О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан по вопросам деятельности местной полицейской службы
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 июля 2018 года № 517. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2018 года № 17258.
В соответствии со статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 июля 2018 года № 517
Перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1) Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 27.02.2026 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 05.03.2026 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына жергілікті полиция қызметінің жұмысы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 16 шілдедегі № 517 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 1 тамызда № 17258 болып тіркелді.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін қағаз және электрондық түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр полиция генерал-полковнигі Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 16 шілдедегі
№ 517 бұйрығымен
бекітілді
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 27.02.2026 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 05.03.2026 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.

3) Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 05.03.2026 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4) приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел № 622 от 19 сентября 2014 года "Об утверждении Правил осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9839, опубликован 15 октября 2015 года "Казахстанская правда" № 197(28073)):
в Правилах осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Контроль по осуществлению профилактической работы с условно-досрочно освобожденными лицами возлагается на заместителя начальника органа внутренних дел курирующего местную полицейскую службу, либо руководитель местной полицейской службы городского (районного) органа внутренних дел (далее-ГОРОВД).";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Условно-досрочно освобожденные лица, по истечении срока неотбытой части наказания переводятся в категорию лиц, подпадающих под действие Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года "Об административном надзоре за лицами, освобожденными из мест лишения свободы" и состоит на учете до погашения или снятия судимости.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок осуществления контроля за условно-досрочно освобожденными от отбывания наказания";
пункты 17, 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"17. По прибытию к месту жительства лица, условно-досрочно освобожденного из учреждения уголовно-исполнительной системы, УИП в течение трех рабочих дней вносит начальнику ГОРОВД (лицу, исполняющему его обязанности) постановление об установлении ограничений по обязанностям, возложенным на него судом, в соответствии со статьей 169 УИК РК по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
18. Установленные ограничения по обязанностям предусмотренным подпунктом 3) пункта 8 статьи 169 УИК РК, касательно запрета не покидать место жительства, могут изменяться начальником ГОРОВД (лицом, исполняющим его обязанности) в зависимости от режима работы, учебы.
19. После постановки на учет УИП разъясняет условно-досрочно освобожденному лицу, последствия совершении им неоднократных административных правонарушений, за которые на него были наложены административные взыскания, или в случае злостного уклонения от исполнения обязанностей, предусмотренных статьей 169 УИК РК.";

3) Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 05.03.2026 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
4) "Жазасын өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру қағидасын бекіту туралы" Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 622 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9839 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2015 жылғы 15 қазанда № 197 (28675) болып жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жазасын өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру қағидасында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдармен профилактикалық жұмыстың жүзеге асырылуын бақылау жергілікті полиция қызметіне жетекшілік ететін ішкі істер органы бастығының орынбасарына не қалалық (аудандық) ішкі істер органының (бұдан әрі - ҚАІІО) жергілікті полиция қызметі басшысына жүктеледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдар жазаның өтелмеген мерзімі аяқталғаннан кейін "Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды әкімшілік қадағалау туралы" 1996 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының әрекетіне түсетін адамдар санатына ауыстырылады және соттылығы өтелген немесе алынғанға дейін есепте тұрады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Жазасын өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдарды бақылауды жүзеге асыру тәртібі";
17, 18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемесінен шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдар тұрғылықты жеріне келгеннен кейін УПИ үш жұмыс күні ішінде ҚАІІО бастығына (оның міндетін атқаратын адамға) Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 169-бабына сәйкес оларға сот жүктеген міндеттер бойынша шектеулер белгілеу туралы осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаулы енгізеді.
18. Тұрғылықты жерін тастап кетпеуге тыйым салуға қатысты Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 169-бабы 8-тармағының 3) тармақшасында көзделген міндеттер бойынша белгіленген шектеулерді ҚАІІО бастығы (оның міндетін атқаратын адам) жұмыс, оқу режиміне байланысты өзгерте алады.
19. Есепке қойғаннан кейін УПИ шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға, ол үшін оған әкімшілік жаза салынған бірнеше рет әкімшілік құқық бұзушылық жасау немесе Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 169-бабында көзделген міндеттерді орындаудан қасақана жалтарған жағдайдағы салдар түсіндіріледі.";

пункты 21, 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"21. При неприбытии на постоянное место жительства, либо отсутствии условно-досрочно освобожденного лица по месту жительства в течение 5 рабочих дней по неуважительным причинам и установлении фактов злостного уклонения от исполнения обязанностей, УИП докладывает об этом рапортом начальнику ГОРОВД (лицу, исполняющему его обязанности) и проводит первоначальные мероприятия по установлению места нахождения условно-досрочно освобожденного и причин его неприбытия.
В случае не установления места нахождения вносят в суд представление об объявлении его в розыск и избрании меры пресечения.
22. При совершении неоднократных административных правонарушений и злостного уклонения от исполнения обязанностей, начальник ГОРОВД (лицо, исполняющее его обязанности) направляет в суд мотивированное представление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, о возможности отмены условно-досрочного освобождения и исполнения оставшейся неотбытой части наказания, с приложением материалов и контрольного дела.
23. Контроль за условно-досрочно освобожденными лицами осуществляется по их месту жительства. Если по уважительным причинам, условно-досрочно освобожденное лицо не может проживать по данному адресу, начальник ГОРОВД (лицо, исполняющее его обязанности) по его заявлению разрешает ему временное проживание в другом месте, в пределах обслуживаемой ГОРОВД территории.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. По каждому факту нарушения установленных судом обязанностей УИП составляет рапорт по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам и докладывает начальнику ГОРОВД (лицу, исполняющему его обязанности).";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Вопросы о временном выезде лица, условно-досрочно освобожденного, с места постоянного жительства за пределы района (города, области), рассматривает начальник ГОРОВД (лицо, исполняющее его обязанности), на основании письменного заявления условно-досрочно освобожденного лица и рапорта участкового инспектора, с указанием причин выезда, данных, характеризующих поведение лица в период нахождения на профилактическом учете. О принятом решении делается соответствующая запись на заявлении, которое регистрируется во входящей корреспонденции ОВД.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Начальник ГОРОВД (лицо, исполняющее его обязанности), в соответствии с ограничениями, установленными условно-досрочно освобожденному, на основании сведений, характеризующих его личность, а также исходя из технической возможности установки соответствующего оборудования, принимает решение о применении к нему электронных средств слежения при постановке условно-досрочно освобожденного на учет.";

21, 22 және 23-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Тұрғылықты жері бойынша шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адам дәлелсіз себептер бойынша 5 жұмыс күні ішінде тұрғылықты жеріне келмеген не болмаған және міндеттерін орындаудан қасақана жалтару фактілері анықталған жағдайда, УПИ бұл туралы ҚАІІО бастығына (оның міндетін атқаратын адамға) баянатпен баяндайды және шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның жүрген жері және келмеу себептерін анықтау бойынша алғашқы іс-шараларды жүргізеді.
Тұратын жері анықталмаған жағдайда, сотқа оған іздестіру жариялау туралы не бұлтартпау шараларын таңдау туралы ұсыным енгізеді.
22. Бірнеше әкімшілік құқық бұзушылық жасаған және міндеттерді орындаудан қасақана жалтарған кезде ҚАІІО бастығы (оның міндетін атқаратын адам) материалдарды және бақылау ісін қоса отырып, шартты түрде мерзімінен бұрын босатудың күшін жою және жазаның қалған өтелмеген бөлігін орындау мүмкіндігі туралы осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес дәлелді ұсынымды сотқа жолдайды.
23. Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдарды бақылау олардың тұрғылықты жері бойынша жүзеге асырылады. Егер шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адам дәлелді себептер бойынша аталған мекенжайда тұра алмаса, ҚАІІО бастығы (оның міндетін атқаратын адам) оның өтінішіне сәйкес оған ҚАІІО қызмет көрсететін аумақтың шегіндегі басқа жерде уақытша тұруға рұқсат береді.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. УПИ сот белгілеген міндеттерді бұзудың әрбір фактісі бойынша осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баянат толтырады және ҚАІІО бастығына (оның міндетін атқаратын адамға) баяндайды.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның тұрғылықты жерінен ауданнан (қаладан, облыстан) тысқары уақытша шығуы туралы мәселелерді шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамның жазбаша арызының және шығу себебін, профилактикалық есепте тұрған кезеңдегі мінез-құлқын сипаттайтын деректер көрсетілген учаскелік инспектордың баянаты негізінде ҚАІІО бастығы (оның міндетін атқаратын адам) қарайды. Қабылданған шешім туралы арызға тиісті жазба жазылады, ол ІІО-ның кіріс хат-хабарламасында тіркеледі.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. ҚАІІО бастығы (оның міндетін атқаратын адам) шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға белгіленген шектеулерге сәйкес, оның жеке басын сипаттайтын мәліметтер негізінде, сондай-ақ тиісті құрал-жабдықты орнатудың техникалық мүмкіндіктеріне сүйене отырып, шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамды есепке алу кезінде оған электрондық бақылау құралдарын қолдану туралы шешім қабылдайды.";

подпункт 2) пункта 42 изложить в следующей редакции:
"2) при получении информации о фактах повреждения, несанкционированного съема электронных средств слежения, нарушений ограничений, установленных судом, докладывает рапортом начальнику местной полицейской службы либо лицу, его замещающему, и производит соответствующие отметки в журнале учета нарушений, выявленных посредством электронных средств слежения на условно-досрочно освобожденных по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
Незамедлительно докладывает рапортом начальнику ГОРОВД (лицу, исполняющему его обязанности) обо всех зафиксированных фактах отказов и сбоев в работе электронных средств слежения, отражает их в журнале учета неисправностей электронных средств слежения на условно-досрочно освобожденного по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
43. При изменении судом установленных ограничений, либо невозможности использования электронных средств слежения по техническим причинам, начальник ГОРОВД (лицо, исполняющее его обязанности) отменяет применение электронных средств слежения либо изменяет порядок их использования и набор применяемых технических средств, приняв соответствующее мотивированное постановление об отмене (замене) использовании в отношении условно-досрочно освобожденного электронных средств слежения по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам. Сотрудник ОВД, ответственный за использование электронных средств слежения, в течение трех рабочих дней с момента вынесения постановления осуществляет снятие (замену) необходимого оборудования.".
5) приказ Министра внутренних дел № 1095 от 29 декабря 2015 года "Об утверждении Правил организации деятельности участковых инспекторов полиции, ответственных за организацию работы участкового пункта полиции, участковых инспекторов полиции и их помощников" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13004, опубликован 11 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
пункт 2 приказа, изложить в следующей редакции":
"2. Председателю Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан и начальникам департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы обеспечить изучение настоящего приказа личным составом органов внутренних дел.";
в Правила организации деятельности участковых инспекторов полиции, ответственных за организацию работы участкового пункта полиции, участковых инспекторов полиции и их помощников, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";

42-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) электрондық бақылау құралдарын бұзу, рұқсатсыз шешу, сот белгіленген шектеулерді бұзу фактілері туралы ақпарат алған кезде жергілікті полиция қызметі бастығына не оны алмастыратын адамға баяндатпен баяндайды және осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдардағы электрондық бақылау құралдары арқылы анықталған бұзушылықтарды есепке алу журналына тиісті белгілер жүргізеді.
ҚАІІО бастығына (оның міндетін атқаратын адам) электрондық бақылау құралдарының жұмысындағы барлық тіркелген жұмыс істемей қалуы және істен шығуы фактілерін дереу баянатпен баяндайды, осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларды шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдағы электрондық бақылау құралдарының бұзылуын есепке алу журналында көрсетеді.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Cот белгілеген шектеулер өзгерген кезде не техникалық себептер бойынша электрондық бақылау құралдарын қолдану мүмкін болмаған жағдайда ҚАІІО бастығы (оның міндетін атқаратын адам) осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға қатысты электрондық бақылау құралдарын пайдаланудан бас тарту (ауыстыру) туралы тиісті дәлелденген қаулыны қабылдай отырып, электрондық бақылау құралдарын пайдалануды тоқтатады не оларды пайдалану тәртібін және қолданатын техникалық құралдар жиынтығын өзгертеді. Электрондық бақылау құралдарын пайдалануға жауапты ІІО қызметкері қаулыны шығарған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қажетті құралды алып тастауды (ауыстыруды) жүзеге асырады.".
5) "Учаскелік полиция пунктінің жұмысын ұйымдастыруға жауапты учаскелік полиция инспекторларының, учаскелік полиция инспекторлары мен олардың көмекшілерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1095 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13004 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 11 ақпанда жарияланған):
бұйрықтың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың полиция департаменттері бастықтары ішкі істер органдарының жеке құрамының осы бұйрықты зерделуін қамтамасыз етсін";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Учаскелік полиция пунктінің жұмысын ұйымдастыруға жауапты учаскелік полиция инспекторларының, учаскелік полиция инспекторлары мен олардың көмекшілерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";

пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Административный участок – территория городской или сельской местности, за которой приказом начальника городского, районного органа внутренних дел (далее - горрайорган) (лица, исполняющего его обязанности) закрепляется участковый инспектор. Размеры границы обслуживаемого административного участка, и штатная численность участкового пункта полиции (далее - УПП) определяется начальником горрайоргана. В городской местности УПП объединяет не более 7 административных участков, в сельской на каждый населенный пункт – один УПП.
3. Административному участку приказом начальника горрайоргана (лица, исполняющего его обязанности) присваивается порядковый номер. Прием административного участка вновь назначенным участковым инспектором производится с участием заместителя начальника горрайоргана или начальника местной полицейской службы (далее – МПС).
Целью приема административного участка является ознакомление участкового инспектора с границами и особенностями административного участка, складывающейся оперативной обстановкой на нем, представление его должностным лицам органов местного государственного управления и при необходимости - руководителям предприятий, учреждений и организаций, расположенных на участке.
О факте приема и сдачи административного участка делается соответствующая запись в паспорте на административный участок по форме согласно приложению 1 к Правилам.
Границы административных участков утверждаются начальником горрайоргана (лицом, исполняющим его обязанности) с учетом плотности и численности населения, а также с учетом расстояния между населенными пунктами в сельской местности.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В период длительного отсутствия (более 5 рабочих дней) на службе участкового инспектора (вакансии, отпуска, болезни, командировки и так далее), административный участок обслуживается участковым инспектором сопредельного административного участка, в соответствии с приказом начальника горрайоргана (лица, исполняющего его обязанности).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок организации работы УПП";
дополнить пунктами 8-1, 8-2 и 8-3 в следующей редакции:
"8-1. УПП находится в отдельно стоящем здании, а при размещении в одном здании с предприятиями, организациями или в жилых домах иметь, отдельный вход. При этом, УПП, располагается в центре административного участка (микрорайона).
8-2. Снаружи УПП на видном для населения месте располагается эскиз светового табло участкового пункта полиции по форме согласно приложению № 1-1 к Правилам, а также эскиз таблички режима работы участкового пункта полиции по форме согласно приложению № 1-2 к Правилам, о днях и времени приема граждан с указанием телефонов участкового пункта полиции и дежурной части горрайоргана.

2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Әкімшілік учаске – бұл қалалық немесе ауылдық жер аумағы, оған қалалық, аудандық ішкі істер органы (бұлан әрі - қалалық, аудандық орган) бастығының (оның міндетін атқаратын адамның) бұйрығымен учаскелік инспектор бекітіледі. Қызмет көрсетілетін әкімшілік учаске шекарасының өлшемдерін және учаскелік полиция пунктінің (бұдан әрі – УПП) штат санын қалалық, аудандық орган бастығы анықтайды. Қалалық жерде УПП кемінде 7 әкімшілік учаскені біріктіреді, ауылдық жерде әрбір елді мекенге – бір УПП.";
3. Әкімшілік учаскеге қалалық, аудандық орган бастығының (оның міндетін атқаратын адамның) бұйрығымен реттік нөмір беріледі. Жаңадан тағайындалған учаскелік инспектордың әкімшілік учаскені қабылдауы қалалық, аудандық орган бастығы орынбасарының немесе жергілікті полиция қызметі (бұдан әрі – ЖПҚ) бастығының қатысуымен жүргізіледі.
Әкімшілік учаскені қабылдаудың мақсаты учаскелік инспекторды әкімшілік учаскенің шекаралары және ерекшеліктерімен, онда туындайтын жедел ахуалмен таныстыру, оны жергілікті мемлекеттік басқару органдарының лауазымдық адамдарына – қажеттілік бойынша учаскеде орналасқан кәсіпорындар, мекемелер мен ұйымдар басшыларына ұсыну.
Әкімшілік учаскені қабылдау және тапсыру фактісі туралы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік учаске паспортында тиісті жазба жазылады.
Әкімшілік учаскелердің шекараларын халықтың тығыздығы және санын, сондай-ақ ауылдық жердегі елді мекендердің ара қашықтығын ескере отырып, қалалық, аудандық орган бастығы (оның міндетін атқаратын адам) бекітеді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Учаскелік инспектордың қызметте көп уақыт (бес жұмыс күнінен артық) болмауы (бос тұруы, демалыста болуы, сырқаты, іссапарда болуы және тағы басқалар) кезеңінде әкімшілік учаскеге қалалық, аудандық орган бастығының (оның міндетін атқаратын адамның) бұйрығына сәйкес іргелес әкімшілік учаскенің учаскелік инспекторы қызмет көрсетеді.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. УПП жұмысын ұйымдастыру тәртібі";
мынадай редакциядағы 8-1, 8-2 және 8-3-тармақтармен толықтырылсын:
"8-1. УПП жеке тұрған ғимаратта орналасады, ал кәсіпорындар, ұйымдармен бір ғимаратта немесе тұрғын үйлерде орналасуы кезінде жеке кіреберісі болуы тиіс. Бұл ретте, УПП әкімшілік учаске (шағын аудан) орталығында орналасады.
8-2. УПП сыртында халық үшін көрінетін жерде Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша учаскелік полиция пунктінің жарық түсіретін таблосының нобайы, сондай-ақ Қағидаларға 1-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша учаскелік полиция пунктінің және қалалық, аудандық органның кезекші бөлімінің телефондарын көрсете отырып, азаматтарды қабылдау күні мен уақыты туралы учаскелік полиция пунктінің жұмыс кестесі маңдайшасының нобайы орналастырылады.

8-3. Коридор (холл) УПП оборудуются эскизами стенда:
1) правовой информации по форме согласно приложению № 1-3 к Правилам;
2) сведения об участковых инспекторах полиции по форме согласно приложению № 1-4 к Правилам;
3) административного участка по форме согласно приложению № 1-5 к Правилам, где обозначаются границы зоны обслуживания участковыми инспекторами полиции.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок организации работы участкового инспектора и его помощника";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Общее руководство по организации деятельности участковых инспекторов и их помощников осуществляется начальником горрайоргана или его заместителем.";
абзац первый пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Организационно-методическое обеспечение и контроль за деятельностью участковых инспекторов осуществляют Министерство внутренних дел, Департаменты полиции столицы, городов республиканского значения, областей и горрайорганы, которые:";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Участковый инспектор и его помощник организуют свою работу в соответствии с ежемесячным планом работы УПП, утвержденным начальником МПС.";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Проверка деятельности УПП и порядок ведения паспорта на административный участок осуществляется не реже одного раза в месяц начальником МПС или его заместителем, не реже одного раза в квартал заместителем начальника горрайоргана, и не реже одного раза в полугодие начальником горрайоргана. Результаты проверок заносятся в книгу проверяющих по форме согласно приложению 2 к Правилам.
17. При осуществлении приема граждан участковый инспектор и его помощник заносят сведения о лицах, обратившихся к ним в журнал учета приема граждан по форме, согласно приложению 3 к Правилам.
График приема граждан утверждается начальником горрайоргана (лицом, исполняющим его обязанности).";
абзац первый пункта 20 изложить в следующей редакции:
"20. Заместитель начальника горрайоргана (либо начальник МПС):";
пункт 21 исключить;
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Ведения профилактического контроля";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Материалы на категории профилактируемых лиц хранятся в помещении ОВД, либо, в соответствии с приказом начальника горрайоргана (лица, исполняющего его обязанности), в УПП. При хранении материалов в помещении ОВД, контроль за их ведением возлагается на одного из инспекторов подразделения МПС по руководству участковыми инспекторами.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Отчетная встреча участковых инспекторов с населением".

8-3. УПП дәлізі (холлы) стендтердің нобайларымен жабдықталады:
1) Қағидаларға 1-3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құқықтық ақпарат;
2) Қағидаларға 1-4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша учаскелік полиция инспекторлары туралы мәлімет;
3) Қағидаларға 1-5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік учаске схемасы, онда учаскелік полиция инспекторлары қызмет көрсететін аймақтар шекаралары белгіленеді.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Учаскелік инспектор мен оның көмекшісінің жұмысын ұйымдастыру тәртібі";
10-тармақ мындай редакцияда жазылсын:
"10. Учаскелік инспекторлар мен олардың көмекшілерінің жұмысын ұйымдастыру бойынша жалпы басшылықты қалалық, аудандық орган бастығы немесе оның орынбасары жүзеге асырады.";
11-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Учаскелік инспекторлардың қызметін ұйымдастырушылық-әдістемелік қамтамасыз етуді және бақылауды Ішкі істер министрлігі, астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың полиция департаменттері және қалалық, аудандық органдар жүзеге асырады, олар:";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Учаскелік инспектор мен оның көмекшісі өз жұмысын ЖПҚ бастығы бекіткен УПП-нің ай сайынғы жұмыс жоспарына сәйкес ұйымдастырады.";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. УПП қызметін және әкімшілік учаскенің паспортын жүргізу тәртібін тексеруді ЖПҚ бастығы немесе оның орынбасары айына кемінде бір рет, тоқсанда кемінде бір рет қалалық, аудандық орган бастығының орынбасары және жартыжылда кемінде бір рет қалалық, аудандық орган бастығы жүзеге асырады. Тексеру нәтижелері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексерушілер кітабына енгізіледі.
17. Азаматтарды қабылдауды жүзеге асыру кезінде учаскелік инспектор мен оның көмекшісі оларға жүгінген адамдар туралы мәліметтерді осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтарды қабылдауды есепке алу журналына жазады.
Азаматтарды қабылдау кестесін қалалық, аудандық орган бастығы (оның міндетін атқаратын адам) бекітеді.";
20-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Қалалық, аудандық орган бастығының орынбасары (не ЖПҚ бастығы):".
21-тармақ алып тасталсын;
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Профилактикалық бақылау жүргізу";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Профилактикаланатын адамдар санатына арналған материалдар ІІО үй-жайында не қалалық, аудандық орган бастығының (оның міндетін атқаратын адамның) бұйрығына сәйкес УПП-да сақталады. Материалдарды ІІО үй-жайында сақтаған кезде, олардың жүргізілуін бақылау ЖПҚ учаскелік инспекторларды басқару бөлінісі инспекторларының біреуіне жүктеледі.";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Учаскелік инспекторлардың халықпен есеп беру кездесулері".

6) приказ Министра внутренних дел № 1097 от 29 декабря 2015 года "Об утверждении Правил по организации работы подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по защите женщин от насилия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12948, опубликован 8 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
пункт 3 приказа изложить в следующей редакции:
"3. Председателю Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан и начальникам департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте обеспечить изучение настоящего приказа личным составом органов внутренних дел.";
в Правила по организации работы подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан по защите женщин от насилия, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок организации работы подразделений по защите женщин от насилия";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Деятельность сотрудников подразделений по защите женщин от насилия организовывается в соответствии с ежеквартальными планами, утвержденными заместителем начальника Департамента полиции и на транспорте (далее – ДП(Т)), горрайоргана курирующим административную полицию.";
абзац первый пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. На должностных лиц Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД), ДП(Т), горрайоргана ответственных за организацию деятельности сотрудников подразделений по защите женщин от насилия, возлагается:";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Отчетность о результатах деятельности подразделений по защите женщин от насилия";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Ежеквартально информация о результатах деятельности территориальных подразделений по защите женщин от насилия оформляется докладной запиской, которая представляется в ДП(Т) к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
абзац первый пункта 8 изложить в следующей редакции:
"8. Сводные докладные записки к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом, направляются в Комитет административной полиции МВД. Докладные записки подписываются заместителем начальника ДП(Т) курирующим службу и содержат информацию по следующим направлениям деятельности:";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

6) "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1097 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12948 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 8 ақпанда жарияланған):
бұйрықтың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, Көліктегі полиция департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты ішкі істер органдары жеке құрамының зерделеуін қамтамасыз етсін.".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру жөнiндегi қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөлiністерінің қызметін ұйымдастыру тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөліністер қызметкерлерінің жұмысы Полиция департаменті және Көліктегі полиция департаменті (бұдан әрі – ПД, КПД), қалалық, аудандық орган бастығының әкімшілік полицияға жетекшілік ететін орынбасары бекіткен тоқсандық жоспарларға сәйкес ұйымдастырылады.";
6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ), ПД, КПД, қалалық, аудандық органның әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөліністері қызметкерлерінің жұмысын ұйымдастыруға жауапты лауазымды адамдарына:";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөлiністер қызметінің нәтижелері туралы есеп";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі аумақтық бөлiністер қызметiнiң нәтижелерi туралы тоқсан сайынғы ақпарат баяндау жазбамен ресімделеді, ол есеп беру кезеңiнен кейiнгi айдың 5-і күніне ПД, КПД-ге ұсынылады.";
8-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жиынтық баяндау жазбалары есеп беру кезеңiнен кейiнгi айдың 10-ы күніне Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитетіне жолданады. Баяндау жазбаға қызметті жетекшілік ететін ПД, КПД бастығының орынбасары қол қояды және мынадай қызмет бағыттары бойынша ақпаратты қамтуы тиіс:";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Результаты деятельности подразделений по защите женщин от насилия ежеквартально рассматриваются на оперативных совещаниях при начальнике ДВД(Т) или их заместителях.".
7) приказ Министра внутренних дел № 1098 от 29 декабря 2015 года "Об утверждении Правил организации деятельности участковых инспекторов полиции по делам несовершеннолетних органов внутренних дел" от 29 декабря 2015 года № 1098 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12953, опубликован 8 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
пункт 2 приказа изложить в следующей редакции:
"2. Председателю Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан и начальникам департаментов внутренних дел областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте обеспечить изучение настоящего приказа личным составом органов внутренних дел.";
в Правила организации деятельности участковых инспекторов полиции по делам несовершеннолетних органов внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Административный участок – территория городской или сельской местности, за которой приказом начальника городского, районного органа внутренних дел (далее - горрайорган) (лица, исполняющего его обязанности) закрепляются УИП ПДН. Размеры границы административного участка определяется начальником горрайоргана.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Административному участку приказом начальника горрайоргана (лица, исполняющего его обязанности) (ОВД на транспорте) присваивается порядковый номер. Прием административного участка вновь назначенным УИП ПДН производится с участием начальника местной полицейской службы района (города, района в городе) (далее – МПС) (ОВД на транспорте) или его заместителя. О факте приема и сдачи административного участка делается соответствующая запись в паспорте на административный участок по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам."
абзац первый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. УИП ПДН закрепляется за организацией образования приказом начальника горрайоргана (лица, исполняющее его обязанности).";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В период длительного отсутствия (более 30 рабочих дней) на службе УИП ПДН, административный участок (организация образования) обслуживается УИП ПДН сопредельного административного участка на основании приказа начальника горрайоргана (лица, исполняющее его обязанности).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок организации работы УИП ПДН";
абзац первый пункта 9 изложить в следующей редакции:

"9. Әйелдерді зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі бөліністердің жұмыс нәтижелері тоқсан сайын ІІД, Көліктегі ІІД бастығы немесе олардың орынбасарлары жанындағы жедел кеңесте қаралады.".
7) "Ішкі істер органдарының кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторларының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1098 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12953 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 8 ақпанда жарияланған):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, Көліктегі ішкі істер департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты ішкі істер органдары жеке құрамының зерделеуін қамтамасыз етсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарының кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторларының қызметін ұйымдастыру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әкімшілік учаске – қалалық, аудандық ішкі істер органы (бұдан әрі - қалалық, аудандық орган) бастығының (оның міндетін атқаратын адам) бұйрығымен КТІ УПИ бекітілетін қалалық немесе ауылдық жердің аумағы. Әкімшілік учаске шекарасының өлшемдерін қалалық, аудандық орган бастығы айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Әкімшілік учаскеге қалалық, аудандық орган (Көліктегі ІІО) бастығының (оның міндетін атқаратын адам) бұйрығымен реттік нөмір беріледі. Жаңадан тағайындалған КТІ УПИ-дің әкімшілік учаскені қабылдауы аудандық (қалалық, қаладағы аудандық) жергілікті полиция қызметі (бұдан әрі – ЖПҚ) (Көліктегі ІІО) бастығының немесе оның орынбасарының қатысуымен жүргізіледі. Әкімшілік учаскені қабылдау және тапсыру фактісі туралы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік учаскенің паспортында тиісті жазба жүргізіледі.";
5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. КТІ УПИ білім беру ұйымына қалалық, аудандық орган бастығының (оның міндетін атқаратын адамның) бұйрығымен бекітіледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. КТІ УПИ қызметте ұзақ уақыт болмаған кезеңде (30 жұмыс күнінен астам) әкімшілік учаскеге (білім беру ұйымына) қалалық, аудандық орган бастығының (оның міндетін атқаратын адамның) бұйрығы негізінде әкімшілік учаскеге іргелес орналасқан КТІ УПИ қызмет көрсетеді.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. КТІБ УПИ жұмысын ұйымдастыру тәртібі";
9-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"9. УИП ПДН организуют свою работу в соответствии с планами работ ПДН. Ежедневно производят записи о полученных заданиях руководства горрайоргана, планируемых мероприятиях в рабочей тетради.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Организация профилактики правонарушений среди учащихся организаций образования";
абзац первый пункта 15 изложить в следующей редакции:
"15. Работа УИП ПДН закрепленного за организацией образования среди учащихся организации образования осуществляется во взаимодействии с педагогическими коллективами организации образования и в соответствии с планом совместных мероприятий, составляемого на каждую учебную четверть, который утверждается руководителем организации образования и заместителем начальника горрайоргана (либо начальником МПС).";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Организация работы ПДН территориальных ОВД";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Организация работы с несовершеннолетними";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Рапорт УИП ПДН о постановке или снятии с учета ОВД (несовершеннолетних, родителей, законных представителей несовершеннолетних, не исполняющих своих обязанностей по воспитанию, обучению и (или) содержанию несовершеннолетних, а также отрицательно влияющих на их поведение) визируется заместителем начальника горрайоргана (либо начальником МПС), после предоставления подтверждающих материалов. Указанные руководители не реже одного раза в квартал обязаны проверять порядок ведения учетов ОВД, с осуществлением записи в листе проверяющих.";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Порядок взаимодействия УИП ПДН со службами ОВД по вопросам профилактики правонарушений среди несовершеннолетних".
Приложение 1-1
к Правилам по организации
деятельности участковых
инспекторов полиции
органов внутренних дел
и их помощников
Форма
Эскиз светового табло участкового пункта полиции
Примечание: световое табло, верхняя часть – желтого цвета, нижняя часть – голубого цвета, длина 2000 мм, высота 1200 мм.
Приложение 1-2
к Правилам по организации
деятельности участковых
инспекторов полиции
органов внутренних дел
и их помощников
Форма
Эскиз таблички режима работы участкового пункта полиции
Примечание: таблички вывешиваются у входа в помещение УПП, ширина – 400 мм, высота 600 мм.
Приложение 1-3
к Правилам по организации
деятельности участковых
инспекторов полиции
органов внутренних дел
и их помощников
Форма
Эскиз стенда правовой информации

"9. КТІ УПИ өзінің жұмысын КТІБ жұмыс жоспарларына сәйкес ұйымдастырады. Жоспарланған іс-шаралар, қалалық, аудандық орган басшылығынан алынған тапсырмалар туралы жұмыс дәптеріне күн сайын жазба жүргізеді.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Білім беру ұйымдарының білім алушылары арасында құқық бұзушылықтар профилактикасын ұйымдастыру";
15-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Білім беру ұйымына бекітілген КТІ УПИ-дің білім беру ұйымдарының білім алушылары арасындағы жұмысы білім беру ұйымдарының педагогикалық ұжымдарымен өзара іс-қимыл жасасуда және білім беру ұйымының басшысы және қалалық, аудандық орган бастығының орынбасары (не ЖПҚ бастығы) бекіткен әр оқу тоқсанына құрылған бірлескен іс-шаралар жоспарына сәйкес құрылады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Аумақтық ІІО КТІБ жұмысын ұйымдастыру";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Кәмелетке толмағандармен жұмысты ұйымдастыру";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
36. Растайтын материалдар ұсынылғаннан кейін ІІО-ға есепке қою немесе есептен шығару (кәмелетке толмағандарды, кәмелетке толмағандарды тәрбиелеу, оқыту және (немесе) бағып-күту жөніндегі өз міндеттерін орындамайтын, сондай-ақ олардың мінез-құлқына теріс әсер ететін кәмелетке толмағандардың ата-анасын, заңды өкілдерін) туралы КТІ УПИ баянатына қалалық, аудандық орган бастығының орынбасары (не ЖПҚ бастығы) бұрыштама қояды. Көрсетілген басшылар тоқсанына кемінде бір рет ІІО есептерін жүргізу тәртібін тексеруге, тексерушілер парағына жазба жазуға міндетті.
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Кәмелетке толмағандар арасында құқық бұзушылықтар профилактикасы мәселелері бойынша ІІО қызметтерімен КТІ УПИ-дің өзара іс-қимыл жасасу тәртібі".
Ішкі істер органдарының
учаскелік полиция
инспекторлары мен олардың
көмекшілерінің қызметін
ұйымдастыру
бойынша қағидаларға
1-1-қосымша
Нысан
Учаскелік полиция пунктінің жарық түсіру таблосының эскизі
Ескерту: жарық түсіру таблосы, жжоғары бөлігі – сары түсті, төменгі бөлігі – көгілдір түсті, ұзындығы 2000 мм, биіктігі 1200 мм.
Ішкі істер органдарының
учаскелік полиция
инспекторлары мен олардың
көмекшілерінің қызметін
ұйымдастыру
бойынша қағидаларға
1-2-қосымша
Нысан
Учаскелік полиция пунктінің жұмыс режимі тақтайшысының эскизі
Ескерту: кесте УПП үй-жайына кіреберісте ілінеді, ені – 400 мм, биіктігі 600 мм.
Ішкі істер органдарының
учаскелік полиция
инспекторлары мен олардың
көмекшілерінің
қызметін ұйымдастыру
бойынша қағидаларға
1-3-қосымша
Нысан
Құқықтық ақпарат стендінің эскизі

Примечание: ширина – 2000 мм, высота 1400 мм.
Приложение 1-4
к Правилам по организации
деятельности участковых
инспекторов полиции
органов внутренних дел
и их помощников
Форма
Эскиз стенда сведения об участковых инспекторах полиции
На стенде "Сведения об участковых инспекторах полиции УПП" помещаются цветные фотографии участковых инспекторов полиции размером 9х12.
Под каждой фотографией указывается фамилия, имя отчество (при его наличии), звание, должность УИП и граница обслуживаемого административного участка.
Примечание: размер стенда изготавливается с учетом штатной численности УИП в участковом пункте полиции.
Приложение 1-5
к Правилам по организации
деятельности участковых
инспекторов полиции
органов внутренних дел
и их помощников
Форма
Эскиз стенда административного участка
Примечание: ширина 900 мм, высота 600 мм.

Ескерту: ені – 2000 мм, биіктігі 1400 мм.
Ішкі істер органдарының
учаскелік полиция
инспекторлары мен олардың
көмекшілерінің қызметін
ұйымдастыру
бойынша қағидаларға
1-4-қосымша
Нысан
Учаскелік полиция инспекторлары туралы мәлімет стендінің эскизі
"УПП-нің учаскелік полиция инспекторлары туралы мәліметтер" стендінде учаскелік полиция инспекторларының 9х12 көлемдегі түрлі түсті фотолары орналастырылады.
Әрбір УПИ-дің суретінің астында тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса), атағы мен лауазымы және қызмет көрсететін әкімшілік учаскенің шекарасы көрсетіледі.
Ескерту: стенд көлемі учаскелік полиция пунктіндегі УПИ штат санын ескере отырып дайындалады.
Ішкі істер органдарының
учаскелік полиция
инспекторлары мен олардың
көмекшілерінің қызметін
ұйымдастыру
бойынша қағидаларға
1-5-қосымша
Нысан
Әкімшілік учаскенің стенді эскизі
Ескерту: ені 900 мм, биіктігі 600 мм.