
162.
9031
медицинада немесе фармацевтикалық өнімді шығару кезінде қолданылатын өлшеу немесе бақылау құралдары
163.
9032 10
медицинада қолданылатын термостаттар
164.
9033 000 00 0
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика, медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын 90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер және керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
91-топ. Барлық түрдегі сағаттар және олардың бөліктері

165.
9106 90 000 0
таймеры технологического процесса, секундомеры, не предназначенные для ношения на себе или с собой, и аналогичные устройства, применяемые в медицине
Группа 94. Мебель; постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные, диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели; лампы и осветительное оборудование, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия; сборные строительные конструкции
166.
9402
мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая (например, операционные столы, столы для осмотра, больничные койки с механическими приспособлениями, стоматологические кресла), части вышеупомянутых изделий
167.
9403
мебель прочая и ее части, применяемые в медицине
168.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1,9405 92 000 1,9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
лампы и осветительное оборудование, лампы узконаправленного света и их части, применяемые в медицине
169.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
сборные строительные конструкции (чистые помещения), используемые в специальных производственных помещениях для производства фармацевтической, медицинской продукции
Группа 96. Разные готовые изделия
170.
9608 20 000 0
пластиковые маркеры с наконечниками из фетра и прочих пористых материалов, предназначенные для производства биомаркеров с растворами йода и бриллиантового зеленого
Приложение 2
к приказу
от 7 июня 2019 года
№ ҚР ДСМ-92
Перечень лекарственных средств любых форм, медицинских изделий, зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий, не зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий, на основании заключения (разрешительного документа), выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехнику, специальных средств передвижения, предоставляемых лицам с инвалидностью, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 10.11.2022 № ҚР ДСМ-133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

165.
9106 90 000 0
медицинада қолданылатын технологиялық үдерістер таймерлері, өзіне тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналмаған секунд өлшегіштер, соған ұқсас құралдар
94-топ. Жиһаз; төсек орын жабдықтары, матрацтар, матрацтың негіздері, диван жастықтары және жиһаздардың осыған ұқсас ішіне салынатын керек-жарақтары; басқа жерде аталмаған шамдар және жарықтандырғыш жабдықтар; жарық көрсеткіштер; таблолар және осыған ұқсас бұйымдар; жинақталатын құрылыс конструкциялары
166.
9402
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық жиhаз (мысалы, операциялық үстелдер, қарауға арналған үстелдер, механикалық аспаптары бар аурухана төсектері, стоматологиялық креслолар), жоғарыда айтылған бұйымдардың бөлшектері
167.
9403
медицинада қолданылатын өзге де жиhаз
168.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1,9405 92 000 1,9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
медицинада қолданылатын шамдар мен жарық беретін жабдық, арнайы бағытталған жарық шамдары және олардың бөліктері
169.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
Фармацевтикалық, медициналық өнімдерді өндіруге арналған арнайы өндірістік үй-жайларда пайдаланылатын жиналатын құрылыс конструкциялары (таза үй-жайлар)
96-топ. Әртүрлі дайын бұйымдар
170.
9608 20 000 0
иод пен бриллиант көгінің ерітіндісі бар биомаркерлерді өндіруге арналған фетрден және басқа кеуекті материалдардан жасалған ұштары бар пластикті маркерлер
2019 жылғы 11 маусымдағы
№ 18829 бұйрығына
2-қосымша
Импорты қосылған құн салығынан босатылған дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде тіркелген, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат беру құжаты) негізінде, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде тіркелмеген кез келген нысандағы дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы, мүгедектігі бар адамдарға берілетін арнайы қозғалыс құралдарын қоса алғанда, медициналық бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесі
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 10.11.2022 № ҚР ДСМ-133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3203 00
красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции
25.
3204
органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции
26.
3208
краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, используемые при маркировке в производстве фармацевтической и медицинской продукции
27.
3215
краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые прочие, используемые при маркировке в производстве фармацевтической, медицинской продукции
Группа 33. Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные, косметические или туалетные средства
28.
3301
эфирные масла, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
29.
3305 10 000 0
шампуни, применяемые в медицинских целях, зарегистрированные в Республике Казахстан в качестве лекарственного средства
30.
3307
лекарственные препараты и медицинские изделия, содержащие смесь морской и пресной воды, растворы для хранения контактных линз или глазных протезов
Группа 34. Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства, смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для чистки или полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки, пластилин, "зубоврачебный воск" и зубоврачебные составы на основе гипса
31.
3405
чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы, пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или покрытые такими средствами), используемые при производстве очковых линз
32.
3407 00 000
"зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)
Группа 35. Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи; ферменты
33.

3203 00
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар (жануар көмірінен басқа бояғыш сірінділерді қоса алғанда); фармацевтикалық, медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын осы топқа 3-ескертуде көрсетілген өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар
25.
3204
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы синтетикалық органикалық бояғыш заттар; синтетикалық органикалық бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар; фармацевтикалық, медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы оптикалық ақтағыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын синтетикалық органикалық өнімдер
26.
3208
синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізінде жасалған, диспергирленген немесе сусыз ортада ерітілген (эмальдар және политурларды қоса алғандағы) бояулар және лактар; фармацевтикалық, медициналық өнімдерді таңбалау және шығару кезінде пайдаланылатын ерітінділер
27.
3215
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын полиграфиялық бояу, жазуға немесе сурет салуға арналған сия немесе тушь және өзге де қоюландырылған, немесе қоюландырылмаған қатты немесе қатты емес, өзге де бояулар
33-топ. Эфир майлары және резиноидтер; парфюмерные, косметикалық немесе туалеттік заттар
28.
3301
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын эфир майлары
29.
3305 10 000 0
Қазақстан Республикасында дәрілік заттар ретінде тіркелген, медициналық мақсатта қолданылатын сусабындар;
30.
3307
құрамында теңіз және еріген сулар қоспасы бар дәрілік препараттар мен медициналық бұйымдар көзге арналған линзаларды немесе көз протездерін сақтауға арналған ерітінділер;
34-топ. Сабын бетіндегі белсенді органикалық заттар, жуғыш заттар, майлағыш заттар, жасанды және дайын балауыз, тазартатын және жылтырататын құрамдар, шамдар және ұқсас өнімдер, жабыстыру үшін пасталар, пластилин, "тіс балауызы" және тiске арналған гипс негiзiндегi құрамдар
31.
3405
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланылатын 3404 тауар позициясының балауыздан басқа тазалау пасталары және ұнтақтары және ұқсас құралдар (соның ішінде қағаз, мақта, киіз немесе биязы киіз, мата емес материалдар, сол құралдар сіңірілген борпақ пластмасса немесе борпақ резина)
32.
3407 00 000
тек қанат "тіс дәрісінің балауызы" немесе тіс қалыбын алуға арналған құрамдар, тіс дәрігерлік мақсатқа арналған керіш (кальций керіші немесе кальций сульфаты) негізінде дайындалған өзге де құрамдар
35-топ. Ақуыз заттары; модификацияланған крахмалдар; желімдер; ферменттер
33.

4001 10 000 0
латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный, используемый при производстве фармацевтической, медицинской продукции
48.
4001 22 000 0
каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR), используемый при производстве фармацевтической, медицинской продукции
49.
4005 10 000 0
резиновая смесь, наполненная техническим углеродом, или диоксидом кремния, эластомер, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
50.
4006 90 000 0
прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины - прочие, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
51.
4008
пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили, фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины, используемые при производстве протезно-ортопедических изделий
52.
4010
ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из вулканизованной резины, используемые в фармацевтической, медицинской промышленности
53.
4014
изделия гигиенические или фармацевтические из вулканизированной резины, кроме твердой резины или без них: пробки из вулканизированной резины, кроме твердой резины, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции; резиновые грелки, спринцовки, кислородные подушки, глазные пипетки, аспираторы для носа, молокоотсосы, детские зубные кольца, кружка Эсмарха, жгут кровоостанавливающий, бинт Мартенса, и т.д. используемые в медицинских целях, различные типы сосок и аналогичные изделия для детей, контрацептивы из вулканизированной резины
54.
4015 12 000 1, 4015 12 000 9, 4015 19 000 0,4015 90 000 0
одежда и ее принадлежности, перчатки медицинские, хирургические и смотровые, стерильные и нестерильные из вулканизированной резины, пояса и повязки из неопрена для медицинских целей
55.
4016
изделия из вулканизированной резины, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции
Группа 41. Необработанные шкуры (кроме натурального меха) и выделанная кожа
56.
4104
кожа из шкур крупного рогатого скота или животных семейства лошадиных без волосяного покрова, используемая при производстве протезно-ортопедических изделий
Группа 48. Бумага и картон; изделия из бумажной массы, бумаги или картона
57.
4803 00
полотно из целлюлозных волокон в рулонах, используемое при производстве медицинской продукции
58.

4001 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған каучук латексі
48.
4001 22 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, техникалық мамандандырылған (ТSNR) каучук
49.
4005 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын техникалық көміртегімен немесе кремний диоксидімен, эластометрмен толтырылған резеңке қоспасы
50.
4006 90 000 0
басқа нысандар (мысалы, темірлер, құбырлар және бейінді түрлер) және үрленбеген резина бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар) – фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын басқалары
51.
4008
протездік-ортопедиялық бұйымдарды жасау кезінде пайдаланатын қатты резеңкеден басқа, пластиналар, қаңылтырлар, жолақтар немесе таспалар, шыбықшалар және вулкандалған резеңкеден жасалған қалыптық профильдер
52.
4010
фармацевтикалық, медициналық өнеркәсіпте пайдаланатын вулкандалған резеңкеден жасалған конвейерлі таспалар немесе жетекті ремендер немесе бельтинг
53.
4014
қатты резеңкеден басқа вулканизацияланған резеңкеден немесе оларсыз жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар; фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған тығындар; медициналық мақсатта пайдаланылатын резеңке жылытқыштар, бүріккіштер, оттекті жастықтар, көз пипеткалары, мұрынға арналған аспираторлар, сүтсорғыштар, балаларға арналған тіс дөңгелектері, Эсмарх ыдысы, қан тоқтатқыш жгут, Мартенс бинті және т.б., емізіктердің бірнеше түрлері және балаларға арналған ұқсас бұйымдар; вулканизацияланған резеңкеден жасалған контрацептивтер
54.
4015 12 000 1, 4015 12 000 9, 4015 19 000 0,4015 90 000 0
киім және оның керек-жарақтары, медициналық қолғаптар, медициналық мақсаттарға арналған вулканизацияланған резеңкеден жасалған медициналық, хирургиялық және қарап-тексеруге арналған, стерильді және стерильденбеген қолғаптар, неопреннен жасалған белдіктер мен таңғыштар
55.
4016
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланатын вулкандалған резеңкеден жасалған бұйымдар
41-топ. Өңделмеген терілер (табиғи жүннен басқа) және иленген тері
56.
4104
протездік-ортопедиялық бұйымдарды жасау кезінде пайдаланылатын ірі қара малдың немесе жылқы тұқымдас малдың немесе терісінен жасалған тықыр былғары
48-топ. Қағаз және картон; қағаз массасы, қағаз немесе картон өнімдері
57.
4803 00
медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланатын орамдағы целлюлоза талшығынан жасалған кенеп
58.

4804
крафт-бумага и крафт-картон немелованные в рулонах или листах, кроме указанных в товарных позициях 4803, используемые при изготовлении фармацевтической, медицинской продукции
59.
4811
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон с покрытием, пропитанные ламинированные сокращенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарных позиций 4803, используемые в медицинских, фармацевтических целях, а также для производства фармацевтической, медицинской продукции
60.
4818 90 100 0
изделия, применяемые в хирургических, медицинских целях, не расфасованные для розничной продажи
61.
4819 10 000 0
ящики и коробки из гофрированной бумаги или картона, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
62.
4821
ярлыки и этикетки, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
63.
4823 90
бумага в рулонах, используемая при производстве фармацевтической, медицинской продукции
Группа 52. Хлопок
64.
5208,
5208 11 100 0, 5208 21 100 0
ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас. % или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м для изготовления бинтов, перевязочных материалов, медицинской марли
Группа 56. Вата, войлок или фетр и нетканые материалы; специальная пряжа; бечевки, веревки, канаты и тросы и изделия из них
65.
5603
нетканый материал из химических нитей, используемый при производстве фармацевтической, медицинской продукции
66.
5604
резиновые нить и шнур с текстильным покрытием; текстильные нити, плоские и аналогичные нити, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
Группа 61. Предметы одежды и принадлежности к одежде, трикотажные машинного или ручного вязания
67.
6108 21 000 0
трусы для медицинского применения из хлопчатобумажной пряжи
68.
6115 10 100 1,
6115 10 100 2
6115 10 100 9,
чулки, колготки, гольфы из синтетических нитей для страдающих варикозным расширением вен
Группа 62. Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных машинного или ручного вязания
69.
6212
бюстгальтеры, пояса, корсеты, подвязки и аналогичные изделия, и их части трикотажные машинного или ручного вязания или нетрикотажные для медицинских целей
Группа 63. Прочие готовые текстильные изделия; наборы; одежда и текстильные изделия, бывшие в употреблении; тряпье
70.
6307
готовые изделия прочие, включая выкройки одежды, изделия из текстильного материала, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции, а также в медицине, такие как жгут кровоостанавливающий, маски медицинские, бахилы, пояса, корсеты, корректоры осанки медицинскою назначения, фиксаторы медицинские для шейного отдела позвоночника, повязки поддерживающие медицинские для фиксации конечностей в хирургии
Группа 66. Зонты, солнцезащитные зонты, трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и их части
71.

4804
4802 немесе 4803 тауар позициясында көрсетілгеннен өзге, фармацевтикалық, медициналық мақсаттарда қолданылатын ағартылмаған крафт-қағаз және крафт-картон орамада немесе парақталған
59.
4811
4803, 4809 немесе 4810 тауар позициясының тауарларынан басқа медициналық, фармацевтикалық мақсатта, сондай-ақ медициналық, фармацевтикалық өнімді шығару үшін пайдаланатын беті боялған немесе әшекейленген немесе қаптамада не кез келген тікбұрышты (соның ішінде квадратты) парақтарда басылған қағаз, қатырма қағаз, целлюлозды мақта және қапталған, сіңдірілген, ламинирленген целлюлозды талшықтан жасалатын кенеп
60.
4818 90 100 0
бөлшек саудада сату үшін өлшеп-оралмаған хирургиялық, медициналық мақсатта қолданылатын бұйымдар
61.
4819 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын гофр қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған жәшіктер мен қораптар
62.
4821
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын жазба белгілері мен затбелгілер
63.
4823 90
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын орамдағы қағаз
52-топ. Мақта
64.
5208 11 100 0
5208 21 100 0
бинттер, таңу материалдары мен медициналық дәке дайындауға арналған бетінің тығыздығы кемінде 200 г/м2 аспайтын құрамында 85% мас. немесе одан көп мақта талшықтарынан тұратын мақта маталар
56-топ. Мақта, киіз немесе фетр және беймата материалдар, арнайы иірілген жіп; жіңішке арқандар, жіптер, арқандар және арқансымдар және олардың өнімдері
65.
5603
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын химиялық жіптерден жасалған мата емес материал
66.
5604
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, матамен қапталған резеңке жіп және бау; 5404 немесе 5405 тауар позициясымен бірдей, сіңірілген, қапталған немесе резеңке немесе пластмасса қабы бар жалпақ мата жіптер
61-топ. Трикотажды немесе қолдан тоқылған киім бұйымдары және киім керек-жарақтары
67.
6108 21 000 0
медициналық қолдануға арналған трусилер
68.
6115 10 100 9,
6115 10 100 1,
6115 10 100 2
венаның кеңеюінен зардап шегетіндерге арналған синтетикалық жіптен тоқылған шұлықтар, колготкалар, гольфылер
62-топ. Трикотажды немесе қолдан тоқылған киім бұйымдары және киім керек-жарақтарынан басқа
69.
6212
медициналық мақсаттарға арналған бюстьгалтерлер, белдіктер, корсеттер, таңғыштар және ұқсас бұйымдар, және олардың машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма немесе тоқыма емес бөліктері
70
6307
киімнің пішілген үлгісін қоса алғанда өзге де дайын бұйымдар, фармацевтикалық, медициналық өнім шығару кезінде, сондай-ақмедицинада пайдаланылатын қан тоқтатқыш бау, медициналық маскалар, бахилалар, белдіктер, корсеттер, медициналық мақсаттағы арқа түзеткіштері, омыртқаның мойын бөлігіне арналған медициналық бекіткіштер, хирургияда аяқ-қолды бір қалыпты ұстауға арналған медициналық таңғыштар сияқты тоқыма материалдарынан жасалған бұйымдар
71.

7604
прутки и профили алюминиевые, используемые при производстве медицинских изделий и оборудования систем лечебного газоснабжения
87.
7607
фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм, используемая при производстве лекарственных средств для упаковки их в блистер
88.
7612 10 000 0
емкости, деформируемые трубчатые из алюминия (тубы), используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
89.
7612 90 200 0
прочие алюминиевые емкости, используемые для производства фармацевтической продукции в аэрозольных упаковках
90.
7613 00 000 0
емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 78. Свинец и изделия из него
91.
7804
листы, полосы или ленты и фольга свинцовые, используемые в медицине для защиты от ионизирующих излучений
Группа 80. Олово и изделия из него
92.
8001 20 000 0
сплавы оловянные для блокирования линз
Группа 82. Инструменты, приспособления, ножевые изделия, ложки и вилки из недрагоценных металлов; их части из недрагоценных металлов
93.
8207
сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
Группа 83. Прочие изделия из недрагоценных металлов
94.
8309 90
закупорочные крышки из алюминия, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 84. Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства; их части
95.
8405 10 000 9
газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них, (генераторы кислорода для медицины), используемые в медицинских целях и (или) в фармацевтической и медицинской промышленности
96.
8413
насосы жидкостные с расходомерами или без них, используемые при производстве фармацевтической продукции
97.
8414
насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, фильтрами или без фильтров и прочие, используемые в медицинских целях и (или) в фармацевтической, медицинской промышленности
98.
8415 81 001 0,8415 90 000 9
промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях в производстве фармацевтической, медицинской продукции; их части
99.

7604
медициналық бұйымдарды және емдік газбен қамту жүйесі жабдықтарын шығару кезінде пайдаланылатын шыбықтары мен алюминий профильдер
87.
7607
дәрілік заттарды шығару кезінде блистерге қаптамалау үшін қалыңдығы (негізін қоспағанда) 0,2 мм артық емес алюминий фольга (негізсіз немесе қағаз, қатырма қағаз, пластмасса немесе өзге де ұқсас материал негізінде)
88.
7612 10 000 0
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын алюминийден жасалған деформацияға ұшырайтын түтікті ыдыстар (тубалар)
73-топ. Қара металдардан жасалған бұйымдар
89.
7612 90 200 0
фармацевтикалық өнімді шығару үшін пайдаланылатын аэрозольді орамдардағы алюминийден жасалған басқа ыдыстар
90.
7613 00 000 0
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, сығылған газдарға арналған алюминий ыдыстар
91.
7804
ионды сәуледен қорғау үшін медицинада пайдаланылатын қорғасын парақтар, кесінділер немесе таспалар мен фольгалар
74-топ. Мыс және одан жасалған бұйымдар
92.
8001 20 000 0
линзаларды оқшаулауға арналған оңай балқитын металл (Вуд қоспасы)
76-топ. Алюминий және одан жасалған бұйымдар
93.
8207
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын металды сымдауға немесе бөлуге арналған фильерлерді қоса алғанда қол құралдарына арналған механикалық жетегімен немесе онсыз немесе станоктарға арналған (мысалы нығыздау, қалыптау, кесу, шабу, бұранданы кесу, бұрғылау, қайрау, тарту, жоңғылау, токарлық өңдеу немесе бұрау) ауысымдық жұмыс құралдары
94.
8309 90
фармацевтикалық өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын жасалған тығындағыш қақпақтар
95.
8405 10 000 9
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз газ генераторлары немесе сулы газ генераторлары; тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз ацетилендік газ генераторлары және осыған ұқсас газ генераторлары, (медицинаға арналған оттегі
генераторлары)
96.
8413
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шығыс өлшеуіштер бар немесе жоқ сұйықтық сорғылары
97.
8414
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық өнеркәсіпте пайдаланылатын ауа немесе вакуумды сорғыштар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштер; желдеткіші бар, сүзгіштері бар немесе сүзгішсіз желдеткіші немесе рецикуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткіші бар шкафтар
78-топ. Қорғасын және одан жасалған бұйымдар
98.
8415 81 001 0,
8415 90 000 9
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде арнайы өндіріс үй-жайларында микроклиматты сақтауға арналған температураның және ылғалдың автоматтық реттегіші бар өндірістік кондиционерлер; олардың бөліктері
80-топ. Қалайы және оның бұйымдары
99.

8418
холодильное и морозильное оборудование, его части, за исключением бытового, используемое в медицинских целях, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической продукции
100.
8419
машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жарка, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безинерционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические прочие, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции; части оборудования
101.
8421
центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов, предназначенных для медицинских целей, а также используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции, и их части
102.
8422
оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков, используемое при производстве фармацевтической, медицинской, фармацевтической продукции, и их части
103.
8423
весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах (машины для контроля веса упаковок на конвейере, чеквейер); оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров с максимальной массой взвешивания не более 30 кг, используемые при производстве фармацевтической продукции
104.
8428 20 800 9
пневматические подъемники и конвейеры, используемые при производстве фармацевтической, медицинской продукции
105.
8438
отливочные и таблетирующие машины, машины для нанесения оболочки, предназначенные для производства фармацевтической продукции
106.
8442
машины, аппаратура и оснастка для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные), используемые в организациях здравоохранения, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической и медицинской продукции; их части

8418
тұрмыстықты қоспағанда фармацевтикалық шығару кезінде медициналық мақсатта пайдаланатын тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтар; оның бөліктері
82-топ. Бағалы емес металдардан жасалған аспаптар, тетіктер, пышақ бұйымдары, қасықтар және шанышқылар; олардың бағалы емес металдардан жасалған бөлшектері
100.
8419
жылыту, қайнату, қуыру, дистилдеу, ректификациялау, зарарсыздандыру, пастерлеу, булау, кептіру, буын кетіру, желдету немесе салқындату сияқты температураны өзгерту үдерісінде материалдарды өңдеу үшін электрмен немесе электрсіз қыздыратын (пешті, камераны және 8514 тауар позициясының басқа да жабдықтарын қоспағанда) өнеркәсіптік немесе зертханалық машиналар, жабдықтар; фармацевтикалық, медициналық өніміндерді шығару кезінде пайдаланатын инерциясы жоқ су жылытқыштар немесе жылу су аккумуляторлары электрсіз, өзге де; медицина өнеркәсібіне арналған жабдықтардың бөлшектері
83-топ. Бағалы емес металдардан жасалған басқа да бұйымдар
101.
8421
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын цетрифугалар, соның ішінде орталықтандырылған кептіргіштер; сұйықтықтар мен газдарды сүзуге және тазартуға арналған құрылғылар мен қондырғылар, олардың бөлшектері
84-топ. Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар және механикалық құрылғылар; олардың бөліктері
102.
8422
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын шөлмектер және өзге де ыдыстарды жууға және кептіруге арналған қондырғылар; шөлмектер, банкаларды тығындауға, толтыруға, қораптарды, қаптарды және өзге де ыдыстарды жабуға, бекітуге немесе оларды белгілеуге арналған құралдар; шөлмектер, банкалар, тубалар және ұқсас ыдыстарды қақпақтар немесе тығындармен герметикалық тығындауға арналған құралдар; қаптамалауға немесе орауға (соның ішінде қаптама материалының термоорнығуы бар тауарды қаптаушы құрал) арналған құралдар және басқалары; сусындарды газдауға арналған құралдар
103.
8423
конвейерлердегі бұйымдарды үздіксіз өлшеуге арналған таразылар (конвейерде, чеквейерде қаптама салмағын бақылауға арналған машиналар); фармацевтика өнімін шығару кезінде пайдаланылатын өлшеу салмағының ең жоғары салмағы 30 кг-ден аспайтын алдын ала оралған тауарларды өлшеп-орауға және таңбалауға арналған жабдықтар
104.
8428 20 800 9
фармацевтикалық, медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын пневматикалық көтермелер және конвейерлер
105.
8438
фармацевтикалық өнімді шығаруға арналған құюға және таблетка жасауға арналған машиналар, қабығын жасауға арналған машиналар
106.
8442
пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа түрлерін дайындауға немесе әзірлеуге арналған (8456-8465 тауар позициясындағы станоктардан басқа) машиналар, аппаратуралар, жабдықтар; пластиналар, цилиндрлер немесе басқа да баспа түрлері; фармацевтикалық және медициналық өнімдерді, олардың бөлігін шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын пластиналар, цилиндрлер және баспа мақсаты үшін дайындалған литографиялық тастар (мысалы үшкірленген, тегістелген немесе жылтыратылған); олардың бөліктері

156.
9033 000 00 0
части и принадлежности (в другом месте данной группы непоименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90, используемым в медицинских целях и (или) в фармацевтической, медицинской промышленности
Группа 91. Часы всех видов и их части
157.
9106 90 000 0
таймеры технологического процесса, секундомеры, не предназначенные для ношения на себе или с собой, и аналогичные устройства, применяемые в медицине
Группа 94. Мебель; постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные, диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели; лампы и осветительное оборудование, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия; сборные строительные конструкции
158.
9402
мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая (например, операционные столы, столы для осмотра, больничные койки с механическими приспособлениями, стоматологические кресла), части вышеупомянутых изделий
159.
9403
мебель прочая и ее части, применяемые в медицине
160.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 8539 51 102 1, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1, 9405 92 000 1, 9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
лампы и осветительное оборудование, лампы узконаправленного света и их части, применяемые в медицине
161.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
сборные строительные конструкции (чистые помещения), используемые в специальных производственных помещениях для производства фармацевтической, медицинской продукции
Группа 96. Разные готовые изделия
162.
9608 20 000 0
пластиковые маркеры, с наконечниками из фетра и прочих пористых материалов, предназначенные для производства биомаркеров с растворами йода и бриллиантового зеленого

156.
9033 000 00 0
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика, медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын 90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер және керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)
91-топ. Барлық түрдегі сағаттар және олардың бөліктері
157.
9106 90 000 0
медицинада қолданылатын технологиялық үдерістер таймерлері, өзіне тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналмаған секунд өлшегіштер, соған ұқсас құрылғылар
94-топ. Жиһаз; төсек орын жабдықтары, матрацтар, матрацтың негіздері, диван жастықтары және жиһаздардың осыған ұқсас ішіне салынатын керек-жарақтары; басқа жерде аталмаған шамдар және жарықтандырғыш жабдықтар; жарық көрсеткіштер; таблолар және осыған ұқсас бұйымдар; жинақталатын құрылыс конструкциялары
158.
9402
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық жиhаз (мысалы, операциялық үстелдер, қарап тексеруге арналған үстелдер, механикалық аспаптары бар аурухана төсектері, стоматологиялық креслолар), жоғарыда айтылған бұйымдардың бөлшектері
159.
9403
медицинада қолданылатын өзге де жиhаз және оның бөліктері
160.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 8539 51 102 1, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1, 9405 92 000 1, 9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
медицинада қолданылатын шамдар мен жарық беретін жабдық, арнайы бағытталған шамдар және олардың бөліктері
161.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
Фармацевтикалық, медициналық өнімдерді өндіруге арналған арнайы өндірістік үй-жайларда пайдаланылатын жиналатын құрылыс конструкциялары (таза үй-жайлар)
96-топ. Әртүрлі дайын бұйымдар
162.
9608 20 000 0
иод пен бриллиант көгінің ерітіндісі бар биомаркерлерді шығаруға арналған фетрден және басқа кеуекті материалдардан жасалған ұштары бар пластикті маркерлер