Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета и правил его формирования
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2018 года № 16509.
В целях реализации пункта 1 статьи 428-1 и пункта 1 статьи 428-2 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.10.2025 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила формирования Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2-1. Установить, что:
строка 63 Перечня действует с 22 октября 2022 года;
строка 110 Перечня действует с 2 апреля 2022 года.
Сноска. Приказ дополнен пунктом 2-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Департаменту налоговой и таможенной политики Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2018 жылғы 21 ақпандағы № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 наурызда № 16509 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 428-1-бабының 1-тармағын және 428-2-бабының 1-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.10.2025 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) бұйрығымен.
1. Қоса берiліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе);
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қосылған құн салығы есепке алу әдiсiмен төленетiн импортталатын тауарлардың тiзбесiн қалыптастыру қағидалары бекiтілсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2-1. Мыналар:
Тізбенің 63-жолы 2022 жылғы 22 қазаннан бастап қолданылады;
Тізбенің 110-жолы 2022 жылғы 2 сәуірден бастап қолданылады деп белгіленсін.
Ескерту. Бұйрық 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Салық және кеден саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года № 67
Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета
Сноска. Перечень - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 21.10.2022 № 74 (вводится в действие с 01.04.2022); с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 02.10.2024 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование
Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (код ТН ВЭД ЕАЭС)
1
2
3
1.
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или изделий (кроме лент, обработанных серой, фитилей и свечей, и бумаги липкой от мух)

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің міндетін атқарушы
Р. Дәленов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
1-қосымша
Қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 21.10.2022 № 74 (01.04.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 02.10.2024 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН коды)
1
2
3
1.
Инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, өсімдіктердің көктеуіне: қарсы құралдар мен өсуін реттеуіштер, бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға бөлшектеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған дезинфекциялайтын және соған ұқсас заттар (күкіртпен өңделген ленталардан, білтелер мен шырақтардан және шыбын жабыстырғыш қағаздан басқа)

3808
1-1.
Ящики КLТ ***
из 3923 10 000 0
2.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7.
Бандаж*
из 4017 00 000 9
8.
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорной конструкции, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей (кроме камней для ручной заточки или полировки и их частей из природного камня; изделий без обрамления, предназначенных для заточки из керамических или силикатных материалов (скарификаторов), используемых в фармацевтической промышленности)
из 6804
9.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1.
Стеллажи для конвейерной линии сборки бытовой техники; антистатический стеллаж; складские паллетные стеллажи; полочные стеллажи; динамический паллетный полочный стеллаж; консольный стеллаж; защитное ограждение ***
из 7308 90 980 9
9-2.
Металлоконструкции из черных металлов ****
из 7308 90 980 9
10.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11.
Оборудование санитарно-техническое из черных металлов (исключая его части), предназначенное для гражданской авиации

3808
1-1.
КLT жәшіктері***
3923 10 000 0-ден
2.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7.
Табан темір*
4017 00 000 9-дан
8.
Агломерацияланған табиғи немесе жасанды жемірден немесе керамикадан жасалған тегістеуге, қайрауға, жылтыратуға, қиюластыруға немесе кесуге арналған басқа материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсіз диірмен, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері және соған ұқсас тіреусіз конструкция бұйымдары (қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастардан және олардың табиғи тастан жасалған бөліктерінен басқа; фармацевтика өнеркәсібінде пайдаланылатын қыш немесе силикаты материалдардан (скарификаторлардан) жасалған қайрауға арналған жиектеусіз бұйымдар)
6804-тен
9.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1.
Тұрмыстық техниканы жинайтын конвейерлік желіге арналған стеллаждар; антистатикалық стеллаж; қойма паллет стеллаждар; сөрелік стеллаждар; динамикалық паллет сөре стеллаждар; консольдық стеллаждар; қорғаныс қоршауы***
7308 90 980 9-ден
9-2.
Қара металдардан жасалған металл конструкциялар ****
7308 90 980 9-дан
10.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11.
Азаматтық авиацияға арналған қара металдардан жасалған санитариялық-техникалық жабдық (оның бөліктерін қоспағанда)

7324 90 000 1
11-1.
Динамометрический ключ индикаторного типа со стрелочным циферблатом, для контролируемой затяжки крепежа ***
из 8204 11 000 0
11-2.
Оснастки для трансферных систем штамповочного оборудования; оснастки для прогрессивной (последовательной) штамповки ***
из 8207 30 100 0
12.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12-1.
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы ****
8402 11 000 9,
8402 12 000 9,
8402 20 000 9,
8402 90 000 9
12-2.
Паропроизводящие котлы прочие, включая комбинированные: прочие ****
8402 19 900 9
12-3.
Котлы центрального отопления и их части ****
8403 10 900 0,
8403 90 900 0
12-4.
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 ****
8404 10 000 0
12-5.
Конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок ****
8404 20 000 0
13.
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацителеновые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них
8405
14.
Турбины на водяном пару и турбины паровые прочие
8406
15.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16-1.
Турбины гидравлические, колеса водяные и регуляторы к ним ****
8410 11 000 0,
8410 12 000 0,
8410 90 000
17.
Двигатели турбореактивные тягой не более 25 кН для гражданских воздушных судов
8411 11 000 1
18.
Двигатели турбореактивные тягой более 25 кН, но не более 44 кН для гражданских воздушных судов
8411 12 100 1
19.
Гидравлические турбины и водяные колеса мощностью более 10 000 кВт
8410 13 000 0
20.
Части, включая регуляторы
8410 90 000
21.
Двигатели турбореактивные для гражданской авиации тягой более 44 кН, но не более 132 кН
из 8411 12 300
22.
Двигатели турбореактивные тягой более 132 кН для гражданской авиации
из 8411 12 800
23.
Двигатели турбовинтовые мощностью не более 1100 кВт для гражданской авиации
8411 21 000
24.
Двигатели турбовинтовые для гражданской авиации мощностью более 1100 кВт, но не более 3730 кВт
8411 22 200 2,
8411 22 200 4
25.
Турбины газовые прочие мощностью не более 5000 кВт для гражданской авиации

7324 90 000 1
11-1.
Бекіткіштерді бақыланатын қатайту үшін бағыттаушы циферблаты бар индикатор типтес динамометрикалық кілт ***
8204 11 000 0-ден
11-2.
Штамптау жабдығының трансферлік жүйелеріне арналған жарақтар; прогрессивті (дәйекті) штамптауға арналған жарақтар ***
8207 30 100 0-ден
12.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12-1.
Бу қазандықтары немесе басқа бу шығаратын қазандықтар ****
8402 11 000 9,
8402 12 000 9,
8402 20 000 9,
8402 90 000 9
12-2.
Құрамдастырылған қазандықтарды қоса алғанда, өзге де бу өндіретін қазандықтар: өзгелері ****
8402 19 900 9
12-3.
Орталық жылыту қазандықтары және оның бөлшектері ****
8403 10 900 0,
8403 90 900 0
12-4.
8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандықтарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдық ****
8404 10 000 0
12-5.
Бу-су немесе басқа бу күштік қондырғыларына арналған конденсаторлар ****
8404 20 000 0
13.
Тазартқыш қондырғылары бар немесе оларсыз газ генераторлары немесе су газы генераторлары; тазартқыш қондырғылары бар немесе оларсыз ацетиленді газ генераторлары және оларға ұқсас газ генераторлары
8405
14.
Су буындағы турбиналар және өзге де бу турбиналары
8406
15.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16-1.
Гидравликалық турбиналар, су дөңгелектері және олардың реттегіштері ****
8410 11 000 0,
8410 12 000 0,
8410 90 000
17.
Азаматтық әуе кемелері үшін арналған тартымы 25 кН-нан аспайтын турбореактивті қозғалтқыштар
8411 11 000 1
18.
Азаматтық әуе кемелері үшін арналған тартымы 25 кН-нан астам, бірақ 44 кН-нан аспайтын турбореактивті қозғалтқыштар
8411 12 100 1
19.
Қуаты 10 000 кВт-тан астам гидравликалық турбиналар мен су доңғалақтары
8410 13 000 0
20.
Реттеушілерді қоса алғанда, бөліктер
8410 90 000
21.
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 44 кН-нан астам, бірақ 132 кН-нан аспайтын турбореактивті двигательдер
8411 12 300-ден
22.
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 132 кН-нан астам турбореактивті қозғалтқыштар
8411 12 800-ден
23.
Азаматтық авиацияға арналған қуаты 1100 кВт-тан аспайтын турбовинтті қозғалтқыштар
8411 21 000
24.
Азаматтық авиацияға арналған қуаты 1100 кВт-тан астам, бірақ 3730 кВт-тан аспайтын турбовинтті қозғалтқыштар
8411 22 200
25.
Азаматтық авиацияға арналған қуаты 5000 кВт-тан аспайтын өзге де газ турбиналары

8411 81 000 1
26.
Турбины газовые прочие мощностью более 5000 кВт для гражданской авиации
8411 82 200 8
27.
Двигатели газотурбинные мощностью более 5000 кВт, но не более 20 000 кВт
из 8411 82 200
28.
Прочие турбины газовые мощностью более 20000 кВт, но не более 50000 кВт
8411 82 600 1, 8411 82 600 8
28-1.
Газовые турбины прочие, мощностью более 50 000 кВт и части ****
8411 82 800 9,
8411 99 009 8
29.
Части турбореактивных и турбовинтовых двигателей для гражданской авиации
8411 91 000 2
30.
Двигатели реактивные, кроме турбореактивных, для гражданской авиации
8412 10 000 1
31.
Силовые установки и двигатели гидравлические линейного действия (цилиндры) для гражданской авиации
8412 21 200 2
32.
Силовые установки и двигатели гидравлические, прочие для гражданской авиации
8412 29 200 1
33.
Силовые установки и двигатели пневматические линейного действия (цилиндры) для гражданской авиации
8412 31 000 1
34.
Силовые установки и двигатели пневматические, прочие для гражданской авиации
8412 39 000 1
35.
Части двигателей и силовых установок для гражданской авиации
8412 90 400 2
35-1.
Насосы центробежные прочие: насосы герметичные центробежные для нагревательных систем и горячего водоснабжения; более 15 мм: насосы канальноцентробежные и насосы вихревые (с боковыми каналами); насосы центробежные прочие: одноступенчатые, многоступенчатые ****
8413 70 300 0,
8413 70 450 0,
8413 70 810 0,
8413 70 890 0
36.
Насосы вакуумные для гражданской авиации
из 8414 10
37.
Насосы роторные поршневые, насосы роторные со скользящими лопастями, насосы молекулярные (вакуумные) и насосы типа Рутс
8414 10 250 0
38.
Компрессоры воздушные на колесных шасси, буксируемые: производительностью более 2 м3/в мин.
8414 40 900 0
39.
Вентиляторы прочие для гражданской авиации
из 8414 51 000 0
40.
Вентиляторы осевые для гражданской авиации
из 8414 59 200 0
40-1.
Вентиляторы осевые; турбокомпрессоры многоступенчатые ****
8414 59 200 0,
8414 80 190 0
41.
Вентиляторы центробежные
8414 59 400 0
42.
Шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см
8414 60 000 8
42-1.
Компрессорная станция ***
из 8414 80 750 0
42-2.
Система вытяжки горячего воздуха; специальный вытяжной шкаф ***
из 8414 80 900 0
42-3.
Системы подачи свежего воздуха ***
из 8415 10 900 0
43.
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно, со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы), прочие

8411 81 000 1
26.
Қуаты 5000 кВт-дан астам, бірақ 20 000 кВт-дан аспайтын газ турбиналы двигательдер
8411 82 200 8-ден
27.
Қуаты 5000 кВт-дан астам, бірақ 20 000 кВт-дан аспайтын газ турбиналы двигательдер
8411 82 200-ден
28.
Қуаты 20000 кВт-тан жоғары, бірақ 50000 кВт-тан аспайтын өзге де газ турбиналары
8411 82 600 1 8411 82 600 8
28-1.
Қуаты 50 000 кВт-тан асатын өзге газ турбиналары және бөліктері ****
8411 82 800 9,
8411 99 009 8
29.
Азаматтық авиацияға арналған турбореактивті және турбовинтті двигательдердің бөлшектері
8411 91 000 2
30.
Азаматтық авиацияға арналған турбореактивтілерден басқа, реактивті қозғалтқыштар
8412 10 000 1
31.
Азаматтық авиацияға арналған күш қондырғылары және желілік әрекеттегі гидравликалық двигательдер (цилиндрлер)
8412 21 200 2
32.
Азаматтық авиацияға арналған өзге де күш қондырғылары мен гидравликалық қозғалтқыштар
8412 29 200 1
33.
Азаматтық авиацияға арналған күш қондырғылары және желілік әрекеттегі пневматикалық қозғалтқыштар (цилиндрлер)
8412 31 000 1
34.
Азаматтық авиацияға арналған өзге де күш қондырғылары мен пневматикалық қозғалтқыштар
8412 39 000 1
35.
Азаматтық авиацияға арналған двигательдер мен күш қондырғыларының бөлшектері
8412 90 400 2
35-1.
Өзге де ортадан тепкіш сорғылар: қыздыру жүйелеріне және ыстық сумен жабдықтауға арналған герметикалық ортадан тепкіш сорғылар; 15 мм-ден астам: арналы-ортадан тепкіш сорғылар мен құйынды сорғылар (қапталды арналары бар); өзге де ортадан тепкіш сорғылар: бір сатылы, көп сатылы****
8413 70 450 0,
8413 70 300 0,
8413 70 810 0,
8413 70 890 0
36.
Азаматтық авиацияға арналған вакуумды сорғылар
8414 10-нан
37.
Роторлы поршеньді сорғылар, жылжымалы қалақтары бар роторлы сорғылар, молекулярлы (вакуумды) сорғылар және Рутс үлгісіндегі сорғылар
8414 10 250 0
38.
Минутына 2 м3-тен астам өнімділігі, буксирге алатын доңғалақты шассидегі әуе компрессорлары
8414 40 900 0
39.
Азаматтық авиацияға арналған өзге де желдеткіштер
8414 51 000 0-ден
40.
Азаматтық авиацияға арналған осьті желдеткіштер
8414 59 200 0-ден
40-1.
Осьті желдеткіштер; көп сатылы турбокомпрессорлар ****
8414 59 200 0,
8414 80 190 0
41.
Ортадан тепкіш желдеткіштер
8414 59 400 0
42.
Көлденеңінен ең үлкен мөлшері 120 см-ден аспайтын тартпалы шкафтар
8414 60 000 8
42-1.
Компрессорлық станция ***
8414 80 750 0-ден
42-2.
Ыстық ауаны сору жүйесі; арнайы сорғыш шкаф***
8414 80 900 0-ден
42-3.
Таза ауа беру жүйелері ***
8415 10 900 0-ден
43.
Ылғалдылығын қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған двигателі мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны баптауға арналған қондырғылар орнатылған тоңазытқыш қондырғысы және салқындату/жылыту циклын ауыстырып қосуға арналған клапанымен (реверсивті жылу сорғылары) жеке реттеле алмайды, өзгелері

из 8415 81 009 0
44.
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно, прочие, со встроенной холодильной установкой, для гражданской авиации
из 8415 82 000 0
45.
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно без встроенной холодильной установки
из 8415 83 000 0
46.
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не регулируется отдельно, кроме подлежащих установке в кабинетах, автомобилях; части
из 8415 81 001 0,
из 8415 82 000 0,
из 8415 90 000
47.
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или для газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства

8415 81 009 0-ден
44.
Азаматтық авиацияға арналған ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен приборлары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны баптауға арналған қондырғылар, тоңазыту қондырғысы орнатылған өзгелері
8415 82 000 0-ден
45.
Ылғалдылығын орнатылған тоңазытқыш қондырғысыз жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар
8415 83 000 0-ден
46.
Кабинеттерде, автомобильдерде орнатуға жататындардан басқа ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған двигателі мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны тазалауға арналған қондырғылар; бөлшектері
8415 81 001 0-ден,
8415 82 000 0-ден,
8415 90 000 9-ден
47.
Сұйық отынға майдаланған қатты отынға арналған немесе газға арналған оттық жанарғылар; механикалық оттықтар, олардың механикалық желтартқыш торларын, механикалық күл аластағыштарын қоса алғанда, және соларға ұқсас қондырғылар

8416
48.
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические
8417
49.
Комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми
8418 10
50.
Морозильные шкафы вертикального типа емкостью не более 900 литров
8418 40
51.
Оборудование холодильное или морозильное прочее
8418 69 000
52.
Тепловые насосы
8418 61 00
53.
Водонагреватели проточные или накопительные (емкостные), неэлектрические; сушилки прочие, для сельскохозяйственной продукции; кофеварки и другие приспособления для приготовления кофе и других горячих напитков; машины, агрегаты и оборудование прочие; части
8419 11 000 0 - 8419 19 000 0,
8419 34 000 0 - 8419 81 200 0,
8419 89-8419 90
54.
Каландры или другие валковые машины, кроме машин для обработки металла или стекла, и валки для них
8420 10
55.
Центрифуги (кроме типа, используемого в лабораториях для медицинских или фармацевтических целей), включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов, (кроме подлежащих использованию для медицинских или фармацевтических целей)
из 8421
55-1.
Установка для очистки стоков окрасочных камер ***
из 8421 21 000 9
56.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57.
Прочее оборудование для фильтрования или очистки прочих газов
8421 39 800 6
58.
Машины посудомоечные (кроме бытовых); оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудования для герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков
8422 19 000 0 - 8422 90 900 0
59.
Весы конвейерные непрерывного взвешивания
из 8423 20 000 0
59-1.
Цифровые весы (с каркасом) ***
из 8423 81 900 0
60.
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза, с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5 000 кг, прочее

8416
48.
Өнеркәсіптік немесе зертханалық ошақтар мен пештер, қоқыс жағатын пештерді қоса алғанда, электрлі емес
8417
49.
Сыртқы есіктері бөлек құрастырылған тоңазытқыш-мұздатқыштар
8418 10
50.
Сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік үлгідегі мұздатқыш шкафтар
8418 40
51.
Өзге де тоңазыту және мұздату жабдығы
8418 69 000
52.
Жылу сорғылар
8418 61 00
53.
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды), электрлік емес су жылытқыштар; ауыл шаруашылығы өнімдеріне арналған өзге де кептіргіштер; кофеқайнатқыштар және кофе және басқа да ыстық сусындар дайындауға арналған басқа да құрылғылар; машиналар, агрегаттар және өзге де жабдықтар; бөлшектері
8419 11 000 0,
8419 19 000 0,
8419 34 000 0-
8419 81 200 0,
8419 89-8419 90
54.
Металл немесе шыны өңдеуге арналған машиналардан басқа, каландрлар немесе басқа да білікті машиналар және оларға арналған біліктер
8420 10
55.
Ортадан тепкіш кептіргіштерді қоса алғанда, центрифугалар (зертханаларда медициналық немесе фармацевтикалық мақсаттар үшін пайдаланылатын түрден басқа); сұйықтықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар (медициналық немесе фармацевтикалық мақсаттар үшін пайдалануға жататындардан басқа)
8421-ден
55-1.
Бояу камераларының ағындарын тазартуға арналған қондырғы ***
8421 21 000 9-дан
56.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57.
Өзге де газды сүзуге немесе тазартуға арналған өзге де жабдықтар
8421 39 800 6
58.
Ыдыс жуатын машиналар (тұрмыстық машиналардан басқа), шөлмектерді немесе басқа да ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; шөлмектерді, қалбырларды толтыруға, тығындауға, жәшіктерді, қаптарды, немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргі соғуға немесе жапсырма желімдеуге арналған жабдық; шөлмектерді, қалыптарды, трубаларды және соларға ұқсас ыдыстарды қақпақшалармен немесе қақпақтармен саңылаусыз тығындауға арналған жабдық; буып-түюге немесе орауға арналған өзге де жабдық (тауарды орау материалының термоқондырғысымен орайтын жабдықты қоса алғанда); сусындарды газдандыруға арналған жабдық
8422 19 000 0-8422 90 900 0
59.
Конвейерлік үздіксіз өлшеу таразылары
8423 20 000 0-ден
59-1.
Цифрлық таразы (каркасы бар) ***
8423 81 900 0-ден
60.
Өлшенетін жүктің ауырлық күшімен іске қосылатын, ең жоғарғы өлшеу салмағы 30 кг-дан астам, бірақ 5000 кг-дан аспайтын есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезімталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа), өзгелері

8423 82 900 0
61.
Пульверизаторы и аналогичные устройства
8424 20 000 0
62.
Машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
8424 30
63.
Устройства прочие: для сельского хозяйства или садоводства
8424 82
63-1.
Устройства прочие: для сельского хозяйства или садоводства, ввезенные в период с 1 апреля 2022 года по 21 октября 2022 года
8424 82
8424 41
8424 49
63-2.
Автоматическая линия окраски отливок мостов и блоков цилиндров; камера порошкового окрашивания бытовой техники; автоматическая камера нанесения эмали на духовки кухонных плит и мини печи * **
из 8424 89 000 9
64.
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты, кроме переносных для автомобилей (кроме для снятия и установки на самолет авиационных двигателей подсубпозиций 8411 12 300 5 и 8411 12 300 6; прочие домкраты и подъемники, гидравлические; домкраты, подъемники, используемые для поднятия транспортных средств: прочие)
из 8425 (кроме 8425 19 000 1, 8425 42 000 0, 8425 49 000 0)
65.
Лебедки прочие с приводом от электрического двигателя для гражданской авиации
из 8425 31 000 0
66.
Лебедки, прочие для гражданской авиации
8425 39 000 4
67.
Судовые деррик краны; краны подъемные, включая кабель краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном, кроме кранов мостовых электрических с грузоподъемностью от 5 до 20 тонн, кранов козловых электрических с грузоподъемностью от 5 до 20 тонн, кранов автомобильных с грузоподъемностью от 10 до 25 тонн
из 8426 (кроме 8426 99 000 0, 8426 91 900 9, 8426 20 000 0)
67-1.
Большие краны; двухтельферная кран-балка (30 тонн) ***
из 8426 11 000 0
68.
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие погрузчики, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием
8427
69.
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги), прочие (кроме лифты (включая подъемники мачтовые): лифты, обеспечивающие скорость движения кабины более 2 метров в секунду; прочие, подъемники скиповые; элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов прочие: ленточные прочие; прочие конвейеры роликовые; эскалаторы и движущиеся пешеходные дорожки; оборудование прочее: разработанные для навески на сельскохозяйственные тракторы; оборудование прочее)
из 8428 (кроме 8428 10 200 1, 8428 10 200 2, 8428 10 200 9, 8428 33 000 0, 8428 39 200 0, 8428 39 200 0, 8428 40 000 0, 8428 90 710 0, 8428 90 800 0)

8423 82 900 0
61.
Бүріккіштер және ұқсас құрылғылар
8424 20 000 0
62.
Бу атқылайтын немесе құм себелейтін машиналар және оларға ұқсас атқылау құрылғылары
8424 30
63.
Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған басқа да құрылғылар
8424 82
63-1.
2022 жылғы 1 сәуірден 2022 жылғы 21 қазан аралығындағы кезеңде әкелінген ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған өзге құрылғылар
8424 82
8424 41
8424 49
63-2.
Көпір құймалары мен цилиндр блоктарын бояудың автоматты желісі; тұрмыстық техниканы ұнтақты бояу камерасы; ас үй плиталарының пештеріне және шағын пештің тұмшапешіне эмаль жағудың автоматты камерасы ***
8424 89 000 9-дан
64.
Төңгершекті көтергіштерден басқа, көтергіш тальдар және көтергіштер; шығырлар және кабестандар; автомобильдерге арналған тасымалды домкраттардан басқа домкраттар (8411 12 300 5 және 8411 12 300 6 қосалқы позицияларының авиациялық қозғалтқыштарын ұшаққа алуға және орнатуға арналған домкраттардан басқа; өзге де домкраттар мен гидравликалық көтергіштер; көлік құралдарын көтеру үшін пайдаланылатын домкраттар, өзге көтергіштер)
8425-тен (8425 19 000 1,
8425 42 000 0,
8425 49 000 0 басқа)
65.
Азаматтық авиацияға арналган электр қозғалтқыштан жетегі бар өзге де шығырлар
8425 31 000 0-ден
66.
Азаматтық авиацияға арналған өзге де шығырлар
8425 39 000 4
67.
Кеменің деррик-крандары; кабель-крандарды қоса алғанда, көтергіш крандар; көтергіш кранмен жарақталған көтергіш жылжымалы фермалар, портальды жүк тиегіштер мен тіркемелер, жүк көтерімділігі 5 тоннадан 20 тоннаға дейін электрлі көпірлі крандарды, жүк көтерімділігі 5 тоннадан 20 тоннаға дейін электрлі төрт тағанды крандарды, жол автокөлік құралдарында монтаж үшін арналған, жүк көтерімділігі 10 тоннадан 25 тоннаға дейін крандардан басқа гидравликалық крандар
8426-дан (8426 99 000 0, 8426 91 900 9, 8426 20 000 0 басқа)
67-1.
Үлкен крандар; екі тельферлік кран-балка (30 тонна) ***
8426 11 000 0-ден
68.
Ашалы қармауышы бар автотиегіштер; көтергіш немесе тиеу-түсіру жабдығымен жарақтандырылған өзге де тиегіштер
8427
69.
Көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсіруге арналған өзге машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтілер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар), өзгелер (діңгекті көтергіштерді қоса алғанда, лифтілерден басқа): кабинаның қозғалыс жылдамдығын секундына 2 метрден артық қамтамасыз ететін лифтілер; өзгелер, скиптік көтергіштер; өзге тауарлар немесе материалдар үшін үздіксіз әрекет ететін элеваторлар мен конвейерлер: өзге таспалылар; өзге роликті конвейерлер; эскалаторлар және қозғалатын жаяу жүргіншілер жолдары; ауыл шаруашылығы тракторларына ілу үшін әзірленген өзге жабдықтар; өзге жабдықтар)
8428-ден (8428 10 200 1, 8428 10 200 2, 8428 10 200 9, 8428 33 000 0, 8428 39 200 0, 8428 40 000 0, 8428 90 710 0, 8428 90 800 0 басқа)

69-1.
Финишный конвейер для участка блока цилиндров и головок блока цилиндров; роликовый конвейер для упаковки; конвейер роликовый напольный без электропривода; автоматическая упаковочная машина (Pet лента) ***
из 8428 39 200 0
70.
Бульдозеры с неповоротным или поворотным отвалом, грейдеры, планировщики, скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные* (кроме; погрузчики одноковшовые фронтальные: прочие лопаты механические, экскаваторы и одноковшовые погрузчики; машины полноповоротные: прочие бульдозеры с неповоротным или поворотным отвалом, прочие грейдеры и планировщики)
из 8429 (кроме 8429 19 000 9, 8429 20 009 9, 8429 51 990 0, 8429 52 900 0, 8429 59 000 0)
71.
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования, разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование для забивки и извлечения свай; снегоочистители плужные и роторные
из 8430 (кроме 8430 69 000 8, 8430 49 000 9, 8430 49 000 1, 8430 20 000 0, 8430 50 000 9, 8430 41 000 8)
72.
Машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок (кроме плугов; бороны дисковые; прочие: рыхлители и культиваторы; бороны; сеялки: прочие)
из 8432 (кроме 8432 10 000 0, 8432 21 000 0, 8432 29 100 0, 8432 29 300 0, 8432 31 190 0, 8432 39 190 0)
73.
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437 (кроме комбайнов зерноуборочных: с момента выпуска которых прошло более 3 лет; комбайны зерноуборочные прочие; комбайны силосоуборочные: самоходные: прочие; косилки прочие: тракторные навесные или прицепные; машины для заготовки сена прочие; пресс-подборщики; части)
8433 (кроме 8433 51 000 1, 8433 51 000 9, 8433 59 110 9 (за исключением селекционных комбайнов), а также кроме жаток прицепных и навесных для уборки зерновых культур с шириной захвата 7, 9, 12, 16 метров товарной позиции 8433 59 850 9 (за исключением жаток для уборки риса, кукурузы, масличных и бобовых культур, подборщиков, жаток с копирующим срезом), 8433 20 500 0,

69-1.
Цилиндр блогы мен цилиндр блогының бас жағына арналған әрлеу конвейері; орауға арналған роликті конвейер; электр жетегі жоқ еденге қоятын роликті конвейер; автоматты орау машинасы (Pet таспа) ***
8428 39 200 0-ден
70.
Бұрылмайтын немесе бұрылатын күрегi бар бульдозерлер; грейдерлер, жоспарлаушылар, скреперлер, механикалық күректер, эксковаторлар, бiршөмiштi тиегiштер, тегістейтін машиналар, өздігінен жүретін жол аунақтары* (өзгелерден басқа; өзге біршөмішті фронтальды тиегіштер; механикалық басқа күректер, эксковаторлар және біршөмішті тиегіштер, өзге толық айналмалы машиналар, өзге бұрылмайтын немесе бұрылатын күрегi бар бульдозерлер, өзге грейдерлер және жоспарлаушылар)
8429-дан (8429 19 000 9, 8429 20 009 9, 8429 51 990 0, 8429 52 900 0, 8429 59 000 0 басқа)
71.
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кенді тасымалдауға, жоспарлауға, бейіндеуге, әзірлеуге, таптауға, нығыздауға, ойып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен орын алмастыруға арналған өзге де тетіктер; қазықтар қағуға және оларды суырып алуға арналған жабдық; соқалы және роторлы қар тазартқыштар
8430-дан (8430690008, 8430490009, 8430490001, 8430200000, 8430500009, 8430410008 басқа)
72.
Топырақты дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман шаруашылығы машиналары; көгалдарға немесе спорт алаңдарына арналған аунақтар (соқадан басқа; дискілі тырмалар; өзгелер: қопсытқыштар мен культиваторлар; тырмалар; сепкіштер: өзгелер)
8432-ден (8432 10 000 0, 8432 21 000 0, 8432 29 100 0, 8432 29 300 0, 8432 31 190 0, 8432 39 190 0 басқа)
73.
Сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престерді, тайлағыш престерді қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер; пішен орақтары немесе көгал орақтары; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа жұмыртқаны, жеміс өнімдерін немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға арналған машиналар (шығарылған кезінен бастап 3 жылдан астам уақыт өткен астық жинайтын комбайндардан басқа, өзге астық жинайтын комбайндар; сүрлем жинайтын комбайндар: өздігінен жүретіндер: өзгелер; өзге шөп шабатын машиналар: аспалы немесе тіркемелі трактор машиналары; өзге шөп дайындауға арналған машиналар; тайлағыш престер; бөлшектер)
8433 (8433 51 000 1, 8433 51 000 9, 8433 59 110 9 басқа селекциялық комбайндарды қоспағанда), сондай-ақ 8433 59 850 9 тауар позициясының қармау ені 7, 9, 12, 16 метрді құрайтын дәнді дақылдарды жинауға арналған тіркемелі және аспалы дестелегіштерден басқа (күріш, жүгері, майлы және бұршақ дақылдарын жинауға арналған дестелегіштерді, іріктегіштерді, көшіргіш кесіндісі бар дестелегіштерді қоспағанда), 8433 20 500 0,

8433 30 000 0, 8433 40 000 1, 8433 90 000 0)
74.
Машины для заготовки сена прочие, (кроме оборачивателей, граблей боковых и сеноворошилок)
из 8433 30 000 0
75.
части
8433 90 000 0
76.
Установки и аппараты доильные, оборудование для обработки и переработки молока
8434
77.
Прессы, дробилки и аналогичное оборудование для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков
8435
78.
Оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры
8436
79.
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки зерновых или сухих бобовых культур, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах
8437
80.
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения
8438
81.
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона
8439
82.
Оборудование переплетное, включая машины для сшивания книжных блоков
8440
83.
Оборудование для производства изделий из бумажной массы, бумаги или картона, включая резательные машины всех типов, прочее
8441
84.
Машины, аппаратура и оснастка (кроме станков товарных позиций 8456-8465) для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные)
8442
85.
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности
8443 (кроме 8443 91)
86.
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов
8444 00
87.
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах, товарной позиции 8446 или 8447

8433 30 000 0, 8433 40 000 1, 8433 90 000 0)
74.
Шөп дайындауға арналған машиналар (айналмалы, бүйір жақ тырма және шабылған шөпті ауыстыратын машиналардан басқа)
8701 30 000 0-ден
75.
бөліктер
8433 90 000 0
76.
Сауын қондырғылары мен аппараттары, сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдық
8434
77.
Шарап жасауға, сидр, жеміс шырындарын немесе оларға ұқсас сусындар өндіруге арналған престер, ұсатқыштар және оларға ұқсас жабдық
8435
78.
Механикалық немесе қыздырғыш құрылғылары бар тұқым өсіруге арналған жабдықты қоса алғанда, ауыл шаруашылығына, бау-бақшаға, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына немесе омарташылыққа арналған жабдық; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
8436
79.
Тұқымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазартуға, сорттауға: немесе іріктеуге арналған машиналар; ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтан басқа, ұн тарту өнеркәсібіне арналған немесе дәнді немесе құрғақ бұршақ дақылдарын өңдеуге арналған жабдық
8437
80.
Мал немесе ұшпайтын өсімдік тоң майларын немесе майларын, өсімдік немесе шығу тегі микробиологиялық майларды айырып алуға немесе дайындауға арналған жабдықтан басқа, азық-түлік өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдық
8438
81.
Талшықты целлюлоза материалдарынан қоспа шығаруға немесе қағаз немесе картон дайындауға немесе өңдеуге арналған жабдық
8439
82.
Кітап блоктарын тігуге арналған машиналарды қоса алғанда, түптеу жабдығы
8440
83.
Барлық үлгідегі кесетін машиналарды қоса алғанда, қағаз қоспасынан, қағаздан немесе картоннан бұйымдар жасауға арналған өзге де жабдық
8441
84.
Пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа нысандарын дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппаратура және жабдық (8456 - 8465 тауар позицияларының станоктарынан басқа); пластиналар, цилиндрлер және басқа да баспа нысандар; баспа мақсаттары үшін дайындалған пластиналар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, жонылған, ажарланған немесе жылтыратылған)
8442
85.
Пластиналардың, цилиндрлердің және 8442 тауар позициясының басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де принтерлер, көшіру аппараттары мен біріктірілген немесе біріктірілмеген факсимильді аппараттар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
8443 (8443 91 басқа)
86.
Химиялық тоқыма материалдарын жаншуға, созуға, текстурлауға немесе кесуге арналған машиналар
8444 00
87.
Тоқыма талшықтарды дайындауға арналған машиналар; тоқыма жіпті дайындауға арналған иіру, созу немесе орау машиналары және басқа да жабдық; піллә орайтын немесе орайтын (жіңішке орауды қоса алғанда) тоқыма машиналар және оны 8446 немесе 8447 тауар позициясының машиналарында пайдалануға арналған тоқыма жіпті дайындайтын машиналар

8445
88.
Станки ткацкие
8446
89.
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины
8447
90.
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп
8449 00 000 0
91.
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глажения, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппертирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокладывания текстильных материалов (кроме машин гладильных и прессов; частей)
8451 (кроме 8451 30 000, 8451 90 000 0)
92.
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440 автоматические; прочие
8452 21 000 0, 8452 29 000 0
93.
Оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож или для изготовления или ремонта обуви или прочих изделий из шкур или кож, кроме швейных машин
8453
94.
Конвертеры, литейные ковши, изложницы и машины литейные, используемые в металлургии или литейном производстве
8454 (кроме 8454 90 000 0, 8454 20 000 0)
95.
Станы металлопрокатные
8455 10 000 0 - 8455 22 000
96.
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фонтонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электроннолучевых, ионнолучевых или плазменнодуговых процессов, водоструйные резательные машины
8456
97.
Центры обрабатывающие, станки агрегатные однопозиционные и многопозиционные, для обработки металла
8457
97-1.
Токарный станок ***
из 8458 11 200 0
98.
Станки токарные металлорежущие горизонтальные с числовым программным управлением прочие
8458 11 800 0
98-1.
Горизонтальный токарный станок с числовым программным управлением ***
из 8458 19 000 0
99.
Станки токарно-карусельные металлорежущие многоцелевые вертикальные с числовым программным управлением*
из 8458 91 200 9
100.
Станки токарно-карусельные металлорежущие вертикальные с числовым программным управлением с тремя управляемыми осями *
из 8458 91 800 9
101.
Станки токарно-карусельные металлорежущие прочие *

8445
88.
Тоқыма станоктары
8446
89.
Позументтік жіп, перде, шілтер, кесте жіптердің жиегін алуға, таспа немесе тор тоқуға арналған тігін, тоқыма-тігін машиналары және тафтингтік машиналар
8447
90.
Фетр қалпақ жасауға арналған жабдықты қоса алғанда, киіз және фетр немесе тоқыма емес материалдарды бөлшекте немесе пішінде жасауға немесе өңдеуге арналған жабдық; қалпақтар дайындауға арналған қалыптар
8449 00 000 0
91.
Жууға, тазалауға, сынуға, кептіруге, үтіктеуге, бастыруға (материалдарды ыстықтай қалыптау үшін бастыруды қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, иірімжіптерді, маталарды немесе тоқыма бұйымдарын жабынмен қаптауға жабуға немесе өңдеуге арналған жабдық (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және линолеум сияқты едендік төсеніштерді өндіруге пайдаланылатын мата немесе басқа да негізге паста жағуға арналған машиналар; тоқыма маталарды орауға, тарқатуға, жинауға, кесуге немесе тесуге арналған машиналар (үтіктеу машиналары мен пресстерден; бөлшектерден басқа)
8451 (8451 30 000,
8451 90 000 0 басқа)
92.
Тігін машиналары, 8440 тауар позициясының кітап блоктарын тігуге арналған машиналардан басқа; автоматтандырылған; басқалары
8452 21 000 0,
8452 29 000 0
93.
Тігін машиналарынан басқа, теріні немесе былғарыны дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған немесе теріден немесе былғарыдан аяқ-киім немесе басқа бұйымдар дайындауға немесе жөндеуге арналған жабдық
8453
94.
Металлургияда немесе құю өндірісінде пайдаланылатын конвертерлер, құю шөміштері, құймақалыптар және құю машиналары
8454 (8454900000, 8454200000 басқа)
95.
Металл прокаттау орнақтары
8455 10 000 0 -
8455 22 000
96.
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленің, ультрадыбыстық, электроразрядтық, электрохимиялық, электронды-сәулелік, ионды-сәулелік немесе плазмалық-доғалық процестердің көмегімен материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар; суағынды тесетін машиналар
8456
97.
Өңдеу орталықтары, металл өңдеуге арналған бір тұғырлы және көп тұғырлы агрегат станоктары
8457
97-1.
Токарь станогы ***
8458 11 200 0-ден
98.
Сандық бағдарламамен басқарылатын металл кесетін өзге көлденең токарьлық станоктар
8458 11 800 0
98-1.
Сандық басқарылатын көлденең токарь станогы ***
8458 19 000 0-ден
99.
Сандық бағдарламамен басқарылатын металл кесетін көп нысаналы тік токарьлық-тербелмелі станоктар*
8458 91 200 9-ден
100.
Сандық бағдарламамен басқарылатын басқармалы үш осі бар металл кесетін тік токарьлық-тербелмелі станоктар*
8458 91 800 9-дан
101.
Металл кесетін өзге токарьлық-тербелмелі станоктар*

из 8458 99 000 9
102.
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы путем удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 8458
8459
103.
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики при помощи шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зуб о шлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461
8460 (кроме 8460 90 900 9)
104.
Станки продольнострогальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные
8461
105.
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой (кроме прокатных станов); станки для обработки металлов (включая прессы, линии продольной резки и линии поперечной резки) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные, вырубные или высечные (кроме станков для волочения); прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше (кроме прессы гидравлические прочие)
8462 (кроме 8462 90 009 7)
106.
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие
8463
107.
Станки для обработки камня, керамики, бетона, асбоцемента или аналогичных минеральных материалов или для холодной обработки стекла
8464
108.
Станки (включая машины для сборки с помощью гвоздей, скоб, клея или другими способами) для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, твердых пластмасс или аналогичных твердых материалов
8465
108-1.
Штамповая оснастка ***
из 8466 94 000 0
109.
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе
8468
110.
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные (за исключением вычислительных машин предназначенных для майнинга криптовалют)*
8471(кроме 8471 30 000 0, 8471 90 000 0, 8471 50 000 0, 8471 49 000 0)

8458 99 000 9-дан
102.
8458 тауар позициясының токарь станоктарынан басқа (көп мақсатты токарлық станоктарды қоса алғанда), металды кетіру жолымен бұрғылауға, қашап өңдеуге, жоңғылауға, сыртқы немесе ішкі оймалар тесуге арналған металл кесетін станоктар (желілік құрылысты агрегат станоктарын қоса алғанда)
8459
103.
Сыдыра-тегістеу, қайрау, тегістеу, хонингтеу, ысқылау, жылтырату және 8461 тауар позициясының тісті кесу, тісті тегістеу немесе тісті өңдеу станоктарынан басқа, металдар мен қыш металдарды тегістеуші тастардың, қажақтардың және жылтыратушы құралдардың көмегімен басқа да тазалап өңдеу операцияларын орындауға арналған станоктар
8460
(8460909009 басқа)
104.
Бойлап сүргілеу, көлденең сүргілеу, уату, созу, тісті кесу, тісті тегістеу немесе тісті өңдеу, аралау, кесу станоктары және материалды кетіру арқылы металдарды немесе қышметалды өңдеуге арналған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген басқа да станоктар
8461
105.
Металдарды көлемдi қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (сығымдағыштарды қоса алғанда) (илектеу станоктарынан басқа); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престерді, ұзына бойы
кесу желілерін және көлденең кесу желілерін қоса алғанда) (созуға арналған станоктардан басқа); жоғарыда аталмаған металл немесе металл карбидтерді өңдеуге арналған сығымдағыштар (өзге гидравликалық престен басқа)
8462 (8462 90 009 7-ден басқа)
106.
Материалды кетірмей металдарды немесе қышметалды өңдеуге арналған өзге де станоктар
8463
107.
Тас, қыш, бетон, асбестцемент немесе соған ұқсас минералды материалдар өңдеуге арналған немесе шыныны суықтай өңдеуге арналған станоктар
8464
108.
Ағаш, тығын, сүйек, эбонит, қатты пластмассалар немесе соған ұқсас қатты материалдар өңдеуге арналған станоктар (шегенің, қапсырманың, желімнің көмегімен немесе басқа да тәсілдермен жинауға арналған машинаны қоса алғанда)
8465
108-1.
Мөртабан жабдықтары***
8466 94 000 0-ден
109.
8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа кесуге жарамды немесе жарамсыз, төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғарғы температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған жабдық пен аппараттар; газбен жұмыс істейтін беткі жағын термоөңдеуге арналған машиналар мен аппараттар
8468
110.
Есептеу машиналары және олардың блоктары; магнитті немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарға тасымалдауға арналған машиналар және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген машиналар (тау-кен cryptocurrency арналған компьютерлер қоспағанда)*
8471
(8471 30 000 0, 8471900000,
8471500000,
8471490000-ден басқа)

110-1.
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные, ввезенные в период с 1 января 2022 года по 1 апреля 2022 года
8471 (кроме 8471 30 000 0)
111.
Микрокомпьютеры, используемые для осуществления платежей с использованием платежных карточек с устройствами считывания карточек (карт-ридерами)*
из 8471 30 000 0
111-1.
Поточный сканер для сборочной линии бытовой техники ***
из 8471 90 000 0
112.
Импринтеры (imprinter); устройства для персонализации платежных карточек; эмброссеры (embossing machine, embosser); электронные депозитарные машины; кэш-диспенсеры (Cash Dispenser)
из 8472 90 990 0
113.
Машины для сортировки или складывания, или укладки в конверты, или перевязывания почтовой корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания или запечатывания почтовой корреспонденции и машины для наклеивания или гашения почтовых марок
8472 30 000 0
114.
Банкоматы (Automatik teller (Telling) Machine)
8472 90 300 0
115.
Части и принадлежности машин товарной позиции 8471
8473 30
116.
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка
8474 (кроме 8474 32 000 0)
117.
Машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла
8475
118.
Оборудование для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте не поименованное или не включенное
8477
119.
Оборудование для подготовки или приготовления табака, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное
8478 10 000 0
120.
Машины и механические устройства, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8479
121.
Оборудование и комплектующие для изготовления модульных домов, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные

110-1.
Есептеу машиналары және олардың блоктары; магнитті немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасығыштарға тасымалдауға арналған машиналар және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, 2022 жылғы 1 қаңтардан 2022 жылғы 1 сәуір аралығындағы кезеңде әкелінген машиналар
8471 (8471 30 000 0-ден басқа)
111.
Карточкаларды оқитын құрылғылары (карт-ридерлері) бар төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді жүзеге асыру үшін пайдаланылатын микрокомпьютерлер*
8471 30 000 0-ден
111-1.
Тұрмыстық техниканы құрастыру желісіне арналған ағынды сканер ***
8471 90 000 0-ден
112.
Импринтерлер (imprinter); төлем карточкаларын дербестендіруге арналған құрылғылар; эмброссерлер (embossing machine, embosser); электронды депозитарлық машиналар; кэш-диспенсерлер (Cash Dispenser)*
8472 90 990 0-ден
113.
Почта хат-хабарларын сорттауға немесе қаттап салуға немесе конверттерге салуға, немесе байлауға арналған машиналар, почта хат-хабарларын ашуға, жабуға немесе сүргіш салуға арналған машиналар және почта маркаларын желімдеуге немесе тоқтатуға арналған машиналар
8472 30 000 0
114.
Банкоматтар (Automatik teller (Telling) Machine)
8472 90 300 0
115.
8471 тауар позициясы машиналарының бөлшектері мен керек-жарақтары
8473 30
116.
Топырақты, тасты, кенді немесе қатты қалыптағы басқа да минералды қазбаларды (оның ішінде ұнтақ түріндегі және паста түріндегі) сорттауға, електен өткізуге, сепаратордан өткізуге; жууға, ұсақтауға, тартуға, қосуға немесе араластыруға арналған жабдық; қатты минералды отынды, қыш құрамды, қатайып кетпеген цементті, гипс материалдарын немесе басқа да минералды заттарды ұнтақ күйіндегі немесе паста күйіндегі жағдайда агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдық; құмнан құю пішіндерін жасауға арналған қалыптау машиналары
8474 (8474 32 000 0-нан басқа)
117.
Электр немесе электронды шамдарды, түтікшелерді немесе электронды-сәулелік түтікшелерді немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар; шыныны немесе шыны бұйымдарын дайындауға немесе ыстықтай өңдеуге арналған машиналар
8475
118.
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе осы материалдардан өнім шығаруға арналған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген жабдық
8477
119.
Темекі дайындауға және жасауға арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдық
8478 10 000 0
120.
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар машиналар мен механикалық құрылғылар
8479
121.
Жеке функциялары бар модульдік үйлерді дайындауға арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдық және жиынтықтаушылар

131.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
132.
Корпуса подшипников с встроенными шариковыми или роликовыми подшипниками
8483 20 000 0
133.
Корпуса подшипников без встроенных шариковых или роликовых подшипников; подшипники скольжения для валов, для гражданской авиации
из 8483 30
134.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
135.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
136.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
137.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
138.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
139.
Винты для судов, их лопасти из бронзы
8487 10 100 0
140.
Винты для судов и их лопасти прочие
8487 10 900 0
141.
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок), (кроме прочие, номинальной выходной мощностью: более 750 кВт)
8501 (кроме 8501 53 990 0)
142.
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи
8502
143.
Части, предназначенные исключительно или в основном для машин товарной позиции 8501 или 8502
8503 00
143-1.
Источник бесперебойного питания на 20 кВт; на 30 кВт * **
из 8504 40 300 8
143-2.
Трансформаторы прочие: мощностью не более 1 кВА ****
8504 31 800 7
144.
Аккумуляторы никель-кадмиевые силовые прочие
8507 30 800 0
145.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
146.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

131.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
132.
Шарикті және роликті подшипниктер орнатылған подшипниктер корпустары
8483 20 000 0
133.
Азаматтық авиацияға арналған шарикті немесе роликті подшипниктер орнатылмаған подшипниктердің корпустары; біліктер үшін сырғанау подшипниктері
8483 30-дан
134.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
135.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
136.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
137.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
138.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
139.
Кемелерге арналған бұрамалар, олардың қоладан жасалған қалақтары
8487 10 100 0
140.
Кемелерге арналған бұрамалар және олардың қалақтары басқалар
8487 10 900 0
141.
Электр қозғалтқыштары мен генераторлары (электр генераторлық қондырғылардан басқа), (номиналды шығыс қуаты 750 кВт-тан астам өзгелерден басқа)
8501 (8501 53 990 0-ден басқа)
142.
Электргенераторлық қондырғылар және айналмалы электр түрлендіргіштер
8502
143.
Тек қана немесе негізінен 8501 немесе 8502 тауар позицияларының машиналарына арналған бөлшектер
8503 00
143-1.
20 кВт, 30 кВт арналған үздіксіз қуат көзі ***
8504 40 300 8-ден
143-2.
Қуаттылығы 1 кВА-дан аспайтын өзге трансформаторлар ****
8504 31 800 7
144.
Никель-кадмийлі күш аккумуляторлары өзгелері
8507 30 800 0
145.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
146.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

147.
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь (кроме части)
8514 (кроме 8514 90 000 0)
148.
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электроннолучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
8515
148-1.
Испытательная камера искусственного старения оборудования ***
из 8516 10 800 0
149.
Устройства вычислительных машин; коммутаторы для телефонной или телеграфной проводной связи; аппаратура для систем проводной связи на несущей частоте или для цифровых проводных систем связи
8517 62 000 - 8517 71
150.
Аппаратура радиолокационная для гражданских воздушных судов, аппаратура радионавигационная
8526 10 000 1,
8526 91
151.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
152.
Антенны и антенные отражатели всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями
8529 10
153.
Устройства электрические сигнализационные для обеспечения пожарной безопасности или защиты от взлома, используемые в зданиях*
8531 10 300 0
153-1.
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение более 1000 В: выключатели автоматические: прочие; разъединители и прерыватели: элегазовые разъединители заземлители на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем не менее двух монтажных фланцев с крепежными отверстиями, предназначенных для подсоединения внешней аппаратуры, где, по крайней мере, два из монтажных фланцев содержат крепежные отверстия, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм; элегазовые заземлители на напряжение не менее 110 кВ, но не более 550 кВ в корпусе из алюминиевого сплава, содержащем, по крайней мере, два монтажных фланца, предназначенных для подсоединения внешней аппаратуры с крепежными отверстиями, центры которых расположены на окружности диаметром не менее 330 мм, но не более 680 мм ****

147.
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (индукция немесе диэлектрлі шығындар құбылыстарының негізінде жұмыс істейтіндерді қоса алғанда); материалдарды индукция немесе диэлектрлі шығындар құбылыстарының көмегімен термиялық өңдеуге арналған өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдық (бөліктен басқа)
8514 (8514 90 000 0-ден басқа)
148.
Олардың кесу операцияларын орындай алатындығына немесе орындай алмайтындығына қарамастан, электрлі (соның ішінде газды электрмен қыздыру) лазерлік немесе басқа да жарық немесе фотонды, ультрадыбысты, электронды-сәулелі, магнитті-импульсті немесе плазмалы-доғалы төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған машиналар мен аппараттар; металдарды немесе қышметалды ыстық күйінде тозаңдатуға арналған машиналар мен аппараттар
8515
148-1.
Жабдықтарды жасанды тоздырудың сынақ камерасы ***
8516 10 800 0-ден
149.
Есептеуіш машиналардың құрылғылары; телефондық немесе телеграфтық сымды байланысқа арналған коммутаторлар; жеткізгіш жиіліктегі сымды байланыс жүйесіне арналған немесе байланыстың цифрлық сымды жүйесіне арналған аппаратуралар;
8517 62 000- 8517 71
150.
Аззаматтық әуе кемелеріне арналған радиолокациялық, радионавигациялық аппаратура
8526 10 000 1, 8526 91
151.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
152.
Антенналар және барлық үлгідегі антенналық шағылдырғыштар; осы бұйымдар мен бірге пайдаланылатын бөлшектер
8529 10
153.
Ғимараттарда пайдаланылатын, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз етуге немесе сындырудан қорғауға арналған электрлі дабыл беруші құрылғылар*
8531 10 300 0
153-1.
Коммутацияға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне немесе 1000 В-тен артық кернеудегі электр тізбегіне қосуға арналған электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар, бөлгіштер, жатық сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеуді шектегіштер, кернеудің секірмелілігін тежегіштер, ток қабылдағыштар, ток алушылар және өзге де қосқыштар, байланыстырғыш қораптар): автоматты ажыратқыштар: өзгелері; ағытқыштар мен бөлгіштер: сыртқы аппаратураны қосуға арналған бекіту тесіктері бар монтажды ернеудің кемінде екеуін құрайтын алюминий қорытпасының корпусында кемінде 110кВ, бірақ 550 кВ көп емес кернеуге арналған элегазды айырғыш-жерлендіргіш, мұнда, ең көп дегенде, монтажды ернеудің екеуінде ортасы 330 мм кем емес, бірақ 680 мм аспайтын щеңберлі диаметрге орналастырылған бекіту тесіктері болады; сыртқы аппаратураны қосуға арналған бекіту тесіктері бар монтажды ернеудің кемінде екеуін құрайтын алюминий қорытпасының корпусында кемінде 110кВ, бірақ 550 кВ көп емес кернеуге арналған элегазды жерлендіргіш, ортасы 330 мм кем емес, бірақ 680 мм аспайтын щеңберлі диаметрге орналастырылған бекіту тесіктері бар ****

8535 29 000 0,
8535 30 900 2,
8535 30 900 3
154.
Выключатели, переключатели, блоки кнопочных переключателей, контакторы*
8536 20 900 7,
8536 50 800 8
155.
Устройства прочие
8536 90 (кроме 8536 90 010 0, 8536 90 100 0)
155-1.
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие предохранители, гасители скачков напряжения, штепсельные вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение не более 1000 В; соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей: устройства прочие ****
8536 90 850 0
156.
Лампы накаливания прочие, за исключением ламп ультрафиолетового или инфракрасного излучения, на напряжение более 100В
8539 29 920 0
157.
Диоды, транзисторы и аналогичные полупроводниковые приборы; фоточувствительные полупроводниковые приборы, включая фото гальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в панели; светоизлучающие диоды; пьезоэлектрические кристаллы в сборе
из 8541
158.
Схемы электронные интегральные
8542
159.
Машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8543
160.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
160-1.
Проводники электрические на напряжение более 1000 В прочие: с медными проводниками ****
8544 60 100 0
161.
Электроды, используемые в печах
8545 11 00
162.
Электроды графитированные*
из 8545 11008 9
163.
Электроды для электролизных установок*
из 8545 19 000 0
164.
Железнодорожные локомотивы с питанием от внешнего источника электроэнергии (за исключением магистральных локомотивов)
из 8601 10 000 0
165.
Моторные железнодорожные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы, кроме входящих в товарную позицию 8604 с питанием от внешнего источника электроэнергии
из 8603 10 000
166.
Вагоны-цистерны всех типов
8606 10 000 0
167.
Части железнодорожных локомотивов или подвижного состава*
из 8607
168.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
169.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8535 29 000 0,
8535 30 900 2,
8535 30 900 3
154.
Сөндіргіштер, ажыратып қосқыштар, кнопкалы ажыратып қосқыштардың блоктары, контакторлар*
8536 20 900 7,
8536 50 800 8
155.
Өзге де құрылғылар
8536 90 (8536 90 010 0, 8536 90 100 0 басқа)
155-1.
Коммутацияға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне немесе 1000 В-тен артық кернеудегі электр тізбегіне қосуға арналған электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар, бөлгіштер, реле, жатық сақтағыштар, кернеудің секірмелілігін тежегіштер, штепсельді ашалар мен розеткалар, электр шамдарына арналған патрондар және өзге қосқыштар, байланыстырғыш қораптар); оптикалық талшықтар, талшықты-оптикалық бумалар мен кәбілдерге арналған қосқыштар: өзге құрылғылар ****
8536 90 850 0
156.
100 В-дан астам кернеуге ультракүлгін немесе инфрақызыл сәуле шамдарын қоспағанда, өзге де қыздыру шамдары
8539 29 920 0
157.
Диодтар, транзисторлар мен соған ұқсас жартылай өткізгіш құралдар; модульдерге жиналған немесе жиналмаған, панельдерге монтаждалған немесе монтаждалмаған фотогальваникалық элементтерді қоса алғанда, фотосезімтал жартылай өткізгіш құралдар; сәуле шашқыш диодтар; жинақтамадағы пьезоэлектрлік кристалдар
8541-ден
158.
Электронды интегралды сызбалары
8542
159.
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратура
8543
160.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
160-1.
Өзге де 1000 В-тан асатын кернеуге арналған электр өткізгіштері: мыс өткізгіштерімен ****
8544 60 100 0
161.
Пештерде пайдаланылатын электродтар
8545 11 00
162.
Графиттелген электродтар*
8545 11008 9-дан
163.
Электролизді құрылғыларға арналған электродтар
8545 19 000 0-ден
164.
Электр қуатының сыртқы көзінен қоректенетін темір жол локомотивтері (магистральдық локомативтерді қоспағанда)
8601 10 000 0-ден
165.
Электр энергиясының сыртқы көзінен қоректенетін 8604 тауар позициясына кіретіндерден басқа, моторлы темір жол жолаушылар, тауар немесе жүк вагондары, ашық платформалар
8603 10 000-ден
166.
Барлық типті вагон-цистерналар
8606 10 000 0
167.
Темір жол локомотивтерінің немесе жылжымалы құрамның бөлшектері*
8607-ден
168.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
169.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

186.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
187.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
188.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
189.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
190.
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты)
8802 11 000 - 8802 40 00
191.
Шасси и их части для гражданской авиации*
из 8807 20 000 0
192.
Части самолетов прочие для гражданской авиации
из 8807 30 000 0
193.
Суда круизные, экскурсионные, паромы, грузовые суда, баржи и аналогичные плавучие средства для перевозки пассажиров или грузов
8901
194.
Суда рыболовные; плавучие базы и прочие суда для переработки и консервирования рыбных продуктов
8902 00
195.
Буксиры и суда-толкачи
8904 00
196.
Прочие земснаряды
8905 10 900 0
197.
Погружные буровые платформы, предназначенные для бурения нефтяных и газовых скважин глубиной до 6000 м в Каспийском море на глубинах воды не менее 2,5 м, но не более 5,5 м *
из 8905 20 000 0
198.
Прочие морские плавучие маяки, пожарные суда, плавучие краны и прочие суда, для которых судоходные качества являются второстепенными по сравнению с их основными функциями; плавучие доки
8905 90 100
199.
Фотокамеры, специально предназначенные для подводной съемки, аэрофотосъемки или для медицинского или хирургического обследования внутренних органов; камеры, позволяющие проводить сличение, для судебных или криминалистических целей
9006 30 000 0
200.
Проекторы изображений, кроме кинематографических
из 9008 50 000 0
201.
Аппаратура и оборудование для автоматического проявления фотопленок (включая кинопленки) или фотобумаги в рулонах или для автоматической печати на фотобумагу в рулонах
9010 10 000 0
202.
Аппаратура и оборудование для фотолабораторий (включая кинолаборатории), прочие; негатоскопы
9010 50 000 0

186.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
187.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
188.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
189.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
190.
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тікұшақтар, ұшақтар)
8802 11 000-8802 40 00
191.
Азаматтық авиацияға арналған шассилер және олардың бөлшектері
8807 20 000 0-ден
192.
Азаматтық авиацияға арналған ұшақтардың өзге де бөлшектері
8807 30 000 0-ден
193.
Саяхаттық, экскурсиялық кемелер, паромдар, жүк кемелері, баржалар және жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға арналған ұқсас жүзу құралдары
8901
194.
Балық аулау кемелері; жүзбелі базалар және балық өнімдерін қайта өңдеуге және консервілеуге арналған өзге де кемелер
8902 00
195.
Буксирлер және итергіш кемелер
8904 00
196.
Басқа да жер снарядтары
8905 10 900 0
197.
Каспий теңізінде су тереңдігі 2,5 метрден кем емес, бірақ 5,5 метрден аспайтын тереңдігі 6000 метрге дейін мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған батырылмалы бұрғылау платформалары
8905 20 000 0-ден
198.
Кеме қатынасының сапасы олардың негізгі функцияларымен салыстырғанда екінші дәрежелі болып табылатын басқа да жүзбелі теңіз маяктары, өрт сөндіру кемелері, жүзбелі крандар және басқа да кемелер; Жүзбелі доктар
8905 90 100
199.
Су астын суретке түсіруге және әуеден суретке түсіруге, ішкі органдарды медициналық немесе хирургиялық зерттеуге арнайы арналған фотокамералар; сот немесе криминалдық мақсаттарға арналған салыстыру жүргізуге мүмкіндік беретін камералар
9006 30 000 0
200.
Кинематографиялықтан басқа, бейнелердің жобалауыштары
9008 50 000 0-ден
201.
Фотопленкаларды (кинопленкаларды қоса алғанда) немесе орамдағы фотоқағазды автоматты түрде шығаруға немесе орамдағы фотоқағазға автоматты түрде басып шығаруға арналған аппаратура мен жабдық
9010 10 000 0
202.
Фотозертханаларға (кинозертханаларды қоса алғанда) арналған аппаратура мен жабдық, өзгелері; негатоскоптар
9010 50 000 0

202-1.
Комплекс приборов для измерения структуры материалов, в том числе стереомикроскоп ***
из 9011 10 900 0
203.
Приборы и инструменты для аэронавигации или космической навигации (кроме компасов)
9014 20
204.
Приборы и инструменты прочие
9014 80 000 0
205.
Приборы и инструменты геодезические или топографические (включая фотограмметрические), гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические, кроме компасов; дальномеры
9015
205-1.
Комплекс оборудования для проведения неразрушающего контроля отливок, в том числе цифровой микрометр; цифровой штангенциркуль; микрометр ***
из 9017 30 000 0
206.
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок, без механических деталей и сменных фильтров, кроме подлежащих использованию в медицине
из 9020 00 000 0
207.
Прочая аппаратура, основанная на использовании рентгеновского излучения, не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую
из 9022 19 000 0
208.
Прочая аппаратура, основанная на использовании альфа-, бета- или гамма- излучений, не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования*
из 9022 29 000 0
209.
Прочая аппаратура, кроме предназначенной для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая части и принадлежности к аппаратуре, используемой в указанных целях
из 9022 90 000 0
210.
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс)
9024
211.
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры (кроме больничных или ветеринарных), пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства и любые комбинации этих приборов
из 9025
211-1.
Измерительное оборудование температуры нагрева; преобразователь термоэлектрический ***
из 9025 19 800 9
211-2.
Многоканальный термограф для лаборатории; анализатор влажности ***
из 9025 80 400 0
212.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
212-1.
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры) ****

202-1.
Материалдардың құрылымын өлшеуге арналған аспаптар кешені, оның ішінде стереомикроскоп ***
9011 10 900 0-ден
203.
Аэронавигацияға немесе ғарыштық навигацияға арналған құралдар мен аспаптар (компастардан басқа)
9014 20
204.
Өзге де құралдар мен аспаптар
9014 80 000 0
205.
Компастардан басқа, геодезиялық немесе топографиялық (фотограмметриялықты қоса алғанда), гидрографиялық, океанографиялық, гидрологиялық, метеорологиялық немесе геофизикалық, құралдар мен аспаптар; алыстан өлшегіштер
9015
205-1.
Құймаларды бұзбайтын бақылауды жүргізуге арналған жабдықтар кешені, оның ішінде цифрлық микрометр; цифрлық штангенциркуль; микрометр ***
9017 30 000 0-ден
206.
Медицинада пайдалануға жататындардан басқа, механикалық детальдары және ауыспалы сүзгіштері жоқ қорғаныш маскаларынан басқа, өзге де тыныс алу жабдықтары мен газ маскалары*
9020 00 000 0-ден
207.
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтік аппаратураны қоса алғанда, рентген сәулесін пайдалануға негізделген өзге аппаратура, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалануға арналмаған
9022 19 000 0-ден
208.
Алфа-, бета- немесе гамма сәулелерінің әсеріне негізделген медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалануға арналмаған өзге де аппаратура*
9022 29 000 0-ден
209.
Көрсетілген мақсаттарға пайдаланылатын аппаратура бөлшектері мен керек-жарақтарын қоса алғанда, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсатта пайдалануға арналғандардан басқа, өзге де аппаратура
9022 90 000 0-ден
210.
Материалдың (мысалы, металдардың, сүректердің, тоқыма материалдарының, қағаздың, пластмассаның) қаттылығын, төзімділігін, тығыздығын, серпімділік немесе басқа да механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен құрылғылар
9024
211.
Жазатын құрылғысы бар немесе жазатын құрылғысыз ареометрлер мен сұйыққа батырған кезде жұмыс істейтін соған ұқсас аспаптар, термометрлер (ауруханалық немесе ветеринарлықтан басқа), пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер және осы құралдардың кез келген комбинациялары
9025-тен
211-1.
Жылу температурасын өлшеу жабдығы; термоэлектрлік түрлендіргіш ***
9025 19 800 9-дан
211-2.
Зертханаға арналған көпарналы термограф; ылғалдылық анализаторы ***
9025 80 400 0-ден
212.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
212-1.
Сұйықтықтардың немесе газдардың шығысын, деңгейін, қысымын немесе басқа да айнымалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, шығыс өлшегіштер, деңгей көрсеткіштері, манометрлер, жылу өлшегіштер) ****

9026 20 800 0
213.
Не предназначенные для использования в медицине: приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппараты для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы кроме используемых в медицинских целей
из 9027
213-1.
Спектрофотометр ***
из 9027 30 000 0
214.
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета- гамма- рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений
9030
215.
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные
9031
215-1.
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления: приборы и устройства прочие: прочие ****
9032 89 000 0
216.
Исключена приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 21.02.2024 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
216-1.
Шкаф подвесной для стола с покрытием порошковой краской, нанесенной электростатическим методом; шкаф для химических реактивов с покрытием порошковой краской, нанесенной электростатическим методом ***
из 9403 10 930 0
216-2.
Островной стол с сервисными надстройками, покрытый порошковой краской, нанесенной электростатическим методом; сервисная стойка с покрытием порошковой краской, нанесенной электростатическим методом; пристенный стол с покрытием порошковой краской, нанесенной электростатическим методом ***
из 9403 10 980 9
216-3.
Верстак с задней стенкой; стеллажи для комплектующих деталей бытовой техники ***
из 9403 20 800 9
216-4.
Антистатический стол для сборки электродвигателей ***
из 9403 20 800 9
217.
Сборные строительные конструкции из черных металлов: теплицы
9406 90 310 0
218.
Сборные строительные конструкции из черного металла или прочих материалов для заводов по выпуску модульных домов
9406 90 390 8, 9406 90 900 9
219.
Теплицы из прочих материалов*
из 9406 90 900 9
220.
Термосы и вакуумные сосуды прочие в собранном виде объемом не более 0,75 л, предназначенные для искусственного осеменения*
9617 00 000 1
221.
Лошади: чистопородные племенные животные

9026 20 800 0
213.
Медицинада пайдалануға арналмаған: физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ немесе түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектілігін, кеңеюін, үстіңгі бетінің созылуын өлшеуге немесе бақылауға арналған немесе соған ұқсас аспаптар мен аппаратура; жылу, дыбыс немесе дыбыс мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлерді қоса алғанда); медициналық мақсаттарда пайдаланылатындардан басқа микротомалар
9027-ден
213-1.
Спектрофотометр ***
9027 30 000 0-ден
214.
Осциллоскоптар, спектр талдаушылар, 9028 тауар позициясының өлшеу құралдарынан басқа, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған өзге де құралдар мен аппаратура; альфа, бета, гамма, рентген, ғарыш немесе өзге де иондаушы сәулелерді табуға немесе өлшеуге арналған құралдар мен аппаратура
9030
215.
Осы топтың басқа жерлерінде аталмаған немесе енгізілмеген өлшеу немесе бақылау құралдары, құрылғылар мен машиналар; кескіндеу жобалауыштары
9031
215-1.
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған аспаптар мен құрылғылар: өзге де аспаптар мен құрылғылар: өзгелері ****
9032 89 000 0
216.
Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 21.02.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
216-1.
Электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған үстелге арналған аспалы шкаф; электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған химиялық реактивтерге арналған шкаф ***
9403 10 930 0-ден
216-2.
Электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған сервистік бөлшектері бар оқшау үстел; электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған сервистік тірек; электр статикалық әдіспен жағылған ұнтақ бояумен қапталған қабырға үстелі ***
9403 10 980 9-дан
216-3.
Артқы қабырғасы бар жұмыс үстелі; тұрмыстық техниканың құрамдас бөліктеріне арналған стеллаждар ***
9403 20 800 9-дан
216-4.
Электр қозғалтқыштарын жинауға арналған антистатикалық үстел ***
9403 20 800 9-дан
217.
Қара металдардан жиналатын құрылыс құрастырмалары: жылыжайлар
9406 90 310 0
218.
Модульдік үйлер шығаратын зауыттарға арналған қара металдан немесе өзге материалдардан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
940690 390 8
9406 90 900 9
219.
Өзге материалдардан жасалған жылыжайлар*
9406 90 900 9-дан
220.
Қолдан ұрықтандыру үшін көлемі 0,75 л-ден артық емес термостар және жинақталған түрдегі өзге де вакуумдық ыдыстар*
9617 00 000 1
221.
Жылқылар: тегі таза асыл тұқымды жануарлар

9018 31 900 9
245.
Пистолет для искусственного осеменения с дозатором и приборы, и устройства применяемые в ветеринарии
9018 90 840 9
246.
Вагина для искусственного осеменения животных
9018 90 840 9
247.
Сосуды (Дьюара) криогенные,
криохранилища, термосы для транспортировки патологического материала
9617 00 000 0
Примечание:
для целей освобождения от налога на добавленную стоимость товары определяются кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Наименования товаров приведены для удобства пользования.
* номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.
** для юридических лиц, заключивших специальный инвестиционный контракт, и (или) лизинговых компаний, импортирующих товары для таких юридических лиц.
*** - * и **.
**** - для юридических лиц, импортирующих оборудование в целях реализации проектов по строительству, модернизации, расширению и реконструкции объектов тепловой и электроэнергетической отраслей, заключивших инвестиционный контракт, и (или) инвестиционное соглашение на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление генерирующих установок, и (или) лизинговых компаний, импортирующих товары для таких юридических лиц.
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года № 67
Правила формирования Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета
1. Настоящие Правила определяют порядок формирования Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Перечень).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 31.03.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Предложения по внесению дополнений и изменений в Перечень направляются заинтересованными государственными органами, индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами (далее – заявитель) в государственный уполномоченный орган, осуществляющий формирование государственной налоговой и таможенной политики (далее – уполномоченный государственный орган).
3. К предложениям по изменению и дополнению Перечня товарами прилагаются следующие сведения:
1) обоснование необходимости дополнения;

9018 31 900 9
244.
Жануарларды қолдан ұрықтандыруға арналған шприц-аспап (пластмассадан жасалған)
9018 31 100 9
245.
Мөлшерлегіші бар қолдан ұрықтандыруға арналған тапанша және ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар
9018 90 840 9
246.
Жануарларды қолдан ұрықтандыруға арналған қынап
9018 90 840 9
247.
Криогенді ыдыстар (Дьюара),
патологиялық материалдарды тасымалдауға арналған криоқоймалар, термостар
9617 00 000 0
Ескертпе:
Қосылған құн салығынан босату мақсаттары үшін тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодтарымен айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдаланудың қарапайымдылығы үшін берілген.
* тауарлардың номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауымен де анықталады.
** арнайы инвестициялық келісімшарт жасасқан заңды тұлғалар және (немесе) осындай заңды тұлғалар үшін тауарларды импорттайтын лизингтік компаниялар үшін.
*** - * және **.
**** - генерациялайтын қондырғыларды жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық келісім және (немесе) инвестициялық келісімшарт жасасқан, жылу және электр энергетикасы салаларының объектілерін салу, жаңғырту, кеңейту және реконструкциялау жөніндегі жобаларды іске асыру мақсатында жабдықтарды импорттайтын заңды тұлғалар және (немесе) осындай заңды тұлғалар үшін тауарларды импорттайтын лизингтік компаниялар үшін.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
2-қосымша
Қосылған құн есепке алу әдiсiмен төленетiн импортталатын тауарлардың тiзбесiн қалыптастыру қағидасы
1. Осы Қағидалар "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес Қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін (бұдан әрі – Тізбе) қалыптастыру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 31.03.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Тiзбеге толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу жөнiндегi ұсыныстарды мүдделi мемлекеттiк органдар, жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар (бұдан әрi - өтiнiм беруші) мемлекеттiк салық және кеден саясатын қалыптастыруды жүзеге асыратын мемлекеттiк уәкiлеттi органға (бұдан әрi – Уәкiлеттi мемлекеттiк орган) жiбередi.
3. Тiзбенi тауарлармен өзгерістер және толықтыру жөнiндегi ұсыныстарға мынадай мәлiметтер қоса берiледi:
1) толықтыру қажеттiгiнiң негiздемесi;

2) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовой потребности Республики Казахстан в товаре, предлагаемом к включению в Перечень (физический объем);
3) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовых объемах производства аналогичных товаров на территории Республики Казахстан (физический объем) или об отсутствии такого производства;
4) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о необходимости дополнения Перечня предлагаемым к включению товаром;
5) стоимость ввозимого на территорию Республики Казахстан товара, предлагаемого к включению в Перечень (в тенге за 1 единицу товара).
4. К предложениям по исключению из Перечня товаров прилагаются следующие сведения:
1) обоснование необходимости исключения;
2) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовой потребности Республики Казахстан в предлагаемом к исключению из Перечня товара (физический объем);
3) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовых объемах производства аналогичных товаров, указанных в подпунктах 7-1), 7-2) и 7-3) пункта 1 статей 427 и 428 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), на территории Республики Казахстан с указанием наименования производителя (физический объем);
4) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о необходимости исключения из Перечня предлагаемого к исключению товара.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 21.10.2022 № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Уполномоченный государственный орган рассматривает представленные предложения с приложением сведений, указанных в пунктах 3 и (или) 4 настоящих Правил, и представляет заявителю обоснованное заключение о целесообразности дополнения Перечня и (или) исключения из Перечня товаров в течение 30 календарных дней со дня получения предложений уполномоченным государственным органом.
6. При представлении заявителем неполного перечня сведений, предусмотренных в пунктах 3 и (или) 4 настоящих Правил, уполномоченный государственный орган в письменной форме отказывает заявителю в рассмотрении представленных им предложений.
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года № 67
Перечень некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан утративших силу

2) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеге қосуға ұсынылып отырған тауарға Қазақстан Республикасының жылдық қажеттiлiгi (нақты көлемi) туралы қорытындысы;
3) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Қазақстан Республикасының аумағында осындай тауарлар өндiрiсiнiң жылдық көлемi (нақты көлемi) туралы немесе мұндай өндiрiстiң болмауы туралы қорытындысы;
4) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның қосуға ұсынылып отырған тауармен Тiзбенi толықтыру қажеттiлiгi туралы қорытындысы;
5) Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн, Тiзбеге қосуға ұсынылып отырған тауардың құны (тауардың 1 бiрлiгiне теңгемен).
4. Тiзбеден тауарларды алып тастау жөнiндегi ұсыныстарға мынадай мәлiметтер қоса беріледi:
1) алып тастау қажеттiгiнiң негiздемесi;
2) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеден алып тастауға ұсынылып отырған тауарға Қазақстан Республикасының жылдық қажеттiлiгi (нақты көлемi) туралы қорытындысы;
3) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттік органның Қазақстан Республикасының аумағындағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 427 және 428-баптарының 1-тармақтарының 7-1), 7-2) және 7-3) тармақшаларында көрсетілген осындай тауарлар өндiрiсiнiң жылдық көлемi (нақты көлемi) туралы өндiрушiнiң атауы көрсетiлген қорытындысы;
4) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлетті мемлекеттiк органның алып тастауға ұсынылып отырған тауарды Тiзбеден алып тастау қажеттiгі туралы қорытындысы.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 21.10.2022 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Уәкiлеттi мемлекеттiк орган осы Қағиданың 3 және (немесе) 4-тармақтарында көрсетілген мәлiметтермен қоса табыс етiлген ұсыныстарды қарайды және Уәкілеттi мемлекеттiк орган ұсыныстарды алған күнiнен бастап 30 күнтізбелiк күн iшiнде өтiнiм берушiге Тiзбенi толықтырудың және (немесе) Тiзбеден тауарларды алып тастаудың орындылығы туралы негiздi қорытындыны бередi.
6. Өтiнiм берушi осы Қағиданың 3 және (немесе) 4-тармақтарында көзделген мәлiметтердiң толық емес тiзбесiн ұсынған жағдайда, Уәкiлеттi мемлекеттік орган өтiнiм берушi табыс еткен ұсыныстарды қараудан жазбаша нысанда бас тартады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің міндетін
атқарушының
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі

1. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", и правил его формирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10538, опубликованный 8 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 августа 2015 года № 616 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", и правил его формирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12094, опубликованный 6 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет".).
3. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2016 года № 9 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и правил его формирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13051, опубликованный 17 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет".).
4. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 февраля 2017 года № 87 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и правил его формирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14874, опубликованный 15 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.).

1. Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 93 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 10538 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі 8 сәуір 2015 жыл).
2. Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы "Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 93 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 тамыздағы № 616 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 12094 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі 6 қазан 2015 жыл).
3. Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 93 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 9 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 13051 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі 17 ақпандығы 2016 жыл).
4. Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 93 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 87 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 14874 болып тіркелді, Қахақстан Республикасы нормативтық құқықтық актілер эталондық бақылау банкі, 15 науырыз 2017 жыл).

5. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2017 года № 176 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и правил его формирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15113, опубликованный 22 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.).

5. Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 93 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 27 сәуірдегі № 176 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 15113 болып тіркелді Қазақстан Республикасы нормативтық құқықтық актілер эталондық бақылау банкі, 22 мамыр 2017 жыл.).