Об утверждении предельного уровня цен на субсидируемые универсальные услуги связи, оказываемые в сельских населенных пунктах
Приказ Председателя Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникации Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 29. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 12 июля 2017 года № 15328.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О связи", пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О почте", пунктом 4 Правил регулирования предельного уровня цен на субсидируемые универсальные услуги связи, оказываемые в сельских населенных пунктах, утвержденных приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 октября 2016 года № 215 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14530) и подпунктом 331) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.05.2025 № 217/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить предельный уровень цен на субсидируемые универсальные услуги связи, оказываемые в сельских населенных пунктах:
1) закрепленные в секторе телекоммуникации согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) закрепленные в секторе почтовой связи согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Управлению по контролю в области информатизации и связи Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации (Тажибаев Б.Х.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.

Ауылдық елді мекендерде көрсетілетін субсидияланатын байланыстың әмбебап қызметтеріне бағалардың шекті деңгейін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті Төрағасының 2017 жылғы 22 маусымдағы № 29 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 шілдеде № 15328 болып тіркелді.
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, "Пошта туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 қазандағы № 215 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14530 болып тіркелген) бекітілген Ауылдық елді мекендерде көрсетілетін, субсидияланатын байланыстың әмбебап қызметтеріне бағалардың шекті деңгейін реттеу қағидаларының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 331) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.05.2025 № 217/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мынандай:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес телекоммуникациялар секторында бекітілген;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес пошта байланысы секторында бекітілген, ауылдық елді мекендерде көрсетілетін субсидияланатын байланыстың әмбебап қызметтеріне бағалардың шекті деңгейі бекітілсін.
2. Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Ақпараттандыру және байланыс саласындағы бақылау жөніндегі басқармасы (Б.Х. Тәжібаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін қағаз және электрондық түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.

5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
государственного контроля
в области связи, информатизации
и средств массовой информации
А. Кожихов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
27 июня 2017 года
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
государственного контроля
в области связи, информатизации
и средств массовой информации
от 22 июня 2017 года № 29
Предельный уровень цен на субсидируемые универсальные услуги связи, оказываемые в сельских населенных пунктах, закрепленные в секторе телекоммуникации
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 21.04.2022 № 134/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/н
Наименование универсальных услуг телекоммуникаций
Характеристики услуг и вид оплаты
Предельный уровень цен (тенге, без НДС)
1.
Услуги индивидуального доступа к сети Интернет со скоростью соединения от 2 Мбит/с до 8 Мбит/с
ежемесячная плата по тарифному плану № 1, со скоростью соединения до 4 Мбит/с, объем входящего трафика не более 20 Гбайт

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Байланыс, ақпараттандыру және
бұқаралық ақпарат құралдары
саласындағы мемлекеттік
бақылау комитетінің төрағасы
Ә. Қожықов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________Т. Сүлейменов
2017 жылғы 27 маусым
Байланыс, ақпараттандыру және
бұқаралық ақпарат құралдары
саласындағы мемлекеттік
бақылау комитеті төрағасының
2017 жылғы 22 маусымдағы
№ 29 бұйрығына
1-қосымша
Телекоммуникациялар секторында бекітілген ауылдық елді мекендерде көрсетілетін субсидияланатын байланыстың әмбебап қызметтеріне бағалардың шекті деңгейі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 21.04.2022 № 134/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Телекоммуникациялардың әмбебап көрсетілетін қызметтерінің атауы
Қызметтердің сипаттамасы және төлем түрі
Бағалардың шекті деңгейі (теңге, ҚҚС-сыз)
1.
Интернет желісіне қосылу жылдамдығы 2 Мбит/с-тан 8 Мбит/с-қа дейінгі жеке қолжетімділік қызметтері
кіріс трафиктің көлемі 20 Гбайтан аспайтын қосылу жылдамдығы 4 Мбит/с дейін № 1 тарифтік жоспары бойынша ай сайынғы төлем

982,14
ежемесячная плата по тарифному плану № 2, со скоростью соединения до 8 Мбит/с, объем входящего трафика не более 40 Гбайт
1 964,29
2.
Услуги индивидуального доступа к сети Интернет по технологии волоконно-оптических линий связи, со скоростью соединения более 8 Мбит/с
ежемесячная плата по тарифному плану № 3, со скоростью соединения более 8 Мбит/с, объем входящего трафика не более 100 Гбайт
1964,29
3.
Услуги местной телефонной связи, за исключением абонентов субсидируемых по услуге индивидуального доступа к сети Интернет
ежемесячная плата за один основной телефонный аппарат, не переведенный на повременную систему оплаты услуг местных телефонных соединений
596,59
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
государственного контроля в
области связи, информатизации
и средств массовой информации
от 22 июня 2017 года №29
Предельный уровень цен на субсидируемые универсальные услуги связи, оказываемые в сельских населенных пунктах, закрепленные в секторе почтовой связи
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.05.2025 № 217/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
Номинальный вес, грамм
Предельный уровень цен (тенге, без НДС)
Физические лица
Юридические лица
Услуги по распространению периодических печатных изданий по подписке (газет/журнал)
36
36
Республиканские/местные
наземным
30
за каждый последующий 1 грамм
0,2
0,2
Услуги по пересылке нерегистрируемого письма по Республике Казахстан
20
122
265
за каждые последующие полные/неполные 20 грамм веса
20
20

982,14
кіріс трафиктің көлемі 40 Гбайтан аспайтын қосылу жылдамдығы 8 Мбит/с дейін № 2 тарифтік жоспары бойынша ай сайынғы төлем
1964,29
2
Интернет желісіне қосылу жылдамдығы 8 Мбит/с-тан астам талшықты-оптикалық байланыс желілерінің технологиясы бойынша жеке қолжетімділік қызметтері
кіріс трафиктің көлемі 100 Гбайтан аспайтын қосылу жылдамдығы 8 Мбит/с астам № 3 тарифтік жоспары бойынша ай сайынғы төлем
1964,29
3
Интернет желісіне жеке қолжетімділік қызметі бойынша субсидияланатын абоненттерді қоспағанда жергілікті байланыс қызметтері
жергілікті телефон байланыстары қызметтерінің төлемін уақытпен есептелетін жүйеге ауыстырылмаған бір негізгі телефон аппаратына ай сайынғы төлем
596,59
Байланыс, ақпараттандыру және
бұқаралық ақпарат құралдары
саласындағы мемлекеттік
бақылау комитеті төрағасының
2017 жылғы 22 маусымдағы
№ 29 бұйрығына 2-қосымша
Пошта байланысы секторында бекітілген ауылдық елді мекендерде көрсетілетін субсидияланатын байланыстың әмбебап қызметтеріне бағалардың шекті деңгейі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.05.2025 № 217/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атауы
Өлшем бірлігі, грамм
Бағалардың шекті деңгейі (теңге, ҚҚС-сыз)
Жеке тұлғалар
Заңды тұлғалар
Жазылу бойынша мерзімді баспасөз басылымдарын (газет/журнал) тарату жөніндегі көрсетілетін қызметтер
36
36
Республикалық/жергілікті
жерүсті
30
әрбір кейінгі 1 грамм салмағы үшін
0,2
0,2
Қазақстан Республикасы бойынша тіркелмейтін хатты жiберу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
20
122
265
әрбір кейінгі толық/толық емес 20 грамм салмағы үшін
20
20