Об утверждении Правил деятельности жилищной комиссии органов военной прокуратуры Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2017 года № 15754. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 августа 2025 года № 110
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 29.08.2025 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3-2 статьи 77 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила деятельности жилищной комиссии органов военной прокуратуры Республики Казахстан.
2. Главной военной прокуратуре обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главного военного прокурора.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 августа 2017 года № 89
Правила
деятельности жилищной комиссии органов военной прокуратуры Республики Казахстан
1. Настоящие Правила деятельности жилищной комиссии органов военной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Правила) определяют условия и процедуру распределения жилища из государственного жилищного фонда, или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в том числе ведомственного жилищного фонда, а также регламентируют вопросы рассмотрения заявлений о согласовании приватизации жилища и решения иных вопросов, связанных с обеспечением жилища (далее – жилищные вопросы) военнослужащих и административных государственных служащих органов военной прокуратуры Республики Казахстан (далее – военнослужащие и служащие).

Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының тұрғын үй комиссиясының қызметі қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 25 тамыздағы № 89 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 қыркүйекте № 15754 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 29 тамыздағы № 110 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 29.08.2025 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңы 77-бабының 3-2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының тұрғын үй комиссиясының қызметі қағидалары бекітілсін.
2. Бас әскери прокуратура:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бас әскери прокурорға жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды тұлғаларға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 25 тамыздағы
№ 89 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының тұрғын үй комиссиясы қызметінің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының тұрғын үй комиссиясы қызметінің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан, оның ішінде ведомстволық тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үйді бөлудің шарттары мен рәсімін айқындайды, сондай-ақ тұрғын үйді жекешелендіруді келісу туралы өтініштерді қарау және Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының әскери қызметшілерін және әкімшілік мемлекеттік қызметкерлерді (бұдан әрі – әскери қызметшілер және қызметкерлер) тұрғын үймен қамтамасыз етумен байланысты өзге де мәселелерді (бұдан әрі – тұрғын үй мәселелері) шешу мәселелерін регламенттейді.

2. Для решения жилищных вопросов в Главной военной прокуратуре приказом Главного военного прокурора создается жилищная комиссия (далее – Комиссия).
3. Комиссия формируется из нечетного количества (не менее пяти человек) имеющих право голоса членов и секретаря Комиссии, не имеющего право голоса.
В состав Комиссии входят:
1) председатель Комиссии - заместитель Главного военного прокурора;
2) руководитель Аппарата Главного военного прокурора;
3) руководитель кадровой службы;
4) старший помощник Главного военного прокурора по обеспечению внутренней безопасности;
5) руководитель финансовой службы;
6) секретарь комиссии - представитель кадровой службы.
4. Основными задачами Комиссии являются:
1) принятие решения о предоставлении жилища из государственного жилищного фонда, ведомственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, либо приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
2) обеспечение проверки и рассмотрения заявлений и документов военнослужащих и служащих, рассмотрение которых проводится в соответствии с Правилами обеспечения служебным жилищем военнослужащих, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан 12 февраля 2018 года № 49, а также пунктами 4, 5, 6 и 7 Правил приватизации жилищ из государственного жилищного фонда, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 673;
3) обеспечение своевременного рассмотрения рапортов военнослужащих, обратившихся для получения по договору найма, приобретения в собственность жилища в порядке приватизации либо обмен ранее представленного по договору найма жилища;
4) рассмотрение рапортов о включении военнослужащих в список, нуждающихся в жилье, а также для получения жилища и (или) улучшения жилищных условий;
5) принятие протокольного решения об удовлетворении рапортов и заявлений военнослужащих и служащих, либо вынесения мотивированного отказа о предоставлении им жилища, либо исключения их из списка нуждающихся в жилье, заключения и продления договора найма служебного жилища;
6) хранение и ведение рапортов и заявлений, а также прилагаемых к ним документов военнослужащих и служащих.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.06.2019 № 55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
5. Комиссия заседает по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал. Заседание Комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей ее состава.

2. Тұрғын үй мәселелерін шешу үшін Бас әскери прокуратурада Бас әскери прокурордың бұйрығымен тұрғын үй комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) құрылады.
3. Комиссия дауыс беру құқығы бар тақ санды (кемінде бес адам) мүшелерінен және дауыс беру құқығы жоқ Комиссия хатшысынан тұрады.
Комиссия құрамына:
1) Комиссия төрағасы - Бас әскери прокурордың орынбасары;
2) Бас әскери прокурор Аппаратының басшысы;
3) кадр қызметінің басшысы;
4) Бас әскери прокурордың ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша аға көмекшісі;
5) қаржы қызметінің басшысы;
6) Комиссия хатшысы - кадр қызметінің өкілі кіреді.
4. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) мемлекеттік тұрғын үй қорынан, ведомстволық тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үй беру не мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіру туралы шешім қабылдау;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 49 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшілерді қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 673 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру қағидаларының 4, 5, 6 және 7-тармақтарына сәйкес әскери қызметшілердің және қызметкерлердің өтініштері мен құжаттарын тексеруді және қарауды қамтамасыз ету;
3) тұрғынжайды жалдау шарты бойынша алу, жекешелендіру тәртібінда меншігіне сатып алу не бұдан бұрын жалдау шарты бойынша берілген тұрғынжайды ауыстыру үшін өтініш білдірген әскери қызметшілердің баянаттарын уақытылы қарауды қамтамасыз ету;
4) әскери қызметшілердің тұрғынжайға мұқтаж қызметкерлер тізіміне қосу, сондай-ақ қызметтік тұрғынжай алу және (немесе) тұрғынжайларын жақсарту туралы өтініштерін қарау;
5) әскери қызметшілер мен қызметкерлердің баянаттары мен өтініштерін қанағаттандыру не оларға тұрғынжай беруден дәлелді бас тарту, не оларды тұрғынжайға мұқтаждар тізімінен шығару, қызметтік тұрғынжайды жалдау шартын жасасу және ұзарту туралы хаттамалық шешім қабылдау;
6) әскери қызметшілер мен қызметкерлердің баянаттары мен өтініштерін, сондай-ақ оларға қоса берілетін құжаттарды сақтау және жүргізу.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас прокурорының 21.06.2019 № 55 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Комиссия қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанда кемінде бір рет отырыс өткізеді. Комиссия отырысы, егер оған оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп саналады.

6. Секретарем Комиссии ведется протокол (в произвольной форме) заседания комиссии (далее - Протокол).
Члены Комиссии, имеющие право голоса, отвечают за полноту и достоверность сведений, отраженных в Протоколе.
7. Протокол подписывается членами Комиссии.
8. Решения Комиссии принимаются не менее 3/5 голосов путем открытого и устного голосования.
9. Рассмотрение рапортов и заявлений военнослужащих и служащих производится без их участия. При необходимости Комиссия путем совместного голосования не менее 3/5 голосов принимают решение о рассмотрении рапорта/заявления с их и/или членов семьи на заседание.
10. В случае несогласия с решением Комиссии заинтересованные лица вправе обжаловать его Главному военному прокурору, Генеральной прокуратуре либо в суд.
11. Комиссия прекращает свою деятельность при ликвидации либо реорганизации органов военной прокуратуры.

6. Комиссия хатшысы Комиссия отырысының хаттамасын (бұдан әрі - Хаттама) (еркін нысанда) жүргізеді.
Комиссияның дауыс беру құқығы бар мүшелері Хаттамада көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығына жауап береді.
7. Хаттамаға Комиссия мүшелері қол қояды.
8. Комиссияның шешімдері ашық және ауызша дауыс беру арқылы кемінде 3/5 дауыспен қабылданады.
9. Әскери қызметшілер мен қызметкерлердің баянаттары мен өтініштерін қарау олардың қатысуынсыз жүргізіледі. Қажет болған кезде Комиссия кемінде 3/5 дауыспен бірлесіп дауыс беру арқылы оларды және/немесе олардың отбасы мүшелерін отырысқа шақырумен баянатты/өтінішті қарау туралы шешім қабылдайды.
10. Тұрғын үй комиссиясының қабылданған шешімімен келіспеген жағдайда, мүдделі тұлғалар ол бойынша Бас әскери прокурорға, Бас прокуратураға немесе сотқа шағым беруге құқылы.
11. Комиссия өз қызметін әскери прокуратура органдары тараған не қайта құрылған кезде тоқтатады.