Об утверждении Правил, программ и организации тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 сентября 2016 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2016 года № 14317.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и подпунктом 5) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила, программы и организацию тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 29.11.2022 № 240 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня получения настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, курирующего вопросы государственной службы.

Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 20 қыркүйектегі № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 10 қазанда № 14317 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Құқық қорғау қызметіне кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 29.11.2022 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызмет департаментімен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімдік баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жолдануы;
3) осы бұйрықты алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануы;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің ресми интернет-ресурсына жүктелуі қамтамасыз етілсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие со дня введения в действие Закона Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы".
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31.12.2016 № 115 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
К. Кожамжаров
"Согласован"
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
________________ Ж. Асанов
"Согласован"
Министр финансов
Республики Казахстан
_________________ Б. Султанов
"Согласован"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________________ К. Касымов
УТВЕРЖДЕНЫ
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
и противодействию коррупции
от 20 сентября 2016 года № 1
Правила, программы и организация тестирования граждан, впервые поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила, программы и организация тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", с подпунктом 5) пункта 2 статьи 5 и пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", а также в соответствии с пунктом 7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе".
Правила определяют порядок, программы, организацию тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан (далее – тестирование) и оценки личных качеств граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты (далее – кандидат), а также порядок обжалования результатов тестирования.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Осы бұйрық "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 31.12.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы
Қ. Қожамжаров
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
_______________ Ж. Асанов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________________ Б. Сұлтанов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
________________ Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының
2016 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 1 бұйрығымен
БЕКІТІЛДІ
Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидалары
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына және 16-бабының 2-тармағына сәйкес, сондай-ақ "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
Қағидалар құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды (бұдан әрі – кандидат) Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тесттен (бұдан әрі – тестілеу) және жеке қасиеттерін бағалаудан өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын, сондай-ақ тестілеу нәтижелеріне шағым жасау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

2. Тестирование проводится в присутствии оператора тестирования, который является работником юридического лица, с которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках заключен договор на оказание услуг по техническому обеспечению процедур тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей и граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты (далее – оператор).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Техническое обеспечение процедур тестирования, формирования базы данных тестовых заданий и их обновления осуществляется юридическим лицом, с которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках заключен договор на оказание услуг по техническому обеспечению процедур тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей и граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты (далее – услугодатель).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Тестирование граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Услугодатель проводит тестирование кандидатов по мере обращения граждан.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 09.02.2024 № 33 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 01.01.2024).
5. В тестировании принимают участие граждане Республики Казахстан, достигшие восемнадцатилетнего возраста.
Примечание ИЗПИ!
Ч.1 пункта 5-1 предусматривается в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие с 11.07.2026).
5-1. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги (далее – Перечень) приведен в приложении 1-1 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган в сфере государственной службы в течение трех рабочих дней со дня внесения изменений и (или) дополнений в Правила, актуализирует информацию и направляет ее услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также в Единый контакт-центр.

2. Тестілеу Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді және құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тестілеу рәсімдерін техникалық қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсетуге шарт жасалған заңды тұлғаның қызметкері болып табылатын тестілеу операторының (бұдан әрі – оператор) қатысуымен өткізіледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Тестілеу рәсімдерін техникалық қамтамасыз етуді, тест тапсырмаларының дерекқорын қалыптастыруды және оларды жаңартуды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді, құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тестілеу рәсімдерін техникалық қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсетуге шарт жасалған заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тестілеу
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Көрсетілетін қызметті беруші тестілеуді азаматтардың өтініш білдіруі бойынша өткізеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 09.02.2024 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2024 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) бұйрығымен.
5. Тестілеуге Қазақстан Республикасының жасы он сегiзге толған азаматтары қатыса алады.
5-1. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидалардың 1-1-қосымшасында келтірілген.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5-1-тармақтың екініші бөлігі жаңа редакцияда көзделген - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік қызмет саласындағы уәкілетті органы көрсетілетін қызметті берушіні, "электрондық үкімет" ақппараттық-коммунткациялық инфрақұрылым операторын, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығын Қағидаларға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген күннен бастап ол туралы үш күн ішінде хабардар етеді.

Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 29.11.2022 № 240 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 6 предусматривается в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие с 11.07.2026).
6. Для участия в тестировании кандидаты не позднее одного календарного дня до дня тестирования подают заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление) через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении через портал в "личном кабинете" кандидата отражается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги.
Подтверждением приема документов является расписка с указанием даты, времени и места прохождения тестирования по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, которая подписывается электронной цифровой подписью услугодателя.
В случае представления кандидатом неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренного пунктом 8 Перечня, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Информацию и консультацию касательно подачи документов для тестирования через веб-портал "электронного правительства" кандидаты могут получить в Едином контакт-центре.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 29.11.2022 № 240 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Кандидат выбирает день и время тестирования исходя из наличия свободных мест для проведения тестирования не позднее одного календарного дня до дня тестирования.
Запись на тестирование подтверждается распиской по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7-1. Основания для отказа в прохождении тестирования указаны в пункте 9 Перечня.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 29.11.2022 № 240 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 5-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 29.11.2022 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
6-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Кандидаттар тестілеуге қатысу үшін тестілеу күніне дейін бір күнтізбелік күннен кешіктірмей осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысандағы "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш (бұдан әрі – өтініш) тапсырады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электронды үкімет" шлюзі арқылы алады.
Портал арқылы жүгінген кезде кандидаттың "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін өтініш қабылданғаны туралы жәй-күйі көрсетіледі.
Құжаттардың қабылданғанын растау осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызмет берушінің электронды цифрлы қолтаңбасы қойылған тестілеудің күні, уақыты және өтетін орны көрсетілген қолхат болып табылады.
Кандидат Тізбенің 8-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Кандидаттар тестілеуге қатысу үшін құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы тапсыруға қатысты ақпарат пен қеңесті Бірыңғай байланыс орталығында ала алады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 29.11.2022 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Кандидат тестілеудің күнін және уақытын тестілеу өткізуге бар бос орындар негізінде тестілеу күніне дейін бір күнтізбелік күннен кешіктірмей таңдайды.
Тестілеуге жазылу осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысанда қолхатпен расталады.
7.1 Тестілеуден өтуден бас тарту негіздері Тізбенің 9-тармағында көрсетілген.
Ескерту. 7-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 29.11.2022 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

8. Кандидат проходит тестирование по программам тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – программы тестирования), по той категории должности правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты, которая указана в его заявлении.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Значение для прохождения тестирования на знание государственного языка Республики Казахстан не устанавливается.
10. К тестированию допускаются кандидаты, имеющие при себе документ, удостоверяющий личность гражданина Республики Казахстан, содержащий индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации).
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 29.11.2022 № 240 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. До начала тестирования оператор проводит для тестируемых инструктаж по тестированию и отвечает на возникшие у них вопросы.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 06.03.2019 № 59 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
12. Кандидаты, имеющие неудовлетворительное самочувствие до начала проведения тестирования, сообщают об этом оператору. В этом случае тестирование таких кандидатов проводится в другое время в течение этого дня либо в другой день согласно графику тестирования.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 06.03.2019 № 59 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13. Время проведения тестирования определяется услугодателем.
Сноска. Пункт 13 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 09.02.2024 № 33 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 01.01.2024).
14. Зал тестирования оснащается подавителем сотовой связи, в целях идентификации кандидата – карт-ридером, а также для ведения видео- и аудиозаписи процесса тестирования – техническими средствами записи.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31.05.2017 № 115 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

8. Кандидат осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламалары (бұдан әрі – тестілеу бағдарламалары) бойынша тестілеуден оның өтінішінде көрсеткен құқық қорғау қызметі және азаматтық қорғау органдарындағы қызмет лауазымының санаты бойынша өтеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуге арналған тестілеуден өту үшін мән белгіленбейді.
10. Тестілеуге жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) бар Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаты, не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін) бар адамдар жіберіледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 29.11.2022 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Тестілеу басталғанға дейін оператор тестіленуші адамдар үшін тестілеу бойынша нұсқаулық өткізеді және оларда туындаған сұрақтарға жауап береді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Тестілеу өткізу басталғанға дейін өзін нашар сезінген кандидаттар ол туралы операторға хабарлайды. Бұл жағдайда ол осындай кандидаттарды тестілеу осы күнгі басқа уақытта немесе тестілеу кестесіне сәйкес басқа күні өткізіледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Тестілеу уақытын көрсетілетін қызметті беруші айқындайды.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 09.02.2024 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2024 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) бұйрығымен.
14. Тестілеу залы ұялы байланысты тұншықтыратын құралмен, кандидатты сәйкестендіру мақсатында карт-ридермен, сонымен қатар тестілеу процессінің бейне- және аудиожазбасын жүргізу үшін техникалық жазба құралдарымен жабдықталады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 31.05.2017 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

15. Каждая рабочая станция оснащается веб-камерой для снятия фотографии кандидата и ведения видеозаписи процесса тестирования.
16. Тестируемые кандидаты не разговаривают с другими тестируемыми кандидатами, не обмениваются материалами, не используют информацию на бумажных, электронных и иных носителях, не покидают помещение.
Тестируемым лицам не допускается заносить в зал тестирования принимающе-передающие электронные устройства (в том числе мобильные телефоны и иные электронные оборудования). Такие устройства на время проведения тестирования помещаются на хранение в специальные шкафы с ячейками.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31.05.2017 № 115 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. В случае нарушения тестируемым кандидатом требований пункта 16 настоящих Правил, оператор останавливает процесс тестирования такого кандидата и удаляет его из помещения для тестирования.
При этом оператор составляет акт о нарушении Правил, программ и организации тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты (далее – акт о нарушении) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, в течение одного рабочего дня.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17-1. При выявлении подставного лица в ходе запуска на тестирование либо при проведении тестирования оператором данное лицо на тестирование не допускается, либо оператор останавливает процесс тестирования такого лица и удаляет его из помещения для тестирования.
При этом оператор составляет Акт выявления подставного лица при тестировании по форме, согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18. В случае невозможности продолжения тестирования вследствие непреодолимой силы (стихийные явления, военные действия и тому подобное), а также по причине технических неполадок тестирование приостанавливается.
В этом случае оформляется акт о приостановлении процедуры тестирования по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, а тестирование проводится в другое время в течение этого дня либо в другой день, согласно графику тестирования.

15. Әрбір жұмыс станциясы кандидатты суретке түсіру және тестілеу процесіне бейне жазба жүргізу үшін веб-камерамен жабдықталады.
16. Тестілеуден өтетін адамдар басқа адамдармен сөйлеспейді, материалдармен алмаспайды, қағаз, электрондық және өзге де ақпараттарды қолданбайды, орын-жайды тастап кетпейді.
Тестілеуден өтетін адамдарға тестілеу залына қабылдайтын-беретін электрондық құрылғылар (оның ішінде ұялы телефондар мен өзге де электрондық жабдықтар) кіргізуге рұқсат берілмейді. Мұндай құрылғылар тестілеуді өткізу уақытында ұяшықтары бар арнайы шкафтарға сақтауға салынады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 31.05.2017 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Тестіленуші кандидат осы Қағидалардың 16-тармағының талаптарын бұзған жағдайда, оператор осындай кандидаттың тестілену процесін тоқтатады және оны тестілеу үшін арналған үй-жайдан шығарып жібереді.
Бұл ретте оператор бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын бұзу туралы актіні (бұдан әрі – бұзу туралы акт) толтырады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17-1. Тестілеуге кіргізу кезінде немесе тестілеуді өткізу барысында жалған адам анықталған жағдайда аталған адам тестілеуге жіберілмейді немесе оператор осындай адамның тестілену процесін тоқтатады және оны тестілеу үшін арналған үй-жайдан шығарып жібереді.
Бұл ретте оператор осы Қағидалардың 4-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Тестілеу кезінде жалған адамды анықтау туралы актіні толтырады.
Ескерту. 17-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Тестілеуді еңсерілмейтін күш жағдайлары (дүлей апаттар, әскери қимылдар және тағы басқалары), салдарынан, сонымен қатар техникалық ақаулықтарға байланысты себептермен жалғастыру мүмкін болмаған жағдайда тестілеу тоқтатыла тұрады.
Мұндай жағдайда осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысандағы тестілеуді тоқтата тұру туралы акт жасалады, ал тестілеу осы күнгі басқа уақытта немесе тестілеу кестесіне сәйкес басқа күні өткізіледі.

19. По истечении отведенного времени тестирование автоматически завершается.
20. Подсчет правильных ответов тестирования осуществляется автоматически, при помощи компьютерной программы тестирования.
21. Не позднее двадцати минут после завершения тестирования кандидатам выдаются их результаты.
Примечание ИЗПИ!
Ч.1 пункта 22 предусматривается в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие с 11.07.2026).
22. При получении кандидатом результата тестирования не ниже значений, указанных в программах тестирования, в интегрированной информационной системе "Е-қызмет" формируется сертификат о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Результаты тестирования по первой программе тестирования действительны для категорий должностей правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты, относящихся к первой, второй и третьей программам тестирования.
Результаты тестирования по второй программе тестирования действительны для категорий должностей правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты, относящихся ко второй и третьей программам тестирования.
Результаты тестирования по третьей программе тестирования действительны для категорий должностей правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты, к которым применяется данная программа.
Сноска. Пункт 22 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
23. Результаты тестирования действительны в течение одного года со дня его прохождения.
При введении чрезвычайного положения на всей территории Республики Казахстан срок действия Сертификата приостанавливается на период введенного чрезвычайного положения.
В течение срока действия выданного Сертификата гражданин не проходит повторное тестирование по программам тестирования, по которым данный Сертификат является действительным.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
24. Кандидатам, получившим результаты тестирования ниже значений, указанных в программах тестирования, выдается справка о прохождении тестирования с результатами ниже значений прохождения тестирования по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Кандидаты, получившие результаты тестирования ниже установленного порогового значения, допускаются к повторному тестированию не ранее чем через три календарных дня со дня его прохождения.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!

19. Тестілеуге берiлген уақыт бiткенде, тестілеу автоматты түрде жабылады.
20. Тестiлеудің дұрыс жауаптарын есептеу компьютерлiк тестілеу бағдарламасының көмегiмен автоматты түрде жүзеге асырылады.
21. Тестілеу аяқталғаннан кейін жиырма минуттан кеш емес уақытта адамдарға тестілеу нәтижелері беріледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
22-тармақтың бірінші бөлігі жаңа редакцияда көзделген - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Кандидат тестілеу бағдарламаларында көрсетілген мәндерден төмен емес тестілеудің нәтижесін алған жағдайда осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Е-қызмет" интегралды ақпараттық жүйесінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден өту туралы сертификат қалыптастырылады.
Тестілеудің бірінші бағдарламасы бойынша тестілеу нәтижелері бірінші, екінші және үшінші тестілеу бағдарламаларына жататын құқық қорғау қызметі және азаматтық қорғау органдарындағы қызмет лауазымдарының санаттарына жарамды.
Тестілеудің екінші бағдарламасы бойынша тестілеу нәтижелері екінші және үшінші тестілеу бағдарламаларына жататын құқық қорғау қызметі және азаматтық қорғау органдарындағы қызмет лауазымдарының санаттарына жарамды.
Тестілеудің үшінші бағдарламасы бойынша тестілеу нәтижелері үшінші тестілеу бағдарламасына жататын құқық қорғау қызметі және азаматтық қорғау органдарындағы қызмет лауазымдарының санаттарына жарамды.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Тестілеу нәтижелері оның өткізілген күнінен бастап бір жылдың ішінде жарамды.
Қазақстан Республикасының барлық аумағында төтенше жағдай енгізілген кезде Сертификаттың жарамдылық мерзімі енгізілген төтенше жағдай кезеңіне тоқтатыла тұрады.
Берілген Сертификаттың жарамдылық мерзімі ішінде азамат сол Сертификат жарамды болып табылатын тестілеу бағдарламасы бойынша қайта тестілеуден өтпейді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Тестілеу бағдарламаларында көрсетілген мәндерден төмен тестілеу нәтижелерін алған кандидаттарға осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысанда мәндерден төмен нәтижелермен тестілеу өткендігі туралы анықтама беріледі.
Тестілеуде белгіленген мәндерден төмен нәтиже алған кандидаттарға қайта тестілеуге алдыңғы тестілеу өткізілген күннен бастап күнтізбелік үш күннен кем емес мерзімнен кейін жол беріледі.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Пункт 25 предусматривается в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие с 11.07.2026).
25. Кандидаты могут получить результаты тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, через веб-портал "электронного правительства" или посредством обращения в Государственную корпорацию при наличии электронной цифровой подписи.
Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 06.03.2019 № 59 (вводится в действие с 15.03.2019).
Глава 3. Порядок проведения оценки личных качеств кандидатов
26. Оценка личных качеств кандидатов проводится в форме тестирования.
27. Тестирование на оценку личных качеств кандидатов проводится не позднее двадцати минут после завершения ими тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан. При этом к тестированию на оценку личных качеств допускаются кандидаты, получившие результаты тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан не ниже значений, указанных в программах тестирования.
Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 06.03.2019 № 59 (вводится в действие с 15.03.2019).
28. Кандидаты, получившие результаты тестирования не ниже значений, указанных в программах тестирования, и не явившиеся на оценку личных качеств в срок, установленный в пункте 27 настоящих Правил, допускаются к участию в тестировании на оценку личных качеств в порядке, установленном пунктом 7 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 06.03.2019 № 59 (вводится в действие с 15.03.2019).
29. Кандидат проходит тестирование на оценку личных качеств по программам тестирования на оценку личных качеств кандидатов на занятие должностей правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты согласно приложению 9 к настоящим Правилам по той категории должности правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты, которая указана в его заявлении.
Сноска. Пункт 29 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Ч.1 пункта 30 предусматривается в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие с 11.07.2026).

25-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Кандидаттар осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеудің нәимжелерін электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгіну арқылы ала алады.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (15.03.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Кандидаттардің жеке қасиеттерін бағалауды жүргізу тәртібі
26. Кандидаттардың жеке қасиеттерін бағалау тестілеу нысанында жүргізіледі.
27. Кандидаттардың жеке қасиеттерін бағалауға тестілеу олардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуді аяқтағаннан кейін жиырма минуттан кешіктірілмей жүргізіледі. Бұл ретте, жеке қасиеттерін бағалау тестілеуіне тестілеу бағдарламаларында көрсетілген мәндерден төмен емес Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу нәтижелерін алған кандидаттар жіберіледі.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (15.03.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Тестілеу бағдарламаларында көрсетілген мәндерден төмен емес тестілеу нәтижелерін алған және жеке қасиеттерін бағалауға тестілеуге осы Қағидалардың 27-тармағында белгіленген мерзімде келмеген кандидаттар жеке қасиеттерін бағалауға тестілеуге осы Қағидалардың 7-тармағында белгіленген тәртіпте қатысуға жіберіледі.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (15.03.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Кандидат осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес құқық қорғау қызметі және азаматтық қорғау органдарындағы қызмет лауазымдарына орналасуға кандидаттардың жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу бағдарламалары бойынша жеке қасиеттерін бағалауға тестілеуден оның өтінішінде көрсеткен құқық қорғау қызметі және азаматтық қорғау органдарындағы қызмет лауазымының санаты бойынша өтеді.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
30-тармақтың бірінші бөлігі жаңа редакцияда көзделген - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

30. По результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата в интегрированной информационной системы "Е-қызмет" формируется заключение по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность правоохранительной службы по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Заключения, сформированные по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата, действительны в течение года со дня прохождения тестирования.
Сноска. Пункт 30 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 06.03.2019 № 59 (вводится в действие с 15.03.2019).
Глава 4. Порядок обжалования результатов тестирования
31. Кандидаты, получившие результаты тестирования ниже значений прохождения тестирования, имеют право подать на апелляцию в апелляционную комиссию уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 31 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
32. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии кандидатом, получившим результаты тестирования ниже значений, указанных в программах тестирования, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам. Заявления на апелляцию принимаются в течение десяти календарных дней после прохождения тестирования и рассматриваются апелляционной комиссией на заседании согласно графику, определяемому апелляционной комиссией.
Заседание апелляционной комиссии проводится по мере необходимости, в зависимости от количества поступающих заявлений.
32-1. Заявление на апелляцию принимается от кандидата в случаях обжалования:
1) корректности конкретных вопросов;
2) результатов тестирования со ссылкой на технические неполадки;
3) акта о нарушении правил тестирования;
4) результатов тестирования со ссылкой на наличие обстоятельств, препятствующих нормальному ходу тестирования.
Сноска. Правила дополнены пунктом 32-1в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31.05.2017 № 115 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
32-2. На заседании апелляционной комиссии рассматриваются тестовые задания, по которым кандидат, подавший заявление на апелляцию, ответил неверно, и его варианты ответов, и (или) видео- и аудиозаписи процесса тестирования кандидата.
Сноска. Правила дополнены пунктом 32-2 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31.05.2017 № 115 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
32-3. Тестовые задания, а также видео- и аудиозаписи процесса тестирования кандидата предоставляются в апелляционную комиссию услугодателем по запросу уполномоченного органа по делам государственной службы (далее – уполномоченный орган).
При этом тестовые задания выдаются кандидатам для ознакомления.
Сноска. Правила дополнены пунктом 32-3 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31.05.2017 № 115 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 09.02.2024 № 33 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 01.01.2024).

30. Кандидаттың жеке қасиеттерін бағалауға тестілеудің нәтижелері бойынша "Е-қызмет" интегралды ақпараттық жүйесінде осы Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеке қасиеттерін бағалауға тестілеудің нәтижелері бойынша қорытынды қалыптастырылады.
Кандидаттың жеке қасиеттерін бағалауға тестілеудің нәтижелері бойынша қалыптастырылған қорытындылары тестілеу өткізілген күннен бастап бір жыл ішінде жарамды.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (15.03.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Тестілеу нәтижелеріне шағым жасау тәртібі
31. Тестілеуден өту мәндерден төмен тестілеу нәтижелерін алған кандидаттар уәкілетті органның апелляциялық комиссиясына апелляцияға шағымдарын бере алады.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. Тестілеу бағдарламаларында көрсетілген тестілеу мәндерінен төмен нәтиже алған кандидаттардан осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысандағы апелляцияға өтініш апелляциялық комиссия төрағасының атына жеке беріледі. Апелляцияға өтініш тестілеуден өткен күннен кейін он күнтізбелік күн ішінде қабылданады және апелляциялық комиссияның отырысында апелляциялық комиссиямен айқындалған кестеге сәйкес қарастыралады.
Апелляциялық комиссияның отырысы қажеттілігіне қарай, түскен шағымдардың санына байланысты өткізіледі.
32-1. Апелляцияға кандидаттан келесі шағымдар қабылданады:
1) нақты сұрақтардың қисындығына шағымдану;
2) техникалық ақаулықтарға сілтеме жасап, тестілеу нәтижелеріне шағымдану;
3) тестілеу қағидаларын бұзу туралы актіге шағымдану;
4) тестілеудің қалыпты барысына кедергі болған жағдайларға сілтеме жасап, тестілеу нәтижелеріне шағымдану.
Ескерту. 4-тарау 32-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 31.05.2017 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32-3. Тест тапсырмаларын, сондай-ақ кандидаттың тестілеу рәсімінің бейне және аудиожазбаларын көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) сұрауы бойынша апелляциялық комиссияға береді.
Бұл ретте, тест тапсырмалары кандидаттарға танысу үшін ғана беріледі.
Ескерту. 4-тарау 32-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 31.05.2017 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 09.02.2024 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2024 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) бұйрықтарымен.
32-3. Тест тапсырмаларын, сондай-ақ кандидаттың тестілеу рәсімінің бейне - және аудиожазбаларын апелляциялық комиссияға сұрау бойынша Орталық береді.
Бұл ретте, тест тапсырмалары кандидаттарға тек танысу үшін ғана беріледі.
Ескерту. 4-тарау 32-3-тармақпен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 31.05.2017 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

33. Решение апелляционной комиссии принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. При равенстве голосов, голос председателя является решающим. Решения апелляционной комиссии оформляются протоколами, которые должны быть составлены в двух экземплярах и подписаны всеми членами апелляционной комиссии, принимавшими участие в данном заседании. Второй экземпляр протокола заседания апелляционной комиссии передается услугодателю и хранится в течение одного года.
Решение апелляционной комиссии правомочно при наличии 2/3 (двух трети) членов от общего числа.
Апелляционная комиссия состоит не менее чем из пяти членов, в том числе председателя.
Сноска. Пункт 33 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 09.02.2024 № 33 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 01.01.2024).
34. По результатам рассмотрения полученного заявления на апелляцию, апелляционная комиссия в течение пяти рабочих дней со дня поступления апелляции принимает одно из двух решений:
1) оставить апелляцию без удовлетворения;
2) удовлетворить апелляцию кандидата и допустить его на пересдачу тестирования.
В случае оставления апелляции кандидата без удовлетворения, он допускается к повторному тестированию не ранее чем через пятнадцать календарных дней со дня прохождения тестирования.
Сноска. Пункт 34 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам прохождения тестирования
Сноска. Правила дополнены главой 5 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
35. Жалоба на решение, действий (бездействия) кандидата по вопросам оказания государственной услуги может быть подана на имя руководителя услугодателя, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом (далее – орган, рассматривающий жалобу). Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.

33. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда, төрағаның дауысы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссияның шешімдері екі данада жасалуы және осы отырысқа қатысқан апелляциялық комиссияның барлық мүшелерімен қол қойылуға тиіс хаттамалармен рәсімделеді. Апелляциялық комиссияның отырысы хаттамасының екінші данасы көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі және бір жыл ішінде сақталады.
Апелляциялық комиссияның шешімі мүшелердің жалпы санының кемiнде 2/3 (үштен екiсi) қатысқан жағдайда құқылы болады.
Апелляциялық комиссия кемінде бес мүшеден, соның ішінде төрағадан тұрады.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 09.02.2024 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2024 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) бұйрығымен.
34. Апелляциялық комиссия апелляцияға берілген шағымды қарастыру нәтижесі бойынша апелляция түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде екі шешімнің бірін қабылдайды:
1) апелляцияны қанағаттандырусыз қалдыру;
2) кандидаттың апелляциясын қанағаттандыру және оны тестілеуді қайта тапсыруға жіберу.
Кандидаттың апелляциясы қанағаттандырусыз қалдырылған жағдайда оған тестілеуді қайта тапсыруға тестілеу өткізілген күннен бастап күнтізбелік он бес күннен кем емес мерзімнен кейін жол беріледі.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің тестілеуден өту мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 5-тараумен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
35. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды көрсетілетін қызметті беруші адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, шағым берілгеннен кейін сотқа дейінгі тәртіппен сотқа жүгінуге жол беріледі.

Сноска. Пункт 35 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, кандидат имеет право обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы гражданской защиты
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Заявление
Прошу допустить меня на тестирование на знание государственного языка
и законодательства Республики Казахстан по программе _______________
правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты и
по программе ______ правоохранительной службы и службы в органах
гражданской защиты оценки личных качеств.
С основными требованиями Правил, программ и организации тестирования
граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы
гражданской защиты ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна)
и обязуюсь их выполнять.
Место прохождения тестирования: __________________________________.
Желаемая дата тестирования: _______________________________________.
Желаемое время тестирования: _____________________________________.
"____" _______________ 20 __ г.
Примечание ИЗПИ!
В приложение 1-1 предусматривается изменение приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие с 11.07.2026).
Приложение 1-1
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Тестирование государственных служащих, претендентов на занятие вакантной административной государственной должности и граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты"
1
Наименование государственной услуги
Тестирование государственных служащих, претендентов на занятие вакантной административной государственной должности и граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты
2
Наименование услугодателя
Юридическое лицо, с которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках заключен договор на оказание услуг по техническому обеспечению процедур тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей и граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты
3
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz
4
Срок оказания государственной услуги
Тестирование проводится не ранее одного календарного дня со дня подачи заявления, и не позднее дня и времени тестирования, выбранного кандидатом.
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
6
Результат оказания государственной услуги

Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, кандидаттың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметке
кіретін азаматтарды тесттен
өткізуді ұйымдастыру,
бағдарламалары және
қағидаларына
1-қосымша
Өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мені Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған құқық қорғау қызметінің және азаматтық қорғау органдарындағы қызметтің _______ бағдарламасы бойынша және жеке қасиеттерді бағалауға құқық қорғау қызметінің және азаматтық қорғау органдарындағы қызметтің ______ бағдарламасы бойынша тестілеуге жіберуіңізді сұраймын.
Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларының негізгі талаптарымен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
Тестілеу өту мекенжайы: _______________.
Тестілеу өтуді қалаған күні: ____________.
Тестілеу өтуді қалаған уақыты: _________.
"___" _____________20 __ ж
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-1-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметке
кіретін азаматтарды тесттен
өткізуді ұйымдастыру,
бағдарламалары және
қағидаларына
1-1-қосымша
Ескерту. 1-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"Мемлекеттiк қызметшiлерді, бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді, құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тестілеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттiк қызметшiлерді, бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді, құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тестілеу
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді, құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тестілеу рәсімдерін техникалық қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсетуге шарт жасалған заңды тұлға
3
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Тестілеуге өтініш берілген күннен бір күнтізбелік күннен ерте емес және кандидат таңдаған тестілеу күні мен уақытынан кешіктірілмей өткізіледі.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі

Сертификат о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, заключение по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, либо справка о прохождении тестирования с результатами ниже значений прохождения тестирования по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно.
8
График работы
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан";
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в рабочее время, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя: www.gov.kz
2) портале www.egov.kz.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Кандидат направляет на портал запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью либо одноразовым паролем - при условии, что абонентский номер кандидата, предоставленный оператором сотовой связи, зарегистрирован и привязан к учетной записи портала.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) прохождение кандидатом тестирования в течение последних трех календарных дней с результатами ниже пороговых значений;
2) Наличие акта о нарушении правил, программ и порядка организации тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты, утверждҰнных приложением 4 к настоящим Правилам, в отношении кандидата за последние шесть месяцев;

Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден өту туралы сертификат, осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес кандидаттардың жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу нәтижесі бойынша қорытынды немесе осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеуді өту мәндерінен төмен нәтижелерімен тестілеуден өткені туралы анықтама.
Мемлекеттік тілді білуге арналған тестілеуге шекті мән белгіленбейді.
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету орындарының мекен-жайлары:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында: www.gov.kz
2) порталда www.egov.kz орналастырылған.
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Кандидат порталға сұрау салуды электрондық цифрлық қолтаңбамен не бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында жібереді — бұл ретте кандидаттың ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірі тіркеліп, порталдағы жеке кабинетіне байланыстырылған болуы тиіс.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) кандидаттың соңғы күнтізбелік үш күн ішінде шекті мәннен төмен нәтижемен тестілеуден өтуі;
2) кандидатқа қатысты соңғы алты ай ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшамен бекітілген Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын бұзу туралы актінің бар болуы;

3) наличие Акта о выявлении подставного лица при тестировании, согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам, составленного оператором в течение последнего года;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
5) Наличие действительного сертификата по программе тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Кандидат получает государственную услугу в электронной форме через портал с помощью использования ЭЦП.
Кандидат имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Примечание ИЗПИ!
В приложение 2 предусматривается изменение приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие с 11.07.2026).
Приложение 2
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
РАСПИСКА
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Принято заявление от кандидата на занятие должности правоохранительной службы
и службы в органах гражданской защиты
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
Назначенная дата тестирования: ____________________________________________
Назначенное время тестирования: ___________________________________________
Место прохождения тестирования: __________________________________________
Программа тестирования: __________________________________________________
Перечень правовых актов, предусмотренных программой тестирования:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Примечание: кандидаты на занятие должности правоохранительной службы и службы
в органах гражданской защиты, получившие при прохождении тестирования
на знание законодательства Республики Казахстан результаты ниже значений
прохождения тестирования, проходят повторное тестирование не ранее чем через
трех календарных дней со дня прохождения тестирования.
В случае удовлетворения апелляционной комиссией апелляции кандидата,
он допускается на пересдачу тестирования на знание государственного языка
и законодательства Республики Казахстан без соблюдения вышеуказанного срока.
Выдана через портал "электронного правительства" автоматизированной системой
регистрации уполномоченного органа по делам государственной службы
на прохождение тестирования.
"____" _______________ 20 __ г.
Приложение 3
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Программы тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу
и службу в органы гражданской защиты, на знание государственного языка
и законодательства Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

3) кандидатқа қатысты соңғы бір жыл ішінде осы Қағидалардың 4-1 қосымшамен бекітілген Тестілеу кезінде жалған адамды анықтау туралы актінің бар болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы;
5) Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламасы бойынша қолданыстағы сертификаттың болуы.
11
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып көрсетілетін қызметтерге қойылатын өзге де талаптар
Кандидат ЭЦҚ қолдану арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Кандидаттың мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметке
кіретін азаматтарды тесттен
өткізуді ұйымдастыру,
бағдарламалары және
қағидаларына
2-қосымша
ҚОЛХАТ
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құқық қорғау қызметінің және азаматтық қорғау органдарындағы қызмет лауазымына
орналасуға кандидаттың ________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда))
өтініші қабылданды.
Тестілеу өту күні: ___________________________________________________
Тестілеу өту уақыты: ________________________________________________
Тестілеу өту мекенжайы: _____________________________________________
Тестілеу бағдарламасы: ______________________________________________
Тестілеу бағдарламасында көзделген құқықтық актілер:___________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Ескертпе: тестiлеуден өту кезiнде шектi мәннен төмен баға алған құқық қорғау қызметінің және азаматтық қорғау органдарындағы қызметтің лауазымына орналасуға кандидаттың лауазымына орналасуға кандидаттар қайта тестілеуді алдыңғы тестілеу өткізілген күннен бастап күнтізбелік үш күннен кем емес мерзімнен кейін өтеді.
Апелляциялық комиссиямен кандидаттың апелляциясы қанағаттандырылған жағдайда ол тестілеуді қайта тапсыруға жоғарыда көрсетілген мерзімді сақтаусыз жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет істері жөнiндегi уәкiлеттi органның автоматтандырылған тестілеуді өтуге тіркеу жүйесімен "электрондық үкімет" порталы арқылы берілді.
"___" ___________________ 20 __ ж.
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметке
кіретін азаматтарды тесттен
өткізуді ұйымдастыру,
бағдарламалары және
қағидаларына
3-қосымша
Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламалары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) первая программа предназначена для должностей правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты по категориям C-GP-2, C-GP-3, C-GP-4, C-GP-5, C-GP-6, C-GP-7, C-OGP-2, C-OGP-3, C-OGP-4, C-OGP-5, C-OGP-6, C-OGP-7, C-OGP-8, C-RGP-1, C-RGP-2, C-RGP-3, C-RGP-4, C-AGP-2, C-AGP-3, C-AGP-4, C-AGP-5, C-AGP-6, C-AGP-7, C-AGP-8, C-AGP-9, C-KAGP-2, C-KAGP-3, C-KAGP-4, C-KAGP-5, C-KAGP-6, C-KSGP-2, C-KSGP-3, C-KSGP-4, C-KSGP-5, C-KSGP-6, C-OKSGP-1, C-OKSGP-2, C-OKSGP-3, C-OKSGP-4, C-OKSGP-5, C-OKSGP-6, C-OKSGP-7, C-TP-2, C-TP-3, C-TP-4, C-TP-5, C-TP-6, C-TP-7, C-TP-8, C-RTP-1, C-RTP-2, C-RTP-3, C-RTP-4, С-SVО-8, С-SVR-7, C-SVU-8, C-SVU-9, C-SVU-10, C-SVU-12, C-SGU-5, C-SGU-7, B-FM-2, B-FM-3, B-FM-4, B-FMО-1, B-FMО-2, B-FMО-3, B-FMО-4, и включает:
тесты на знание государственного языка Республики Казахстан (20 вопросов) продолжительностью 20 минут;
тесты на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), Уголовного кодекса Республики Казахстан (15 вопросов), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (15 вопросов), Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (15 вопросов), Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (15 вопросов), законов Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (15 вопросов), "О правоохранительной службе" (15 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (15 вопросов), Этического кодекса сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 января 2023 года № 81 (15 вопросов).
Значение прохождения тестирования по программе составляет не менее 95 правильных ответов от общего количества вопросов (135 вопросов) по всем нормативным правовым актам и не менее 5 правильных ответов по каждому нормативному правовому акту.
Общее время на выполнение тестов на знание законодательства Республики Казахстан составляет 110 минут.
2) вторая программа предназначена для должностей правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты по категориям С-SV-8, С-SV-10, С-SVО-3, С-SVО-5, С-SVО-7, С-SVО-9, С-SVR-4, С-SVR-5, С-SVR-8, C-SVU-13, C-SVU-14, C-SGU-11, C-SGU-12, C-SGU-13, B-FM-5, B-FM-6, B-FMО-5, B-FMО-6, и включает:
тесты на знание государственного языка Республики Казахстан (20 вопросов) продолжительностью 20 минут.
тесты на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), Уголовного кодекса Республики Казахстан (15 вопросов), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (15 вопросов), Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (15 вопросов), законов Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (15 вопросов), "О правоохранительной службе" (15 вопросов), Этического кодекса сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 января 2023 года № 81 (15 вопросов).

1) бірінші бағдарлама C-GP-2, C-GP-3, C-GP-4, C-GP-5, C-GP-6, C-GP-7, C-OGP-2, C-OGP-3, C-OGP-4, C-OGP-5, C-OGP-6, C-OGP-7, C-OGP-8, C-RGP-1, C-RGP-2, C-RGP-3, C-RGP-4, C-AGP-2, C-AGP-3, C-AGP-4, C-AGP-5, C-AGP-6, C-AGP-7, C-AGP-8, C-AGP-9, C-KAGP-2, C-KAGP-3, C-KAGP-4, C-KAGP-5, C-KAGP-6, C-KSGP-2, C-KSGP-3, C-KSGP-4, C-KSGP-5, C-KSGP-6, C-OKSGP-1, C-OKSGP-2, C-OKSGP-3, C-OKSGP-4, C-OKSGP-5, C-OKSGP-6, C-OKSGP-7, C-TP-2, C-TP-3, C-TP-4, C-TP-5, C-TP-6, C-TP-7, C-TP-8, C-RTP-1, C-RTP-2, C-RTP-3, C-RTP-4, С-SVО-8, С-SVR-7, C-SVU-8, C-SVU-9, C-SVU-10, C-SVU-12, C-SGU-5, C-SGU-7, B-FM-2, B-FM-3, B-FM-4, B-FMО-1, B-FMО-2, B-FMО-3, B-FMО-4 санаттарындағы құқық қорғау қызметі және азаматтық қорғау органдары қызметінің лауазымдарына арналған және келесіні қамтиды:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуге арналған тест (20 сұрақ), ұзақтығы 20 минут;
Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі (15 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (15 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (15 сұрақ), "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 2 қаңтардағы № 81 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдарының жəне мемлекеттік фельдъегерлік қызметі қызметкерлерінің əдеп кодексін білуге арналған тестілер.
Бағдарлама бойынша тестілеуді өту мәндері барлық нормативтік құқықтық актілер бойынша сұрақтардың жалпы санынан (135 сұрақ) кем дегенде 95 дұрыс жауапты және әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша кем дегенде 5 дұрыс жауапты құрайды.
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілерді орындау үшін жалпы уақыт 110 минутті құрайды.
2) екінші бағдарлама С-SV-8, С-SV-10, С-SVО-3, С-SVО-5, С-SVО-7, С-SVО-9, С-SVR-4, С-SVR-5, С-SVR-8, C-SVU-13, C-SVU-14, C-SGU-11, C-SGU-12, C-SGU-13, B-FM-5, B-FM-6, B-FMО-5, B-FMО-6 санаттағы құқық қорғау қызметі және азаматтық қорғау органдары қызметінің лауазымдарына арналған және келесіні қамтиды:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуге арналған тест (20 сұрақ), ұзақтығы 20 минут;
Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (15 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (15 сұрақ), "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 2 қаңтардағы № 81 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдарының жəне мемлекеттік фельдъегерлік қызметі қызметкерлерінің əдеп кодексін білуге арналған тестілер.

Значение прохождения тестирования по программе составляет не менее 63 правильных ответов от общего количества вопросов (105 вопросов) по всем нормативным правовым актам и не менее 5 правильных ответов по каждому нормативному правовому акту.
Общее время на выполнение тестов на знание законодательства Республики Казахстан по второй программе составляет 90 минут.
3) третья программа предназначена для должностей правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты, не требующих наличия соответствующего образования по юридической специальности по категориям C-GP-4, C-GP-5, C-GP-6, C-GP-7, C-OGP-4, C-OGP-5, C-OGP-6, C-OGP-7, C-OGP-8, C-RGP-3, C-RGP-4, C-AGP-4, C-AGP-5, C-AGP-6, C-AGP-7, C-AGP-8, C-AGP-9, C-KAGP-3, C-KAGP-4, C-KAGP-5, C-KAGP-6, C-KSGP-3, C-KSGP-4, C-KSGP-5, C-KSGP-6, C-OKSGP-2, C-OKSGP-3, C-OKSGP-4, C-OKSGP-5, C-OKSGP-6, C-OKSGP-7, C-TP-4, C-TP-5, C-TP-6, C-TP-7, C-TP-8, C-RTP-1, C-RTP-3, C-RTP-4, С-SVО-9, С-SVR-8, C-SVU-13, C-SVU-14, C-SVU-15, C-SGU-8, C-SGU-11, C-SGU-12, C-SGU-13, C-SSP-7, C-SSP-8, C-SN-5, C-SN-7, C-SN-8, и включает:
тесты на знание государственного языка Республики Казахстан (20 вопросов) продолжительностью 20 минут.
тесты на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), Конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан" (15 вопросов), законов Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (15 вопросов), "О правоохранительной службе" (15 вопросов), Этического кодекса сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 января 2023 года № 81 (15 вопросов).
Значение прохождения тестирования по программе составляет не менее 35 правильных ответов от общего количества вопросов (75 вопросов) по всем нормативным правовым актам и не менее 5 правильных ответов по каждому нормативному правовому акту.
Общее время на выполнение тестов на знание законодательства Республики Казахстан составляет 60 минут.
Приложение 4
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Акт о нарушении Правил, программ и организации тестирования граждан,
поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
"___" ________ 20__ г. ___ ч. ____ мин.
Оператор тестирования __________________________________________________
(фамилия, имя , отчество (при его наличии) оператора)
установил факт нарушения кандидатом _________________________ ___________
ИИН (фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата)
пункта 16 Правил, программ и организации тестирования граждан, поступающих
на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты.
_______________________________________________________________________
(краткое описание нарушения)
Подпись оператора тестирования: _________________________________________
С актом ознакомлен: ____________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) кандидата, допустившего
вышеуказанное нарушение).
В случае отказа кандидата, допустившего вышеуказанное нарушение,
от подписания настоящего акта – соответствующая запись
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН иного лица).
подтверждающего факт отказа кандидата, допустившего вышеуказанное нарушение,
от подписания настоящего акта)

Бағдарлама бойынша тестілеуді өту мәндері барлық нормативтік құқықтық актілер бойынша сұрақтардың жалпы санынан (105 сұрақ) кем дегенде 63 дұрыс жауапты және әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша кем дегенде 5 дұрыс жауапты құрайды.
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілерді орындау үшін жалпы уақыт 90 минутті құрайды.
3) үшінші бағдарлама C-GP-4, C-GP-5, C-GP-6, C-GP-7, C-OGP-4, C-OGP-5, C-OGP-6, C-OGP-7, C-OGP-8, C-RGP-3, C-RGP-4, C-AGP-4, C-AGP-5, C-AGP-6, C-AGP-7, C-AGP-8, C-AGP-9, C-KAGP-3, C-KAGP-4, C-KAGP-5, C-KAGP-6, C-KSGP-3, C-KSGP-4, C-KSGP-5, C-KSGP-6, C-OKSGP-2, C-OKSGP-3, C-OKSGP-4, C-OKSGP-5, C-OKSGP-6, C-OKSGP-7, C-TP-4, C-TP-5, C-TP-6, C-TP-7, C-TP-8, C-RTP-1, C-RTP-3, C-RTP-4, С-SVО-9, С-SVR-8, C-SVU-13, C-SVU-14, C-SVU-15, C-SGU-8, C-SGU-11, C-SGU-12, C-SGU-13, C-SSP-7, C-SSP-8, C-SN-5, C-SN-7, C-SN-8 санаттағы құқық қорғау қызметі және азаматтық қорғау органдары қызметінің заңгерлік мамандық бойынша тиісті білімнің бар болуын талап етпейтін лауазымдарына арналған және келесіні қамтиды:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуге арналған тест (20 сұрақ), ұзақтығы 20 минут;
Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының конституциялық заңын, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (15 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 2 қаңтардағы № 81 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдарының жəне мемлекеттік фельдъегерлік қызметі қызметкерлерінің əдеп кодексін білуге арналған тестілер.
Бағдарлама бойынша тестілеуді өту мәндері барлық нормативтік құқықтық актілер бойынша сұрақтардың жалпы санынан (75 сұрақ) кем дегенде 35 дұрыс жауапты және әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша кем дегенде 5 дұрыс жауапты құрайды.
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілерді орындау үшін жалпы уақыт 60 минутті құрайды.
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметке
кіретін азаматтарды тесттен
өткізуді ұйымдастыру,
бағдарламалары және
қағидаларына
4-қосымша
Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын бұзу туралы АКТ
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ ж. "___" ____ сағат _____ мин.
Тестілеу операторы __________________________________________________
(оператордың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Кандидаттың ____________________________________ ЖСН ______________
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларының 16-тармағын бұзу фактісі анықталды: ___________________________________________
___________________________________________________________________
(Ереже бұзудың қысқаша сипаты)
Тестілеу операторының қолы:_________________________________________
Актімен таныстым:__________________________________________________
(жоғарыда аталған бұзушылыққа жол берген кандидаттың қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)).
Жоғарыда аталған Ереже бұзушылыққа жол берген кандидаттың осы актіге қол қоюдан бас тартқан жағдайда – тиісті жазба.
___________________________________________________________________
(жоғарыда аталған бұзушылыққа жол берген кандидаттың осы актіге қол қоюдан бас тартқанын растайтын басқа адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН)
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларына

Приложение 4-1
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Сноска. Правый верхний угол приложения 4-1 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Акт о выявлении подставного лица при тестировании
Сноска. Правила дополнены приложением 4-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Город ____________ ______ мин.
"____" __________ 20___ г. ____ ч.
Оператором тестирования ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) выявлен факт попытки сдачи тестирования
вместо гражданина
______ ___________________________________________
ИИН _____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
гражданином _______________________________
ИИН _____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Подпись оператора тестирования: _____________________________________
С актом ознакомлен: __________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) гражданина,
допустившего вышеуказанное нарушение.)
В случае отказа гражданина, допустившего вышеуказанное нарушение, от подписания
настоящего акта – соответствующая запись
_______ __________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии), ИИН иного лица,
подтверждающего факт отказа гражданина, допустившего
вышеуказанное нарушение, от подписания настоящего акта)
Приложение 5
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Сноска. Правый верхний угол приложения 5 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт о приостановлении процедуры тестирования
Сноска. Приложение 5 в редакции в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 06.03.2019 № 59 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Дата: ___________ город _________________
Мы нижеподписавшиеся, составили настоящий акт о том, что "__" ______ 20__года в __ ч. ___мин. тестирование приостановлено вследствие:
сбоя связи
сбоя компьютерной техники
сбоя электрической сети
иных причин.
Дополнительная информация о причинах приостановления тестирования:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тестирование приостановлено в отношении следующих лиц:
1.
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
ИИН
подпись
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись оператора зала тестирования:
____________________________________________________________________
Приложение 6
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Сноска. Правый верхний угол приложения 6 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
СЕРТИФИКАТ
о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан

4-1-қосымша
Ескерту. 4-1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тестілеу кезінде жалған адамды анықтау туралы акті
Ескерту. 4-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________ қаласы
"____" ____ 20___ ж. __ сағ.. _ мин.
______________________________________________________ тестілеу операторымен
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
азамат _______________________________ЖСН________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
орнына азамат _____________________________ЖСН____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
тестілеуді тапсыру әрекеті дерегі анықталды.
Тестілеу операторының қолы: ________________________________________________
Актімен таныстым: _________________________________________________________
(жоғарыда көрсетілген бұзушылыққа жол берген азаматтың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Жоғарыда аталған Ереже бұзушылыққа жол берген азаматтың осы актіге қол қоюдан бас тартқан жағдайда - тиісті жазба_______
__________________________________________________________________________
(жоғарыда аталған Ереже бұзушылыққа жол берген азаматтың осы актіге қол
қоюдан бас тартқанын растайтын басқа адамның қолы, тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН)
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тестілеу рәсімін тоқтату туралы акті
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Күні ____________ж. қала_________________
Біз, төменде қол қойғандар, тестілеу рәсімін тоқтату туралы осы актіні
20__ жылғы "___" __________ ___ сағ. ___мин.
байланыс ақауының
компьютерлік техника ақауының
тоқ қуаты ақауының
өзге де себептің салдарынан жасадық.
Тестілеуді тоқтату себебі бойынша қосымша ақпарат:___________________
_________________________________________________________________
Тестілеу келесі адамдарға қатысты тоқтатылды:
1.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
ЖСН
Қолы
Тестілеу залы операторның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) мен қолы:
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларына
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден өту туралы
СЕРТИФИКАТ

Сноска. Приложение 6 в редакции в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 06.03.2019 № 59 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
удостоверяет о том, что
_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата)
прошел (прошла) "____"_________20 __ г. тестирование на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан в городе ______________ по ___ программе тестирования.
Фото
Название теста
Количество тестовых вопросов/заданий
Значение прохождения тестирования
Количество правильных ответов
ИТОГО
Срок действия сертификата составляет один год со дня прохождения тестирования.
Данный сертификат действителен для следующих категорий должностей правоохранительной службы:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Подпись оператора тестирования: ___________________________________
"___"___________ 20 __ г.
М.П.
Приложение 7
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Сноска. Правый верхний угол приложения 7 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
СПРАВКА о прохождении тестирования с результатами ниже значений прохождения тестирования
Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 14.05.2020 № 79 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
дана о том, что_________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата) прошел (прошла) "___" ___________ 20 __ г. тестирование на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан в городе _____________ по ___ программе тестирования с результатами ниже значений прохождения тестирования.
Название теста
Количество тестовых вопросов/заданий
Значение прохождения тестирования
ИТОГО
Данный кандидат может пройти повторное тестирование не ранее чем через пятнадцать календарных дней со дня прохождения данного тестирования.
Подпись оператора тестирования: _____________
"___"____________20 __ г.
М.П.
Приложение 8
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Сноска. Правый верхний угол приложения 8 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
ДУБЛИКАТ
СЕРТИФИКАТ
Сноска. Приложение 8 исключено приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31.05.2017 № 59 (вводится в действие 15.03.2019).
Приложение 9
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Программы тестирования на оценку личных качеств кандидатов на занятие
должностей правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Тестирование на оценку личных качеств кандидатов на занятие должностей правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты состоит из двух программ:

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі
мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден
______________ қаласында _____ бағдарлама
бойынша "___" _____________20 __ ж. өткенін растайды.
Фото*
Тест атауы
Тестілеу сұрақтарының/ тапсырмалардың саны
Тестілеуді өту мәні
Дұрыс жауаптардың саны
ҚОРЫТЫНДЫ
Сертификаттың қолданылу мерзімі тестілеу өткен күннен бастап бір жыл болып
табылады.
Осы сертификат құқық қорғау қызметінің_______________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________ санаттарына жарамды.
Тестілеу операторының қолы: _________________________________
"___" ___________________ 20 __ ж.
М.О.
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тестілеуді өту мәндерінен төмен нәтижелерімен тестілеуден өткені туралы
АНЫҚТАМА
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 14.05.2020 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________ (кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден _________________ қаласында "___" ____________ 20____ж. _____ бағдарлама бойынша тестілеуді өту мәндерінен төмен нәтижелерімен тестілеуден өткені туралы берілді.
Тест атауы
Тестілеу сұрақтарының/тапсырмалардың саны
Тестілеуді өту мәні
Дұрыс жауаптардың саны
ҚОРЫТЫНДЫ
Осы кандидат қайта тестілеуді осы тестілеу өткізілген күннен бастап күнтізбелік он бес күннен кем емес мерзімнен кейін өте алады.
Тестілеу операторының қолы: __________________________________
"___" ___________________ 20 __ ж.
М.О.
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларына
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден өту туралы
СЕРТИФИКАТ
Ескерту. 8-қосымша алып тасталды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (15.03.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметке
кіретін азаматтарды тесттен
өткізуді ұйымдастыру,
бағдарламалары және
қағидаларына
9-қосымша
Құқық қорғау қызметінің және азаматтық қорғау органдары қызметінің лауазымдарына орналасуға кандидаттардың жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу бағдарламалары
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құқық қорғау қызметі мен азаматтық қорғау органдарындағы лауазымдарға орналасуға үміткер кандидаттардың жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу екі бағдарламадан тұрады:

1) первая программа предназначена для категорий C-GP-1, C-AGP-1, C-KGP-1, C-GP-2, C-AGP-2, C-KGP-2, C-GP-3, C-AGP-3, C-KGP-3, C-GP-4, C-AGP-4, C-OGP-2, C-OGP-3, C-OGP-4, C-OGP-5, C-OGP-6, C-OKGP-1, C-OKGP-2, C-OKGP-3, C-OKGP-4, C-OKGP-5, C-RGP-1, C-RGP-2, C-RGP-3, B-FM-2, B-FM-3, B-FM-4, B-FMO-1, B-FMО-2, B-FMО-3, B-FMО-4, и включает:
тесты на выявление уровня инициативности (12 заданий), коммуникативности (12 заданий), аналитичности (12 заданий), организованности (12 заданий), стратегического мышления (12 заданий), лидерства (12 заданий), этичности (12 заданий), ориентации на качество (12 заданий), ориентации на потребителя (12 заданий), нетерпимости к коррупции (12 заданий).
Общее время на выполнение тестов по первой программе составляет 90 минут.
Зоны риска из возможных 4 (четырех) баллов для первой программы: инициативность – 1,5 балла, коммуникативность – 2 балла, аналитичность – 2,5 балла, организованность – 2,5 балла, стратегическое мышление – 2,5 балла, лидерство – 2,5 балла, этичность – 1,5 балла, ориентация на качество – 1,5 балла, ориентация на потребителя – 1,5 балла, нетерпимость к коррупции – 2 балла.
2) вторая программа предназначена для категорий C-KGP-4, C-GP-5, C-AGP-5, C-KGP-5, C-GP-6, C-AGP-6, C-OKGP-6, C-GP-7, C-AGP-7, C-OGP-7, C-OKGP-7, C-AGP-8, C-OGP-8, C-RGP-4, C-RGP-5, С-SVО-8, С-SVR-7, C-SVU-8, C-SVU-9, C-SVU-10, C-SVU-12, C-SVU-13, C-SVU-14, C-SGU-5, C-SGU-7, C-SGU-8, C-SGU-11, C-SGU-12, С-SV-10, С-SVО-9, С-SVR-4, С-SVR-8, C-SVU-15, C-SGU-13, C-SSP-7, C-SSP-8, C-SN-5, C-SN-7, C-SN-8, B-FM-5, B-FM-6, B-FMО-5, B-FMО-6, и включает:
тесты на выявление уровня инициативности (12 заданий), коммуникативности (12 заданий), аналитичности (12 заданий), организованности (12 заданий), этичности (12 заданий), ориентации на качество (12 заданий), ориентации на потребителя (12 заданий), нетерпимости к коррупции (12 заданий).
Общее время на выполнение тестов по второй программе составляет 75 минут.
Зоны риска из возможных 4 (четырех) баллов для второй программы: инициативность – 1,5 балла, коммуникативность – 1,5 балла, аналитичность – 2 балла, организованность – 1,5 балла, этичность – 1,5 балла, ориентация на качество – 1,5 балла, ориентация на потребителя – 1 балл, нетерпимость к коррупции – 2 балла.
Приложение 10
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Сноска. Правый верхний угол приложения 10 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Заключение по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность правоохранительной службы

1) бірінші бағдарлама C-GP-1, C-AGP-1, C-KGP-1, C-GP-2, C-AGP-2, C-KGP-2, C-GP-3, C-AGP-3, C-KGP-3, C-GP-4, C-AGP-4, C-OGP-2, C-OGP-3, C-OGP-4, C-OGP-5, C-OGP-6, C-OKGP-1, C-OKGP-2, C-OKGP-3, C-OKGP-4, C-OKGP-5, C-RGP-1, C-RGP-2, C-RGP-3, B-FM-2, B-FM-3, B-FM -4, B-FMO-1, B-FMО-2, B-FMО-3, B-FMО-4 санаттарына арналған және келесіні қамтиды:
бастамашылық (12 тапсырма), коммуникативтілік (12 тапсырма), талдамалық (12 тапсырма), ұйымдасқандық (12 тапсырма), стратегиялық ойлану (12 тапсырма), көшбасшылық (12 тапсырма), әдептілік (12 тапсырма), сапаға бағдарлану (12 тапсырма), тұтынушыға бағдарлану (12 тапсырма), сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік (12 тапсырма) деңгейін анықтауға арналған тестілер;
Бірінші бағдарлама бойынша тестілерді орындау үшін жалпы уақыт 90 минутті құрайды.
Бірінші бағдарлама үшін мүмкін болатын 4 (төрт) баллдан қатерлі аймақ: бастамашылық - 1,5 балл, коммуникативтілік - 2 балл, талдамалық - 2,5 балл, ұйымдасқандық - 2,5 балл, стратегиялық ойлану - 2,5 балл, көшбасшылық - 2,5 балл, әдептілік - 1,5 балл, сапаға бағдарлану - 1,5 балл, тұтынушыға бағдарлану - 1,5 балл, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік - 2 балл.
2) екінші бағдарлама C-KGP-4, C-GP-5, C-AGP-5, C-KGP-5, C-GP-6, C-AGP-6, C-OKGP-6, C-GP-7, C-AGP-7, C-OGP-7, C-OKGP-7, C-AGP-8, C-OGP-8, C-RGP-4, C-RGP-5, С-SVО-8, С-SVR-7, C-SVU-8, C-SVU-9, C-SVU-10, C-SVU-12, C-SVU-13, C-SVU-14, C-SGU-5, C-SGU-7, C-SGU-8, C-SGU-11, C-SGU-12, С-SV-10, С-SVО-9, С-SVR-4, С-SVR-8, C-SVU-15, C-SGU-13, C-SSP-7, C-SSP-8, C-SN-5, C-SN-7, C-SN-8, B-FM-5, B-FM-6, B-FMО-5, B-FMО-6 санаттарына арналған және келесіні қамтиды:
бастамашылық (12 тапсырма), коммуникативтілік (12 тапсырма), талдамалық (12 тапсырма), ұйымдасқандық (12 тапсырма), әдептілік (12 тапсырма), сапаға бағдарлану (12 тапсырма), тұтынушыға бағдарлану (12 тапсырма), сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік (12 тапсырма) деңгейін анықтауға арналған тестілер;
Екінші бағдарлама бойынша тестілерді орындау үшін жалпы уақыт 75 минутті құрайды.
Екінші бағдарлама үшін мүмкін болатын 4 (төрт) баллдан қатерлі аймақ: бастамашылық - 1,5 балл, коммуникативтілік - 1,5 балл, сараптамалық - 2 балл, ұйымдасқандық - 1,5 балл, әдептілік - 1,5 балл, сапаға бағдарлану - 1,5 балл, тұтынушыға бағдарлану - 1 балл, жемқорлыққа шыдамау - 2 балл
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметке
кіретін азаматтарды тесттен
өткізуді ұйымдастыру,
бағдарламалары және
қағидаларына
10-қосымша
Ескерту. 10-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кандидаттардың жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу нәтижесі бойынша қорытынды

Сноска. Приложение 10 в редакции в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 06.03.2019 № 59 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
кандидата:________________________________
Дата и время тестирования:___________________
Зона риска – это характеристика недостаточного уровня проявления личных качеств для службы на претендуемой должности.
Срок действия заключения составляет один год со дня прохождения оценки личных качеств.
Подпись оператора тестирования: ________________________________________
"____" _______________ 20 __ г.
М.П.
Приложение 11
к Правилам, программам
и организации тестирования
граждан, поступающих
на правоохранительную службу
и службу в органы
гражданской защиты
Председателю
апелляционной комиссии
уполномоченного органа
по делам государственной служб
от _________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
кандидата)
____________________________
(ИИН кандидата)
тел. ________________________
эл. адрес ____________________
Заявление
Сноска. Приложение 11 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 20.08.025 № 137 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Прошу допустить меня на апелляцию по результатам тестирования на знание
законодательства Республики Казахстан, прошедшего _________ 20 __ года
в зале тестирования по г. ___________________ (указать дату тестирования).
Cуть моей претензии к результатам тестирования: ________________________
С основными требованиями Правил и организации тестирования граждан,
поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской
защиты ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
"____" _______________ 20 __ г.

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 06.03.2019 № 59 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тестіленушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда):___
Тестілеу күні мен уақыты:________________________
Қатерлі аймақ – бұл үміттенген лауазымда қызмет ету үшін жеке қасиеттерін көрсету деңгейінің жеткіліксіздігінің сипаттамасы.
Қорытынды қолданылу мерзімі жеке қасиеттерді бағалауды өткен күннен бастап бір жыл болып табылады.
Тестілеу операторының қолы: __________________________________
М.О. "___" ___________________ 20 __ ж.
Құқық қорғау қызметіне және
азаматтық қорғау
органдарындағы қызметке
кіретін азаматтарды тесттен
өткізуді ұйымдастыру,
бағдарламалары және
қағидаларына
11-қосымша
Мемлекеттік қызмет істері
жөніндегі уәкілетті органның
апелляциялық комиссиясының
төрағасына
________________________
(Кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда))
__________________________
(Кандидаттың ЖСН)
тел. _______________________
эл. мекен-жайы
___________________
Өтініш
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 20.08.2025 № 137 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________ __________________ қ. өткен Қазақстан Республикасының
(тестілеу күнін көрсету)
заңнамасын білуге арналған тестілеу нәтижелері бойынша шағымдануға рұқсат беруді сұраймын.
Тестілеу нәтижелеріне шағым беру талабымның мәні:
______________________________________________________________
Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларының негізгі талаптарымен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
"___" _______________ 20__ж.