О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 сентября 2017 года № 330. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2017 года № 15825.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие для городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения более двух тысяч человек с 1 января 2018 года и для городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения две тысячи и менее человек с 1 января 2020 года.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________Б. Султанов
"__"__________2017 год
Утвержден
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 сентября 2017 года № 330
Перечень некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 330 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 қыркүйекте № 15825 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Ұсынылып отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде оның қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына, сондай-ақ осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық халық саны екі мың адамнан көп аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер үшін - 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап және халық саны екі мың адам және одан аз аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер үшін 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
Т. Сүлейменов
КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің
2017 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 330 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі

1. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 17 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10111, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 27 января 2015 года) внести следующие изменения:
в Правилах передачи государственного имущества в доверительное управление, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) орган управления – уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, осуществляющий права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью) и/или управление государственными юридическими лицами;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
7) учредитель доверительного управления государственным имуществом (далее – учредитель) – уполномоченный орган по государственному имуществу или местный исполнительный орган либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Решение о передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа принимается учредителем, сведения о котором включаются учредителем в электронную базу данных по договорам доверительного управления в течение десяти рабочих дней с даты принятия решения.
Собрание местного сообщества согласовывает решение о передаче в доверительное управление с правом выкупа имущества, приобретенного за счет средств местного самоуправления.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для организации и проведения тендеров или закрытых тендеров учредителем образуется тендерная комиссия.
В состав тендерной комиссии включаются представители учредителя, органа управления и других государственных органов или их территориальных подразделений (по согласованию), Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" и региональных палат предпринимателей (в Комиссии при местных исполнительных органах либо аппаратах акима города районного значения, села, поселка, сельского округа), местных сообществ и иных организаций.
Председатель тендерной комиссии и секретарь являются представителями учредителя. Число членов тендерной комиссии составляет не менее пяти человек. Секретарь не является членом тендерной комиссии.";

1. "Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10111 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларында:
2-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) басқару органы – акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік) акцияларының мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығын және/немесе мемлекеттік заңды тұлғаларды басқаруды жүзеге асыратын тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
7) мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысы (бұдан әрі – құрылтайшы) – мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру туралы шешімді құрылтайшы қабылдайды, ол туралы мәліметті құрылтайшы сенімгерлік басқару шарттары бойынша электрондық деректер базасына шешім қабылданған күннен бастап он жұмыс күні ішінде енгізеді.
Жергілікті қоғамдастық жиналысы жергілікті өзін-өзі басқару қаражаты есебінен иеленген мүлікті кейіннен сатып алу құқығымен беру туралы шешімді мақұлдайды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Құрылтайшы тендерлер немесе жабық тендерлер ұйымдастыру және өткізу үшін тендерлік комиссия құрады.
Тендерлік комиссияның құрамына құрылтайшының, басқару органының және өзге мемлекеттік органдардың немесе олардың аумақтық бөлімшелерінің (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және өңірлік кәсіпкерлер палаталарының (жергілікті атқарушы органдар не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жанындағы комиссияларда), жергілікті қоғамдастықтың және өзге ұйымдардың өкілдері енгізіледі.
Тендерлік комиссияның төрағасы мен хатшы құрылтайшының өкілдері болып табылады. Тендерлік комиссия мүшелерінің саны кемінде бес адамды құрайды. Хатшы тендерлік комиссияның мүшесі болып табылмайды.";

приложение 2 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение (далее – перечень).
2. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 08.072026 № 103 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 02.06.2025 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 211 "Об утверждении типового договора имущественного найма (аренды) государственного имущества" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10479, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 27 марта 2015 года) внести следующее изменение:
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Ежемесячная арендная плата, а также другие платежи (штрафы, пеня) перечисляется нанимателем на контрольный счет наличности местного самоуправления либо на код бюджетной классификации 201501 "Доходы от аренды имущества, находящегося в республиканской собственности" либо на код бюджетной классификации 201504 "Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности области", либо на код бюджетной классификации 201506 "Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы", либо на код бюджетной классификации 201508 "Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа", либо на код бюджетной классификации 201___ "Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа" БИК бенефициара _______, ИИК бенефициара ___________, банк бенефициара _______________.".
5. В приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 212 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10467, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 3 апреля 2015 года) внести следующие изменения:
в Правилах передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду), утвержденных указанным приказом:

көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне (бұдан әрі – тізбе) 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 08.07.2026 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 02.06.2025 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдаудың (жалға берудің) үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 211 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10479 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Ай сайынғы жалдау ақысын, сондай-ақ басқа да төлемдерді (айыппұлдарды, өсімпұлдарды) жалға алушы жергілікті өзін-өзі басқару органының қолма-қол ақшасының бақылау шотына не "Республикалық меншік иелігінде тұрған мүлікті жалға беруден түсетін кірістер" 201501 бюджеттік сыныптама кодына не "Коммуналдық меншік иелігінде тұрған мүлікті жалға беруден түсетін кірістер" 201504 бюджеттік сыныптама кодына не "Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың коммуналдық меншігінде тұрған мүлікті жалға беруден түсетін кірістер" 201506 бюджеттік сыныптама кодына, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруына берілген мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, "Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігінде тұрған мүлікті жалға беруден түсетін кірістер" 201508 бюджеттік сыныптама кодына не "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінде тұрған мүлікті жалға беруден түсетін кірістер" 201 бюджеттік сыныптама кодына бенефициар _______ БСК, бенефициар ____________ ЖСК аударады.".
5. "Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 212 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10467 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларында:

подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) наймодатель – уполномоченный орган по государственному имуществу или местный исполнительный орган (исполнительный орган финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, а также аким города районного значения, села, поселка, сельского округа;";
пункты 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"3. В соответствии с пунктом 3 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" республиканское имущество в имущественный наем (аренду) передает уполномоченный орган по государственному имуществу.
Коммунальное имущество в имущественный наем (аренду) передает местный исполнительный орган или аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа по согласованию с местным сообществом.
В соответствии с пунктом 1-3 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа предоставляют переданное в управление районное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду) физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа.
4. Балансодержатель для передачи излишних и неиспользуемых объектов недвижимости в имущественный наем (аренду) предоставляет наймодателю информацию об объектах содержащих его название, количество, единицу измерения, краткую характеристику, местонахождение, срок предоставления в имущественный наем (аренду), целевое использование.
При наличии иного излишнего и неиспользуемого имущества балансодержатель предоставляет информацию, содержащую его название, количество, краткую характеристику, остаточную стоимость, местонахождение, срок предоставления в имущественный наем, целевое использование. Информация об излишних и неиспользуемых объектах предоставляется без указания предполагаемого арендатора.
Достоверность информации об объекте обеспечивается балансодержателем.
Представленная информация рассматривается наймодателем в течение десяти календарных дней.
По результатам рассмотрения информации об излишних, неиспользуемых объектах, представленной балансодержателем, также по результатам контроля целевого использования государственного имущества, проводимого уполномоченным органом по государственному имуществу или местным исполнительным органом либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, наймодателем принимается одно из следующих решений:

2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жалға беруші – мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты, сондай-ақ аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі;";
3, 4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабының 3-тармағына сәйкес республикалық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган береді.
Коммуналдық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) жергілікті атқарушы орган немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жергілікті қоғамдастықпен келісе отырып береді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабының 1-3-тармағына сәйкес аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері басқаруына берілген аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз мүліктік жалға (жалдауға) береді.
4. Баланс ұстаушы артық және пайдаланылмайтын жылжымайтын объектілерді мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру үшін жалға берушiге объектілердің атауы, саны, өлшем бірлігі, қысқаша сипаттамасы, орналасқан жері, мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру мерзімі, нысаналы пайдаланылуы қамтылған ақпарат береді.
Артық және пайдаланылмайтын өзге мүлкі болған кезде, баланс ұстаушы оның атауы, саны, қысқаша сипатттамасы, қалдық құны, орналасқан жері, мүліктік жалға алуға беру мерзімі, нысаналы пайдаланылуы қамтылған ақпарат береді. Артық және пайдаланылмайтын объектілер туралы ақпарат болжамды жалға алушы көрсетілмей ұсынылады.
Баланс ұстаушы объект туралы ақпараттың шынайылығын қамтамасыз етеді.
Ұсынылған ақпаратты жалға беруші күнтізбелік он күннен асырмай қарайды.
Баланс ұстаушы ұсынған артық, пайдаланылмайтын объектілер туралы ақпаратты қарау нәтижелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты өткізетін мемлекеттік мүліктің мақсатқа сай пайдаланылуын бақылау нәтижелері бойынша жалға беруші:

1) о сдаче объекта в имущественный наем (аренду);
2) об отказе в сдаче объекта в имущественный наем (аренду), в случае принятия наймодателем иного решения по юридической судьбе объекта.
5. Наймодатель в течение пятнадцати календарных дней после принятия решения о сдаче объекта имущественный наем (аренду) по результатам рассмотрения информации, предоставленной балансодержателем в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил или по результатам контроля целевого использования государственного имущества, проводимого уполномоченным органом по государственному имуществу или местным исполнительным органом либо аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа обеспечивает размещение в Реестре следующей информации:
1) сведений об объекте с указанием названия, количества, единицы измерения, краткой характеристики, местонахождения, срока предоставления в имущественный наем (аренду), целевого использования, за исключением объектов, указанных в подпунктах 3) и 8) пункта 7 настоящих Правил;
2) сведений о собственнике и балансодержателе объекта (почтовый адрес, телефон, факс, е-mail);
3) сведений о передаче объекта в имущественный наем (аренду) путем проведения тендера или без проведения тендера в случаях, предусмотренных в пункта 7 настоящих Правил.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. В случае непредоставления победителем документов, согласно пункту 42 настоящих Правил, а также неподписания победителем протокола о результатах тендера или договора в установленные сроки, наймодателем подписывается с использованием ЭЦП акт об отмене результатов тендера, формируемый на веб-портале Реестра.".
6. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 14.02.2019 № 14 (вводится в действие по истечении шести месяцев после дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 14.02.2019 № 14 (вводится в действие по истечении шести месяцев после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
Министерства национальной
экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 2
к Правилам передачи
государственного имущества
в доверительное управление
Форма
Типовой договор доверительного управления
________________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по государственному имуществу или его
территориального подразделения или местного исполнительного органа (исполнительного
органа, уполномоченного местным исполнительным органом на управление коммунальным
имуществом, финансируемого из местного бюджета) либо аппарата акима города районного
значения, села, поселка, сельского округа), именуемый в дальнейшем "Учредитель", в лице
Руководителя ___________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии) действующего на основании
Положения о Комитете государственного имущества и приватизации Министерства
финансов Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра финансов Республики
Казахстан от "__" __________ 20__ года №__, или Положения о
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального подразделения уполномоченного органа по
государственному имуществу),
утвержденного приказом Комитета государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан № __ от "__"_______ 20__ года, или
Положения исполнительного органа, уполномоченного местным исполнительным органом,
финансируемого из местного бюджета, аппаратом акима города районного значения, села,
поселка, сельского округа на управление коммунальным имуществом, с одной стороны, и
________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического
лица) именуемый в дальнейшем "Доверительный управляющий", в лице
________________________________________________________________________________
действующего на основании _______________________________________________________
устава, положения, доверенности № ________ от "__" ______ 20__ г.) с другой стороны,
совместно именуемые как "Стороны", заключили настоящий Договор (далее – Договор) о
нижеследующем:

1) объектіні мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру туралы;
2) жалға беруші объектінің заңды тағдыры бойынша өзге шешім қабылдаған жағдайда, объектіні мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруден бас тарту туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
5. Жалға беруші баланс ұстаушы осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес ұсынған ақпаратты қарау нәтижелері бойынша немесе мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты өткізетін мемлекеттік мүліктің мақсатқа сай пайдаланылуын бақылау нәтижелері бойынша объектіні мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру туралы шешім қабылдағаннан кейін күнтізбелік он бес күн ішінде мынадай ақпараттың:
1) осы Қағидалардың 7-тармағының 3) және 8) тармақшаларында көрсетілген объектілерді қоспағанда объектінің атауын, санын, өлшем бірлігін, қысқаша сипаттамасын, орналасқан жерін, мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру мерзімін, мақсатты пайдалануын көрсете отырып мәліметтердің;
2) объект иесі мен баланс ұстаушы туралы мәліметтердің (пошта мекенжайы, телефон, факс, е-mail);
3) осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген жағдайларда объектіні тендер өткізу арқылы немесе тендер өткізбей мүліктік жалға беру туралы мәліметтердің тізілімде орналастырылуын қамтамасыз етеді.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Жеңімпаз осы Қағидалардың 42-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынбаған жағдайда, сондай-ақ жеңімпаз белгіленген мерзімде тендер нәтижелері туралы хаттамаға немесе шартқа қол қоймаса, жалға беруші ЭЦҚ қолдана отырып тізілімнің веб-порталымен әзірленетін тендер нәтижелерінің күшін жою тура актіге қол қояды.".
6. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 14.02.2019 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 14.02.2019 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 1-қосымша
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік
басқаруға беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Сенімгерлік басқарудың үлгілік шарты
Бұдан әрі "Құрылтайшы" деп аталатын
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің
немесе жергілікті атқарушы органның (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын,
жергілікті атқарушы орган коммуналдық меншікті басқаруға өкілеттік берген атқарушы
органның) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының атауы)
атынан Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 20__ жылғы "___" _________ № ____ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті туралы ереженің немесе Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің 20__ жылғы "___" __________ № _____________ бұйрығымен бекітілген
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің атауы)
туралы ереженің немесе жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, коммуналдық меншікті басқаруға жергілікті атқарушы орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты өкілеттік берген атқарушы органның Ережесі негізінде әрекет ететін басшы
________________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда)
бір тараптан және бұдан әрі "Сенімгерлік басқарушы" деп аталатын,
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
атынан 20__ жылғы "___" _________ № ____ жарғының, ереженің, сенімхаттың негізінде әрекет ететін
________________________________________________________________________________
екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар, төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:".

1. Предмет Договора
1. Учредитель передает Доверительному управляющему
________________________________________________________________________________
(наименование имущества)
именуемый в дальнейшем "Объект", в доверительное управление, а Доверительный
управляющий обязуется осуществлять управление Объектом в интересах Учредителя,
который выступает выгодоприобретателем по настоящему Договору.
2. Объект передается в доверительное управление Доверительному управляющему в
порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и
настоящим Договором.
3. Доверительный управляющий отчуждает или передает в залог недвижимое
имущество, переданное ему по договору доверительного управления государственным
имуществом, только в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан,
договором о доверительном управлении государственным имуществом либо с письменного
согласия учредителя доверительного управления государственным имуществом. Движимым
имуществом доверительный управляющий вправе распоряжаться, если иное не
предусмотрено законами Республики Казахстан или договором о доверительном управлении
государственным имуществом.
4. Основанием, удостоверяющим право Доверительного управляющего на
осуществление доверительного управления Объектом, является настоящий Договор.
5. Учредитель подтверждает, что Объект на дату его передачи Доверительному
управляющему:
1) не находится в залоге;
2) обременен/не обременен правами третьих лиц;
3) не выставлен на продажу.
6. Передача Объекта в доверительное управление не влечет перехода права
собственности на него к Доверительному управляющему.
7. Права и обязанности Доверительного управляющего по управлению Объектом
возникают с момента передачи Объекта Доверительному управляющему. Передача Объекта
осуществляется путем (составления акта приема-передачи, внесения соответствующей
записи в реестр акционеров, участников товарищества с ограниченной ответственностью в
соответствии с законодательством Республики Казахстан или иное в зависимости от
Объекта, передаваемого в доверительное управление) __________________ в течение ______
рабочих дней с момента заключения настоящего Договора.
2. Права сторон
8. Учредитель имеет право:
1) получать информацию (отчет) о деятельности Доверительного управляющего по
управлению Объектом по письменному запросу;
2) не вмешиваясь в деятельность Доверительного управляющего, контролировать
выполнение обязательств Доверительного управляющего по настоящему Договору, в том
числе путем проведения мониторинга эффективности управления Объектом, заслушивания
отчета Доверительного управляющего по выполнению обязательств по Договору;

1. Шарттың нысанасы
1. Құрылтайшы Сенімгерлік басқарушыға, бұдан әрі "Объект" деп аталатын
________________________________________________________________________________
(мүліктің атауы)
сенімгерлік басқаруға береді, ал Сенімгерлік басқарушы осы Шарт бойынша пайда алушы болатын Құрылтайшының мүдделеріне сай Объектіні басқаруды жүзеге асыруға міндеттенеді.
2. Объект Сенімгерлік басқарушыға Қазақстан Республикасының заңнамасында және осы Шартта көзделген тәртіппен және шарттарда сенімгерлікпен басқаруға беріледі.
3. Сенімгерлік басқарушы өзіне мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша берілген жылжымайтын мүлікті тек қана Қазақстан Республикасының заңдарында, мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару туралы шартта көзделген жағдайларда не мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысының жазбаша келісімімен иеліктен шығарады немесе кепілге береді. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару туралы шартта өзгеше көзделмесе, сенімгерлік басқарушы жылжымалы мүлікке билік етуге құқылы.
4. Осы Шарт Сенімгерлік басқарушының Объектіге сенімгерлік басқаруды жүзеге асыруға құқығын куәландыратын негіздеме болып табылады.
5. Құрылтайшы Сенімгерлік басқарушыға берілген күні Объектінің:
1) кепілде тұрмағанын;
2) үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салынғанын/салынбағанын;
3) сатуға қойылмағанын растайды.
6. Объектіні сенімгерлік басқаруға беру оған меншік құқығының Сенімгерлік басқарушыға өтуіне әкеп соқтырмайды.
7. Сенімгерлік басқарушының Объектіні басқару бойынша құқықтары мен міндеттері Объект Сенімгерлік басқарушыға берілген сәттен басталады. Объектіні беру (қабылдап алу-беру актісін жасау, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес акционерлердің, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысушылардың тізіліміне тиісті жазбаны енгізу немесе сенімгерлік басқаруға берілетін Объектіге байланысты өзгесі) осы Шартқа қол қойылған сәттен бастап _______________________ жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
2. Тараптардың құқықтары
8. Құрылтайшының:
1) жазбаша сұрау салу бойынша Объектіні басқару жөніндегі Сенімгерлік басқарушының қызметі туралы ақпарат (есеп) алуға;
2) осы Шарт бойынша Сенімгерлік басқарушының қызметіне араласпай, Сенімгерлік басқарушы міндеттемелерінің орындалуын, оның ішінде Объектіні басқару тиімділігінің мониторингін жүргізуге, Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуы жөніндегі сенімгерлік басқарушының есебін тыңдау жолымен бақылауға;

3) совершать иные действия предусмотренные законодательством Республики
Казахстан.
9. Доверительный управляющий имеет право:
1) совершать в отношении переданного в доверительное управление Объекта
юридические и фактические действия в интересах Учредителя;
2) на возмещение необходимых расходов, произведенных им при доверительном
управлении государственным имуществом, в порядке, установленном бюджетным
законодательством Республики Казахстан, договором доверительного управления
государственным имуществом при предоставлении Акта согласно по форме,
согласно приложению к настоящему Договору; Акт на возмещение расходов
предоставляется только в случае наличия текущей бюджетной программы, предусмотренной
в бюджете на соответствующий финансовый год;
3) на вознаграждение, если это предусмотрено законами Республики Казахстан или
договором о доверительном управлении государственным имуществом;
4) осуществлять иные права;
5) на приобретение переданного ему в доверительное управление Объекта в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Обязанности сторон
10. Учредитель обязан:
1) передать Объект Доверительному управляющему в сроки установленные,
настоящим Договором;
2) передать Доверительному управляющему необходимые документы для
осуществления его обязанностей по настоящему Договору;
3) в течение срока действия настоящего Договора без уведомления Доверительного
управляющего не принимать решений о передаче Объекта в доверительное управление
третьим лицам;
4) не передавать Объект в залог, не обременять правами третьих лиц, и не выставлять
на продажу третьим лицам в течение срока действия настоящего Договора.
11. Доверительный управляющий обязан:
1) осуществлять эффективное управление Объектом;
2) обеспечить сохранность Объекта;
3) совершать сделки с переданным в доверительное управление Объектом от своего
имени, указывая при этом, что он действует в качестве Доверительного управляющего;
4) получить все разрешительные документы от уполномоченных государственных
органов, которые являются необходимыми в соответствии с законодательством Республики
Казахстан;
5) осуществлять права и обязанности Доверительного управляющего в соответствии с
настоящим Договором;
6) не совершать любые юридические и фактические действия, влекущие за собой
фактическое отчуждение Объекта;
7) возмещать Учредителю убытки, причиненные вследствие ненадлежащего
исполнения им Договора;
8) исполнять обязанности, возникающие в результате действий по доверительному
управлению, в целях надлежащего исполнения Договора;
9) предоставлять Учредителю отчет о своей деятельности в письменной форме
_______________________________________________________________________________;
(сроки предоставления)

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де әрекеттерді жасауға құқығы бар.
9. Сенімгерлік басқарушының:
1) Құрылтайшының мүддесіне сай сенімгерлік басқаруға берілген Объектіге қатысты заңды және іс жүзіндегі әрекеттерді жасауға;
2) Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында, мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шартында белгіленген тәртіппен, осы Шартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша Актіні ұсынған жағдайда, мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару кезінде өзі шығарған қажетті шығыстарды өтеуге құқығы бар; Шағыстарды өтеу актісі тиісті қаржы жылына арналған бюджетте көзделген, ағымдағы бюджеттік бағдарлама болған жағдайда ғана ұсынылады.
3) егер бұл Қазақстан Республикасының заңдарында немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру туралы шартта көзделген болса, сыйақы алуға;
4) өзге де құқықтарды жүзеге асыруға;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне сенімгерлік басқаруға берілген Объектіні сатып алуға құқығы бар.
3. Тараптардың міндеттері
10. Құрылтайшы:
1) Сенімгерлік басқарушыға Объектіні осы Шартта белгіленген мерзімдерде беруге;
2) Сенімгерлік басқарушыға осы Шарт бойынша оның міндеттерін жүзеге асыруы үшін қажетті құжаттарды беруге;
3) осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде Сенімгерлік басқарушыны хабардар етпей, Объектіні сенімгерлік басқаруға үшінші тұлғаларға беру туралы шешімдер қабылдамауға;
4) Объектіні кепілдікке бермеуге, үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салмауға және осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде үшінші тұлғаларға сатуға қоймауға міндетті.
11. Сенімгерлік басқарушы:
1) Объектіні тиімді басқаруды жүзеге асыруға;
2) Объектінің сақталуын қамтамасыз етуге;
3) өзінің Сенімгерлік басқарушы ретінде әрекет ететінін көрсете отырып, сенімгерлік басқаруға берілген Объектімен мәмілелерді өз атынан жасауға;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қажетті болып табылатын барлық рұқсат беру құжаттарын уәкілетті мемлекеттік органдардан алуға;
5) Осы Шартқа сәйкес Сенімгерлік басқарушының құқықтары мен міндеттерін жүзеге асыруға;
6) Объектіні іс жүзінде иеліктен шығаруға әкеп соғатын кез келген заңды және іс жүзіндегі әрекеттерді жасамауға;
7) Құрылтайшыға өзінің Шартты тиісінше орындамауы салдарынан келтірілген шығындарды өтеуге;
8) Шартты тиісінше орындау мақсатында сенімгерлік басқару бойынша әрекеттер нәтижесінде туындайтын міндеттерді орындауға;
9) Құрылтайшыға _____________________ өз қызметі туралы жазбаша (ұсыну мерзімдері) түрде есеп беруге;

10) предоставлять отчет о финансовой деятельности доверительного управляющего,
связанного с государственным имуществом, переданным ему в доверительное управление
настоящим Договором в порядке, определенном постановлением Правительства Республики
Казахстан от 4 марта 2016 года № 130 "Об утверждении Правил и сроков представления
физическими и юридическими лицами, участвующими в выполнении функций по
управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного
характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью"
(далее – Постановление);
11) в случае заключения сделки об отчуждении или залоге государственного
имущества, предоставлять отчет обо всех сделках имущественного характера, связанных с
государственной собственностью в порядке, определенном Постановлением
_______________________________________________________________________________;
(сроки предоставления)
12) в течение 15 календарных дней с даты подписания Сторонами настоящего
Договора осуществить государственную регистрацию настоящего Договора (в случае
передачи в доверительное управление недвижимого имущества);
13) передать Объект Учредителю при прекращении настоящего Договора (истечении
срока договора, досрочного расторжения) в течение 10-ти рабочих дней;
14) иные обязанности (в зависимости от Объекта, передаваемого в доверительное
управление).
4. Ответственность сторон
12. Доверительный управляющий несет ответственность за любой вред или ущерб,
причиненный им интересам Учредителя при управлении Объектом, за исключением вреда
или ущерба, причиненного действием непреодолимой силы.
13. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение
своих обязательств по настоящему Договору в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
5. Форс-мажор
14. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное
неисполнение обязательств по настоящему Договору, если оно явилось следствием
обстоятельств непреодолимой силы (землетрясение, наводнение, пожар, эмбарго, война или
военные действия, издание нормативных правовых актов государственными органами,
запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств),
при условии, что эти обязательства не зависели от воли Сторон и сделали невозможным
исполнение любой из сторон своих обязательств по настоящему Договору.
15. Срок исполнения обязательств по настоящему Договору отодвигается соразмерно
времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также
последствия, вызванные этими обстоятельствами.

10) Сенімгерлік басқарушының осы Шартпен өзінің сенімгерлік басқаруына берілген мемлекеттік мүлікпен байланысты қаржылық қызметі туралы есебін "Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептер беруінің қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 130 қаулысында (бұдан әрі – Қаулы) айқындалған тәртіппен беруге;
11) мемлекеттік мүлікті иеліктен шығару туралы немесе оны кепілге беру туралы мәмілені жасасқан жағдайда, мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есепті Қаулыда айқындалған тәртіппен _____________________ беруге;
(ұсыну мерзімдері)
12) Осы Шартқа Тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде осы Шартты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыруға (жылжымайтын мүлікті сенімгерлік басқаруға берген жағдайда);
13) Объектіні Құрылтайшыға осы Шарттың күші жойылған кезде (шарттың мерзімі аяқталғанда, Шартты мерзімінен бұрын бұзғанда) 10 жұмыс күні ішінде беруге;
14) өзге де міндеттемелерді орындауға (сенімгерлік басқаруға берілетін Объектіге байланысты) міндетті.
4. Тараптардың жауапкершілігі
12. Сенімгерлік басқарушы Объектіні басқару кезінде еңсерілмейтін күш әрекеті келтірген зиянды немесе залалды қоспағанда, Құрылтайшының мүддесіне келтірілген кез келген зиян немесе залал үшін жауапты болады.
13. Тараптар осы Шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
5. Форс-мажор
14. Егер осы Шарт бойынша міндеттемелерінің толық немесе ішінара орындалмауы еңсерілмейтін күш жағдайларының (жер сілкінісі, топан су, өрт, эмбарго, соғыс немесе әскери қимылдар, мемлекеттік органдардың міндеттемелердің орындалуына тыйым салатын немесе қандай да бір кедергі келтіретін нормативтік құқықтық актілерді шығаруы) салдарынан болса, бұл жағдайлар Тараптардың еркіне тәуелді болмаған және осы Шарт бойынша Тараптардың кез келгені өздерінің міндеттемелерін орындауы мүмкін болмаған жағдайда Тараптар ол үшін жауапкершіліктен босатылады.
15. Осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдар болған уақытқа тең мерзімге кейінге қалдырылады.

16. Любая из Сторон при возникновении обстоятельств непреодолимой силы обязана
в течение 30 календарных дней письменно информировать другую Сторону о наступлении
этих обстоятельств.
17. Неуведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права
ссылаться на любое вышеуказанное обстоятельство как на основание, освобождающее от
ответственности за неисполнение обязательства.
18. Если невозможность полного или частичного исполнения обязательства
Сторонами будет существовать свыше 2 календарных месяцев, то Стороны вправе
расторгнуть настоящий Договор.
6. Конфиденциальность
19. Стороны согласились, что вся информация, содержащаяся в Договоре, является
конфиденциальной, и Стороны предпримут все необходимые меры для ее защиты.
20. Каждая из Сторон обязуются не разглашать конфиденциальную информацию,
полученную от другой Стороны, и не вправе раскрывать эту информацию третьим лицам без
предварительного письменного согласия другой Стороны, за исключением случаев, прямо
предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Разрешение споров
21. Все споры и разногласия, возникающие из настоящего Договора, решаются путем
переговоров.
22. В случае, невозможности решения споров и разногласий путем переговоров, спор
подлежит рассмотрению в судебных органах Республики Казахстан в установленном
законодательством порядке.
8. Срок действия Договора
23. Настоящий Договор вступает в силу с даты его подписания Сторонами и до
_______________________________________________________________________________.
9. Контроль за выполнением условий Договора
24. Контроль за выполнением условий настоящего Договора осуществляет
Учредитель.
С этой целью Учредитель также может образовать комиссию с участием
представителей других заинтересованных государственных органов. Доверительный
управляющий должен представлять на рассмотрение такой комиссии необходимые
документы и отчеты по форме и в сроки, устанавливаемые самой комиссией.
10. Прочие условия
25. Во всем остальном, что не предусмотрено настоящим Договором, стороны будут
руководствоваться законодательством Республики Казахстан.
26. Учредитель и Доверительный управляющий имеют право по обоюдному согласию
вносить изменения и дополнения к настоящему Договору посредством заключения
дополнительных соглашений.
27. Все дополнительные соглашения к настоящему Договору являются его
неотъемлемой частью и должны подписываться уполномоченными на то представителями
Сторон.
28. Прекращение срока действия настоящего Договора влечет за собой прекращение
обязательств Сторон по нему, но не освобождает Стороны настоящего Договора от
ответственности за его нарушения, если таковые имели место при исполнении Сторонами
условий настоящего Договора.

16. Тараптардың кез келгені еңсерілмейтін күш жағдайлары туындаған кезде екінші Тарапқа осы жағдайлардың туындағаны туралы жазбаша түрде күнтізбелік 30 күн ішінде хабарлауға міндетті.
17. Хабардар етпеу немесе уақтылы хабардар етпеу Тарапты кез келген жоғарыда көрсетілген жағдайға міндеттеменің орындалмауы жауапкершілігінен босататын негіздеме ретінде сілтеме жасау құқығынан айырады.
18. Егер Тараптардың міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауының мүмкін еместігі 2 (екі) күнтізбелік айдан асса, онда Тараптар осы Шартты бұзуға құқылы.
6. Құпиялылық
19. Тараптар Шарттағы барлық ақпарат құпия болып табылады деп келісті және Тараптар оны қорғау үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды.
20. Тараптардың әрқайсысы екінші Тараптан алынған құпия ақпаратты жарияламауға міндеттенеді және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, осы ақпаратты екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға ашуға құқығы жоқ.
7. Дауларды шешу
21. Осы Шарттан туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер жолымен шешіледі.
22. Даулар мен келіспеушіліктерді келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған жағдайда, дау заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының сот органдарында қаралуы тиіс.
8. Шарттың қолданылу мерзімі
23. Осы Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және _____________________________________________ дейін қолданылады.
9. Шарт талаптарының орындалуын бақылау
24. Осы Шарт талаптарының орындалуын бақылауды Құрылтайшы жүзеге асырады.
Құрылтайшы осы мақсатта басқа да мүдделі мемлекеттік органдар өкілдерінің қатысуымен комиссия құра алады. Сенімгерлік басқарушы осындай комиссияның қарауына қажетті құжаттар мен есептерді комиссия белгілеген нысан бойынша және мерзімдерде беруі тиіс.
10. Өзге де талаптар
25. Осы Шартта көзделмеген қалған барлық жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
26. Құрылтайшы және Сенімгерлік басқарушы өзара келісім бойынша қосымша келісімдер жасау арқылы осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізуге құқылы.
27. Осы Шартқа барлық қосымша келісімдер оның ажырамас бөлігі болып табылады және оларға Тараптардың қол қоюға тиіс уәкілетті өкілдері қол қояды.
28. Осы Шарттың қолданылу мерзімінің тоқтатылуы ол бойынша Тараптар міндеттемелерінің тоқтауына әкеп соқтырады, бірақ Тараптардың осы Шарт талаптарын орындауы кезінде бұзушылықтар орын алса, осы Шарттың Тараптарын жауапкершіліктен босатпайды.

29. В случае прекращения Договора доверительного управления без права выкупа
Доверительный управляющий возвращает Учредителю объект в течение десяти рабочих
дней по акту приема-передачи.
30. Настоящий Договор составлен в 2-х экземплярах на государственном и русском
языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из
Сторон.
11. Адреса и реквизиты Сторон:
Учредитель                                           доверительный управляющий
___________________________                        ________________________________
________ __________________                         _________ _______________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество                  (подпись) (фамилия, имя, отчество
(при наличии)                                     (при наличии)
М.П.                                                 М.П.
Приложение
к Типовому договору
доверительного управления
Форма
Акт на возмещение расходов по объекту доверительного управления
№____ от "___" ______________ 20__ года
Наименование объекта ______________________________________________________
Договор доверительного управления №___ от "___" _________ 20__ года
Общая сумма по договору ____________________________________тенге
По бюджетной программе ___________________________________________________
п/п №
Наименование расходов, связанных с объектом
Единица измерения
Общая сумма расходов
Оплаченная сумма расходов
Сумма к оплате
Примечание
Итого:
Сумма расходов, связанных с объектом доверительного управления составила:
___________________________________________________________тенге
(цифрами, прописью)
Администратор бюджетных программ            Доверительный управляющий
_____________________________
___________________________
________ __________________                         _________ _______________________
(подпись) (Ф.И.О                                    (подпись) (Ф.И.О
(при наличии)                                     (при наличии)
М.П.                                                 М.П.
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
Министерства национальной
экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 02.06.2025 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к перечню некоторых приказов
Министерства национальной
экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 02.06.2025 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к перечню некоторых приказов
Министерства национальной
экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение

29. Сатып алу құқығынсыз Сенімгерлік басқару шарты тоқтаған жағдайда Сенімгерлік басқарушы қабылдау-беру актісі бойынша күнтізбелік он күн ішінде объектіні Құрылтайшыға қайтарады.
30. Осы Шарт бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде 2 данада, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан жасалды.
11. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері
Құрылтайшы                              Сенімгерлік басқарушы
____________________                  _____________________________
______ _______________                  _______ _____________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты            (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)                              (болған жағдайда)
М.О.                                    М.О.
Сенімгерлік басқарудың
үлгілік шартына қосымша
Нысан
Сенімгерлік басқаруға берілген объект бойынша шығыстарды өтеу актісі
№____ "___" _______________ 20__ жыл
Объектінің атауы ___________________________________________________________
20__ жылғы "___" ___________ № ___ сенімгерлік басқару шарты
Шарт бойынша жалпы сомасы __________________________ теңге
Бюджеттік бағдарлама бойынша ______________________________________________
р/с
Объектімен байланысты шығыстардың атауы
Өлшем бірлігі
Шығыстардың жалпы сомасы
Төленген шығыстар сомасы
Төленетін сома
Ескерту
Жиыны:
Сенімгерлік басқаруға берілген объектімен байланысты шығыстар
сомасы:_____________________________________________________ теңге.
(цифрмен, жазумен)
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі                  Сенімгерлік басқарушы
_________________________________ ______________________________
________ ________________________ _______ _______________________
(қолы) (ТАӘ (бар болса)                  (қолы) (ТАӘ (бар болса)
М.О.                                          М.О.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 02.06.2025 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 02.06.2025 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 4-қосымша