О внесении изменения в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 468 "Об установлении Правил общего водопользования на водных объектах Костанайской области"
Решение маслихата Костанайской области от 8 декабря 2017 года № 216. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 января 2018 года № 7441. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 12 ноября 2025 года № 251
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 12.11.2025 № 251 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 38 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата от 11 декабря 2015 года № 468 "Об установлении Правил общего водопользования на водных объектах Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6157, опубликовано 11 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әдiлет") следующее изменение:
в Правилах общего водопользования на водных объектах Костанайской области, утвержденных указанным решением:
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. В целях охраны жизни и здоровья граждан, с учетом особенностей региональных условий определить, что не осуществляются:
забор воды для питьевых и хозяйственных нужд из поверхностных и подземных водных объектов в местах, на которые установлен запрет уполномоченным органом в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
купание в местах, где установлены соответствующие запрещающие или предупреждающие знаки;
катания на маломерных судах и других плавучих средствах, в местах, где установлены соответствующие запрещающие или предупреждающие знаки.
На опасных и не оборудованных для отдыха и купания участках водоемов местными исполнительными органами устанавливаются запрещающие и предупреждающие знаки, согласно требованиям приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил безопасности на водоемах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10335).".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Утеулин
Секретарь Костанайского областного маслихата С. Ещанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Тобол-Торгайская бассейновая
инспекция по регулированию
использования и охране водных
ресурсов Комитета по водным
ресурсам Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан"
_________________ Г. Оспанбекова
8 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Департамент охраны общественного
здоровья Костанайской области
Комитета охраны общественного
здоровья Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
________________ О. Бекмагамбетов
8 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного
учреждения "Департамент по
чрезвычайным ситуациям
Костанайской области Комитета
по чрезвычайным ситуациям
Министерства внутренних
дел Республики Казахстан"
________________Т. Какимов
8 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Департамент экологии по
Костанайской области Комитета
экологического регулирования
и контроля Министерства
энергетики Республики Казахстан"
________________ В. Мухамеджанов
8 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление природных
ресурсов и регулирования
природопользования акимата
Костанайской области"
____________________М. Шаимов
8 декабря 2017 года

Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 468 "Қостанай облысының су объектілерінде ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 216 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қаңтарда № 7441 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 2025 жылғы 12 қарашадағы № 251 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 12.11.2025 № 251 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 38-бабы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 468 "Қостанай облысының су объектілерінде ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6157 болып тіркелген, 2016 жылғы 11 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Қостанай облысының су объектілерінде ортақ су пайдалану қағидаларында:
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып:
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласында уәкiлеттi органдар тыйым салған жерлердегі жер үсті және жер асты су объектілерінен ауыз су және шаруашылық қажеттіліктерге су алу;
тиісті тыйым салу немесе ескерту белгілері орнатылған жерлерде шомылу;
тиісті тыйым салу немесе ескерту белгілері орнатылған жерлерде шағын кемелерде және басқа жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтыны айқындалсын.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 34 "Су айдындарындағы қауіпсіздік қағидаларын бекіту туралы" бұйрығының талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10335 болып тіркелген) сәйкес су айдындарының қауіпті және демалу мен шомылу үшін жабдықталмаған учаскелерінде жергілікті атқарушы органдар тыйым салу және ескерту белгілерін орнатады.".
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Утеулин
Қостанай облыстық мәслихатының хатшысы С. Ещанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Су
ресурстары комитетінің Су
ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Тобыл-Торғай
бассейндік инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________Г. Оспанбекова
2017 жылғы 8 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық
сақтау комитетінің Қостанай облысы
Қоғамдық денсаулық сақтау
департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ О. Бекмағамбетов
2017 жылғы 8 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрілігінің Төтенше жағдайлар
комитеті Қостанай облысының Төтенше
жағдайлар департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________________Т. Какимов
2017 жылғы 8 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Энергетика
министрілігі Экологиялық реттеу және
бақылау комитетінің Қостанай облысы
бойынша Экология департаменті"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_______________ В. Мухамеджанов
2017 жылғы 8 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай облысы әкімдігінің
табиғи ресурстар және табиғат
пайдалануды реттеу басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ М. Шаимов
2017 жылғы 8 желтоқсан