Об утверждении Правил выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 апреля 2018 года № 140. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2018 года № 16902.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 29.06.2018.
В соответствии с пунктом 4 статьи 146 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 06.10.2021 № 314 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонной контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев

Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 25 сәуірдегі № 140 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 17 мамырда № 16902 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 146-бабының 4-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – – ҚР Энергетика министрінің 06.10.2021 № 314 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
Д. Абаев

26 апреля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
3 мая 2018 года
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 25 апреля 2018 года №140
Правила выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 13.06.2023 № 221 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 146 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
2) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
3) государственная информационная система разрешений и уведомлений – информационная система, являющаяся компонентом "электронного правительства", предназначенная для осуществления в электронном виде лицензирования, разрешительных процедур в части получения разрешения с присвоением идентификационного номера, направления уведомления заявителем и обеспечения этих процессов;
4) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
5) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.

2018 жылғы 26 сәуір
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
Т. Сүлейменов
2018 жылғы 3 мамыр
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 25 сәуірдегі
№ 140 бұйрығымен
бекітілген
Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 13.06.2023 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 146-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және шикі газды факелде жағуға рұқсат беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
3) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі – лицензиялауды, сәйкестендіру нөмірін бере отырып, рұқсат алу бөлігінде рұқсат беру рәсімдерін электрондық түрде жүзеге асыруға, арыз берушінің хабарлама жіберуіне және осы процестерді қамтамасыз етуге арналған, "электрондық үкіметтің" құрауышы болып табылатын ақпараттық жүйе;
4) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - Портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
5) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.

3. Выдача разрешений на сжигание сырого газа в факелах осуществляется:
1) при испытании объектов скважин;
2) при пробной эксплуатации месторождения;
3) при технологически неизбежном сжигании сырого газа.
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги) приведен в приложении 1 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах
Параграф 1. Выдача разрешений на сжигание сырого газа в факелах при испытании объектов скважин
5. Сжигание сырого газа при испытании объектов скважины допускается в соответствии с утвержденным недропользователем (оператором по контракту на недропользование, доверительным управляющим) (далее – заявитель) и получившим положительные заключения предусмотренных Кодексом экспертиз базовым проектным документом для проведения операций по недропользованию или анализом разработки на срок, предусмотренный утвержденным заявителем планом испытания объектов скважин, не превышающий девяносто дней для каждого объекта скважины.
Сжигание сырого газа при испытании объектов скважины также допускается в соответствии с утвержденным проектным документом, действовавшим до введения в действие Кодекса на срок, предусмотренный утвержденным заявителем планом испытания объектов скважин, не превышающий девяносто дней для каждого объекта скважины.
6. Заявитель для получения разрешения при проведении испытании объектов скважины направляет в уполномоченный орган в области углеводородов посредством портала документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
7. План испытания объектов скважины, в том числе по фактическим или проектным к бурению скважинам, заявителем составляется:
в период разведки на срок, не превышающий срок периода разведки, а также срок действия проектного документа, указанного в пункте 5 настоящих Правил;
в период добычи на срок, не превышающий срок периода добычи, а также срок действия проектного документа, указанного в пункте 5 настоящих Правил.
Параграф 2. Выдача разрешений на сжигание сырого газа в факелах при пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании сырого газа
8. При пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании сырого газа для получения разрешения представляются документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.

3. Шикі газды факелде жағуға рұқсаттар беру:
1) ұңғыма объектілерін сынау кезінде;
2) кен орнын сынамалап пайдалану кезінде;
3) шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде жүзеге асырылады.
4. "Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі ) осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
2-тарау. Шикі газды факелде жағуға рұқсаттар беру тәртібі
1-параграф. Ұңғымалар объектілерін сынау кезінде шикі газды факелде жағуға рұқсаттар беру
5. Ұңғыма объектілерін сынау кезінде шикі газды жағуға жер қойнауын пайдаланушы (жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша оператор, сенімгерлік басқарушы) (бұдан әрі – арыз беруші) бекіткен және Кодекс көзделген сараптамалардың оң қорытындыларын алған жер қойнауын пайдалану бойынша операцияларын жүргізу үшін базалық жобалау құжатына немесе әзірлеуді талдауға сәйкес, арыз беруші бекіткен ұңғыма объектілерін сынау жоспарында көзделген мерзімге, ұңғыманың әрбір объектісі үшін тоқсан күннен аспайтын мерзімге шикі газды жағуға жол беріледі.
Ұңғыма объектілерін сынау кезінде Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін бекітілген жобалау құжатына сәйкес, арыз беруші бекіткен ұңғыма объектілерін сынау жоспарында көзделген мерзімге, ұңғыманың әрбір объектісі үшін тоқсан күннен аспайтын мерзімге шикі газды жағуға жол беріледі.
6. Өтініш беруші ұңғыма объектілеріне сынақ жүргізу кезінде рұқсат алу үшін Портал арқылы көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды жібереді.
7. Ұңғыма объектілерін, оның ішінде нақты немесе жобалық ұңғымаларды бұрғылау бойынша сынау жоспарын арыз беруші:
барлау кезеңінде – барлау кезеңінен, сондай-ақ осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген жобалау құжатының қолдану мерзімінен аспайтын мерзімге;
өндіру кезеңінде – өндіру кезеңінен, сондай-ақ Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген жобалау құжатының қолдану мерзімінен аспайтын мерзімге жасайды.
2-параграф. Кен орнын сынамалап пайдалану, шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде шикі газды факелде жағуға рұқсаттар беру
8. Кен орнын сынамалап пайдалану, шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде рұқсатты алу үшін Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар ұсынылады.

9. Заявителем разрешение при пробной эксплуатации месторождения запрашивается на срок, не превышающий срок периода разведки, а также срок действия проекта пробной эксплуатации и программы развития переработки сырого газа.
Заявителем разрешение при технологически неизбежном сжигании сырого газа запрашивается на срок, не превышающий срок периода добычи, а также срок действия базового проектного документа, анализа разработки или проектного документа, утвержденного до введения в действие Кодекса, и программы развития переработки сырого газа.
10. В случае подачи заявления для получения разрешения при пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании сырого газа, заявляемым периодом сжигания, указывается период в соответствии с утвержденной уполномоченным органом в области углеводородов программой развития переработки сырого газа согласно пункту 3 статьи 147 Кодекса, за вычетом истекших дней такого периода с даты подачи заявления и вычетом срока выдачи разрешения уполномоченным органом в области углеводородов с соответствующим перерасчетом объема сжигаемого сырого газа.
Параграф 3. Рассмотрение заявлений уполномоченным органом на выдачу разрешений на сжигание сырого газа в факелах
11. В день поступления заявления сотрудник канцелярии уполномоченного органа в области углеводородов осуществляет прием и регистрацию документов, и передает зарегистрированные документы руководителю ответственного структурного подразделения, который определяет ответственного исполнителя структурного подразделения.
При подаче заявителем документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, подтверждением принятия заявления через портал является статус о принятии запроса, который отображается в "личном кабинете" заявителя.
Сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов в течение двух рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах удостоверяющие личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При предоставлении заявителем неполного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов в сроки, указанные в части третьей настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный ЭЦП руководителя ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов, направляется заявителю в форме электронного документа.

9. Арыз беруші сынамалап пайдалану кезінде барлау кезеңінен, сондай-ақ сынамалап пайдалану жобасының және шикі газды қайта өңдеу бағдарламасының қолдану мерзімінен аспайтын мерзімге рұқсат сұратады.
Арыз беруші шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде өндіру кезеңі мерзімінен, сондай-ақ базалық жобалау құжатының, әзірлеуді талдаудың немесе Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін бекітілген жобалау құжатының және шикі газды қайта өңдеу бағдарламасының қолдану мерзімінен аспайтын мерзімге рұқсат сұратады.
10. Егер кен орнын сынамалап пайдалану кезінде, шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде рұқсат алу үшін өтініш берілсе, өтініш берілген күннен бастап осындай кезеңнің өткен күндерін шегеріп тастағанда және жағылатын шикі газ көлемін тиісті қайта есептеумен уәкілетті органның рұқсат беру мерзімін шегеріп тастағандағы Кодекстің 147-бабының 3-тармағына сәйкес уәкілетті органмен бекітілген шикі газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламасына сәйкес кезең жағудың сұратылып отырған кезеңі болып көрсетіледі.
3-тарау. Уәкілетті органның шикі газды факелде жағуға рұқсаттар беруге өтініштерін қарауы
11. Өтініш келіп түскен күні көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және тіркелген құжаттарды құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысын айқындайтын жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысына береді.
Өтініш беруші мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды берген кезде өтініш берушінің "жеке кабинетінде" көрсетілетін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе Портал арқылы өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Уәкілетті орган жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Арыз беруші құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арызды одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды.
Көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ қол қойылған арызды одан әрі қараудан уәжді бас тарту өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жіберіледі.

12. При предоставлении заявителем для получения разрешения на сжигание сырого газа в факелах при испытании объектов скважины полного пакета документов, предусмотренных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов в течение шести рабочих дней рассматривает их на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.
При предоставлении заявителем для получения разрешения на сжигание сырого газа в факелах при пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании сырого газа полного пакета документов, предусмотренных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов в сроки, указанные в части третьей пункта 11 настоящих Правил, рассматривает их на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.
При достоверности представленных документов и сведений, и их соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, сотрудник ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов в сроки, указанные в части третьей пункта 11 настоящих Правил, готовит разрешение на сжигание сырого газа в факелех (далее – разрешение) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам либо по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, мотивированный отказ в выдаче разрешения по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и направляет заявителю.
13. В случае принятия предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги на сжигание сырого газа в факелах при испытании объектов скважины по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, уполномоченный орган в области углеводородов не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) направляет заявителю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 АППК РК.
По результатам заслушивания уполномоченный орган в области углеводородов принимает решение выдать разрешение по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо отказать в выдаче разрешения на сжигание сырого газа путем предоставления мотивированного отказа в выдаче разрешения по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
14. Уполномоченный орган в области углеводородов обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

12. Арыз беруші ұңғыма объектілеріне сынақтар жүргізу кезінде рұқсат алу үшін құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері оларды алты жұмыс күні ішінде осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды.
Кен орнын сынамалы пайдалану, шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде рұқсат алу үшін құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері оларды осы Қағидалардың 11-тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды.
Ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы және олардың осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігі жағдайында көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері осы Қағидалардың 11-тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат не осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат беруден уәжді бас тартуды дайындайды және арыз берушіге жібереді.
13. Бас тарту туралы алдын ала шешім қабылданған жағдайда, көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау өткізу уақыты мен орны туралы хабарлама жібереді.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-ның 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат беру не осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шикі газды жағуға рұқсат беруден уәжді бас тартуды ұсыну арқылы рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
14. Көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.

15. Уполномоченным органом в области углеводородов в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляется информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.
16. Для обжалования решений, действий (бездействий) уполномоченного органа в области углеводородов и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда заявителю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) уполномоченного органа:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства уполномоченного органа в области углеводородов, непосредственно оказывающего государственную услугу.
Жалоба заявителя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
Уполномоченным органом в области углеводородов, непосредственно оказывающим государственную услугу, в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом в области углеводородов, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК уполномоченным органом в области углеводородов направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба уполномоченным органом в области углеводородов не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе, в течение трех рабочих дней со дня поступления жалобы.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.

15. Көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
16. Көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекет жасауына (әрекетсіздік танытуына) шағымдану үшін шағым уәкілетті орган әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекет жасағаны (әрекетсіздік танытқаны) туралы арыз берушіге белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірілмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган басшылығының атына беріледі.
Арыз берушінің шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген арыз иесіне ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Шағым ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Уәкілетті орган қолайлы акт қабылданған, шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.

17. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, заявитель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на сжигание сырого
газа в факелах
Примечание ИЗПИ!
В приложение 1 предусматривается изменение приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 27.01.2026 № 39-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах"
Наименование государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах".
Наименование подвидов государственной услуги:
1. При испытании объектов скважин;
2. При пробной эксплуатации месторождения;
3. При технологически неизбежном сжигании сырого газа.
1.
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz.
3.
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче разрешения на сжигание сырого газа в факелах при испытании объектов скважин – 8 (восемь) рабочих дней.
2) при выдаче разрешения на сжигание сырого газа в факелах при пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании сырого газа – 2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на сжигание сырого газа в факелах либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
На портал:
при испытании объектов скважин:

17. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, арыз беруші шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.
Шикі газды факелде
жағуға рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
"Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) ұңғыма объектілерін сынау кезінде;
2) кен орнын сынамалап пайдалану кезінде;
3) шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
Арыздарды қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады www.egov.kz, www.elicense.kz.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) ұңғымалар объектілерін сынау кезінде факелде шикі газды жағуға рұқсат беру кезінде – 8 (сегіз) жұмыс күні.
2) кен орнын сынамалы пайдалану, шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде факелде шикі газды жағуға рұқсат беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Факелде шикі газды жағуға рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту нысанында.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін
Порталға:
ұңғымалар объектілерін сынау кезінде:

1) заявление для получения разрешений на сжигание в факелах сырого газа (далее – заявление) по форме согласно приложению к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах";
2) электронная копия утвержденного услугополучателем плана испытания объектов скважины;
3) в случае не проведения работ по испытанию объектов скважины в рамках ранее полученного разрешения услугополучатель прикрепляет электронную копию подтверждающего документа, объясняющего причины их не проведения;
при пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании сырого газа представляется заявление по форме согласно приложению к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи разрешения, установленными Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и Правилами выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 25 апреля 2018 года № 140 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16902);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан: www.gov.kz в разделе "Государственные услуги";
портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия электронной цифровой подписи;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг;

1) "Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес шикі газды факелде жағуға рұқсат алу үшін арыз (бұдан әрі – арыз);
2) көрсетілетін қызметтіалушы бекіткен ұңғыма объектілерін сынау жоспарының электрондық көшірмесі;
3) бұрын алынған рұқсат шеңберінде ұңғыма объектілерін сынау бойынша жұмыстар жүргізілмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы оларды жүргізбеу себептерін түсіндіретін растайтын құжаттың электрондық көшірмесін тіркейді;
кен орнын сынамалы пайдалану, шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде "Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес арыз беріледі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы рұқсат алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 25 сәуірдегі № 140 бұйрығымен бекітілген Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидаларында белгіленген рұқсат беру үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16902 болып тіркелген);
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік көрсетілетін қызметі алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген бөлімінде;
Порталда орналастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының Порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар;

4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к Перечню основных требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
сжигание сырого газа
в факелах"
Форма
Заявление для получения разрешений на сжигание сырого газа в факелах
В ________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа в области углеводородов)
от ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, полное наименование юридического лица, адрес
местонахождения, бизнес-идентификационный номер, контактные данные
(номер телефона, адрес электронной почты)
__________________________________________________________________
(месторождение (структура); номер скважины*)
__________________________________________________________________
(объем сжигания сырого газа на заявляемый год с указанием периода сжигания
(млн. м3) __________________________________________________________
(название, номер, дата и срок действия проектного документа для проведения
операций по недропользованию)
___________________________________________________________________
(расчет нормативов и объемов сжигания сырого газа согласно методике,
утверждаемой уполномоченным органом в области углеводородов)
Данные о скважине: *
Наименование и номер объекта
Объем, млн. м3
Интервал
Количество дней сжигания сырого газа в факелах по объектам
1
2
3
4
* для получения разрешения на сжигание сырого газа при испытании объектов скважин;
Перечень прилагаемых документов:
1. ________________________________
2. ________________________________
Настоящим подтверждается, что заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче разрешения.
Руководитель _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия))
Электронно-цифровая подпись "___" __________ 20___ года
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений
на сжигание сырого
газа в факелах
Форма
[Наименование УО
(на государственном языке)]
реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
в дальнейшем рассмотрении заявления/в выдаче разрешения
Номер: [Номер] Дата выдачи:
[Дата выдачи]
[Наименование недропользователя (оператора по контракту на недропользование, доверительного управляющего)]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше обращение от [Дата заявки] года
№ [Номер заявки], сообщает ____________________________________
[Причина отказа].
[Руководитель ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов]
[фамилия, имя, отчество (при наличии)]
Приложение 3
к Правилам выдачи
разрешений на сжигание
сырого газа в факелах
Форма
[Наименование УО
(на государственном языке)]
реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
РАЗРЕШЕНИЕ
на сжигание сырого газа в факелах
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
Место выдачи:
Выдано: ________________________________________________________________
(наименование недропользователя (оператора по контракту на недропользование,
доверительного управляющего)
Месторождение, скважина: ________________________________________________
(месторождение (структура), номер скважины)
В объеме: _______________________________________________________________
(разрешенный объем сжигания сырого газа)
Вид сжигания сырого газа: ________________________________________________
(вид сжигания сырого газа)
Период действия разрешения: _____________________________________________
(период действия разрешения с учетом подготовительных и заключительных работ)
Примечание: _____________________________________________________
[Руководитель ответственного структурного подразделения уполномоченного органа в области углеводородов]
[фамилия, имя, отчество (при наличии)]
Приложение 4
к Правилам выдачи
разрешений на сжигание
сырого газа в факелах
Форма
Уведомление
Выдано _________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
Настоящим ГО ___________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки] уполномоченный
орган в области углеводородов уведомляет о возможности выразить
_____________________________________________________________________
(полное наименование заявителя) позицию по предварительному решению
по результатам оказания государственной услуги "Выдача разрешения на сжигание
сырого газа в факелах"
в ____________________________________________________________________
(дата, время и место проведения заслушивания)
Руководитель уполномоченного органа ___________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность руководителя
уполномоченного органа)
Дата и время направления уведомления:
"___"_______20__года "__"час "__"мин
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 25 апреля 2018 года №140
Перечень
некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, подлежащих
признанию утратившими силу

4) Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777.
"Шикі газды факелде жағуға
рұқсат беру" мемлекеттік
қызмет көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
қосымша
Нысан
Шикі газды факелде жағуға рұқсат алу үшін арыз
(қайда)_______________________________________________________________
(көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның толық атауы)
бастап _____________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі, заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жерінің мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, байланыс деректері (телефон, электрондық пошта)
____________________________________________________________________
(кен орны (құрылым); ұңғыма нөмірі*)
____________________________________________________________________
(мәлімделген жылға жағу мерзімін көрсете отырып, жағылатын шикі
газдың көлемі (млн. м3)
____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жобалау
құжатының атауы, нөмірі, күні және қолданылу мерзімі)
____________________________________________________________________
(шикі газды жағу нормативтері мен көлемдерін есептеу көмірсутектер
саласындағы уәкілетті орган бекітетін әдістемеге сәйкес)
Ұңғыма туралы деректер:*
Объектінің атауы және нөмірі
Көлемі, млн. м3
Аралығы
Объектілер бойынша факелде шикі газдың жағылу күндері
1
2
3
4
* ұңғымалар объектілеріне сынақтар жүргізу кезінде шикі газды жағуға рұқсат алу үшін
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:
1. ______________________________________
2. ______________________________________
…
Осы арқылы арыз беруші рұқсат беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіні расталады.
Ұйымның басшысы
____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Электрондық-цифрлық қолтаңба 20 __ ж. "____" ____________________
Шикі газды факелде жағуға
рұқсат беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
[УО атауы (мемлекеттік тілде)]
[УО реквизиттері мемлекеттік тілде]
[УО атауы (орыс тілінде)]
[УО реквизиттері орыс тілінде]
Арызды одан әрі қараудан/ рұқсат беруден уәжді бас тарту
Нөмірі: [нөмірі]
Берілген күні: [берілген күні]
Жер қойнауын пайдаланушының атауы (жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша оператордың, сенімгерлік басқарушының атауы)
[УО атауы], Сіздің [арыз берген күн] № [арыз нөмірі] арызыңызды қарап, хабарлайды
____________________________________.
[бас тарту себебі]
[Көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы]
[тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)]
Шикі газды факелде жағуға
рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
[УО атауы (мемлекеттік тілде)]
[УО реквизиттері мемлекеттік тілде]
УО атауы (орыс тілінде)]
[УО реквизиттері орыс тілінде]
Шикі газды факелде жағуға
РҰҚСАТ
Нөмірі: [нөмірі]
Берілген күні: [берілген күні]
Жер қойнауын пайдаланушының атауы (жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша оператордың, сенімгерлік басқарушының атауы)
Берілді: ________________________________________________________
(жер қойнауын пайдаланушының атауы (оператор келісімшарт
бойынша сенімгерлікпен басқарушының жер қойнауын пайдалану))
Кен орны, ұңғыма: ______________________________________________
(кен орны (құрылымы), ұңғыма нөмірі)
Көлемінде:______________________________________________________
(газды шикі жағудың рұқсат етілген көлемі)
Шикі газды жағу түрі:____________________________________________
(шикі газды жағу түрі)
Рұқсаттың қолдану мерзімі: ______________________________________
(дайындық және қорытынды жұмыстарды ескере отырып
рұқсаттың қолдану кезеңі)
Ескертпе: ________________________________________________________
[Көмірсутектер саласындағы уәкілетті
органның жауапты құрылымдық
бөлімшесінің басшысы]
[тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда)]
Шикі газды факелде жағуға
рұқсат беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Хабарлама
________________________________________________________ берілді
(арыз берушінің толық атауы)
Осы арқылы_____________________________________________МО
(уәкілетті органның толық атауы)
Сіздің [өтінім күні] жылғы №[Өтінім нөмірі] арызыңызды қарап,
көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган "Шикі газды факелде жағуға рұқсат
беру" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі бойынша алдын ала шешімге
___________________________________________________________________
(арыз берушінің толық атауы)
ұстанымын _________________________________________________________
(тыңдау өткізілетін күні, уақыты және орны)
білдіру мүмкіндігі туралы хабарлайды.
Уәкілетті орган басшысы ______________________________________________
____________________________________________________________________
(уәкілетті орган басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда ),
лауазымы)
Хабарлама жолданған күні және уақыты:
20__ жылғы "___" ______ "__" сағат "__" мин
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 25 сәуірдегі
№ 140 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің күші жойылды деп тануға жататын кейбір бұйрықтарының тізбесі

1. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 126 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10023, опубликован 28 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 128 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 126 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10784, опубликован 5 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
3. Пункт 2 Перечня приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 639 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13100, опубликован 5 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
4. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 мая 2016 года № 204 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 126 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13862, опубликован 22 июля 2017 года в информационно-правовой системе "Әділет").

1. "Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 126 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10023 болып тіркелген, 2015 жылғы 28 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2. "Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 126 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 128 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10784 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
3. "Қазақстан Республикасы Энергетика Министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 10 қарашадағы № 639 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер енгізілетін бұйрықтары тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13100 болып тіркелген, 2016 жылғы 5 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
4. "Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 126 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 14 мамырдағы № 204 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13862 болып тіркелген, 2017 жылғы 22 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).