Об утверждении формы уведомления о ввозе (вывозе) товаров, Правил и сроков ее представления
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2018 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2018 года № 16406. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 октября 2025 года № 616
Сноска. Утратил силу приказом финансов РК от 22.10.2025 № 616 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 7 статьи 440 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила и сроки представления уведомления о ввозе (вывозе) товаров согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления о ввозе (вывозе) товаров согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 января 2015 года № 24 "Об утверждении Правил представления уведомления о ввозе (вывозе) товаров" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10284, опубликованный 5 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 651 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 января 2015 года № 24 "Об утверждении Правил представления уведомления о ввозе (вывозе) товаров" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12703, опубликованный 26 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

Тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаның нысанын, оны ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 6 ақпандағы № 131 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 21 ақпанда № 16406 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 қазандағы № 616 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 22.10.2025 № 616 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 440-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаны ұсыну қағидалары және мерзімі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаның нысаны бекітілсін.
2. Мыналар:
1) "Тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 24 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10284 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 наурызда жарияланған);
2) "Тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 24 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 651 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12703 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 26 қаңтарда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
6 февраля 2018 года № 131
Правила и сроки представления уведомления о ввозе (вывозе) товаров
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления уведомления о ввозе (вывозе) товаров (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 440 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок и сроки представления уведомления о ввозе (вывозе) товаров в следующих случаях:
при временном ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, которые в последующем будут вывезены с территории Республики Казахстан без изменения свойств и характеристик ввезенных товаров;
при временном вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов Евразийского экономического союза, которые в последующем будут ввезены на территорию Республики Казахстан без изменения свойств и характеристик вывезенных товаров;
при ввозе (вывозе) товаров в связи с их передачей в пределах одного юридического лица.
2. Положения настоящих Правил применяются при:
1) временном ввозе (вывозе) товаров:
по договорам имущественного найма (аренды) движимого имущества и транспортных средств;
на выставки и ярмарки;
2) ввозе (вывозе) товаров в связи с их передачей в пределах одного юридического лица.
Глава 2. Порядок и сроки представления уведомления
3. Уведомление представляется в электронном виде по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу.
4. Уведомление представляется налогоплательщиком в орган государственных доходов по месту нахождения (жительства) по каждому договору (контракту), на основании которого осуществлен ввоз (вывоз) товаров, и коду товаров по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности государств-членов Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) отдельно.
5. Уведомление представляется в течение двадцати рабочих дней:
с даты ввоза на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза;
с даты вывоза с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов Евразийского экономического союза.
Уведомление представляется на каждую дату ввоза (вывоза) товаров.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
6 февраля 2018 года № 131
Примечание: Пояснение по заполнении формы уведомления о ввозе (вывозе) товаров приведено в приложении к форме заполнения уведомления о ввозе (вывозе) товаров.
Приложение
к форме уведомления
о ввозе (вывозе) товаров
Пояснение по заполнению формы уведомления о ввозе (вывозе) товаров

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2018 жылғы 6 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
1-қосымша
Тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаны ұсыну қағидалары мен мерзімі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаны ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 440-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және мынадай жағдайларда:
әкелінген тауарлардың өзіндік қасиеттері мен сипаттарын өзгертпей кейіннен Қазақстан Республикасының аумағынан әкетілетін тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелу кезінде;
әкетілген тауарлардың қасиеттері мен сипаттарын өзгертпей кейіннен Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына уақытша әкету кезінде;
оларды бір заңды тұлға шегінде беруге байланысты тауарларды әкелу (әкету) кезінде тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарламаны ұсыну тәртібін және мерзімін айқындайды.
2. Осы Қағидалардың ережелері:
1) тауарларды уақытша әкелу (әкету):
жылжымалы мүлік пен көлік құралдарын мүліктік жалдау (жалға алу) шарттары бойынша;
көрмеде және жәрмеңкеде;
2) оларды бір заңды тұлға шегінде беруге байланысты тауарларды әкелу (әкету) кезінде қолданылады.
2-тарау. Хабарламаны ұсыну тәртібі және мерзімі
3. Хабарлама осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрде ұсынылады.
4. Хабарлама оның негізінде тауарларды әкелу (әкету) жүзеге асырылған әрбір шарт (келісімшарт) және Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) тауарлар коды бойынша салық төлеуші орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органына жеке ұсынылады.
5. Хабарлама:
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген күннен бастап;
Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына әкетілген күннен бастап жиырма жұмыс күн ішінде ұсынылады.
Хабарлама тауарларды әкелудің (әкетудің) әр күніне ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2018 жылғы 6 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту: Тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарлама нысанын толтыру түсініктемесі тауарларды әкелу (әкету) туралы хабарлама нысанының қосымшасында келтірілген.
Тауарды әкелу (әкету) туралы
хабарлама нысанына
қосымша
Тауарды әкелу (әкету) туралы хабарлама нысанын толтыру бойынша түсіндерме

1. В уведомлении отражаются следующие данные:
в строке 1 указывается – индивидуальный идентификационный или бизнес-идентификационный номер налогоплательщика (далее – ИИН, БИН);
в строке 2 указывается наименование или фамилия, имя и отчество (при его наличии) лица, осуществляющего ввоз (вывоз) товаров.
Для юридического лица указываются: наименование в соответствии с учредительными документами, для физического лица – фамилия, имя и отчество (при его наличии) налогоплательщика согласно документам, удостоверяющим личность, для индивидуального предпринимателя – наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
в строке 3 "Перемещение товаров":
ячейка 3 I отмечается при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, которые в последующем будут вывезены с территории Республики Казахстан или при ввозе товаров в связи с их передачей в пределах одного юридического лица;
ячейка 3 II отмечается при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов Евразийского экономического союза, которые в последующем будут ввезены на территории Республики Казахстан или при вывозе товаров в связи с их передачей в пределах одного юридического лица;
в строке 4 "Основание для ввоза (вывоза) товаров":
ячейка 4 I отмечается при временном ввозе (вывозе) товаров на (с) территорию (и) Республики Казахстан с (на) территории (ю) государств-членов Евразийского экономического союза, которые в последующем будут вывезены (ввезены) с (на) территории (ю) Республики Казахстан. В случае отметки в ячейке 4 I производится отметка в ячейке А или В;
ячейка 4 I А отмечается при временном ввозе (вывозе) товаров по договорам имущественного найма (аренды) движимого имущества и транспортных средств;
ячейка 4 I В отмечается при временном ввозе (вывозе) товаров на выставки и ярмарки;
ячейка 4 II отмечается при ввозе (вывозе) товаров на (с) территорию (и) Республики Казахстан с (на) территории (ю) государств-членов Евразийского экономического союза в связи с их передачей в пределах одного юридического лица;
в строке 5 указывается код государств-членов Евразийского экономического союза, на (с) территорию (-и) которого произведен ввоз (вывоз) товаров с (на) территории (-ю) Республики Казахстан;
в строке 6 указывается код валюты, определяемый договором (контрактом), на основании которого осуществлен ввоз (вывоз) товаров и применимый к стоимости товара;
в строке 7 указывается регистрационный номер ранее представленного уведомления в случае повторного представления уведомления в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил;

1. Хабарламада мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бұдан әрі – ЖСН, БСН);
2-жолда тауарларды әкелуді (әкетуді) жүзеге асырған тұлғаның атауы немесе тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
Заңды тұлға үшін атауы құрылтай құжаттарына сәйкес, жеке тұлға үшін жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), дара кәсіпкер үшін атауы дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес көрсетіледі.
"Тауарларды өткізу" деген 3-жолда:
3 I-ұяшық кейіннен Қазақстан Республикасы аумағынан әкетілетін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде немесе оларды бір заңды тұлға шегінде беруге байланысты тауарларды әкелу кезінде белгіленеді;
3 II-ұяшық кейіннен Қазақстан Республикасы аумағына әкелінетін Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына тауарларды әкету кезінде немесе оларды бір заңды тұлға шегінде беруге байланысты тауарларды әкету кезінде белгіленеді;
"Тауарларды әкелу (әкету) үшін негіздеме" деген 4-жолда:
4 I-ұяшық кейіннен Қазақстан Республикасының аумағынан (аумағына) тауарларды әкелуге (әкетуге) болатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан (аумағына) Қазақстан Республикасының аумағына (аумағынан) тауарларды уақытша әкелу (әкету) кезінде белгіленеді. 4 I-ұяшық белгіленген кезде, А немесе В ұяшықтарына белгі қойылады;
4 I А-ұяшық жылжымалы мүлік пен көлік құралдарын мүліктік жалдау (жалға алу) шарттары бойынша тауарларды уақытша әкелу (әкету) кезінде белгіленеді;
4 I В-ұяшық көрме және жәрмеңкеге тауарларды уақытша әкелу (әкету) кезінде белгіленеді;
4 II ұяшық Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан (аумағына) Қазақстан Республикасының аумағына (аумағынан) тауарларды бір заңды тұлға шегінде оларды беруге байланысты әкелу (әкету) кезінде белгіленеді;
5-жолда аумағынан (аумағына) Қазақстан Республикасының аумағына (аумағынан) тауарларды әкелу (әкету) жүзеге асырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің коды көрсетіледі;
6-жолда шартпен (келісім шарт) анықталған негізінде әкелу (әкету) жүзеге асырылған және тауар құнына қолданатын валюта коды көрсетіледі;
7-жолда бұрын ұсынылған хабарламаның тіркеу нөмірі, осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес хабарлама қайтадан берілген жағдайда хабарламаның тіркеу нөмірі көрсетіледі;

в строке 8 указывается 10-значный код товаров по ТН ВЭД ЕАЭС;
в строке 9 указывается полное наименование ввезенных (вывезенных) товаров;
в строке 10 указывается местонахождение ввезенных (вывезенных) товаров согласно договору (контракту), на основании которого осуществлен ввоз (вывоз) товаров;
в строке 11 указываются сведения о договоре (контракте), на основании которого осуществлен ввоз (вывоз) товаров (наименование, дата и номер);
в строке 12 указывается стоимость ввезенных (вывезенных) товаров, определяемая договором (контрактом), на основании которого осуществлен ввоз (вывоз) товаров;
в строке 13 указывается количество ввезенных товаров, соответствующее договору (контракту), на основании которого осуществлен ввоз товаров, и/или товаросопроводительным документам, а также единицы измерения. Данная строка заполняется в случае отметки в ячейке 3 I;
в строке 14 "Срок ввоза товаров":
в ячейке "с" указывается дата ввоза товаров;
в ячейке "по" указывается дата предполагаемого вывоза товаров в соответствии с договором (контрактом). Данная строка заполняется в случае отметки в ячейке 3 I;
в строке 15 указывается количество вывезенных товаров, соответствующее договору (контракту), на основании которого осуществлен вывоз товаров, и/или товаросопроводительным документам, а также единицы измерения. Данная строка заполняется в случае отметки в ячейке 3 II;
в строке 16 "Срок вывоза товаров":
в ячейке "с" указывается дата вывоза товаров;
в ячейке "по" указывается дата предполагаемого ввоза товаров в соответствии с договором (контрактом). Данная строка заполняется в случае отметки в ячейке 3 II;
в поле "Ф.И.О. (при его наличии) налогоплательщика (руководителя)" указываются фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если уведомление представляется физическим лицом, указываются его фамилия, имя и отчество (при его наличии) согласно документам, удостоверяющим личность, для индивидуального предпринимателя – наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
в поле "Дата подачи уведомления" указывается дата представления уведомления в орган государственных доходов;
в поле "Код органа государственных доходов" указывается код органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) налогоплательщика;
в поле "Входящий номер документа" отражается регистрационный номер уведомления.
2. В случае изменения условий договора (контракта) о местонахождении ввезенных (вывезенных) товаров, указанных в уведомлении, налогоплательщик повторно представляет уведомление до истечения срока, указанного в ранее представленном уведомлении.
В этом случае при представлении уведомления заполняются исключительно следующие данные:
ИИН (БИН) (строка 1);
наименование или Ф.И.О (при его наличии) лица, осуществляющего ввоз (вывоз) товаров (строка 2);
регистрационный номер ранее представленного уведомления (строка 7);
местонахождение ввезенных (вывезенных) товаров (строка 10).
В случае, если до истечения срока нахождения ввезенных (вывезенных) товаров, указанного в уведомлении, взаимным согласием сторон (контрагентов) продлен срок нахождения временно ввезенных (вывезенных) товаров, налогоплательщик повторно представляет уведомление до истечения срока, указанного в ранее представленном уведомлении.
В этом случае при представлении уведомления заполняются исключительно следующие данные:
ИИН (БИН) (строка 1);
наименование или Ф.И.О (при его наличии) лица, осуществляющего ввоз (вывоз) товаров (строка 2);
регистрационный номер ранее представленного уведомления (строка 7);
договор (контракт), на основании которого осуществлен ввоз (вывоз), дата и номер договора (контракта), на основании которого осуществлен ввоз (вывоз) (строка 11);

8-жолда ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауарлардың 10 таңбалық коды көрсетіледі;
9-жолда әкелінген (әкетілген) тауарлардың толық атауы көрсетіледі;
10-жолда оның негізінде тауарларды әкелу (әкету) жүзеге асырылған шартқа (келісімшарт) сәйкес әкелінген (әкетілген) тауарлардың орналасқан орны көрсетіледі;
11-жолда оның негізінде тауарларды әкелу (әкету) жүзеге асырылған шарт (келісімшарт) туралы мәліметтер (атауы, күні және нөмірі) көрсетіледі;
12-жолда оның негізінде тауарларды әкелу (әкету) жүзеге асырылған шартта (келісімшартта) айқындалатын әкелінген (әкетілген) тауарлардың құны көрсетіледі;
13-жолда оның негізінде тауарларды әкелу (әкету) жүзеге асырылған шартқа (келісімшартқа) және/немесе тауарға ілеспе құжаттарға сәйкес әкелінген тауарлардың саны, сондай-ақ өлшем бірлігі көрсетіледі. Аталған жол 3 I ұяшық белгіленген жағдайда толтырылады;
"Тауарларды әкелу мерзімі" деген 14-жолда:
"бастап" ұяшықта тауарларды әкелу күні көрсетіледі;
"дейін" ұяшықта шартқа (келісімшартқа) сәйкес тауарларды болжамдалған әкету күні көрсетіледі. Аталған жол 3 I ұяшық белгіленген жағдайда толтырылады;
15-жолда оның негізінде тауарларды әкету жүзеге асырылған шартқа (келісімшартқа) және/немесе тауарға ілеспе құжаттарға сәйкес әкетілген тауарлардың саны, сондай-ақ өлшем бірлігі көрсетіледі. Аталған жол 3 II ұяшық белгіленген жағдайда толтырылады;
"Тауарларды әкету мерзімі" деген 16-жолда:
"бастап" ұяшықта тауарларды әкету күні көрсетіледі;
"дейін" ұяшықта шартқа (келісімшартқа) сәйкес тауарларды болжамдалған әкелу күні көрсетіледі. Аталған жол 3 II ұяшық белгіленген жағдайда толтырылады;
"Салық төлеушінің (басшының) Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)" деген жолда құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі. Егер хабарламаны жеке тұлға ұсынған болса, жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес салық төлеушінің тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;
"Хабарламаны ұсыну күні" деген жолда хабарламаны мемлекеттік кірістер органына тапсыру күні көрсетіледі;
"Мемлекет кірістер органының коды" деген жолда салық төлеушінің орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекет кірістер органының коды көрсетіледі;
"Құжаттың кіріс нөмірі" деген жолда хабарламаның тіркеу нөмірі көрсетіледі.
2. Хабарламада көрсетілген әкелінген (әкетілген) тауарлардың орналасқан орны туралы шарттың (келісімшарттың) талаптары өзгерген жағдайда, салық төлеуші алдыңғы хабарламада көрсетілген мерзім өткенге дейін хабарламаны қайтадан тапсырады.
Бұл жағдайда хабарламаны ұсыну кезінде тек мынадай деректер:
ЖСН (БСН) (1-жол);
тауарлар әкелуді (әкетуді) жүзеге асыратын тұлғаның атауы немесе Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (2-жол);
алдыңғы ұсынылған хабарламаның тіркеу нөмірі (7-жол);
әкелінген (әкетілген) тауарлардың орналасқан орны (10-жол) толтырылады.
Егер хабарламада көрсетілген әкелінген (әкетілген) тауарлардың тұру мерзімі өткенге дейін тараптардың (контрагенттердің) өзара келісімімен уақытша әкелінген (әкетілген) тауарлардың тұру мерзімі ұзартылған болса, салық төлеуші бұрын тапсырылған хабарламада көрсетілген мерзім өткенге дейін хабарламаны қайтадан тапсырады.
Бұл жағдайда хабарламаны ұсыну кезінде тек мынадай деректер:
ЖСН (БСН) (1-жол);
тауарлар әкелуді (әкетуді) жүзеге асыратын тұлғаның атауы немесе Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (2-жол);
алдыңғы ұсынылған хабарламаның тіркеу нөмірі (7-жол);
оның негізінде әкелу (әкету) жүзеге асырылған шарт (келісімшарт), оның негізінде әкелу (әкету) жүзеге асырылған шарттың (келісімшарттың) күні және нөмірі, шарттың (келісімшарттың) күні толтырылады (11-жол);

срок ввоза (строка 14) или срок вывоза (строка 15).

әкелу мерзімі (14-жол) немесе әкету мерзімі (15-жол) толтырылады.