Об утверждении типового специального инвестиционного контракта
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2017 года № 14806.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 04.11.2025 № 477 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 2 статьи 295-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый типовой специальный инвестиционный контракт.
2. Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 7 февраля 2017 года № 75
Типовой специальный инвестиционный контракт
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 28.11.2019 № 11-1-4/631 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Типовой специальный инвестиционный контракт в редакции приказа Министра иностранных дел РК от 25.10.2019 № 11-1-4/557 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
город Нур-Султан _________________
(число, месяц, год)
Настоящий специальный инвестиционный контракт заключен между, ______________
(наименование уполномоченного органа) в лице
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя или лица, его замещающего,
действующего на основании _______________________________________________________
(положения и (или) приказа)
(далее – Уполномоченный орган), и ___________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование юридического лица Республики Казахстан, бизнес
идентификационный номер и дата государственной регистрации/перерегистрации)
являющееся участником специальной экономической зоны или владельцем свободного склада либо юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке транспортных средств и (или) их компонентов, а также сельскохозяйственной техники и (или) ее компонентов и осуществляющего реализацию специального инвестиционного проекта в лице ___________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии) первого руководителя или иного уполномоченного лица) действующего на основании (устава или доверенности) (далее – Юридическое лицо), именуемые в дальнейшем Стороны, принимая во внимание, что:

Үлгілік арнайы инвестициялық келісімшартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 7 ақпандағы № 75 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 15 ақпанда № 14806 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 04.11.2025 № 477 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексінің 295-1-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған үлгілік арнайы инвестициялық келісімшарт бекітілсін:
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестиция комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестиция және даму министрінің
2017 жылғы 7 ақпандағы
№ 75 бұйрығымен
бекітілген
Үлгілік арнайы инвестициялық келісімшарт
Ескерту. Үлгілік келісімшаттың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 28.11.2019 № 11-1-4/631 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Үлгілік келісімшарт жаңа редакцияда – ҚР Сыртқы істер министрінің 25.10.2019 № 11-1-4/557 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нұр-Сұлтан қаласы_______________ (күні, айы, жылы)
Осы арнайы инвестициялық келісімшарт,
______________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
Атынан ________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
негізінде әрекет ететін басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның
_______________________________________________________________
(ережелер және (немесе) бұйрық)
(бұдан әрі – Уәкілетті орган) және _____________________________________________
_______________________________________________________________,
(Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының атауы, бизнес сәйкестендіру
нөмірі және мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу күні)
көлік құралдарын және (немесе) олардың құрамдастарын, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасын және (немесе) оның құрамдастарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан және арнайы инвестициялық жобаны іске асыруды жүзеге асыратын заңды тұлға не болмаса еркін қойма иесі немесе арнайы экономикалық аймақ қатысушысы болып табылатын _______________________________________________________________,
бұдан әрі Тараптар деп аталатын, (жарғы немесе сенімхат) негізінде әрекет ететін (бірінші басшының немесе өзге де уәкілетті тұлғаның (бұдан әрі – Заңды тұлға) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) мыналарды:

1) Уполномоченный орган наделен правами, непосредственно связанными с заключением и расторжением специального инвестиционного контракта;
2) Стороны договорились о том, что специальный инвестиционный контракт будет регулировать их взаимные права и обязанности при реализации ________________________,
(наименование специального инвестиционного проекта)
и заключили настоящий специальный инвестиционный контракт о нижеследующем.
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Основные понятия
1. Основные понятия, используемые в настоящем специальном инвестиционном контракте:
1) специальный инвестиционный проект – это инвестиционный проект, реализованный (реализуемый) юридическим лицом Республики Казахстан, зарегистрированным в качестве участника специальной экономической зоны или владельца свободного склада в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан, и (или) приобретенный у участника специальной экономической зоны либо реализованный юридическим лицом Республики Казахстан, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств;
2) специальный инвестиционный контракт – договор, предусматривающий предоставление инвестиционных преференций для специального инвестиционного проекта;
3) комплектующие – составные части, в совокупности, составляющие конструктивную целостность технологического оборудования;
4) технологическое оборудование – товары, предназначенные для использования в технологическом процессе специального инвестиционного проекта;
5) третье лицо – любое лицо, не являющееся Стороной по специальному инвестиционному контракту;
6) форс-мажор – обстоятельства непреодолимой силы, осложняющие ход или приводящие к невозможности дальнейшего исполнения специального инвестиционного контракта (военные конфликты, природные катастрофы, стихийные бедствия и прочее);
7) сырье и (или) материалы – любое полезное ископаемое, компонент, деталь или иной товар, используемый для получения готовой продукции посредством технологического процесса.
2. Предмет специального инвестиционного контракта
2. Предметом настоящего специального инвестиционного контракта является предоставление Юридическому лицу инвестиционных преференций в виде:
освобождения от обложения таможенными пошлинами использованных сырья и (или) материалов, ввезенных юридическими лицами Республики Казахстан в рамках реализации специального инвестиционного проекта на основании специального инвестиционного контракта, осуществляется при завершении действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны или свободного склада при условии идентификации таких сырья и материалов в полученном продукте и признания целевого использования условно выпущенных товаров;
освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в составе готовой продукции, произведенной на территории специальной экономической зоны или свободного склада в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
освобождения от налога на добавленную стоимость импорта сырья и (или) материалов в составе транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, а также их компонентов, помещенных под таможенную процедуру свободного склада в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;

1) Уәкілетті органға арнайы инвестициялық келісімшартты жасасуға және бұзуға тікелей байланысты құқықтар берілгенін;
2) тараптар арнайы инвестициялық келісімшарт іске асыру кезінде олардың өзара құқықтары мен міндеттерін реттейтіні туралы уағдаласты
_______________________________________________________________,
(арнайы инвестициялық жобаның атауы)
іске асыру кезінде олардың өзара құқықтары мен міндеттерін реттейтіні туралы уағдаласқанын назарға ала отырып, және төмендегілер туралы осы арнайы инвестициялық келісімшартты жасасты.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы арнайы инвестициялық келісімшартта пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) арнайы инвестициялық жоба – бұл арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы немесе Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес еркін қойма иесі ретінде тіркелген Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы іске асырған (іске асыратын) және (немесе) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысынан сатып алынған не моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы іске асырған инвестициялық жоба;
2) арнайы инвестициялық келісімшарт – арнайы инвестициялық жоба үшін инвестициялық преференциялар беруді көздейтін шарт;
3) жинақтауыштар – жиынтығында технологиялық жабдықтың конструкциялық тұтастығын құрайтын құрамдас бөліктер түсініледі;
4) технологиялық жабдық – арнайы инвестициялық жобаның технологиялық процесінде пайдалануға арналған тауарлар түсініледі;
5) үшінші тұлға – арнайы инвестициялық келісімшарт бойынша Тарап болып табылмайтын кез келген тұлға;
6) форс-мажор – арнайы инвестициялық келісімшарттың одан әрі орындалу барысын қиындататын немесе оған мүмкіндік бермеуге әкеп соғатын еңсерілмейтін күш мән-жайлары (әскери қақтығыстар, табиғи апаттар, дүлей зілзалар және тағы басқалары);
7) шикізат және (немесе) материал деп кез келген пайдалы қазба, жинақтауыш, бөлшек немесе бұл шикізаттың және (немесе) материалдың технологиялық процесі арқылы дайын өнім алу үшін пайдаланылатын өзге де тауар түсініледі.
2. Арнайы инвестициялық келісімшарттың мәні
2. Осы арнайы инвестициялық келісімшарттың нысаны Заңды тұлғаға мынандай түрде инвестициялық преференциялар беру болып табылады:
арнайы инвестициялық келісімшарт негізінде арнайы инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары әкелген пайдаланылған шикізат және (немесе) материалдар кеден баждарын салудан босату осындай шикізат пен материалдарды алынған өнімде сәйкестендіру және шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалану танылған жағдайда, еркін кеден аймағының немесе еркін қойманың кедендік рәсімінің қолданылуы аяқталған кезде жүзеге асырылады;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес арнайы экономикалық аймақ немесе еркін қойма аумағында өндірілген дайын өнім құрамындағы тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған көлік құралдары және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасы құрамындағы шикізат және (немесе) материалдар импортын, сондай-ақ олардың компонентерін қосылған құн салығынан босату түрінде инвестициялық преференциялар беру болып табылады.

освобождения от налога на добавленную стоимость оборотов по реализации бытовых приборов и (или) приборов бытовой электроники, а также их компонентов, произведенной на территории специальной экономической зоны или свободного склада до 1 января 2028 года в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа и.о. Министра промышленности и строительства РК от 21.09.2023 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Цель специального инвестиционного контракта
3. Настоящий специальный инвестиционный контракт устанавливает юридические рамки договорных взаимоотношений между Уполномоченным органом и Юридическим лицом в соответствии с применимым правом с целью предоставления инвестиционных преференций при реализации
_________________________________________________________________________
(наименование специального инвестиционного проекта)
4. Объект инвестиционной деятельности
4. Объектом инвестиционной деятельности по настоящему специальному инвестиционному контракту является
_______________________________________________________________________________,
(специальный инвестиционный проект)
адрес юридического лица, реализующего специальный инвестиционный проект
_______________________________________________________________________________.
5. Права Сторон
5. Уполномоченный орган имеет право:
1) в пределах делегированных полномочий представлять Республику Казахстан при проведении переговоров с Юридическим лицом;
2) осуществлять иные права, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Юридическое лицо имеет право предпринимать любые действия, не противоречащие условиям специального инвестиционного контракта и действующему законодательству Республики Казахстан, для реализации специального инвестиционного проекта.
7. Стороны вправе вносить изменения и дополнения в специальный инвестиционный контракт по взаимному согласию в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Обязанности сторон
8. Уполномоченный орган в пределах своей компетенции обязуется посредством заключения настоящего специального инвестиционного контракта предоставить инвестиционные преференции.
Юридическое лицо обязуется соблюдать и не нарушать условия положения настоящего специального инвестиционного контракта при реализации специального инвестиционного проекта.
7. Форс-мажор
9. Ни одна из Сторон не несет ответственности за невыполнение каких-либо обязательств по специальному инвестиционному контракту, если такое невыполнение или задержка при выполнении вызваны обстоятельствами непреодолимой силы (далее – форс-мажор).

Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес 2028 жылғы 1 қаңтарға дейін арнайы экономикалық аймақ немесе еркін қойма аумағында өндірілген тұрмыстық аспаптарды және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарын, сондай-ақ олардың компоненттерін өткізу жөніндегі айналымдарды қосылған құн салығынан босату.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 21.09.2023 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Арнайы инвестициялық келісімшарттың мақсаты
3. Осы арнайы инвестициялық келісімшарт
___________________________________________________________________
(арнайы инвестициялық жобаның атауы)
іске асыру кезінде инвестициялық преференцияларды беру мақсатында қолдану
құқығына сәйкес уәкілетті орган мен Заңды тұлға арасындағы шарттық өзара
қарым-қатынастардың заңды шеңберін белгілейді.
4. Инвестициялық қызмет объектісі
4. Осы арнайы инвестициялық келісімшарт бойынша инвестициялық қызмет
объектісі, _________________________________________ орналасқан
(мекенжайы)
___________________________________________________ болып табылады.
(арнайы инвестициялық жобаның атауы)
5. Тараптардың құқықтары
5. Уәкілетті органның:
1) өкілеттіктерді табыстау шегінде Заңды тұлғамен тікелей келіссөздер жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының атынан өкілдік етуге;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыруға құқықтары бар.
6. Заңды тұлғаның инвестициялық жобаны іске асыру үшін инвестициялық келісімшарт талаптарына және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтін кез келген әрекет жасауға құқығы бар.
7. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес екжақты келісім бойынша арнайы инвестициялық келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізе алады.
6. Тараптардың міндеттері
8. Уәкілетті орган өз құзыреті шегінде осы арнайы инвестициялық келісімшартты жасасу арқылы инвестициялық преференциялар беруге.
Заңды тұлға арнайы инвестициялық жобаны іске асыру кезінде осы арнайы инвестициялық келісімшарттың ережелерін сақтауға және бұзбауға міндеттенеді.
7. Форс-мажор
9. Арнайы нвестициялық келісімшарт бойынша қандай да болмасын орындалмаған міндеттемелер үшін, егер мұндай орындамау немесе орындау кезінде кідірту еңсерілмейтін күш (бұдан әрі – форс-мажор) мән-жайынан туған болса, Тараптардың ешқайсысы жауапты болмайды.

10. К форс-мажору относятся обстоятельства непреодолимой силы, то есть чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства (стихийные явления, военные действия и прочее).
11. При полной или частичной приостановке работ по специальному инвестиционному контракту, вызванной форс-мажорными обстоятельствами, период проведения этих работ продлевается на срок действия форс-мажора и возобновляется с момента прекращения форс-мажора.
12. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, Сторона, пострадавшая от них, в течение 15 рабочих дней со дня их возникновения уведомляет об этом другую Сторону путем направления письменного извещения с указанием даты начала события и описанием форс-мажорных обстоятельств.
13. При возникновении форс-мажорных обстоятельств, Стороны незамедлительно проводят переговоры для поиска решения сложившейся ситуации и используют все средства для сведения к минимуму последствий таких обстоятельств.
8. Конфиденциальность
14. Стороны в соответствии с законодательством Республики Казахстан соблюдают условия конфиденциальности (согласно пункту 15 настоящего специального инвестиционного контракта) по всем документам, информации и отчетам, относящимся к работе по реализации настоящего специального инвестиционного контракта в течение срока его действия.
15. Ни одна из сторон, без получения письменного согласия другой стороны, не вправе раскрывать информацию, касающуюся содержания соглашения, или иную информацию, считаемую конфиденциальной и связанную с реализацией положений настоящего соглашения, за исключением информации, по которой имеется вступившее в законную силу решение суда, или иных случаев, установленных законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Разрешение споров
16. В случае возникновения спорных ситуаций, Стороны обязуются приложить все усилия для разрешения споров и разногласий, связанных с выполнением или интерпретацией любого из положений специального инвестиционного контракта, путем проведения переговоров с заинтересованными сторонами.
17. Неурегулированные споры разрешаются в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Форс-мажорға еңсерілмейтін күш мән-жайлары, яғни осы жағдайлар кезіндегі төтенше және тойтаруға болмайтын мән-жайлар (дүлей құбылыстар, соғыс қимылдары және тағы басқалары) жатады.
11. Арнайы нвестициялық келісімшарт бойынша жұмыстардың форс-мажор мән-жайларынан туындаған толық немесе ішінара тоқтауы кезінде жұмыс бағдарламасына өзгерістер енгізу жолымен осы жұмыстардың жүргізілу мерзімі форс-мажордың әрекет ету мерзіміне ұзартылады және форс-мажор аяқталған сәттен бастап жаңартылады.
12. Форс-мажор жағдайлары туындаған жағдайда, одан зардап шеккен Тарап ол басталған күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде бұл туралы форс-мажор оқиғасы басталған күнді және сипаттамасын көрсете отырып, жазбаша хабарламаны тапсыру жолымен екінші Тарапты хабардар етеді.
13. Форс-мажор мән-жайлар туындаған кезде, Тараптар қалыптасқан жағдайдан шығудың шешуін іздеу үшін дереу келіссөздер өткізеді және мұндай жағдайлардың зардаптарын барынша азайту үшін барлық құралдарды пайдаланады.
8. Құпиялылық
14. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы арнайы инвестициялық келісімшарттың әрекет ету мерзімі ішінде оны іске асыру жөніндегі жұмысқа қатысты барлық құжаттар, ақпарат және есептер жөніндегі құпиялылық шарттарын (осы инвестициялық келісімшарттың 15-тармағына сәйкес) сақтайды.
15. Заңды күшіне енген сот шешімі бар ақпаратты немесе кәсіпкерлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге де жағдайларды қоспағанда, Тараптардың ешқайсысы екінші Тараптың жазбаша келісімін алмастан, келісімнің мазмұнына қатысты ақпаратты немесе құпия деп есептелетін және осы Келісімнің ережелерін іске асыруға байланысты өзге де ақпаратты ашуға құқылы емес.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Дауларды шешу
16. Даулы мәселе туындаған жағдайда, тараптар арнайы инвестициялық келісімшарттың кез келген ережелерін орындауға немесе түсіндіруге байланысты туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктерді өзара келіссөздер жолымен шешу үшін бар күш-жігерін салады.
17. Реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

18. Стороны не освобождаются от выполнения обязательств, установленных специальным инвестиционным контрактом, до полного разрешения возникших споров и разногласий.
10. Гарантии стабильности специального инвестиционного контракта
19. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Применимое право
21. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Срок действия и вступление специального инвестиционного контракта в силу
22. Настоящий специальный инвестиционный контракт вступает в силу с момента его заключения.
23. Действие специального инвестиционного контракта прекращается по истечении
_________________________________________________________________________.
13. Условия расторжения специального инвестиционного контракта
24. Специальный инвестиционный контракт расторгается по следующим основаниям:
1) истечение срока, указанного в специальном инвестиционном контракте;
2) отмена регистрации в качестве участника специальной экономической зоны или владельца свободного склада;
3) расторжение заключенного с юридическим лицом соглашения о промышленной сборке транспортных средств и (или) их компонентов, а также сельскохозяйственной техники и (или) ее компонентов, при невыполнении таким юридическим лицом, в том числе владельцем свободного склада или участником специальной экономической зоны, обязательств, указанных в таком соглашении;
4) на основании письменного обращения юридического лица о расторжении специального инвестиционного контракта;
5) при нарушении юридическим лицом требований таможенного законодательства Республики Казахстан, выполнение которых необходимо для получения инвестиционных преференций в рамках специального инвестиционного проекта, предусмотренных статьями 531, 534, 539, 544, 548, 549, 550, 551, 553 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

18. Тараптар пайда болған даулар мен келіспеушіліктер толықтай шешілгенге дейін арнайы инвестициялық келісімшартта белгіленген міндеттемелерді орындаудан босатылмайды.
10. Арнайы инвестициялық келісімшарттың тұрақтылығына кепілдемелер
19. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Қолданылатын құқық
21. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Арнайы инвестициялық келісімшарттың әрекет ету мерзімі және күшіне енуі
22. Осы арнайы инвестициялық келісімшарт оны жасасқан сәттен бастап күшіне енеді.
23. Арнайы инвестициялық келісімшарт ______________________________________ мерзім өткен соң күшін жояды.
13. Арнайы инвестициялық келісімшартты бұзу талаптары
24. Арнайы инвестициялық келісімшарт мынадай негіздер бойынша бұзылады:
1) арнайы инвестициялық келісімшартта көрсетілген мерзімнің өтуі;
2) еркін қоймалар иелерінің тізілімінен немесе арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының тізілімінен шығару;
3) көлік құралдарын және (немесе) олардың құрамдастарын, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасын және (немесе) оның құрамдастарын өнеркәсіптік құрастыру туралы заңды тұлғамен жасалған келісімді, мұндай заңды тұлға, оның ішінде еркін қойма иесі немесе көлік құралдарын және (немесе) олардың құрамдастарын, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасын және (немесе) оның құрамдастарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы осындай келісімде көрсетілген міндеттемелерді орындамаған кезде бұзу;
4) заңды тұлғаның арнайы инвестициялық келісімшартты бұзу туралы жазбаша өтініші негізінде;
5) заңды тұлға Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексінің 531, 534, 539, 544, 548, 549, 550, 551, 553-баптарында көзделген инвестициялық преференциялар алу үшін арнайы инвестициялық жоба шеңберінде орындауға қажетті Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарын бұзған жағдайда.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Язык специального инвестиционного контракта
25. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Дополнительные положения
27. Уведомления представляются нарочно или отправляются почтой с уведомлением по следующему адресу:
Уполномоченный орган: ____________________________________________________
(название, юридический адрес, телефоны)
руководитель Уполномоченного органа: _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Юридическое лицо: ________________________________________________________
(наименование, юридический и фактический адреса, телефоны, электронный адрес)
руководитель Юридического лица:
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
28. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. При изменении адресов по специальному инвестиционному контракту каждая из Сторон в двухнедельный срок должна письменно уведомить другую Сторону.
30. Данный специальный инвестиционный контракт совершен в город _____ "___" ____________ ______ года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по 1 (одному) экземпляру для каждой из сторон. В случае наличия разногласий в толковании положений настоящего соглашения, стороны обращаются к тексту на русском языке.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Уполномоченный орган:
Юридическое лицо:
Подпись _____________ Место печати
Подпись _____________ Место печати
Приложение
к Типовому специальному
инвестиционному контракту
Перечень продукции (готовой продукции), производимой на территории свободных складов или специальных экономических зон, или в рамках соглашение о промышленной сборке транспортных средств или сельскохозяйственной техники, или компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике

14. Инвестициялық келісімшарт тілі
25. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Қосымша ережелер
27. Хабарламалар мен есептер тікелей қолма-қол немесе төменде көрсетілген мекенжайға хабарламасы бар почтамен жіберіледі:
уәкілетті орган:______________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, телефондары)
уәкілетті органның басшысы __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Заңды тұлға: _______________________________________________________
(атауы, заңды және іс жүзіндегі нақты мекенжайы, телефондары, электрондық почтасы)
Заңды тұлғаның басшысы ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
28. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Арнайы инвестициялық келісімшарт бойынша мекенжайлар өзгерген кезде Тараптардың әрқайсысы екі апта мерзімде екінші Тарапқа жазбаша хабарлама беруі тиіс.
30. Бұл арнайы инвестициялық келісімшарт _____ "___" ____________жылы ______ қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде заңды күші бірдей екі данада, Тараптардың әрқайсысы үшін 1 (бір) данадан жасалған. Осы Келісімнің ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер болған жағдайда, Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Арнайы инвестициялық
үлгілік келісімшартқа
қосымша
Еркін қоймалардың немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында немесе көлік құралдарын немесе ауыл шаруашылығы техникасын немесе көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына құрамдауыштарды өнеркәсіптік құрастыру туралы Келісім шеңберінде өндірілетін өнімнің (дайын өнімнің) тізбесі

Сноска. Приложение - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.06.2021 № 340 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ подпункта
Наименование продукции (готовой продукции)
Код ТН ВЭД ЕАЭС*
1.
2.
*ТН ВЭД ЕАЭС - единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Уполномоченный орган:
Юридическое лицо:
Подпись ____________ Место печати
Подпись ______________ Место печати (при наличии)

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.06.2021 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тармақша №
Өнім (дайын өнім) атауы
СЭҚТН* коды ЕАЭО
1.
2.
* ЕАЭО СЭҚ ТН - Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы.
Уәкілетті орган:
Заңды тұлға:
Қолы ____________ Мөр орны
Қолы ______________ Мөр орны (болған жағдайда)