Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 августа 2017 года № 405. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 сентября 2017 года № 15642.
В соответствии с пунктом 4 статьи 77 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра обороны РК от 21.08.2025 № 1166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Главному управлению расквартирования войск Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения и официального опубликования в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в бумажном и электронном видах в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра обороны РК от 27.12.2023 № 1360 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
С. Жасузаков
Утвержден приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 2 августа 2017 года № 405
Правила деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра обороны РК от 12.06.2025 № 687 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 тамыздағы № 405 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 11 қыркүйекте № 15642 болып тіркелді.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 77-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 21.08.2025 № 1166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскерлерді пәтерлерге орналастыру бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 27.12.2023 № 1360 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Генерал-полковник С. Жасұзақов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 2 тамыздағы
№ 405 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 12.06.2025 № 687 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – Правила) определяют порядок деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – Комиссия).
2. Исключен приказом Министра обороны РК от 21.08.2025 № 1166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок деятельности жилищной комиссии
3. Комиссия формируется из нечетного количества не менее пяти человек и секретаря Комиссии не являющимся членом Комиссии.
4. Состав Комиссии утверждается приказом соответствующего начальника гарнизона.
5. В состав Комиссии входят:
1) председатель Комиссии – заместитель начальника гарнизона по воспитательной и идеологической работе;
2) помощник начальника гарнизона по правовой работе;
3) командиры воинских частей и начальники учреждений;
4) начальник кадровой службы;
5) офицер органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан;
6) секретарь Комиссии – руководитель жилищного подразделения районной эксплуатационной части гарнизона.
6. Деятельность Комиссии включает в себя:
1) рассмотрение заявлений лиц, состоявших на воинской службе десять и более лет, но менее двадцати лет в календарном исчислении, и проживающих в служебном жилище, которое не подлежит приватизации, в том числе вследствие его нахождения на территории закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, и уволенных с воинской службы до 1 января 2018 года по достижении предельного возраста состояния на воинской службе, по состоянию здоровья или в связи с сокращением штатов, обратившихся для обмена ранее предоставленного в наем жилища осуществляется в течении месяца после поступления по форме, согласно приложению 1 к Правилам;
2) принятие решения об удовлетворении рапортов (заявлений) военнослужащих и лиц, уволенных с воинской службы, а также гражданского персонала либо вынесение им в месячный срок мотивированного отказа в соответствии с требованиями, установленными Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
При этом, военнослужащие и лица, уволенные с воинской службы, а также гражданский персонал вправе обжаловать мотивированный отказ в порядке статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан;
3) при отсутствии автоматического распределения жилища в информационной системе, распределение жилища производится согласно списку очередности, за исключением военнослужащих иностранных государств, обучающихся в высших военных учебных заведениях.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссиялары (бұдан әрі – Комиссия) қызметінің тәртібін айқындайды.
2. Алып тасталды – ҚР Қорғаныс министрінің 21.08.2025 № 1166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Тұрғын үй комиссиясы қызметінің тәртібі
3. Комиссия кемінде бес адамның тақ санынан және Комиссия мүшесі болып табылмайтын Комиссия хатшысынан құрылады.
4. Комиссия құрамы тиісті гарнизон бастығының бұйрығымен бекітіледі.
5. Комиссия құрамына:
1) Комиссия төрағасы – гарнизон бастығының тәрбие және идеологиялық жұмыс жөніндегі орынбасары;
2) гарнизон бастығының құқықтық жұмыс жөніндегі көмекшісі;
3) әскери бөлім командирлері мен мекеме бастықтары;
4) кадр қызметінің бастығы;
5) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери полиция органының офицері;
6) Комиссия хатшысы – гарнизонның аудандық пайдалану бөлімі тұрғын үй бөлімшесінің басшысы кіреді.
6. Комиссияның қызметі:
1) бұрын жалға берілген тұрғынжайды алмастыру үшін өтініш жасаған, әскери қызметте күнтізбелік есептеумен он және одан көп жыл, бірақ жиырма жылдан аз болған және жекешелендіруге жатпайтын қызметтік тұрғынжайда, оның ішінде оның жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің аумағында орналасуы салдарынан қызметтік тұрғынжайда тұратын және әскери қызметте болудың шекті жасына толуына, денсаулық жағдайына немесе штаттың қысқаруына байланысты 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін әскери қызметтен шығарылған адамдардың өтініштерін қарауды өтініш түскеннен кейін бір ай ішінде Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асыруды;
2) әскери қызметшілердің және әскери қызметтен шығарылған адамдардың, сондай-ақ азаматтық персоналдың баянаттарын (өтініштерін) қанағаттандыру туралы шешім қабылдауды не оның "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес бір ай мерзімде дәлелді бас тартуын.
Бұл ретте әскери қызметшілер мен әскери қызметтен шығарылған адамдар, сондай-ақ азаматтық персонал Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 91-бабының тәртібімен дәлелді бас тартуға шағымдануға құқылы;
3) ақпараттық жүйеде тұрғынжайды автоматты түрде бөлу болмаған кезде тұрғынжайды бөлу жоғары әскери оқу орындарында оқитын шет мемлекеттердің әскери қызметшілерін қоспағанда, кезектілік тізіміне сәйкес жүргізіледі.

4) рассмотрение рапортов военнослужащих и заявлений лиц, уволенных с воинской службы, а также гражданского персонала по форме, согласно приложению 2 к Правилам, обратившихся для решения вопроса о приватизации жилища, в соответствии с Правилами приватизации жилищ из государственного жилищного фонда, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 673.
Сноска. Пункт 6 с изменением. внесенным приказом Министра обороны РК от 21.08.2025 № 1166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Комиссия заседает один раз в две недели.
8. Решение Комиссии принимается простым большинством голосов путем голосования. В случае обжалования решения, Комиссия лично принимает участие в представлении своих интересов в обжалуемом органе.
Решение Комиссии оформляется в виде протокола по форме, согласно приложению 3 к Правилам, подписывается членами Комиссии и утверждается начальником гарнизона.
Решение принимается по каждому военнослужащему и лицу, уволенному с воинской службы, а также гражданскому персоналу.
Члены Комиссии, в случае возникновения особого мнения, письменно излагают его по форме, согласно приложению 3 к Правилам.
При принятии Комиссией решения о предоставлении жилища в течение пятнадцати календарных дней структурным подразделением с военнослужащими и лицами, уволенными с воинской службы, а также гражданским персоналом заключается договор найма служебного жилища.
При этом, военнослужащие и лица, уволенные с воинской службы, а также гражданский персонал вселяются в предоставленное жилище на основании заключенного договора найма служебного жилища.
9. Секретарем Комиссии ведется протокол заседания Комиссии.
10. Решение жилищной комиссии правомочно, если оно принято двумя третями из числа присутствующих членов.
11. Комиссия прекращает свою деятельность при ликвидации или реорганизации уполномоченного органа либо гарнизона.
Приложение 1
к Правилам деятельности
жилищных комиссий
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Председателю
жилищной комиссии
__________________ гарнизона
(наименование)
от гражданина (ки)
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
проживающего (ей)
в служебном жилище,
которое не подлежит
приватизации по адресу:
__________________________
(наименование)
Заявление
Прошу Вас произвести мне обмен служебного жилище не подлежащего
приватизации, расположенного в ________________________ гарнизоне,
для предоставления жилища подлежащего (наименование) приватизации
из жилищного фонда ______________________________ гарнизона в соответствии

4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 673 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру қағидаларына сәйкес Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрғынжайды жекешелендіру туралы мәселені шешу үшін жүгінген әскери қызметшілердің баянаттарын және әскери қызметтен шығарылған адамдардың, сондай-ақ азаматтық персоналдың өтініштерін қарауды қамтиды.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қорғаныс министрінің 21.08.2025 № 1166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Комиссия екі аптада бір рет отырыс өткізеді.
8. Комиссияның шешімі дауыс беру арқылы қарапайым көпшілік дауыспен қабылданады. Шешімге шағымданған жағдайда Комиссия шағымданатын органда өз мүддесін білдіруге жеке өзі қатысады.
Комиссия шешімі Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттама түрінде ресімделеді, оған Комиссия мүшелері қол қояды және гарнизон бастығы бекітеді.
Шешім әрбір әскери қызметші мен әскери қызметтен шығарылған адам, сондай-ақ азаматтық персонал бойынша қабылданады.
Комиссия мүшелері ерекше пікір туындаған жағдайда оны Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша мазмұндайды.
Комиссия күнтізбелік он бес күн ішінде тұрғынжай беру туралы шешім қабылдаған кезде құрылымдық бөлімше әскери қызметшілермен және әскери қызметтен шығарылған адамдармен, сондай-ақ азаматтық персоналмен қызметтік тұрғынжайды жалдау шартын жасайды.
Бұл ретте әскери қызметшілер мен әскери қызметтен шығарылған адамдар, сондай-ақ азаматтық персонал жасалған қызметтік тұрғынжайды жалдау шарты негізінде берілген тұрғынжайға қоныс аударады.
9. Комиссия хатшысы Комиссия отырысының хаттамасын жүргізеді.
10. Тұрғын үй комиссиясының шешімі, егер оны қатысып отырған мүшелердің үштен екісі қабылдаса, заңды болады.
11. Комиссия уәкілетті орган не гарнизон таратылған немесе қайта ұйымдастырылған кезде өз қызметін тоқтатады.
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері тұрғын
үй комиссияларының қызметі
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________
гарнизоны (атауы)
тұрғын үй комиссиясының
төрағасына
____________________________
(атауы)
мекенжайы бойынша
жекешелендіруге жатпайтын
қызметтік тұрғынжайда тұратын
азамат
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Өтініш

(наименование) с пунктом 6-1 статьей 5 Закона Республики Казахстан "О воинской
службе и статусе военнослужащих".
Состав семьи:
1. ___________________________________, ИИН: _______________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства) (номер)
2. ____________________________________ИИН: _______________________.
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства) (номер)
Не возражаю против проверки наличия или отсутствия у меня и членов семьи
в собственности жилища из коммунального жилищного фонда.
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение на ___ листах:
Наименование прилагаемых документов:
1) __________________________________;
2) __________________________________.
____________________________________
(дата, подпись гражданина (ки)
Приложение 2
к Правилам деятельности
жилищных комиссий
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Председателю
жилищной комиссии
__________________ гарнизона
(наименование)
от военнослужащего (ей)
(гражданина (ки))
__________________________
(воинское звание, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
__________________________
(наименование
государственного учреждения
(войсковой части)
проживающего (ей) по адресу:
___________________________
(наименование)
Рапорт (Заявление)
Прошу Вас разрешить безвозмездно (по остаточной стоимости) приватизировать
занимаемое служебное жилище по адресу: ________________________________.
(наименование)
Согласие, совершеннолетних членов семьи военнослужащего (ей) (гражданина (ки)):
1. _________________________________________________________ _________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства,
подпись гражданина (ки))
2. ________________________________________________________ __________.
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства, подпись
гражданина (ки)) Не возражаю против проверки наличия или отсутствия у меня
и членов семьи в собственности жилища из коммунального жилищного фонда.
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение на ___ листах:
Наименование прилагаемых документов:
1) _____________________________________________;
2) _____________________________________________.
_______________________________________________
(дата, подпись военнослужащего (ей) (гражданина (ки)
Приложение 3
к Правилам деятельности
жилищных комиссий
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник _______________
гарнизона ВС РК
(наименование)
____________________________
(воинское звание, подпись,
фамилия и инициалы)
ПРОТОКОЛ №_____
заседания жилищной комиссии _____________________ гарнизона
(наименование)

Сізден "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 6-1-тармағына сәйкес маған _______________ (атауы) гарнизонында орналасқан жекешелендіруге жатпайтын қызметтік тұрғынжайды _________________ гарнизонының тұрғын үй қорынан жекешелендіруге жататын тұрғынжай (атауы) беру үшін алмастыруыңызды сұраймын. Отбасы құрамы:
1. ___________________________________________ , ЖСН: ________________;
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі) (нөмірі)
2. ___________________________________________ , ЖСН: ________________.
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі) (нөмірі)
Менде және отбасы мүшелерімде коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайдың болуын немесе болмауын тексеруге қарсы емеспін. Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін. Қосымша ___ парақта: Қоса беріліп отырған құжаттардың атауы:
1) ____________________;
2) ____________________. _____________________________
(күні, азаматтың қолтаңбасы)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері тұрғын үй
комиссияларының қызметі
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
______________________
гарнизоны (атауы) тұрғын үй
комиссиясының төрағасына
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
(атауы)
____________________________
(мемлекеттік мекеменің (әскери
бөлімнің) атауы) әскери
қызметшісі (азамат)
____________________________
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
Баянат (Өтініш)
Сізден ________________мекенжайы бойынша тұрып жатқан қызметтік тұрғынжайды (атауы) өтеусіз (қалдық құны бойынша) жекешелендіруге рұқсат беруіңізді сұраймын: Әскери қызметшінің (азаматтың) кәмелетке толған отбасы мүшелерінің келісімі:
1. __________________________________________________________________;
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі, азаматтың қолтаңбасы)
2. __________________________________________________________________.
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі, азаматтың қолтаңбасы) Менде және отбасы мүшелерімде коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайдың болуын немесе болмауын тексеруге қарсы емеспін. Ақпараттық жүйедегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін. Қосымша ___ парақта: Қоса беріліп отырған құжаттардың атауы:
1) ____________________;
2) ____________________. ________________________________
(күні, әскери қызметшінің (азаматтың) қолтаңбасы)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері тұрғын үй
комиссияларының қызметі
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
ҚР ҚК ____ гарнизонының
бастығы (атауы)
____________________________
(әскери атағы, қолтаңбасы, тегі
және инициалы)
________________ гарнизоны тұрғын үй комиссиясы отырысының (атауы) №_____ ХАТТАМАСЫ

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра обороны РК от 21.08.2025 № 1166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___" _________20__ года г. ____________________
(день, месяц, год)             (наименование города)
Жилищная комиссия ____________ гарнизона, в соответствии с приказом начальника
_______________ (наименование) (наименование) гарнизона от "___" _________20__ года
в составе: (день, месяц, год)
№________,
(номер приказа)
1) председатель жилищной комиссии ________________________ (наименование) гарнизона – ________________________, заместитель начальника ____________
(воинское звание, фамилия и инициалы) (наименование) гарнизона по воспитательной и социально-правовой работе;
2) заместитель председателя жилищной комиссии _______________ (наименование) гарнизона – ___________________, начальник ___________________
(воинское звание, фамилия и инициалы) (наименование)
районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан; члены жилищной комиссии:
3)___________________, помощник начальника ________________ гарнизона по (воинское звание, фамилия и инициалы) (наименование)
правовой работе;
4) ______________________________, командир воинской части __________________;
(воинское звание, фамилия и инициалы) (наименование)
5)___________, офицер по противодействию коррупции отряда военной полиции
(воинское звание, фамилия и инициалы)
_________________________ гарнизона;
(наименование)
6) ______________________, начальник финансовой службы _____________________;
(воинское звание, фамилия и инициалы)                               (наименование)
7) _______________________, начальник кадровой службы ______________________;
(воинское звание, фамилия и инициалы)                               (наименование)
секретарь жилищной комиссии ________________гарнизона – ____________________,
(воинское звание, фамилия и инициалы)       (наименование)
_____________жилищного отдела (отделения) _____________________районной
(наименование)                               (наименование)
эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан.
Провела заседание жилищной комиссии с повесткой дня:
1) Распределение жилищного фонда ______________ гарнизона согласно
(наименование)
списку очередности лиц, нуждающихся в жилище;
Жилищная комиссия, рассмотрев список очередности лиц, нуждающихся в жилище, приняла решение:
№ п /н
Воинское звание (при наличии) Ф.И.О. (при наличии)
Место службы (работы)
Трудовое отношение с ВС РК
Состав семьи
Адрес предлагаемого жилища (Количество комнат, общая площадь)
Примечание
Данные решения жилищной комиссии вынесены на голосование членов комиссии.
Особое мнение: _____________________________________________.
(в случае наличия)
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 21.08.2025 № 1166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "___" _________ _______________ қ
(күні, айы, жылы) (қала атауы)
___________гарнизонының тұрғын үй комиссиясы _______________гарнизоны
(атауы) (атауы)
бастығының 20_ жылғы "_" ________ № ___ бұйрығына сәйкес мынадай құрамда:
(күні, айы, жылы) (бұйрықтың нөмірі)
1)______________ гарнизоны тұрғын үй комиссиясының төрағасы – _____
(атауы)
______________________________________
(әскери атағы, тегі және инициалы) _______ гарнизоны бастығының тәрбие және
әлеуметтік-құқықтық (атауы) жұмыс жөніндегі орынбасары;
2) ____________ гарнизоны тұрғын үй комиссиясы төрағасының орынбасары –
(атауы)
____________________, __________________________________
(атауы) (әскери атағы, тегі және инициалы)
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі аудандық пайдалану бөлімінің бастығы;
тұрғын үй комиссиясының мүшелері:
3)___________________, _____________ гарнизоны бастығының құқықтық
(әскери атағы, тегі және инициалы) (атауы) жұмыс жөніндегі көмекшісі;
4) ______________________________, _____________ әскери бөлімінің
(әскери атағы, тегі және инициалдары) (атауы)
командирі;
5) __________, ____________гарнизоны әскери полиция жасағының сыбайлас
(әскери атағы, тегі және инициалы) (атауы)
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі офицері;
6) ___________________________________, ___________________ қаржы
(әскери атағы, тегі және инициалы) (атауы)
қызметінің бастығы;
7) __________________________________, ______________________ кадр
(әскери атағы, тегі және инициалы) (атауы)
қызметінің бастығы;
_________________ гарнизоны тұрғын үй комиссиясының хатшысы –
(атауы)
___________________________, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
(әскери атағы, тегі және инициалы)
______________ аудандық пайдалану бөлімі тұрғын үй бөлімі (бөлімшесі).
(атауы)
Мынадай күн тәртібімен тұрғын үй комиссиясының отырысын өткізді:
1) тұрғынжайға мұқтаж адамдардың кезектілік тізіміне сәйкес _______________
(атауы)
гарнизонының тұрғын үй қорын бөлу;
Тұрғын үй комиссиясы тұрғынжайға мұқтаж адамдардың кезектілік тізімін қарап, шешім қабылдады:
Р /с
Әскери атағы (бар болса) Т.А.Ә. (бар болса)
Қызмет (жұмыс) орны
ҚР ҚК-мен еңбек қатынасы
Отбасы құрамы
Ұсынылып отырған тұрғынжайдың мекенжайы (бөлме саны, жалпы ауданы)
Ескертпе
Тұрғын үй комиссиясының осы шешімдері комиссия мүшелерінің дауыс беруіне шығарылды.
Ерекше пікір: ___________________________________________________________
(болған жағдайда)
"Қарсы емес" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді.
"Қарсы емес" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді.

2) Рассмотрение заявлений лиц, состоявших на воинской службе десять и более лет, но менее двадцати лет в календарном исчислении, и проживающих в служебном жилище, которое не подлежит приватизации, в том числе вследствие его нахождения на территории закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, и уволенных с воинской службы до 1 января 2018 года по достижении предельного возраста состояния на воинской службе, по состоянию здоровья или в связи с сокращением штатов, поступивших для осуществления обмена служебного жилища в
_______________ гарнизоне.
(наименование)
Жилищная комиссия, рассмотрев заявлений лиц указанной категории, приняла решение:
№ п /н
Воинское звание (при наличии) Ф.И.О. (при наличии)
Место службы (работы)
Трудовое отношение с ВС РК
Состав семьи
Адрес фактического проживания в служебном жилище (Количество комнат, общая площадь)
Адрес предлагаемого жилища (Количество комнат, общая площадь)
Данные решения жилищной комиссии вынесены на голосование членов комиссии.
Особое мнение: ________________________________________________
(в случае наличия)
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.
3) Рассмотрение рапортов (заявлений) военнослужащих и лиц, уволенных с воинской службы, а также гражданского персонала на приватизацию жилища.
Жилищная комиссия, рассмотрев рапортов (заявлений) лиц указанной категории, приняла решение:
№ п /н
Адрес жилища (количество комнат, общая площадь)
Воинское звание (при наличии), Ф.И.О. (при наличии)
Вид приватизации
Состав семьи, выслуга лет в календарном исчислении (трудовой стаж)
Принятое решение
Данные решения жилищной комиссии вынесены на голосование членов комиссии.
Особое мнение: ________________________________________________
(в случае наличия)
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.
Председатель жилищной комиссии:
воинское звание подпись Ф.И.О (при его наличии)
Заместитель председателя жилищной комиссии:
воинское звание подпись Ф.И.О (при его наличии)
Члены комиссии:
воинское звание подпись Ф.И.О (при его наличии)
Секретарь жилищной комиссии
воинское звание подпись Ф.И.О (при его наличии)

2) әскери қызметте күнтізбелік есептеумен он және одан көп жыл, бірақ жиырма жылдан аз болған және жекешелендіруге жатпайтын, оның ішінде жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің аумағында орналасуы салдарынан жекешелендіруге жатпайтын қызметтік тұрғынжайда тұратын және әскери қызметте болудың шекті жасына толуына, денсаулық жағдайына немесе штаттың қысқаруына байланысты 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін әскери қызметтен шығарылған адамдардың ______________гарнизонында қызметтік (атауы)
тұрғынжайды алмастыруды жүзеге асыру үшін түскен өтініштерін қарау.
Тұрғын үй комиссиясы көрсетілген санаттағы адамдардың өтініштерін қарап, шешім қабылдады:
Р /с №
Әскери атағы (бар болса) Т.А.Ә. (бар болса)
Қызмет (жұмыс) орны
ҚР ҚК-мен еңбек қатынасы
Отбасы құрамы
Қызметтік тұрғынжайда нақты тұратын мекенжайы (бөлме саны, жалпы ауданы)
Ұсынылып отырған тұрғынжайдың мекенжайы (бөлме саны, жалпы ауданы)
Тұрғын үй комиссиясының осы шешімдері комиссия мүшелерінің дауыс беруіне шығарылды.
Ерекше пікір: _________________________________________________________
(болған жағдайда)
"Қарсы емес" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді
3) әскери қызметшілердің және әскери қызметтен шығарылған адамдардың, сондай-ақ азаматтық персоналдың тұрғынжайды жекешелендіруге баянаттарын (өтініштерін) қарау.
Тұрғын үй комиссиясы көрсетілген санаттағы адамдардың баянаттарын (өтініштерін) қарап, шешім қабылдады:
Р /с №
Тұрғынжайдың мекенжайы (бөлме саны, жалпы ауданы)
Әскери атағы (бар болса) Т.А.Ә. (бар болса)
Жекешелендіру түрі
Отбасы құрамы, күнтізбелік есептеумен еңбек сіңірген жылдары (еңбек өтілі)
Қабылданған шешім
Тұрғын үй комиссиясының осы шешімдері комиссия мүшелерінің дауыс беруіне шығарылды.
Ерекше пікір: ___________________________________________________________
(бар болса)
"Қарсы емес" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді.
Тұрғын үй комиссиясының төрағасы:
әскери атағы қолтаңбасы Т.А.Ә. (бар болса)
Тұрғын үй комиссиясы төрағасының орынбасары:
әскери атағы қолтаңбасы Т.А.Ә. (бар болса)
Комиссия мүшелері:
әскери атағы қолтаңбасы Т.А.Ә. (бар болса)
Тұрғын үй комиссиясының хатшысы
әскери атағы қолтаңбасы Т.А.Ә. (бар болса)