Об утверждении форм квитанции для сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом и бланка строгой отчетности для принятия наличных денег в случаях, предусмотренных налоговым законодательством
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2018 года № 16382.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 30.09.2025 № 549 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 2 статьи 21, пунктом 3 статьи 552 и пунктом 3 статьи 623 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы:
1) квитанции для сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) бланка строгой отчетности для принятия наличных денег в случаях, предусмотренных налоговым законодательством, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 февраля 2015 года № 98 "Об утверждении форм документов, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10480, опубликован 2 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2016 года № 250 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 февраля 2015 года № 98 "Об утверждении форм документов, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13822, опубликован 4 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтарын және жер салығын жинауға арналған квитанцияның және салық заңнамасында көзделген жағдайларда қолма-қол ақша қабылдау үшін қатаң есептілік бланкінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 71 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 19 ақпанда № 16382 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 549 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 30.09.2025 № 549 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 21-бабының 2-тармағына, 552-бабының 3-тармағына және 623-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған нысандар:
1) салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтарын және жер салығын жинауға арналған квитанция осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) салық заңнамасында көзделген жағдайларда қолма-қол ақша қабылдау үшін қатаң есептілік бланкісі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) көзделген құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 98 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10480 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 2 сәуірде жарияланған);
2) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) көзделген құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 98 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2016 жылғы 23 мамырдағы № 250 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13822 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 января 2018 года № 71
форма
Квитанция
для сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога,
уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом
нысан ЖТ - № 1
форма ФЛ - № 1
КВИТАНЦИЯ
Сериясы
КВИТАНЦИЯ
Серия
Салық төлеушінің Т.А.Ә.
(бар болған жағдайда) ______________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) налогоплательщика
ЖСН (ИИН)
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
Идентификационный номер транспортного средства
Тұрғылықты мекенжайы, телефоны __________________________________
Адрес места жительства, телефон
Салықтың атауы Наименование налога
Салық коды Код налога
Ағымдағы жылға сомасы ТТК (төлемді тағайындау коды) 911 Сумма налога за текущий год КНП (код назначения платежа) 991
Өткен жылдардың бересісі ТТК (төлемді тағайындау коды) 994 Недоимка прошлых лет КНП (код назначения платежа) 994
Өсімпұлдар ТТК (төлемді тағайындау коды) 992 Пени КНП (код назначения платежа) 992
Жиыны Итого
1
2
3
4
5
6
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
Налог на имущество с физических лиц
104102
Елді мекендер жерлеріне жер салығы
Земельный налог на земли населенных пунктов
104302
Елді мекендердің жерлеріне жер салығын қоспағанда, жер салығы
Земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов
104309
Жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
Налог на транспортные средства с физических лиц
104402
Барлығы
Всего
Соманы жазумен, бас әріппен, бос қалған жол бойынша-сызықша.
Указать сумму прописью, с заглавной буквы, по свободному остатку поля - прочерк.
___________________________________________________________ тенге ________________ тиын
Салық жинауды жүзеге асырған лауазымды тұлғаның
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда):
__________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, осуществившего сбор налогов
Берген күні: күні
айы
20
жыл
Дата выдачи: день
месяц
20
год
М.О.
Төледім
М.П.
Уплатил
(салық төлеушінің қолы - подпись налогоплательщика)
Алдым
Получил
(лауазымды тұлғаның қолы - подпись должностного лица)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 января 2018 года № 71
форма
Бланк строгой отчетности для принятия наличных денег в случаях, предусмотренных
налоговым законодательством
Корешок квитанции Серия №
Наименование (Ф.И.О. (при его наличии)) плательщика ______________________________ _____________________________________________________________________________
ИИН (БИН) плательщика
Назначение платежа:___________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Сумма платежа_______________________________________________________________ _____________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Наименование уполномоченного государственного органа, выдавшего квитанцию:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Дата выдачи: "____" _________________ 20 ___ г.
Ф.И.О. (при его наличии), подпись
М.П. должностного лица, выдавшего квитанцию:______________________________
____________________________________________________________________
Подпись плательщика ________________________________
Квитанция Серия №
Наименование (Ф.И.О. (при его наличии)) плательщика__________________________ ___________________________________________________________________________
ИИН (БИН) плательщика
Назначение платежа:__________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Сумма платежа_______________________________________________________________ _____________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Наименование уполномоченного государственного органа, выдавшего квитанцию:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Дата выдачи: "____" _________________ 20 ___ г.
Ф.И.О. (при его наличии), подпись
М.П. должностного лица, выдавшего квитанцию:____________________________
_________________________________________________________________
Подпись плательщика ________________________________

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3)-тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 қаңтардағы
№ 71 бұйрығына 1-қосымша
нысан
Салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтарын және жер салығын жинауға арналған квитанция
Нысан ЖТ - № 1
Форма ФЛ - № 1
КВИТАНЦИЯ Сериясы
КВИТАНЦИЯ Серия
Салық төлеушінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) ______________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) налогоплательщика
ЖСН (ИИН)
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
Идентификационный номер транспортного средства
Тұрғылықты мекенжайы, телефоны ________________________________________________
Адрес места жительства, телефон
Салықтың атауы
Наименование налога
Салық коды
Код налога
Ағымдағы жылға сомасы ТТК (төлемді тағайындау коды) 911
Сумма налога за текущий год КНП (код назначения платежа) 991
Өткен жылдардың бересісі ТТК (төлемді тағайындау коды) 994
Недоимка прошлых лет КНП (код назначения платежа) 994
Өсімпұлдар ТТК (төлемді тағайындау коды) 992
Пени КНП (код назначения платежа) 992
Жиыны
Итого
1
2
3
4
5
6
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
Налог на имущество с физических лиц
104102
Елді мекендер жерлеріне жер салығы
Земельный налог на земли населенных пунктов
104302
Елді мекендердің жерлеріне жер салығын қоспағанда, жер салығы
Земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов
104309
Жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
Налог на транспортные средства с физических лиц
104402
Барлығы
Всего
Соманы жазумен, бас әріппен, бос қалған жол бойынша – сызықша.
Указать сумму прописью, с заглавной буквы, по свободному остатку поля – прочерк. __________________________________________________ тенге ________________ тиын
Салық жинауды жүзеге асырған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда): _______________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, осуществившего сбор налогов
Берген күні: күні
ай
20
жыл
Дата выдачи: день
месяц
20
год
М.О. Төледім
М.П. Уплатил
(салық төлеушінің қолы – подпись налогоплательщика)
Алдым
Получил
(лауазымды тұлғаның қолы – подпись должностного лица)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 қаңтардағы
№ 71 бұйрығына 2-қосымша
нысан
Салық заңнамасында көзделген жағдайларда, қолма-қол ақша қабылдау үшін қатаң есептілік бланкі
Квитанцияның түбіртегі Сериясы №
Төлеушінің атауы (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) ___________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Төлеушінің ЖСН (БСН)
Төлемнің мақсаты:_______________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Төлем сомасы __________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(санмен және жазбаша түрде)
Квитанцияны берген уәкілетті мемлекеттік органның атауы: _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Берілген күні: 20__ж."__"________________
Квитанцияны берген лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда),
М.О. қолы:____________________________
_______________________________________________________________________________
Төлеушінің қолы ________________________________________________________________
Квитанция Сериясы №
Төлеушінің атауы (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) _____________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Төлеушінің ЖСН (БСН)
Төлем сомасы _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(санмен және жазбаша түрде) Квитанцияны берген уәкілетті мемлекеттік органның атауы:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Берілген күні: 20__ж."__"________________
Квитанцияны берген лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда),
М.О. қолы:____________________________
_______________________________________________________________________________
Төлеушінің қолы ________________________________________________________________