О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 159. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2018 года № 17391.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и в целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень о внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности (далее – Перечень), согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Курманова Ж.Б.

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 30 шiлдедегi № 159 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 19 қыркүйекте № 17391 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы тізбе (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ж.Б. Құрмановқа жүктелсін.

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального Банка Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
К. Орунханов ________________
18 сентября 2018 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 159
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2019 № 229 (вводится в действие с 28.01.2020).
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11162, опубликован 2 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к Перечню;
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 3 к Перечню;
Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 4 к Перечню;
Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска, по форме согласно приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 5 к Перечню;
Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют) по форме согласно приложению 6 изложить в редакции согласно приложению 6 к Перечню;
Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) по форме согласно приложению 7 изложить в редакции согласно приложению 7 к Перечню;
Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют) по форме согласно приложению 8 изложить в редакции согласно приложению 8 к Перечню;
Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков) по форме согласно приложению 10 изложить в редакции согласно приложению 9 к Перечню;
Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4 по форме согласно приложению 11 изложить в редакции согласно приложению 10 к Перечню;

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк Төрағасы Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті Төрағасының м.а.
_____________________ Қ. Орынханов
2018 жылғы 18 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 159 қаулысына
қосымша
Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2019 № 229 (28.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11162 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3 по форме согласно приложению 12 изложить в редакции согласно приложению 11 к Перечню;
Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6 по форме согласно приложению 13 изложить в редакции согласно приложению 12 к Перечню;
Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) по форме согласно приложению 14 изложить в редакции согласно приложению 13 к Перечню;
Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы по форме согласно приложению 15 изложить в редакции согласно приложению 14 к Перечню;
Отчет о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан по форме согласно приложению 16 изложить в редакции согласно приложению 15 к Перечню;
Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации по форме согласно приложению 17 изложить в редакции согласно приложению 16 к Перечню;
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками, по форме согласно приложению 18 изложить в редакции согласно приложению 17 к Перечню;
Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками, по форме согласно приложению 19 изложить в редакции согласно приложению 18 к Перечню;
Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками, по форме согласно приложению 20 изложить в редакции согласно приложению 19 к Перечню;
Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности по форме согласно по форме согласно приложению 20-1 изложить в редакции согласно приложению 20 Перечню;
Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования по форме согласно приложению 20-2 изложить в редакции согласно приложению 21 к Перечню;
в Правилах представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Отчетность на бумажном носителе подписывается первым руководителем, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными ими на подписание отчета и исполнителем и хранится в банке.":
3. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 129 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности обществ взаимного страхования и Правил их представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12074, опубликован 6 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:

12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп Тізбеге 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп Тізбеге 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп Тізбеге 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп Тізбеге 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп Тізбеге 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп Тізбеге 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ислам банктері ұсынатын тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп Тізбеге 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп Тізбеге 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тұрақты қорландырудың нетто коэффициентінің талдамасы туралы есеп Тізбеге 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілікті ұсыну қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қағаз тасымалдағыштағы есептілікке бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды және банкте сақталады.":
3. "Өзара сақтандыру қоғамдары есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 17 шілдедегі № 129 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12074 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:

Отчет о деятельности по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 22 к Перечню;
Отчет об инвестиционном портфеле по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 23 к настоящему Перечню;
Отчет о страховых премиях и страховых выплатах по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 24 к настоящему Перечню;
Отчет о страховых резервах согласно по форме приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 25 к Перечню;
в Правилах представления отчетности обществами взаимного страхования:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем Общества, главным бухгалтером Общества или лицами, уполномоченными ими на подписание отчета и исполнителем и хранится у Общества.":
4. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 222 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 315 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности крупных участников банков, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющего инвестиционным портфелем, крупных участников, владеющих (имеющих возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, и Правил их представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14832, опубликован 13 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в заголовок постановления внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется
Сведения о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 30 к Перечню;
Сведения о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемся физическим лицом, по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 31 к Перечню;

2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қызмет туралы есеп Тізбеге 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Инвестициялық портфель туралы есеп Тізбеге 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп Тізбеге 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Сақтандыру резервтері туралы есеп Тізбеге 25-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Өзара сақтандыру қоғамдарының есептілікті ұсыну қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Есепті күндегі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы есептілікке Қоғамның бірінші басшысы, бас бухгалтері немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушысы қол қояды және Қоғамда сақталады.":
4. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 222 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. "Банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушылар есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 315 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14832 болып тіркелген, 2017 жылғы 13 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушылар есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы"
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы мәліметтер Тізбеге 30-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы мәліметтер Тізбеге 31-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

Сведения о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 32 к Перечню;
Сведения об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг и крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, является участником (акционером) по форме согласно приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 33 к Перечню;
Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, крупного участника, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, а также сведений о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, крупным участником, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем по форме согласно приложению 6 изложить в редакции согласно приложению 34 к Перечню;
Сведения о сделках со связанными, в том числе аффилиированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилиированных лиц, по форме согласно приложению 7 изложить в редакции согласно приложению 35 к Перечню;
Отчет о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности по форме согласно приложению 8 изложить в редакции согласно приложению 36 к Перечню;
Консолидированная (неконсолидированная) финансовая отчетность и пояснительная записка к ней по форме согласно приложению 9 изложить в редакции согласно приложению 37 к Перечню;
Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых для приобретения акций, по форме согласно приложению 10 изложить в редакции согласно приложению 38 к Перечню;

4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер Тізбеге 32-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі және заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер Тізбеге 33-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушыларының (акционерлері), банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы туралы мәліметтер, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингін, сақтандыру холдингін, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушыға бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер Тізбеге 34-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы мәліметтер және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі Тізбеге 35-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есеп Тізбеге 36-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба Тізбеге 37-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы мәліметтер Тізбеге 38-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

Сведения обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату, по форме согласно приложению 11 изложить в редакции согласно приложению 39 к Перечню;
Сведения о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату, по форме согласно приложению 12 изложить в редакции согласно приложению 40 к Перечню;
В Правилах представления отчетности крупными участниками банков второго уровня, банковскими холдингами, крупными участниками страховых (перестраховочных) организаций, страховыми холдингами, крупными участниками управляющих инвестиционным портфелем, крупными участниками, владеющими (имеющими возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг - нерезиденты Республики Казахстан, представляют в Национальный Банк Республики Казахстан ежегодно, в течение ста восьмидесяти календарных дней по окончанию финансового года, консолидированную, при наличии неконсолидированную годовую финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, заверенные аудиторской организацией, на государственном или русском языках.
Пояснительная записка составляется в соответствии с требованиями соответствующего надзорного органа страны своего места нахождения.";
6. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 02.12.2025 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан, в которые вносятся
изменения по вопросам
представления отчетности
Информация о выполнении нормативов минимальных резервных требований
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2019 № 229 (вводится в действие с 28.01.2020).
Приложение 2
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов
Отчетный период: на "____" __________ 20____ года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_Prud_norm
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Минимальный размер собственного капитала
2
Собственный капитал
3
Капитал первого уровня
4
Основной капитал как сумма
5
Оплаченные простые акции
6
Дополнительный оплаченный капитал
7
Нераспределенная чистая прибыль прошлых лет
8
Нераспределенная чистая прибыль текущего года
9
Накопленный раскрытый резерв
10
Резервы по переоценке основных средств и стоимости финансовых активов, имеющихся в наличии для продажи
11
Основной капитал за минусом:

11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызы болатын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы, үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы мәліметтер Тізбеге 39-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы сақтандыру тобының топ ішіндегі мәмілелер туралы мәліметтер Тізбеге 40-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушыларының, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушылардың есептілікті ұсыну қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - банк холдингі, сақтандыру холдингі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз сексен күн ішінде аудиторлық ұйым растаған мемлекеттік тілдегі немесе орыс тіліндегі шоғырландырылған, бар болған жағдайда шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті және оған түсіндірме жазбаны ұсынады.
Түсіндірме жазба өзі орналасқан жердегі елдің тиісті қадағалау органының талаптарына сәйкес жасалады.";
6. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 02.12.2025 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2019 № 229 (28.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
________________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_Prud_norm
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екінші деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Меншікті капиталдың ең аз мөлшері
2
Меншікті капитал
3
Бірінші деңгейдегі капитал
4
Мынадай сома ретіндегі негізгі капитал
5
Ақы төленген жай акциялар
6
Қосымша ақы төленген капитал
7
Өткен жылдардың бөлінбеген таза кірісі
8
Ағымдағы жылдың бөлінбеген таза кірісі
9
Жинақталған ашып көрсетілген резерв
10
Сату үшін қолда бар негізгі қаражатты және қаржы активтерінің құнын қайта бағалау резервтері
11
Мыналарды шегергендегі негізгі капитал:

11.1
собственные выкупленные простые акции
11.2
нематериальные активы, включая гудвилл
11.3
убыток прошлых лет
11.4
убыток текущего года
11.5
отложенный налоговый актив за минусом отложенных налоговых обязательств, за исключением части отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц
11.6
резервы по прочей переоценке
11.7
доходы от продаж, связанных с транзакциями по секьюритизации активов
11.8
доходы или убытки от изменения справедливой стоимости финансового обязательства, в связи с изменением кредитного риска по такому обязательству
11.9
регуляторные корректировки, подлежащие вычету из добавочного капитала, но в связи с недостаточным его уровнем вычитаемые из основного капитала
11.10
сумма превышения инвестиций банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), в совокупности превышающие 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок), умноженная на долю инвестиций в простые акции в общей сумме инвестиций
11.11
сумма превышения инвестиций банка в простые акции финансовой организации, в которой банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), а также часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц (в совокупности превышающие 15 (пятнадцать) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок)
12
Добавочный капитал как сумма:
12.1
бессрочные договоры, соответствующие критериям, в результате которых одновременно возникает финансовый актив у одного лица и финансовое обязательство или иной финансовый инструмент, подтверждающий право на долю активов юридического лица, оставшихся после вычетов всех его обязательств, у другого лица
12.2
бессрочные финансовые инструменты, привлеченные до 1 января 2015 года
12.3
оплаченные привилегированные акции, соответствующие установленным критериям
12.4
оплаченные привилегированные акции, не соответствующие установленным критериям
13
Добавочный капитал за минусом:
13.1
инвестиции банка в собственные бессрочные финансовые инструменты прямым либо косвенным способом
13.2
собственные выкупленные привилегированные акции банка
13.3
сумма превышения инвестиций банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), в совокупности превышающие 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок), умноженная на долю инвестиций в бессрочные финансовые инструменты в общей сумме инвестиций

11.1
меншікті сатып алынған жай акциялар
11.2
гудвилл қосқанда, материалдық емес активтер
11.3
өткен жылдардың шығыны
11.4
ағымдағы жылдың шығыны
11.5
шегерілетін уақыт айырмашылықтарына қатысты танылған кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігін қоспағанда, кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін шегергендегі кейінге қалдырылған салық активі
11.6
басқа қайта бағалау жөніндегі резервтер
11.7
активтерді секьюритилендіру бойынша транзакциялармен байланысты сатудан түскен кірістер
11.8
осындай міндеттеме бойынша кредиттік тәуекелдің өзгеруіне байланысты қаржылық міндеттеменің әділ құнының өзгеруінен болған кірістер немесе шығындар
11.9
қосымша капиталдан шегерілуге жататын, бірақ оның деңгейінің жеткіліксіз болуына байланысты негізгі капиталдан шегерілетін реттеуіш түзетулер
11.10
инвестициялардың жалпы сомасындағы мерзімсіз қаржы құралдарына инвестициялардың үлесіне көбейтілген банк инвестицияларының асу сомасы (банктің реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін жиынтығында банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын, 10 (он) пайыздан аз шығарылған акциялары (жарғылық капиталда қатысу үлестері) бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына инвестициялары)
11.11
банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан көп пайызы, сондай-ақ шегерілетін уақыт айырмаларына қатысты танылған кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігі бар қаржы ұйымының жай акцияларына банк инвестицияларының асу сомасы (реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін жиынтығында банктің негізгі капиталының 15 (он бес) пайызынан асатын)
12
Мына сома ретіндегі қосымша капитал:
12.1
нәтижесінде бір мезгілде бір тұлғада қаржы активі және қаржылық міндеттеме немесе басқа тұлғаның барлық өзінің міндеттемелерін шегергеннен кейін қалған заңды тұлға активтерінің үлесіне құқығын растайтын өзге қаржы құралы туындайтын критерийлерге сәйкес келетін мерзімсіз шарттар
12.2
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған мерзімсіз қаржы құралдары
12.3
белгіленген критерийлерге сәйкес келетін, ақы төленген артықшылықты акциялар
12.4
белгіленген критерийлерге сәйкес келмейтін, ақы төленген артықшылықты акциялар
13
Мыналарды шегергендегі қосымша капитал:
13.1
тікелей не жанама тәсілмен меншікті мерзімсіз қаржы құралдарына банктің инвестициялары
13.2
банктің сатып алынған меншікті артықшылықты акциялары
13.3
инвестициялардың жалпы сомасындағы мерзімсіз қаржы құралдарына инвестициялардың үлесіне көбейтілген банк инвестицияларының асу сомасы (банктің реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін жиынтығында банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын, 10 (он) пайыздан аз шығарылған акциялары (жарғылық капиталда қатысу үлестері) бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына инвестициялары)

13.4
инвестиции банка в бессрочные финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) подлежащие вычету из добавочного капитала
13.5
регуляторные корректировки, подлежащие вычету из капитала второго уровня, но в связи с недостаточным его уровнем вычитаемые из добавочного капитала
14
Капитал второго уровня
15
Субординированный долг
16
Субординированный долг, привлеченный до 1 января 2015 года, в национальной валюте
17
Субординированный долг, привлеченный до 1 января 2015 года, в иностранной валюте
18
Капитал второго уровня за минусом:
18.1
выкупленный собственный субординированный долг банка (инвестиции в субординированный долг)
18.2
сумма превышения инвестиций банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), в совокупности превышающие 10 (десяти) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок), умноженная на долю инвестиций в субординированный долг в общей сумме инвестиций
18.3
инвестиции банка в субординированный долг финансовых организаций, в которых банк имеет 10 (десять) процентов и более от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, подлежащие вычету из капитала второго уровня
19
Положительная разница, подлежащая к вычету из собственного капитала
19.1
Положительная разница между суммой депозитов физических лиц и собственным капиталом согласно данным бухгалтерского баланса, умноженным на 5,5, подлежащая к вычету из собственного капитала
19.2
Положительная разница между провизиями (резервами), рассчитанными согласно приложениям 1 к Нормативным значениям и методике расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленным согласно приложению 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) (далее - Нормативы № 144) и Нормативным значениям и методикам расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату, установленным согласно приложению 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Нормативы № 170) и провизиями (резервами), сформированными и отраженными в бухгалтерском учете банка в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, подлежащая к вычету из собственного капитала

13.4
банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан көп пайызы бар қаржы ұйымдарының мерзімсіз қаржы құралдарына банктің қосымша капиталдан шегерілуге жататын инвестициялары
13.5
екінші деңгейдегі капиталдан шегерілуге жататын, бірақ оның деңгейінің жеткіліксіз болуына байланысты қосымша капиталдан шегерілетін реттеуіш түзетулер
14
Екінші деңгейдегі капитал
15
Реттелген борыш
16
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін ұлттық валютамен тартылған реттелген борыш
17
2015 жылғы 1 қаңтарға дейін шетел валютасымен тартылған реттелген борыш
18
Мыналарды шегергендегі екінші деңгейдегі капитал:
18.1
банктің сатып алынған меншікті реттелген борышы (реттелген борышқа инвестициялар)
18.2
инвестициялардың жалпы сомасындағы реттелген борышқа инвестициялардың үлесіне көбейтілген банк инвестицияларының асу сомасы (банктің реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін жиынтығында банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын, 10 (он) пайыздан аз шығарылған акциялары (жарғылық капиталда қатысу үлестері) бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына инвестициялары)
18.3
банктің заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан көп пайызы бар қаржы ұйымдарының реттелген борышына банктің екінші деңгейдегі капиталдан шегерілуге жататын инвестициялары
19
Меншікті капиталдан шегерілуге жататын оң айырма
19.1
Меншікті капиталдан шегерілуге жататын, бухгалтерлік баланс деректеріне сәйкес жеке тұлғалар депозиттерінің сомасы мен 5,5 көбейтілген меншікті капитал арасындағы оң айырма
19.2
"Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 144 нормативтер) 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндеріне және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне 1-қосымшаға және "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 170 нормативтер) 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiне сай есептелген провизиялар (резервтер) мен қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизиялар (резервтер) арасындағы меншікті капиталдан шегерілуге тиіс оң айырма

19.2.1
Провизии (резервы), рассчитанные в соответствии с приложениями 1 к Нормативам № 144 и Нормативам № 170
19.2.2
Провизии (резервы), сформированные и отраженные в бухгалтерском учете банка в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности
19.2.3
Положительная разница между провизиями (резервами), рассчитанными согласно приложениям 1 к Нормативам № 144 и Нормативам № 170 и провизиями (резервами), сформированными и отраженными в бухгалтерском учете банка в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности
20
Коэффициент достаточности собственного капитала (kl)
21
Коэффициент достаточности собственного капитала (kl-2)
22
Коэффициент достаточности собственного капитала (k2)
23
Нераспределенный чистый доход банка, на который накладывается ограничение в части прекращения выплаты дивидендов и обратного выкупа акций
24
Неинвестированные остатки средств, принятые на условиях кастодиального договора
25
Итого активы, взвешенные с учетом кредитного риска
26
Итого условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска
27
Итого производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
28
Специфический процентный риск
29
Общий процентный риск
30
Итого рыночный риск, связанный с изменением ставки вознаграждения
31
Специфический риск
32
Общий риск
33
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, базовым активом которых являются акции или индекс на акции
34
Итого рыночный риск, связанный с изменением обменного курса иностранных валют (рыночной стоимости драгоценных металлов)
35
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций (включая исламские ценные бумаги, приобретенные с целью продажи)
36
Итого риск по товарно-материальным запасам, связанный с изменением рыночной стоимости
37
Сумма длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
38
Разница сумм длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
39
Сумма открытых валютных позиций
40
Активы и условные и возможные требования и обязательства, рассчитанные с учетом рыночного риска
41
Средняя величина годового валового дохода
42
Операционный риск
43
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с банком особыми отношениями, по любому виду обязательств перед банком
44
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика, не связанного с банком особыми отношениями - (k3)
45
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с банком особыми отношениями, по любому виду обязательств перед банком
46

19.2.1
№ 144 нормативтерге және № 170 нормативтерге 1-қосымшаларға сәйкес есептелген провизиялар (резервтер)
19.2.2
Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес қалыптастырылған және банктің бухгалтерлік есебінде көрсетілген провизиялар (резервтер)
19.2.3
№ 144 нормативтерге және № 170 нормативтерге 1-қосымшаларға сәйкес есептелген провизиялар (резервтер) мен қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизиялар (резервтер) арасындағы оң айырма
20
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (kl)
21
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (kl-2)
22
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (k2)
23
Дивиденд төлеуді тоқтату және акцияларды кері сатып алу бөлігінде шектеу қойылатын банктің бөлінбеген таза кірісі
24
Кастодиандық шарт талаптарында қабылданған инвестицияланбаған қаражат қалдықтары
25
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтер жиынтығы
26
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер жиынтығы
27
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдарының жиынтығы
28
Айрықша пайыздық тәуекел
29
Жалпы пайыздық тәуекел
30
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
31
Айрықша тәуекел
32
Жалпы тәуекел
33
Базалық активі акциялар немесе акциялардың индексі болып табылатын акциялардың нарықтық құнының және туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
34
Шетел валюталарының айырбас бағамының (бағалы металдардың нарықтық құнының) өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
35
Акциялардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы (сату мақсатында иеленген исламдық бағалы қағаздарды қоса алғанда)
36
Тауар-материалдық қорлар бойынша нарықтық құнының өзгеруіне байланысты тәуекел жиынтығы
37
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасы
38
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасының айырмасы
39
Ашық валюталық позициялар сомасы
40
Нарықтық тәуекел ескеріле отырып есептелген активтер және шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
41
Жалпы жылдық кірістің орташа шамасы
42
Операциялық тәуекел
43
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
44
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k3)
45
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
46

Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика (группы заемщиков), связанного с банком особыми отношениями - (k3.1)
47
Сумма рисков по всем заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
48
Коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с банком особыми отношениями (Ро)
49
Максимальная сумма бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банка могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами оффшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее – другие рейтинговые агентства) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
50
Коэффициент максимального размера бланкового кредита (Бк)
51
Совокупная сумма рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов от собственного капитала банка
52
Коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов-от собственного капитала (Рк)
53
Совокупная сумма секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
54
Коэффициент совокупной суммы секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
55
Высоколиквидные активы
56
Обязательства до востребования
57
Коэффициент текущей ликвидности (k4)
58
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно
59
Коэффициент ликвидности (k4-1)
60
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, включая высоколиквидные активы
61
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно
62

Банкпен айрықша қатынастармен байланысты бір қарыз алушыға (қарыз алушылар тобына) келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k3.1)
47
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасы
48
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті (Ро)
49
Тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтингi немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Standard & Poor's агенттiгiнiң "А" төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезиденттерді қоспағанда, Standard & Poor's агенттігінің "А" төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезиденттерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын бейрезиденттер мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасы
50
Бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті (Бк)
51
Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 (он) пайызынан асатын банктің бір қарыз алушыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасы
52
Әрқайсысының мөлшері меншікті капиталдың 10 (он) пайызынан асатын бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті (Рк)
53
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасы
54
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасының коэффициенті
55
Өтімділігі жоғары активтер
56
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер
57
Ағымдағы өтімділік коэффициенті (k4)
58
Өтеуге дейін жеті күнге дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
59
Өтімділік коэффициенті (k4-1)
60
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, бір айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен өтімді активтер
61
Бір айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
62

Коэффициент ликвидности (k4-2)
63
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
64
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно
65
Коэффициент ликвидности (k4-3)
66
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4:
66.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)
66.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
66.3
(указывается вид валют)
66.4
(указывается вид валют)
67
Обязательства для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4
67.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)
67.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
67.3
(указывается вид валют)
67.4
(указывается вид валют)
68
Коэффициент срочной валютной ликвидности (k4-4):
68.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)
68.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
68.3
(указывается вид валют)
68.4
(указывается вид валют)
69
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-5:
69.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)

Өтімділік коэффициенті (k4-2)
63
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, үш айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен өтімді активтер
64
Үш айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
65
Өтімділік коэффициенті (k4-3)
66
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:
66.1
Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)
66.2
Standard&Poor's агенттігінің "A" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
66.3
(валюта түрі көрсетіледі)
66.4
(валюта түрі көрсетіледі)
67
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған міндеттемелер
67.1
Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)
67.2
Standard&Poor's агенттігінің "A" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
67.3
(валюта түрі көрсетіледі)
67.4
(валюта түрі көрсетіледі)
68
Мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті (k4-4):
68.1
Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)
68.2
Standard&Poor's агенттігінің "A" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
68.3
(валюта түрі көрсетіледі)
68.4
(валюта түрі көрсетіледі)
69
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:
69.1
Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)

73.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
73.3
(указывается вид валют)
73.4
(указывается вид валют)
74
Коэффициент срочной валютной ликвидности (k4-6):
74.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности)
74.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
74.3
(указывается вид валют)
74.4
(указывается вид валют)
75
Наличие у банка в течение отчетного периода просроченных обязательств перед кредиторами (Да/Нет)
76
Превышение банком максимальных (рекомендуемых) ставок вознаграждения по вновь привлеченным депозитам физических лиц (в тенге и в иностранной валюте), устанавливаемых и рекомендуемых банкам для их соблюдения Советом директоров организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов (Да/Нет)
77
Наличие у банка факта несвоевременного исполнения банком плана мероприятий, одобренного уполномоченным органом (Да/Нет)
78
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами
79
Коэффициент максимального лимита краткосрочных обязательств перед нерезидентами (k7)
80
Обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k8
81
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан (k8)
82
Обязательства перед нерезидентами и долговые ценные бумаги, включаемые в расчет коэффициента k9
83
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан (k9)
84
Активы, финансируемые за счет средств, привлеченных по договору об инвестиционном депозите
85
Коэффициент размещения части средств во внутренние активы
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о выполнении
пруденциальных нормативов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов

73.2
Standard&Poor's агенттігінің "A" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
73.3
(валюта түрі көрсетіледі)
73.4
(валюта түрі көрсетіледі)
74
Мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті (k4-6):
74.1
Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Eуpo" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып)
74.2
Standard&Poor's агенттігінің "A" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
74.3
(валюта түрі көрсетіледі)
74.4
(валюта түрі көрсетіледі)
75
Банкте есепті кезең ішінде кредиторлар алдында мерзімі өткен міндеттемелердің болуы (Иә/Жоқ)
76
Банктің жеке тұлғалардың жаңадан тартылған депозиттері бойынша (теңгемен және шетел валютасымен) банктерге депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның Директорлар кеңесі олардың сақтауы үшін белгілеген және ұсынған сыйақының ең жоғары (ұсынылатын) мөлшерлемелерін асыруы (Иә/Жоқ)
77
Банкте уәкілетті орган мақұлдаған іс-шаралар жоспарын банктің уақтылы орындамау фактісінің болуы (Иә/Жоқ)
78
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
79
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимитінің коэффициенті (k7)
80
k8 коэффициенті есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер
81
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктерді капиталдандыру коэффициенті (k8)
82
k9 коэффициенті есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер және борыштық бағалы қағаздар
83
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктерді капиталдандыру коэффициенті (k9)
84
Инвестициялық депозит туралы шарт бойынша тартылған қаражат есебінен қаржыландырылатын активтер
85
Қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Пруденциялық нормативтердің
орындалуы туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) (далее – Нормативы № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Нормативы № 170).
6. Строка 1 заполняется в соответствии с главой 1 "Минимальный размер уставного и собственного капиталов банка" к Нормативам № 144 и главой 2 "Минимальный размер уставного и собственного капиталов банка" к Нормативам № 170.
7. В строке 5 указываются сведения по оплаченным простым акциям, соответствующим критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170.
8. В строке 11.7 указываются доходы будущих периодов в связи с полученным из условий секьюритизации ожиданием полного или частичного дохода в будущем.
9. В строке 12.1 указываются сведения по бессрочным договорам, соответствующим критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170, в результате которых одновременно возникают финансовый актив у одного лица и финансовое обязательство или иной финансовый инструмент, подтверждающий право на долю активов юридического лица, оставшихся после вычетов всех его обязательств, у другого лица.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 170 нормативтер) қаулыларына сәйкес толтырылады.
6. 1-жол № 144 нормативтердің "Банктің жарғылық және меншікті капиталдарының ең төменгі мөлшері" 1-тарауына және № 170 нормативтердің "Банктің жарғылық және меншікті капиталдарының ең төменгі мөлшері" 2-тарауына сәйкес толтырылады.
7. 5-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін ақы төленген жай акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
8. 11.7-жолда секьюритилендіру талаптарынан болашақта күтумен алынған толық немесе ішінара кіріске байланысты болашақ кезеңдердің кірісі көрсетіледі.
9. 12.1-жолда нәтижесінде бір мезгілде бір тұлғада қаржы активі және басқа тұлғада қаржылық міндеттеме немесе барлық өзінің міндеттемелерін шегергеннен кейін қалған заңды тұлға активтерінің үлесіне құқығын растайтын өзге қаржы құралы туындайтын, № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін мерзімсіз шарттар бойынша мәліметтер көрсетіледі.

10. В строке 12.2 указываются сведения по бессрочным финансовым инструментам в соответствии с требованиями пункта 12 Нормативов № 170.
11. В строке 12.3 указываются сведения по оплаченным привилегированным акциям, соответствующим критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170.
12. В строке 12.4 указываются сведения по оплаченным привилегированным акциям в соответствии с требованиями пункта 13 Нормативов № 170.
13. В строке 15 указываются сведения по субординированному долгу, соответствующему критериям, установленным в приложении 1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170.
14. В строке 16 указываются сведения по субординированному долгу, привлеченному до 1 января 2015 года, в национальной валюте в соответствии с требованиями пункта 9 Нормативов № 144 и пункта 15 Нормативов № 170.
15. В строке 17 указываются сведения по субординированному долгу, привлеченному до 1 января 2015 года, в иностранной валюте в соответствии с требованиями пункта 9 Нормативов № 144 и пункта 15 Нормативов № 170.
16. В строке 19 указывается сумма по строкам 19.1 и 19.2.
17. В случае если разница между суммой депозитов физических лиц и собственным капиталом согласно данным бухгалтерского баланса, умноженным на 5,5, подлежащая к вычету из собственного капитала является отрицательной, в строке 19.1 указывается 0.
18. В строке 19.2 положительная разница между провизиями (резервами) по займам и дебиторской задолженности по ранее выданным банковским займам, рассчитанными согласно приложении 1 к Нормативам № 144 и Нормативам № 170 и провизиями (резервами), сформированными и отраженными в бухгалтерском учете банка в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности указывается с учетом требований части третьей пункта 6 Нормативов № 144 и пункта 7 Нормативов № 170.
19. В строке 19.2.1 указываются провизии (резервы) по займам и дебиторской задолженности по ранее выданным банковским займам, рассчитанные согласно приложениям 1 к Нормативам № 144 и Нормативам № 170. В случае, если провизии (резервы), сформированные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности превышают провизии, рассчитанные согласно приложениям 1 к Нормативам № 144 и Нормативам № 170, то в строке 19.2.1 указываются провизии (резервы), сформированные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
20. В строке 19.2.2 указываются провизии (резервы) по тем займам и дебиторской задолженности по ранее выданным банковским займам, сформированные и отраженные в бухгалтерском учете банка в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, по которым были рассчитаны провизии согласно приложениям 1 к Нормативам № 144 и Нормативам № 170.

10. 12.2-жолда № 170 нормативтердің 12-тармағының талаптарына сәйкес мерзімсіз қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі.
11. 12.3-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін ақы төленген артықшылықты акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
12. 12.4-жолда № 170 нормативтердің 13-тармағының талаптарына сәйкес ақы төленген артықшылықты акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
13. 15-жолда № 144 нормативтерге 1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
14. 16-жолда № 144 нормативтердің 9-тармағының және № 170 нормативтердің 15-тармағының талаптарына сәйкес ұлттық валютамен 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
15. 17-жолда № 144 нормативтердің 9-тармағының және № 170 нормативтердің 15-тармағының талаптарына сәйкес шетел валютасымен 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін тартылған реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
16. 19-жолда 19.1 және 19.2-жолдар бойынша сома көрсетіледі.
17. Егер жеке тұлғалар депозиттерінің сомасы мен бухгалтерлік баланстың деректеріне сәйкес 5.5-ке көбейтілген меншікті капиталдың арасындағы меншікті капиталдан шегерілуге тиіс айырмасы теріс болған жағдайда, 19.1-жолда 0 көрсетіледі.
18. 19.2-жолда № 144 нормативтерге және № 170 нормативтерге 1-қосымшаларға сәйкес есептелген қарыздар және бұрын берілген банктік қарыздар бойынша дебиторлық берешек бойынша провизиялар (резервтер) мен қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес қалыптастырылған және банктің бухгалтерлік есебінде көрсетілген провизиялар (резервтер) арасындағы оң айырма № 144 нормативтердің 6-тармағы үшінші бөлігінің және № 170 нормативтердің 7-тармағының талаптары ескеріле отырып көрсетіледі.
19. 19.2.1-жолда № 144 нормативтерге және № 170 нормативтерге 1-қосымшаларға сәйкес есептелген қарыздар және бұрын берілген банктік қарыздар бойынша дебиторлық берешек бойынша провизиялар (резервтер) көрсетіледі. Егер қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизиялар (резервтер) № 144 нормативтерге және № 170 нормативтерге 1-қосымшаларға сәйкес есептелген провизиялардан асып түсетін болса, онда 19.2.1-жолда қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизиялар (резервтер) көрсетіледі.
20. 19.2.2-жолда олар бойынша № 144 нормативтерге және № 170 нормативтерге 1-қосымшаларға сәйкес провизиялар есептелген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес қалыптастырылған және банктің бухгалтерлік есебінде көрсетілген қарыздар және бұрын берілген банктік қарыздар бойынша дебиторлық берешек бойынша провизиялар (резервтер) көрсетіледі.

21. Строка 19.2.3. рассчитывается как разница строк 19.2.1. и 19.2.2. (указывается только положительное значение), которая должна отражать сумму положительной разницы между провизиями (резервами) по займам и дебиторской задолженности по ранее выданным банковским займам, рассчитанными согласно приложениям 1 к Нормативам № 144 и Нормативам № 170 и провизиями (резервами), сформированными и отраженными в бухгалтерском учете банка в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
22. В строке 23 указывается сумма нераспределенного чистого дохода, на который накладывается ограничение в соответствии с приложением 4 к Нормативам № 144 и приложением 3 к Нормативам № 170, в части прекращения выплаты дивидендов и обратного выкупа акций.
23. Строка 25 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска.
24. Строка 26 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска.
25. Строка 27 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска.
26. Строка 28 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют).
27. Строка 29 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют).
28. Строки 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 и 54 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика.
29. Строки 55, 56 и 57 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4.
30. Строки 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 и 65 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3.
31. Строки 66, 66.1, 66.2, 66.3, 66.4, 67, 67.1, 67.2, 67.3, 67.4, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 69, 69.1, 69.2, 69.3, 69.4, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 72, 72.1, 72.2, 72.3, 72.4, 73, 73.1, 73.2, 73.3, 73.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3 и 74.4 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6.
32. Строка 77 заполняется в соответствии c пунктом 7 Правил применения мер раннего реагирования и методики определения факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка и банковского конгломерата, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 69 "Об установлении факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка и банковского конгломерата, а также утверждении Правил применения мер раннего реагирования и методики определения факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка и банковского конгломерата" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13606).

21. 19.2.3-жол № 144 нормативтерге және № 170 нормативтерге 1-қосымшаларға сәйкес есептелген қарыздар және бұрын берілген банктік қарыздар бойынша дебиторлық берешек бойынша провизиялар (резервтер) мен қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына және Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасының талаптарына сәйкес қалыптастырылған және банктің бухгалтерлік есебінде көрсетілген провизиялар (резервтер) арасындағы оң айырма сомасын көрсетуге тиіс 19.2.1 және 19.2.2-жолдар айырмасы (тек қана оң мәні көрсетіледі) ретінде есептеледі.
22. 23-жолда № 144 нормативтерге 4-қосымшаға және № 170 нормативтерге 3-қосымшаға сәйкес дивиденд төлеуді тоқтату және акцияларды кері сатып алу бөлігінде шектеу қойылатын бөлінбеген таза кіріс сомасы көрсетіледі.
23. 25-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
24. 26-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
25. 27-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
26. 28-жол айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
27. 29-жол жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
28. 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 және 54-жолдар бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
29. 55, 56 және 57-жолдар k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
30. 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 және 65-жолдар k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
31. 66, 66.1, 66.2, 66.3, 66.4, 67, 67.1, 67.2, 67.3, 67.4, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 69, 69.1, 69.2, 69.3, 69.4, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 72, 72.1, 72.2, 72.3, 72.4, 73, 73.1, 73.2, 73.3, 73.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3 және 74.4-жолдар k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
32. 77-жол "Банктің және банк конгломератының қаржылық жай-күйінің нашарлауына әсер ететін факторларды белгілеу, сондай-ақ Ертерек ден қою шараларын қолдану қағидаларын және банк пен банк конгломератының қаржылық жай-күйінің нашарлауына әсер ететін факторларды анықтау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 69 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13606 болып тіркелген) бекітілген Ертерек ден қою шараларын қолдану қағидаларының және банктің қаржылық жай-күйінің нашарлауына әсер ететін факторларды анықтау әдістемесінің 7-тармағына сәйкес толтырылады.

33. Строки 78, 79, 80, 81, 82 и 83 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан.
34. Строка 85 заполняется в соответствии с данными отчета о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы.
35. Строки 35, 36 и 84 заполняются только исламскими банками.
36. В строках 20, 21, 22, 44,46, 48, 50, 52, 54, 57, 59, 62, 65, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3, 74.4, 79, 81, 83, 85 указываются значения с тремя знаками после запятой.
37. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 3
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
Отчетный период: на "___" ________20__года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 2-BVU_RA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
I группа
1
Наличные тенге
0
2
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее – другие рейтинговые агентства)
0
3
Аффинированные драгоценные металлы
0
4
Займы, предоставленные Правительству Республики Казахстан
0
5
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
6
Займы, предоставленные Национальному Банку Республики Казахстан
0
7
Займы, предоставленные центральным банкам стран с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
8
Займы, предоставленные международным финансовым организациям с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
9
Займы, предоставленные акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
0
10
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и иные требования к Национальному Банку Республики Казахстан
0
11
Вклады в центральных банках стран с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
12
Вклады в международных финансовых организациях с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
13
Дебиторская задолженность Правительства Республики Казахстан
0
14
Дебиторская задолженность местных органов власти Республики Казахстан по налогам и другим платежам в бюджет
0
15
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
0
16
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные местными исполнительными органами городов Астаны и Алматы
0
17
Ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов"
0
18
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
19
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
20
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
21
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в I группу риска
0
II группа
22
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
20
23
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
24
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
25
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
26
Займы, предоставленные местным органам власти Республики Казахстан
20
27
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
28
Займы, предоставленные организациям, имеющим долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
29
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
30
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
31
Вклады в организациях, имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
32
Дебиторская задолженность местных органов власти Республики Казахстан, за исключением дебиторской задолженности, отнесенной к I группе риска
20
33
Дебиторская задолженность организаций, имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
34
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard and Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
35
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard and Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
36
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти Республики Казахстан
20
37
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
38
Ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
39
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
20
40
Начисленное вознаграждение по активам, включенным во II группу риска
20
III группа
41
Неаффинированные драгоценные металлы
50
42
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
43
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
44
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
45
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
46
Займы, предоставленные организациям, имеющим долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
47

33. 78, 79, 80, 81, 82 және 83-жолдар банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп деректеріне сәйкес толтырылады.
34. 85-жол ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
35. 35, 36 және 84-жолдарды исламдық банктер ғана толтырады.
36. 20, 21, 22, 44,46, 48, 50, 52, 54, 57, 59, 62, 65, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 74, 74.1, 74.2, 74.3, 74.4, 79, 81, 83, 85-жолдарда үтірден кейін үш таңбалы мәндер көрсетіледі.
37. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 2-BVU_RA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есепке сомасы
1
2
3
4
5
I-топ
1
Қолма-қол теңге
0
2
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің қолма-қол шетел валютасы
0
3
Тазартылған бағалы металдар
0
4
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген қарыздар
0
5
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
0
6
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне берілген қарыздар
0
7
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
0
8
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
0
9
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына берілген қарыздар
0
10
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне өзге де талаптар
0
11
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
0
12
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
0
13
Қазақстан Республикасы Үкіметінің дебиторлық берешегі
0
14
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының салықтар мен бюджетке төленетін басқа төлемдер бойынша дебиторлық берешегі
0
15
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
0
16
Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
0
17
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі, "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған бағалы қағаздар
0
18
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
0
19
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
0
20
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктерге талаптар
0
21
І тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
0
II-топ
22
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің қолма-қол шетел валютасы
20
23
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "АА-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
20
24
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "АА-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
20
25
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
20
26
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
20
27
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
20
28
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген қарыздар
20
29
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "АА-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
20
30
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
20
31
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
20
32
І тәуекел тобына жатқызылған дебиторлық берешекті қоспағанда, Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының дебиторлық берешегі
20
33
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
20
34
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "АА-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
20
35
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
20
36
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
20
37
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
20
38
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
20
39
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-дан "АА-" дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
40
ІІ тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
20
III-топ
41
Тазартылмаған бағалы металдар
50
42
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
50
43
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
50
44
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
50
45
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
50
46
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген қарыздар
50
47

Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 72, 74, 75 и 76 настоящей формы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога не превышает 50 (пятидесяти) процентов включительно от стоимости залога
35
48
Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 72, 74, 75 и 76 настоящей таблицы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога находится в пределах от 51 (пятидесяти одного) процента до 85 (восьмидесяти пяти) процентов включительно от стоимости залога
50
49
Прочие ипотечные жилищные займы (за исключением, займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 72, 74, 75 и 76 настоящей таблицы)
100
50
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 71, 72, 73, 74, 75, 76 и 102 настоящей таблицы), по которым сформировано менее 35 (тридцати пяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
100
51
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 71, 72, 73, 74, 75, 76 и 102 настоящей таблицы), по которым сформировано более 35 (тридцати пяти) процентов и менее 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
75
52
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 71, 72, 73, 74, 75, 76 и 102 настоящей таблицы), по которым сформировано более 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
50
53
Займы, предоставленные субъектам, отнесенным к малому или среднему предпринимательству, согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, соответствующие следующим критериям: 1) сумма займа не превышает 0,02 (ноль целых две сотых) процента от собственного капитала; 2) валюта займа - тенге
75
54
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
55
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
56
Вклады в организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
57
Дебиторская задолженность организаций, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
58
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
59
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
60
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
61
Ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
62
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
50
63
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ-" (включительно) агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ+" (включительно) агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
64
Требования к акционерному обществу "Казахстанская фондовая биржа"
50
65
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в III группу риска
50
IV группа
66
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
67
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
68
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международным финансовым организациям, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
100
69
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
70
Займы, предоставленные организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
71

Мына талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 72, 74, 75 және 76-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда): берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 50 (елу) пайызынан қоса алғанда аспайды
35
48
Мына талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы кестенің 72, 74, 75 және 76-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда): берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 51 (елу бірден) 85 (сексен бес) пайызды қоса алғандағы шекте болады
50
49
Басқа ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы кестенің 72, 74, 75 және 76-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
50
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 35 (отыз бес) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 71, 72, 73, 74, 75, 76 және 102-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
100
51
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 35 (отыз бес) пайыздан көп және 50 (елу) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 71, 72, 73, 74, 75, 76 және 102-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
75
52
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 50 (елу) пайыздан көп провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 71, 72, 73, 74, 75, 76 және 102-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
50
53
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілерге берілген, мынадай критерийлерге сәйкес келетін қарыздар: 1) қарыз сомасы меншікті капиталдан 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайыздан аспайды; 2) қарыз валютасы – теңге
75
54
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
50
55
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
50
56
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
50
57
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
50
58
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
50
59
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
50
60
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
50
61
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
50
62
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
63
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттері-банктерге немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен "ВВ+"-ке дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-банкке талаптар
50
64
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамына талаптар
50
65
ІІІ тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
50
IV-топ
66
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
100
67
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
100
68
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
100
69
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
100
70
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға берілген қарыздар
100
71

Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 1 года в иностранной валюте организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент-ұйымдарға шетел валютасымен 1 жылдан астам мерзімге берілген қарыздар

200
72
Займы, предоставленные физическим лицам до 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска
100
73
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 1 года в иностранной валюте физическим лицам, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
74
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты, соответствующие одному из следующих критериев согласно строке 74 приложения 5 к Нормативным значениям и методикам расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату, установленным согласно приложению 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Нормативы № 170)
150
75
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты соответствующие одному из критериев согласно строке 75 приложения 5 к Нормативам № 170
150
76
Прочие займы, предоставленные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты (за исключением ипотечных жилищных займов и займов физическим лицам, указанных в строках 74 и 75 настоящей таблицы)
100
77
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
78
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международных финансовых организациях, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
79
Вклады в организациях-резидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациях-резидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки, и организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
80
Дебиторская задолженность организаций-резидентов, имеющих долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организаций-резидентов, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки, и организаций-нерезидентов, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
81
Дебиторская задолженность физических лиц
100
82
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
83
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
84
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международными финансовыми организациями, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
100
85
Ценные бумаги, выпущенные организациями-резидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациями-резидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки, и организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
86
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе, и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
87
Ценные бумаги, выпущенные специальной финансовой компанией акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
100
88
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ+" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
89
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в IV группу риска
100
90
Расчеты по платежам
100
91
Основные средства
100
92
Материальные запасы
100
93
Предоплата суммы вознаграждения и расходов
100
V группа
94
Инвестиции, учитываемые по справедливой стоимости, в части акций (долей участия в уставном капитале) и вложений в субординированный долг юридических лиц, за исключением инвестиций банка
100
95

200
72
ІІІ тәуекел тобына жататындардан басқа, жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
100
73
ІІІ тәуекел тобына жататындарды және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмегендерін қоспағанда, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және жеке тұлғаларға шетел валютасымен 1 жылдан астам мерзімге берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
200
74
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген, қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) 5-қосымшаның 74-жолына сәйкес мынадай критерийлердің біріне сәйкес келетін тұтынушылық кредиттер
150
75
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген, қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде № 170 нормативтерге 5-қосымшаның 75-жолына сәйкес критерийлердің біріне сәйкес келетін тұтынушылық кредиттер
150
76
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген өзге қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 74 және 75-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
77
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріндегі салымдар
100
78
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
100
79
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдардағы, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардағы және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы салымдар
100
80
Standard & Poor's агенттігінің "А-"төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдардың, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардың дебиторлық берешегі
100
81
Жеке тұлғалардың дебиторлық берешегі
100
82
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
83
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
100
84
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
100
85
Standard & Poor's агенттігінің "А-"төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдар және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
100
86
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
87
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясы шығарған бағалы қағаздар
100
88
Ашылған корреспонденттiк шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттері-банктерге немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-банкке талаптар
100
89
IV тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
100
90
Төлемдер бойынша есептер
100
91
Негізгі құрал-жабдықтар
100
92
Материалдық қорлар
100
93
Сыйақының және шығыстар сомасының алдын ала төлемі
100
V-топ
94
Заңды тұлғалардың банктің инвестициясынан басқа акциялар бөлігіндегі (жарғы капиталындағы қатысу үлесі) және реттелген борышқа салған салымдардағы әділ құн бойынша ескерілген инвестициялар
100
95

Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет менее 10 (десяти) процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 10 (десять) процентов основного капитала
100
96
Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 15 (пятнадцать) процентов основного капитала
250
97
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
98
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
99
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
100
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
101
Займы, предоставленные организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
150
102
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 1 (одного) года в иностранной валюте организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
103
Займы, предоставленные нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории нижеуказанных иностранных государств*, или их* гражданами:
150
104
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

Әрқайсысы банктің қаржылық есептілігін жасау кезінде қаржылық есептілігі шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан аз болатын банктің барлық инвестицияларының негізгі капиталдың 10 (он) пайызынан аспайтын сомасы
100
96
Әрқайсысы банктің қаржылық есептілігін жасау кезінде қаржылық есептілігі шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан көп пайызы болатын банктің барлық инвестицияларының негізгі капиталдың 15 (он бес) пайызынан аспайтын сомасы
250
97
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
150
98
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
150
99
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
150
100
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
150
101
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент-ұйымдарға берілген қарыздар
150
102
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент-ұйымдарға шетел валютасымен 1 (бір) жылдан астам мерзімге берілген қарыздар
200
103
Төменде көрсетілген шет мемлекеттердің* аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе олардың азаматтары* болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне берілген қарыздар:
150
104
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар

150
105
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
106
Вклады в организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациях-нерезидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
107
Вклады в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, зарегистрированных на территории иностранных государств*
150
108
Дебиторская задолженность организаций-нерезидентов, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организаций-нерезидентов, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
109
Дебиторская задолженность организаций-нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных на территории иностранных государств*
150
110
Ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
111
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
112
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
113
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки

150
105
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
150
106
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдардағы салымдар
150
107
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген* Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-ұйымдардағы салымдар
150
108
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардың және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдардың дебиторлық берешегі
150
109
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген* Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-ұйымдардың дебиторлық берешегі
150
110
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
150
111
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
150
112
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
113
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар

150
114
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории иностранных государств*
150
115
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств

150
114
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген* Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
150
115
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
116
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в V группу риска
150
117
Итого рисковые активы:
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Примечание:
* Перечень иностранных государств:
1) Княжество Андорра;
2) Государство Антигуа и Барбуда;
3) Содружество Багамских островов;
4) Государство Барбадос;
5) Государство Бахрейн;
6) Государство Белиз;
7) Государство Бруней Даруссалам;
8) Республика Вануату;
9) Республика Гватемала;
10) Государство Гренада;
11) Республика Джибути;
12) Доминиканская Республика;
13) Республика Индонезия;
14) Испания (только в части территории Канарских островов);
15) Республика Кипр;
16) Китайская Народная Республика (только в части территорий специальных административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг));
17) Федеральная Исламская Республика Коморские Острова;
18) Республика Коста-Рика;
19) Малайзия (только в части территории анклава Лабуан);
20) Республика Либерия;
21) Княжество Лихтенштейн;
22) Республика Маврикий;
23) Португалия (только в части территории островов Мадейра);
24) Мальдивская Республика;
25) Республика Мальта;
26) Республика Маршалловы острова;
27) Княжество Монако;
28) Союз Мьянма;
29) Республика Науру;
30) Нидерланды (только в части территории острова Аруба и зависимых территорий Антильских островов);
31) Федеративная Республика Нигерия;
32) Новая Зеландия (только в части территории островов Кука и Ниуэ);
33) Объединенные Арабские Эмираты (только в части территории города Дубай);
34) Республика Палау;
35) Республика Панама;
36) Независимое Государство Самоа;
37) Республика Сейшельские острова;
38) Государство Сент-Винсент и Гренадины;
39) Федерация Сент-Китс и Невис;
40) Государство Сент-Люсия;
41) Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (только в части следующих территорий):
Острова Ангилья;
Бермудские острова;
Британские Виргинские острова;
Гибралтар;
Каймановы острова;
Остров Монтсеррат;
Острова Теркс и Кайкос;
Остров Мэн;
Нормандские острова (острова Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни);

350
116
V тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
150
117
Тәуекелді активтер жиынтығы:
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ескерту:
* Шет мемлекеттер тізбесі:
1) Андорра Княздігі;
2) Антигуа және Барбуда мемлекеті;
3) Багам аралдарының Достастығы;
4) Барбадос мемлекеті;
5) Бахрейн мемлекеті;
6) Белиз мемлекеті;
7) Бруней Даруссалам мемлекеті;
8) Вануату Республикасы;
9) Гватемала Республикасы;
10) Гренада мемлекеті;
11) Джибути Республикасы;
12) Доминикан Республикасы;
13) Индонезия Республикасы;
14) Испания (Канар аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
15) Кипр Республикасы;
16) Қытай Халық Республикасы (Аомынь (Макао) және Сянган (Гонконг) арнайы әкiмшiлiк аудандарының аумақтары бөлiгiнде ғана);
17) Ислам Федеральдық Комор аралдары Республикасы;
18) Коста-Рика Республикасы;
19) Малайзия (Лабуан анклавының аумағы бөлiгiнде ғана);
20) Либерия Республикасы;
21) Лихтенштейн Княздігі;
22) Маврикий Республикасы;
23) Португалия (Мадейра аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
24) Мальдив Республикасы;
25) Мальта Республикасы;
26) Маршалл аралдары Республикасы;
27) Монако Княздігі;
28) Мьянма Одағы;
29) Науру Республикасы;
30) Нидерланд (Аруба аралының аумағы және Антиль аралдарының тәуелдi аумақтары бөлiгiнде ғана);
31) Нигерия Федеративтiк Республикасы;
32) Жаңа Зеландия (Кука және Ниуэ аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
33) Бiрiккен Араб Әмiрлiктерi (Дубай қаласының аумағы бөлiгiнде ғана);
34) Палау Республикасы;
35) Панама Республикасы;
36) Самоа Тәуелсiз Мемлекетi;
37) Сейшель аралдары Республикасы;
38) Сент-Винсент және Гренадин мемлекеті;
39) Сент-Китс және Невис Федерациясы;
40) Сент-Люсия мемлекеті;
41) Ұлыбритания мен Солтүстiк Ирландияның Бiрiккен Корольдiгi (мынадай аумақтар бөлiгiнде ғана):
Ангилья аралдары;
Бермуд аралдары;
Британдық Виргин аралдары;
Гибралтар;
Кайман аралдары;
Монтсеррат аралы;
Теркс және Кайкос аралдары;
Мэн аралы;
Норманд аралдары (Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни аралдары);

42) Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и содружества Пуэрто-Рико);
43) Королевство Тонга;
44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
активов, взвешенных с
учетом кредитного риска
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
6. В графе 4 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов.
7. В графе 5 указывается сумма активов, указанная в графе 3, умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
8. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 4
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
Отчетный период: на "___" _________20____года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 2-BVU_RUIVO
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент конверсии в процентах
Коэффициент кредитного риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
I группа
1.1
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", Акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее – другие рейтинговые агентства); деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", Акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard& Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.2
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.3
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.4
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0

42) Америка Құрама Штаттары (Американдық Виргин аралдарының, Гуам аралының және Пуэрто-Рико Достастығы аумақтары бөлiгiнде ғана);
43) Тонга корольдігі;
44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы.
Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып мөлшерленген
активтердің талдамасы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге жататын активтер сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда активтердің әрбір тобы үшін пайыздармен тәуекел дәрежесі көрсетіледі.
7. 5-бағанда 3-бағанда көрсетілген, пайыздармен тәуекел дәрежесіне көбейтілген активтер сомасы көрсетіледі (4-баған).
8. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
________________________________________________ (банктің атауы)
Индекс: 2-BVU_RUIVO
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екінші деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Пайыздармен конверсия коэффициенті
Пайыз-дармен кредиттік тәуекел коэффициенті
Есепке сомасы
1
2
3
4
5
6
I топ
1.1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
0
1.2
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтiк агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
20
1.3
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
50
1.4
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0

100
1.5
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.6
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", Акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.7
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.8
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.9
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0

100
1.5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
150
1.6
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
0
1.7
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
20
1.8
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
50
1.9
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0

100
1.10
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.11
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", Акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", Акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в 1 группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.12
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20

100
1.10
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін қарсы әріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
150
1.11
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
0
1.12
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
20

1.13
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.14
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
100
1.15
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0

1.13
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
50
1.14
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
100
1.15
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған қымбат металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0

150
1.16
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.17
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.18
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.19
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
100
1.20
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.21
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
0
1.22
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
20
1.23
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
50
1.24
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
100
1.25
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0

150
1.16
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
0
1.17
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
20
1.18
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
50
1.19
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
100
1.20
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
150
1.21
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
0
1.22
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
20
1.23
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
50
1.24
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
100
1.25
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0

150
1.26
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.27
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.28
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.29
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
100
1.30
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.31
Инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании
0
-
II группа
2.1
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
0
2.2
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20
2.3
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.4
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.5
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
150
2.6
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в лиц заемщиков, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
0
2.7
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20
2.8
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.9
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20

150
1.26
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің I тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
0
1.27
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІI тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
20
1.28
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
50
1.29
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
100
1.30
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
150
1.31
Банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған өтімділік құралдары
0
-
II топ
2.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
0
2.2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
20
2.3
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
50
2.4
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
100
2.5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
150
2.6
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтікагенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
0
2.7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
20
2.8
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
50
2.9
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20

100
2.10
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
150
2.11
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
0
2.12
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20

100
2.10
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
150
2.11
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
0
2.12
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
20

2.13
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.14
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.15
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20

2.13
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
50
2.14
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.15
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20

150
2.16
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" пo национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20
2.17
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.18
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.19
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
150
2.20
Инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании с первоначальным сроком погашения до одного года включительно
20
-
III группа
3.1
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
0
3.2
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.3
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50
3.4
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50

150
2.16
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің II тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
20
2.17
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IIІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
50
2.18
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
100
2.19
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
150
2.20
Банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған бір жылға дейін қоса алғанда бастапқы өтеу мерзімі бар өтімділік құралдары
20
-
III топ
3.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
0
3.2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
20
3.3
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
50
3.4
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50

100
3.5
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
150
3.6
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
0
3.7
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.8
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50
3.9
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50

100
3.5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
150
3.6
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
0
3.7
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
20
3.8
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
50
3.9
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50

100
3.10
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
150
3.11
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
0

100
3.10
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
150
3.11
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-" -ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
0

3.12
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.13
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50

3.12
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-" -ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
20
3.13
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-" -ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
50

3.14
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
100
3.15
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены; встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50

3.14
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-" -тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
100
3.15
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50

150
3.16
Возможные (условные) обязательства по обратному выкупу у акционерного общества "Казахстанская ипотечная компания" прав требований по ипотечным жилищным займам
50
100
3.17
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.18
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50
3.19
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
100
3.20
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
150
3.21
Инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании с первоначальным сроком погашения свыше одного года
50
-
IV группа
4.1
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.2
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.3
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.4
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.5
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100

150
3.16
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамынан ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша талап ету құқықтарын кері сатып алу бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
100
3.17
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің II тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
20
3.18
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IIІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
50
3.19
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің IV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
100
3.20
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
150
3.21
Банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған бір жылдан астам бастапқы өтеу мерзімі бар өтімділік құралдары
50
-
IV топ
4.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
0
4.2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
20
4.3
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
50
4.4
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
100
4.5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100

150
4.6
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.7
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.8
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.9
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.10
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.11
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в І группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.12
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.13
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.14
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.15
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.16
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" пo национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.17
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" пo национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

150
4.6
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
0
4.7
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
20
4.8
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
50
4.9
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
100
4.10
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
150
4.11
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
0
4.12
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
20
4.13
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
50
4.14
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
100
4.15
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
150
4.16
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
20
4.17
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

100
50
4.18
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.19
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.20
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.21
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.22
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.23
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.24
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.25
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
350
20
4.26
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

100
50
4.18
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
100
4.19
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
150
4.20
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
0
4.21
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
20
4.22
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
50
4.23
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
100
4.24
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
150
4.25
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
350
20
4.26
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
50
4.27
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

350
50
4.27
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
100
4.28
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

350
100
4.28
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" -ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
150
5
Итого условные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска:
X
X
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о
расшифровке условных и
возможных обязательств,
взвешенных с учетом
кредитного риска
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).

350
150
5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген шартты міндеттемелер жиынтығы:
X
X
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып мөлшерленген шартты
және ықтимал міндеттемелердің
талдамасы туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.

6. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, указанная в графе 3, умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4), и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
8. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 5
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска
Отчетный период: на ____________ 20____ года
_______________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_RPFI
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Номинальная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для производных финансовых инструментов в процентах
Сумма с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов
Рыночная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для контрагента в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4

6. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.
7. 6-бағанда 3-бағанда көрсетілген, пайызбен конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома (4-баған) және пайызбен кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні (5-баған) көрсетіледі.
8. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"_____________
_______________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_RPFI
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Туынды қаржы құралдарының номиналды құны
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел ескерілген сомасы
Туынды қаржы құралдарының нарықтық құны
Қарсы агент үшін кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Есепке алына-тын сома
1
2
3
4

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 3 и 6 указываются номинальная и рыночная стоимость производных финансовых инструментов.
6. В графе 5 указывается номинальная стоимость по производным финансовым инструментам, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для производных финансовых инструментов.
7. В графе 8 указывается сумма номинальной стоимости производных финансовых инструментов с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для контрагента.
Приложение 6
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по
вопросам представления отчетности
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска
(в разрезе валют)
Отчетный период: на "___" _______________ 20__ года
_______________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_RSPR
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
Коэффициент специфичного риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее – другие рейтинговые агентства)
0
2
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения со сроком погашения менее 6 месяцев в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных местными органами власти Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, ценных бумаг, выпущенных международными финансовыми организациями, ценных бумаг, включенных в официальный список организаторов торгов Республики Казахстан и организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 6-бағандарда туынды қаржы құралдарының номиналды және нарықтық құны көрсетіледі.
6. 5-бағанда туынды қаржы құралдары үшін кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген туынды қаржы құралдары бойынша номиналды құны көрсетіледі.
7. 8-бағанда туынды қаржы құралдары үшін кредиттік тәуекел ескерілген туынды қаржы құралдарының номиналды құны мен туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының қарсы агент үшін кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген сомасы көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"_____________
_______________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_RSPR
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
Пайыздармен айрықша тәуекел коэффициенті
Есепке сомасы
1
2
3
4
5
1
Тәуелсіз рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары түріндегі сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
0
2
Қазақстан Республикасының жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, дербес рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған деңгейдегі ұқсас рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне және халықаралық қор биржалары таныған сауда-саттықты ұйымдастырушылар тізіміне енгізілген, 6 айдан кем емес өтеу мерзімі бар, сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы

0,25
3
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения со сроком погашения от 6 месяцев до 24 месяцев в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных местными органами власти Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, ценных бумаг, выпущенных международными финансовыми организациями, ценных бумаг, включенных в официальный список организаторов торгов Республики Казахстан и организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами
1
4
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки вознаграждения со сроком погашения более 24 месяцев в виде государственных ценных бумаг Республики Казахстан, выпущенных местными органами власти Республики Казахстан, ценных бумаг, имеющих статус государственных, выпущенных центральными Правительствами и центральными банками иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, ценных бумаг, выпущенных международными финансовыми организациями, ценных бумаг, включенных в официальный список организаторов торгов Республики Казахстан и организаторов торгов, признаваемых международными фондовыми биржами
1,6
5
Сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки
8
Итого специфичный риск
0
X
0
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
расчета специфичного
процентного риска
(в разрезе валют)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска
(в разрезе валют)

0,25
3
Қазақстан Республикасының жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, дербес рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының сауда-саттықты ұйымдастырушыларының және халықаралық қор биржалары таныған сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздар түріндегі, 6 айдан 24 айға дейінгі өтеу мерзімі бар, сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
1
4
Қазақстан Республикасының жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, дербес рейтингі Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінен төмен емес шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының сауда-саттықты ұйымдастырушыларының және халықаралық қор биржалары таныған сауда-саттықты ұйымдастырушылардың ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздар түріндегі, 24 айдан асатын өтеу мерзімі бар, сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
1,6
5
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелді біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы
8
Айрықша тәуекел жиынтығы
0
X
0
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Айрықша пайыздық тәуекелді
есептеудің (валюталар
бөлігінде) талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Постановление № 170).
6. В графе 3 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам.
7. В графе 5 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с учетом коэффициента специфичного риска в процентах.
8. В строках 2, 3 и 4 используются международные фондовые биржи, указанные в приложении 8 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170.
9. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 7
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам
(в разрезе валют)
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_ROPVI
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Зоны
Временные интервалы
Открытые позиции
Коэффициент взвешивания
Открытые взвешенные позиции
Закрытые взвешенные позиции
Итоговые взвешенные открытые позиции
длинная
короткая
длинная
короткая
длинная
короткая
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
менее 1 месяца

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. 3-бағанда біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
7. 5-бағанда пайыздармен айрықша тәуекел коэффициенті ескеріле отырып, біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
8. 2, 3 және 4-жолдарда № 170 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталы мөлшерiнің 8-қосымшасында көрсетілген халықаралық қор биржалары пайдаланылады.
9. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"_____________
________________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_ROPVI
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Аймақтар
Уақыт аралықтары
Ашық позициялар
Мөлшерлеу коэффициенті
Мөлшерленген ашық позициялар
Мөлшерленген жабық позициялар
Жиынтық мөлшерленген ашық позициялар
ұзын
қысқа
ұзын
қысқа
ұзын
қысқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
1 айдан аз

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 3 и 4 указывается сумма открытых позиций.
6. В графах 6 и 7 указывается сумма открытых взвешенных позиций с учетом коэффициента взвешивания.
7. В графе 8 указывается сумма закрытых взвешенных позиций.
8. В графах 9 и 10 указывается сумма итоговых открытых взвешенных позиций.
Приложение 8
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
__________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_ROPR
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование позиций
Сумма
1
2
3
1
Расчет взвешенных позиций, компенсированных по зонам
2
Зона 1
3
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
4
Взвешенная открытая позиция (длинная)
5
Взвешенная открытая позиция (короткая)
6
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
7
Взвешенная открытая позиция
8
Зона 2
9
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
10
Взвешенная открытая позиция (длинная)
11
Взвешенная открытая позиция (короткая)
12
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
13
Взвешенная открытая позиция
14
Зона 3
15
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
16
Взвешенная открытая позиция (длинная)
17
Взвешенная открытая позиция (короткая)
18
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
19
Взвешенная открытая позиция
20

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарда ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
6. 6 және 7-бағандарда мөлшерлеу коэффициенті ескеріле отырып мөлшерленген ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
7. 8-бағанда мөлшерленген жабық позициялар сомасы көрсетіледі.
8. 9 және 10-бағандарда жиынтық мөлшерленген ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1- BVU_ROPR
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Позициялар атауы
Сомасы
1
2
3
1
Аймақтар бойынша өтемақы жасалған мөлшерленген позициялар есебі
2
1-аймақ
3
Уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген жабық позиция бойынша жиынтығы
4
Мөлшерленген ашық позиция (ұзын)
5
Мөлшерленген ашық позиция (қысқа)
6
Жиынтық ашық позиция бойынша мөлшерленген жабық позиция
7
Мөлшерленген ашық позиция
8
2-аймақ
9
Уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген жабық позиция бойынша жиынтығы
10
Мөлшерленген ашық позиция (ұзын)
11
Мөлшерленген ашық позиция (қысқа)
12
Жиынтық ашық позиция бойынша мөлшерленген жабық позиция
13
Мөлшерленген ашық позиция
14
3-аймақ
15
Уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген жабық позиция бойынша жиынтығы
16
Мөлшерленген ашық позиция (ұзын)
17
Мөлшерленген ашық позиция (қысқа)
18
Жиынтық ашық позиция бойынша мөлшерленген жабық позиция
19
Мөлшерленген ашық позиция
20

40 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 1
32
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 2
33
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 3
34
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 2
35
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 2 и 3
36
100 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 3
37
100 процентов оставшейся открытой взвешенной позиции
38
Итого общий процентный риск
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
расчета общего процентного риска
(в разрезе валют)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указываются суммы по взвешенным и остаточным открытым или закрытым и позициям по временным интервалам каждой из зон.
6. В графе 3 по строке 38 указываются сведения по общему процентному риску.
Приложение 9
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика
(в разрезе заемщиков)
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_R_MRZ_R
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком
(в тысячах тенге)
Наименование заемщика
БИН/ ИИН
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком
Наименование заемщика
БИН/ ИИН
Признак связанности с банком особыми отношениями
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
X
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Отчет о расшифровке суммы рисков по всем заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
Наименование заемщика
БИН/ ИИН
Признак связанности с банком особыми отношениями
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Отчет о расшифровке максимальной суммы бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банка могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами оффшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Standard &Poor’s или рейтингом аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее – другие рейтинговые агентства) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже "А" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
Наименование заемщика
БИН/ИИН
Признак взаимосвязанности заемщиков
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
2
...
Итого
X
X
X
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Отчет о расшифровке совокупной суммы рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от собственного капитала банка
Наименование заемщика
БИН/ ИИН
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Отчет о расшифровке совокупной суммы секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
Совокупная сумма секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
Сумма переданных секьюритизированных кредитов
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
1
2
3
4
5
1
2
...
Итого
X
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
максимального размера
риска на одного заемщика
(в разрезе заемщиков)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)

1-аймақтың мөлшерленген жабық позициясының 40 пайызы
32
2-аймақтың мөлшерленген жабық позициясының 30 пайызы
33
3-аймақтың мөлшерленген жабық позициясының 30 пайызы
34
1 және 2 аймақ арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 40 пайызы
35
2 және 3 аймақ арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 40 пайызы
36
1 және 3 аймақ арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 100 пайызы
37
Қалған мөлшерленген ашық позицияның 100 пайызы
38
Жалпы пайыздық тәуекел жиынтығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Жалпы пайыздық тәуекелді
есептеудің (валюталар
бөлігінде) талдамасы туралы
есеп нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда аймақтардың әрқайсысының уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген және қалдық ашық/жабық позициялар бойынша сома көрсетіледі.
6. 3-бағанда 38-жол бойынша жалпы пайыздық тәуекел жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"_____________
______________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_R_MRZ_R
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
(мың теңгемен)
Қарыз алушының атауы
БСН/ ЖСН
Өзара байланысты қарыз алушылардың белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Жиынтығы
X
X
X
X
X
X
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ ЖСН
Банкпен айрықша қатынас-тармен байланысты белгісі
Өзара байланысты қарыз алушы-лардың белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
...
Жиынтығы
X
X
X
X
X
X
X
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ ЖСН
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтингi немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Standard & Poor's агенттiгiнiң "А" төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезиденттерді қоспағанда, Standard & Poor's агенттігінің "А" төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезиденттерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын бейрезиденттері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ЖСН
Өзара байланысты қарыз алушылардың белгісі
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
1
2
3
4
5
6
2
...
Жиынтығы
X
X
X
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын банктің бір қарыз алушыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
БСН/ ЖСН
Өзара байланысты қарыз алушылардың белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
Баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
...
Жиынтығы
X
X
X
X
X
X
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
"Стрестік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
Берілген секьюритилендірілген кредиттердің сомасы
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
1
2
3
4
5
1
2
...
Жиынтығы
X
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бір қарыз алушыға келетін
тәуекелдің (қарыз алушылар
бөлігінде) ең жоғары
мөлшерінің талдамасы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары өлшерінің талдамасы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) (далее - Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Постановление № 170).
6. При заполнении Формы указываются сведения, рассчитанные в соответствии с главой 3 "Максимальный размер риска на одного заемщика" Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 и главой 4 "Максимальный размер риска на одного заемщика" Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170.
7. Форма содержит шесть таблиц. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде указанные таблицы не заполняются и не представляются.
Приложение 10
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4
Отчетный период: за _________ 20__ года
_______________________________________________
(наименование банка)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 144 қаулы) және "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. Нысанды толтырған кезде № 144-қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғарғы мөлшері" 3-тарауына және № 170-қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiнің "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғарғы мөлшері" 4-тарауына сәйкес есептелген мәліметтер көрсетіледі.
7. Нысанда алты кесте бар. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда көрсетілген кестелер толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы ________
________________________________________
(банктің атауы)

Индекс: 1-BVU_R_K4
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Отчет о расшифровке среднемесячной величины высоколиквидных активов
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
1
2
3
...
31
Среднемесячная величина
1
Наличность в кассе
2
Банкноты и монеты в пути
3
Наличность в обменных пунктах
4
Наличность в банкоматах и электронных терминалах
5
Деньги в дорожных чеках в пути
6
Монеты, изготовленные из драгоценных металлов, в кассе
7
Деньги в дорожных чеках
8
Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных металлов, в кассе
9
Аффинированные драгоценные металлы
10
Аффинированные драгоценные металлы в пути
11
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах
12
Корреспондентский счет в Национальном Банке Республики Казахстан
13
Собственные деньги на счетах в центральном депозитарии
14
Собственные деньги на счетах в клиринговой организации, являющиеся гарантийными, маржевыми взносами банка
15
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
16
Вклады до востребования в Национальном Банке Республики Казахстан
17
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, ценные бумаги, выпущенные акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
18
Вклады до востребования в банках Республики Казахстан и банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее – другие рейтинговые агентства)
19
Займы "овернайт", предоставленные банкам Республики Казахстан и банкам-нерезидентам Республики Казахстан, имеющим долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
Вклады, размещенные на одну ночь в банках Республики Казахстан и банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
21
Государственные ценные бумаги стран, имеющих суверенный долгосрочный рейтинг в иностранной валюте не ниже уровня, установленного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2013 года № 141 "Об установлении рейтинговых агентств и минимального требуемого рейтинга для облигаций, с которыми банки могут осуществлять сделки" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8594)
22
Облигации иностранных эмитентов, имеющими рейтинг не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor's и (или) Fitch) или не ниже "ВааЗ" (по классификации рейтингового агентства Moody's Investors Service)
23
Срочные депозиты в Национальном Банке Республики Казахстан со сроком погашения до 7 дней
24
Исламские ценные бумаги, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - национальным холдингом, национальным управляющим холдингом, юридическими лицами, 100 процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному управляющему холдингу
25
Исламские ценные бумаги стран, имеющих суверенный долгосрочный рейтинг в иностранной валюте не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
26
Исламские ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющих рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
27
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, счета положительных/ отрицательных корректировок справедливой стоимости, включаемые в расчет высоколиквидных активов
28
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиальных договоров и принятые в доверительное управление на основании договоров о доверительном управлении
29
Балансовая стоимость государственных ценных бумаг и прочих высоколиквидных ценных бумаг, проданных банком на условиях их обратного выкупа или переданных в залог
30
Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах банка, в случае если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах банка и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности
Итого:
Количество рабочих дней:___.
Отчет о расшифровке среднемесячной величины обязательств до востребования
Наименование статьи
1
2
3
...
31
Среднемесячная величина
1
Корреспондентские счета Национального Банка Республики Казахстан
2
Корреспондентские счета иностранных центральных банков
3
Корреспондентские счета других банков
4
Корреспондентские счета организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5
Вклады до востребования Национального Банка Республики Казахстан
6
Вклады до востребования иностранных центральных банков
7
Вклады до востребования других банков
8
Просроченная задолженность по вкладам до востребования других банков
9
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
10
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
11
Займы овернайт, полученные от других банков
12
Вклады, привлеченные от других банков на одну ночь
13
Деньги государственного бюджета
14
Текущие счета клиентов
15
Срочные обязательства с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков, за исключением срочных и условных депозитов физических и юридических лиц, аффинированных драгоценных металлов
16
Вклады до востребования клиентов
17
Прочие обязательства до востребования, в том числе обязательства, по которым не установлен срок осуществления расчета, включаемые в расчет коэффициента текущей ликвидности
18
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиальных договоров и принятые в доверительное управление на основании договоров о доверительном управлении
19
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, счета положительных /отрицательных корректировок справедливой стоимости по обязательствам до востребования
20

Индекс: 1- BVU_R_K4
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп
(мың теңгемен)
Баптың атауы
1
2
3
...
31
Орташа айлық шамасы
1
Кассадағы қолма-қол ақша
2
Жолдағы банкноттар және монеталар
3
Айырбастау пункттеріндегі қолма-қол ақша
4
Банкоматтардағы және электрондық терминалдардағы қолма-қол ақша
5
Жолдағы жол чектеріндегі ақша
6
Кассадағы қымбат металдардан дайындалған монеталар
7
Жол чектеріндегі ақша
8
Кассадағы арзан металдардан дайындалған коллекциялық монеталар
9
Тазартылған қымбат металдар
10
Жолдағы тазартылған қымбат металдар
11
Метал шоттарындағы орналастырылған тазартылған қымбат металдар
12
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар
13
Орталық депозитарийдің шоттарындағы меншікті ақша
14
Клирингтік ұйымның шоттарындағы банктің кепілдік берілген, маржалық жарналары болып табылатын меншікті ақша
15
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар (бір түнге)
16
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етуге дейінгі салымдар
17
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Ұлттық Банк шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, "Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы және "Бәйтерек" Ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздар
18
Ұлттық Банктегі, Қазақстан Республикасының банктеріндегі және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктердегі талап етуге дейінгі салымдар
19
Standard & Poor's рейтингтік агенттіктің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент және резидент емес банктеріне берілген "овернайт" қарыздары
20
Қазақстан Республикасының банктерінде, сондай-ақ Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктерде бір түнге орналастырылған салымдар
21
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8594 тіркелген) "Рейтингтік агенттіктерді және банктер мәмілелерін жүзеге асыра алатын облигацияларға арналған ең төменгі талап етілетін рейтингіні белгілеу туралы" 2013 жылғы 28 маусымдағы № 141 қаулысында белгіленген деңгейден төмен емес шетел валютасындағы тәуелсіз ұзақ мерзімді рейтингі бар елдердің мемлекеттік бағалы қағаздары
22
"ВВВ-"-тен төмен емес (Standard & Poor's және (немесе) Fitch рейтингтік агенттiктерiнiң жіктеуі бойынша) немесе "ВааЗ"-тен төмен емес (Moody's Investors Service рейтингтік агенттiгiнiң жіктеуі бойынша) рейтингi бар шетел эмитенттерінің облигациялары
23
Ұлттық Банкте күнтізбелік 7 күнге дейінгі өтеу мерзімі бар мерзімді депозиттер
24
Ұлттық холдинг, ұлттық басқарушы холдинг, дауыс беруші акцияларының 100 пайызы (қатысу үлесі) ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар - оригинаторлар құрған исламдық арнайы қаржы компаниясы шығарған ислам бағалы қағаздары
25
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен төмен емес шетел валютасында тәуелсіз ұзақ мерзiмдi рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бірiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң ислам бағалы қағаздары
26
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бірiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шетел эмитенттерінің ислам бағалы қағаздары
27
Жоғары өтімді активтерді есептеуге енгізілетін есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықтар, әділ құнды оң/теріс түзетудің шоттары
28
Банктің кастодиан шарты негізінде сақтауға қабылдаған және сенімгерлік басқару туралы шарты негізінде сенімгерлік басқаруға қабылдаған қаражатының инвестицияланбаған қалдықтары
29
Банк кері сатып алу талабымен сатқан немесе кепілге берілген мемлекеттік бағалы қағаздардың өтімділігі жоғары бағалы қағаздардың баланстық құны
30
Аталған операциялар бойынша міндеттемелер банктің баланстық шотында есепке алынатын және мерзімді өтімділік коэффициенттерінің есебіне кіргізілген валюталық своп операциялары бойынша талаптар
Жиынтығы:
Жұмыс күндерінің саны:___.
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп
Баптың атауы
1
2
3
...
31
Орташа айлық шамасы
1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар
2
Шетелдік орталық банктердегі корреспонденттік шоттар
3
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары
4
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттік шоттар
5
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етілгенге дейінгі салымдар
6
Шетелдік орталық банктердегі талап етілгенге дейінгі салымдар
7
Басқа банктердегі талап етілгенге дейінгі салымдар
8
Басқа банктер талап еткенге дейінгі салымдар бойынша мерзімі ұзартылған берешек
9
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт қарыздары
10
Шетелдік орталық банктерден алынған овернайт қарыздары
11
Басқа банктерден алынған овернайт қарыздары
12
Бір түнге басқа банктерден тартылған салымдар
13
Мемлекеттік бюджеттің ақшасы
14
Клиенттердің ағымдағы шоттары
15
Кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді талап ету құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты депозиттерін қоспағандағы банктердің мерзімді және шартты депозиттері
16
Клиенттердің талап етуге дейін салымдары
17
Талап еткенге дейінгі басқа міндеттемелер, оның ішінде ағымдағы өтімділік коэффициенті есебіне енгізілетін есептеуді жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
18
Кастодиандық шарттар негізінде банкпен сақтауға қабылданған және сенімгерлік басқару туралы шарттар негізінде сенімгерлік басқаруға қабылданған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтары
19
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер бойынша әділ құнның оң/теріс түзетулер шоты, есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар
20

Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилиированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника, со сроком погашения менее трех лет, умноженный на коэффициент конверсии равный 50 процентов и коэффициент достаточности собственного капитала банка (k2) за исключением гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k4
21

k4 нормативінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерін қоспағанда, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың борышкер міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен өтеу мерзімі үш жылдан кем емес, 50 пайызға тең конверсия коэффициентіне және банктің меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициентіне (k2) көбейтілген банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
21

Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилиированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника, со сроком погашения три года и более, умноженный на коэффициент конверсии равный 100 процентов и коэффициент достаточности собственного капитала банка (k2) за исключением гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k4
Итого:
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
коэффициента текущей ликвидности k4
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) (далее - Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Постановление № 170).

k4 нормативінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерін қоспағанда, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың борышкер міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен өтеу мерзімі үш жыл және одан астам, 100 пайызға тең конверсия коэффициентіне және банктің меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициентіне (k2) көбейтілген банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
Жиынтығы:
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
k4 ағымдағы өтімділік
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әр жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 144 қаулы) және "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.

6. При заполнении таблицы "Отчет о расшифровке среднемесячной величины высоколиквидных активов" указываются сведения по высоколиквидным активам в соответствии с пунктами 44 и 45 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 и пунктами 65, 66 и 67 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170.
7. Строки 24, 25 и 26 таблицы "Отчет о расшифровке среднемесячной величины высоколиквидных активов" заполняются только исламскими банками.
8. При заполнении Формы в графе "Среднемесячная величина" указывается отношение совокупной суммы высоколиквидных активов/обязательств до востребования за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
9. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
10. Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах банка, включаются в расчет высоколиквидных активов в случае, если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах банка и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности.
11. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 11
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3
Отчетный период: за _________20__года
________________________________________________
(наименование банка)

6. "Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп" кестесін толтырған кезде № 144 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің 44 және 45-тармақтарына және № 170 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiнің 65, 66 және 67-тармақтарына сәйкес өтімділігі жоғары активтер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
7. "Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп" кестесінің 24, 25 және 26-жолдарын тек исламдық банктер ғана толтырады.
8. Нысанды толтыру кезінде "Орташа айлық шама" бағанасында өтімділігі жоғары талап еткенге дейінгі активтер/міндеттемелердің жиынтықты сомасының есепті кезеңнің әрбір жұмыс күніне есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына арақатысы көрсетіледі.
9. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
10. Егер аталған мәмілелер бойынша міндеттемелер банктің баланстық шоттарында есепке алынатын және өтімділік коэффициенттерінің есебіне кіргізілген жағдайда, банктің баланстық шоттарында есепке алынатын валюталық своп операциялары бойынша талаптар өтімділігі жоғары активтердің есебіне кіреді.
11. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы ________
________________________________________
(банктің атауы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) (далее - Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Постановление № 170).
6. При заполнении формы по расчету коэффициента срочной ликвидности k4-1 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 (далее - Нормативы № 144) и с пунктами 65, 66, 67, 68, 69 и 70 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170 (далее - Нормативы № 170).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әр жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 144 қаулы) және "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. k4-1 мерзімді өтімділік коэффициентін есептеу бойынша нысанын толтыру кезінде № 144 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің (бұдан әрі - № 144 нормативтер) 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170-қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiнің (бұдан әрі - № 170 нормативтер) 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес өтеуге дейін жеті күнге дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар өтімділігі жоғары активтердің және мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.

7. При заполнении форм по расчету коэффициентов срочной ликвидности k4-2 и k4-3 указывается среднемесячная величина ликвидных активов с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 68, 69 и 70 Нормативов № 170.
8. При заполнении форм по расчету коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2 и k4-3 в строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов/обязательств за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
9. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
10. Форма содержит три таблицы. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде указанные таблицы не заполняются и не представляются.
Приложение 12
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6
Отчетный период: за ________20__года
_____________________________________________
(наименование банка)

7. k4-2 мен k 4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанын толтыру кезінде № 144 нормативтердің 46, 47, және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген бір айға дейін қалған өтімділігі жоғары активтер мен мерзімді міндеттемелерін қоса, өтеу мерзімі бір айға дейін қалған мерзімімен өтімді активтер орташа айлық шамасы көрсетіледі.
8. k4-1, k 4-2 және k 4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерін есептеу бойынша нысанын толтыру кезінде "Жиынтығы: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиынтығы: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" жолдарында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке өтімді активтердің/міндеттемелердің жиынтықты сомасына есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына қатысты арақатысы көрсетіледі.
9. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
10. Нысанда үш кесте бар. Есептік кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда көрсетілген кестелер толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы ________
_______________________________
(банктің атауы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) (далее - Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Постановление № 170).
6. При заполнении Формы по расчету коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов в иностранной валюте и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 (далее - Нормативы № 144) и пунктами 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 и 70 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170 (далее - Нормативы № 170).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әр жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 144 қаулы) және "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. k4-4 мерзімді өтімділік коэффициентін есептеу бойынша нысанын толтыру кезінде № 144 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің (бұдан әрі - № 144 нормативтер) 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiнің (бұдан әрі - № 170 нормативтер) 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес өтеуге дейін жеті күнге дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.

7. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-5 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 и 70 Нормативов № 170.
8. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-6 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 63, 64, 65, 66, 67,68, 69 и 70 Нормативов № 170.
9. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5 и k4-6 сведения указываются в совокупности по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" и в разрезе по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" вышеуказанных рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки.
10. В строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов/обязательств за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
11. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
12. Форма содержит три таблицы. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде указанные таблицы не заполняются и не представляются.
Приложение 13
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
Отчетный период: за "___"________20__года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_DVP
Периодичность: еженедельная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: еженедельно не позднее пятого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за завершаемым месяцем, раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Собственный капитал

7. k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанын толтыру кезінде № 144 нормативтердің 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген өтеуге дейін бір айға дейін қалған мерзімімен өтімділігі жоғары активтерді және мерзімді міндеттемелерді қоса, өтеуге дейін бір айға дейін қалған мерзімімен шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы өтімді активтердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
8. k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанын толтыру кезінде № 144 нормативтердің 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген өтеуге дейін үш айға дейін қалған мерзімімен өтімділігі жоғары активтерді және мерзімді міндеттемелерді қоса, өтеуге дейін үш айға дейін қалған мерзімімен шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы өтімді активтердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
9. k4-4, k4-5 және k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерін есептеу нысанды толтыру кезінде Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас рейтингі бар елдердің жиынтықты шетел валюталары және жоғарыда аталған агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша "Еуро" валютасы бөлігінде мәліметтері көрсетіледі.
10. Нысанды толтыру кезінде "Жиынтығы: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиынтығы: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" жолдарында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке өтімді активтердің/міндеттемелердің жиынтықты сомасына есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына қатысты арақатысы көрсетіледі.
11. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
12. Нысанда үш кесте бар. Есептік кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда көрсетілген кестелер толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
___________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_DVP
Кезеңділігі: апта сайын
Ұсынатын: екінші деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: апта сайын есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кеш емес.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін жеке-жеке аяқталатын айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Меншікті капитал

1. Требование в наличной иностранной валюте
...
2. Вклады, размещенные/ привлеченные
...
3. Займы, выданные/полученные
...
4. Начисленное вознаграждение к получению/ выплате
...
5. Долговые и долевые ценные бумаги
...
6. Дебиторская/ кредиторская задолженность
7. Производные финансовые инструменты
….
8. Итого по балансовым счетам
...
9. Производные финансовые инструменты в валюте отдельного иностранного государства (группы иностранных государств), открытых на счетах условных требований и на счетах условных обязательств

1. Қолма-қол шетел валютасында талаптар
...
2. Орналасты-рылған/ тартылған салымдар
...
3. Берілген /алынған қарыздар
...
4. Алу/төлеу үшін есептелген сыйақы
...
5. Борыштық және үлестік бағалы қағаздар
...
6. Дебиторлық /кредиторлық берешек
7. Туынды қаржы құралдары
….
8. Баланстық шоттар бойынша жиынтық
...
9. Жекелеген шет мемлекеттің (шет мемлекеттер тобының) валютасымен шартты талаптар шоттарында және шартты міндеттемелер шоттарында ашылған туынды қаржы құралдары

10. Итого по внебалансовым счетам
11. Итого по балансовым и внебалансовым счетам
….
12. Итого нетто-позиция
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о валютных позициях
по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый
рабочий день недели (месяца)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется еженедельно и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю, форма составляется раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 указываются сведения по требованиям и обязательствам в иностранной валюте, учитываемых на балансовых счетах, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.

10. Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
11. Баланстық және баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
….
12. Нетто-позиция жиынтығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс
күні үшін әрбір шетел валютасы
бойынша валюталық позициялар
және валюталық нетто-позиция
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан апта сайын жасалады және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде нысан аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін жеке-жеке жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде баланстық шоттарда ескерілетін, шетел валютасында талаптар мен міндеттемелер бойынша міндеттемелер көрсетіледі.

6. В строке "Итого по внебалансовым счетам" указываются условные требования и обязательства в иностранной валюте, с учетом сумм проводимых банком хеджируемых сделок, в том числе беспоставочных сделок, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
7. В строке "Итого нетто-позиция" по графам "позиция" указывается нетто-позиция по всем иностранным валютам за каждый рабочий день отчетного периода.
Приложение 14
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы
Отчетный период: за ___________ 20__года
________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_KVA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов
(в тысячах тенге)
Активы
Внутренние активы по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
31
1
Деньги и вклады
2
Займы выданные
3
Долевые и долговые ценные бумаги
4
Дебиторская задолженность
5
Участие в уставном капитале
6
Аффинированные драгоценные металлы
7
Движимое имущество
8
Недвижимое имущество
9
Нематериальные активы
10
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, положительные/ отрицательные корректировки справедливой стоимости, провизии (резервы), сформированные на внутренние активы
11
Просроченная задолженность по внутренним активам
12
Итого величина внутренних активов
13
Величина внутренних активов больше или равна среднемесячной величине внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг, собственного капитала или уставного капитала за предыдущий отчетный месяц, умноженной на 0,95 (Да/Нет)
Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств банка во внутренние активы
Обязательства
Внутренние и иные обязательства по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
31
1
Вклады
2
Займы полученные
3
Кредиторская задолженность
4
Итого величина внутренних обязательств
5
Уставный капитал
6
Собственный капитал, за вычетом инвестиций в субординированный долг дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, в акций дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, умноженный на 0,75
7
Субординированный долг
8
Долговые ценные бумаги, выпущенные банком, за исключением долговых ценных бумаг, выпущенных банком в иностранной валюте
9
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, положительные/отрицательные корректировки справедливой стоимости
10
Просроченная задолженность по внутренним и иным обязательствам
11
Неинвестированные остатки средств, принятые банком от резидентов на основании кастодиального договора
12
Итого величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг и собственного капитала или уставного капитала
13
Итого величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг
14
Количество рабочих дней
15
Коэффициент размещения части средств банка во внутренние активы
16
Среднемесячная величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг, собственного капитала или уставного капитала за предыдущий отчетный месяц
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расчете среднемесячной
величины внутренних активов,
внутренних и иных обязательств,
коэффициента размещения
части средств во внутренние активы
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы

6. "Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық" жолында банк жүргізетін хеджирленетін мәмілелердің сомаларын ескере отырып, оның ішінде жеткізілмейтін мәмілелерді қоса алғанда, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде шетел валютасында шартты талаптар мен міндеттемелер көрсетіледі.
7. "Нетто-позиция жиынтығы" жолында "позиция" бағандары бойынша барлық шетел валюталары бойынша есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін нетто-позиция көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы ________
________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1- BVU_KVA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
Ішкі активтердің орташа айлық шамасын есептеу туралы есеп
(мың теңгемен)
Активтер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі активтер
Орташа айлық шама
1
2
3
31
1
Ақша және салымдар
2
Берілген қарыздар
3
Үлестік және борыштық бағалы қағаздар
4
Дебиторлық берешек
5
Жарғылық капиталға қатысу
6
Тазартылған бағалы металдар
7
Жылжымалы мүлік
8
Жылжымайтын мүлік
9
Материалдық емес активтер
10
Есептелген сыйақы, дисконттар, сыйақылар, әділ құнды оң/теріс түзету, ішкі активтерге қалыптастырылған провизиялар (резервтер)
11
Ішкі активтер бойынша мерзімі өткен берешек
12
Ішкі активтер шамасының жиынтығы
13
Ішкі активтер шамасы 0,95-ке көбейтілген ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың, меншікті капиталдың немесе алдыңғы есепті айдағы жарғылық капиталдың орташа айлық шамасынан көп немесе тең (Иә/Жоқ)
Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп
Міндеттемелер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі және өзге міндеттемелер
Орташа айлық шама
1
2
3
31
1
Cалымдар
2
Алынған қарыздар
3
Кредиторлық берешек
4
Ішкі міндеттемелер шамасының жиынтығы
5
Жарғылық капитал
6
Меншікті капитал, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың реттелген борышына инвестициялары, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың акцияларын шегергенде, 0,75-ке көбейтілген
7
Реттелген борыш
8
Банк шетел валютасымен шығарған борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар
9
Есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнды оң/теріс түзету
10
Ішкі және өзге міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешек
11
Банк кастодиандық шарт негізінде резиденттерден қабылдап алған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтар
12
Ішкі міндеттемелер, реттелген борыш, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар және меншікті капитал немесе жарғылық капитал шамасының жиынтығы
13
Ішкі міндеттемелер, реттелген борыш, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар шамасының жиынтығы
14
Жұмыс күндерінің саны
15
Банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
16
Өткен есепті айдағы ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың, меншікті капиталдың немесе жарғылық капиталдың орташа айлық шамасы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ішкі активтердің, ішкі және
өзге міндеттемелердің орташа
айлық шамасын, қаражат
бөлігін ішкі активтерге
орналастыру коэффициентін
есептеу туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).
6. По строке 6 формы "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств банка во внутренние активы" указывается собственный капитал согласно данным бухгалтерского баланса за вычетом инвестиций в субординированный долг дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, в акции дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, умноженный на 0,75.
7. При заполнении формы "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств банка во внутренние активы" за каждый рабочий день в строку 12 включаются данные, указанные в строке 5 либо в строке 6 в зависимости от того, среднемесячная величина по какой строке составляет минимальное значение.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) және "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
6. "Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" кестесінің 6-жолы бойынша бухгалтерлік баланстың деректеріне сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың реттелген борышына, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың акцияларына инвестицияларды шегергенде, 0,75-ке көбейтілген меншікті капитал көрсетіледі.
7. "Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" кестесін толтыру кезінде әрбір жұмыс күні үшін 12-жолға орташа айлық шамасының қай жол бойынша ең аз мәні болғанына қарай 5-жолда не 6-жолда көрсетілген деректер енгізіледі.

8. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 15
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
Отчетный период: на "___"___________20 года
________________________________________________
(наименование банка)

8. Есептік кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
________________________________________ (банктің атауы)

Индекс: 1-BVU_K7, K8, K9
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан до востребования, в том числе обязательства, по которым не установлен срок осуществления расчетов
2
Срочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан с первоначальным сроком погашения до одного года включительно
3
Срочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков, за исключением срочных и условных депозитов физических и юридических лиц
4
Краткосрочные обязательства перед филиалами и представительствами иностранных компаний, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации - код 5", "государственные нефинансовые организации - код 6", "негосударственные нефинансовые организации - код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - код 8"
5
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными финансовыми организациями
6
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными организациями, членом которых является Республика Казахстан, а также Евразийским банком развития
7
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными расчетными системами (ClearstreamBanking S.A. и EuroclearBankSA/NV)
8
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиального договора
9
Субординированные долговые обязательства перед родительским банком нерезидентом Республики Казахстан
10
Совокупные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан
11
Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника по этим займам, кроме гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k8, k9
12
Выпущенные банком в обращение долговые ценные бумаги, находящиеся у нерезидентов Республики Казахстан
13
Выпущенные банком в обращение ценные бумаги (за исключением акций), находящиеся у нерезидентов Республики Казахстан
14
Ценные бумаги, выпущенные банком посредством дочерних организаций специального назначения в части гарантируемых банком сумм и учитываемых на бухгалтерском балансе банка
15

Индекс: 1- BVU_K7, K8, K9
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы талап етілгенге дейінгі міндеттемелер, оның ішінде есеп айырысуды жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
2
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы мерзімді міндеттемелер, бастапқы өтеу мерзімі бір жылға дейін қоса алғанда
3
Жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты салымдарын қоспағанда, кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуін талап етуге сөзсіз құқығы бар Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы мерзімді міндеттемелер, оның ішінде банктердің мерзімді және шартты депозиттері
4
Өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары - коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар - коды 8" секторларына кіретін шетел компанияларының филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
5
Халықаралық қаржы ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
6
Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
7
Халықаралық есеп айырысу жүйелері (ClearstreamBanking S.A. және EuroclearBankSA/NV) болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
8
Банк кастодиан шартының негізінде сақтауға қабылдаған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтары
9
Қазақстан Республикасының бейрезиденті бас банктің алдындағы реттелген борыштық міндеттемелер
10
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы жиынтық міндеттемелер
11
k8, k9 нормативтерінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерінен басқа, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың осы қарыздар бойынша борышкердің міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
12
Банк айналымға шығарған Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріндегі борыштық бағалы қағаздар
13
Банк айналымға шығарған Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріндегі бағалы қағаздар (акцияларды қоспағанда)
14
Банк кепілдік беретін және банктің бухгалтерлік балансында есепке алынатын сомалар бөлігінде банк арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдары арқылы шығарған бағалы қағаздар
15

Обязательства перед филиалами и представительствами иностранных компаний, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации - код 5", "государственные нефинансовые организации - код 6", "негосударственные нефинансовые организации - код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - код 8"
16
Обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными финансовыми организациями
17
Обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными организациями, членом которых является Республика Казахстан, а также Евразийским банком развития
18
Выпущенные банком в обращение долговые ценные бумаги
19
Выпущенные банком в обращение ценные бумаги (за исключением акций)
20
Долговые ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан в тенге
21
Ценные бумаги банка (за исключением акций), выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан в тенге
22
Обязательства дочернего банка - резидента Республики Казахстан перед родительским банком - нерезидентом Республики Казахстан по полученным займам
23
Собственный капитал
24
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k7
25
Максимальный лимит краткосрочных обязательств перед нерезидентами, (k7)
26
Обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k8
27
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан, (k8)
28
Обязательства перед нерезидентами и долговые ценные бумаги, включаемые в расчет коэффициента k9
29
Обязательства перед нерезидентами и исламские ценные бумаги, включаемые в расчет коэффициента k9
30
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан, (k9)
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
коэффициентов капитализации банков к
обязательствам перед нерезидентами
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан

Өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары - коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар - коды 8" секторларына кіретін шетел компанияларының филиалдары мен өкілдіктері алдындағы міндеттемелер
16
Халықаралық қаржы ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелер
17
Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелер
18
Банк айналымға шығарған борыштық бағалы қағаздар
19
Банк айналымға шығарған бағалы қағаздар (акцияларды қоспағанда)
20
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шығарылған борыштық бағалы қағаздар теңгемен
21
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шығарылған банктің бағалы қағаздары (акцияларды қоспағанда) теңгемен
22
Алынған қарыздар бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденті-бас банктің алдындағы Қазақстан Республикасының резиденті еншілес банктің міндеттемелері
23
Меншікті капитал
24
k7 коэффициентінің есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
25
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең төменгі лимиті, (k7)
26
k8 коэффициентінің есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер
27
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктердің капиталдандыру коэффициенті, (k8)
28
Бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер және k9 коэффициентінің есебіне енгізілетін борыштық бағалы қағаздар
29
Бейрезиденттер алдындағы міндеттемелер және k9 коэффициентінің есебіне енгізілетін исламдық бағалы қағаздар
30
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктердің капиталдандыру коэффициенті, (k9)
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Банктерді Қазақстан
Республикасының
бейрезиденттері алдындағы
міндеттемелерге
капиталдандыру
коэффициенттерінің талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).
6. В строках 4 и 15 указываются краткосрочные обязательства, обязательства перед филиалами и представительствами иностранных юридических лиц, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации - код 5", "государственные нефинансовые организации - код 6", "негосударственные нефинансовые организации - код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - код 8" в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) және "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15866 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
6. 4 және 15-жолдарда өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары - коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар - коды 8" секторларына кіретін шетелдік заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер, міндеттемелер "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген) сәйкес көрсетіледі.

7. В строках 6 и 17 указываются краткосрочные обязательства, обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными организациями, членом которых является Республика Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года "О членстве Республики Казахстан в Международном Валютном Фонде, Международном Банке Реконструкции и Развития, Международной Финансовой Корпорации, Международной Ассоциации Развития, Многостороннем Агентстве Гарантии Инвестиций, Международном Центре по Урегулированию Инвестиционных Споров, Европейском Банке Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития, Исламском Банке Развития, Азиатском Банке Инфраструктурных Инвестиций", а также Евразийским банком развития.
8. Строки 6, 13, 17, 19, 21, 22 и 29 заполняются только исламскими банками.
9. Коэффициенты капитализации банков второго уровня к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан k7, k8, k9 указываются с тремя знаками после запятой.
10. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 16
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации
Отчетный период: на "___"________20__года
____________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_KDSK
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование компонента
Значения на последнюю отчетную дату, предшествующую осуществлению сделки секьюритизации
Значения после осуществления сделки секьюритизации
1
Капитал 1-го уровня
1.1
основной капитал
1.2
дополнительный капитал
2
Капитал 2-го уровня
3
Инвестиции
4
Собственный капитал (за минусом инвестиций)
5
Сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком и имеющих международную рейтинговую оценку от "В+" и ниже агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее – другие рейтинговые агентства) или рейтинговую оценку от "kzBB+" и ниже по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств либо не имеющие рейтинговой оценки
X
6
Активы
7
Отношение капитала первого уровня за вычетом инвестиций банка, взятых в пределах доли капитала первого уровня в обшей сумме капитала первого уровня и включаемой в расчет собственного капитала части капитала второго уровня, к размеру активов банка (К1)
8
Активы, взвешенные с учетом кредитного риска, в том числе:
8.1
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
8.2
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
8.3
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
8.4
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9
Условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска, в том числе:
9-1
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9.2
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9.3
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
9.4
сумма позиций по сделке секьюритизации, удерживаемых банком, взвешиваемых с учетом кредитного риска и имеющих международную рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor’s или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
X
10
Производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска, в том числе:

7. 6 және 17-жолдарда қысқамерзімді міндеттемелер, "Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепiлдiгiнiң Көпжақты Агенттiгiне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөнiндегi Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкiне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне, Азия Инфрақұрылымдық Инвестициялар Банкіне мүшелiгi туралы" 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелер.
8. 6, 13, 17, 19, 21, 22 және 29-жолдарды исламдық банктер ғана толтырады.
9. Екінші деңгейдегі банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге k7, k8, k9 капиталдандыру коэффициенттері үтірден кейін үш таңбамен көрсетіледі.
10. Есептік кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне тізбесіне
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" ________
____________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_KDSK
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Компонент атауы
Секьюритилендіру мәмілесін жүзеге асыру күнінің алдындағы соңғы есепті күнгі мәні
Секьюритилендіру мәмілесін жүзеге асырғаннан кейінгі мәні
1
1-деңгейдегі капитал
1.1
негізгі капитал
1.2
қосымша капитал
2
2-деңгейдегі капитал
3
Инвестициялар
4
Меншікті капитал (инвестицияларды шегергенде)
5
Банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "В+" бастап және одан төмен халықаралық рейтингтік бағасы немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+" бастап және одан төмен рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар не рейтингтік бағасы жоқ секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
6
Активтер
7
Банктің инвестицияларын шегергенде, бірінші деңгейдегі капиталдың жалпы сомасындағы бірінші деңгейдегі капиталдың үлесі шегінде алынған және екінші деңгейдегі капитал бөлігіндегі меншікті қапитал есебіне енгізілетін банктің активтер мөлшеріне бірінші деңгейдегі капиталдың арақатынасы (К1)
8
Кредиттік тәуекелді ескеріп, мөлшерленген активтер:
8.1
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ААА"-дан "АА-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzAАА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
8.2
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzA+"-тен "kzА-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
8.3
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
8.4
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9
Кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер, оның ішінде:
9-1
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ААА"-дан "АА-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-дан "kzАА-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9.2
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9.3
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВВ-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
9.4
кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген банкпен ұсталынатын және Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-" дейінгі халықаралық рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-" дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру мәмілесі бойынша позициялар сомасы
X
10
Кредиттік тәуекелді ескере отырып, мөлшерленген туынды қаржы құралдары, оның ішінде:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Постановление № 170).
6. Форма заполняется банками при расчете собственного капитала в соответствии с пунктами 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 и 51 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170.
7. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 17
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками
Отчетный период: на "___"________20__года
__________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_RA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
I группа
1
Наличные тенге
0
2
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее – другие рейтинговые агентства)
0
3
Аффинированные драгоценные металлы
0
4
Требования к Правительству Республики Казахстан
0
5
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
6
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
0
7
Требования к центральным банкам стран, с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
8
Требования к международным финансовым организациям, с рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
9
Требования к местным органам власти Республики Казахстан по налогам и другим платежам в бюджет
0
10
Требования к акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
0
11
Исламские ценные бумаги, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - национальным холдингом, национальным управляющим холдингом Республики Казахстан
0
12
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
13
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
14
Ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов"
0
15
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
II группа
16
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
20
17
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
18
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
19
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
20
Требования к местным органам власти Республики Казахстан
20
21
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
22
Требования к организациям, имеющим рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
23
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
24
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
25
Исламские ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - юридическим лицом, 100 (сто) процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному управляющему холдингу
20
26
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
27
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
III группа
28
Неаффинированные драгоценные металлы
50
29
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
30
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
31
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
32
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
33
Требования к организациям, имеющим рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
34
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ-" (включительно) агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг от "ВВВ-" до "ВВ+" (включительно) агентства Standard&Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
35

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. Нысан банктердің меншікті капиталды есептеу кезінде № 170 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген, Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiнің 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 және 51-тармақтарына сәйкес толтырылады.
7. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
тізбесіне 17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
__________________________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_RA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екінші деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесi пайызбен
Есептеу сомасы
1
2
3
4
5
I топ
1
Қолма-қол теңге
0
2
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң шетелдiк қолма-қол валютасы
0
3
Тазартылған бағалы металдар
0
4
Қазақстан Республикасының Үкiметiне қойылатын талаптар
0
5
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкiметтерiне қойылатын талаптар
0
6
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне қойылатын талаптар
0
7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
0
8
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
0
9
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына салықтар және бюджетке төленетін басқа төлемдер бойынша қойылатын талаптар
0
10
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
0
11
Қазақстан Республикасының ұлттық холдингі, ұлттық басқарушы холдингі – оригинатормен құрылған, ислам арнайы қаржы компаниясы шығарған ислам бағалы қағаздары
0
12
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердiң орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттiк мәртебесi бар ислам бағалы қағаздары
0
13
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
0
14
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдинг", "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған бағалы қағаздар
0
15
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ" төмен емес ұзақмерзімді рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар банктерге ашылған корреспонденттік шоттар бойынша қойылатын талаптар
0
II топ
16
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің және тиiстi рейтингтiк бағасы жоқ елдердiң шетелдiк қолма-қол валютасы
20
17
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкіметтерiне қойылатын талаптар
20
18
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
20
19
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейінгі рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
20
20
Қазақстан Республикасының жергiлiктi билiк органдарына қойылатын талаптар
20
21
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес тәуелсіз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің жергiлiктi билiк органдарына қойылатын талаптар
20
22
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдарға қойылатын талаптар
20
23
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттiк мәртебесi бар ислам бағалы қағаздары
20
24
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
20
25
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) 100 (жүз) пайызы ұлттық басқарушы холдингіне тиесілі заңды тұлға-оригинатормен құрылған, ислам арнайы қаржы компаниясы шығарған ислам бағалы қағаздары
20
26
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң жергiлiктi билiк органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
20
27
Standard & Poor's агенттiгiнiң "AA-" төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
20
III топ
28
Тазартылмаған бағалы металдар
50
29
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкiметтерiне қойылатын талаптар
50
30
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
50
31
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
50
32
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiн төмен емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар елдердің жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
50
33
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдарға қойылатын талаптар
50
34
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен "ВВ-"-ке дейiн (қоса алғанда) борыштық рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резиденті-банктерге немесе Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-"-тен "ВВ+"-ке дейiн (қоса алғанда) борыштық рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезидент-банкке ашылған корреспонденттік шоттар бойынша қойылатын талаптар
50
35

Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 52, 56, 57 и 58 настоящей формы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога не превышает 50 (пятидесяти) процентов включительно от стоимости залога
35
36
Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов физическим лицам, указанных в строках 52, 56, 57 и 58 настоящей формы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога находится в пределах от 51 (пятидесяти одного) процента до 85 (восьмидесяти пяти) процентов включительно от стоимости залога
50
37
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 56, 57, 58 и 74 настоящей формы), по которым сформировано менее 35 (тридцати пяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
100
38
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 56, 57, 58 и 74 настоящей формы), по которым сформировано более 35 (тридцати пяти) процентов и менее 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
75
39
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 56, 57, 58 и 74 настоящей формы), по которым сформировано более 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
50
40
Займы, предоставленные субъектам, отнесенным к малому или среднему предпринимательству, согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, соответствующие следующим критериям: 1) сумма займа не превышает 0,02 (ноль целых две сотых) процента от собственного капитала; 2) валюта займа - тенге
75
41
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
42
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
43
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
44
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
45
Требования к акционерному обществу "Казахстанская фондовая биржа"
50
IV группа
46
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
47
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
48
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международным финансовым организациям, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
100
49
Требования к местным органам власти стран, имеющих рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
50
Требования к организациям-резидентам, имеющим рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям- резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям- нерезидентам, имеющим рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
51

Берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына ара қатынасы кепіл құнының 50 (елу) пайызды қоса алғанда аспайтын талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 52, 56, 57 және 58-жолдарында көрсетілген жеке тұлғалардың қарыздарын қоспағанда)
35
36
Берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына ара қатынасы кепіл құнының 51 (елу бірден) 85 (сексен беске) дейін пайыздарын қоса алғандағы шекте болатын талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 52, 56, 57 және 58- жолдарында көрсетілген жеке тұлғалардың қарыздарын қоспағанда)
50
37
Олар бойынша қарыздардың өтелмеген бөлігінен халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес 35 (отыз бес) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 56, 57, 58 және 74-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
100
38
Олар бойынша қарыздардың өтелмеген бөлігінен халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес 35 (отыз бес) пайыздан көп және 50 (елу) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 56, 57, 58 және 74-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
75
39
Олар бойынша қарыздардың өтелмеген бөлігінен халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес 50 (елу) пайыздан көп провизиялар (резервтер) қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 56, 57, 58 және 74-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
50
40
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілерге берілген, мынадай өлшемшарттарға сәйкес келетін қарыздар:
1) қарыз сомасы меншікті капиталдың 0,02 (нөл бүтін жүзден екі) пайызынан аспайды;
2) қарыз валютасы – теңге
75
41
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттiк мәртебесi бар ислам бағалы қағаздары
50
42
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейiнгi рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
50
43
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгі төмен емес тәуелсiз рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
50
44
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "А-"-ке дейiнгi рейтингi бар немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
50
45
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
50
IV топ
46
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ+"-тен "В-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне қойлатын талаптар
100
47
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ+"-тен "В-"-ке дейiнгi тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердiң және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне қойлатын талаптар
100
48
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ+"-тен "В-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына қойлатын талаптар
100
49
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейiнгi рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына қойлатын талаптар
100
50
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-" төмен рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар бейрезидент-ұйымдарға қойлатын талаптар
100
51

Требования со сроком более 1 года по займам, выданным с 1 января 2016 года в иностранной валюте к организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-" төмен борыштық рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент-ұйымдарға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында берілген қарыздар бойынша 1 жылдан астам мерзіммен талаптар

200
52
Требования к физическим лицам, возникшие до 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска
100
53
Требования со сроком более 1 года, по займам, выданным с 1 января 2016 года в иностранной валюте к физическим лицам, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
54
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ+" агентства Standard&Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
55
Прочие ипотечные жилищные займы (за исключением, займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 52, 56, 57 и 58 настоящей формы)
100
56
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты соответствующие одному из критериев согласно строке 56 Приложения 2 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) (далее - Нормативы № 144)
150
57
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты соответствующие одному из критериев согласно строке 57 Приложения 2 Нормативов № 144
150
58
Прочие займы, предоставленные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты (за исключением ипотечных жилищных займов и займов физическим лицам, указанных в строках 56 и 57 настоящей формы)
100
59
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
60
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
61
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международными финансовыми организациями, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
100
62
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями резидентами, имеющими рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациями- резидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки, и организациями-нерезидентами, имеющими рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
63
Расчеты по платежам
100
64
Основные средства
100
65
Материальные запасы
100
66
Инвестиции, учитываемые по справедливой стоимости, в части акций (долей участия в уставном капитале) за исключением инвестиций банка
100
67

200
52
Тәуекелдің III тобына жатқызылғандарды қоспағанда, 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін туындаған жеке тұлғаларға, оның ішінде тұтынушылық кредиттерге қойлатын талаптар
100
53
Тәуекелдің III тобына жатқызылғандарды қоспағанда, тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында жеке тұлғаларға берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер бойынша 1 (бір) жылдан астам мерзіммен талаптар
200
54
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент-банктеріне немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-банкке ашылған корреспонденттік шоттар бойынша талаптар
100
55
Басқа да ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы нысанның 52, 56, 57 және 58-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
56
"Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген) (бұдан әрі - № 144 нормативтер) 2-қосымшаның 56-жолына сай өлшемшарттардың біріне сәйкес келетін 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
150
57
№ 144 нормативтерге 2-қосымшаның 57-жолына сай өлшемшарттардың біріне сәйкес келетін 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер
150
58
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген басқа да қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер (осы нысанның 56 және 57-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және қарыздарын қоспағанда)
100
59
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар ислам бағалы қағаздары
100
60
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
100
61
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
100
62
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А-" төмен рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар резидент-ұйымдар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент-ұйымдар және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар бейрезидент-ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
100
63
Төлемдер бойынша есеп айырысу
100
64
Негізгі құралдар
100
65
Материалдық қорлар
100
66
Банктiң инвестицияларын қоспағанда, акциялар (жарғылық капиталға қатысу үлестерi) бөлігінде, әдiл құны бойынша есептелетін инвестициялар
100
67

Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет менее 10 (десяти) процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 10 (десяти) процентов основного капитала
100
68
Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 15 (пятнадцати) процентов основного капитала
250
V группа
69
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
70
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
71
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
72
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
73
Требования к организациям-нерезидентам, имеющим рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
150
74
Требования со сроком более 1 (одного) года по займам, выданным с 1 января 2016 года в иностранной валюте, к организациям-нерезидентам, имеющим рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
75
Требования к нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории иностранных государств*, или гражданами иностранных государств*
150
76
Исламские ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
77
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
78
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
79
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
150
80
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории иностранных государств*
150
81
Итого рисковые активы:
Примечание:
* Перечень иностранных государств:

Әрқайсысы банктің қаржылық есептілігін жасаған кезде қаржылық есептілігі шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнің) 10 (оннан) кем пайызын құрайтын, негізгі капиталдың 10 (он) пайызынан аспайтын банктің барлық инвестицияларының сомасы
100
68
Әрқайсысы банктің қаржылық есептілігін жасаған кезде қаржылық есептілігі шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнің) 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, негізгі капиталдың 15 (он бес) пайызынан аспайтын банктің барлық инвестицияларының сомасы
250
V топ
69
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң орталық үкiметтерiне қойылатын талаптар
150
70
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң орталық банктерiне қойылатын талаптар
150
71
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
150
72
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
150
73
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент- ұйымдарға қойылатын талаптар
150
74
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингi бар бейрезидент-ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент-ұйымдарға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында берілген қарыздар бойынша 1 жылдан астам мерзіммен талаптар
200
75
Шет мемлекеттердің 1 аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе шет мемлекеттердің 1 азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне қойылатын талаптар
150
76
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң орталық үкiметтерi шығарған ислам бағалы қағаздары
150
77
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар елдердiң жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
150
78
Standard & Poor's агенттiгiнiң "В-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
150
79
Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВ-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингі бар бейрезидент-ұйымдар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент- ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
150
80
Шет мемлекеттердің 1 аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
150
81
Тәуекелді активтердің жиынтығы:
Ескерту:
* Шет мемлекеттердің тізбесі:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939).
6. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам (графа 3), умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4) и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
Приложение 19
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками
Отчетный период: на "___"________20__года
—————————————————————
(наименование банка)
Индекс: 2-BVU_RRRTMZ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Товар, товарная группа
Открытые позиции
Чистая позиция 2-3
Брутто-позиция |2|+|3|
15 процентов от величины чистой позиции
3 процента от величины брутто-позиции

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ислам банктері әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының №144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген) сәйкес толтырылады.
6. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуге жататын шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.
7. 6-бағанда конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген (4-баған) шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома пайызбен (3-баған) және кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні пайызбен (5-баған) көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
тізбесіне 19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ислам банктері ұсынатын тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "__" __________
_______________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 2- BVU_RRRTMZ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегi банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Тауар, тауар тобы
Ашық позициялар
Таза позиция 2-3
Брутто-позиция |2|+|3|
Таза позиция шамасының 15 пайызы
Брутто- позиция шамасының 3 пайызы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с пунктами 26 и 27 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939).
Приложение 20
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 20-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности
Отчетный период: на "___"_________20__года
________________________________________________
(наименование банка)
Индекс: 1-BVU_LCR
Периодичность: ежемесячная
Представляет: банк второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент учета в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
Высококачественные ликвидные активы первого уровня
1
Наличные деньги
100
2
Депозиты в Национальном Банке Республики Казахстан
100
3
Требования к Правительству Республики Казахстан, Национальному Банку Республики Казахстан, центральным правительствам иностранных государств и центральным банкам иностранных государств, к международным финансовым организациям, взвешиваемые по степени кредитного риска 0 (ноль) процентов, в том числе:
100
3.1
ценные бумаги, гарантированные Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан
100
3.2
ценные бумаги, гарантированные центральными правительствами иностранных государств и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня агентств Fitch или Moody‘s Investors Service (далее – другие рейтинговые агентства)
100
3.3
ценные бумаги, гарантированные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.4
займы, предоставленные Правительству Республики Казахстан
100
3.5
займы, предоставленные Национальному Банку Республики Казахстан
100
3.6
займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.7
займы, предоставленные центральным банкам стран с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.8
займы, предоставленные международным финансовым организациям с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.9
вклады в центральных банках стран с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Ислам банктері ұсынатын тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ислам банктері әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының № 144 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 тіркелген) 26 және 27-тармақтарына сәйкес толтырылады.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
20-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп Есепті күн: 20__жылғы "___"______________
_______________________________________
(банктің атауы)
Индекс: 1-BVU_LCR
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегі банк
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Сомасы
Пайызбен есепке алу коэффициенті
Есептелетін сома
1
2
3
4
5
Бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер
1
Қолма-қол ақша
100
2
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі депозиттері
100
3
Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, шет мемлекеттердің орталық үкiметтерiне және шет мемлекеттердің орталық банктеріне, халықаралық қаржы ұйымдарына 0 (нөл) пайыз кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленетін талаптар, оның ішінде:
100
3.1
Қазақстан Республикасының Үкiметi, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі кепілдік берген бағалы қағаздар
100
3.2
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен шет мемлекеттердің орталық банктері кепілдік берген бағалы қағаздар
100
3.3
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары кепілдік берген бағалы қағаздар
100
3.4
Қазақстан Республикасының Үкiметiне берілген қарыздар
100
3.5
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне берілген қарыздар
100
3.6
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкiметтерiне берілген қарыздар
100
3.7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
100
3.8
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
100
3.9
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
100

3.10
вклады в международных финансовых организациях с долговым рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.11
дебиторская задолженность Правительства Республики Казахстан
100
3.12
государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
100
3.13
ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
3.14
ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
4
Ценные бумаги центральных правительств иностранных государств и центральных банков иностранных государств, номинированные в валюте соответствующих стран, в случае взвешивания по степени кредитного риска выше 0 (нуля) процентов
100
Высококачественные ликвидные активы второго уровня
5
Требования к местным органам власти Республики Казахстан, в том числе ценные бумаги, выпущенные местными органами власти Республики Казахстан, взвешиваемые по степени кредитного риска 20 (двадцать) процентов, в том числе:
85
5.1
займы, предоставленные местным органам власти Республики Казахстан
85
5.2
дебиторская задолженность местных органов власти Республики Казахстан
85
5.3
ценные бумаги, выпущенные местными органами власти Республики Казахстан
85
6
Требования к центральным правительствам иностранных государств, центральным банкам иностранных государств, местным органам власти иностранных государств, международным финансовым организациям, взвешиваемые по степени кредитного риска 20 (двадцать) процентов, в том числе:
85
6.1
ценные бумаги, гарантированные центральными правительствами иностранных государств и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.2
ценные бумаги, гарантированные местными органами власти иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.3
ценные бумаги, гарантированные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.4
займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.5
займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.6
займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.7
займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.8
вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.9
вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85

3.10
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
100
3.11
Қазақстан Республикасы Үкіметінің дебиторлық берешегі
100
3.12
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
100
3.13
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
3.14
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
100
4
0 (нөл) пайыздан жоғары кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген жағдайда, шет мемлекеттердің орталық үкiметтерiнің және шет мемлекеттердің орталық банктерінің тиісті елдердің валютасында номинирленген бағалы қағаздары
100
Екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер
5
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына талаптар, оның ішінде Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдары шығарған, 20 (жиырма) пайыз кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленетін бағалы қағаздар, оның ішінде:
85
5.1
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
85
5.2
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының дебиторлық берешегі
85
5.3
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
85
6
Шет мемлекеттердің орталық үкiметтерiне, шет мемлекеттердің орталық банктеріне, шет мемлекеттердің жергілікті билік органдарына, халықаралық қаржы ұйымдарына 20 (жиырма) пайыз кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленетін талаптар, оның ішінде:
85
6.1
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері мен шет мемлекеттердің орталық банктері кепілдік берген бағалы қағаздар
85
6.2
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің жергілікті билік органдары кепілдік берген бағалы қағаздар
85
6.3
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары кепілдік берген бағалы қағаздар
85
6.4
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
85
6.5
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
85
6.6
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тан "А-"-ке дейiнгi борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берiлген қарыздар
85
6.7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергiлiктi билік органдарына берілген қарыздар
85
6.8
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
85
6.9
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
85

6.10
ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.11
ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
6.12
ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
7
Ценные бумаги, выпущенные нефинансовыми организациями, имеющие долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
8
Ипотечные ценные бумаги, не являющиеся обязательством банка, имеющие долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
85
Денежные оттоки по депозитам физических лиц
9
Стабильные депозиты
5
10
Менее стабильные депозиты
10
11
Иные денежные оттоки по обязательствам перед физическими лицами, не включенные в строки 9 и 10 настоящей таблицы
100
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, субъектами малого предпринимательства, необеспеченным активами банка
12
Вклады, размещенные нефинансовыми организациями, являющимися субъектами малого предпринимательства, полный объем которых не превышает в эквиваленте 1 (один) миллион долларов Соединенных Штатов Америки
10
13
Вклады, связанные с клиринговой, кастодиальной деятельностью, с деятельностью по управлению ликвидностью
25
14
Депозиты нефинансовых организаций, Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, местных органов власти Республики Казахстан, международных финансовых организаций, центральных правительств иностранных государств, центральных банков иностранных государств, местных органов власти иностранных государств
40
15
Депозиты нефинансовых организаций (группы нефинансовых организаций, в случаях когда одно юридическое лицо является крупным участником другого юридического лица, при этом размер обязательств каждого из юридических лиц превышает 0,5 (ноль целых пять десятых) процента основного капитала банка), в сумме, превышающей 5 (пять) процентов суммы обязательств банка
60
16
Обязательства перед иными юридическими лицами, в том числе обязательства по выпущенным ценным бумагам
100
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, обеспеченным активами банка
17
Обязательства, обеспеченные высококачественными ликвидными активами первого уровня
0
18
Обязательства перед Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
0
19
Обязательства, обеспеченные высококачественными ликвидными активами второго уровня
15
20
Обязательства перед местными органами власти Республики Казахстан, международными финансовыми организациями, взвешиваемые по степени кредитного риска не выше 20 (двадцати) процентов, обеспеченные активами, не являющимися высококачественными ликвидными активами первого и второго уровней
25
21
Иные обеспеченные обязательства
100
Дополнительные денежные оттоки по условным и возможным обязательствам
22

6.10
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкiметтерi шығарған мемлекеттік мәртебесi бар бағалы қағаздар
85
6.11
Standard & Poor's агенттiгiнiң "А+"-тен "АА-"-ке дейiнгi борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
85
6.12
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергiлiктi билік органдары шығарған бағалы қағаздар
85
7
Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
85
8
Банктің міндеттемесі болып табылмайтын, Standard & Poor's агенттiгiнiң "АА-" төмен емес ұзақмерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ипотекалық бағалы қағаздар
85
Жеке тұлғалардың депозиттері бойынша ақшаның әкетілуі
9
Тұрақты депозиттер
5
10
Аздап тұрақсыз депозиттер
10
11
Осы кестенің 9 және 10 жолдарына енгізілмеген жеке тұлғалардың алдындағы міндеттемелер бойынша басқа ақша ағымдары
100
Заңды тұлғалардың, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің алдындағы банктің активтерімен қамтамасыз етілмеген міндеттемелер бойынша ақша ағымдары
12
Толық көлемі баламасында Америка Құрама Штаттарының 1 (бір) миллион долларынан аспайтын, шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын қаржылық емес ұйымдар орналастырған салымдар
10
13
Клирингтік, кастодиандық қызметпен, өтімділікті басқару қызметімен байланысты салымдар
25
14
Қаржылық емес ұйымдардың, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің, Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының, халықаралық қаржы ұйымдарының, шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің, шет мемлекеттердің орталық банктерінің, шет мемлекеттердің жергілікті билік органдарының депозиттері
40
15
Қаржылық емес ұйымдардың (қаржылық емес ұйымдардың тобы, бір заңды тұлға басқа заңды тұлғаның ірі қатысушысы болып табылған жағдайда, бұл ретте заңды тұлғалардың әрқайсысының міндеттемелер мөлшері банктің негізгі капиталының 0,5 (нөл бүтін оннан бес) пайызынан асады) банктің міндеттемелері сомасының 5 (бес) пайызынан асатын мөлшердегі депозиттері.
60
16
Өзге заңды тұлғалардың алдындағы міндеттемелер, оның ішінде шығарылған бағалы қағаздар бойынша міндеттемелер
100
Заңды тұлғалардың банктік активтермен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша ақша ағымы
17
Бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтермен қамтамасыз етілген міндеттемелер
0
18
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы міндеттемелер
0
19
Екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтермен қамтамасыз етілген міндеттемелер
15
20
20 (жиырма) пайыздан жоғары кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленетін, бірінші және екінші деңгейлердегі сапасы жоғары өтімді активтер болып табылмайтын активтермен қамтамасыз етілген Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарының, халықаралық қаржы ұйымдарының алдындағы міндеттемелер
25
21
Өзге қамтамасыз етілген міндеттемелер
100
Шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша қосымша ақшаның әкетілуі
22

Дополнительная потребность в ликвидности по условным обязательствам, сделкам с производными финансовыми инструментами и иным операциям в полном размере при снижении рейтинга банка на 1 (одну), 2 (две) либо 3 (три) ступени от текущего рейтинга банка
100
23
Необходимость в дополнительной ликвидности при изменении рыночной оценки позиций по производным финансовым инструментам или иным операциям
Наибольший 30 (тридцати-дневный) нетто отток за предыдущие 24 (двадцать четыре) месяца
24
Необходимость в дополнительной ликвидности при переоценке обеспечения (за исключением высококачественных ликвидных активов первого уровня) по производным финансовым инструментам и иным операциям
20
25
Размер превышения обеспечения, удерживаемого банком в связи с поддержанием позиции по производным финансовым инструментам, по которому предусмотрен отзыв в любое время
100
26
Необходимость в дополнительной ликвидности по операциям, предусматривающим предоставление банком обеспечения, по требованию контрагента в соответствии с условиями договора в случае, если обеспечение не предоставлено
100
27
Необходимость в дополнительной ликвидности, связанная с возможностью замены обеспечения на активы, не являющиеся высококачественными ликвидными активами
100
28
Отток по ценным бумагам, выпущенным банком, обеспеченным поступлением денег по активам, и имеющим срок погашения в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности (в том числе по ипотечным ценным бумагам)
100
29
Отток по ценным бумагам, обеспеченным поступлением денег по активам и выпущенным дочерними специальными организациями банка, имеющим срок погашения в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности
100
30
Неиспользованная часть кредитных линий и линий ликвидности, предоставленных физическим лицам и субъектам малого предпринимательства
5
31
Неиспользованная часть кредитных линий, предоставленных нефинансовым организациям, Правительству Республики Казахстан, Национальному Банку Республики Казахстан, местным органам власти Республики Казахстан и международным финансовым организациям
10
32
Неиспользованная часть линий ликвидности, предоставленных нефинансовым организациям, Правительству Республики Казахстан, Национальному Банку Республики Казахстан, местным органам власти Республики Казахстан и международным финансовым организациям
30
33
Неиспользованная часть кредитных линий и линий ликвидности, предоставленных другим банкам
40
34
Неиспользованная часть кредитных линий, предоставленных финансовым организациям, не являющимся банками
40
35
Неиспользованная часть линий ликвидности, предоставленных иным финансовым организациям, не являющимся банками
100
36
Неиспользованная часть кредитных линий и линий ликвидности, предоставленных иным юридическим лицам (в том числе дочерними специальными организациями банка)
100
37
Обязательства, связанные с финансированием экспорта и импорта товаров и услуг (по гарантиям и поручительствам, аккредитивам, связанным с проведением факторинговых и форфейтинговых операций)
5
38
Обязательства, по гарантиям и поручительствам, аккредитивам, не связанным с финансированием экспорта и импорта товаров и услуг
10
39

Банктің ағымдағы рейтингісінен 1 (бір), 2 (екі) не 3 (үш) сатыға дейін төмендеген кезде шартты міндеттемелер, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер және өзге де операциялар бойынша өтімділіктегі қосымша қажеттілік толық көлемде
100
23
Туынды қаржы құралдары немесе өзге де операциялар бойынша позицияларды нарықтық бағалаудың өзгеру кезінде өтімділіктегі қосымша қажеттілік
Алдыңғы 24 (жиырма төрт) айдағы ең көп 30 (отыз) күндік ақшаның нетто әкетілуі
24
Туынды қаржы құралдары мен өзге де операциялар бойынша қамтамасыз етуді қайта бағалау кезінде өтімділіктегі қосымша қажеттілік (бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтерді қоспағанда)
20
25
Кез келген уақытта қайтарып алу көзделген туынды қаржы құралдары бойынша позицияны қолдауға байланысты банк ұстап қалатын қамтамасыз етудің асып кету мөлшері
100
26
Егер қамтамасыз ету ұсынылмаған жағдайда шарттың талаптарына сәйкес қарсы агенттің талап етуі бойынша банктің қамтамасыз етуді ұсынуы көзделетін операциялар бойынша өтімділіктегі қосымша қажеттілік
100
27
Қамтамасыз етуді сапасы жоғары өтімді активтер болып табылмайтын активтерге ауыстыру мүмкіндігімен байланысты өтімділіктегі қосымша қажеттілік
100
28
Активтер бойынша, оның ішінде банк шығарған және өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде өтеу мерзімі бар ақшаның келіп түсуімен қамтамасыз етілген бағалы қағаздар бойынша (оның ішінде ипотекалық бағалы қағаздар бойынша) ақшаның әкетілуі
100
29
Активтер бойынша ақшаның келіп түсуімен қамтамасыз етілген және банктің еншілес арнайы ұйымдары шығарған, өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде өтеу мерзімі бар бағалы қағаздар бойынша ақшаның әкетілуі
100
30
Жеке тұлғаларға және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне берілген кредиттік желілер мен өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі
5
31
Қаржылық емес ұйымдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына, халықаралық қаржы ұйымдарына берілген кредиттік желілердің пайдаланылмаған бөлігі
10
32
Қаржылық емес ұйымдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына, халықаралық қаржы ұйымдарына берілген өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі
30
33
Басқа банктерге берілген кредиттік желілер мен өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі
40
34
Банктер болып табылмайтын қаржы ұйымдарына берілген кредиттік желілердің пайдаланылмаған бөлігі
40
35
Банктер болып табылмайтын өзге қаржы ұйымдарына берілген өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі
100
36
Өзге заңды тұлғаларға берілген кредиттік желілер мен өтімділік желілерінің пайдаланылмаған бөлігі (оның ішінде банктің еншілес арнайы ұйымдары)
100
37
Тауарлар мен қызметтердің экспортын және импортын қаржыландыруға байланысты міндеттемелер (факторинг және форфейтинг операцияларын жүргізуге байланысты кепілдіктер мен кепілдемелер, аккредитивтер бойынша)
5
38
Тауарлар мен қызметтердің экспортын және импортын қаржыландыруға байланысты емес кепілдіктер мен кепілдемелер, аккредитивтер бойынша міндеттемелер
10
39

Иные денежные оттоки по обязательствам, не включенные в строки 12-38.
100
Денежные притоки
40
Заемные операции, обеспеченные высококачественными ликвидными активами первого уровня
0
41
Заемные операции, обеспеченные высококачественными ликвидными активами второго уровня
15
42
Займы, предоставленные для совершения купли-продажи ценных бумаг под обеспечение активов, не относящихся к высококачественным ликвидным активам (маржинальные сделки)
50
43
Заемные операции, обеспеченные иными активами
100
44
Кредитные линии, линии ликвидности, предоставленные другими банками
0
45
Вклады, связанные с клиринговой, кастодиальной деятельностью, с деятельностью по управлению ликвидностью клиента в других финансовых организациях
0
46
Притоки по кредитам, за исключением займов с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, в том числе выданным:
46.1
физическим лицам и субъектам малого предпринимательства
50
46.2
нефинансовым организациям
50
46.3
финансовым организациям
100
47
Нетто притоки по производным финансовым инструментам
100
48
Иные денежные притоки от операций, по договорам которых ожидаются денежные притоки в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности
100
49
Высококачественные ликвидные активы
х
50
Денежные притоки
х
51
Денежные оттоки
х
52
Нетто отток денежных средств по операциям банка в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности
х
х
53
Коэффициент покрытия ликвидности
х
х
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о расшифровке коэффициента
покрытия ликвидности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности

12-38-жолдарға енгізілмеген міндеттемелер бойынша өзге де ақшаның әкетілуі
100
Ақшаның келуі
40
Бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтермен қамтамасыз етілген қарыз операциялары
0
41
Екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтермен қамтамасыз етілген қарыз операциялары
15
42
Сапасы жоғары өтімді активтерге жатпайтын активтерді қамтамасыз етуге бағалы қағаздарды сатып алу-сатуды жасау үшін (маржалық мәмілелер) ұсынылған қарыздар
50
43
Өзге активтермен қамтамасыз етілген қарыз операциялары
100
44
Басқа банктер берген кредиттік желілер, өтімділік желілері
0
45
Басқа қаржы ұйымдарындағы клирингтік, кастодиандық қызметпен, клиенттің өтімділігін басқару қызметімен байланысты салымдар
0
46
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздарды қоспағанда, оның ішінде мыналарға берілген кредиттер бойынша ақшаның келуі:
46.1
жеке тұлғаларға және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне
50
46.2
қаржылық емес ұйымдарға
50
46.3
қаржы ұйымдарына
100
47
Туынды қаржы құралдары бойынша нетто ақшаның келуі
100
48
Өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде ақшаның келуі күтілетін шарттар бойынша операциялардан түсетін өзге де ақшаның келуі
100
49
Сапасы жоғары өтімді активтер
х
50
Ақшаның келуі
х
51
Ақшаның әкетілуі
х
52
Өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде банктің операциялары бойынша ақша қаражатының нетто әкетілуі
х
х
53
Өтімділікті өтеу коэффициенті
х
х
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Өтімділікті өтеу талдамасы
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886) (далее - Постановление № 170).
6. Высококачественные ликвидные активы банка рассчитываются с учетом требований, установленных пунктом 73 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170 (далее - Нормативы № 170) и с применением коэффициентов учета, установленных в приложении 13 к Нормативам № 170.
7. Денежный отток (приток) рассчитывается как сумма денежных оттоков (притоков) в течение последующего календарного месяца после отчетной даты, с применением коэффициентов оттока (притока), установленных в приложении 14 к Нормативам № 170.
8. При заполнении Формы по графе 5 строки 49 суммируются данные по высококачественным ликвидным активам первого и второго уровней с учетом требований части 3 пункта 75 Нормативов № 170
9. В строке 50 суммируются данные по строкам 40-48.
10. В строке 51 суммируются данные по строкам 9-39.
11. При заполнении Формы в графе 5 строки 52 расчет производится с учетом пункта 76 Нормативов № 170.
12. При заполнении Формы в строке 53 указывается отношение высококачественных ликвидных активов к нетто оттоку денежных средств по операциям банка в течение последующего календарного месяца с тремя знаками после запятой.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.
6. Банктің сапасы жоғары өтімді активтері № 170 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерi, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiнің (бұдан әрі – № 170 нормативтер) 73-тармағында белгіленген талаптар ескеріле отырып және № 170 нормативтердің 13-қосымшасында белгіленген есепке алу коэффициенттерін қолдана отырып есептеледі.
7. Ақшаның әкетілуі (келуі) № 170 нормативтердің 14-қосымшасында белгіленген әкетілу (келу) коэффициенттері қолданыла отырып есепті күннен кейінгі күнтізбелік ай ішіндегі ақшаның әкетілу (келу) сомасы ретінде есептеледі.
8. Нысанды толтыру кезінде 49-жолдың 5-бағанында № 170 нормативтердің 75-тармағы 3-бөлігінің талаптарын есепке ала отырып, бірінші және екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер туралы деректер жинақталады.
9. 50-жолда 40-48-жолдардың деректері жинақталады.
10. 51-жолда 9-39-жолдардың деректері жинақталады.
11. Нысанды толтыру кезінде 52-жолдың 5-бағанында есептеу № 170 нормативтердің 76-тармағын ескере отырып жүргізіледі.
12. Нысанды толтыру кезінде 53-жолда сапасы жоғары өтімді активтердің кейінгі күнтізбелік ай ішінде банктің операциялары бойынша ақша қаражатының нетто әкетілуіне қатынасы үтірден кейін үш таңбалы мәнмен көрсетіледі.

собственный капитал до вычета инвестиций, указанных в пункте 11 Нормативов (за исключением инструментов капитала второго уровня со сроком погашения менее 1 (одного) года)
100
1.2
иные инструменты капитала и обязательства с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более
100
1.3
стабильные депозиты
95
1.4
менее стабильные депозиты
90
1.5
обязательства с оставшимся сроком погашения менее 1 (одного) года, предоставленные нефинансовыми организациями
50
1.6
вклады, связанные с клиринговой, кастодиальной деятельностью, с деятельностью по управлению ликвидностью клиента
50
1.7
обязательства с оставшимся сроком погашения менее 1 (одного) года, предоставленные центральными правительствами иностранных государств, местными органами власти иностранных государств и международными финансовыми организациями
50
1.8
иные виды обязательств с оставшимся сроком погашения более 6 (шести) месяцев и менее 1 (одного) года
50
1.9
вклады юридических лиц с возможностью безусловного досрочного изъятия
0
1.10
иные обязательства, в том числе бессрочные обязательства (с установлением особого режима для отсроченных налоговых обязательств)
0
1.11
коэффициент нетто стабильного фондирования по обязательствам по производным финансовым инструментам за вычетом активов по производным финансовым инструментам, в случае если размер обязательств превышает размер активов по производным финансовым инструментам
0
1.12
платежи, возникающие от покупки финансовых инструментов, иностранной валюты в день покупки
0
2
Требуемые активы стабильного фондирования
2.1
наличные деньги
0
2.2
резервы в Национальном Банке
0
2.3
требования к центральным банкам иностранных государств с оставшимся сроком погашения менее 6 (шести) месяцев
0
2.4
приток, возникающий от продажи финансовых инструментов, иностранной валюты в день продажи
0
2.5
необремененные высококачественные ликвидные активы первого уровня, за исключением денежных средств и резервов в Национальном Банке
5
2.6
необремененные займы, предоставленные финансовым организациям с оставшимся сроком погашения менее 6 (шести) месяцев, обеспеченные высококачественными ликвидными активами первого уровня, по которым банком возможен перезалог
10
2.7
иные необремененные займы, предоставленные финансовым организациям с оставшимся сроком погашения менее 6 (шести) месяцев
15
2.8
необремененные высококачественные ликвидные активы второго уровня
15
2.9
высококачественные ликвидные активы, обремененные на период более 6 (шести) месяцев и менее 1 (одного) года
50
2.10
займы, предоставленные финансовым организациям, центральным банкам иностранных государств с оставшимся сроком погашения более 6 (шести) месяцев и менее 1 (одного) года
50

нормативтің 11-тармағында көрсетілген инвестицияларды шегергенге дейінгі меншікті капитал (өтеу мерзімі 1 (бір) жылдан кем екінші деңгейдегі капиталдың құралдарын қоспағанда)
100
1.2
капиталдың қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары өзге құралдары және міндеттемелері
100
1.3
тұрақты депозиттер
95
1.4
тұрақтылығы төмен депозиттер
90
1.5
қаржылық емес ұйымдар ұсынған, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жылдан кем міндеттемелер
50
1.6
клиенттің клиринг, кастодиандық қызмет, өтімділікті басқару жөніндегі қызметіне байланысты салымдар
50
1.7
шет мемлекеттердің орталық үкіметтері, шет мемлекеттердің жергілікті органдары және халықаралық қаржы ұйымдары ұсынған, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жылдан кем міндеттемелер.
50
1.8
қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан астам және 1 (бір) жылдан кем міндеттемелердің басқа түрлері
50
1.9
ертерек мерзімінен бұрын алу мүмкіндігімен заңды тұлғалардың салымдары
0
1.10
басқа міндеттемелер, оның ішінде мерзімсіз міндеттемелер (кейінге қалдырылған салық міндеттемелері үшін арнайы режим белгілеумен)
0
1.11
міндеттемелердің мөлшері туында қаржы құралдары бойынша активтердің мөлшерінен асып кеткен жағдайда, туынды қаржы құралдары бойынша активтерді қоспағанда, туынды қаржы құралдары бойынша міндеттемелердің нетто тұрақты қорландыру коэффициенті
0
1.12
сатып алу күні қаржы құралдарын, шетел валютасын сатып алудан туындайтын төлемдер
0
2
Тұрақты қорландырудың қажетті активтері
2.1
қолма-қол ақша
0
2.2
Ұлттық Банктегі резервтер
0
2.3
қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан кем шетел мемлекеттерінің орталық банктеріне қойылатын талаптар
0
2.4
сату күні қаржы құралдарын, шетел валютасын сатудан туындайтын түсімдер
0
2.5
ауыртпалық салынбаған бірінші деңгейдегі жоғары сапалы өтімді активтер, Ұлттық Банктегі ақшалай қаражат пен резервтерді қоспағанда
5
2.6
банк қайта кепілге сала алатын, бірінші деңгейдегі жоғары сапалы өтімді активтермен қамтамасыз етілген, қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан кем, қаржы ұйымдарына берілген ауыртпалық салынбаған қарыздар
10
2.7
қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан кем, қаржы ұйымдарына берілген өзге ауыртпалық салынбаған қарыздар
15
2.8
екінші деңгейдегі ауыртпалық салынбаған жоғары сапалы өтімді активтер
15
2.9
алты (6) айдан астам және 1 (бір) жылдан кем мерзімге ауыртпалық салынған жоғары сапалы өтімді активтер
50
2.10
қалған өтеу мерзімі 6 (алты) айдан астам және 1 (бір) жылдан кем, қаржы ұйымдарына, шетел мемлекеттерінің орталық банктеріне берілген қарыздар
50

2.11
вклады, связанные с клиринговой, кастодиальной деятельностью, с деятельностью по управлению ликвидностью клиента в других банках
50
2.12
иные активы, не являющиеся высококачественными ликвидными активами, с оставшимся сроком погашения менее 1 (одного) года, включая займы нефинансовым организациям, потребительские займы, займы субъектам малого предпринимательства
50
2.13
необремененные ипотечные кредиты с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более взвешиваемые по степени кредитного риска не более 35 (тридцати пяти) процентов
65
2.14
иные необремененные займы, за исключением займов, предоставленных финансовым организациям с оставшимся сроком до погашения 1 (один) год и более, взвешиваемые по степени кредитного риска не более 35 (тридцати пяти) процентов
65
2.15
деньги, ценные бумаги и иные активы, являющиеся обеспечением в качестве начальной маржи по сделкам с производными финансовыми инструментами, деньги или иные активы, предоставленные в качестве обязательного платежа центральному контрагенту
85
2.16
необремененные кредиты, за исключением займов с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, взвешиваемые по степени кредитного риска более 35 (тридцати пяти) процентов и с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более, за исключением займов, предоставленных финансовым организациям
85
2.17
необремененные ценные бумаги (акции) с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более, не являющиеся высококачественными ликвидными активами и обращающиеся на фондовых биржах
85
2.18
товары, обращающиеся на фондовых биржах, включая аффинированное золото
85
2.19
активы, обремененные на период от 1 (одного) года и более
100
2.20
коэффициент нетто стабильного фондирования по активам по производным финансовым инструментам за вычетом обязательств по производным финансовым инструментам, в случае если размер активов превышает размер обязательств по производным финансовым инструментам
100
2.21
иные активы, включая неработающие кредиты, займы, выданные финансовым организациям с оставшимся сроком погашения 1 (один) год и более
100

2.11
клиенттің басқа банктердегі клиринг, кастодиандық қызмет, өтімділікті басқару жөніндегі қызметіне байланысты салымдар
50
2.12
қаржылық емес ұйымдарға берілген қарыздарды, тұтынушылық қарыздарды, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне берілген қарыздарды қосқанда, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жылдан кем жоғары сапалы өтімді активтер болып табылмайтын өзге активтер
50
2.13
қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша 35 (отыз бес) пайыздан аспайтын ауыртпалық салынбаған ипотекалық кредиттер.
65
2.14
қаржы ұйымдарына берілген қарыздарды қоспағанда, қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша 35 (отыз бес) пайыздан аспайтын өзге ауыртпалық салынбаған қарыздар.
65
2.15
туынды қаржы құралдарымен жасалатын операциялар бойынша бастапқы маржа ретінде қамтамасыз ету болып табылатын ақша, бағалы қағаздар және өзге активтер, орталық контрагентке міндетті төлем ретінде берілген ақша немесе өзге активтер.
85
2.16
қаржы ұйымдарына берілген қарыздарды қоспағанда, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша 35 (отыз бес) пайыздан асатын және қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешек бар қарыздарды қоспағанда, ауыртпалық салынбаған кредиттер.
85
2.17
қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, жоғары сапалы өтімді активтер болып табылмайтын және қор биржаларында айналымда болатын, ауыртпалық салынбаған бағалы қағаздар (акциялар).
85
2.18
қор биржаларында айналымда болатын тауарлар, оның ішінде тазартылған алтын
85
2.19
1 (бір) жыл және одан жоғары мерзімге ауыртпалық салынған активтер
100
2.20
активтердің мөлшері туында қаржы құралдары бойынша міндеттемелердің мөлшерінен асып кеткен жағдайда, туынды қаржы құралдары бойынша міндеттемелерді қоспағанда, туынды қаржы құралдары бойынша активтердің нетто тұрақты қорландыру коэффициенті
100
2.21
қалған өтеу мерзімі 1 (бір) жыл және одан жоғары, қаржы ұйымдарына берілген өзге активтер, оның ішінде жұмыс істемейтін кредиттер, қарыздар.
100

2.22
акции, не обращающиеся на фондовых биржах, материальные активы, статьи, вычтенные из собственного капитала банка, накопленное вознаграждение, страховые активы, доля в дочерних организациях, процентная ставка по просроченному долгу
100
3
Требуемые условные и возможные обязательства стабильного фондирования
3.1
безотзывные и условно-отзывные кредитные линии и линии ликвидности, предоставленные любым клиентам (доля от неиспользованного объема)
5
3.2
иные обязательства, включая следующие инструменты:
безусловно отзывные кредитные линии и линии ликвидности;
обязательства по торговому финансированию (включая гарантии и поручительства);
гарантии и поручительства, не связанные с финансированием экспорта и импорта товаров и услуг;
не контрактные обязательства, включая, возможные требования к выкупу долга, выпущенного банком, или связанного с структурированными продуктами
50
4
Коэффициент нетто стабильного фондирования
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о расшифровке коэффициента
нетто стабильного фондирования
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".

2.22
қор биржаларында айналыста болмайтын акциялар, материалдық активтер, банктің меншікті капиталынан шегерілген баптар, жинақталған сыйақы, сақтандыру активтері, еншілес ұйымдардағы үлестер, мерзімі өткен борыш бойынша пайыздық мөлшерлеме.
100
3
Тұрақты қорландырудың қажетті шартты және ықтимал міндеттемелері.
3.1
кез келген клиенттерге берілген қайтарылмайтын және шартты-қайтарып алынатын кредит желілері және өтімділік желілері (пайдаланылмаған көлемнің үлесі)
5
3.2
өзге міндеттемелер, оның ішінде мына құралдар:
сөзсіз қайтарып алынатын кредит желілері және өтімділік желілері;
саудалық қаржыландыру бойынша міндеттемелер (оның ішінде кепілдіктер мен кепілдемелер);
тауарлар мен қызметтерді экспорттау мен импорттауды қаржыландырумен байланысты емес кепілдіктер мен кепілдемелер;
шарттық емес міндеттемелер, оның ішінде банк шығарған борышты төлеп алудың мүмкін болатын талаптары, немесе құрылымдық өнімдерге байланысты.
50
4
Тұрақты қорландырудың нетто коэффициенті
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Тұрақты қорландырудың нетто
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Тұрақты қорландыру дың нетто коэффициентінің талдамасы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Тұрақты қорландырудың нетто коэффициентінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.

3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).
6. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 22
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 129
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о деятельности
Отчетный период: на "___"________20__года
Индекс: 1- OVS_G
Периодичность: ежегодная
Представляют: общества взаимного страхования
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно до 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
Форма
_______________________________________________________________
(наименование общества взаимного страхования)
по состоянию на 01_________20__года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Показатели
Сумма
1
2
3
1.
Активы, в том числе:
1.1
деньги и денежные эквиваленты
1.2
вклады (депозиты)
1.3
ценные бумаги
1.4
Сделки обратное репо
1.5
прочие активы
2.
Обязательства, в том числе:
2.1
страховые резервы
2.2
прочие обязательства
3.
Капитал, в том числе:
3.1
взносы учредителей
3.2
нераспределенная прибыль
4.
Доходы (за период с начала текущего года), в том числе:
4.1
страховые премии
4.2
доходы от инвестиционной деятельности
4.3
прочие доходы
5.
Расходы (за период с начала текущего года), в том числе:
5.1
расходы по осуществлению страховых выплат
5.2
общие и административные расходы
5.3
прочие расходы
6.
Чистый доход (убыток)
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о деятельности

3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
6. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 129 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қызмет туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Индекс: 1- OVS_G
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатындар: өзара сақтандыру қоғамдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін.
Нысан
__________________________________________________________
(өзара сақтандыру қоғамының атауы)
20__ жылғы _________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
р/с №
Көрсеткіштер
Сомасы
1
2
3
1.
Активтер, оның ішінде:
1.1
ақша және ақша баламасы
1.2
салымдар (депозиттер)
1.3
бағалы қағаздар
1.4
кері репо мәмілелері
1.5
өзге активтер
2.
Міндеттемелер, оның ішінде:
2.1
сақтандыру резервтері
2.2
өзге міндеттемелер
3.
Капитал, оның ішінде:
3.1
құрылтайшылардың жарналары
3.2
бөлінбеген пайда
4.
Кірістер (ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі), оның ішінде:
4.1
сақтандыру сыйлықақылары
4.2
инвестициялық қызметтен түскен кірістер
4.3
өзге кірістер
5.
Шығыстар (ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі), оның ішінде:
5.1
сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстар
5.2
жалпы және әкімшілік шығыстар
5.3
өзге шығыстар
6.
Таза кіріс (шығын)
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қызмет туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қызмет туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о деятельности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О взаимном страховании".
3. Форма составляется ежегодно обществами взаимного страхования по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 3 указывается сумма в тысячах тенге на конец отчетного периода согласно наименованию показателя.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 23
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 129
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об инвестиционном портфеле
Отчетный период: на "___"________20_года
Индекс: 2- OVS_G
Периодичность: ежегодная
Представляют: общества взаимного страхования
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно до 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование общества взаимного страхования)
по состоянию на 01 _________20__года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование актива
Дата приобретения
Дата погашения
Дата продажи/ погашения
Балансовая стоимость
1
2
3
4
5
6
1.
Деньги и денежные эквиваленты
x
x
x
2.
Вклады (депозиты), в том числе:
x
2.1
наименование банка
x
...
...
x
3.
Ценные бумаги, в том числе:
3.1
вид ценной бумаги и эмитент
...
...
4.
Сделки обратное репо, в том числе:
4.1
контрагент по сделке, вид ценной бумаги и эмитент
...
...
5.
Всего (сумма строк 1-4)
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
об инвестиционном портфеле
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об инвестиционном портфеле

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қызмет туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өзара сақтандыру туралы" 2006 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
3. Өзара сақтандыру қоғамдары Нысанды жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда көрсеткіш атауына сай есепті кезеңнің соңына мың теңгемен сома көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 129 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Инвестициялық портфель туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_______
Индекс: 2-OVS_G
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатындар: өзара сақтандыру қоғамдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін
Нысан
__________________________________________________________
(өзара сақтандыру қоғамының атауы)
20__ жылғы _________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
р/с №
Актив атауы
Сатып алу күні
Өтеу күні
Сату/өтеу күні
Баланстық құны
1
2
3
4
5
6
1.
Ақша және ақша баламасы
x
x
x
2.
Салымдар (депозиттер), оның ішінде:
x
2.1
банктің атауы
x
...
...
x
3.
Бағалы қағаздар, оның ішінде:
3.1
бағалы қағаздың түрі және эмитент
...
...
4.
Кері репо мәмілелері, оның ішінде:
4.1
мәміле бойынша қарсы агент, бағалы қағаздың түрі және эмитент
...
...
5.
Барлығы (1-4-жолдың сомасы)
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Инвестициялық портфель
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Инвестициялық портфель туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об инвестиционном портфеле" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О взаимном страховании".
3. Форма составляется ежегодно обществами взаимного страхования по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В столбце 3 указывается дата приобретения соответствующего актива.
6. В столбце 4 указывается дата погашения соответствующего актива.
7. В столбце 5 указывается дата продажи/погашения ценных бумаг, имеющихся в наличии для продажи, и ценных бумаг, удерживаемых до погашения.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 24
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 129
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях и страховых выплатах
Отчетный период: на "___" 20 года
Индекс: 3- OVS_G
Периодичность: ежегодная
Представляют: общества взаимного страхования
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно до 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование общества взаимного страхования)
по состоянию на 01________20__года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование класса страхования
Страховые премии
Количество договоров страхования (в единицах)
Страховые выплаты
Количество страховых случаев (в единицах)
Сумма страховых выплат
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
...
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета
о страховых премиях и
страховых выплатах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о страховых премиях и страховых выплатах

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректерді жинауға арналған "Инвестициялық портфель туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өзара сақтандыру туралы" 2006 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
3. Өзара сақтандыру қоғамдары Нысанды жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда тиісті активті сатып алу күні көрсетіледі.
6. 4-бағанда тиісті активті өтеу күні көрсетіледі.
7. 5-бағанда сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздарды және өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздарды сату/өтеу күні көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 129 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Индекс: 3-OVS_G
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатындар: өзара сақтандыру қоғамдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін.
Нысан
__________________________________________________________
(өзара сақтандыру қоғамының атауы)
20__ жылғы _________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
р/с №
Сақтандыру сыныбының атауы
Сақтандыру сыйлықақылары
Сақтандыру шарттарының саны (бірліктермен)
Сақтандыру төлемдері
Сақтандыру жағдайларының саны (бірліктермен)
Сақтандыру төлемдерінің сомасы (бірліктермен)
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
...
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сақтандыру сыйлықақылары
мен сақтандыру төлемдері
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о страховых резервах" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О взаимном страховании".
3. Форма составляется ежегодно обществами взаимного страхования по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указывается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 26
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Отчет о расшифровке текущих счетов и вкладов, размещенных в банках
Сноска. Приложение 26 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 222 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 27
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц
Сноска. Приложение 27 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 222 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 28
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Отчет об основных источниках привлеченных денег
Сноска. Приложение 28 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 222 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 29
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Отчет о микрокредитах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий)
Сноска. Приложение 29 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 222 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 30
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по
вопросам представления отчетности
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Сақтандыру резервтері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Өзара сақтандыру туралы" 2006 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
3. Өзара сақтандыру қоғамдары Нысанды жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда сақтандыру сыныптары бөлігінде есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
26-қосымша
Ескерту. 26–қосымшаның күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 222 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
27-қосымша
Ескерту. 27–қосымшаның күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 222 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
28-қосымша
Ескерту. 28–қосымшаның күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 222 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
29-қосымша
Ескерту. 29–қосымшаның күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 222 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан

Отчетный период: по состоянию на "___" "__________" 20__ года c "___" "________" 20___г. по "___" "________" 20___г.)
Индекс: КУФЛ_Ф2
Периодичность: ежегодная
Представляют: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся физическим лицом.
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года.
Форма
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) крупного участника)
Таблица 1. Полученные доходы и иные денежные поступления
Наименование вида доходов и иных денежных поступлений
Сумма (в тысячах тенге)
1
2
3
1.
Доходы и иные денежные поступления, всего, в том числе:
1.1
заработная плата и иное вознаграждение трудовой деятельности
1.2
дивиденды и доход от долей участия в уставных капиталах (акций) организаций, которыми владеет крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем (с расшифровкой)

Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы мәліметтер Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша 20__жылғы "___"________ бастап 20__жылғы "___"________ дейін
Индекс: ЖТІҚ_Н2
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде.
Нысан
_________________________________________________________________
(ірі қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1-кесте. Алынған кірістер және өзге де ақша түсімдері
Кірістер түрінің және өзге де ақша түсімдерінің атауы
Сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
1.
Кірістер және өзге де ақша түсімдері, барлығы, оның ішінде:
1.1
жалақы және өзге де еңбек қызметіне сыйақы
1.2
екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы ие ұйымдардың жарғылық капиталында қатысу үлестерінен (акциялардан) дивидендтер және кіріс (талдамасымен)

1.6.3
прочие имущественные права
1.6.4
иное
1.7
имущество, право владения, пользования и распоряжения которым ограничено (с расшифровкой и указанием основания ограничения)
1.7.1
1.7.n
2
Максимальная стоимость имущества, предоставляемая крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, в качестве докапитализации финансовой организации, в случае ухудшения финансового положения финансовой организации
Х
2.1
2.n
3
Справочно: краткосрочные обязательства
Х
3.1
Х
3.n
Х
Таблица 3. Сведения о принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемуся физическим лицом, долях участия в уставных капиталах (акциях) организаций, а также об источниках средств для их приобретения
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации, доли участия в устав ном капитале или акции которой принадлежат крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем
Сумма участия в уставном капитале/ текущая рыночная стоимость акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, (в тысячах тенге)
Количество акций
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегирован ных и выкупленных) акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
Источники средств для приобретения принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, долей участия в устав ном капитале или акций организаций в отчет ном периоде
Полученные дивиденды
Простые
Привилегированные
За предыдущие отчетные периоды
За период, предшествующий отчетному периоду
Сумма (в тысячах тенге)
Период (год)
Сумма (в тысячах тенге)
Период (год)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Подпись __________
Дата ______________
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме сведений о
доходах и имуществе крупного
участника банка второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющегося физическим лицом
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом

1.6.3
өзге мүліктік құқық
1.6.4
өзгесі
1.7
оған иелік ету, пайдалану және басқару шектелген мүлік (талдамасымен және шектеу негіздемесін көрсете отырып)
1.7.1
1.7.n
2
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы қаржы ұйымының қаржылық жағдайы нашарлаған жағдайда қаржы ұйымын қосымша капиталдандыру ретінде ұсынатын мүліктің ең жоғарғы құны
Х
2.1
2.n
3
Анықтама үшін: қысқамерзімді міндеттемелер
Х
3.1
Х
3.n
Х
3-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына тиесілі ұйымдардың жарғылық капиталында қатысу үлестері (акциялар) туралы, сондай-ақ оларды сатып алу үшін қаражат көздері туралы мәліметтер
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының Резиденттер еместер үшін)
Жарғылық капиталында қатысу үлестері немесе акциялары екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі ұйымның атауы
Жарғылық капиталда қатысу сомасы/ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі акциялардың ағымдағы нарықтық құны (мың теңгемен)
Акциялар саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталда қатысу үлесі (мың теңгемен)
Есепті кезеңдегі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі ұйымдардың жарғылық капиталында қатысу үлестерін немесе акцияларын сатып алу үшін қаражат көздері
Алынған дивидендтер
Жай
Артықшылықты
Алдыңғы есепті кезеңдерде
За период, предшествующий отчетному периоду
Сомасы (мың теңгемен
Кезеңі (жылы)
Сомасы (мың теңгемен
Кезеңі (жылы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Қолы __________
Күні ______________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының жеке
тұлға болып табылатын ірі
қатысушысының кірістері мен
мүлкі туралы мәліметтер есебіне
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 3 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом.
4. Форма подписывается крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В качестве отчетного периода указывается отчетный год. В случае, если отчитывающееся лицо первично приобрело статус крупного участника в течение отчетного года, то в качестве отчетного периода указывается период с момента приобретения статуса крупного участника до окончания отчетного года.
6. В графе 3 Таблицы 1 указываются фактически полученные в отчетном периоде доходы и иные денежные поступления (с учетом удержанных налогов и иных удержаний у источника выплат).
7. Данные в графе 3 по строке 1.2 Таблицы 1 должны соответствовать сумме данных в графах 9 и 11 Таблицы 3.
8. В графе 3 Таблицы 2 указывается рыночная стоимость имущества, подтвержденная независимым оценщиком, при ее отсутствии указывается стоимость аналогичного имущества из различных информационных ресурсов по оценке самого крупного участника финансовой организации. При отсутствии аналогичного имущества указывается первоначальная или балансовая стоимость имущества.
При этом, в примечании к отчетности отчитывающимся лицом необходимо указать вид стоимости имущества.
9. В графе 4 Таблицы 2 указывается степень ликвидности каждого имущества по оценке крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом (от 1 до 3 баллов), в зависимости от срока возможной его реализации: 1 - низкая (срок реализации - более года), 2 - средняя (срок реализации - от 30 дней до 1 года), 3 - высокая (срок реализации - до 30 дней).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабының 3-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 3-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы жыл сайын жасайды.
4. Нысанға екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Есепті кезең ретінде есепті жыл көрсетіледі. Егер есеп беруші тұлға есепті жыл ішінде алғаш рет ірі қатысушы мәртебесін иеленген болса, онда есепті кезең ретінде ірі қатысушы мәртебесін иелену кезінен бастап есепті жыл аяқталғанға дейінгі кезең көрсетіледі.
6. 1-кестенің 3-бағанында есепті және алдыңғы кезеңдерде нақты алынған кірістер және өзге де ақша түсімдері (төлем көзінен ұсталған салықтарды және өзге де ұстап қалуларды есептегенде) көрсетіледі.
7. 1-кестенің 1.2-жолы бойынша 4-бағандағы деректер 3-кестенің 9 және 11-бағандарындағы деректер сомасына сәйкес келуге тиіс.
8. 2-кестенің 3-бағанында мүліктің тәуелсіз сарапшымен расталған нарықтық құны көрсетіледі, жоқ болған жағдайда қаржы ұйымының ең ірі қатысушысының бағасы бойынша түрлі ақпарат ресурстарынан ұқсас мүліктің құны көрсетіледі. Ұқсас мүлік жоқ болған жағдайда мүліктің бастапқы немесе баланстық құны көрсетіледі.
Бұл ретте есеп беретін тұлға ескертулерде мүліктің құнының түрін көрсетуі қажет.
9. 2-кестенің 4-бағанында ықтимал сатылу мерзіміне қарай екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысын бағалау бойынша мүлік өтімділігінің дәрежесі (1 – 3 балл) көрсетіледі: 1 – төмен (сатылу мерзімі – бір жылдан астам), 2 – орташа (сатылу мерзімі – 30 күннен 1 жылға дейін), 3 – жоғары (сатылу мерзімі – 30 күнге дейін).

10. В строке 1.1 Таблицы 2 указывается остаток денег на отчетную дату.
11. В строке 1.2 Таблицы 2 указываются аффинированные драгоценные металлы и изделия из них, стоимость которых превышает сумму, эквивалентным девятистам месячным расчетным показателям.
12. Данные в строке 1.4 Таблицы 2 должны соответствовать сумме данных в графе 4 Таблицы 3.
13. В строках 1.6.3 Таблицы 2 указываются прочие имущественные права, которые не указаны в строках 1.1-1.6 Таблицы 2, в том числе права недропользования.
14. В строке 1.6.4 Таблицы 2 указывается иное имущество, которое не указано в строках 1.1-1.6 Таблицы 2, в том числе предметы искусства, "предметы роскоши" и тому подобное, стоимость которых превышает сумму, эквивалентной девятистам месячным расчетным показателям.
15. В случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся физическим лицом, одновременно является участником нескольких финансовых организаций, то в строках 2.1-2.n Таблицы 2 указываются данные по каждой финансовой организации в отдельности.
16. В строке 3 Таблицы 2 указываются все имеющиеся обязательства, подлежащие к выплате в период (с оставшимся сроком погашения) до 1 года.
17. Сведения в Таблице 3 указываются по состоянию на конец отчетного периода.
Приложение 31
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом

10. 2-кестенің 1.1-жолында есепті күндегі ақша қалдығы көрсетіледі.
11. 2-кестенің 1.2-жолында тазартылған бағалы металдар және құны тоғыз жүз айлық есептік көрсеткішке баламалы сомадан асатын олардан жасалған бұйымдар көрсетіледі.
12. 2-кестенің 1.4-жолындағы деректер 3-кестенің 4-бағанындағы деректер сомасына сәйкес келуге тиіс.
13. 2-кестенің 1.6.3-жолдарында 2-кестенің 1.1-1.6-жолдарында көрсетілмеген өзге мүліктік құқықтар, оның ішінде жер асты байлығын пайдалану құқығы көрсетіледі.
14. 2-кестенің 1.4-жолында 2-кестенің 1.1-1.6-жолдарында көрсетілмеген өзге мүлік, оның ішінде құны тоғыз жүз айлық есептік көрсеткішке баламалы сомадан асатын өнер бұйымдары, "сән-салтанат бұйымдары" және т.с.с. көрсетіледі.
15. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы бірмезгілде бірнеше қаржы ұйымдарында қатысушы болса, онда 2-кестенің 2.1-2.n-жолында әрбір қаржы ұйымы бойынша деректер жеке-жеке көрсетіледі.
16. 2-кестенің 3-жолында 1 жылға дейінгі (өтеуге дейін қалған мерзімі бар) кезеңде төленуге жататын барлық міндеттемелер көрсетіледі.
17. 3-кестедегі мәліметтер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан

Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года c "___" "________" 20___г. по "___" "________" 20___г.
Индекс: КУФЛ_Ф3
Периодичность: ежегодная
Представляют: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся физическим лицом.
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года.
Форма
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) крупного участника)
Таблица 1. Сведения об отчитывающемся лице
1.
Место жительства (адрес, телефон, электронный адрес)
2.
Наименование банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющих инвестиционным портфелем в которых отчитывающееся лицо имеет статус крупного участника
3.
Удостоверение личности (паспорт) (серия, номер, кем и когда выдан)
4.
Индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
5.
Сведения об осуществлении крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом, влияния на принимаемые банком, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решения:
совместно с другими лицами в силу договора между ними
иным образом
1
2
3
4
5.1
5.n.
Таблица 2. Сведения о занимаемых крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом, должностях в организациях, с указанием принадлежащих ему долей участия в уставных капиталах (акций)
Бизнес идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации
Занимаемая должность
Балансовая стоимость акций/сумма участия (в тысячах тенге
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации и/или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую/ого осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой/ ым осуществляется владение акциями
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую/ ого осуществляется косвенное владение акциями
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Таблица 3. Сведения о близких родственниках, супруге и близких родственниках супруга (супруги) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем физического лица, а также организациях, контролируемых данными лицами
Индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) близкого родственника, супруга (супруги) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, или близкого родственника супруга (супруги)
Степень родства
Наименование организации, контролируемой близким родственником, супругом или близким родственником супруга (супруги)
Наименование организации
Соотношение количества принадлежащих акций к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Занимаемая близким родственником, супругом (супругой) крупного участника или близким родственником супруга (супруги) должность в банке, страховой (перестраховочной) организации, управляющем инвестиционным портфелем
Балансовая стоимость акций/сумма участия банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем (в тысячах тенге)
Соотношение количества акций, принадлежащих близкому родственнику, супругу или близкому родственнику супруга (супруги), к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую/ого осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой/ым осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую/ого осуществляется косвенное владение акциями
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Подпись __________
Дата ______________
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме сведений о
крупном участнике банка второго
уровня, страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющимся физическим лицом
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом

Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы мәліметтер Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша 20__жылғы "___"________ бастап 20__жылғы "___"________ дейін
Индекс: ЖТІҚ_Н3
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатын: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде
Нысан
________________________________________________________________
(ірі қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1-кесте. Есеп беруші тұлға туралы мәліметтер
1.
Тұрғылықты жері (мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы)
2.
Есеп беруші тұлғаның ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушылардың атауы
3.
Жеке куәлігі (паспорт) (сериясы, нөмірі, кім және қашан берді)
4.
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резидент еместері үшін)
5.
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, инвестициялық портфельді басқарушы қабылдайтын шешімдерге ықпалын жүзеге асыруы туралы мәліметтер
басқа тұлғалармен бірлесіп, олардың арасында жасалған шарт күшімен
өзге тәсілмен
1
2
3
4
5.1
5.n.
2-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі жарғылық капиталдарда қатысу үлестерін (акцияларын) көрсете отырып, оның ұйымдардағы лауазымдары туралы мәліметтер
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезидент тері үшін)
Ұйымның атауы
Атқаратын лауазымы
Акцияның баланстық құны/қатысу сомасы (мың теңгемен)
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы және/немесе оның жарғылық капиталда қатысу үлесі
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
онымен бірлесіп акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
3-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының жақын туыстары, жұбайы және жұбайының (зайыбының) жақын туыстары, сондай-ақ осы тұлғалар бақылайтын ұйымдар туралы мәліметтер
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резидент еместері үшін)
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының жақын туысының, жұбайының (зайыбының) немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туыстық дәрежесі
Жақын туысы, жұбайы немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысы бақылайтын ұйымның атауы
Ұйымның атауы
Тиесілі акциялар санының ұйымның орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталында қатысу үлесі (пайызбен)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Ірі қатысушының жақын туысының, жұбайының (зайыбының) немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысының банктегі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы, инвестициялық портфельді басқарушыдағы лауазымы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының акциясының баланстық құны/қатысу сомасы (мың теңгемен)
Жақын туысына, жұбайына немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысына тиесілі акциялар санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
онымен бірлесіп акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
7
8
9
11
12
13
14
15
16
Қолы __________
Күні ______________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының
жеке тұлға болып табылатын
ірі қатысушысы туралы
мәліметтердің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемся физическим лицом" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 3 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом.
4. Форма подписывается крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В качестве отчетного периода указывается отчетный год. В случае, если отчитывающееся лицо первично приобрело статус крупного участника в течение отчетного года, то в качестве отчетного периода указывается период с момента приобретения статуса крупного участника до окончания отчетного года.
6. По строке 5 Таблицы 1 сведения не заполняются в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, самостоятельно оказывает влияние на принятие банком, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решений.
7. Если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, самостоятельно не оказывает влияние на принятие банком, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решений:
1) в графе 2 Таблицы 1 указываются наименования банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющих инвестиционным портфелем, в которых отчитывающееся лицо является крупным участником;
2) в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, оказывает влияние на принятие банком второго уровня, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем, решений совместно с другими лицами в силу договора между ними, то в графе 3 Таблицы 1 указываются данные лица;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабының 3-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 3-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы жыл сайын жасайды.
4. Нысанға екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Есепті кезең ретінде есепті жыл көрсетіледі. Егер есеп беруші тұлға есепті жыл ішінде алғаш рет ірі қатысушы мәртебесін иеленген болса, онда есепті кезең ретінде ірі қатысушы мәртебесін иелену кезінен бастап есепті жыл аяқталғанға дейінгі кезең көрсетіледі.
6. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына дербес ықпал ететін болған жағдайда, 1-кестенің 5-жолы бойынша мәліметтер толтырылмайды.
7. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына дербес ықпал етпейтін болған жағдайда:
1) 1-кестенің 2-бағанында есеп беруші тұлға ірі қатысушысы болып табылатын екiншi деңгейдегi банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушылардың атаулары көрсетіледі;
2) егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына басқа тұлғалармен бірлесе отырып, өздерінің арасындағы шарттың күшіне қарай ықпал ететін болса, онда 1-кестенің 3-бағанында осы тұлғалар көрсетіледі;

3) в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, оказывает влияние на принятие банком второго уровня, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решений иным образом, в том числе делегированием полномочий, определяющим возможность такого влияния, то в графе 4 Таблицы 1 указывается соответствующие сведения.
8. В Таблице 3 указываются сведения в случаях, если близкий родственник, супруг (супруга) или близкий родственник супруга (супруги) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, занимает должность в организации и (или) имеет долю участия в ее уставном капитале (акции).
9. Сведения в Таблицах 2 и 3 указываются по состоянию на конец отчетного периода.
Приложение 32
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга
Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года
Индекс: КУ БСХ ЮЛ_Ф4
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная
Представляют: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, страховой холдинг, являющиеся резидентами Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня/страховой (перестраховочной) организации или банковского холдинга/страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, в течение девяноста календарных дней, следующих за отчетным кварталом, за исключением крупного участника страховой (перестраховочной) организации являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года.
В случае отсутствия у банка второго уровня банковского холдинга, у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга срок представления крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации - не позднее сорока пяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
_________________________________
(наименование отчитывающегося лица)
Таблица 1. Сведения о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковского холдинга, страхового холдинга
Индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица
Резидент/ нерезидент
Бизнес – идентификационный номер
Наименование организации
Занимаемая должность в организации
Дата назначения на должность
Балансовая стоимость акций/сумма участия (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих должностному лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций или доля участия в уставном капитале организации (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
процент
наименование юридического лица/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую/ого осуществляется владение акциями
процент
наименование юридического лица/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой/ым осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование юридического лица/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую/ого осуществляется косвенное владение акциями
10
11
12
13
14
15
16
Таблица 2. Сведения о получении крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковским холдингом, страховым холдингом займов для приобретения долей участия в уставных капиталах (акций) организаций
Организация/физическое лицо, предоставившее заем
Организация, акции (доли участия в уставном капитале) которой приобретены за счет займа
Сумма займа (в тысячах тенге)
Балансовая стоимость акций /сумма участия (в тысячах тенге)
Количество акций
Соотношение количества акций, приобретенных крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковским холдингом, страховым холдингом, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
Бизнес - идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации/фамилия, имя (при его наличии) физического лица
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме сведений о
должностных лицах крупного
участника банка второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации, являющегося
юридическим лицом, банковского
холдинга, страхового холдинга
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга

3) егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына басқаша, оның ішінде осындай ықпал ету мүмкіндігі айқындалатын өкілеттіктер берумен ықпал ететін болса, онда 1-кестенің 4-бағанында тиісті мәліметтер көрсетіледі.
8. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысы ұйымда лауазым атқаратын және (немесе) оның жарғылық капиталында қатысу үлесі (акциялары) болған жағдайларда 3-кестеде мәліметтер көрсетіледі.
9. 2 және 3-кестелерде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ЗТ БСХ ІҚ _Н4
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банктің/сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді немесе банк холдингін/сақтандыру холдингін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын қоспағанда, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік тоқсан күн ішінде;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде.
Екiншi деңгейдегi банктің банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының ұсыну мерзімі – есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік қырық бес күннен кешіктірмей.
Нысан
_______________________________
(есеп беретін тұлғаның атауы)
1-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резиденті еместер үшін)
Лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Резидент/ Резиденті емес
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі
Ұйымның атауы
Ұйымдағы атқаратын лауазымы
Лауазымына тағайындалу күні
Акцияның баланстық құны/қатысу сомасы (мың теңгемен))
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Лауазымды тұлғаға тиесілі акциялар санының, орналастырылған (артықшылықты және сатып алынған) акциялардың жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
Ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
Онымен бірлесіп акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
Ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
10
11
11
12
13
14
15
2-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталында қатысу үлестерін (акцияларды) сатып алу үшін қарыздар алуы туралы мәліметтер
Қарыз берген ұйым/жеке тұлға
Акциялары (жарғылық капиталында қатысу үлесі) қарыз есебінен сатып алынған ұйым
Қарыз сомасы (мың теңгемен
Акцияның баланстық құны/қатысу сомасы (мың теңгемен)
Акциялар саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі сатып алған акциялар санының ұйымның орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғандарын шегергенде) акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталында қатысу үлесі (пайызбен)
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резиденті еместер үшін)
Ұйымның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резиденті еместер үшін)
Ұйымның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының заңды тұлға болып
табылатын ірі қатысушысының,
банк холдингінің, сақтандыру
холдингінің лауазымды
тұлғалары туралы мәліметтерге
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведений о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально и ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня/страховой (перестраховочной) организации или банковского холдинга/страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В случае если должностное лицо крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковского холдинга, страхового холдинга в организации, указанной в графе 6 Таблицы 1, не занимает должность либо не владеет ее акциями (долями участия), графа 7 и 8 либо графы 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 Таблицы 1не заполняются.
В графе 9 указывается сумма балансовой стоимости, по которой финансовый актив признается в балансе после вычета сформированных по ним провизий (резервов)
6. В Таблице 1 для банковского холдинга, страхового холдинга и финансовых организаций указываются, в том числе, руководящие работники.
7. Графа 8 Таблицы 2 заполняется в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковский холдинг, страховой холдинг создан в организационно-правовой форме акционерного общества.
Приложение 33
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг и крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, является участником (акционером)
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Индекс: КУ БСХ ЮЛ_Ф5
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная
Представляют: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, страховой холдинг и крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющиеся резидентами Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня/страховой (перестраховочной) организации/ управляющего инвестиционным портфелем или банковского холдинга/страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, в течение девяноста календарных дней, следующих за отчетным кварталом, за исключением крупного участника страховой (перестраховочной) организации являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года.
В случае отсутствия у банка второго уровня банковского холдинга, у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, срок представления крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем - не позднее сорока пяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
____________________________________________
(наименование отчитывающегося лица)
Бизнес – идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование юридического лица
Описание вида деятельности
Сумма участия/ стоимость приобретенных акций (в тысячах тенге)
Количество акций (штук)
Дата приобретения
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемуся юридическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, крупному участнику, являющемуся юридическим лицом, владеющему (имеющему возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Номи-наль-ная (покуп-ная)
Балансовая (за вычетом резервов)
Спра-вочно: резервы (прови-зии)
простые
привилегированные
индивидуально
прямо
косвенно
процент
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемуся юридическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, крупному участнику, являющемуся юридическим лицом, владеющему (имеющему возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Дивиденды полученные
совместно
прямо
косвенно
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
процент
наименование организации/ фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица
14
15
16
18
18
19
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме сведений об организациях, в которых крупный
участник банка второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющийся юридическим лицом,
банковский холдинг, страховой
холдинг и крупный участник,
являющийся юридическим лицом,
владеющий (имеющий возможность
голосовать) двадцатью пятью или
более процентами голосующих
акций управляющего инвестиционным
портфелем, является участником
(акционером)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг и крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, является участником (акционером)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабының 3-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің/сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді немесе банк холдингін/сақтандыру холдингін, бір мезгілде банк холдингі болып табылатын сақтандыру холдингін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі тоқсан сайын және жыл сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғасы 1-кестенің 6-бағанында көрсетілген ұйымда қызмет атқармайтын не оның акцияларына (қатысу үлестеріне) ие болмаса, 1-кестенің 7 және 8-бағандары не 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-бағандары толтырылмайды.
9-бағанда баланстық құнының сомасы көрсетіледі, ол бойынша құрылған провизияларды (резервтерді) шегергеннен кейін қаржы активі баланста танылады.
6. 1-кестеде банк холдингі, сақтандыру холдингі және қаржы ұйымдары үшін оның ішінде басшы қызметкерлер көрсетіледі.
7. 2-кестенің 8-бағаны екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі акционерлік қоғам ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған жағдайда толтырылады.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті сыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі және заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ЗТ БСХ ІҚ_Н5
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банктің/сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының/ инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді немесе банк холдингін/сақтандыру холдингін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі және инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушы.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын қоспағанда, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік тоқсан күн ішінде;
жыл сайын – қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде.
Екiншi деңгейдегi банктің банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру холдингі, инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы болмаған жағдайда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының ұсыну мерзімі – есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік қырық бес күннен кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________
(есеп беретін тұлғаның атауы)
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резиденті еместері үшін)
Заңды тұлғаның атауы
Қызмет түрінің сипаттамасы
Қатысу сомасы/сатып алынған акциялардың құны (мың теңгемен)
Акциялар саны (дана)
Сатып алынған күні
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алғандарды шегергенде) жалпы санына ара қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталында қатысу үлесі (пайызбен)
Номиналды (сатып алынған)
Баланстық (резервтерді шегергенде)
Анықтама үшін: резервтер (провизиялар))
жай
артықшылықты
дербес
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алғандарды шегергенде) жалпы санына ара қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталында қатысу үлесі (пайызбен)
Алынған дивидендтер
бірлесіп
тікелей
жанама
пайыз
ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
14
15
16
17
18
19
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының
заңды тұлға болып табылатын
ірі қатысушысы, банк холдингі,
сақтандыру холдингі және заңды
тұлға болып табылатын,
инвестициялық портфельді
басқарушының дауыс беретін
акцияларының жиырма бес
немесе одан көп пайызына ие
(дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі
қатысушы қатысушысы
(акционері) болып табылатын
ұйымдар туралы мәліметтер
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі және заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг и крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, является участником (акционером)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 3 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально и ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, крупным участником, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися резидентами Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня/страховой (перестраховочной) организации/ управляющего инвестиционным портфелем или банковского холдинга/страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Графа 4 заполняется по характеру деятельности юридического лица, указанного в графе 3, в капитале которого участвует крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский и (или) страховой холдинг и (или) крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі және заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабының 3-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 3-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің/сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының/инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді немесе банк холдингін/сақтандыру холдингін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы тоқсан сайын және жыл сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-баған капиталында екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк және (немесе) сақтандыру холдингі және (немесе) заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы қатысатын 3-бағанда көрсетілген заңды тұлға қызметінің сипаты бойынша толтырылады.

6. В графе 7 сумма резервов (провизий) отражается в абсолютном значении и со знаком плюс.
7. В Форме отражаются данные по всем организациям, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг, крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являются участниками (прямо или косвенно).
Приложение 34
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления отчетности
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, крупного участника, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, а также сведений о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, крупным участником, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем
Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года
Индекс: КУ БСХ ЮЛ_Ф6
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная
Представляют: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, страховой холдинг, крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющиеся резидентами Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня/страховой (перестраховочной) организации/ управляющего инвестиционным портфелем или банковского холдинга/страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, в течение девяноста календарных дней, следующих за отчетным кварталом, за исключением крупного участника страховой (перестраховочной) организации являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года
В случае отсутствия у банка второго уровня банковского холдинга, у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, у управляющего инвестиционным портфелем крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, срок представления крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем - не позднее сорока пяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
_____________________________________________________________
(наименование отчитывающегося лица)
Таблица 1. Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, крупного участника, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Резидент/ нерезидент
Наименование крупного участника
Описание вида деятельности
Балансовая стоимость акции/сумма участия (в тысячах тенге)
Количество принадлежащих акций (штук)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику (акционеру) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга, крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга, крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, или доля участия в его уставном капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
процент
наименование организации/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
процент
наименование организации/ фамилия, имя, (при его наличии) физического лица
8
9
10
11
12
13
14
15
Таблица 2. Реестр лиц, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, крупным участником, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование лица
Основания контроля
Сведения об организациях в которых лицо, контролирующее крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг, крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, владеет более 20 процентами голосующих акций (долями участия в уставном капитале)
наименование дочерней организации
наименование иных организаций
1
2
3
4
5
6
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме сведения о
крупных участниках (акционерах)
крупного участника банка второго
уровня, страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющегося юридическим лицом,
банковского холдинга, страхового
холдинга, крупного участника,
являющегося юридическим лицом,
владеющего (имеющего возможность
голосовать) двадцатью пятью или более
процентами голосующих акций
управляющего инвестиционным
портфелем, а также сведений о лицах,
осуществляющих контроль над
крупным участником банка второго
уровня, страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющимся юридическим
лицом, банковским холдингом,
страховым холдингом, крупным
участником, являющимся юридическим
лицом, владеющим (имеющим
возможность голосовать) двадцатью
пятью или более процентами
голосующих акций управляющего
инвестиционным портфелем
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, крупного участника, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, а также сведений о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, крупным участником, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем

6. 7-бағанда резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнінде және қосу белгісімен көрсетіледі.
7. Нысанда екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы қатысушылар (тікелей немесе жанама) болып табылатын барлық ұйымдар бойынша деректер көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
34-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушыларының (акционерлері), банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы туралы мәліметтер, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингін, сақтандыру холдингін, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушыға бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Индекс: ЗТ БСХ ІҚ_Н6
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банктің/сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының/инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді немесе банк холдингін/сақтандыру холдингін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысын қоспағанда, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік тоқсан күн ішінде;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде
Екінші деңгейдегі банкте банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі, инвестициялық портфельді басқарушыда инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар ірі қатысушысы болмаған жағдайда екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының ұсыну мерзімі – есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік қырық бес күннен кеш емес.
Нысан
_____________________________________________________________
(есеп беретін тұлғаның атауы)
1-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушыларының (акционерлері), банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы туралы мәліметтер
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резиденттері емес үшін)
Резидент/ Резиденті емес
Ірі қатысушысының атауы
Қызмет түрінің сипаты
Акцияның баланстық құны /қатысу сомасы (мың теңгемен)
Тиесілі акциялар саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысының ірі қатысушысына (акционеріне) тиесілі акциялар санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысының орналастырылған акцияларының (артықшылықты және сатып алғандарды шегергенде) жалпы санына ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ұйымның атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
8
9
10
11
12
13
14
15
2-кесте. екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингін, сақтандыру холдингін, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушыға бақылауды жүзеге асыратын тұлғалардың тізілімі
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резиденттері емес үшін)
Тұлғаның атауы
Бақылау негізі
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушыны бақылайтын тұлға дауыс беретін акцияларының 20 пайызынан астамға (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) ие ұйымдар туралы мәліметтер
еншілес ұйымның атауы
өзге ұйымдардың атауы
1
2
3
4
5
6
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының
заңды тұлға болып табылатын
ірі қатысушыларының
(акционерлері), банк
холдингінің, сақтандыру
холдингінің, заңды тұлға болып
табылатын, инвестициялық
портфельді басқарушының
дауыс беретін акцияларының
жиырма бес немесе одан көп
пайызына ие (дауыс беру
мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы
туралы мәліметтер, сондай-ақ
екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының
заңды тұлға болып табылатын
ірі қатысушысы, банк холдингін,
сақтандыру холдингін,
заңды тұлға болып табылатын,
инвестициялық портфельді
басқарушының дауыс беретін
акцияларының жиырма бес
немесе одан көп пайызына ие
(дауыс беру мүмкіндігі бар)
ірі қатысушыға бақылауды
жүзеге асыратын тұлғалар
туралы мәліметтер нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушыларының (акционерлері), банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы туралы мәліметтер, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингін, сақтандыру холдингін, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушыға бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенных для административных данных "Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, крупного участника, являющегося юридическим лицом, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, а также сведений о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, крупным участником, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 3 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально и ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, крупным участником, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися резидентами Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня/страховой (перестраховочной) организации/управляющего инвестиционным портфелем или банковского холдинга/страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушыларының (акционерлері), банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы туралы мәліметтер, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингін, сақтандыру холдингін, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушыға бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабының 3-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 3-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді немесе банк холдингін, сақтандыру холдингін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы тоқсан сайын және жыл сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 Таблицы 1 указываются лица, владеющие десятью или более процентами размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга, крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем.
6. Графа 5 Таблицы 1 заполняется по характеру деятельности лица, указанного в графе 4.
7. Графы 7 и 8 Таблицы 1 заполняется в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковский холдинг, страховой холдинг, крупный участник, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, создан в организационно-правовой форме акционерного общества.
8. В графе 4 Таблицы 2 указываются основания для контроля в соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 3 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" и статьей 1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
Приложение 35
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о сделках со связанными, в том числе аффилиированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилиированных лиц
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__года
Индекс: КУ БСХ ЮЛ_Ф7
Периодичность: ежеквартальная/ ежегодная
Представляют: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, страховой холдинг, крупный участник управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющиеся резидентами Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня/страховой (перестраховочной) организации/ управляющего инвестиционным портфелем или банковского холдинга/страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, в течение девяноста календарных дней, следующих за отчетным кварталом, за исключением крупного участника страховой (перестраховочной) организации являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года.
В случае отсутствия у банка второго уровня, банковского холдинга, у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга срок представления крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации - не позднее сорока пяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
___________________________________
(наименование отчитывающегося лица)
Таблица 1. Отчет о сделках со связанными, в том числе аффилиированными лицами
Наименование организации или фамилия, имя отчество (при его наличии) связанного (аффилиированного) лица
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями/ аффилиированному
Вид сделки
Цель сделки
Номер договора
Дата заключения договора
Дата окончания действия договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
продолжение таблицы:
Реквизиты решения уполномоченного органа
Сумма сделки (в тысячах тенге)
Валюта сделки
Сведения о наличии обеспечения (да/нет)
Вознаграждение (в процентах годовых)
Остаток по виду сделки на отчетную дату (в тысячах тенге)

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 4-бағанында екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушының орналастырылған акцияларының (артықшылықты және сатып алғандарды шегергенде) он немесе одан көп пайызына ие тұлға көрсетіледі.
6. 1-кестенің 5-бағаны 4-бағанда көрсетілген тұлға қызметінің сипаты бойынша толтырылады.
7. 1-кестенің 7 және 8-бағандары екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы акционерлік қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған жағдайда толтырылады.
8. 2-кестенің 4-бағанында "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабына сәйкес бақылау үшін негіздер көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
35-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы мәліметтер және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Индекс: ЗТ БСХ ІҚ_Н7
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын
Ұсынатындар: екiншi деңгейдегi банктің/сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді немесе банк холдингін/сақтандыру холдингін, бір мезгілде банк холдингі болып табылатын сақтандыру холдингін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі және заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысын қоспағанда, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік тоқсан күн ішінде;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде.
Екінші деңгейдегі банкте банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының ұсыну мерзімі – есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік қырық бес күннен кеш емес.
Нысан
___________________________________
(есеп беретін тұлғаның атауы)
1-кесте. Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп
Байланысты (үлестес) тұлға ұйымның атауы, тегі, аты (бар болса әкесінің аты)
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резиденттері емес үшін)
Резиденттік елі
Тұлға ерекше қатынастармен байланысқан/үлестес тұлғаға жатқызылған белгі
Мәміле түрі
Мәміле мақсаты
Шарттың №
Шарт жасалған күн
Шарттың қолданысы аяқталған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиынтығы
кестенің жалғасы:
Уәкілетті орган шешімінің деректемелері
Мәміле сомасы (мың теңгемен
Мәміле валютасы
Қамтамасыз етудің болуы туралы мәліметтер (иә/жоқ)
Сыйақы (жылдық пайызбен)
Есепті күнге мәміле түрі бойынша қалдық (мың теңгемен)

Примечание (указываются иные сведения, не предусмотренные графами 2-16)
по условиям договора
по внутренним требованиям для несвязанных лиц
11
12
13
14
15
16
17
18
Итого
Таблица 2. Реестр связанных, в том числе аффилиированных лиц
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование связанного (аффилиированного) лица
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями/ аффилиированному
1
2
3
4
5
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме сведений о
сделках со связанными, в том числе
аффилиированными лицами,
заключенных в течение отчетного
периода, а также действующих по
состоянию на отчетную дату и реестр
связанных, в том числе
аффилиированных лиц
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о сделках со связанными, в том числе аффилиированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилиированных лиц

Ескерту (2-16-бағандарда көзделмеген өзге мәліметтер көрсетіледі)
шарттың талаптары бойынша
байланысты емес тұлғалар үшін ішкі талаптар бойынша
11
12
13
14
15
16
17
18
Жиынтығы
2-кесте. Байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының резиденттері емес үшін)
Байланысты (үлестес) тұлғаның атауы
Резиденттік елі
Тұлға ерекше қатынастармен байланысқан/үлестес тұлғаға жатқызылған белгі
1
2
3
4
5
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Байланысты тұлғалармен, оның
ішінде үлестес тұлғалармен
есепті кезең ішінде жасалған,
сондай-ақ есепті күнгі жағдай
бойынша қолданыстағы
мәмілелер туралы мәліметтерге
және байланысты тұлғалардың,
оның ішінде үлестес
тұлғалардың тізілімі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы мәліметтер және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенных для сбора административных данных "Сведения о сделках со связанными, в том числе аффилиированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилиированных лиц" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 3 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально и ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, являющимися резидентами Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня/страховой (перестраховочной) организации/ управляющего инвестиционным портфелем или банковского холдинга/страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями/аффилиированному с отчитывающимся лицом, определяется статьей 12-1 Закона Республики Казахстан от 22 апреля 1998 года "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью", статьей 40 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 3 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы мәліметтер және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабының 3-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 3-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының/инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді немесе банк холдингін/сақтандыру холдингін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі, заңды тұлға болып табылатын, инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушы тоқсан сайын және жыл сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Тұлға есеп беретін тұлғамен ерекше қатынастармен байланысқан/үлестес тұлғаға жатқызылған белгі "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" 1998 жылғы 22 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабында, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабында, "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабында анықталады.

6. В Таблицах 1 и 2:
1) банковский холдинг отражает сведения о лицах, связанных с ним особыми отношениями;
2) крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом, страховой холдинг отражают сведения об аффилиированных лицах.
7. Таблица 1 раскрывает сведения обо всех сделках, отчитывающегося лица с лицами, связанными, в том числе аффилиированными с отчитывающимся лицом особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций со связанным, в том числе аффилиированными лицом превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала отчитывающегося лица на отчетную дату.
8. Если лицо имеет один или несколько признаков связанности особыми отношениями, в том числе аффилиированности с отчитывающимся лицом, в Таблице 2 указываются все признаки.
9. Графа 11 Таблицы 1 в случае отсутствия информации не обязательна для заполнения.
Приложение 36
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности
Отчетный период: по состоянию на "___" "__________" 20__ года
Индекс: КУ БСХ РТ_Ф8
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная
Представляют: банковский холдинг, банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящие в состав банковского конгломерата, страховой холдинг, входящий в состав страховой группы.
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, в течение девяноста календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года.
Форма
_______________________________________________________________
(наименование организации)
Таблица 1. Рабочая таблица по составлению консолидированного бухгалтерского баланса
Показатели
Участник 1
Участник N
Справочно: ассоциированные (зависимые) организации
Остаток
Корректировки
Итого
Сумма
элиминирование
Сумма
элиминирование
Сумма
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
1
2

6. 1 және 2-кестелерде:
1) банк холдингі онымен ерекше қатынастармен байланысқан тұлғалар туралы мәліметтерді көрсетеді;
2) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, сақтандыру холдингі үлестес тұлғалар туралы мәліметтерді көрсетеді.
7. 1-кестеде байланысқан тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғамен операциялардың әрбір түрі бойынша сомасы есепті күні есеп беретін тұлғаның меншікті капиталы мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан асатын есеп беретін тұлға байланысқан тұлғалармен, оның ішінде есеп беретін тұлғамен ерекше қатынастағы үлестес тұлғалармен жасасқан барлық мәмілелер туралы мәліметтерді көрсетеді.
8. Тұлғада есеп беретін тұлғамен ерекше қатынастармен байланысқан, оның ішінде үлестестіліктің бір немесе бірнеше белгісі бар болса 2-кестеде барлық белгілер көрсетіледі.
9. 1-кестенің 11-бағаны ақпарат болмаған жағдайда толтыру міндетті емес.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
36-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есеп Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________ жағдай бойынша
Индекс: ЖК БСХ ІҚ_Н8
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын
Ұсынатындар: банк конгломератының құрамына кіретін банк холдингі, банк холдингі жоқ екiншi деңгейдегi банк, сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік тоқсан күн ішінде;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде.
Нысан
_______________________________________________________________
(ұйымның атауы)
1-кесте. Шоғырландырылған бухгалтерлік балансты жасау бойынша жұмыс кестесі
Көрсеткіштер
1-қатысушы
N қатысушы
Анықтама үшін: қауымдасқан (тәуелді) ұйымдар
Қалдық
Түзетулер
Жиынтығы
Сомасы
жою
Сомасы
жою
Сомасы
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
1
2

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенных для сбора административных данных "Отчет о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально и ежегодно, банковским холдингом, банком второго уровня, не имеющим банковского холдинга, входящими в состав банковского конгломерата, страховым холдингом, входящим в состав страховой группы.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 "Показатели" Таблицы 1 отражаются показатели консолидированного (неконсолидированного) бухгалтерского баланса/отчета о финансовом положении и их расшифровка.
В графе 2 "Показатели" Таблицы 2 отражается расшифровка доходов и расходов в разрезе инструментов.
6. Сведения в Таблице 2 заполняется в зависимости от осуществляемой деятельности банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации.
7. В Таблицах 1 и 2 отражаются показатели по всем участникам банковского конгломерата соответствующих показателям, содержащимся в неконсолидированной финансовой отчетности участников банковского конгломерата, за исключением ассоциированных (зависимых) организаций.
Показатели по ассоциированным (зависимым) организациям отражаются в графах 4 Таблиц 1 и 2. В случае, если в структуре банковского конгломерата, страховой группы имеется несколько ассоциированных (зависимых) организаций в графе 4 Таблиц 1 и 2 отражается совокупная сумма по ним.
8. В графах 3.1.2., 3.1.3., 3.n.2. и 3.n.3. Таблиц 1 и 2 указываются внутригрупповые операции, сведения по которым раскрываются в Приложении 7 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 309 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банковского конгломерата на определенную дату, перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом, а также Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14790).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 3-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды банк конгломератының құрамына кіретін банк холдингі, банк холдингі жоқ екiншi деңгейдегi банк, сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі тоқсан сайын және жыл сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің "Көрсеткіштер" деген 2-бағанында шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық жағдай туралы бухгалтерлік баланстың/есептіліктің көрсеткіштері және олардың талдамасы көрсетіледі.
2-кестенің "Көрсеткіштер" деген 2-бағанында құралдар бөлігінде кірістер мен шығыстар талдамасы көрсетіледі.
6. 2-кестедегі мәліметтер екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жүзеге асыратын қызметіне байланысты толтырылады.
7. 1 және 2-кестелерде қауымдасқан (тәуелді) ұйымдарды қоспағанда, банк конгломераты қатысушыларының шоғырландырылмаған қаржылық есептілігіндегі көрсеткіштерге сәйкес келетін банк конгломератының барлық қатысушылары бойынша көрсеткіштер көрсетіледі.
Қауымдасқан (тәуелді) ұйымдар бойынша көрсеткіштер 1 және 2-кестелердің 4-бағандарында көрсетіледі. Егер банк конгломератының, сақтандыру тобының құрылымында бірнеше қауымдасқан (тәуелді) ұйымдар болған жағдайда, 1 және 2-кестелердің 4-бағандарында олар бойынша жиынтық сомасы көрсетіледі.
8. 1 және 2-кестелердің 3.1.2., 3.1.3., 3.n.2. және 3.n.3. бағандарында олар бойынша мәліметтер "Пруденциялық нормативтердің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен белгілі бір күнге банк конгломераты капиталының мөлшері лимиттерінің нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін, банк конгломератының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тiзбесiн, нысандарын, табыс ету мерзiмдерiн, сондай-ақ Банк конгломератының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті табыс ету қағидаларын белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 309 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14790 тіркелген) 7-қосымшада ашылатын топ ішіндегі операциялар көрсетіледі.

9. В графе 5 Таблицы 1 для показателей "Активы" по соответствующей строке указывается:
сумма столбцов 3.1.1, 3.1.2, 3.n.1, 3.n.2 за вычетом суммы столбцов 3.1.3, 3.n.3;
для показателей "Обязательства", "Капитал" по соответствующей строке указывается:
сумма столбцов 3.1.1, 3.1.3, 3.n.1, 3.n.3 за вычетом суммы столбцов 3.1.2, 3.n.2;
где n - количество участников банковского конгломерата, страховой группы или дочерние организации банка второго уровня.
10. Итоговые показатели по графам 8 Таблиц 1 и 2 должны соответствовать показателям, содержащимся в консолидированной финансовой отчетности, банковского холдинга, банка второго уровня, не имеющего банковского холдинга, входящих в состав банковского конгломерата, страхового холдинга, входящего в состав страховой группы.
11. Представление Формы не требуется банковским холдингом в случае, если показатели данного банковского холдинга включены в отчетность другого банковского холдинга.
12. Данные в Таблицах 1 и 2 заполняются в тысячах тенге.
Приложение 37
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Консолидированная (неконсолидированная) финансовая отчетность и пояснительная записка к ней
Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года
Индекс: КУ БСХ ФО_Ф9
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная
Представляют: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющиеся юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банк второго уровня, имеющий дочернюю организацию и не имеющий банковского холдинга, банковский холдинг (страховой холдинг), являющийся резидентом Республики Казахстан и не входящий в состав банковского конгломерата (страховой группы), крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупный участник управляющего инвестиционным портфелем-нерезидент Республики Казахстан, являющийся юридическим лицом.
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
ежеквартально, в течение девяноста календарных дней, следующих за отчетным кварталом для консолидированной финансовой отчетности и пояснительной записке к ней, за исключением крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан;
в течение тридцати календарных дней, следующих за отчетным кварталом для неконсолидированной финансовой отчетности и пояснительной записке к ней, за исключением крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан;
ежегодно, в течение ста двадцати календарных дней по окончании финансового года.
В случае отсутствия у банка второго уровня банковского холдинга, страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, управляющего инвестиционным портфелем, крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, срок представления крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем - не позднее сорока пяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Крупный участник управляющего инвестиционным портфелем-нерезидент Республики Казахстан, являющийся юридическим лицом, ежегодно в течение ста восьмидесяти календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Таблица 1. Сведения из консолидированного (неконсолидированного) бухгалтерского баланса/отчета о финансовом положении
Показатели
На конец отчетного периода
………..
………..
Итого активы
………..
………..
Итого обязательства
…………
………….
Итого капитал
Итого обязательства и капитал
Таблица 2. Консолидированный (неконсолидированный) отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе
Показатели
за период с начала года до конца отчетного периода
………..
………..
…………..
……..
………
Чистая прибыль/чистый убыток до налогообложения
………
Расходы по подоходному налогу
Прибыль/убыток после уплаты подоходного налога
Чистая прибыль/чистый убыток
……..
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме отчета
консолидированной
(неконсолидированной)
финансовой отчетности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Консолидированная (неконсолидированная) финансовая отчетность и пояснительная записка к ней

9. 1-кестенің 5-бағанында "Активтер" көрсеткіштері үшін тиісті жолда мыналар көрсетіледі:
3.1.3, 3.n.3 бағандар сомасын шегергенде 3.1.1, 3.1.2, 3.n.1, 3.n.2 бағандарының сомасы;
"Міндеттемелер", "Капитал" көрсеткіштері үшін тиісті жолда мыналар көрсетіледі:
3.1.2, 3.n.2 бағандар сомасын шегергенде 3.1.1, 3.1.3, 3.n.1, 3.n.3 бағандарының сомасы;
мұндағы n - банк конгломераты, сақтандыру тобы қатысушыларының саны немесе екінші деңгейдегі банктің еншілес ұйымдары.
10. 1 және 2-кестелердің 8-бағаны бойынша қорытынды көрсеткіштер банк конгломератының құрамына кіретін банк холдингінің, банк холдингі жоқ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингінің шоғырландырылған қаржылық есептілігіндегі көрсеткіштерге сәйкес келуге тиіс.
11. Банк холдингінің көрсеткіштері басқа банк холдингінің есептілігіне енгізілген жағдайда осы банк холдингінің Нысанды ұсыну талап етілмейді.
12. 1 және 2-кестелердегі деректер мың теңгемен толтырылады.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
37-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: БСХ ІҚ ҚЕ_Н9
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі (сақтандыру холдингі) және инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті емес-инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысын қоспағанда, шоғырландырылған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба бөлігінде есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік тоқсан күн ішінде;
Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысын қоспағанда, шоғырландырылмаған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба бөлігінде есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік отыз күн ішінде;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз жиырма күн ішінде.
Екiншi деңгейдегi банктің банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру холдингі, инвестициялық портфельді басқарушының инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) ірі қатысушысы болмаған жағдайда, екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының ұсыну мерзімі – есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік қырық бес күннен кеш емес.
Қазақстан Республикасының резиденті емес-инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы – жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік бір жүз сексен күн ішінде.
Нысан
1-кесте. Шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) бухгалтерлік баланс/қаржылық жағдай туралы есеп
Көрсеткіштер
Есептік кезеңнің соңына
………..
………..
Активтер жиынтығы
………..
………..
Міндеттемелер жиынтығы
…………
………….
Капитал жиынтығы
Міндеттемелер және капитал жиынтығы
2-кесте. Пайда мен шығын туралы шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) есеп/жиынтық кіріс туралы есеп
Көрсеткіштер
жыл басынан бастап есептік кезеңнің соңына дейінгі кезеңде
………..
………..
…………..
……..
………
Салық салынғанға дейінгі таза пайда/таза шығын
………
Табыс салығы бойынша шығыстар
Табыс салығы төленгеннен кейінгі пайда/шығын
Таза пайда/таза шығын
……..
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Шоғырландырылған
(шоғырландырылмаған)
қаржылық есептілік есебі
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Консолидированная (неконсолидированная) финансовая отчетность и пояснительная записка к ней" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 3 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма представляется ежеквартально и ежегодно, крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банком второго уровня, имеющим дочернюю организацию, и не имеющий банковского холдинга, банковским холдингом (страховым холдингом), являющимся резидентом Республики Казахстан, крупным участником, являющимся юридическим лицом, владеющим (имеющим возможность голосовать) двадцатью пятью или более процентами голосующих акций управляющего инвестиционным портфелем, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем-нерезидентом Республики Казахстан, являющимся юридическим лицом.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Консолидированная (неконсолидированная) финансовая отчетность включает в себя: консолидированный (неконсолидированный) бухгалтерский баланс/отчет о финансовом положении в соответствии с Таблицей 1, консолидированный (неконсолидированный) отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе в соответствии с Таблицей 2, отчет о движении денежных средств и отчет об изменениях в капитале в произвольной форме.
6. Данные заполняются из консолидированной (неконсолидированной) финансовой отчетности, не заверенной аудиторской организацией, либо заверенной аудиторской организации при ее наличии и указываются в тысячах тенге. Отчеты, предоставляемые в произвольной форме, а также пояснительная записка к консолидированной (неконсолидированной) финансовой отчетности могут предоставляться в миллионах тенге.
7. Пояснительная записка к консолидированной (неконсолидированной) финансовой отчетности предоставляется в произвольной форме и должна содержать, в том числе следующую информацию:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабының 3-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-4-бабының 3-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, еншілес ұйымы бар және банк холдингі жоқ екiншi деңгейдегi банк немесе банк холдингіне ие Қазақстан Республикасының бейрезиденті, банк холдингі (сақтандыру холдингі), инвестициялық портфельді басқарушының дауыс беретін акцияларының жиырма бес немесе одан көп пайызына ие (дауыс беру мүмкіндігі бар) заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы тоқсан сайын және жыл сайын ұсынады.
4. Нысанға ұйымның бірінші басшысы, бас бухгалтері немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық есептілік мыналарды қамтиды: 1-кестеге сәйкес шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) бухгалтерлік баланс/қаржылық жағдай туралы есеп, 2-кестеге сәйкес пайда мен шығын туралы шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) есеп/жиынтық кіріс туралы есеп, еркін нысандағы капиталдағы өзгерістер туралы есеп.
6. Деректер аудиторлық ұйым куәландырмаған немесе болған жағдайда, аудиторлық ұйым куәландырған шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық есептіліктен толтырылады және мың теңгемен көрсетіледі. Еркін нысанда ұсынылатын есептер, сондай-ақ шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық есептілікке түсіндірме жазба миллион теңгемен берілуі мүмкін.
7. Шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық есептілікке түсіндірме жазба еркін нысанда ұсынылады және мынадай ақпаратты қамтуы тиіс:

1) основные сведения, в том числе для консолидированной отчетности - перечень организаций, данные которых включаются в финансовую отчетность, подробное описание методов составления финансовой отчетности, методы учета инвестиций в дочерние и ассоциированные (зависимые) организации в разрезе каждой организации;
2) расшифровки и пояснения к финансовой отчетности;
3) информацию о существенных событиях после отчетной даты (события, которые происходят в период между отчетной датой и датой составления финансовой отчетности и которые оказывают или могут оказывать влияние на финансовое состояние).
8. Крупным участником банка второго уровня, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, Форма по неконсолидированной отчетности составляется по крупному участнику банка второго уровня и каждой организации, в которой крупный участник банка второго уровня является крупным участником (крупным акционером).
9. Банком второго уровня, имеющим дочернюю организацию и не имеющим банковского холдинга, Форма по неконсолидированной отчетности составляется по банку второго уровня и каждой дочерней организации в отдельности.
10. Банковским холдингом (страховым холдингом), входящим в состав банковского конгломерата (страховой группы), Форма по неконсолидированной отчетности составляется по каждому участнику банковского конгломерата (страховой группы) в отдельности.
11. В случае если в состав одного банковского конгломерата входит несколько банковских холдингов, то представление Формы по неконсолидированной отчетности по каждому участнику банковского конгломерата требуется только для одного из банковских холдингов (верхний уровень банковского конгломерата).
12. В случае, если банковский холдинг и банк второго уровня, имеющий дочернюю организацию и не имеющий банковского холдинга ранее представил в Национальный Банк Республики Казахстан неконсолидированную финансовую отчетность за отчетный период, то ее предоставление в Национальный Банк Республики Казахстан не требуется.
Приложение 38
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления отчетности
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источниках средств, используемых для приобретения акций
Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года
Индекс: КУ ФЮЛ _Ф10
Периодичность: в случае изменения количества и (или) процентного соотношения акций
Представляют: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим или физическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: в течение тридцати календарных дней со дня принятия решения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу.
Форма
_____________________________________________________________
(наименование отчитывающегося лица)
Таблица 1. Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу
Бизнес - идентификационный номер
Наименование банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Наименование организации через которую осуществляется косвенное владение акциями банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Количество принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации до изменения процентного соотношения
Сведения об изменении количества и процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Количество принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации (штук)
Процентное соотношение количества принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации к количеству голосующих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Процентное соотношение количества принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Контр агент /вид сделки
№ и дата договора
Количество акций (штук)
Наименование брокера
Цена приобретения/реализации
одной акции банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации в тенге
Балансовая стоимость акции/сумма участия банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Количество принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации после изменения процентного соотношения
Количество принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации (штук)
Процентное соотношение количества принадлежащих акций к количеству голосующих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Процентное соотношение количества принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
13
14
15
Таблица 2. Источники средств, используемых для приобретения акций
Сведения об условиях и порядке приобретения крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим или физическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Описание источников и средств, используемых для приобретения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, с приложением подтверждающих документов
1
2
3
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме сведений об
изменении количества и (или)
процентного соотношения акций
банка второго уровня, страховой
(перестраховочной) организации,
принадлежащих крупному участнику
банка второго уровня, страховой
(перестраховочной) организации,
являющемуся юридическим или
физическим лицом, банковскому
холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых
для приобретения акций
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых для приобретения акций

1) негізгі мәліметтер, оның ішінде шоғырландырылған есептілік үшін - қаржылық есептілікке кіретін ұйымдардың тізбесі, қаржылық есептілікті жасау тәсілдерінің толық сипаттамасы, әрбір ұйым бөлігіндегі еншілес және қауымдастырылған (тәуелді) ұйымдарға инвестицияларды есепке алу тәсілдері;
2) қаржылық есептілікке талдамалар және түсіндірмелер;
3) есептік кезеңнен кейінгі маңызды оқиғалар (есептік күн мен қаржылық есептілік жасалған күннің арасындағы кезеңде болатын және қаржы жағдайына ықпал ететін және ықпал етуі мүмкін оқиғалар) туралы ақпарат.
8. Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы Шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бойынша нысанды екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы бойынша және онда екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы ірі қатысушы (ірі акционер) болып табылатын әрбір ұйым бойынша жасайды.
9. Еншілес ұйымы бар және банк холдингі жоқ екiншi деңгейдегi банк Шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бойынша нысанды екiншi деңгейдегi банк бойынша және әрбір еншілес ұйым бойынша бөлек жасайды.
10. Банк конгломератының (сақтандыру тобының) құрамына кіретін банк холдингі (сақтандыру холдингі) Шоғырландырылған қаржылық есептілік бойынша нысанды банк конгломератының (сақтандыру тобының) әрбір қатысушысы бойынша бөлек жасайды.
11. Бір банк конгломератының құрамына бірнеше банк холдингі кірген жағдайда, банк конгломератының әрбір қатысушысы бойынша Шоғырландырылмаған есептілік бойынша нысандарды ұсыну тек бір ғана банк холдингінен ( банк конгломератының жоғарғы деңгейі) талап етіледі.
12. Банк холдингі және еншілес ұйымы бар, банк холдингі жоқ екiншi деңгейдегi банк бұрын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне өткен кезең үшін шоғырландырылмаған қаржылық есептілікті ұсынған болса, онда оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсыну талап етілмейді.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
38-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы мәліметтер Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ЖЗТ ІҚ _Н10
Кезеңділігі: акциялардың саны және (немесе) пайыздық арақатынасы өзгерген жағдайда
Ұсынатындар: екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі акциялар санының пайыздық арақатынасын өзгерту туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде.
Нысан
_____________________________________________________________
(есеп беретін тұлғаның атауы)
1-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы мәліметтер
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы
Ол арқылы екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы
Пайыздық арақатынасы өзгергенге дейінгі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларының саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акцияларының саны (дана)
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акциялары санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акциялар санына пайыздық арақатынасы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акциялары санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған (артықшылықты және сатып алынған) акциялары санына пайыздық арақатынасы
Қарсы агент /мәміленің түрі
Шарттың № және күні
Акциялар саны (дана)
Брокердің атауы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бір акциясын иелену/сату бағасы, теңгемен
Акциялардың баланстық құны / екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұ йымының қатысу сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Пайыздық арақатынасы өзгергеннен кейінгі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларының саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акцияларының саны (дана)
Тиесілі акциялар санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акциялар санына пайыздық арақатынасы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акциялары санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған (артықшылықты және сатып алынған) акциялары санына пайыздық арақатынасы
13
14
15
2-кесте. Акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу талаптары және тәртібі туралы мәліметтер
Құжаттарды қоса берумен екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу үшін пайдаланылатын көздер мен қаражаттың сипаттамасы
1
2
3
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының заңды немесе жеке
тұлғасы болып табылатын
ірі қатысушысына, банк
холдингіне, сақтандыру
холдингіне тиесілі екiншi
деңгейдегi банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
акциялары санының және
(немесе) пайыздық
арақатынасының өзгеруі,
сондай-ақ акцияларды сатып алу
үшін пайдаланылатын қаражат
көздері туралы мәліметтер
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы мәліметтер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых для приобретения акций" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма отчета составляется крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим или физическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, в случае изменения количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель. При представлении Формы физическим лицом подписывается физическим лицом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В электронном формате к отчету прилагаются документы, подтверждающие источники и средства, использованные для приобретения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, в произвольной форме.
Приложение 39
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату
Отчетный период: за ___ квартал 20__года
Индекс: СГ ЮЛ_Ф11
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховой холдинг, входящий в состав страховой группы
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в течение девяноста календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
________________________________________________________________
(наименование страховой группы)
Наименование контрагента
Вид операции
Вид валюты
Сумма (в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-1-бабының 3-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі акциялар саны өзгерген жағдайда екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі есептің нысанын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшысы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды. Нысанды жеке тұлға ұсынған кезде жеке тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Электрондық форматтағы есепке екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу үшін пайдаланылатын көздер мен қаражаттарды растайтын құжаттар еркін нысанда қоса беріледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
39-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызы болатын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы, үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы мәліметтер Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ЗТ СТ_Н11
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік тоқсан күн ішінде.
Нысан
________________________________________________________________
(сақтандыру тобының атауы)
Қарсы агенттің атауы
Операция түрі
Валюта түрі
Сомасы (мың теңгемен)
Шарттың жасалған күні (талаптарды орындаудың басталған күні)
Шарттың қолданылуының аяқталған күні (талаптарды орындаудың аяқталған күні)
1
2
3
4
5
6
7

1. (Наименование участника страховой группы 1)
1.1
1.2
Итого обязательства участника 1
n. (Наименование участника страховой группы n)
n.1
n.2
Итого обязательства участника n
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме сведения обо всех обязательствах участников
страховой группы перед третьими
лицами (группой лиц), составляющих
десять и более процентов от
собственного капитала страховой
группы, действующих по
состоянию на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Сведения обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2-1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется ежеквартально страховым холдингом, входящим в состав страховой группы.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 5 указывается сумма обязательств участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, на отчетную дату.

1. (1 сақтандыру тобы қатысушының атауы)
1.1
1.2
1 қатысушысы міндеттемелерінің жиынтығы
n. (n сақтандыру тобы қатысушының атауы)
n.1
n.2
n қатысушысы міндеттемелерінің жиынтығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сақтандыру тобына
қатысушылардың
сақтандыру тобы меншікті
капиталының он және одан көп
пайызы болатын, есепті күнгі
жағдай бойынша қолданыстағы,
үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы)
алдындағы барлық
міндеттемелері туралы
мәліметтерге
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызы болатын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы, үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы мәліметтер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызы болатын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы, үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-1-бабының 2-1-тармағына, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-бағанда сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызы болатын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы, үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелерінің сомасы көрсетіледі.

6. Символ n - количество участников в страховой группе.
7. Наименования участников страховой группы указываются в строках "1. (Наименование участника страховой группы 1) n. (Наименование участника страховой группы n").
Приложение 40
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенные в течение отчетного периода, а также действующие по состоянию на отчетную дату
Отчетный период: на __________ 20__ года
Индекс: СГ ЮЛ_Ф12
Периодичность: ежеквартальная
Представляют: страховой холдинг, входящий в состав страховой группы
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, в течение девяноста календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
________________________________________________________________
(наименование страховой группы)
Участник страховой группы (сторона 1 по договору сделки)
Участник страховой группы (сторона 2 по договору сделки)
Вид сделки
Сумма сделки (в тысячах тенге)
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
Обороты, проведенные в течение отчетного квартала
остатки требований на конец отчетного квартала
Основной долг
начисленное вознаграждение
дисконты, премии
Положительные /отрицательные корректировки
резервы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
Итого
Х
Х
Х
Х
Х
Х
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по договору (в процентах годовых)
Дата заключения договора
Дата окончания действия договора (с учетом пролонгаций)
Примечание
13
14
15
16
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме сведения о
внутригрупповых сделках страховой
группы, заключенные в течение
отчетного периода, а также
действующие по состоянию
на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату

6. n символы – сақтандыру тобындағы қатысушылар саны.
7. Сақтандыру тобына қатысушылардың атауы "1. (1 сақтандыру тобына қатысушының атауы), n. (n сақтандыру тобына қатысушының атауы") жолдарында көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасының
есептілікті ұсыну мәселелері
бойынша нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
40-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы сақтандыру тобының топ ішіндегі мәмілелер туралы мәліметтер Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Индекс: ЗТ СТ_Н12
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік тоқсан күн ішінде.
Нысан
________________________________________________________________
(сақтандыру тобының атауы)
Сақтандыру тобының қатысушысы (мәміле шарты бойынша 1 тарап)
Сақтандыру тобының қатысушысы (мәміле шарты бойынша 2 тарап)
Мәміле түрі
Мәміле сомасы (мың теңгемен)
Атауы
Бизнес – сәйкестендіру нөмір (бар болса)
Атауы
Бизнес – сәйкестендіру нөмір(бар болса)
Есепті тоқсан ішінде жүргізілген айналымдар
есепті тоқсанның аяғындағы талаптардың қалдықтары
Негізгі борыш
есептелген сыйақы
дисконттар, сыйлықақылар
Оң/теріс түзетулер
резервтер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
Жиыны
Х
Х
Х
Х
Х
Х
кестенің жалғасы:
Шарт бойынша сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Шарт жасау күні
Шарттың қолданылуы аяқталған күн (ұзартуды ескере отырып)
Ескерту
13
14
15
16
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Есепті кезең ішінде жасалған,
сондай-ақ есепті күндегі жағдай
бойынша қолданыстағы
сақтандыру тобының топ
ішіндегі мәмілелер туралы
мәліметтерге
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы сақтандыру тобының топ ішіндегі мәмілелер туралы мәліметтер