О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 июня 2010 года № 281 "Об утверждении Плана счетов бухгалтерского учета государственных учреждений"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 февраля 2017 года № 95. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2017 года № 14893. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 261
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.05.2025 № 261 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 июня 2010 года № 281 "Об утверждении Плана счетов бухгалтерского учета государственных учреждений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6314, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 11 сентября 2010 года № 239 - 240 (26300 - 26301)) следующие изменения и дополнения:
в Плане счетов бухгалтерского учета государственных учреждений, утвержденном указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Подраздел 1000 "Денежные средства и их эквиваленты" - предназначен для учета денежных средств и их эквивалентов на контрольных счетах наличности и счетах государственных учреждений.
Данный подраздел включает следующие счета:
1010 - "Денежные средства в кассе", предназначен для учета наличия и движения денежных средств в кассе государственного учреждения;
1020 - "Текущий счет государственного учреждения", предназначен для учета движения денег на текущем счете государственного учреждения;
1030 - "Расчетный счет", предназначен для учета денежных средств, полученных посольствами Республики Казахстана от Министерства иностранных дел Республики Казахстан (далее - МИД) и прочими организациями;
1040 - "Контрольный счет наличности (далее - КСН) для учета поступлений и расчетов", предназначен для учета денежных средств государственного учреждения от благотворительной помощи, по платным услугам, деньгам временного размещения, местного самоуправления, поступлений в республиканский и местные бюджеты. Данный счет включает следующие субсчета:
1041 - "КСН благотворительной помощи", где учитывается поступление и расходование денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности для государственных учреждений, получаемых ими в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;

"Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есепке алу шоттарының жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 15 маусымдағы № 281 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 10 ақпандағы № 95 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 14 наурызда № 14893 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 261 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.05.2025 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есепке алу шоттарының жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 15 маусымдағы № 281 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6314 болып тіркелген, 2010 жылғы 17 тамызда "Егемен Қазақстан" № 332-333 (26176) газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есепке алу шоттарының жоспарында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 1000 "Ақша қаражаты және олардың баламалары" кiшi бөлiмi - қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында және мемлекеттік мекемелердің шоттарында ақша қаражатын және олардың баламаларын есепке алуға арналған.
Бұл кіші бөлім мынадай шоттарды қамтиды:
1010 - "Кассадағы ақша қаражаты" шоты мемлекеттік мекеме кассасындағы ақша қаражатының нақты сомасын және қозғалысын есепке алуға арналған;
1020 - "Мемлекеттік мекеменің ағымдағы шоты" шоты мемлекеттік мекеме ағымдағы шотындағы ақша қаражатын есепке алуға арналған;
1030 - "Есеп айырысу шоты" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінен (бұдан әрі - СІМ) Қазақстан Республикасының елшіліктері және өзге шетелдік мекемелер алған ақша қаражатын есепке алуға арналған;
1040 - "Түсімдер мен есеп айырысуларды есепке алу үшін қол ақшаны бақылау шоты (бұдан әрі - ҚБШ)" мемлекеттік мекеменің, жергілікті өзін-өзі басқарудың қайырымдылық көмектен алынатын, ақылы қызметтер, ақшаны уақытша орналастыру ақшасы бойынша, жергілікті өзін-өзі басқарудың ақша қаражатын, республикалық және жергілікті бюджеттерге түсетін түсімдерді есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
1041 - "Қайырымдылық көмек ҚБШ", мұнда Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік мекемелер алатын, олар үшін филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен алынатын ақшаның түсімі мен оның жұмсалуы есепке алынады;

1042 - "КСН платных услуг", где учитывается поступление и расходование денег, получаемых от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в распоряжении государственных учреждений и используемых в соответствии с Бюджетным кодексом и в порядке, установленном Правилами исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9934);
1043 - "КСН временного размещения денег", где учитывается движение денег, передаваемых государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам;
1044 - "КСН местного самоуправления", где учитывается поступление и расходование денег для реализации функций местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
1045 - "КСН целевого финансирования", где учитываются зачисленные бюджетные средства и их использование на проведение особых расходов (счет целевого финансирования);
1046 - "КСН республиканского бюджета", где учитывается зачисление поступлений в республиканский бюджет из единого казначейского счета;
1047 - "КСН местных бюджетов", где учитывается зачисление поступлений в местные бюджеты из единого казначейского счета;
1050 - "Счет в иностранной валюте", предназначен для учета валютных операций, проводимых государственным учреждением, в валюте Республики Казахстан, полученной путем перерасчета иностранной валюты по рыночному курсу обмена валют, действующему на последнее число отчетного периода и определяемому в порядке, установленном совместно постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют" (в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8378);
1060 - "Специальный счет", предназначен для учета финансовых операций по поступлению и расходованию средств по заемным средствам (внешним займам и грантам) администраторами бюджетных программ. Данный счет включает следующие субсчета:
1061 - "Специальный счет бюджетного инвестиционного проекта по грантам", где учитываются финансовые операции по поступлению и расходованию средств по связанным грантам;
1062 - "Специальный счет бюджетного инвестиционного проекта по внешним займам", где учитываются финансовые операции по поступленияю и расходованию средств по внешним займам (заемным средствам);
1070 - "Прочие денежные средства", предназначен для учета прочих денежных средств, не указанных в предыдущих счетах. Данный счет включает следующие субсчета:
1071 - "Аккредитивы", где учитываются суммы аккредитивов, открытых в соответствии с обязательствами государственных учреждений, возникающими перед поставщиками по оплате за поставку активов;
1072 - "Денежные документы", где учитываются банковский овердрафт и прочие денежные документы;
1073 - "Денежные средства в пути", где учитывается движение денежных средств, переведенных на финансирование расходов загранучреждений, но не поступивших на расчетный счет загранучреждений;
1074 - "Прочие денежные средства", где учитываются прочие денежные средства, не указанные в предыдущих субсчетах;
1080 - "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета", предназначен для учета движения по суммам плановых назначений на принятие обязательств государственного учреждения, финансируемого из республиканского бюджета, предусмотренных индивидуальным планом финансирования по обязательствам. Данный счет включает следующие субсчета:
1081 - "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", где учитываются суммы плановых назначений на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам, на содержание деятельности государственного учреждения;
1082 - "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", где учитываются плановые назначения на принятие обязательств по финансированию капитальных вложений;
1083 - "Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов", где учитываются движение плановых назначений на принятие обязательств государственного учреждения, содержащегося за счет республиканского бюджета, при получении им плановых назначений на принятие обязательств из местного бюджета, и наоборот - при получении плановых назначений на принятие обязательств из республиканского бюджета на определенные цели государственным учреждениям, содержащимся за счет местных бюджетов;
1084 - "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", где учитываются плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам, которые подразделяются на трансферты общего характера, целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие, трансферты физическим лицам;
1085 - "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям", где учитываются плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским и фермерским хозяйствам;
1086 - "Плановые назначения на принятие обязательств по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их", где учитываются суммы плановых назначений на принятие обязательств на расходы государственного учреждения за счет поступлений в республиканский бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг);
1087 - "Плановые назначения на принятие обязательств по проектам за счет внешних займов и связанных грантов", где учитываются суммы плановых назначений на принятие обязательств на финансирование по проектам за счет внешних займов и связанных грантов;
1090 - "Плановые назначения на принятие обязательств согласно индивидуальному плану финансирования по обязательствам государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета", предназначен для учета плановых назначений на принятие обязательств государственного учреждения, содержащегося за счет местных бюджетов. Данный счет включает следующие субсчета:
1091 - "Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования", где учитываются суммы плановых назначений на принятие обязательств государственного учреждения, предусмотренные индивидуальным планом финансирования по обязательствам, на содержание деятельности государственного учреждения;
1092 - "Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям", где учитываются плановые назначения на принятие обязательств по финансированию капитальных вложений;
1093 - "Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам", где учитываются плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам для использования администраторами бюджетных программ, которые подразделяются на трансферты общего характера, целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие, трансферты местного самоуправления, трансферты физическим лицам;
1094 - "Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям", где учитываются плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям в виде пособия в денежной форме, предоставляемое из средств республиканского бюджета, местных бюджетов или из специальных фондов физическим и юридическим лицам, местным органам;
1095 - "Плановые назначения на принятие обязательств по операциям, связанным с поступлениями в местный бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их", где учитываются суммы плановых назначений на принятие обязательств на расходы государственного учреждения за счет поступлений в местный бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

1042 - "Ақылы қызметтер ҚБШ", мұнда мемлекеттік мекемелер иелігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден алған және Бюджет кодексіне сәйкес және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету қағидасында белгіленген тәртіпте пайдаланылатын ақша кірістері мен шығыстары есепке алынады;
1043 - "Ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ", мұнда Қазақстан Республикасының заңнама актілеріне сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғалардың қайтарып алу шартымен мемлекеттік мекемелерге аударылған немесе белгілі бір жағдай туғанда сәйкесінше бюджетке немесе үшінші жаққа берілген ақша қаражат қозғалысы есепке алынады;
1044 - "Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ", онда Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыру үшін ақшаның түсімі мен жұмсалуы есепке алынады;
1045 - "Нысаналы қаржыландыру ҚБШ", мұнда есептелген бюджет қаражаты және оларды ерекше шығыстарды жүргізуге пайдалану есепке алынады (нысаналы қаржыландыру шоты);
1046 - "Республикалық бюджеттің ҚБШ", мұнда бірыңғай қазынашылық шотынан республикалық бюджетке түсетін түсімдерді есепке жатқызу есепке алынады;
1047 - "Жергілікті бюджеттердің ҚБШ", мұнда бірыңғай қазынашылық шотынан жергілікті бюджеттерге түсетін түсімдерді есепке жатқызу есепке алынады;
1050 - "Шетелдік валютадағы шот" мемлекеттік мекеме жүргізетін есепті кезеңнің соңғы күніне қолданылатын және Жаңартылған "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 Қаулысы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген) бірлесіп белгілеген тәртіпте анықталатын валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша шетелдік валютаны қайта есептеу жолымен алынған Қазақстан Республикасы валютасында валюталық операцияларды есепке алуға арналған;
1060 - "Арнайы шот" шоты бюджеттік бағдарлама әкімшілігімен қарызға алынған қаражаттардың (сыртқы қарыздар және гранттар) кірісі мен шығысы бойынша қаржылық операцияларды есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды;
1061 - "Гранттар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоты", мұнда грантпен байланысты қаражаттардың кірісі мен шығысы бойынша қаржылық операцияларды есепке алады;
1062 - "Сыртқы қарыздар бойынша бюджеттік инвестициялық жобаның арнайы шоты", мұнда сыртқы қарыздардың (қарызға алынған қаражаттар) кірісі мен шығысы бойынша қаржылық операцияларды есепке алады;
1070 - "Өзге де ақша қаражаты" шоты алдыңғы қосалқы шоттарда көрсетілмеген басқа да ақша қаражаттарын есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
1071 - "Аккредитивтер", мұнда мемлекеттік мекемелердің жеткізуші алдында алынған активтер үшін пайда болған төлемдерге сәйкес міндеттемелер бойынша ашылған аккредитивтер сомасы есепке алынады;
1072 - "Ақша құжаттары", мұнда өзге ақша құжаттары есепке алынады;
1073 - "Жолдағы ақша қаражаты" мұнда шетел мекемелерінің шығындарын қаржыландыру СІМ-не аударылған, бірақ СІМ-нің шетел мекемелерінің есеп айырысу шотына түспеген ақша қаражат қозғалысын есепке алынады;
1074 - "Өзге де ақша қаражаты", мұнда алдыңғы қосалқы шоттарда көрсетілмеген өзге ақша қаражаты есепке алынады;
1080 - "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекеменің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелерін қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары" шоты республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары бойынша қаражат қозғалысын есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
1081 - "Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары", мұнда мемлекеттік мекемелердің қызметін қаржыландыру, мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелерді қаржыландыруды қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар сомасы есепке алынады;
1082 - "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", мұнда күрделі салымдарды қаржыландыру бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар есепке алынады;
1083 - "Басқа да бюджеттердің есебінен міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", мұнда республикалық бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелерге олар жергілікті бюджет есебінен міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар алу кезінде және керісінше жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелерге белгілі бір мақсаттарға республикалық бюджеттен міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар алу кезінде мемлекеттік мекеменің міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың қозғалысы есепке алынады;
1084 - "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", мұнда трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар есепке алынады, олар жалпы сипаттағы трансферттер, нысаналы ағымдағы трансферттер, нысаналы даму трансферттері, жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерге және әлеуметтік көмекке берілетін трансферттер болып бөлінеді;
1085 - "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", мұнда мемлекеттік бюджет, жергілікті бюджет немесе жергілікті органдар, жеке және заңды тұлғалар арнайы қор қаражаттар есебінен ақшалай жәрдемақылар түріндегі субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар есепке алынады;
1086 - "Республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетін түсімдермен байланысты операциялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" мұнда республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетін түсімдер есебінен мемлекеттік мекемелердің шығыстары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар сомасы есепке алынады;
1087 - "Сыртқы қарыздардың және байланысты гранттардың есебінен жобалар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", мұнда сыртқы қарыздардың және байланысты гранттардың есебінен жобалар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар сомасы есепке алынады;
1090 - "Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары" шоты жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар сомасының қозғалысын есепке алу үшін арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды;
1091 - "Жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары", мұнда мемлекеттік мекеменің қызметін ұстауға жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар сомалары есепке алынады;
1092 - "Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", мұнда күрделі салымдарды қаржыландыру бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар есепке алынады;
1093 - "Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", мұнда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің пайдалану үшін трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар есепке алынады, олар жалпы сипаттағы трансферттерге, нысаналы ағымдағы трансферттерге, нысаналы даму трансферттеріне, жергілікті өзін-өзі басқару трансферттеріне, жеке тұлғаларға берілетін трансферттерге бөлінеді;
1094 - "Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар", мұнда мемлекеттік бюджет, жергілікті бюджет немесе жергілікті органдар, жеке және заңды тұлғалар арнайы қор қаражаттар есебінен ақшалай жәрдемақылар түріндегі субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар есепке алынады;
1095 - "Жергілікті бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар" мұнда жергілікті бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетін түсімдер есебінен мемлекеттік мекемелердің шығыстарына бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар сомасы есепке алынады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Подраздел 1200 "Краткосрочная дебиторская задолженность" предназначен для учета краткосрочной дебиторской задолженности.
Данный подраздел включает следующие счета:
1210 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по бюджетным выплатам", предназначен для учета краткосрочной дебиторской задолженности по бюджетным выплатам. Данный счет включает следующие субсчета:
1211 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по трансфертам физическим лицам", где отражаются расчеты с физическими лицами по:
социальным выплатам и социальной помощи;
возмещению ущерба, причиненного рабочим и служащим увечьем, либо иным повреждением здоровья, связанным с исполнением ими трудовых обязанностей, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
единовременным выплатам родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих;
денежной компенсации взамен продовольственного пайка, выплачиваемого военнослужащим срочной службы, курсантам военных (специальных) учебных заведений при убытии в отпуск;
другим трансфертам физическим лицам;
1212 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым текущим трансфертам" предназначен для учета расчетов по целевым текущим трансфертам, выделенных администраторами бюджетных программ областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы;
1213 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым трансфертам на развитие" предназначен для учета краткосрочной дебиторской задолженности по целевым трансфертам на развитие;
1214 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по субсидиям физическим лицам", где учитывается краткосрочная дебиторская задолженность по субсидиям физическим лицам;
1215 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по субсидиям юридическим лицам", где учитывается краткосрочная дебиторская задолженность по субсидиям юридическим лицам, в том числе крестьянским и фермерским хозяйствам;
1216 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по выплате пенсий и пособий", где учитывается движение средств, выделенных из республиканского бюджета Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на выплату пенсий и пособий и переданных в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (государственные социальные пособия, специальные государственные пособия, пособия на погребение и другие социальные выплаты) для выплаты населению;
1220 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом", предназначен для учета краткосрочной дебиторской задолженности по расчетам с бюджетом по налогам (индивидуальному подоходному налогу, социальным налогу, плате за загрязнение окружающей среды и другим налогам), а также сумма, излишне перечисленная государственным учреждением в бюджет;
1230 - "Краткосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков", предназначен для учета дебиторской задолженности покупателей и заказчиков за реализованные активы, выполненные работы и оказанные услуги, а также дебиторской задолженности за обучение детей в музыкальных школах, за содержание воспитанников в школах-интернатах, за форменную одежду, за питание детей в интернатах при школах, сроком погашения до одного года. Данный счет включает следующие субсчета:
1231 - "Краткосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков", где учитывается дебиторская задолженность покупателей и заказчиков за реализованные активы, выполненные работы и оказанные услуги сроком погашения до одного года, в учреждениях профессионального технического образования учитываются расчеты с заказчиками за выполненные работы или оказанные услуги и за реализованные готовые изделия, а также расчеты с предприятиями и государственными учреждениями за работы, выполненные учащимися в процессе производственного обучения;
1232 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по специальным видам платежей", где учитываются расчеты за обучение детей в музыкальных школах, за содержание воспитанников в школах-интернатах, за форменную одежду, за питание детей в интернатах при школах, сроком погашения до одного года;
1240 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по ведомственным расчетам", предназначен для учета краткосрочной дебиторской задолженности государственных учреждений по ведомственным расчетам, в том числе внутреннему кредитованию, сроком погашения менее одного года. Данный счет включает следующие субсчета:
1241 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по внутриведомственным расчетам" предназначен для учета краткосрочной дебиторской задолженности государственных учреждений своей системы по внутриведомственным расчетам, в том числе по суммам кредитов, выданных за счет средств республиканского или местных бюджетов на возвратной основе (по внутреннему кредитованию);
1242 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по межведомственным расчетам" предназначен для учета краткосрочной дебиторской задолженности государственных учреждений по межведомственным расчетам, в том числе по суммам кредитов, выданных за счет средств республиканского или местных бюджетов на возвратной основе (по внутреннему кредитованию);
1250 - "Краткосрочные вознаграждения к получению", предназначен для учета дебиторской задолженности по начисленным вознаграждениям по займам, финансовым инвестициям, аренде и другим вознаграждениям к получению;
1260 - "Краткосрочная дебиторская задолженность работников", предназначен для учета операций, связанных с движением дебиторской задолженности работников по выданным в подотчет денежным средствам на приобретение активов, оплате услуг, служебным командировкам, по предоставленным займам работникам, а также прочая краткосрочная дебиторская задолженность работников. Данный счет включает следующие субсчета:
1261 - "Краткосрочная дебиторская задолженность работников по подотчетным суммам", где учитываются расчеты с подотчетными лицами по выдаваемым им авансам на командировочные расходы, а также на оплату расходов, которые не могут быть произведены путем безналичных расчетов;
1262 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по другим видам расчетов с работниками", где учитывается задолженность лиц по выявленным недостачам и хищениям активов, а также по другим видам расчетов, сроком погашения до одного года, не указанная в предыдущих субсчетах;
1270 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по аренде", предназначен для учета операций, связанных с наличием и движением расходов по осуществлению арендных платежей на предстоящие периоды;
1280 - "Прочая краткосрочная дебиторская задолженность", предназначен для учета операций по прочей дебиторской задолженности сроком погашения до одного года, не указанных в предыдущих счетах;
1290 - "Резерв по сомнительной дебиторской задолженности", предназначен для учета операций, связанных с созданием и движением резерва по сомнительной дебиторской задолженности;
1291 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым и неналоговым поступлениям", предназначен для учета краткосрочной дебиторской задолженности по расчетам с бюджетом по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет, поступлениям от реализации основного капитала и финансовых активов государства. Данный счет включает следующие субсчета:
1292 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", предназначен для учета дебиторской задолженности по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям и таможенным платежам, предусмотренным налоговым и таможенным законодательством Республики Казахстан, сроком погашения до одного года;
1293 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", предназначен для учета дебиторской задолженности по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет, предусмотренным бюджетным и иным законодательством Республики Казахстан, сроком погашения до одного года;
1294 - "Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала и финансовых активов государства", предназначен для учета дебиторской задолженности по расчетам от реализации основного капитала и финансовых активов государства, сроком погашения до одного года";

"9. 1200 "Қысқа мерзімді дебиторлық берешек" бөлімшесі қысқа мерзімді дебиторлық берешектерді есепке алу үшін арналған.
Бұл кіші бөлім мынадай шоттарға бөлінеді:
1210 - "Бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" шоты бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешектерді есепке алу үшін арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
1211 - "Жеке тұлғаларға трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", мұнда жеке тұлғалармен жасалатын есеп айырысулар көрсетіледі:
әлеуметтiк төлемдер және әлеуметтiк көмектер бойынша;
қызметкерлер мен қызметшiлерге еңбекте алған жарақат, не болмаса Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың еңбектегi мiндеттерiн орындауға байланысты өзге де денсаулығын зақымдаған залалдың орнын толтыру бойынша;
қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына төленетін біржолғы төлемдер бойынша;
демалысқа кеткен кезінде шұғыл қызметтің әскери қызметшілеріне, әскери (арнайы) оқу орындарының курсанттарына азық-түлік үлесінің орнына ақшалай өтемақы;
жеке тұлғаларға басқа да трансферттер бойынша;
1212 - "Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" бюджеттік бағдарламалардың әкімшілектері облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне дамыту үшін бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы трансферттер бойынша есептемелерін есепке алуға арналған;
1213 - "Нысаналы даму трансферттері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" дамытуға нысаналы трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешекті есепке алу үшін арналған;
1214 - "Жеке тұлғаларға субсидиялар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", мұнда жеке тұлғаларға субсидиялар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек есепке алынады;
1215 - "Заңды тұлғаларға берілетін субсидиялар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", мұнда заңды тұлғаларға субсидиялар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек есепке алынады;
1216 - "Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуге трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", мұнда республикалық бюджеттен халыққа төлеу үшін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне бөлінген және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына зейнетақыларды және жәрдемақыларды төлеуге (мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар, арнайы мемлекеттік жәрдемақылар, жерлеу үшін жәрдемақы және басқа да әлеуметтік төлемдер) берілген қаражат қозғалысы есепке алынады;
1220 - "Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" шоты салықтар үшін бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешекті (жеке табыс салығы, әлеуметтік салық, қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемдер және өзге салықтар), және де мемлекеттік мекемемен бюджетке артығымен аударылған сомаларды есепке алу үшін арналған;
1230 - "Сатып алушылар мен тапсырыс берушiлердiң қысқа мерзiмдi дебиторлық берешегi" өтеу мерзiмi бiр жылға дейiнгi сатылған активтер, орындалған жұмыстар және көрсетiлген қызметтер, сондай-ақ музыка мектептерінде балалардың оқуы үшiн, мектеп-интернаттарда тәрбиеленушiлердi ұстау үшiн, мектеп жанындағы интернаттарда балалардың нысанды киім-кешегі үшін, тамақтануы үшiн есеп айырысулар есепке алынады. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
1231 – "Сатып алушылар мен тапсырыс берушiлердiң қысқа мерзiмдi дебиторлық берешегi", мұнда өтеу мерзiмi бiр жылға дейiнгi сатылған активтер, орындалған жұмыстар және көрсетiлген қызметтер үшiн сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің дебиторлық берешегi көрсетіледі, кәсіптік техникалық білім беру мекемелерінде тапсырыс берушілермен орындалған жұмыстар немесе көрсетілген қызметтер үшін және сатылған дайын өнімдер үшін есеп айырысулар, сондай-ақ өндірістік оқыту үдерісінде оқушылар орындаған жұмыстар үшін кәсіпорындармен және мемлекеттік мекемелермен есеп айырысулар есепке алынады;
1232 - "Төлемдердiң арнайы түрлерi бойынша қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек", мұнда өтеу мерзiмi бiр жылға дейiн музыка мектептерінде балалардың оқуы үшiн, интернат мектептерде тәрбиеленушiлердi ұстау үшiн, нысанды киім-кешек үшін, мектеп интернаттардағы балалардың тамақтануы үшiн есеп айырысулар есепке алынады;
1240 - "Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" ведомстволық есеп айырысулар бойынша мемлекеттік мекемелердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегін есепке алуға, соның ішінде өтеу мерзімі бір жылдан кем емес ішкі кредит беруге арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
1241 - "Ішкі ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" ішкі ведомстволық есеп айырысу бойынша өз жүйесінің мемлекеттік мекемелерде берешек, оның ішінде қайтару негізінде кредит сомасы (ішкі кредит беру бойынша) республикалық және жергілікті бюджет қаражатының есебінен берілген кредиттер сомалары бойынша;
1242 - "Ведомствоаралық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" ведомствоаралық есеп айырысу бойынша өз жүйесінің мемлекеттік мекемелерде берешек, оның ішінде қайтару негізінде кредит сомасы (ішкі кредит беру бойынша) республикалық және жергілікті бюджет қаражатының есебінен берілген кредиттер сомалары бойынша;
1250 - "Алынуға тиісті қысқа мерзімді сыйақылар" шоты қарыздар, қаржы инвестициялары, жалдау және алуға басқа да сыйақылар бойынша есептелген сыйақылар бойынша дебиторлық берешекті есепке алу үшін арналған;
1260 - "Қызметкерлердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегі" қызметкерлердің активтерді сатып алуға есеппен берілген ақша қаражаты, қызметтерге ақы төлеуге, қызметтік іссапарларға қызметкерлерге берілген қарыздар бойынша, сондай-ақ қызметкерлердің өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешегін есепке алу операциялары үшін арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
1261 - "Есеп беретін сомалар бойынша қызметкерлердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегі", мұнда есеп беретін тұлғалармен оларға іссапар шығыстарына аванспен, сондай-ақ қолма-қол ақшасыз жолмен жүргiзiлуi мүмкін емес шығыстарды төлеу үшін берілген есеп айырысулар есепке алынады;
1262 - "Қызметкерлермен басқа есеп айырысу түрлері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек", мұнда активтердің анықталған жетіспеушіліктері мен талан-таражға түсуі бойынша, алдыңғы қосалқы шоттарда көрсетілмеген өтеу мерзімі бір жылға дейінгі басқа да есептеу түрлері бойынша адамдардың берешегі есепке алынады;
1270 - "Жал бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек" шоты ағымдағы кезеңде операциялық және қаржылық жал бойынша есептелген жал төлемдерін есепке алу үшін арналған;
1280 - "Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешектер" шоты алдыңғы шот топтарында көрсетілмеген өтеу мерзімі бір жылға дейін өзге дебиторлық берешегі бойынша операцияларды есепке алу үшін арналған;
1290 - "Күмәнді дебиторлық берешектер бойынша резерв" шоты күмәнді дебиторлық берешектер бойынша резервтерді құруға және оның қозғалысына байланысты операцияларды есепке алу үшін арналған;
1291 - "Салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек" шоты бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер, негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешекті есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
1292 - "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек", Қазақстан Республикасының салық және кеден заңнамасында көзделген өтеу мерзімі бір жылдық салықтық түсімдер мен кедендік төлемдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде дебиторлық берешекті есепке алуға арналған;
1293 - "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек", Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасында көзделген өтеу мерзімі бір жылдық бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде дебиторлық берешекті есепке алуға арналған;
1294 - "Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек", негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша есеп айырысу жөніндегі өтеу мерзімі бір жылдық дебиторлық берешекті есепке алуға арналған.";

пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. Подраздел 3100 "Краткосрочная кредиторская задолженность по налогам и другим платежам", предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности по налогам и другим платежам.
Данный подраздел включает следующие счета:
3110 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по бюджетным выплатам", предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности по бюджетным выплатам. Данный счет включает следующие субсчета:
3111 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по трансфертам физическим лицам", где учитывается движение средств, выделенных со сроком до одного года из республиканского бюджета для осуществления расчетов с физическими лицами по социальным выплатам и социальной помощи, по возмещению ущерба, причиненного рабочим и служащим увечьем, либо иным повреждением здоровья, связанным с исполнением ими трудовых обязанностей, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по единовременным выплатам родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих, по денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел, органов Государственной противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оплаты расходов по содержанию жилища и коммунальные услуги, по другим трансфертам физическим лицам;
3112 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по целевым текущим трансфертам", где учитывается движение средств со сроком до одного года по целевым текущим трансфертам, выделенных администраторами бюджетных программ областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы;
3113 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по целевым трансфертам на развитие", где учитывается краткосрочная кредиторская задолженность по целевым трансфертам на развитие;
3114 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по субсидиям физическим лицам", где учитываются расчеты по субсидиям физическим лицам со сроком до одного года;
3115 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по субсидиям юридическим лицам", где учитываются расчеты по субсидиям юридическим лицам, в том числе крестьянским и фермерским хозяйствам, со сроком до одного года;
3120 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по платежам в бюджет", предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности по платежам в бюджет. Данный счет включает следующие субсчета:
3121 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу", где отражаются операции, связанные с начислением и уплатой в бюджет индивидуального подоходного налога в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
3122 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по социальному налогу", где учитываются операции по начислению и уплате в бюджет социального налога в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
3123 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по плате за загрязнение окружающей среды", где учитывается плата за загрязнение окружающей среды в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
3124 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по прочим налогам и другим обязательным платежам в бюджет", где учитываются удержание и уплата в бюджет корпоративного подоходного налога у источника выплаты по операциям с нерезидентами - юридическими лицами, начисление и уплата в бюджет государственных пошлин в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, а также операции по прочим начислениям и платежам в бюджет со сроком до одного года, не указанных в других группах счетов;
3130 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом", предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности перед бюджетом по доходам от реализации активов, по доходам, отражающим сверхсметные поступления от реализации товаров, работ и услуг, по доходам от возмещения недостачи активов, а также по другим доходам, подлежащих поступлению в государственный бюджет. Данный счет включает следующие субсчета:
3131 - "Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по доходам от реализации активов", где учитывается краткосрочная кредиторская задолженность по реализации долгосрочных активов государственным учреждением, доходы от которой причитаются в государственный бюджет;
3132 - "Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по доходам от реализации товаров, работ и услуг", где учитывается краткосрочная кредиторская задолженность по передаче сверхсметных поступлений от реализации товаров, работ и услуг в доход государственного бюджета;
3133 - "Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по прочим операциям", где учитывается краткосрочная кредиторская задолженность государственного учреждения перед бюджетом по поступлению доходов от возмещения недостачи активов, а также прочих доходов, не указанных в других группах счетов;
3140 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по другим обязательным и добровольным платежам", предназначен для учета краткосрочных обязательств по другим обязательным и добровольным платежам. Данный счет включает следующие субсчета:
3141 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по обязательным социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования", где отражаются операции, связанные с начислением и уплатой обязательных социальных отчислений в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном страховании;
3142 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", где отражаются операции, связанные с начислением и уплатой пенсионных взносов в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", производимых государственными учреждениями в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
3143 - "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность по другим обязательным и добровольным платежам", где учитывается кредиторская задолженность по взносам на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств, производимыми государственными учреждениями;
3150 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование", предназначен для учета краткосрочных обязательств по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование. Данный счет включает следующие субсчета:
3151 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по отчислениям на обязательное социальное медицинское страхование", где отражаются операции, связанные с начислением обязательного социального медицинского страхования государственными учреждениями, подлежащие уплате в фонд социального медицинского страхования в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном медицинском страховании;
3252 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по взносам на обязательное социальное медицинское страхование", где отражаются операции, связанные с начислением взносов на обязательное социальное медицинское страхование с доходов работников, подлежащие уплате в фонд социального медицинского страхования в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном медицинском страховании.

25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. 3100 "Салық және өзге төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" кіші бөлімі салық және өзге де төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешектерді есепке алуға арналған.
Бұл кіші бөлім мынадай шоттарды қамтиды:
3110 - "Бюджеттен төленетін төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты, мұнда бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешектер есепке алынады. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
3111 - "Жеке тұлғаларға трансферттер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда республикалық бюджеттен бір жыл мерзімге дейінгі жеке тұлғалармен жасалатын есеп айырысулар үшін әлеуметтік төлемдер және әлеуметтік көмектер бойынша, қызметкерлер мен қызметшілерге еңбекте алған жарақат, не болмаса Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың еңбектегі мiндеттерiн орындауға байланысты өзге де денсаулығын зақымдаған залалдың орнын толтыру, қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына төленетін біржолғы төлемдер бойынша, әскери қызметшілерге (мерзімді әскери қызметшілерден басқа), сондай-ақ ішкі істер органдарының шұғыл-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелері, Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдары мен мекемелерінің қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер бойынша шығыстарды төлеу үшін берілетін ақшалай өтемақы бойынша, жеке тұлғаларға өзге де трансферттер бойынша ақша қаражаттары есепке алынады;
3112 - "Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттеріне бөлген нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттері бойынша бір жыл мерзімге дейінгі қаражаттарының қозғалысы есепке алынады;
3113 - "Нысаналы даму трансферттері бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда дамытуға нысаналы трансферттер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешектер есепке алынады;
3114 - "Жеке тұлғаларға субсидиялар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда бір жылға дейінгі жеке тұлғаларға субсидиялар бойынша есеп айырысулар есепке алынады;
3115 - "Заңды тұлғаларға субсидиялар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда бір жылға дейінгі заңды тұлғаларға субсидиялар бойынша, оның ішінде бір жылға дейінгі шаруа қожалықтары және фермерлік шаруашылықтарға субсидиялар бойынша есеп айырысулар есепке алынады;
3120 - "Бюджетке төленетін төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты бюджетке төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешектерді есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
3121 - "Жеке табыс салығы бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес бюджетке төленетін жеке табыс салығын есептеу және төлеумен байланысты операциялар көрсетіледі;
3122 - "Әлеуметтік салық бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда ҚР-ның салық заңнамасына сәйкес бюджетке төленетін әлеуметтік салықты есептеу және төлеумен байланысты операциялар көрсетіледі;
3123 - "Қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем есепке алынады;
3124 - "Бюджетке өзге салықтар және басқа да міндеттемелер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда алдыңғы шоттар тобында көрсетілмеген төлеу мерзімі бір жылға дейінгі Қазақстан Республикасының салық туралы заңнамасына сәйкес резидент емес заңды тұлғалардың табысына салынатын корпоративті табыс салығы, мемлекеттік баж салығы мен өзге де бюджетке төленуге тиісті төлемдер есепке алынады;
3130 - "Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" активтерді сатудан алынатын кірістер бойынша, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатудан түскен сметадан тыс түсімдерді көрсететін кірістер бойынша, активтердің жетіспеушілігін өтеуден түсетін түсімдер бойынша, сондай-ақ мемлекеттік бюджеттің кірісіне жататын басқа да табыстар бойынша бюджет алдында қысқа мерзімді кредиторлық берешекті есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
3131 - "Активтерді сатудан түсетін кіріс бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда кірісі мемлекеттік бюджетке қатысты болып табылатын, яғни мемлекеттік мекеменің ұзақ мерзімді активтерді сату бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешектер есепке алынады;
3132 - "Тауарларды (жұмыстар мен көрсетілген қызметтер) өткізуден түсетін кіріс бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда мемлекеттік бюджеттің кірісіне тауарларды сатудан, жұмыстар мен қызметтерді көрсетуден сметадан артық түсімдерді беру бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешектер есепке алынады;
3133 - "Өзге операциялар бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек", онда активтердің жетіспеушілігін жабудан (өтеуден) кірістер және алдыңғы шоттар топтарында көрсетілмеген өзге кірістерді түсім бойынша мемлекеттік мекеменің бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешегі есепке алынады;
3140 - "Басқа да міндетті және ерікті төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты басқа да міндетті және ерікті төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешектерді есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
3141 - "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда мемлекеттік мекеменің Қазақстан Республикасының міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнамасына сәйкес әлеуметтік сақтандыру бойынша аударымдарды есептеумен және төлеумен байланысты операциялар көрініс табады;
3142 - "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес мемлекеттік мекемелер жүргізетін "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналарын есептеуге және төлеуге байланысты операциялары көрініс табады;
3143 - "Өзге де міндетті және ерікті төлемдер бойынша өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда мемлекеттік мекемелер жүргізетін автокөлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруға міндетті және ерікті төлемдерді есептеумен және төлеумен байланысты операциялар көрініс табады;
3150 - "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", міндетті медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша қысқа мерзімді міндеттемелерді есепке алуға арналған.
Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
3151 - "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік мекемелердің әлеуметтік медициналық сақтандыру қорға төленуі тиіс міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды есептеуіне байланысты операциялар көрініс табады;
3152 - "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік мекемелердің әлеуметтік медициналық сақтандыру қорға төленуі тиіс міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын есептеуіне байланысты операциялар көрініс табады;

26. Подраздел 3200 "Краткосрочная кредиторская задолженность, предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности.
Данный подраздел включает следующие счета:
3210 - "Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам", предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности перед поставщиками и подрядчиками за приобретенные запасы, долгосрочные активы, принятые работы и потребленные услуги, включая расходы по доставке или переработке запасов, сроком погашения менее одного года;
3220 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по ведомственным расчетам", предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности государственных учреждений по ведомственным расчетам, в том числе внутреннему кредитованию, сроком погашения менее одного года. Данный счет включает следующие субсчета:
3221 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по внутриведомственным расчетам" предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности государственных учреждений своей системы по внутриведомственным расчетам, в том числе по суммам кредитов, полученных за счет средств республиканского или местных бюджетов на возвратной основе (внутреннее кредитование);
3222 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по межведомственным расчетам", предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности государственных учреждений по межведомственным расчетам, в том числе по суммам кредитов, полученных за счет средств республиканского или местных бюджетов на возвратной основе (внутреннее кредитование);
3230 - "Краткосрочная кредиторская задолженность стипендиатам", предназначен для учета расчетов со стипендиатами по начислению и выплате стипендии студентам, магистрантам, докторантам и аспирантам вузов, научно-исследовательских государственных учреждений и учащимися школ, колледжей, профтехшкол, слушателями курсов;
3240 - "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками", предназначен для учета расчетов с рабочими и служащими по оплате труда и прочим расчетам. Данный счет включает следующие субсчета:
3241 - "Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по оплате труда", где учитываются задолженность по оплате труда, суммы компенсационного характера, разовые выплаты (материальная помощь, поощрения и другие аналогичные выплаты), подлежащие выплате работникам государственных учреждений, а также отражаются суммы, подлежащие удержанию с заработной платы работников;
3242 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по исполнительным документам", где учитываются суммы, удержанные из заработной платы, стипендий, по исполнительным листам и другим документам в пользу третьих лиц для перечисления на их лицевые счета в течение периода не более одного года;
3243 - "Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по депонированным суммам" где учитывается сумма заработной платы и стипендий, не полученные работниками, стипендиатами в установленный срок;
3244 - "Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по социальному пособию по временной нетрудоспособности", где государственными учреждениями учитываются начисленные и выплаченные социальные пособия по временной нетрудоспособности;
3245 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по безналичным перечислениям сумм членских профсоюзных взносов", где учитываются удержанные из заработной платы работников членские профсоюзные взносы при безналичной системе расчетов с профсоюзными организациями (на основании письменных заявлений членов профсоюзов);
3246 - "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками по неиспользованным отпускам", где учитывается сумма резерва (обязательства) по накапливаемым неиспользованным отпускам работников;
3247 - "Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по безналичным перечислениям на счета по вкладам в банки", где учитываются суммы, удержанные из заработной платы рабочих и служащих на основании письменного заявления каждого в отдельности работника, пожелавшего перечислять заработную плату по безналичным расчетам на банковские счета;
3248 - "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками", где учитываются суммы, удержанные из заработной платы по поручениям рабочих и служащих в уплату страховых платежей по договорам страхования путем безналичных расчетов с органами страхования, сумм на погашение ссуды, полученной в банке в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан (на основании письменных заявлений работников), задолженность работникам по подотчетным суммам, подлежащие погашению в течение срока, не более одного года;
3250 - "Краткосрочные вознаграждения к выплате", предназначен для учета краткосрочных вознаграждений к выплате по полученным займам, финансовой аренде и прочим вознаграждениям;
3260 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по аренде", предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности по аренде;
3270 - "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность", предназначен для учета прочей краткосрочной кредиторской задолженности, не указанной в других группах счетов. Данный счет включает следующие субсчета:
3271 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по деньгам временного размещения", где учитываются суммы, поступившие государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан от физических и (или) юридических лиц на условиях их возвратности либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам, а также изъятые суммы и личные деньги, зарплата, пенсия, пособия и иные доходы осужденных и следственно-арестованных лиц, удержанные суммы из заработка, пенсий, пособий и иных доходов осужденных по исполнительным листам;
3272 - "Расчеты, связанные с изъятием наличных тиынов из денежного обращения", где отражаются суммы тиынов, не выплаченные или излишне выплаченные в случаях увольнения работника, завершения срока обучения стипендиата, окончания срока действия исполнительного листа или другого документа со сроком до одного года, по причине изъятия наличных тиынов из денежного обращения;
3273 - "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность", где учитывается прочая краткосрочная кредиторская задолженность со сроком до одного года, не указанная в других группах счетов, в том числе сумма задолженности за гонорары, выплачиваемые за работы и выступления по договорам;
3280 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет", предназначен для учета краткосрочной кредиторской задолженности по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет. Данный счет включает следующие субсчета:
3281 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет", предназначен для учета операций по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет, кроме НДС, и таможенным платежам, в течение периода менее одного года;
3282 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС, предназначен для учета операций по оплате начисленной суммы НДС согласно представленной налогоплательщиком декларации;
3283 - "Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС", предназначен для учета операций по возврату начисленной суммы НДС согласно представленной налогоплательщиком дополнительной декларации;
3284 – "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет", предназначен для учета операций по расчетам с плательщиками неналоговых поступлений в бюджет, предусмотренных налоговым, бюджетным и иным законодательством Республики Казахстан, в течение периода менее одного года.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:

26. 3200 "Қысқа мерзімді кредиторлық берешек" кіші бөлімі қысқа мерзімді кредиторлық берешекті есепке алуға арналған.
Бұл кіші бөлім мынадай шоттарды қамтиды:
3210 - "Жеткізушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" өтеу мерзімі бір жылға дейінгі жеткізушілер мен мердігерлерге қорларды жеткізу және қайта өңдеу бойынша шығыстарды қоса алғанда сатып алынған қорлар, ұзақ мерзімді активтер, қабылданған жұмыстар мен тұтынылған қызметтер үшін есеп айырысуға қысқа мерзімді кредиторлық берешектерді есепке алуға арналған;
3220 - "Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" ведомстволық есеп айырысулар бойынша, сондай-ақ өтеу мерзімі бір жылдан аспайтын ішкі кредит беру бойынша мемлекеттік мекемелердің қысқа мерзімді кредиторлық берешегін есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттардан тұрады:
3221 - "Ішкі ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" ішкі ведомстволық есеп айырысулар бойынша, сондай-ақ қайтарылу негізінде республикалық немесе жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен алынған кредиттер сомалары бойынша мемлекеттік мекемелердің қысқа мерзімді кредиторлық берешегін есепке алуға арналған;
3222 - "Ведомствоаралық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" ведомствоаралық есеп айырысулар бойынша, сондай-ақ қайтарылу негізінде республикалық немесе жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен алынған кредиттер сомалары бойынша мемлекеттік мекемелердің қысқа мерзімді кредиторлық берешегін есепке алуға арналған;
3230 - "Стипендианттарға қысқа мерзімді кредиторлық берешек" жоғары оқу орындарының студенттерiне, магитранттарға, докторанттарға және аспиранттарға, ғылыми-зерттеу мемлекеттік мекемелердің және мектептердiң, колледждердiң, кәсiптiк-техникалық мектептердiң оқушылары, курстардың тыңдаушылары стипендиялар есептеу және төлеу бойынша стипендианттармен есеп айырысуын есепке алу үшін арналған;
3240 - "Қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" мұнда қызметкерлер мен жұмыскерлерге еңбекақы төлеу және өзге есеп айырысулар бойынша есеп айырысу есепке алынады. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
3241 - "Еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда мемлекеттік мекеменің қызметкерлеріне төленуге тиісті еңбекақы, компенсациялық төлемдер, бір реттік төлемдер (материалдық көмек, ынталандыру және басқа да ұқсас төлемдер) және қызметкердің еңбекақысынан ұсталуға тиісті сомалар есепке алынады;
3242 - "Атқару құжаттары бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда бір жылдан артық емес уақытта олардың жеке шоттарына аудару үшін басқа тұлғаның пайдасы үшін жалақы төлемдерiнен, стипендиялардан, атқарушы парақтары мен басқа құжаттар бойынша ұсталған сомалар есепке алынады;
3243 - "Депоненттелген сома бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда жұмыскерлер мен студенттердің белгiленген мерзiмде алынбаған жалақы төлемдерi мен шәкiртақылардың сомалары есепке алынады;
3244 - "Уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша әлеуметтік жәрдемақы бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда мемлекеттік мекемелер уақытша еңбекке жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы есептеу және төлеу бойынша есеп айырысулары есепке алынады;
3245 - "Кәсіподақтық мүшелік жарна сомаларын қолма-қол емес аударымдар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шотында қызметкерлердің еңбекақы сомаларынан кәсіподақ ұйымдарымен қолма-қол емес есеп айырысу жүйесінде ұсталынатын ұсталымдар есепке алынады (кәсіподақ мүшесінің жазбаша мінездемесі негізінде);
3246 - "Пайдаланылмаған демалыс бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда қызметкерлердің жинақталған пайдаланылмаған демалыс бойынша резерв (міндеттемелер) сомасы есепке алынады;
3247 - "Банктерге салымдар бойынша шоттарға аударылған қолма-қол ақшасыз аударымдар бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда қызметкерлер мен жұмыскерлердің жеке жазбаша өтініші негізінде еңбекақысынан ұсталынатын, яғни еркі бойынша еңбекақысын банк шоты арқылы қолма-қол емес есеп айырысу негізінде аудару бойынша кредиторлық берешектер сомасы есепке алынады;
3248 - "Қызметкерлерге өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда қызметкерлер мен жұмыскерлердің тапсырмасы бойынша сақтандыру органдарымен қолма қол емес есеп айырысу жолымен сақтандыру шарты бойынша сақтандыру төлемдері, Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес бекітілген негізде (қызметкердің жазбаша өтініші негізінде) банктен алынған қарыз сомасын төлеу бойынша, есеп беретін сома бойынша бір жылдан артық емес негізде төленуге жататын қызметкерлердің еңбекақысынан ұсталынатын сомалары есепке алынады;
3250 - "Төленуге тиісті қысқа мерзімді сыйақылар" шоты алынған қарыздар, қаржылық жал және өзге де сыйақылар бойынша төленуге тиісті қысқа мерзімді сыйақыларды есепке алу үшін арналған;
3260 - "Жал бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты жал бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешектерді есепке алу үшін арналған;
3270 - "Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" шоты алдыңғы шоттар топтарында көрсетілмеген өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешектерді есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай берешектерді қосалқы шоттарды қамтиды:
3271 - "Ақшаны уақытша орналастыру бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", мұнда Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік мекемеге жеке және (немесе) заңды тұлғалар олардың қайтарымдылығы не белгілі бір талаптар басталған кезде тиісті бюджетке немесе үшінші тұлғаларға аудару шартымен беретін ақша сомасы есепке алынады, және де сотталғандар мен тергеуге алынып сотталған тұлғалардан алынған сомасы мен жеке ақшалары, сотталғандардың жалақыдан ұсталған сомасы, зейнетақылары, жәрдемақылары және өзге де табыстары қаражат есепке алынады;
3272 - "Ақша айналымынан қолма-қол тиындардың алынуына байланысты есеп айырысу", мұнда қолма-қол тиындарды ақша айналымынан алу себебі бойынша қызметкер жұмыстан босатылған, стипендиаттың оқу мерзімі аяқталған, атқару қағазының немесе басқа да құжаттың қолданыс мерзімі аяқталған жағдайда төленбеген немесе артық төленген тиындардың сомалары есепке алынады;
3273 - "Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешектер", мұнда алдыңғы топтарда көрсетілмеген бір жыл мерзімге дейінгі өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешектер, оның ішінде сақтандыру бойынша жұмыстар мен қатысып сөз сөйлеу үшін, гонорар үшін берешек сомасы есепке алынады;
3280 - "Бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешекті есепке алуға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
3281 - "Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек", ҚҚС-тен және мен кедендік төлемдерден басқа, бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөніндегі операцияларды есепке алуға арналған;
3282 - "ҚҚС төлеу жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек", салық төлеуші ұсынған декларацияға сәйкес есептелген ҚҚС сомасын төлеу жөніндегі операцияларды есепке алуға арналған;
3283 - "ҚҚС қайтару жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек", салық төлеуші ұсынған қосымша декларацияға сәйкес есептелген ҚҚС сомасын қайтару жөніндегі операцияларды есепке алуға арналған;
3284 - "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек", Қазақстан Республикасының салық және бюджет заңнамасында көзделген бір жылдан кем кезең ішінде бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер жөнінде төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешекті есепке алуға арналған.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"39. Подраздел 5200 "Финансовый результат" предназначен для учета накопленных результатов от финансовой деятельности государственного учреждения.
Данный подраздел включает следующие счета:
счет 5210 - "Финансовый результат отчетного года", предназначен для учета финансового результата отчетного периода по деятельности государственного учреждения;
счет 5220 - "Финансовый результат предыдущих лет", предназначен для учета накопленных финансовых результатов от деятельности государственного учреждения предыдущих лет;
счет 5230 - "Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет", предназначен для учета финансового результата отчетного периода по поступлениям в бюджет;
счет 5240 - "Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет", предназначен для учета накопленных финансовых результатов предыдущих лет по поступлениям в бюджет.";
пункты 42 и 43 изложить в следующей редакции:
"42. Подраздел 6000 "Доходы от необменных операций" предназначен для учета доходов от необменных операций (доходов, полученных без непосредственной передачи в обмен эквивалентной стоимости).
Данный подраздел включает следующие счета:
6010 - "Доходы от финансирования текущей деятельности", предназначен для признания дохода от финансирования, полученного на содержание и текущую деятельность государственного учреждения по индивидуальному плану финансирования, за счет других бюджетов, по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их;
6020 - "Доходы от финансирования капитальных вложений", предназначен для признания дохода от финансирования капитальных вложений за счет бюджетного финансирования;
6030 - "Доходы по трансфертам", предназначен для признания дохода государственным учреждением по полученным трансфертам. Данный счет включает следующие субсчета:
6031 - "Доходы по трансфертам физическим лицам", предназначен для признания дохода государственным учреждением по полученным трансфертам физическим лицам, не являющимся работниками государственного учреждения;
6032 - "Доходы по целевым текущим трансфертам", предназначен для признания дохода государственным учреждением по полученным целевым текущим трансфертам;
6033 - "Доходы по целевым трансфертам на развитие", предназначен для признания дохода государственным учреждением по полученным целевым трансфертам на развитие;
6034 - "Доходы по трансфертам местного самоуправления", предназначен для признания дохода государственным учреждением по полученным трансфертам для реализации функций местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
6035 - "Доходы по трансфертам общего характера", предназначен для признания дохода государственным учреждением по полученным трансфертам общего характера;
6040 - "Доходы от финансирования по выплате субсидий", предназначен для признания дохода государственным учреждением по полученным субсидиям;
6050 - "Доходы от благотворительной помощи", предназначен для признания полученных активов в виде доходов от филантропической и (или) спонсорской и (или) меценатской деятельности;
6060 - "Доходы грантам", предназначен для учета сумм невозвратных грантов, полученных государственным учреждением от донора;
6070 - "Доходы от финансирования за счет внешних займов", предназначен для признания дохода от поступлений внешних займов;
6080 - "Прочие доходы от необменных операций", предназначен для признания дохода от прочих безвозмездных поступлений в бюджет. Данный счет предназначен для признания дохода от прочих безвозмездных поступлений в бюджет. Данный счет включает следующие субсчета:
6081 - "Доходы от налоговых поступлений в бюджет", предназначен для признания дохода от налоговых поступлений и таможенных платежей в бюджет, предусмотренным налоговым, таможенным и иным законодательством Республики Казахстан;
6082 - "Доходы от неналоговых поступлений в бюджет", предназначен для признания дохода по неналоговым поступлениям, предусмотренным налоговым и иным законодательством Республики Казахстан;
6083 - "Доходы местного самоуправления", предназначен для признания органами местного самоуправления доходов по трансфертам, поступивших из областного бюджета и (или) бюджета района (города областного значения) для реализации функций местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
6084 - "Прочие доходы местного самоуправления", предназначен для признания органами местного самоуправления прочих доходов, поступивших из других источников для реализации функций местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
6085 - "Поступление трансфертов в бюджет", предназначен для признания доходов, поступивших в соответствующий бюджет в виде трансфертов (бюджетных субвенций и изъятий);
6090 - "Возврат остатков бюджетных средств", предназначен для отражения возврата сумм остатков бюджетных средств на конец финансового года, признанных ранее государственным учреждением как доходы от финансирования.

"39. 5200 "Қаржылық нәтиже" кіші бөлімі мемлекеттік мекеменің қаржылық қызметтен жинақталған қаржылық нәтижелерді есепке алуға арналған.
Бұл кіші бөлім мынадай шоттарды қамтиды:
5210 - "Есепті жылдың қаржылық нәтижесі" шоты мемлекеттік мекеме бойынша есепті кезеңнің қаржылық нәтижесін есепке алуға арналған;
5220 - "Өткен жылдардың қаржылық нәтижесі" шоты мемлекеттік мекеме бойынша өткен жылдардың қаржылық нәтижелерін есепке алуға арналған;
5230 - "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңдегі қаржылық нәтижесі" шоты бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңдегі қаржылық нәтижені есепке алуға арналған;
5240 - "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі", бюджетке түсетін түсімдер бойынша жинақталған алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижелерін есепке алуға арналған.";
42 және 43-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"42. 6000 "Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер" кіші бөлімі айырбас емес операциялардан алынған кірістерді (баламалы құнына айырбастау ретінде тікелей берместен алынған кірістерді) есепке алуға арналған.
Бұл кіші бөлім мынадай шоттарды қамтиды:
6010 - "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан алынатын кірістер", республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша, басқа бюджеттер есебінен жеке қаржыландыру жоспары бойынша мемлекеттік мекемені ұстауға және оның ағымдағы қызметіне арнап алынған қаржыландырудан түсетін кірісті тануға арналған;
6020 - "Күрделі салымдарды қаржыландырудан алынатын кірістер", бюджеттік қаржыландыру есебінен күрделі салымдарды қаржыландырудан түскен кірісті тануға арналған;
6030 - "Трансферттер бойынша кірістер", мемлекеттік мекеменің алынған трансферттер бойынша кірісін тануға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
6031 - "Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша кірістер", мемлекеттік мекеменің қызметкері болып табылмайтын жеке тұлғалар алған трансферттер бойынша кірісті мемлекеттік мекеменің қызметкері болып табылмайтын тануына арналған;
6032 - "Нысаналы ағымдағы трансферттер бойынша кірістер", алынған нысаналы ағымдағы трансферттер бойынша кірісті мемлекеттік мекеменің тануына арналған;
6033 - "Нысаналы даму трансферттері бойынша кірістер", алынған нысаналы даму трансферттер бойынша кірісті мемлекеттік мекеменің тануына арналған;
6034 - "Жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері бойынша кірістер", алынған жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері бойынша кірісті мемлекеттік мекеменің тануына арналған;
6035 - "Жалпы сипаттағы трансферттер бойынша кірістер", алынған жалпы сипаттағы трансферттер бойынша кірісті мемлекеттік мекеменің тануына арналған;
6040 - "Субсидияларды төлемдері бойынша қаржыландырудан түсетін кірістер", алынған субсидиялар бойынша мемлекеттік мекеменің кірістерді тануына арналған;
6050 - "Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер", филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызмет кірістер түрінде алынған активтерді тануға арналған;
6060 - "Гранттар бойынша кірістер", мемлекеттік мекеменің донордан алған қайтарылмайтын гранттар сомасын есепке алуға арналған;
6070 - "Сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырудан түскен кірістер", сыртқы қарыздар түсімдерінен түскен кірістерді тануға арналған;
6080 - "Айырбас емес операциялардан алынатын өзге кірістер", бюджетке басқа да өтеусіз түсімдерден түсетін кірістерді тануға арналған. Бұл шот мынадай қосалқы шоттарды қамтиды:
6081 - "Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер", Қазақстан Республикасының салық, кеден және өзге заңнамасында көзделген бюджетке түсетін салықтық түсімдер мен кедендік төлемдерден түсетін кірісті тануға арналған;
6082 - "Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер", Қазақстан Республикасының салық және өзге заңнамасында көзделген салықтық емес түсімдер бойынша түсетін кірісті тануға арналған;
6083 - "Жергілікті өзін-өзі басқарудан алынатын кірістер", Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыру үшін облыстық бюджеттен және (немесе) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен түскен трансферттер бойынша кірістерді жергілікті өзін-өзі басқару органдарының тануына арналған;
6084 - "Жергілікті өзін-өзі басқарудың басқа да кірістері", Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыру үшін басқа көздерден түскен басқа да кірістерді жергілікті өзін-өзі басқару органдарының тануына арналған;
6085 - "Трансферттердің бюджетке түсуі", тиісті бюджетке трансферттер (бюджеттік субвенциялар мен алып қоюлар) түрінде түскен кірістерді тануға арналған;
6090 - "Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару", бұрын мемлекеттік мекеме қаржыландырудан түсетін кірістер ретінде таныған, қаржы жылының аяғында қалған бюджет қаражатының қалдықтары сомасының қайтарылуын көрсетуге арналған.

43. Подраздел 6100 "Доходы от обменных операций", предназначен для признания доходов от реализации товаров, работ и услуг, основного капитала и финансовых активов государства.
Данный подраздел включает следующие счета:
6110 - "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", предназначен для учета доходов, полученных от передачи в обмен другой стороне эквивалентной стоимости (в виде товаров, услуг или возможности использования активов);
6120 - "Поступления от реализации основного капитала", предназначен для признания доходов, поступивших в соответствующий бюджет от реализации основного капитала, предусмотренного бюджетным законодательством Республики Казахстан;
6130 - "Поступления от реализации финансовых активов государства", предназначен для признания доходов, поступивших в соответствующий бюджет от реализации финансовых активов государства, предусмотренных бюджетным законодательством Республики Казахстан.";
абзац второй пункта 44 изложить в следующей редакции:
"6210 - "Доходы по вознаграждениям", предназначен для учета доходов от полученных вознаграждений;";
абзац четвертый пункта 45 изложить в следующей редакции:
"6330 - "Доходы от безвозмездного получения активов", предназначен для признания доходов от безвозмездного получения активов от физических и юридических лиц (основных средств, биологических активов, инвестиционной недвижимости, незавершенного строительства и капитальных вложений, нематериальных активов, долгосрочных финансовых инвестиций, запасов и денежных средств);";
пункты 48 и 49 изложить в следующей редакции:
"48. Подраздел 7000-7100 "Операционные расходы" включает следующие счета:
7010 - "Расходы на оплату труда", предназначен для учета расходов на оплату труда работников государственного учреждения, резерва на оплату отпусков;
7020 - "Расходы по выплате стипендии", предназначен для учета расходов по начисленным стипендиям, выплачиваемым в безвозвратном порядке;
7030 - "Расходы на дополнительно установленные пенсионные взносы", предназначен для учета расходов государственного учреждения по дополнительным пенсионным взносам государственных служащих в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан;
7040 - "Расходы на социальный налог", предназначен для учета расходов государственного учреждения по социальному налогу и социальным отчислениям в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном страховании;
7050 - "Расходы на обязательное страхование", предназначен для учета расходов на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств;
7060 - "Расходы по запасам", предназначен для учета расходов по потребленным материалам, медикаментам и прочим запасам, а также для списания себестоимости реализованной готовой продукции;
7070 - "Расходы на командировки", предназначен для учета расходов, связанных с командировками работников государственного учреждения (внутри и за пределами страны);
7080 - "Расходы по коммунальным платежам и прочим услугам", предназначен для учета расходов на коммунальные и прочие услуги (за газ, электроэнергию, отопление, связь);
7090 - "Расходы на текущий ремонт", предназначен для учета расходов на текущий ремонт долгосрочных активов;
7110 - "Расходы по амортизации долгосрочных активов", предназначен для учета расходов по амортизации долгосрочных активов;
7120 - "Расходы по расчетам с бюджетом", предназначен для учета расходов по суммам, причитающимся в бюджет от реализации долгосрочных активов, излишних и неиспользуемых материалов, от сверхсметных поступлений по платным услугам, от возмещения недостачи активов, а также от управления активами, по вознаграждениям к получению и другие;
7130 - "Расходы по аренде", предназначен для учета расходов по аренде;
7140 - "Прочие операционные расходы", предназначен для учета прочих операционных расходов государственного учреждения, не указанных в других группах счетов;
7150 - "Расходы на обязательное социальное медицинское страхование", предназначен для учета расходов по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном медицинском страховании.

43. 6100 "Айырбас операциялардан алынатын кірістер" кіші бөлімі тауарларды, жұмыстарды, және көрсетілетін қызметтерді, негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден алынатын кірістерді тануға арналған.
Бұл кіші бөлім мына шоттарды қамтиды:
6110 - "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынатын кірістер", мұнда басқа жаққа баламалы құнымен айырбасқа беруден алынған кірістерді есепке алуға арналған (тауарлар, қызметтер немесе активтерді пайдалану мүмкіндігі түрінде);
6120 - "Негізгі капиталды өткізуден алынатын кірістер", Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген негізгі капиталды өткізуден тиісті бюджетке түскен кірістерді есепке алуға арналған;
6130 - "Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден алынатын кірістер", Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден тиісті бюджетке түскен кірістерді есепке алуға арналған.";
44-тармақ екінші бөлігінің екінші абзацы мындай редакцияда жазылсын:
"6210 - "Сыйақылар бойынша кiрiстер" алынған сыйақылардан түскен түсiмдердi есепке алуға арналған;";
45-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6330 - "Өтеусіз түрде алынған активтерден алынатын кірістер" заңды және жеке тұлғалардан өтеусіз түрде алынған активтерден (негізгі құралдар, биологиялық активтер, инвестициялық жылжымайтын мүлік, аяқталмаған құрылыс пен күрделі салымдар, материалыдқ емес активтер, ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары, қорлар мен ақшалай қаражаттар) алынатын кірістер тануға арналған;";
48 және 49-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"48. 7000-7100 "Операциялық шығыстар" кіші бөлімі мынадай шоттарды қамтиды:
7010 - "Еңбекақы төлеуге арналған шығыстар" мемлекеттiк мекеменiң қызметкерлеріне еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды, еңбек демалыстарын төлеуге арналған резервті есепке алуға арналған;
7020 - "Стипендиялар төлеу бойынша шығыстар" шоты қайтарымсыз түрде төленетін есептелген стипендиялар бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7030 - "Қосымша белгіленген зейнетақы жарналарына арналған шығыстар" мемлекеттік мекеменің Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметкердің қосымша белгіленген зейнетақы жарналары бойынша шығыстарын есепке алуға арналған;
7040 - "Әлеуметтік салыққа арналған шығыстар" Қазақстан Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының міндетті сақтандыру туралы заңнамасына сәйкес әлеуметтік салық және әлеуметтік есептеулер бойынша мемлекеттік мекеменің шығыстарын есепке алуға арналған;
7050 - "Міндетті сақтандыруға арналған шығыстар" Қазақстан Республикасының автокөлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы заңнамасына сәйкес көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруға арналған шығыстарды есепке алуға арналған;
7060 - "Қорлар бойынша шығыстар" шоты материалдар, дәрі дәрмектер және өзге қорлар бойынша шығыстарды есепке алуға, және де дайын өнімнің өзіндік құнын есептен шығаруға арналған;
7070 - "Іссапарларға арналған шығыстар" шоты мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің іссапарлармен (ел ішінде және шет елде) байланысты шығыстарды есепке алуға арналған;
7080 - "Коммуналдық төлемдер мен өзге қызметтер бойынша шығыстар" коммуналдық және өзге де қызметтерге (газ, су, электр энергиясы, жылыту, байланыс үшін) кеткен шығыстарды есепке алуға арналған;
7090 - "Ағымдағы жөндеуге арналған шығыстар" шоты ұзақ мерзімді активтерді ағымдағы жөндеуге кеткен шығыстарды есепке алуға арналған;
7110 - "Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар" шоты ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7120 - "Бюджетке төленетін төлем бойынша шығыстар", ұзақ мерзімді активтерді, артық және пайдаланылмайтын материалдарды өткізуден алынатын, ақылы қызметтер бойынша сметадан тыс түсетін түсімдерді, активтердің жетіспеушілігін өтеуден, сондай-ақ активтерді басқарудан, алынуы тиіс сыйақылар бойынша және басқалардан алынатын бюджетке тиесілі сома бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7120 - "Бюджетке төленетін төлем бойынша шығыстар", ұзақ мерзімді активтерді, артық және пайдаланылмайтын материалдарды өткізуден алынатын, ақылы қызметтер бойынша сметадан тыс түсетін түсімдерді, активтердің жетіспеушілігін өтеуден, сондай-ақ активтерді басқарудан, алынуы тиіс сыйақылар бойынша және басқалардан алынатын бюджетке тиесілі сома бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7130 - "Жал бойынша шығыстар" шоты активтерді жалға алумен байланысты шығыстарды есепке алуға арналған;
7140 - "Өзге ағымдағы шығыстар" шоты мемлекеттік мекеменің алдыңғы шоттар топтарында көрсетілмеген басқа да ағымдағы кірістерін есепке алуға арналған;
7150 - "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар", міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша шығыстарды есепке алуға арналған.

49. Подраздел 7200 "Расходы по бюджетным выплатам" предназначен для учета расходов по бюджетным выплатам.
Данный подраздел включает следующие счета:
7210 - "Расходы по трансфертам", предназначен для учета расходов по целевым трансфертам, а также трансфертам физическим лицам, не являющимся работниками государственного учреждения;
7220 - "Расходы по выплатам пенсий и пособий", предназначен для учета расходов по выплате пенсии и пособий на основании отчета Государственной корпорации "Правительство для граждан";
7230 - "Расходы по субсидиям", предназначен для учета расходов по субсидиям, выплаченным из бюджета физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским и фермерским хозяйствам;
7240 - "Расходы по трансфертам общего характера", предназначен для учета расходов по бюджетным субвенциям и изъятиям, производимым в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
7250 - "Расходы по трансфертам местного самоуправления", предназначен для учета местным уполномоченным органом по исполнению бюджета расходов по трансфертам, переданным местным органам самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
7260 - "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет", предназначен для учета расходов по уменьшению налоговых и неналоговых поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов по расчетам с плательщиками.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Подраздел 7400 "Прочие расходы", предназначен для учета прочих расходов, не указанных в других подразделах.
Данный подраздел включает следующие счета:
7410 - "Расходы от изменения справедливой стоимости", предназначен для учета расходов от изменения справедливой стоимости активов (краткосрочных финансовых инвестиций, долгосрочных финансовых инвестиций, биологических активов, инвестиционной недвижимости);
7420 - "Расходы по выбытию долгосрочных активов", предназначен для учета расходов по выбытию долгосрочных активов (основных средств, биологических активов, инвестиционной недвижимости, нематериальных активов, объектов незавершенного строительства и капитальных вложений, долгосрочных финансовых инвестиций);
7430 - "Расходы по курсовой разнице", предназначен для учета расходов по курсовой разнице, возникающей в результате отражения в отчетах одинакового количества единиц иностранной валюты, выраженной в валюте отчетности с использованием разных обменных курсов валют;
7440 - "Расходы от обесценения активов", предназначен для учета расходов по созданию резервов на обесценение активов;
7450 - "Расходы по созданию резервов", предназначен для учета расходов по созданию резервов по сомнительным долгам;
7460 - "Прочие расходы", предназначен для учета расходов, не указанных в других группах счетов;
7470 - "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов", предназначен для учета проведенных расходов из республиканского и местных бюджетов.";
в приложении 1 к Плану счетов:
в разделе 1 "Краткосрочные активы":
строку:
"
1041
КСН спонсорской и благотворительной помощи
";
изложить в следующей редакции:
"
1041
КСН благотворительной помощи
";
после строки:
"

49. 7200 "Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар" кіші бөлімі бюджеттік төлемдер бойынша шығыстарды есепке алуға арналған.
Бұл кіші бөлім мынадай шоттарды қамтиды:
7210 - "Трансферттер бойынша шығыстар", нысаналы трансферттер, сондай-ақ мемлекеттік мекеменің қызметкері болып табылмайтын жеке тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7220 - "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу бойынша шығыстар", "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына зейнетақыларды төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу жөніндегі шығыстарын есепке алуға арналған;
7230 - "Субсидиялар бойынша шығыстар", субсидиялар бойынша шығыстарды, оның ішінде шаруа қожалықтары мен фермерлік шаруашылықтарға субсидиялар беру бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7240 - "Жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстар", Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жүргізілетін субвенциялар мен алып қоюлар бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7250 - "Жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері бойынша шығыстар", Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілген трансферттер бойынша шығыстарды жергілікті уәкілетті органның есепке алуына арналған;
7260 - "Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар", төлеушілермен есеп айырысу бойынша бұдан бұрын есептелген кірістерді түзету кезінде туындайтын бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдерді азайту жөніндегі шығыстарды есепке алуға арналған.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. 7400 "Өзге шығыстар" кіші бөлімі алдыңғы кіші бөлімдерде көрсетілмеген өзге шығыстарды есепке алуға арналған.
Бұл кіші бөлім мынадай шоттарды қамтиды:
7410 - "Әділ құнының өзгеруі бойынша шығыстар" шоты активтердің (қысқа мерзімді қаржылық инстициялар, ұзақ мерзімді қаржылық инстициялар, биологиялық активтер, инвестициялық жылжымайтын мүлік) әділ құнын өзгертуден түсетін шығыстарды есепке алуға арналған;
7420 - "Ұзақ мерзімді активтерді қатардан шығару жөніндегі шығыстар" шоты активтерді (негізгі құралдар, биологиялық активтер, инвестициялық жылжымайтын мүлік, материалдық емес активтер, аяқталмаған құрылыс объектерлер және күрделі салымдар, ұзақ мерзімді қаржылық инстициялар) қайтарымсыз беру немесе есептен шығару бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7430 - "Бағамдық айырма бойынша шығыстар" шоты валюталардың әртүрлі айырбас бағамдарын пайдалана отырып есептілік валютасында көрсетілген шетелдік валюта бірліктерінің бірдей санын көрсетудің нәтижесінде туындайтын бағамдық айырма бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7440 - "Активтердің құнсыздануы бойынша шығыстар" шоты активтердің құнсыздануынан резервті құру бойынша шығыстарын есепке алу үшін арналған;
7450 - "Резервтерді құру жөніндегі шығыстар" күмәнді борыштар жөніндегі резервтерді құру бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7460 - "Өзге шығыстар", мұнда алдыңғы шоттар топтарында көрсетімеген шығыстарды есепке алуға арналған;
7470 - "Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар", республикалық және жергілікті бюджеттерден жүргізілген шығыстарды есепке алуға арналған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шоттар жоспарының 1-қосымшада:
"1 "Қысқа мерзімді активтер" деген бөлімде:
"
1041
Демеушілік және қайырымдылық көмек ҚБШ
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1041
Қайырымдылық көмек ҚБШ
";
"

1293
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет
1294
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала и финансовых активов государства
";
в разделе 3 "Краткосрочные обязательства":
строку:
"
3142
Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды
";
изложить в следующей редакции:
"
3142
Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
";
после строки:
"

1293
Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
1294
Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
";
деген жолдармен толықтырылсын;
3 "Қысқа мерзімді міндеттемелер" деген бөлімде:
"
3142
Жинақтау зейнетақы қорларына зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3142
Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
";
"

3143
Прочая краткосрочная кредиторская задолженность по другим обязательным и добровольным платежам
";
дополнить строками следующего содержания:
"
3150
Краткосрочная кредиторская задолженность по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование
3151
Краткосрочная кредиторская задолженность по отчислениям на обязательное социальное медицинское страхование
3152
Краткосрочная кредиторская задолженность по взносам на обязательное социальное медицинское страхование
";
после строки:
"

3143
Өзге де міндетті және ерікті төлемдер бойынша өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
";
деген жолдан кейін
"
3150
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3151
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3152
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
";
деген жолдармен толықтырылсын;
"

3273
Прочая краткосрочная кредиторская задолженность
";
дополнить строками следующего содержания:
"
3280
Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет
3281
Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
3282
Краткосрочная кредиторская задолженность по оплате НДС
3283
Краткосрочная кредиторская задолженность по возврату НДС
3284
Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет
";
раздел 5 "Чистые активы/капитал":
после строки:
"
5220
Финансовый результат предыдущих лет
";
дополнить строками следующего содержания:
"

3273
Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешектер
";
деген жолдан кейін
"
3280
Бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3281
Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3282
ҚҚС төлеу жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3283
ҚҚС қайтару жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3284
Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
";
деген жолдармен толықтырылсын;
5 "Таза активтер/капитал" деген бөлім:
"
5220
Өткен жылдардың қаржылық нәтижесі
";
деген жолдан кейін
"

6130
Поступления в бюджет от реализации финансовых активов государства
";
раздел 7 "Расходы":
после строки:
"
7140
Прочие операционные расходы
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
7150
Расходы на обязательное социальное медицинское страхование
";
после строки:
"
7240
Расходы по трансфертам общего характера
";
дополнить строками следующего содержания:
"
7250
Расходы по трансфертам местного самоуправления
7260
Расходы по уменьшению поступлений в бюджет
";
после строки:
"
7460
Прочие расходы
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
7470
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов
";
в приложении 3 к Плану счетов:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Получение из бюджета плановых назначений на принятие обязательств по целевым трансфертам администратором бюджетных программ
1084 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
6032 Доходы по целевым текущим трансфертам
6033 Доходы по целевым трансфертам на развитие
Перечисление целевых трансфертов администратором бюджетных программ уполномоченному органу по исполнению нижестоящего бюджета
1212 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым текущим трансфертам
1213 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым трансфертам на развитие
1084 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
Списание администратором бюджетных программ произведенных расходов по целевому трансферту на основании отчета уполномоченного органа по исполнению нижестоящего бюджета
7210 Расходы по трансфертам
1212 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым текущим трансфертам
1213 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым трансфертам на развитие
Начисление кредиторской задолженности нижестоящим бюджетом на сумму неиспользованных трансфертов в конце отчетного года
7120 Расходы по расчетам с бюджетом
3133 Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по прочим операциям
";
дополнить строкой, порядковый номер 7-1, следующего содержания:
"
7-1
Получение из бюджета плановых назначений на принятие обязательств по трансфертам местного самоуправления местным уполномоченным органом по исполнению бюджета
1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
6034 Доходы по трансфертам местного самоуправления
Списание местным уполномоченным органом по исполнению бюджета трансфертов местного самоуправления, переданных на КСН
7250 Расходы по трансфертам местного самоуправления
1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
";
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"
9
Получение из бюджета плановых назначений на принятие обязательств администратором бюджетных программ субсидии юридическим лицам
1085 Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям
1094 Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям
6040 Доходы от финансирования по выплате субсидий
Перечисление субсидии юридическим лицам
3115 Краткосрочная кредиторская задолженность по субсидиям юридическим лицам
1085 Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям
1094 Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям
Начисление субсидии юридическим лицам
7230 Расходы по субсидиям
3115 Краткосрочная кредиторская задолженность по субсидиям юридическим лицам
Перечисление субсидий финансовым агентам для оказания государственной финансовой помощи субъектам частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса -2020"
1215 Краткосрочная дебиторская задолженность по субсидиям юридическим лицам
1085 Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям
1094 Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям
Начисление субсидий на основании отчета о субсидировании финансового агента
7230 Расходы по субсидиям
1215 Краткосрочная дебиторская задолженность по субсидиям юридическим лицам
";

6130
Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден алынатын кірістер
";
деген жолдармен толықтырылсын;
7 "Шығыстар" деген бөлім:
"
7140
Өзге ағымдағы шығыстар
";
деген жолдан кейін
"
7050
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар
";
деген жолмен толықтырылсын;
"
7240
Жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстар
";
деген жолдан кейін
"
7250
Жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері бойынша шығыстар
7260
Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар
";
деген жолдармен толықтырылсын;
"
7460
Өзге шығыстар
";
деген жолдан кейін
"
7470
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар
";
деген жолдармен толықтырылсын;
Шоттар жоспарының 3-қосымшада:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттен трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды алуы
1084 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
6032 Доходы по
целевым текущим трансфертам 6033 Доходы по целевым трансфертам на развитие
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджетті атқару жөніндегі төмен тұрған уәкілетті органға трансферттерін аударуы
1212 Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
1213 Нысаналы даму трансферттері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
1084 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
Төмен тұрған бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органның есебі негізінде нысаналы трансферт бойынша жүргізілген шығыстарды есептен шығаруы
7210 Трансферттер бойынша шығыстар
1212 Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
1213 Нысаналы даму трансферттері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
Төмен тұрған бюджеттің есепті жыл аяғында пайдаланылмаған трансферттер сомасына кредиторлық берешекті есептеуі
7120 Бюджетке төленетін төлем бойынша шығыстар
3133 Өзге операциялар бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек
";
реттік нөмірі 7-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7-1
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері бойынша міндеттемелер қабылдауға бюджеттен жоспарлы тағайындауларды алуы
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
6034 Жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері бойынша кірістер
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның жергілікті өзін-өзі басқарудың ҚБШ-ға берген трансферттерін есептен шығаруы
7250 Жергілікті өзін-өзі басқару трансферттері бойынша шығыстар
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
";
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттен заңды тұлғалар үшін субсидиялар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды алуы
1085 Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1094 Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
6040 Субсидиялар төлемдері бойынша қаржыландырудан түсетін кірістер
Заңды тұлғаларға субсидиялар аудару
3115 Заңды тұлғаларға субсидиялар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1085 Субсидиялар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1094 Субсидиялар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
Заңды тұлғаларға субсидиялар есептеу
7230 Субсидиялар бойынша шығыстар
3115 Заңды тұлғаларға субсидиялар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
"Жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік қаржылық көмек көрсету үшін қаржы агенттеріне субсидиялар аудару
1215 Заңды тұлғаларға субсидиялар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
1085 Субсидиялар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1094 Субсидиялар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
Қаржы агентін субсидиялау туралы есептің негізінде субсидияларды есептен шығару
7230 Субсидиялар бойынша шығыстар
1215 Заңды тұлғаларға субсидиялар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
";

строки, порядковые номера 12, 13, 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"
12
Оплата счетов поставщиков за материальные ценности, оборудование, строительные материалы и оказанные услуги
3210 Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1041 КСН благотворительной помощи
1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
13
Перечисление подрядчику за выполненные работы по капитальному строительству
3210 Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1041 КСН благотворительной помощи 1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
14
Оплата авансом поставщикам за материальные ценности, оборудование, строительные материалы и оказанные услуги, выполненные работы
1410 Краткосрочные авансы выданные
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1041 КСН благотворительной помощи 1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
15
Перечисление подрядчику авансом за работы по капитальному строительству
1410 Краткосрочные авансы выданные
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1041 КСН благотворительной помощи 1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
";
строку, порядковый номер 26, изложить в следующей редакции:
"
26
Перечисление средств для получения наличных денег в банке
1280 Прочая краткосрочная дебиторская задолженность
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1041 КСН благотворительной помощи
1042 КСН платных услуг
1050 Счет в иностранной валюте
";
строку, порядковый номер 32, изложить в следующей редакции:
"
32
Возврат подотчетным лицом остатка подотчетных сумм в кассу государственного учреждения или непосредственно в банк
1010 Денежные средства в кассе
1050 Счет в иностранной валюте
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1041 КСН благотворительной помощи
1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
1261 Краткосрочная дебиторская задолженность работников по подотчетным суммам
";

реттік нөмірлері 12, 13, 14 және 15-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
Материалдық құндылықтар, жабдықтар, құрылыс материалдар және көрсеткен қызметтері үшін жеткізушілер мен мердігерлердің шоттарын төлеу
3210 Жеткізушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
13
Күрделі құрылыс бойынша орындалған жұмыстар үшін мердігерге аударым
3210 Жеткізушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
14
Материалдық құндылықтар, жабдықтар, құрылыс материалдары және көрсеткен қызметтер, орындалған жұмыстар үшін жеткізушілерге алдын ала төлеу
1410 Берілген қысқа мерзімді аванстар
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
15
Күрделі құрылыс жұмыстары үшін мердігерлерге алдын - ала ақша аудару
1410 Берілген қысқа мерзімді аванстар
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
";
реттік нөмірі 26-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
26
Банкте қолма-қол ақша алу үшін қаражат аудару
1280 Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешектер
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1091 Жеке қаржыландыру жоспарына бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1041Қайырымдылық көмек ҚБШ
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1050 Шетелдік валютадағы шот
";
реттік нөмірі 32-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
32
Есепті соманың қалдығын мемлекеттік мекеменің кассасына немесе тiкелей банкке есеп беретін тұлғаның қайтаруы
1010 Кассадағы ақша қаражаты
1050 Шетелдік валютадағы шот
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
1261 Есеп беретін сома бойынша қызметкерлердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегі
";

строки, порядковые номера 44, 45, 46, 47 и 48, изложить в следующей
редакции:
"
44
Перечисление пенсионных взносов в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
3142 Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
45
Поступление средств филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности
1041 КСН благотворительной помощи
6050 Доходы от благотворительной помощи
46
Расходование средств филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности
3210 Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам
1041 КСН благотворительной помощи
47
Перечисление денежных средств для получения наличных денег в банке за счет средств филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности
1280 Прочая краткосрочная дебиторская задолженность
1041 КСН благотворительной помощи
48
Получение наличных денег по чекам в кассу государственного учреждения с КСН благотворительной помощи
1010 Денежные средства в кассе
1280 Прочая краткосрочная дебиторская задолженность
";
дополнить строками, порядковые номера 48-1 и 48-2, следующего содержания:
"
48-1
Поступление трансфертов местного самоуправления
1044 КСН местного самоуправления
6083 Доходы местного самоуправления
48-2
Признание органами местного самоуправления прочих доходов, поступивших на КСН в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении
1044 КСН местного самоуправления
6084 Прочие доходы местного самоуправления
";
строки, порядковые номера 95 и 96, изложить в следующей редакции:
"
95
Отражение дохода от реализации товаров, работ и услуг, от благотворительной помощи
1232 Краткосрочная дебиторская задолженность по специальным видам платежей
6110 Доходы от реализации товаров, работ и услуг
6050 Доходы от благотворительной помощи
Поступление в кассу государственного учреждения платы за питание работников по месту работы
1010 Денежные средства в кассе
1232 Краткосрочная дебиторская задолженность по специальным видам платежей
96
Отражение дохода от реализации товаров, работ и услуг, от благотворительной помощи
1232 Краткосрочная дебиторская задолженность по специальным видам платежей
6110 Доходы от реализации товаров, работ и услуг
6050 Доходы от благотворительной помощи
Поступление средств на КСН по платным услугам, благотворительной помощи учебных заведений школ на подготовку кадров и повышение квалификации
1042 КСН платных услуг 1041 КСН благотворительной помощи
1232 Краткосрочная дебиторская задолженность по специальным видам платежей
";
строку, порядковый номер 107, изложить в следующей редакции:
"

реттік нөмірлері 44, 45, 46, 47 және 48-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
44
"Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына зейнетақы жарналарын аудару
3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
45
Филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызмет қаражаттарының түсуi
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
6050 Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер
46
Филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызмет қаражаттарының жұмсалуы
3210 Жеткізушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
47
Филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызмет қаражаттарының есебінен банктен қолма-қол ақша алу үшін ақша қаражаттарын аудару
1280 Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешектер
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
48
Филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызметке арналған банкте ҚБШ-дан қолма-қол ақша алу үшін қаражаттар аудару
1010 Кассадағы ақша қаражаты
1280 Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешектер
";
реттік нөмірлері 48-1 және 48-2-жолдармен толықтырылсын:
"
48-1
Жергілікті өзін-өзі басқару трансферттерінің түсуі
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
6083 Жергілікті өзін-өзі басқарудан алынатын кірістер
48-2
Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес ҚБШ-ға түсетін басқа да кірістерді жергілікті өзін-өзі басқару органдарының тануы
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
6084 Жергілікті өзін-өзі басқарудың басқа да кірістері
";
реттік нөмірлері 95 және 96-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
95
Тауарларды өткізуден, жұмыстарды, қызметтерді көрсетуден, қайырымдылық көмектен түскен кірістерді есепке алу
1232 Төлемдердің арнайы төлем түрлері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6110 Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынатын кірістер
6050 Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер
Жұмыс iстейтiн орны бойынша қызметкерлердi тамақтандыруға арналған төлемнiң мемлекеттік мекеменің кассасына түсуi
1010 Кассадағы ақша қаражаты
1232 Төлемдердің арнайы төлем түрлері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
96
Тауарларды өткізуден, жұмыстарды, қызметтерді көрсетуден, қайырымдылық көмектен түскен кірістерді есепке алу
1232 Төлемдердің арнайы төлем түрлері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6110 Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынатын кірістер
6050 Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер
Кадрлар даярлауға және бiлiмiн жетiлдiруге мектептердi оқу орындарының ақылы қызметтер жөніндегі ҚБШ, қайырымдылық көмекке арналған шотқа түсуi
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
1232 Төлемдердің арнайы төлем түрлері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
";
реттік нөмірі 107-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

107
Перечисление средств для получения наличных денег в банке
1280 Прочая краткосрочная дебиторская задолженность
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1041 КСН благотворительной помощи
1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
";
строку, порядковый номер 114, изложить в следующей редакции:
"
114
Получение запасов от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности и (или) меценатской деятельности
1310 Материалы
6050 Доходы от благотворительной помощи
";
строку, порядковый номер 123, изложить в следующей редакции:
"
123
Безвозмездная передача запасов другому государственному учреждению или другой организации
7460 Прочие расходы
1310 Материалы
1340 Товары
";
строку, порядковый номер 169, изложить в следующей редакции:
"
169
Поступление денежных средств от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности и (или) меценатской деятельности
1041 КСН благотворительной помощи
6050 Доходы от благотворительной помощи
";
строки, порядковые номера 171 и 172, изложить в следующей редакции:
"
171
Погашение задолженности перед поставщиками за счет денежных средств от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности и (или) меценатской деятельности
3210 Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам
1041 КСН благотворительной помощи
172
Принятие услуг по капитальному ремонту основных средств в порядке филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности и (или) меценатской деятельности
2411 Незавершенное строительство
6050 Доходы от благотворительной помощи
";
строки, порядковые номера 231, 232 и 233, изложить в следующей редакции:
"
231
Удержание обязательных пенсионных взносов из заработной платы работника
3241 Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по оплате труда
3142 Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
232
Начисление дополнительно установленных пенсионных взносов
7030 Расходы на дополнительно установленные пенсионные взносы
3142 Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
233
Перечисление пенсионных взносов
3142 Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
";
в строку, порядковый номер 237, внесено изменение на русском языке, на государственном языке не меняется:
"
237
Перечисление сумм поставщику (подрядчику) согласно предъявленным счетам за материальные ценности, оборудование, прочие активы (выполненные работы и оказанные услуги)
3210 Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1042 КСН платных услуг
1043 КСН временного размещения денег
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
";

107
Банктен қолма-қол ақша алу үшін қаражат аудару
1280 Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешектер
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1091 Жеке қаржыландыру жоспарына бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1041 Демеушілік және қайырымдылық көмек ҚБШ
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
";
реттік нөмірі 114-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
114
Қайырымдылық көмек ретінде қорларды қабылдау
1310 Материалдар
6050 Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер
";
реттік нөмірі 123-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
123
Басқа мемлекеттік мекемелерге немесе басқа үйымға қорларды өтеусіз түрде беру
7460 Өзге шығыстар
1310 Материалдар
1340 Тауарлар
";
реттік нөмірі 169-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
169
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен ақша қаражатының түсуі
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
6050 Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер
";
реттік нөмірлері 171 және 172-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
171
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен алынатын ақшалай қаражат есебінен жеткізушілердің алдындағы берешекті өтеу
3210 Жеткізушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1041 Қайырымдылық көмек ҚБШ
172
Негізгі құралдарды күрделі жөндеу жөніндегі қызметтерді филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызмет ретінде қабылдау
2411 Аяқталмаған құрылыс
6050 Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер
";
реттік нөмірлері 231, 232 және 233-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
231
Қызметкердің еңбекақысынан міндетті зейнетақы жарналары ұсталды
3241 Еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
232
Қосымша белгіленген зейнетақы жарналарын есепке алу
7030 Қосымша белгіленген зейнетақы жарналарына арналған шығыстар
3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
233
Зейнетақы жарналарын аудару
3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
";
реттік нөмірі 237 орыс тілінде өзгеріс еңгізілген, мемлекеттік тіліндегі өзгермейді:

строки, порядковые номера 254 и 255, изложить в следующей редакции:
"
254
Удержание обязательных пенсионных взносов из заработной платы работника
3241 Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по оплате труда
3142 Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
255
Начисление дополнительно установленных пенсионных взносов
7030 Расходы на дополнительно установленные пенсионные взносы
3142 Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
";
дополнить строками, порядковые номера 272-1, 272-2, 272-3 и 272-4, следующего содержания:
"
272-1
Начисление государственными учреждениями отчислений на обязательное социальное медицинское страхование
7150 Расходы на обязательное социальное медицинское страхование
3151 Краткосрочная кредиторская задолженность по отчислениям на обязательное социальное медицинское страхование
272-2
Перечисление суммы отчислений на обязательное социальное медицинское страхование
3151 Краткосрочная кредиторская задолженность по отчислениям на обязательное социальное медицинское страхование
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
272-3
Удержание взносов на обязательное социальное медицинское страхование с доходов работников
3241 Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по оплате труда
3152 Краткосрочная кредиторская задолженность по взносам на обязательное социальное медицинское страхование
272-4
Перечисление взносов на обязательное социальное медицинское страхование
3152 Краткосрочная кредиторская задолженность по взносам на обязательное социальное медицинское страхование
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1042 КСН платных услуг
1044 КСН местного самоуправления
1045 КСН целевого финансирования
";
строку, порядковый номер 284, изложить в следующей редакции:
"
284
Удержание пенсионных взносов из вознаграждений (гонораров)
3241 Краткосрочная кредиторская задолженность работникам по оплате труда
3142 Краткосрочная кредиторская задолженность по пенсионным взносам в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
";
строку, порядковый номер 329, изложить в следующей редакции:
"

реттік нөмірлері 254 және 255-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
254
Қызметкерлер еңбекақы төлемдерінен міндетті зейнетақы жарналарын ұстап қалу
3241 Еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық
255
Қосымша белгіленген зейнетақы жарналарын есепке алу
7030 Қосымша белгіленген зейнетақы жарналарына арналған шығыстар
3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
";
реттік нөмірлерімен 272-1, 272-2, 272-3 және 272-4-жолдармен толықтырылсын:
"
272-1
Мемлекеттік мекемелердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды есептеуі
7150 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар
3151 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
272-2
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар сомасын аудару
3151 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
272-3
Қызметкерлердің кірістерінен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар ұстап қалу
3241 Қызметкерлерге еңбекақы төлеу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3152 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
272-4
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарды аудару
3152 Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
";
реттік нөмірі 284-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
284
Гонорардан (сыйақыдан) зейнетақы жарналарын ұстап қалу
3241 Еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
3142 "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына төленетін зейнетақы жарналары бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
";
реттік нөмірі 329-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

Раздел 2. Отражение операций по другим обязательным платежам в бюджет
54
Поступление сбора с аукционов, платы за пользование земельными участками, за пользование водными ресурсами поверхностных источников, за эмиссии в окружающую среду, за лесные пользования, за использование радиочастотного спектра, за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи, за пользование судоходными водными путями, за размещение наружной (визуальной рекламы) за текущий отчетный период по платежным поручениям налогоплательщиков
1046 КСН республиканского бюджета
1047 КСН местных бюджетов
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
55
Начисление дебиторской задолженности по сборам с аукционов за текущий отчетный период согласно представленной декларации по сборам с аукционов (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
56
Доначисление дебиторской задолженности по сборам с аукционов за текущий отчетный период на основании Сведений, представленных устроителями аукционов (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
57
Сторнировочная запись по сборам с аукционов за текущий отчетный период на основании декларации по сборам с аукционов, Сведений, представленных устроителями аукционов (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
58
Начисление дебиторской задолженности по плате за пользование земельными участками за текущий отчетный период согласно Расчету сумм текущих платежей за пользование земельными участками за первый, второй, третий, четвертый кварталы текущего года (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
59
Начисление дебиторской задолженности по плате за лесные пользования, за пользование судоходными водными путями, радиочастотного спектра, за размещение наружной (визуальной) рекламы, за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи за текущий отчетный период на основании Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
60
Доначисление дебиторской задолженности по плате за пользование земельными участками, за лесные пользования, за использование радиочастотного спектра, за пользование судоходными водными путями за текущий отчетный период на основании Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
61
Доначисление дебиторской задолженности по плате за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи за текущий отчетный период по Уведомлению о сумме налогов на основании Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
62
Доначисление дебиторской задолженности по плате за размещение наружной (визуальной рекламы), за использование радиочастотного спектра, судоходными водными путями за текущий отчетный период на основании дополнительных Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
63
Сторнировочная запись по плате за пользование земельными участками за текущий отчетный период на основании Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
64
Сторнировочная запись по плате за лесные пользования, за использование радиочастотного спектра, за пользование судоходными водными путями, за размещение наружной (визуальной рекламы) за текущий отчетный период на основании дополнительных Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
65
Сторнировочная запись по плате за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи за текущий отчетный период по Уведомлению о сумме налогов на основании дополнительных Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
66
Начисление дебиторской задолженности по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников, за эмиссии в окружающую среду за текущий отчетный период согласно декларации, представленных за первый, второй и третий кварталы текущего года (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
67
Доначисление дебиторской задолженности по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников, за эмиссии в окружающую среду за текущий отчетный период на основании дополнительно представленных деклараций (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет
68
Начисление (доначисление) дебиторской задолженности по сборам с аукционов за прошлые отчетные периоды согласно представленной декларации по сборам с аукционов и Сведений, представленных устроителями аукционов (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
69
Сторнировочная запись по сборам с аукционов за прошлые годы на основании декларации по сборам с аукционов, Сведений, представляемых устроителями аукционов (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
70
Начисление (доначисление) дебиторской задолженности по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников, по плате за эмиссии в окружающую среду за прошлый год согласно декларации, представленных за четвертый квартал прошлого года и дополнительных Декларации (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
71
Сторнировочная запись по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников, за эмиссии в окружающую среду за прошлые годы на основании представленных дополнительных деклараций (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
72
Доначисление дебиторской задолженности по плате за размещение наружной (визуальной рекламы), за пользование судоходными водными путями за прошлые годы на основании дополнительных Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
73
Доначисление дебиторской задолженности по плате за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи за прошлые годы по Уведомлению о сумме налогов на основании дополнительных Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
74
Сторнировочная запись по плате за пользование судоходными водными путями за прошлые годы на основании представленной декларации по плате за пользование судоходными водными путями (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
75
Сторнировочная запись по плате за пользование земельными участками, за лесные пользования, за использование радиочастотного спектра, за пользование судоходными водными путями, за размещение наружной (визуальной) рекламы за прошлые годы на основании Сведений (дополнительных Сведений), представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
76
Сторнировочная запись по плате за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи по Уведомлению о сумме налогов за прошлые годы на основании дополнительных Сведений, представленных уполномоченным государственным органом (по графе "начислено" лицевого счета налогоплательщика)
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет

2-бөлім. Бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша операцияларды көрсету
54
Төлеушілердің төлем тапсырмалары бойынша ағымдағы есепті кезең үшін аукциондардан алынатын алымдардың, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін, жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін, қоршаған ортаға эмиссия үшін, орман пайдаланғаны үшін, радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланыс ұсынғаны үшін, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшін, сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін, төленген ақының түсуі
1046 Республикалық бюджеттің ҚБШ
1047 Жергілікті бюджеттің ҚБШ
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
55
Аукциондарды өткізушілер ұсынатын аукциондардан алынатын алымдар бойынша Декларацияның негізінде ағымдағы есепті кезеңдегі аукциондардан алынған алымдар бойынша дебиторлық берешекті есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
56
Аукциондарды өткізушілер ұсынатын Мәліметтердің негізінде ағымдағы есепті кезеңдегі аукциондардан алынған алымдар бойынша дебиторлық берешекті түгел есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
57
Аукциондарды өткізушілер ұсынатын аукциондардан алынатын алымдар бойынша Декларацияның, Мәліметтердің негізінде ағымдағы есепті кезеңдегі аукциондардан алынған алымдар бойынша түзетпеу жазбасы (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
58
Ағымдағы жылдың бірінші, екінші және үшінші тоқсандары үшін жер учаскелерін пайдаланғаны үшін ағымдағы төлемдер сомасының Есебіне сәйкес ағымдағы есепті кезеңдегі жер учаскелерін пайдаланғаны үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
59
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған Мәліметтер негізінде ағымдағы есепті кезеңдегі орман пайдаланғаны үшін, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшін, радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін, сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланыс ұсынғаны үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
60
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған Мәліметтер негізінде ағымдағы есепті кезеңдегі жер учаскелерін пайдаланғаны үшін, орман пайдаланғаны үшін, радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті түгел есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
61
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған Мәліметтер негізінде салықтар сомасы туралы Хабарлама бойынша ағымдағы есепті кезеңдегі қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланыс ұсынғаны үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті түгел есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
62
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған қосымша Мәліметтер негізінде ағымдағы есепті кезеңдегі сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін, радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті түгел есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
63
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған Мәліметтер негізінде ағымдағы есепті кезеңдегі жер учаскелерін пайдаланғаны үшін ақы төлеу бойынша түзетпеу жазбасы (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
64
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған қосымша Мәліметтер негізінде ағымдағы есепті кезеңдегі орман пайдаланғаны үшін, радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшін, сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін ақы төлеу бойынша түзетпеу жазбасы (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
65
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған қосымша Мәліметтер негізінде салықтар сомасы туралы Хабарлама бойынша ағымдағы есепті кезеңдегі қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланыс ұсынғаны үшін ақы төлеу бойынша түзетпеу жазбасы (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
66
Ағымдағы жылдың бірінші, екінші және үшінші тоқсандары үшін ұсынылған Декларацияларға сәйкес ағымдағы есепті кезеңдегі жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін, қоршаған ортаға эмиссия үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
67
Қосымша ұсынылған Декларациялардың негізінде ағымдағы есепті кезеңдегі жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін, қоршаған ортаға эмиссия үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті түгел есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
68
Аукциондарды өткізушілер ұсынатын аукциондардан алынатын алымдар бойынша Декларацияның, Мәліметтердің негізінде өткен жылдардағы аукциондардан алынған алымдар бойынша дебиторлық берешекті есептеу (түгел есептеу) (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
69
Аукциондарды өткізушілер ұсынатын аукциондардан алынатын алымдар бойынша Декларацияның, Мәліметтердің негізінде өткен жылдардағы аукциондардан алынған алымдар бойынша түзетпеу жазбасы (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
70
Өткен жылдың IV тоқсанындағы ұсынылған Декларациялар мен қосымша Декларацияларға сәйкес өткен жылғы жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін, қоршаған ортаға эмиссия үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті есептеу (түгел есептеу) (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
71
Ұсынылған қосымша Декларациялар негізінде өткен жылдардағы жерүсті көдерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін, қоршаған ортаға эмиссия үшін ақы төлеу бойынша түзетпеу жазбасы (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
72
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған қосымша Мәліметтер негізінде өткен жылдардағы сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті түгел есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
73
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған қосымша Мәліметтер негізінде салықтар сомасы туралы Хабарлама бойынша өткен жылдардағы қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланыс ұсынғаны үшін ақы төлеу бойынша дебиторлық берешекті түгел есептеу (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
74
Кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшін ұсынған Декларация негізінде өткен жылдардағы кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшін ақы төлеу бойынша түзетпеу жазбасы (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
75
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған Мәліметтер (қосымша Мәліметтер) негізінде өткен жылдардағы жер учаскелерін пайдаланғаны үшін, орман пайдаланғаны үшін, радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшін, сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін ақы төлеу бойынша түзетпеу жазбасы (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
76
Уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған қосымша Мәліметтер негізінде өткен жылдардағы салықтар сомасы туралы Хабарлама бойынша қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланыс ұсынғаны үшін ақы төлеу бойынша түзетпеу жазбасы (салық төлеушінің жеке шотының "есептелді" деген бағаны бойынша)
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек

Раздел 3. Отражение операций по неналоговым поступлениям в бюджет
77
Начисление дебиторской задолженности по неналоговым поступлениям в бюджет
1293 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет
6082 Доходы от неналоговых поступлений в бюджет
78
Признание дохода от реализации основного капитала и финансовых активов государства
1294 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала и финансовых активов государства
6120 Доходы от реализации основного капитала
6130 Доходы от реализации финансовых активов государства
79
Неналоговые поступления по платежным поручениям плательщиков, поступления в соответствующий бюджет от реализации основного капитала и финансовых активов государства
1046 КСН республиканского бюджета
1047 КСН местных бюджетов
1293 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет
1294 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам от реализации основного капитала и финансовых активов государства
80
Зачисление в соответствующий бюджет поступлений трансфертов
1046 КСН республиканского бюджета
1047 КСН местных бюджетов
6085 Поступления трансфертов в бюджет
Раздел 4. Отражение операций по возврату из бюджета излишне (ошибочно)
уплаченных сумм
81
Перенос со счета дебиторской задолженности на счет кредиторской задолженности суммы на возврат из бюджета излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений на основании заключения налоговых органов
1292 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
1293 Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет
3281 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
3284 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет
82
Возврат из бюджета излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений на основании платежных поручений налоговых органов
3281 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по налоговым поступлениям в бюджет
3284 Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с плательщиками по неналоговым поступлениям в бюджет
1046 КСН республиканского бюджета
1047 КСН местных бюджетов
Раздел 5. Отражение прочих операций
83
Проведение расходов из КСН соответствующего бюджета
7470 Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов
1046 КСН республиканского бюджета
1047 КСН местных бюджетов
84
Списание заключительными оборотами начисленных расходов по уменьшению поступлений в бюджет
5230 Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет
7260 Расходы по уменьшению поступлений в бюджет
85
Списание заключительными оборотами начисленных расходов по КСН соответствующего бюджета
5230 Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет
7470 Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов
86
Списание заключительными оборотами начисленных доходов от налоговых и неналоговых поступлений в бюджет
6081 Доходы от налоговых поступлений в бюджет 6082 Доходы от неналоговых поступлений в бюджет
5230 Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет
87
Списание заключительными оборотами начисленных доходов от поступлений трансфертов (субвенций, бюджетных изъятий) в бюджет
6085 Поступления трансфертов в бюджет
5230 Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет
88
Списание заключительными оборотами начисленных доходов от реализации основного капитала и финансовых активов государства
6120 Поступления от реализации основного капитала
6130 Поступления от реализации финансовых активов государства
5230 Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет
89
Перенос финансовых результатов отчетного года на финансовый результат предыдущих лет
5230 Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
5240 Финансовый результат предыдущих лет по поступлениям в бюджет
5230 Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет

3-бөлім. Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша операцияларды көрсету
77
Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша дебиторлық берешек есептеу
1293 Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6082 Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер
78
Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден алынатын кірістерді тану
1294 Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6120 Негізгі капиталды өткізуден алынатын кірістер
6130 Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден алынатын кірістер
79
Төлеушілердің төлем тапсырмалары бойынша салықтық емес түсімдер, негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден тиісті бюджетке түсетін түсімдер
1046 Республикалық бюджеттің ҚБШ
1047 Жергілікті бюджеттің ҚБШ
1293 Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек 1294 Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
80
Трансферттердің түсімін тиісті бюджетке есепке жатқызу
1046 Республикалық бюджеттің ҚБШ
1047 Жергілікті бюджеттің ҚБШ
6085 Трансферттердің бюджетке түсуі
4-бөлім. Артық (қате) төленген соманы бюджеттен қайтару бойынша операцияларды көрсету
81
Салық органдарының қорытыныдысы негізінде түсімдердің артық (қате) төленген сомасын бюджеттен қайтаруға соманы дебиторлық берешек шотынан кредиторлық берешек шотына ауыстыру
1292 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек
3281 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді кредиторлық берешек
82
Салық органдарының төлем тапсырмаларының негізінде түсімдердің артық (қате) төленген сомасын бюджеттен қайтару
3281 Бюджетке түсетін салықтық түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек 3284 Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдер бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1046 Республикалық бюджеттің ҚБШ
1047 Жергілікті бюджеттің ҚБШ
5. Басқа операцияларды көрсету
83
Тиісті бюджеттің ҚБШ-сынан шығыстарды жүргізу
7470 Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар
1046 Республикалық бюджеттің ҚБШ
1047 Жергілікті бюджеттің ҚБШ
84
Бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша есептелген шығыстарды қорытынды айналымдармен есептен шығару
5230 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже
7260 Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар
85
Тиісті бюджеттің ҚБШ-сы бойынша есептелген шығыстарды қорытынды айналымдармен есептен шығару
5230 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже
7470 Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар
86
Бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдерден есептелген кірістерді қорытынды айналымдармен есептен шығару
6081 Бюджетке түсетін салықтық түсімдерден алынатын кірістер
6082 Бюджетке түсетін салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер
5230 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже
87
Бюджетке трансферттердің (субвенциялардың, бюджеттік алып қоюлардың) түсуінен есептелген кірістерді қорытынды айналымдармен есептен шығару
6085 Трансферттердің бюджетке түсуі
5230 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже
88
Негізгі капиталды және мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден есептелген кірістерді қорытынды айналымдармен есептен шығару
6120 Негізгі капиталды өткізуден алынатын кірістер
6130 Мемлекеттің қаржы активтерін өткізуден алынатын кірістер
5230 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже
89
Есепті жылдың қаржылық нәтижелерін алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесіне ауыстыру
5230 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
5240 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша алдыңғы жылдардың қаржылық нәтижесі
5230 Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже