Об утверждении натуральных норм технических средств фиксации фактов совершения уголовных, административных правонарушений и действий сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 марта 2018 года № 171. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2018 года № 16811. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 392.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 28.05.2025 № 392 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить натуральные нормы технических средств фиксации фактов совершения уголовных, административных правонарушений и действий сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 сентября 2015 года № 748 "Об утверждении натуральных норм технических средств фиксации фактов совершения уголовных и административных правонарушений и действий сотрудников подразделений дорожно-патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12171, опубликован 26 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Председателям комитетов, начальникам департаментов и самостоятельных управлений центрального аппарата Министерства внутренних дел, департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы и на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан снабжение портативными видеорегистраторами и мультимедийными терминалами зарядки, архивации и хранения данных (система выгрузки данных) подразделений органов внутренних дел осуществлять поэтапно за счет выделяемых средств из республиканского и местных бюджетов на соответствующий финансовый год.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 25.06.2019 № 578 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Департаменту технической службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Балтабаев Н.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках и Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерлерінің іс-әрекеттерін қылмыстық, әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасау фактілерін және тіркеудің техникалық құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 5 наурыздағы № 171 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 25 сәуірде № 16811 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 392 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 28.05.2025 № 392 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерлерінің іс-әрекеттерін қылмыстық, әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасау фактілерін және тіркеудің техникалық құралдарының заттай нормалары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік полициясы бөліністері қызметкерлерінің қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасау фактілерін және іс-әрекетін тіркеудің техникалық құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12171 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 қазанда жарияланды) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 қыркүйектегі № 748 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі орталық аппараты комитеттерінің төрағалары, департаменттері мен дербес басқармаларының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және көліктегі полиция департаменттерінің бастықтарына ішкі істер органдарының бөліністерін портативті бейнетіркегіштермен және деректерді зарядтаудың, архивтеудің және сақтаудың мультимедиялық терминалдарымен (деректерді алу жүйесі) жарақтауды тиісті қаржы жылына арналған республикалық және жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат есебінен кезең-кезеңімен жүзеге асырсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 25.06.2019 № 578 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Техникалық қызмет департаменті (Н.Ә. Балтабаев) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін бір данада ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан и Департамент технической службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Балтабаев Н.А.).
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________Б. Султанов
2 апреля 2018 года
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 5 марта 2018 года № 171
Натуральные нормы технических средств фиксации фактов совершения уголовных, административных правонарушений и действий сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан
Сноска. Натуральные нормы в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 25.06.2019 № 578 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование имущества
Количество
(комплект)
Положенность
Примечание
Срок эксплуатации
1.
Портативный видеорегистратор (видеожетон)
1
На каждого сотрудника патрульной полиции, на каждый наряд (смену) патрульной полиции на транспорте и метрополитене, на каждого участкового инспектора полиции, на каждого сотрудника специального подразделения по борьбе с незаконной миграцией и на каждую дежурную следственно-оперативную группу органов внутренних дел
Для применения при несении службы
7 лет
2.
Мультимедийный терминал зарядки, архивации и хранения данных (система выгрузки данных)
1
На каждый Департамент полиции, Департамент полиции на транспорте, городской, районый, линейный орган, на каждую дежурную часть органов внутренних дел
1 станция до 56 портативных видеорегистраторов
7 лет

3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жаряланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Техникалық қызмет департаментіне (Н.Ә. Балтабаев) жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр полиция генерал-полковнигі Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________Б. Сұлтанов
2018 жылғы 2 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 5 наурыздағы
№ 171 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерлерінің іс-әрекеттерін қылмыстық, әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасау фактілерін және тіркеудің техникалық құралдарының заттай нормалары
Ескерту. Заттай нормалар жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 25.06.2019 № 578 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с №
Мүліктің атауы
саны (жинақ)
Тиесілігі
Ескертпе
Пайдалану мерзімі
1
Портативті бейнетіркегіш (бейнежетон)
1
Патрульдік полициясының әрбір қызметкеріне, Көліктегі және метрополитендегі патрульдік полицияның әрбір нарядына (ауысымына), әрбір учаскелік полиция инспекторына, заңсыз көші-қонға қарсы күрес арнайы бөлінісінің әрбір қызметкеріне және ішкі істер органдарының әрбір кезекші жедел-тергеу тобына.
Қызмет өткеру кезінде қолдану үшін
7 жыл
2.
Деректерді зарядтаудың, архивтеудің және сақтаудың мультимедиялық терминалы (деректерді алу жүйесі)
1
Әрбір полиция департаменті, Көліктегі полиция департаменті, қалалық, аудандық желілік органдарға, әрбір ішкі істер органдарының кезекші бөліміне
1 станция 56 портативті бейнетіркегішке дейін
7 жыл