О ставках земельного налога по Айыртаускому району Северо-Казахстанской области
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13 апреля 2018 года № 6-18-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 апреля 2018 года № 4695. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 8-42-3
Сноска. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 8-42-3 (вводится в действие с 01.01.2026 и подлежит официальному опубликованию).
Сноска. Заголовок в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 6-41-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" Айыртауский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 6-41-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.05.2023 № 8-3-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан повысить на пятьдесят процентов базовые ставки земельного налога установленных статьями 505, 506 Налогового кодекса за исключением земельных участков выделенные под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, занятые под казино, а также не используемые в соответствующих целях или используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.05.2023 № 8-3-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Исключен решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.05.2023 № 8-3-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу некоторые решения Айыртауского районного маслихата, согласно приложению к настоящему решению.
4. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 1, который вводится в действие с 1 января 2018 года.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31.05.2018 № 6-20-3 (решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Председатель XVIII сессии
Айыртауского районного
Маслихата
Северо-Казахстанской области А.Байтенов
Секретарь
Айыртауского районного
маслихата Северо-Казахстанской области Б.Жанахметов
Приложение
к решению Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области

Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы бойынша жер салығының мөлшерлемелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 6-18-4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 сәуірде № 4695 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 8-42-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 8-42-3 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс).
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 14.04.2020 № 6-41-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Кодексінің 510-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 14.04.2020 № 6-41-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.05.2023 № 8-3-2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1. . Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргiзiлетiн жердi аймаққа бөлу жобалары (схемалары) негiзiнде автотұрақтарға (паркингтерге), автожанармай құю станцияларына бөлінген, казино орналасқан, сондай-ақ тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелерінен басқа, Салық кодексінің 505, 506-баптарында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері елу пайызға арттырылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 12.05.2023 № 8-3-2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 12.05.2023 № 8-3-2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Айыртау аудандық мәслихатың кейбір шешімдерінің күші жойылғаны танылсын.
4. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақты қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 31.05.2018 № 6-20-3 (шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Солтүстік Қазақстан облысының
Айыртау аудандық мәслихаттың
ХVIIІ сессиясының төрағасы А.Байтенов
Солтүстік Қазақстан облысының
Айыртау аудандық мәслихаттың
хатшысы Б. Жанахметов
Солтүстік Қазақстан облысы

от 13 апреля 2018 года № 6-18-4
Перечень нормативных правовых актов Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области, признанных утратившими силу
1) Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 10 апреля 2009 года № 4-14-4 "О повышении ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13-3-98, опубликовано 22 мая 2009 года в газетах "Айыртауские зори" и "Айыртау таңы");
2) решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 мая 2015 года № 5-38-2 "О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 10 апреля 2009 года № 4-14-4 "О повышении ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3281, опубликовано 2 июля 2015 года в газетах "Айыртауские зори" и "Айыртау таңы");
3) решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2015 года № 5-44-8 "О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 10 апреля 2009 года № 4-14-4 "О повышении ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3586, опубликовано 26 января 2016 года в газетах "Айыртауские зори" и "Айыртау таңы").

Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 6-18-4 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының күші жойылған нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1) Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 4-14-4 "Жер салығы ставкаларын жоғарылату туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 13-3-98 тіркелген, "Айыртауские зори" және "Айыртау таңы" газеттерінде 2009 жылғы 22 мамырда жарияланған);
2) "Айыртау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 4-14-4 "Жер салығы ставкаларын жоғарылату туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 5-38-2 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3281 тіркелген, "Айыртауские зори" және "Айыртау таңы" газеттерінде 2015 жылғы 2 шілдеде жарияланған).
3) "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 4-14-4 "Жер салығы ставкаларын жоғарылату туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 5-44-8 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3586 тіркелген, "Айыртауские зори" және "Айыртау таңы" газеттерінде 2016 жылғы 26 қаңтарда жарияланған).