О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 мая 2018 года № 513. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 мая 2018 года № 16880. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 4 "Фундаментальные научные исследования":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
по бюджетной программе 217 "Развитие науки":
дополнить бюджетной подпрограммой 107 следующего содержания:
"107 Обеспечение реализации Соглашения о продолжении деятельности Международного научно-технического центра";
в функциональной подгруппе 5 "Планирование и статистическая деятельность":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
по бюджетной программе 081 "Обеспечение представления статистической информации":
дополнить бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
"104 Развитие интегрированной информационной системы "е-Статистика";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства":
дополнить бюджетной подпрограммой 101 следующего содержания:
"101 Обеспечение деятельности торговых представительств за рубежом";
по администратору бюджетных программ 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области":
по бюджетной программе 061 "Развитие объектов государственных органов":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 4 мамырдағы № 513 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 мамырда № 16880 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, 2014 жылғы 17 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
4 "Iргелi ғылыми зерттеулер" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
217 "Ғылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 107 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"107 Халықаралық ғылыми-техникалық орталықтың қызметін жалғастыру туралы келісімді іске асыруды қамтамасыз ету";
5 "Жоспарлау және статистикалық қызмет" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
081 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"104 "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 101 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"101 Шетелдегі сауда өкілдігінің қызметін қамтамасыз ету";
288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
061 "Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 482 "Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
"032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":
по администратору бюджетных программ 208 "Министерство обороны Республики Казахстан":
по бюджетной программе 047 "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 103 следующего содержания:
"103 Исследования в области обороны";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
по бюджетной программе 076 "Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности":
дополнить бюджетной подпрограммой 110 следующего содержания:
"110 Строительство, реконструкция объектов общественного порядка, безопасности";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
по бюджетной программе 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования":
по бюджетной подпрограмме 100 "Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования" в наименование внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить бюджетными подпрограммами 111, 119 и 120 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы организаций образования
119 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
120 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования";
по администратору бюджетных программ 261 "Управление образования области":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
482 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
1 "Әскери мұқтаждар" функционалдық кіші тобында:
208 "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
047 "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"103 Қорғаныс саласындағы зерттеулер";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:
201 "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
076 "Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 110 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"110 Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік объектілерін салу, реконструкциялау";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
100 "Дарынды балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"100 Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу";
мынадай мазмұндағы 111, 119 және 120 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"111 Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
119 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
120 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
261 "Облыстың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 071 и 072 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"071 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
072 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
дополнить администратором бюджетных программ 288 с бюджетной программой 099 следующего содержания:
"288 Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
099 Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
дополнить администратором бюджетных программ 212 с бюджетной программой 263 следующего содержания:
"212 Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
263 Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для создания лабораторий в рамках Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015-2019 годы";
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 041 "Подготовка кадров в области культуры и искусства":
дополнить бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"102 Строительство, реконструкция объектов образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 053 "Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалар мен 071 және 072 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"071 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты
есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
072 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 099 бюджеттік бағдарламасы бар 288 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"288 Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
099 Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау";
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 263 бюджеттік бағдарламасы бар 212 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"212 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
263 Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде зертханалар құру үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту";
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
041 "Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"102 Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын білім беру объектілерін салу, реконструкциялау";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
053 "Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"053 Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту";
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"111 Республикалық деңгейдегі мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары";
9 "Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 020 и 071 следующего содержания:
"020 Реформирование системы здравоохранения
071 Реализация мероприятий технической помощи по проектам государственного-частного партнерства и концессионным проектам в сфере здравоохранения";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":
по администратору бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 027 "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам":
дополнить бюджетной подпрограммой 138 следующего содержания:
"138 Государственные пособия семьям (лицам), осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
по бюджетной программе 228 "Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер":
наименование бюджетной подпрограммы 100 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда" изложить в следующей редакции:
"100 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда";
наименование бюджетной подпрограммы 101 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет средств республиканского бюджета" изложить в следующей редакции:
"101 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет средств республиканского бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 251 с бюджетной программой 011 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"251 Управление земельных отношений области
011 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 271 "Управление строительства области":
наименование бюджетной программы 014 "Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда" изложить в следующей редакции:
"014 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда";
наименование бюджетной программы 027 "Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" изложить в следующей редакции:
"027 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
наименование бюджетной программы 008 "Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" изложить в следующей редакции:
"008 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
по администратору бюджетных программ 281 "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
наименование бюджетной программы 012 "Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда" изложить в следующей редакции:
"012 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда";
наименование бюджетной программы 048 "Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" изложить в следующей редакции:
"048 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
по администратору бюджетных программ 283 "Управление по вопросам молодежной политики области":
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
"012 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов";
по администратору бюджетных программ 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области":
наименование бюджетной программы 014 "Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда" изложить в следующей редакции:
"014 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда";
наименование бюджетной программы 034 "Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" изложить в следующей редакции:
"034 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
по администратору бюджетных программ 341 "Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 047 "Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 351 "Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 010 "Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 463 "Отдел земельных отношений района (города областного значения)":
по бюджетной программе 016 "Изъятие земельных участков для государственных нужд":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 020 және 071 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"020 Денсаулық сақтау жүйесін реформалау
071 Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары және концессиялық жобалар бойынша техникалық көмек іс-шараларын іске асыру";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:
213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
027 "Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"138 Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын отбасыларға (адамдарға) мемлекеттік жәрдемақылар";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
228 "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
100 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері"
бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"100 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері";
101 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"101 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 011 бюджеттік бағдарламасы мен 251 - бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"251 Облыстың жер қатынастары басқармасы
011 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
271 "Облыстың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
014 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері"
бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"014 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері";
027 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"027 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері";
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
008 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"008 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері";
281 "Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
012 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"012 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері";
048 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"048 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері";
283 "Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"012 Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру";
288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
014 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"014 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері";
034 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"034 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері";
341 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
047 "Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
351 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
010 "Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
463 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
016 "Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

по бюджетной программе 229 "Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года":
дополнить бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"102 Целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения";
по администратору бюджетных программ 255 "Управление сельского хозяйства области":
по бюджетной программе 009 "Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
по бюджетной программе 032 "Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела":
дополнить бюджетной подпрограммой 117 следующего содержания:
"117 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджету города Астаны на строительство объектов культуры";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана":
дополнить бюджетными подпрограммами 100 и 111 следующего содержания:
"100 Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана
111 Капитальные расходы государственных организаций в области развития языков";
по администратору бюджетных программ 246 "Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан":
по бюджетной программе 005 "Проведение мероприятий по молодежной политике" в наименование внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 343 "Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 019 "Строительство Национального пантеона":

229 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"102 Облыстық бюджеттерге ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
009 "Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
032 "Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 117 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"117 Облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетіне мәдениет объектілерін салуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
9 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 100 және 111 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"100 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету
111 Тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары";
246 "Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
005 "Жастар саясаты жөніндегі қызметті жүзеге асыру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"005 Жастар саясаты жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру";
343 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
019 "Ұлттық пантеон салу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
по бюджетной программе 089 "Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 107 следующего содержания:
"107 Ликвидация и консервация бесхозных нефтегазовых и самоизливающихся гидрогеологических скважин";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
по бюджетной программе 249 "Создание условий для развития животноводства и производства, реализации продукции животноводства":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций в сфере ветеринарии";
дополнить бюджетной программой 269 следующего содержания:
"269 Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для модернизации научных организаций";
в функциональной подгруппе 6 "Земельные отношения":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
по бюджетной программе 259 "Повышение доступности информации о земельных ресурсах":
дополнить бюджетной подпрограммой 103 следующего содержания:
"103 Нормативно-методическое обеспечение в сфере управления земельными ресурсами, геодезии и картографии";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Промышленность":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
по бюджетной программе 090 "Содействие развитию отраслей промышленности и обеспечение промышленной безопасности":
дополнить бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"102 Исследования в области индустриального развития Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 241 следующего содержания:
"241 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "БРК-Лизинг" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов, тракторов и комбайнов в рамках поддержки отечественных производителей автобусов, комбайнов и тракторов";
в функциональной подгруппе 2 "Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
"032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 3 "Водный транспорт":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
по бюджетной программе 092 "Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры":
дополнить бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"102 Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта";
в функциональной подгруппе 4 "Воздушный транспорт":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
по бюджетной программе 093 "Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта":
наименование бюджетной подпрограммы 104 "Целевые трансферты на развитие бюджету Восточно-Казахстанской области на развитие инфраструктуры воздушного транспорта" изложить в следующей редакции:
"104 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инфраструктуры воздушного транспорта";
по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
089 "Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 107 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"107 Иесіз мұнай-газ және өзағар гидрогеологиялық ұңғымаларын жою және консервациялау";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
249 "Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, өткізуге жағдай жасау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"111 Ветеринария саласындағы ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары";
мынадай мазмұндағы 269 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"269 Ғылыми ұйымдарды жаңғырту үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту";
6 "Жер қатынастары" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
259 "Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"103 Жер ресурстарын басқару, геодезия және картография саласында нормативтік әдістемелік қамтамасыз ету";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
1 "Өнеркәсiп" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
090 "Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу және өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"102 Қазақстан Республикасының индустриялық дамуы саласындағы зерттеулер";
мынадай мазмұндағы 241 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"241 Автобустарды, комбайндарды және тракторларды жасаудың отандық өндірушілерін қолдау шеңберінде автобустарды, тракторлар мен комбайндарды лизингке сату бойынша "Қазақстан Даму банкі" АҚ арқылы кейіннен "ҚДБ-Лизинг" АҚ кредиттеу арқылы "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу";
2 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық кіші тобында:
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
3 "Су көлiгi" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
092 "Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"102 Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау";
4 "Әуе көлiгi" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
093 "Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
104 "Шығыс Қазақстан облысының бюджетіне әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуына арналған нысаналы даму трансферттері" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"104 Облыстық бюджеттерге әуе көлігінің инфрақұрылымын дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері";
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 051 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"051 Развитие инфраструктуры воздушного транспорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 240 следующего содержания:
"240 Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 247 "Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 014 следующего содержания:
"014 Создание космической системы научно-технологического назначения";
по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
"032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
по бюджетной программе 087 "Реализация мероприятий в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020":
дополнить бюджетной подпрограммой 112 следующего содержания:
"112 Поддержка деятельности бизнес-инкубаторов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
по бюджетной программе 082 "Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Программы развития регионов до 2020 года":
дополнить бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
"104 Целевые трансферты на развитие бюджету Актюбинской области на строительство административного здания города Актобе".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалар мен 051 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"051 Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 240 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"240 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау";
247 "Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"014 Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін құру";
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
087 "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 112 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"112 Бизнес-инкубаторлар қызметін қолдау";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
082 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалаларда және өңірлерде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"104 Ақтөбе қаласының әкімшілік ғимараты құрылысына Ақтөбе облысының бюджетіне берілетін нысаналы даму трансферттері".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен кейін қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов