О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 209. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2018 года № 17145. Утратил силу приказом и.о. Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 13 мая 2025 года № 91-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра водных ресурсов и ирригации РК от 13.05.2025 № 91-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12714, опубликован 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 11.09.2020 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра сельского хозяйства РК от 11.09.2020 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 209 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 3 шілдеде № 17145 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің м.а. 2025 жылғы 13 мамырдағы № 91-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Су ресурстары және ирригация министрінің м.а. 13.05.2025 № 91-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы №6-3/597 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12714 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2) күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.09.2020 № 283 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.09.2020 № 283 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
сельского хозяйства Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
_______________Д. Абаев
21 июня 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Т. Сулейменов
13 июня 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Султанов
15 июня 2018 года
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 209
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 6-3/597
Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – СХТП).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) услуги по подаче поливной воды – подача воды путем забора из водоисточника (река, водохранилище, канал и другие), транспортировка и распределение по водоводам (канал, трубопровод) и ее подача в точки выдела воды СХТП;
2) вододатель – физическое или юридическое лицо, осуществляющее подачу воды СХТП и являющееся субъектом естественной монополии по оказанию услуг водохозяйственных систем;
3) субсидирование – финансирование конкретных получателей субсидий на безвозмездной и невозвратной основе, осуществляемое за счет бюджетных средств.

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3), 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
___________ Д. Абаев
2018 жылғы 21 мауым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы 13 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 15 маусым
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2018 жылғы
24 мамырдағы
№ 209 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы
30 маусымдағы
№ 6-3/597 бұйрығымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге (бұдан әрі – АШТӨ) су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) суармалы су беру бойынша көрсетілетін қызметтер – су көздерінен (өзен, су қоймасы, канал және басқалар) су алу жолымен су беру, су тартқыштар арқылы (канал, құбыр жолы) тасымалдау мен бөлу және АШТӨ-ге су бөлу нүктелеріне су беру;
2) су беруші – АШТӨ-ге су беруді жүзеге асыратын және су шаруашылығы жүйелері қызметтерін көрсету бойынша табиғи монополия субъектісі болып табылатын жеке немесе заңды тұлға;
3) субсидиялау – бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын, нақты субсидия алушыларды өтеусіз және қайтарымсыз негізде қаржыландыру.

3. Получателями субсидий являются СХТП, которые приобрели у вододателя услуги по подаче поливной воды и понесли затраты по их оплате.
4. Объемы поставленной воды СХТП определяются в точке выдела.
5. Размер выделяемых субсидий на один кубический метр (далее – 1 м3) поставленной воды устанавливается дифференцированно, в процентном отношении от тарифов, утвержденных для СХТП соответствующими территориальными подразделениями Комитета по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Комитет МНЭ РК), согласно размерам субсидий 1 м3 приобретенной поливной воды, указанным в пункте 10 настоящих Правил.
6. Государственная услуга оказывается управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов области, городов Астаны и Алматы (далее – Управление).
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
7. Государственная корпорация передает в срок не более 2 (двух) рабочих дней поступившие заявки от СХТП в Управление.
Управление в течение 4 (четырех) рабочих дней, после даты получения заявки, рассматривает и представляет в Государственную корпорацию уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий на бумажном носителе с решением о назначении/не назначении субсидии, подписанное уполномоченным лицом Управления по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам для передачи в СХТП.
8. Субсидии перечисляются на счета СХТП. Сумма субсидий на услуги по подаче воды в целом по области определяются решением соответствующего маслихата области о местном бюджете на соответствующий финансовый год.
Глава 2. Условия получения субсидий
9. Субсидии, выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи ежемесячно СХТП заявки на получение субсидий на услуги по подаче поливной воды по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в Государственную корпорацию в письменной форме;
2) приобретения услуг по подаче поливной воды стоимостью выше 0,40 тенге на кубический метр (далее – тг/м3) (кроме рисовых систем), а также отсутствия задолженности перед вододателем за приобретенные услуги по подаче поливной воды (квитанция об оплате);
3) регистрации прав землепользования или частной собственности на земельный участок сельскохозяйственного назначения, на который подается поливная вода в соответствии с типовым договором на представление услуг по подаче воды по магистральным трубопроводам и (или) каналам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 266 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11254).

3. Субсидия алушылар су берушіден суаратын су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алған және оларға ақы төлеу бойынша шығын шеккен АШТӨ болып табылады.
4. АШТӨ-ге жеткізілген су көлемі су бөлу нүктесінде анықталады.
5. Жеткізілген судың бір текше метріне (бұдан әрі – 1м3) бөлінетін субсидиялар мөлшері АШТӨ үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің (бұдан әрі – ҚР ҰЭМ Комитеті) тиісті аумақтық бөлімшелері бекіткен тарифтерден пайыздық қатынаста, осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген, сатып алынған суаратын судың 1м3 арналған субсидиялар мөлшеріне сәйкес сараланып белгіленеді.
6. Мемлекеттік қызметті облыстың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) көрсетеді.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік корпорация АШТӨ-ден келіп түскен өтінімдерді 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Басқармаға береді.
Басқарма өтінімді алған күннен бастап 4 (төрт) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Басқарманың уәкілетті адамы қол қойған субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешімі бар субсидиялар алуға арналған өтінімді қарау нәтижелері туралы қағаз тасығыштағы хабарламаны АШТӨ-ге беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
8. Субсидиялар АШТӨ шоттарына аударылады. Жалпы облыс бойынша су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге арналған субсидиялар сомасы тиісті облыс мәслихатының тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджет туралы шешімімен айқындалады.
2-тарау. Субсидиялар алу талаптары
9. Субсидиялар мынадай талаптар сақталған кезде төленеді:
1) көрсетілетін қызметті алушы субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша су беру бойынша көрсетілетін қызметтерге субсидия алуға өтінім ұсынады;
2) су беруші алдында берешегінің жоқтығы туралы құжат (төлем туралы түбіртек);
3) жер учаскесіне жер пайдалану немесе жеке меншік құқығының тіркелуі.

Глава 3. Порядок расчета субсидий
10. Размер субсидии на 1 м3 приобретенной поливной воды составляет 50% от тарифа с налогом на добавленную стоимость (далее – НДС) для рисовых систем.
Для других СХТП субсидии на 1 м3 поставленной воды устанавливается дифференцированно, в процентном отношении от тарифов, независимо от способов полива и составляет:
от 0,40 до 2,0 тг/м3 60%
от 2,01 до 4,0 тг/м3 65%
от 4,01 до 9,0 тг/м3 70%
от 9,01 до 15,0 тг/м3 75%
от 15,01 до 20,0 тг/м3 80%
свыше 20 тг/м3 85%.
Для расчета размера субсидий (субсидируемая часть тарифа) принимается разница между тарифом, утвержденным соответствующими территориальными подразделениями Комитета МНЭ РК и минимальной (не субсидируемой) стоимостью услуги по подаче воды (0,40 тг/м3).
Размер субсидии на 1 м3 приобретенной поливной воды рассчитывается по следующей формуле:
S = (T-Smin)*на_%, в соответствии с утвержденными размерами тарифов,
где:
S – размер субсидий в тг/м3 приобретенной поливной воды;
T – утвержденный тариф (с НДС) тг/м3;
Примечание: если вододатель является плательщиком НДС и зарегистрирован в установленном законодательством порядке.
Smin – минимальная (не субсидируемая) стоимость услуги по подаче поливной воды (0,40 тг/м3).
Для рисовых систем субсидирование предусматривается без минимальной (не субсидируемой) стоимости услуг.
11. Объем субсидируемой поливной воды не должен превышать лимита водопользования в разрезе бассейнов и областей (города республиканского значения, столицы) в соответствии со статьей 82 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года.
Глава 4. Порядок выплаты субсидий
12. Управление в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня введения в действие настоящих Правил размещает на интернет-ресурсе акимата области, городов Астаны и Алматы и в последующем не позднее 1 марта соответствующего года объявление в средствах массовой информации о периоде приема ежемесячных заявок на получение субсидий на услуги по подаче поливной воды.
13. Управление рассматривает заявки на соответствие условиям получения субсидий, установленным пунктом 9 настоящих Правил.
В случае соответствия заявки условиям, указанным в пункте 9 настоящих Правил, Управление формирует ведомость на оплату бюджетных субсидий и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам при проведении платежа представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов и счет к оплате.
В случае несоответствия заявки условиям, указанным в пункте 9 настоящих Правил, заявителю представляется письменный мотивированный ответ с указанием причин ее отклонения.

3-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
10. Сатып алынған суаратын судың 1 м3-іне арналған субсидия мөлшері күріш жүйелеріне арналған қосылған құн салығымен (бұдан әрі – ҚҚС) қоса тарифтің 50%-ын құрайды.
Басқа АШТӨ үшін жеткізілетін судың 1 м3-іне арналған субсидиялар суару тәсілдеріне қарамастан, тарифтерден пайыздық қатынаста сараланып белгіленеді және мыналарды құрайды:
0,40-тан 2,0 тг/м3-ге дейін
60%
2,01-ден 4,0 тг/м3-ге дейін
65%
4,01-ден 9,0 тг/м3-ге дейін
70%
9,01-ден 15,0 тг/м3-ге дейін
75%
15,01-ден 20,0 тг/м3-ге дейін
80%
20 тг/м3-ден жоғары
85%.
Субсидиялар мөлшерін (тарифтың субсидияланатын бөлігін) есептеу үшін ҚР ҰЭМ Комитетінің тиісті аумақтық бөлімшелері бекіткен тариф пен су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтің (0,40 тг/м3) ең төменгі (субсидияланбайтын) құны арасындағы айырмашылық алынады.
Сатып алынған суаратын судың 1 м3-іне арналған субсидия мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
S = (T-Smin)*%-ға, бекітілген тарифтер мөлшерлеріне сәйкес,
мұнда:
S – сатып алынған суаратын судың тг/м3-дегі субсидия мөлшері;
T – бекітілген тариф, тг/м3 (ҚҚС-ны қоса алғанда);
Ескертпе: егер, су беруші ҚҚС төлеуші болып табылса және белгіленген тәртіппен тіркелген болса.
Smin – су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтің (0,40 тг/м3) ең төменгі (субсидияланбайтын) құны;
Күріш жүйелері үшін субсидиялау көрсетілетін қызметтердің ең төменгі (субсидияланбайтын) құнынсыз көзделеді.
11. Субсидияланатын суаратын судың көлемі 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 82-бабына сәйкес бассейндер мен облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) бөлінісіндегі су пайдалану лимитінен аспауы тиіс.
4-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі
12. Басқарма осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдігінің интернет-ресурсында және одан кейін тиісті жылдың 1 наурызынан кешіктірмей, бұқаралық ақпарат құралдарында суаратын су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға арналған ай сайынғы өтінімдерді қабылдау кезеңі туралы хабарландыру орналастырады.
13. Басқарма өтінімдердің осы Қағидалардың 9-тармағында белгіленген субсидиялар алу талаптарына сәйкестігін қарайды.
Өтінім осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келген жағдайда, Басқарма бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомості қалыптастырады және төлем жүргізілген кезде төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшесіне шоттардың тізілімін және төлем шотын ұсынады.
Өтінім осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, өтінім берушіге бас тарту себептері көрсетілген жазбаша уәжді жауап ұсынылады.

14. Управление регистрирует Заявки в отдельном прошнурованном, пронумерованном и скрепленном печатью журнале.
Глава 5. Отчетность по субсидированию
15. Управление представляет в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан отчет об использовании субсидий на удешевление стоимости услуг по подаче поливной воды за соответствующий финансовый год не позднее 25 ноября по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче воды
сельскохозяйственным
товаропроизводителям
Форма
Уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий
№_____
от " __ " _________ 20 __ года
__________________________________________________________________________
(услугополучатель)
Цель обращения _________________________________________________________________
(субсидируемое направление)
Дата обращения "____" _______________ 20 ____ года
Решение: ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель управления сельского хозяйства
(города) _____________________________________________________________
____________________________________________________________ области
_________________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям
Руководителю
управления сельского хозяйства области
(городов Астана, Алматы)
_______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ЗАЯВКА
на получение субсидий на услуги по подаче воды за _________ месяц 20__ года
1. Сельскохозяйственный товаропроизводитель
________________________________________________________________________________
(наименование)
2. Местонахождение______________________________________________________________
(область, район, поселок, улица)
3. Сведения о заявителе:
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1.
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата государственной регистрации
кем выдано
бизнес-идентификационный номер (БИН)
2.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер, документа, удостоверяющий личность
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
кем выдано
дата выдачи
3.
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица
дата регистрации
кем выдано
дата выдачи
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
4.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок, принадлежащий заявителю на правах землепользования или частной собственности
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе орошаемых земель
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование собственника земельного участка или землепользователя
5.
Водоисточник
наименование источника (река, родник, оросительная система, распределитель, водовыдел)
тариф вододателя (в тенге)
номер и дата договора с вододателем о представлении услуг по подаче воды
6.
Объем водопотребления поливной воды по видам возделываемых сельскохозяйственных культур
засеваемая культура
площадь посева, гектар
оросительная норма (кубических метров на гектар)
объем водопотребления, (тысяч кубических метров)
способ полива
7.
Информация о наличии текущего счета
реквизиты банка или Национального оператора почты,
наименование банка или Национального оператора почты:
бизнес-идентификационный код (БИК)
корреспондирующий счет (К/С)
бизнес-идентификационный номер (БИН)
Код бенефициара (Кбе)
8.
Первичные платежные документы на полученную поливную воду
сумма оплаты, тенге
объем оплаченной поливной воды, тысяч м3 (кубических метров)
юридический адрес вододателя
номер
дата выдачи
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (или его представитель по доверенности):
________________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер (при наличии):
________________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
"____" ______________ 20___ года
Заявка принята к рассмотрению "____" ______________ 20___ года
________________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
Приложение 3
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям
Форма
"Утверждаю"
Заместитель акима области
(городов Астана, Алматы)
________________________
________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
________________________
(подпись, печать)
________________________
(дата)
Отчет об использовании субсидий на удешевление стоимости услуг по подаче поливной воды
за 201__ год (за _____ месяц) по _________________ области)
п/п
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя (далее - СХТП)
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
бизнес-идентификационный номер (БИН) СХТП
Наименование культуры
Площадь земельного участка, тысяч (гектар)
Лимит воды, тысяч кубических метров
Способ полива
Объем поливной воды, оплаченный СХТП, тысяч (кубических метров)
Размер субсидий, (тенге на кубический метр)
Сумма выплаченных субсидий, тысяч тенге

14. Басқарма өтінімдерді тігілген, нөмірленген және мөрмен бекемделген журналға тіркейді.
5-тарау. Субсидиялау жөніндегі есептілік
15. Басқарма Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша суаратын су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын арзандатуға арналған субсидиялардың пайдаланылуы туралы тиісті қаржы жылына арналған есепті 25 қарашадан кешіктірмей ұсынады.
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге су
беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Субсидиялар алуға арналған өтінімді қарау нәтижелері туралы № _____ хабарлама
20 ____ жылғы " ___ " ________
________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Жүгіну мақсаты _________________________________________________
(субсидияланатын бағыт)
Жүгінген күні 20 ____ жылғы "____" _______________
Шешім:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________ облысы
_______________________________________________________ (қаласы)
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_________________________________________________ _____________
(аты, әкесінің аты (ол бар болса), тегі) (қолы)
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге су
беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Облыстың (Астана, Алматы
қалаларының)
ауыл шаруашылығы басқармасы
басшысына
____________________________
(аты, әкесінің аты (ол бар болса),
тегі)
20 __ жылғы ____________ айы үшін су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші
_______________________________________________________
(атауы)
2. Орналасқан жері: ___________________________________
(облыс, аудан, кент, көше)
3. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1.
Заңды тұлға үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама
тіркеу нөмірі
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
2.
Жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат
жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
кім берді
берілген күні
3
Жеке тұлға үшін үшін – дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама
Қызметінің басталғаны туралы хабарлама
тіркелген күні
кім берді
берілген күні
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
4.
Өтінім берушіге жер пайдалану немесе жеке меншік құқығында тиесілі жер учаскесіне сәйкестендіруші және (немесе) құқық белгілеуші құжат
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, гектар
оның ішінде суармалы жерлер
нысаналы мақсаты
сәйкестендіруші құжаттың нөмірі және берілген күні, кім берді
жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
5.
Су көзі
су көзінің атауы (өзен, бұлақ, суландыру жүйесі, су таратқыш, су бөлгіш)
су берушінің тарифі (теңгемен)
су берушімен жасалған су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсыну туралы шарттың нөмірі және күні
6.
Өңдеп өсірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша суаратын суды тұтыну көлемі
егілетін дақыл
егіс алаңы, гектар
суландыру нормасы (бір гектарға текше метр)
су тұтыну көлемі (мың текше метр)
суару тәсілі
7.
Ағымдағы шотының бар-жоғы туралы ақпарат
банктің немесе Ұлттық почта операторының деректемелері: банктің немесе Ұлттық почта операторының атауы:
бизнес-сәйкестендіру коды (БСК)
корреспонденттейтін шот (К/С)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
Бенефициар коды (Кбе)
8.
Алынған суаратын суға алғашқы төлем құжаттары
төлем сомасы, теңге
төленген суаратын су көлемі, мың м3 (текше метр)
су берушінің заңды мекенжайы
нөмірі
берілген күні
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік
туралы хабардармын.
Басшы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі):
_____________ ______________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (ол бар болса), тегі)
Бас бухгалтер (бар болса)
____________ ______________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (ол бар болса), тегі)
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "___" ____________
Өтініш 20__ жылғы "___" ____________ қарауға қабылданды.
___________ ___________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (ол бар болса), тегі, лауазымы)
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге су
беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Облыс (Астана, Алматы
қалалары)
әкімінің орынбасары
________________________
(аты, әкесінің аты (ол бар болса),
тегі)
________________________
(қолы, мөр)
________________________
(күні)
_________________ облысы бойынша 201__ жылы (_________ айында) суаратын су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын арзандатуға арналған субсидиялардың пайдаланылуы туралы есеп
Р/с №
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі – АШТӨ) атауы
АШТӨ-ның жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
Дақыл атауы
Жер учаскесі алаңы, мың (гектар)
Су лимиті, мың текше метр
Суару тәсілі
АШТӨ ақы төлеген суаратын судың көлемі,
мың (текше метр)
Субсидиялар мөлшері, (бір текше метрге теңге)

(8*9)
Сумма, утвержденная областным маслихатом, тысяч тенге
Отклонение, тысяч тенге
Район
1
СХТП 1
2
СХТП 2
Всего
Район
1.
СХТП 1
2.
СХТП 2
Всего
Итого
Руководитель управления сельского хозяйства области (городов Астана, Алматы)
_______________ ________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 209
Стандарт государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям"
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 11.09.2020 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Төленген субсидиялар сомасы, мың теңге (8*9)
Облыс мәслихаты бекіткен сома, мың теңге
Ауытқу, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10=8*9
11
12
Аудан
1
АШТӨ 1
2
АШТӨ 2
Барлығы
Аудан
1.
АШТӨ 1
2.
АШТӨ 2
Барлығы
Жиыны
Облыстың (Астана, Алматы қалаларының)
ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_________ ___________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (ол бар болса), тегі)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қазақстан
Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 209 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды -– ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.09.2020 № 283 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.