Об утверждении формы сведений о плательщиках платы за пользование лицензией на занятие отдельными видами деятельности и объектах обложения
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 165. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2018 года № 16487.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 2 статьи 555 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму сведений о плательщиках платы за пользование лицензией на занятие отдельными видами деятельности и объектах обложения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
_________________Е.Кожагапанов
15 февраля 2018 года
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 февраля 2018 года № 165
Форма
Сведения о плательщиках платы за пользование лицензией на занятие отдельными видами деятельности и объектах обложения
Отчетный период __________ квартал 20___ год
Наименование юридических лиц и фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуальных предпринимателей, получивших лицензию
Адрес местонахождения налогоплательщика
БИН/
ИИН
Номер, дата лицензии
Вид лицензируемой деятельности
Годовая
ставка платы
(МРП)
Годовая сумма платы (гр.7 х МРП)
Период пользования лицензией в квартал
(количество месяцев)
Сумма платы, подлежащая внесению в бюджет в текущем квартале

Жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтердің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 165 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 3 наурызда № 16487 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 555-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтердің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның электрондық және қағаз түрдегі көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрінің м.а.
___________________ Е. Қожағапанов
2018 жылғы 15 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 12 ақпандағы
№ 165 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер Есепті кезең 20 ___жылғы _______ тоқсан
Лицензияны алған заңды тұлғалардың атауы және дара кәсіпкерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Салық төлеушінің орналасқан жерінің мекенжайы
БСН /ЖСН
Лицензияның берілген күні және нөмірі
Лицензияланатын қызмет түрі
Төлемақының жылдық мөлшерлемесі
(АЕК)
Төлемақының жылдық сомасы (7-б. х АЕК)
Лицензияны пайдалану кезеңі тоқсанда (ай саны)

(гр.8/12 х гр.9), тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО:
____________________________________________________________ _________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) руководителя (при его             (подпись)
наличии) уполномоченного государственного органа, осуществляющего
соответствующие действия по выдачи лицензий либо лица его
замещающего)
_____________________________________________________________ _________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) работника, ответственного       (подпись)
за составление информации)
МП             Дата составления "___"______________________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы "Сведения о плательщиках платы за пользование лицензией на занятие отдельными видами деятельности и объектах обложения" приведено в приложении к настоящей форме.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
МРП – месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете и действующий на 1 января соответствующего финансового года.
Приложение
к форме "Сведения о
плательщиках платы за
пользование лицензией на
занятие отдельными видами
деятельности и объектах
обложения"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о плательщиках платы за пользование лицензией на занятие отдельными видами деятельности и объектах обложения"
1. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 555 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Форма заполняется должностным лицом, ответственным за составление информации, и ежеквартально в срок не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляется в территориальные органы государственных доходов.
3. Форма подписывается первым руководителем либо лицом его замещающим, должностным лицом, ответственным за составление информации, и скрепляется печатью.
4. В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
5. В графе 2 "Наименование юридических лиц и фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуальных предпринимателей, получивших лицензию" указывается полное наименование юридических лиц или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуальных предпринимателей, получивших лицензию.
6. В графе 3 "Адрес местонахождения налогоплательщика" указывается область, район, город, поселок, село, наименование улицы (проспекта, переулка, микрорайона), номер дома, офиса налогоплательщика.

Ағымдағы тоқсанда бюджетке енгізілуге жататын төлемақы сомасы (8-б./12 х 9-б.), теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ЖИЫНЫ:
_______________________________________________________________       ______________
(Лицензияларды беру бойынша тиісті әрекеттерді жүзеге асыратын уәкілетті       (қолы)
мемлекеттік орган басшысының (ол болған кезде) не оны алмастыратын
тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
_______________________________________________________________ ______________ (Ақпараттарды жасауға жауапты жұмыскердің тегі, аты, әкесінің                   (қолы)
аты (ол болған кезде)
МО                               Жасалған күні 20___ ж. "___" ____________
Ескертпе: "Жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Аббревиатураны ашып жазу:
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
АЕК- республикалық бюджет туралы заңда белгiленген және тиiстi қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіш.
"Жекелеген қызмет түрлерімен
айналысуға арналған
лицензияларды пайдаланғаны
үшін төлемақы төлеушілер және
салық салу объектілері туралы
мәліметтер" нысанына қосымша
"Жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Нысан "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 555-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Нысанды ақпараттарды жасауға жауапты лауазымды тұлға толтырады және тоқсан сайын аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмейтін мерзімде ұсынады.
3. Нысанға бірінші басшы не оны алмастыратын тұлға, сондай-ақ ақпараттарды жасауға жауапты лауазымды тұлға қол қояды және мөрмен бекітіледі.
4. "№" деген 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі. Одан кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
5. "Лицензияны алған заңды тұлғалардың атауы және дара кәсіпкерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)" деген 2-бағанда лицензияны алған заңды тұлғалардың атауы және дара кәсіпкерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі.
6. "Салық төлеушінің орналасқан жерінің мекенжайы" деген 3-бағанда салық төлеушінің облысы, ауданы, қаласы, кенті, ауылы, көшенің атауы (даңғыл, тұйық көше, шағын аудан), үй, кеңсе нөмірі көрсетіледі.

7. В графе 4 "БИН/ИИН" указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2, или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
8. В графе 5 "Номер, дата лицензии" указывается номер, дата лицензии, выданной уполномоченным государственным органом, осуществляющим соответствующие действия по выдачи лицензий, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях".
9. В графе 6 "Вид лицензируемой деятельности" указывается вид лицензии.
10. В графе 7 "Годовая ставка платы (МРП)" указывается годовая ставка платы, исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете.
11. В графе 8 "Годовая сумма платы" платы (гр.7 х МРП) указывается годовая сумма платы, исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете.
12. В графе 9 "Период пользования лицензией в квартал (количество месяцев)" указывается количество месяцев пользования лицензией.
13. В графе 10 "Сумма платы, подлежащая внесению в бюджет в текущем квартале (гр.8/12 х гр.9), тенге" указывается начисленная сумма, подлежащая внесению в бюджет в текущем квартале, в тенге.

7. "БСН/ЖСН" деген 4-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. "Лицензияның берілген күні және нөмірі" деген 5-бағанда "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен лицензияларды беру бойынша тиісті әрекеттерді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органы берген лицензияның нөмірі және күні көрсетіледі.
9. "Лицензияланатын қызмет түрі" деген 6-бағанда лицензиялардың түрі көрсетіледі.
10. "Төлемақының жылдық мөлшерлемесі (АЕК)" деген 7-бағанда республикалық бюджет туралы заңда белгiленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен шыға отырып төлемақының жылдық мөлшерлемесі көрсетіледі.
11. "Төлемақының жылдық сомасы" (7-б х АЕК) деген 8-бағанда республикалық бюджет туралы заңда белгiленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен шыға отырып төлемақының жылдық сомасы көрсетіледі.
12. "Лицензияны пайдалану кезеңі тоқсанда (ай саны)" деген 9-бағанда лицензияны пайдаланған айдың саны көрсетіледі.
13. "Ағымдағы тоқсанда бюджетке енгізілуге жататын төлемақы сомасы (8-б./12 х 9-б.), теңге" деген 10-бағанда ағымдағы тоқсанда бюджетке енгізілуге жататын есепке жазылған сома теңгеде көрсетіледі.