Об утверждении Правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2018 года № 130 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 23. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2018 года № 16569.
Примечание ИЗПИ!
Совместный приказ утрачивает силу совместным приказом Министра финансов РК от 25.11.2025 № 724 и постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка РК от 27.11.2025 № 74 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 8 статьи 22 и пунктом 9 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Министр финансов Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕТ и Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А. М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящих совместных приказа и постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящих совместных приказа и постановления направление их копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящих совместных приказа и постановления на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 6 ақпандағы № 130 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 26 ақпандағы № 23 бірлескен бұйрығы және қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 наурызда № 16569 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 25 қарашадағы № 724 және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 74 бірлескен бұйрығы және қаулысымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 25.11.2025 № 724 және ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.11.2025 № 74 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығы және қаулысымен.
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 22-бабының 8-тармағына және 26-бабының 9-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрі БҰЙЫРАДЫ және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрық пен қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық пен қаулы тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде олардың қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрық пен қаулыны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящих совместных приказа и постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий совместные приказ и постановление вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
Председатель Национального банка
Республики Казахстан
____________ Д. Акишев
Утверждены
совместными приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 февраля 2018 года № 130 и
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 23
Правила представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Сноска. Правила - в редакции cовместного приказа Министра финансов РК от 07.04.2021 № 312 и постановление Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 08.04.2021 № 53 (вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 8 статьи 22 и пунктом 9 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности.
2. Понятия, используемые в рамках настоящих Правил, применяются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Глава 2. Порядок представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности

4) осы бірлескен бұйрық пен қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық пен қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Д. Ақышев
Бірлескен
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 6 ақпандағы
№ 130 бұйрығымен
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 23 қаулысымен
бекітілген
Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 07.04.2021 № 312 және ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 08.04.2021 № 53 бірлескен бұйрығы мен қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Салық кодексі) 22-бабының 8-тармағына және 26-бабының 9-тармағына сәйкес әзірленді және еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалардың шеңберінде пайдаланылатын ұғымдар "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну тәртібі

3. Органы государственных доходов в ходе налоговой проверки взаимодействуют с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) по получению в отношении проверяемого налогоплательщика заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, для определения сумм по корпоративному подоходному налогу (далее – КПН) в соответствии с пунктом 5 статьи 250 Налогового кодекса.
4. Запрос органов государственных доходов, направленный в уполномоченный орган, содержит следующие сведения:
1) реквизиты страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (наименование, бизнес-идентификационный номер (далее – БИН));
2) проверяемый налоговый период;
3) суммы страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам на конец отчетного налогового периода и на конец отчетного налогового периода предыдущего года, отраженные страховой (перестраховочной) организацией, филиалом страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, в первичных бухгалтерских документах и декларациях по КПН.
5. Уполномоченный орган по запросу органов государственных доходов в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня получения такого запроса в соответствии с Налоговым кодексом представляет:
заключение о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
заключение о соответствии размера страховых резервов по непроизошедшим убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
заключение о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
заключение о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

3. Мемлекеттік кірістер органдары салықтық тексеру барысында Салық кодексінің 250-бабының 5-тармағына сәйкес корпоративтік табыс салығы (бұдан әрі – КТС) бойынша сомаларды айқындау үшін тексерілетін салық төлеушіге қатысты еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны алу бойынша қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органымен (бұдан әрі – уәкілетті орган) өзара іс-қимыл жасайды.
4. Уәкілетті органға мемлекеттік кірістер органдары жіберген сұрау салуда мынадай мәліметтер:
1) Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының деректемелері (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН));
2) тексерілетін салық кезеңі;
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының бастапқы бухгалтерлік құжаттарда және КТС бойынша декларацияларда көрсеткен есепті салық кезеңінің соңындағы және өткен жылдың есепті салық кезеңінің соңындағы еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтерінің сомалары қамтылады.
5. Уәкілетті орган мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша осындай сұрау салуды алған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде Салық кодексіне сәйкес мыналарды:
Осы қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны;
Осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша болмаған залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны;
Осы қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны;
Осы қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсынады.

6. Заключение уполномоченного органа содержит сведения по суммам размеров страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам с отражением причин о соответствии (несоответствии) сумм размеров страховых резервов, результаты которого применяются в ходе налоговой проверки органами государственных доходов.
Заключение уполномоченного органа направляется в органы государственных доходов сопроводительным письмом за подписью заместителя руководителя.
7. Информация и сведения, представленные уполномоченным органом по запросу органов государственных доходов в соответствии с настоящими Правилами, не подлежат разглашению органами государственных доходов какой-либо третьей стороне. Должностные лица и работники органов государственных доходов используют информацию и сведения, полученные в соответствии с настоящими Правилами, исключительно в целях осуществления налоговой проверки.
Глава 3. Пояснение по заполнению заключения
8. Заключение о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям (далее – РНП) требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, заполняется следующим образом:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается БИН страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
3) в графе 3 указывается наименование страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
4) в графе 4 указывается проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по КПН – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РНП на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РНП на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РНП за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РНП на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа;
9) в графе 9 указывается сумма РНП на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РНП за налоговый период по данным уполномоченного органа;

6. Уәкілетті органның қорытындысында сақтандыру резервтерінің мөлшерлері сомаларының сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы себептері көрсетіле отырып, еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерлерінің сомалары бойынша мәліметтер қамтылады, оның нәтижелері мемлекеттік кірістер органдарының салықтық тексеруі барысында қолданылады.
Уәкілетті органның қорытындысы басшы орынбасарының қолы қойылған ілеспе хатпен мемлекеттік кірістер органдарына жіберіледі.
7. Осы қағидаларға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша уәкілетті орган ұсынған ақпаратты және мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдары қандай да бір үшінші тарапқа жария етпейді. Мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлері осы қағидаларға сәйкес алынған ақпаратты және мәліметтерді салықтық тексерулерді жүзеге асыру мақсатында ғана пайдаланады.
3-тарау. Қорытындыны толтыру жөніндегі түсіндірме
8. Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – ЕТСР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды Осы қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төмендегідей толтырылады:
1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының БСН көрсетіледі;
3) 3-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдарға қатысты тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (КТС бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсан аралығындағы күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда КТС бойынша шегерімге жатқызылған салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;

11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по суммам РНП, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.
9. Заключение о соответствии размера страховых резервов по непроизошедшим убыткам (далее – РНУ) требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, заполняется следующим образом:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается БИН страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
3) в графе 3 указывается наименование страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
4) в графе 4 указывается проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по КПН – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РНУ на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РНУ за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РНУ на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа;
9) в графе 9 указывается сумма РНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по суммам РНУ, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.
10. Заключение о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам (далее – РЗНУ) требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, заполняется следующим образом:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается БИН страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
3) в графе 3 указывается наименование страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
4) в графе 4 проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по КПН – календарный год с 1 января по 31 декабря);

11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкессіздік болған жағдайда, себептерін көрсете отырып, ЕТСР сомалары бойынша уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.
9. Болмаған залалдар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – БЗР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төмендегідей толтырылады:
1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының БСН көрсетіледі;
3) 3-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдарға қатысты тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (КТС бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсан аралығындағы күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы БЗР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы БЗР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда КТС бойынша шегерімге жатқызылған салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін БЗР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда есепті кезеңнің соңындағы уәкілетті органның деректері бойынша БЗР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы БЗР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін БЗР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкессіздік болған жағдайда, себептерін көрсете отырып, БЗР сомалары бойынша уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.
10. Мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – МРЗР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды осы қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төмендегідей толтырылады:
1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының БСН көрсетіледі;
3) 3-қорытынды нысанының 3-бағанында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдар бойынша тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (КТС бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсан аралығындағы күнтізбелік жыл);

5) в графе 5 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа;
9) в графе 9 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по суммам РЗНУ, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.
11. Заключение о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам (далее – РПНУ) требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, заполняется следующим образом:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается БИН страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
3) в графе 3 указывается наименование страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
4) в графе 4 указывается проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по КПН – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа;
9) в графе 9 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по суммам РПНУ, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.
Приложение 1
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов по
незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам
требованиям, установленным
законодательством Республики
Казахстан о страховании и
страховой деятельности
форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Реквизиты страховой организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Период
РНП
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___ года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___ года)
сумма разницы по РНП за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
РНП
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ___ года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ___ года)
сумма разницы по РНП за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о соответствии данных налогоплательщика и уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
8
9
10
11
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за
составление заключения)
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
РНП – резервы по незаработанным премиям.
Приложение 2
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов по
незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам
требованиям, установленным
законодательством Республики
Казахстан о страховании и
страховой деятельности
форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по непроизошедшим убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Реквизиты страховой организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Период
РНУ
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___ года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РНУ за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
РНУ
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о соответствии данных налогоплательщика и уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
8
9
10
11
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за
составление заключения)
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
РНУ – резервы по непроизошедшим убыткам.
Приложение 3
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов по
незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам
требованиям, установленным
законодательством Республики
Казахстан о страховании и
страховой деятельности
форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Реквизиты страховой организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Период
РЗНУ
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
РЗНУ
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о соответствии данных налогоплательщика и уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
8
9
10
11
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за
составление заключения)
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
РЗНУ – резервы по заявленным, но неурегулированным убыткам.
Приложение 4
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов по
незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам
требованиям, установленным
законодательством Республики
Казахстан о страховании и
страховой деятельности
форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Реквизиты страховой организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Период
РПНУ
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
РПНУ
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о соответствии данных налогоплательщика и уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
8
9
10
11
___________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за
составление заключения)
Примечание:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
РПНУ – резервы по произошедшим, но незаявленным убыткам.

5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті кезеңінің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңіндегі МРЗР бойынша айырманың КТС бойынша шегерімге жатқызылған сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті кезеңінің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңіндегі МРЗР бойынша айырманың сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, МРЗР сомалары бойынша уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.
11. Болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – БМЗР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды осы қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төмендегідей толтырылады:
1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының БСН көрсетіледі;
3) 3-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдар бойынша тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (КТС бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсан аралығындағы күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті кезеңінің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті кезеңінің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңіндегі БМЗР бойынша айырманың КТС бойынша шегерімге жатқызылған сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті кезеңінің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңіндегі БМЗР бойынша айырманың сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, БМЗР сомалары бойынша уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.
Еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру резервтері
мөлшерінің Қазақстан
Республикасының сақтандыру
және сақтандыру қызметі
туралы заңнамасында
белгіленген талаптарға
сәйкестігі туралы қорытындыны
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
нысан
Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Сақтандыру ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының деректемелері
Кезең
ЕТСР
БСН
Атауы
Салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері алдыңғы салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
ЕТСР
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
Салық төлеуші мен қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы деректерінің сәйкестігі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себебін көрсету)
8
9
10
11
_______________________________________________________________________
(қорытынды жасауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескерту:
БСН – бизнес–сәйкестендіру нөмірі;
ЕТСР – еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша резервтері.
Еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру резервтері
мөлшерінің Қазақстан
Республикасының сақтандыру
және сақтандыру қызметі
туралы заңнамасында
белгіленген талаптарға
сәйкестігі туралы қорытындыны
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
нысан
Болмаған залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Сақтандыру ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының деректемелері
Кезең
БЗР
БСН
Атауы
Салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері алдыңғы салық кезеңі үшін БЗР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
БЗР
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша салық кезеңі үшін БЗР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
Салық төлеуші мен қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы деректерінің сәйкестігі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себебін көрсету)
8
9
10
11
_________________________________________________________________________
(қорытынды жасауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескерту:
БСН – бизнес–сәйкестендіру нөмірі;
БЗР – болмаған залалдар бойынша резервтері.
Еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру резервтері
мөлшерінің Қазақстан
Республикасының сақтандыру
және сақтандыру қызметі
туралы заңнамасында
белгіленген талаптарға
сәйкестігі туралы қорытындыны
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
нысан
Мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Сақтандыру ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының деректемелері
Кезең
МРЗР
БСН
Атауы
Салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері алдыңғы салық кезеңі үшін МРЗР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
МРЗР
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша салық кезеңі үшін МРЗР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
Салық төлеуші мен қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы деректерінің сәйкестігі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себебін көрсету)
8
9
10
11
________________________________________________________________________
(қорытынды жасауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескерту:
БСН – бизнес–сәйкестендіру нөмірі;
МРЗР – мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша резервтері.
Еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру резервтері
мөлшерінің Қазақстан
Республикасының сақтандыру
және сақтандыру қызметі
туралы заңнамасында
белгіленген талаптарға
сәйкестігі туралы қорытындыны
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Сақтандыру ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалының деректемелері
Кезең
БМЗР
БСН
Атауы
Салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері алдыңғы салық кезеңі үшін БМЗР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
БМЗР
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша салық кезеңі үшін БМЗР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
Салық төлеуші мен қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы деректерінің сәйкестігі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себебін көрсету)
8
9
10
11
________________________________________________________________________
(қорытынды жасауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескерту:
БСН – бизнес– әйкестендіру нөмірі;
БМЗР – болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша резервтері.