Об изменении границ (черт) населенных пунктов Карасайского района
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 17 августа 2017 года № 18-5 и постановление акимата Карасайского района Алматинской области от 17 августа 2017 года № 652. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 14 сентября 2017 года № 4330.
В соответствии с пунктом 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ и акимат Карасайского района ПОСТАНОВИЛ:
1. Границы (черты) населенных пунктов Карасайского района изменить согласно прилагаемым схематическим картам:
1) изменить границу (черту) села Ушконыр Ушконырского сельского округа на 21,9852 гектаров, установив новые границы села Ушконыр общей площадью 903,37 гектаров;
2) изменить границу (черту) села Шалкар Жандосовского сельского округа на 6,15 гектаров, установив новые границы села Шалкар общей площадью 206,15 гектаров;
3) по Айтейскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Айтей на 200,678 гектаров, установив новые границы села Айтей общей площадью 692,532 гектаров;
изменить границу (черту) села Кумарал на 22,146 гектаров, установив новые границы села Кумарал общей площадью 47,601 гектаров;
4) по Райымбекскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Булакты на 4,00 гектаров, установив новые границы села Булакты общей площадью 124,0 гектаров;
изменить границу (черту) села Кыргауылдына 602,3774 гектаров, установив новые границы села Кыргауылды общей площадью 989,1836 гектаров;
изменить границу (черту) села Долан на 219,3380 гектаров, установив новые границы села Долан общей площадью 362,6699 гектаров;
5) по Елтайскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Кокозек на 9,0 гектаров, установив новые границы села Кокозек общей площадью 274,8 гектаров;
изменить границу (черту) села Исаев на 193 гектаров, установив новые границы села Исаев общей площадью 632,5 гектаров.
изменить границу (черту) села Елтай на 66,7905 гектаров, установив новые границы села Елтай общей площадью 465,6705 гектаров;
6) по Умтылскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Алмалыбак на 1028,8947 гектаров, установив новые границы села Алмалыбак общей площадью 1546,8847 гектаров;

Қарасай ауданының елді мекендерінің шекараларын (шектерін) өзгерту туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 17 тамыздағы № 18-5 шешімі және Алматы облысы Қарасай ауданы әкімдігінің 2017 жылғы17 тамыздағы № 652 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 14 қыркүйекте № 4330 болып тіркелді.
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Қарасай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарасай ауданының елді мекендерінің шекаралары (шектері) қоса беріліп отырған схемалық карталарға сәйкес өзгертілсін:
1) Үшқоңыр ауылдық округіндегі Үшқоңыр ауылының шекарасы (шегі) 21,9852 гектарға өзгертіліп, Үшқоңыр ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 903,37 гектар болып белгіленсін;
2) Жандосов ауылдық округіндегі Шалқар ауылының шекарасы (шегі) 6,15 гектарға өзгертіліп, Шалқар ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 206,15 гектар болып белгіленсін;
3) Әйтей ауылдық округі бойынша:
Әйтей ауылының шекарасы (шегі) 200,678 гектарға өзгертіліп, Әйтей ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 692,532 гектар болып белгіленсін;
Құмарал ауылының шекарасы (шегі) 22,146 гектарға өзгертіліп, Құмарал ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 47,601 гектар болып белгіленсін;
4) Райымбек ауылдық округі бойынша:
Бұлақты ауылының шекарасы (шегі) 4,00 гектарға өзгертіліп, Бұлақты ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 124,0 гектар болып белгіленсін;
Қырғауылды ауылының шекарасы (шегі) 602,3774 гектарға өзгертіліп, Қырғауылды ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 989,1836 гектар болып белгіленсін;
Долан ауылының шекарасы (шегі) 219,3380 гектарға өзгертіліп, Долан ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 362,6699 гектар болып белгіленсін;
5) Елтай ауылдық округі бойынша:
Көкөзек ауылының шекарасы (шегі) 9,0 гектарға өзгертіліп, Көкөзек ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 274,8 гектар болып белгіленсін;
Исаев ауылының шекарасы (шегі) 193 гектарға өзгертіліп, Исаев ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 632,5 гектар болып белгіленсін.
Елтай ауылының шекарасы (шегі) 66,7905 гектарға өзгертіліп, Елтай ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 465,6705 гектар болып белгіленсін;
6) Ұмтыл ауылдық округі бойынша:
Алмалыбақ ауылының шекарасы (шегі) 1028,8947 гектарға өзгертіліп, Алмалыбақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 1546,8847 гектар болып белгіленсін;

7) по Жамбылскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Кошмамбет на 57,5040 гектаров, установив новые границы села Кошмамбет общей площадью 575,747 гектаров;
8) по сельскому округу Жибек жолы:
изменить границу (черту) села Турар на 21,2536 гектаров, установив новые границы села Турар общей площадью 365,1036 гектаров.
9) по Райымбекскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Абай на 58,5575 гектаров, установив новые границы села Абай общей площадью 571,6575 гектаров;
10) по Жамбылскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Батан на 14,0000 гектаров, установив новые границы села Батан общей площадью 223,4912 гектаров;
11) по Елтайскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Коктоган на 58,4000 гектаров, установив новые границы села Коктоган общей площадью 115,7900 гектаров.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными совместным решением Карасайского районного маслихата Алматинской области от 20.05.2025 № 36-3 и постановлением акимата Карасайского района Алматинской области от 20.05.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего совместного решения Карасайского районного маслихата и постановления акимата Карасайского района возложить на постоянную комиссию Карасайского районного маслихата "По сельскому хозяйству, озеленению, торговле, охране окружающей среды, экологии, рационального использования земель и природных ресурсов" и на заместителя акима Карасайского района Джапарова Максута Рамазановича.
3. Настоящее совместное решения Карасайского районного маслихата и постановление акимата Карасайского района вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Карасайского
районного маслихата А. Кошкимбаев
Председатель сессии Карасайского
районного маслихата К. Баяманов
Аким Карасайского района М. Бигельдиев

7) Жамбыл ауылдық округі бойынша:
Қошмамбет ауылының шекарасы (шегі) 57,5040 гектарға өзгертіліп, Қошмамбет ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 575,747 гектар болып белгіленсін;
8) Жібек жолы ауылдық округі бойынша:
Тұрар ауылының шекарасы (шегі) 21,2536 гектарға өзгертіліп, Тұрар ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 365,1036 гектар болып белгіленсін.
9) Райымбек ауылдық округі бойынша:
Абай ауылының шекарасы (шегі) 58,5575 гектарға өзгертіліп, Абай ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 571,6575 гектар болып белгіленсін;
10) Жамбыл ауылдық округі бойынша:
Батан ауылының шекарасы (шегі) 14,0000 гектарға өзгертіліп, Батан ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 223,4912 гектар болып белгіленсін;
11) Елтай ауылдық округі бойынша:
Көктоған ауылының шекарасы (шегі) 58,4000 гектарға өзгертіліп, Көктоған ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 115,7900 гектар болып белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 0.05.2025 № 36-3 бірлескен шешімі және Қарасай ауданы әкімдігінің 20.05.2025 № 208 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы бірлескен Қарасай аудандық мәслихатының шешімі мен Қарасай ауданы әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылауды Қарасай аудандық мәслихатының "Ауылшаруашылығы, көгалдандыру, сауда, қоршаған ортаны қорғау, экология, жерді және табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына және Қарасай ауданы әкімінің орынбасары Джапаров Мақсұт Рамазанұлына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Қарасай аудандық мәслихатының шешімі мен Қарасай ауданы әкімдігінің қаулысы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық
мәслихатының хатшысы А. Көшкімбаев
Қарасай аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы Қ. Баяманов
Қарасай ауданының әкімі М. Бигельдиев