Об утверждении форм актовых записей, свидетельств и справок о государственной регистрации актов гражданского состояния в электронной форме и на бумажном носителе
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 января 2015 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 февраля 2015 года № 10173.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 181 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить формы:
1) актовой записи о государственной регистрации рождения в электронной форме согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) актовой записи о государственной регистрации заключения брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) актовой записи о государственной регистрации расторжения брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) актовой записи о государственной регистрации смерти в электронной форме согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) свидетельства о рождении в электронной форме согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) свидетельства о заключении брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) свидетельства о расторжении брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) свидетельства о смерти в электронной форме согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) восстановленной актовой записи о государственной регистрации рождения в электронной форме согласно приложению 9 к настоящему приказу:
10) восстановленной актовой записи о государственной регистрации заключения брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 10 к настоящему приказу:
11) восстановленной актовой записи о государственной регистрации расторжения брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) восстановленной актовой записи о государственной регистрации смерти в электронной форме согласно приложению 12 к настоящему приказу;

Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы электрондық және қағаз жеткізгіштегі акт жазбаларының, куәліктер мен анықтамалардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 2 ақпанда № 10173 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 181-6абы 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
2) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
3) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
4) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
5) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы куәліктің осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
6) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін неке қию (ерлі-зайыптылықты) туралы куәліктің осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
7) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
8) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін қайтыс болу туралы куәліктің осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
9) тууды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
10) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
11) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
12) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;

13) справку о рождении ребенка, умершего на первой неделе жизни в электронной форме согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) справку о мертворождении ребенка в электронной форме согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) справку о рождении в электронной форме согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) справку о рождении в электронной форме согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) справку о заключении брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) справку о расторжении брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) справку о смерти в электронной форме согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) справку о брачной правоспособности, выдаваемую на основании сведений цифровой системы актов гражданского состояния в электронной форме согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) актовой записи о государственной регистрации рождения на бумажном носителе согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) актовой записи о государственной регистрации заключения брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) актовой записи о государственной регистрации расторжения брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) актовой записи о государственной регистрации смерти на бумажном носителе согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) свидетельства о рождении на бумажном носителе согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) свидетельства о заключении брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) свидетельства о расторжении брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) свидетельства о смерти на бумажном носителе согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) восстановленной актовой записи о государственной регистрации рождения на бумажном носителе согласно приложению 29 к настоящему приказу:
30) восстановленной актовой записи о государственной регистрации заключения брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 30 к настоящему приказу:
31) восстановленной актовой записи о государственной регистрации расторжения брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) восстановленной актовой записи о государственной регистрации смерти на бумажном носителе согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) справку о рождении ребенка, умершего на первой неделе жизни на бумажном носителе согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) справку о мертворождении ребенка на бумажном носителе согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) справку о рождении на бумажном носителе согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) справку о рождении на бумажном носителе согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) справку о заключении брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) справку о расторжении брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) справку о смерти на бумажном носителе согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) справку о брачной правоспособности, выдаваемую на основании сведений цифровой системы актов гражданского состояния на бумажном носителе согласно приложению 40 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 26.03.2026 № 285 (вводится в действие с 12.07.2026).

13) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін өмірінің алғашқы аптасында шетінеген баланы туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
14) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін баланың өлі туғаны туралы анықтаманың осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
15) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
16) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
17) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтаманың осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
18) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
19) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін қайтыс болу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
20) азаматтық хал актілері цифрлық жүйесінің мәліметтері негізінде берілетін некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтаманың осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
21) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
22) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
23) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
24) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
25) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы куәліктің осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
26) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін неке қию (ерлі-зайыптылықты) туралы куәліктің осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
27) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
28) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін қайтыс болу туралы куәліктің осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
29) тууды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
30) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
31) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
32) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
33) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін өмірінің алғашқы аптасында шетінеген баланы туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 33-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
34) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін баланың өлі туғаны туралы анықтаманың осы бұйрықтың 34-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
35) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 35-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
36) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 36-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
37) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтаманың осы бұйрықтың 37-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
38) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 38-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
39) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін қайтыс болу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 39-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
40) азаматтық хал актілері цифрлық жүйесінің мәліметтері негізінде берілетін некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтаманың осы бұйрықтың 40-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің 26.03.2026 № 285 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдiрайым Б.Ж.
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Актовая запись о государственной регистрации рождения № ___ "__" ______ года
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Индивидуальный идентификационный номер _______________________________
2. Фамилия _________________ Имя ______________ по желанию _______ Отчество
Пол __________ Дата _________ место рождения ребенка:
Республика ____________ ____________область (город республиканского значения)
____________________ город (село, поселок) район ____________________________
3. Количество родившихся детей (один, двойня или более детей): ________________
4. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка: __________________
5. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка:
_________________________________________________________________________
6. Фамилии, имена, отчества (при его наличии), даты рождения, возраст, постоянное
место жительства, юридический адрес, гражданство, источник дохода или место
работы, образование родителей и их национальность, если указана в документах,
удостоверяющих личность;
7. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
1) запись акта о государственной регистрации заключения брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года_____________________________________;
2) совместное заявление родителей от "___" __________ 20 _________________ года
___________________ (подпись матери) _________________________ (подпись отца);
3) заявление отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей;
признания матери безвестно отсутствующей, признания матери недееспособной,
лишения либо ограничения матери в родительских правах, невозможности
установления места жительства матери_____;
4) решение суда об установлении отцовства, а также установлении факта признания
отцовства и факта отцовства № ___ _________________________ района (города)
__________________________________ области (город республиканского значения)
республики______ от "___" _______ 20 ____ года;

2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Б.Ж. Әбдірайымке жүктелсін.
3. Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялануды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
1-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жеке сәйкестендіру нөмірі________________________________________
2. Тегі _______________ Аты___________ қалауы бойынша______________
Әкесінің аты______Жынысы_________Туған күні "__"________20 ___ жыл
Баланың туған жері: ____________Республикасы_______________ облысы
(республикалық маңызы бар қала) ___________ қаласы (ауыл, кент)_______ауданы
3. Туылған бала саны (бір, егіз және одан да көп): ______________________
4. Баланың тірі немесе өлі туғандағы туралы белгі: _____________________
5.Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер: ____________
6. Тегі, Аты, Әкесінің аты (егер бар болса), Туған күні "__" _________ жылы, жасы, тұрақты тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, азаматтығы, табыс көзі немесе жұмыс орны, білімі, ұлты, егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса;
7. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
1) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазба:
№ ___ _________ жыл "___" _______________________________________
2) ата-анасының 20___жылғы "___" _____ бірлесіп берген өтініші
_________________________ _____________________________
(анасының қолы) (әкесінің қолы)
3) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған, анасы хабар-ошарсыз кетті деп танылған, анасы әрекетке қабілетсіз деп танылған, анасы ата-ана құқықтарынан айырылған не оның ата-ана құқықтары шектелген, анасының тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда әкесінің өтініші
___________________________________________________________________;
4) әке болуды анықтау туралы сот шешімі, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін анықтау туралы ________ Республикасы ______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) ______ ауданы (қаласы) ________ сотының 20_____ жылғы "___" № ______________;

5) запись акта о государственной регистрации расторжении брака (супружества):
№ ____________ "____" _____________ _______года ________________;
6) решение суда о расторжении брака (супружества) № ____ ____ района (города)
_______________________ области (город республиканского значения) республики
_____________________________________________от "___" ______ 20 ____ года;
7) запись акта о государственной регистрации смерти отца: № ___ "___" ___года;
8) заявление матери и ее подпись____________________________________________.
8. Сведения о заявителе: ___________________________________________________
9. Серия и номер свидетельства о рождении: ____________________ № ___________
10. Для отметок __________________________________________________________
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Актовая запись о государственной регистрации
заключения брака (супружества) № ___ "__" ______ года
Сведения о вступающих в брак
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Он Она
1. Фамилия до заключения брака (супружества) ___________ _____________
2. Фамилия после заключения брака (супружества) _________ ____________
3. Имя __________________________ _________________________________
4. Отчество (при его наличии) ______ _________________________________
5. Дата и место рождения "__" ________ ___ года "__" __________ ___ года
Республика ______________________ Республика _______________________
область (город областного значения) область (город областного значения)
__________________________________________________________________
город (село, поселок) _______________ город (село, поселок) _____________
район ____________________________ район __________________________
6. Возраст _______________________ _________________________________
7. Гражданство __________________ __________________________________
8. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
________________________________ _________________________________
9. Источник дохода или место работы ______________ __________________
10. Место жительства:
Республика _____________________ Республика _______________________
область __________________________ область ___________________________
город (село, поселок) _____________ город (село, поселок) _________________
район ____________________________ район ____________________________
улица ____________________________ улица ____________________________
дом ______________________________ дом ______________________________
квартира _________________________ квартира __________________________

5) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы акт жазба:
№ ___ _________ жылғы "___" _________________________________________;
6) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы _________ республикасы _________ облысы (республикалық маңызы бар қала)_________________ ауданы (қаласы) сотының 20_____ жылғы "___" __________ № ______________ шешімі;
7) әкесінің қайтыс болуы туралы акт жазбасы: № ___ ______ жылы "___" _______;
8) анасының өтініші және оның қолы _____________________________________;
8. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ______________________________________
9. Туу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі: __________ № ___________________
10. Белгілер үшін _______________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
2-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Некеге тұрушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы
1. Неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі _________________
2. Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейінгі тегі _______________
3. Аты _____ _____________ _______________________ ________________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _____________________
5. Туған күні және туған жері "__"_________ жыл "___" ___________ жыл
_____________ Республикасы
___________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент )
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
6. Жасы _______________________ ______________________________
7. Азаматтығы ________________ _______________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ______________________________
9. Табыс көзі немесе жұмыс орны _____________ ___________________
10. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер

11. Юридический адрес:
Республика _______________________ Республика _______________________
область __________________________ область ___________________________
город (село, поселок)_____________ город (село, поселок) _________________
район ____________________________ район ____________________________
улица ____________________________ улица ____________________________
дом ______________________________ дом ______________________________
квартира _________________________ квартира __________________________
12. Образование ____________________ _________________________________
13. Семейное положение каждого вступающего в брак (супружество)
______________________________ ______________________________________
14. Сведения об общих детях: __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
"____" __________ ________ года.
15. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, вступающих в брак
(супружество):
№ ________________________________ № _______________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" _____ года кем выдан __________________
____________________________________________________________________
16. Дата составления и номер записи акта "___" ______ № __________________
17. Серия и номер свидетельства о заключении брака (супружества):
_________________________________________________ № ________________
18. Для отметок ______________________________________________________
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
Электронная форма
Актовая запись о государственной регистрации расторжения брака (супружества)
№ ________ "__" ______________ года
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 19.09.2025 № 515 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения о расторгающих брак
Он
Она
1. Фамилия до расторжения брака (супружества)
__________________________________________ ___________________________
2. Фамилия после расторжения брака (супружества)
__________________________________________ ___________________________
3. Имя ___________________________________ ____________________________
4. Отчество (при его наличии) ______________________ _____________________
5. Дата рождения "__" _______________ ___ года "__" ______________ ___ года.
Место рождения:
Республика ________________________ Республика ________________________
область ___________________________ область ____________________________
город (село, поселок) ________________ город (село, поселок) _______________
район_____________________________ район _____________________________

11. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
2. Білімі _______________________ ___________________________________
13. Некеге тұрушының (ерлі-зайыпты болушының) әрқайсысының отбасылық жағдайы _______________________________________________________________
14. Ортақ балалары туралы мәліметтер: _______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), туған жылы) "___" ______ _______ жыл
15. Некеге тұрушылардың (ерлі-зайыпты болушылардың) жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№________________ № ___________________________
берілген күні ______ жыл "___" ______ жыл "___" берген мекеме
___________________ __________________________
16. Акт жазбасының жасалған күні мен нөмірі "__" _________ № __________
17. Неке кию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
_________________________________ № ______________________________
18. Белгілер үшін ___________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына 3-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________ Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 19.09.2025 № 515 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Ері
Зайыбы
1. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға дейінгі тегі _________ ____________
2. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға кейінгі тегі _________ ____________
3. Аты _______________________ _____________________ ____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _________________________
5. Туған күні "__" _________ жыл "___" ___________ жыл
Туған жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы

6. Возраст ______________________________ _____________________________
7. Гражданство ___________________________ ____________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_________________________________ ____________________________________
9. Место жительства:
Республика________________________ Республика _________________________
область __________________________ область _____________________________
город (село, поселок) _________________ город (село, поселок) _______________
район ____________________________ район _______________________________
улица____________________________ улица _______________________________
дом _____________________________ дом _________________________________
квартира ____________________________ квартира _________________________
10. Юридический адрес:
Республика_____________________ Республика _____________________________
область__________________________ область _______________________________
город (село, поселок)______________ город (село, поселок) ____________________
район_________________________ район ___________________________________
улица___________________________ улица _________________________________
дом ___________________________ дом ____________________________________
квартира_______________________ квартира ________________________________
11. Образование _______________ _________________________________________
12. Источник дохода или место работы:
_______________________________ ________________________________________
13. Сведения о количестве браков (супружеств) каждого из бывших супругов:
______________________________ _________________________________________
14. Дата составления, номер записи акта о заключении брака (супружества)
"________" ____года № _______________;
15. Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
в котором производилась государственная регистрация заключения брака (супружества)
________________________________________________________________________
16. Документ, являющийся основанием для расторжения брака (супружества):
1) совместное заявление супругов "__" ___ _____ года № _____;
2) заявление одного из супругов в установленном порядке, имеющего право
на расторжение брака (супружества) "__"_____ года №___;
3) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ________
области (республики) (город республиканского значения)
от "__" _______ _____ года о признании супруга безвестно отсутствующим;
4) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ________
области (республики) (город республиканского значения)
от "__" ___ _________ года о признании супруга недееспособным или ограниченно
дееспособным;

6. Жасы _______________________ _________________________________
7. Азаматтығы ________________ ___________________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ________________________________
9. Тұрғылықты жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
10. Заңды мекенжайы:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
11 Білімі _______________________ _______________________________
12.Табыс көзі немесе жұмыс орны ___________________________ _______
13. Бұрынғы ерлі-зайыптылардың әрқайсысының неке (ерлі-зайыптылық) саны туралы мәліметтер __________________ ________________________
14. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акті жазбасының жасалған күні, нөмірі
_________ жылы ______________ "____" № __________________
15. Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші
органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы,
__________________________________________
16. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға негіз болып табылатын құжат:
1) ерлі-зайыптылардың бірлесіп берген ____жыл "__" _______ № ______ өтініші;
2) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға құқығы бар ерлі-зайыптылардың бірінің
белгіленген тәртіппен берген _______ жыл "__" _______ № __________ өтініші;
3) _________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар
қала)_______________ ауданы (қаласы)_____________ сотының заңды күшіне енген
____ жыл "__" ____ ____ жұбайын хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы шешімі;
4) _____облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)_______
ауданы (қаласы)_____ сотының заңды күшіне енген __ жыл "__" ___ __________
жұбайын әрекетке қабілетсіз немесе қабілеті шектеулі деп тану туралы сот шешімі;

5) приговор суда _______________ района (города) __________ области (республики)
(город республиканского значения) от "__"__________ ________ года об осуждении
супруга за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет;
6) постановление органа уголовного преследования об объявлении в международный
розыск по истечении трех лет, со дня санкционирования его судом.
17. Дата прекращения брака (супружества) "__" __________ ________ года.
18. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, расторгнувших брак
(супружество):
№ __________________________________ № __________________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" ____________года кем выдан
___________________________________ _________________________________
19. Сведения о заявителе: ______________________________________________
20. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества):
№ __________________________________ №______________________________
21. Для отметок _______________________________________________________
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 4 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Актовая запись о государственной регистрации смерти № ____ "__" ____ года
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Фамилия _____________________________________________________
2. Имя _________________________________________________________
3. Отчество (при его наличии) _____________________________________
4. Дата рождения: "___" _________________________ года.
Место рождения:
Республика _____________________________________________________
область _________________________________________________________
город (село, поселок) _____________________________________________
район ___________________
5. Последнее место жительства:
Республика _____________________________________________________
область _________________________________________________________
город (село, поселок) _____________________________________________
район __________________________________________________________
6. Пол __________________________________________________________
7. Гражданство __________________________________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_______________________________________________________________

5) ______________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар
қала)______________ ауданы (қаласы) сотының ____ жыл "__" _______ қылмыс
жасағаны үшін жұбайының кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға
сотталғандығы туралы сот үкімі;
6) сот санкциялаған күнінен бастап үш жыл өткен соң, қылмыстық қудалау
органының халықаралық іздестіру жариялау туралы қаулысын.
17. Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні _____ жыл "__" _____
18. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған адамдардың жеке басын куәландыратын
құжаттарының деректемелері:
№ _________________________ № _____________________________
берілген күні ____ жыл "__" _____ ____ жыл "__" ____
берген мекеме _________________ _____________________________
19. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ______________________________
20. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
№ __________________________ № ______________________________
21. Белгілер үшін _________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
4-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Қайтыс болу туралы мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тегі ______________________________________________________________
2. Аты ______________________________________________________________
3. Әкесінің аты (егер бар болса) ________________________________________
4. Туған күні: "__" ____________ жылы Туған жері: _______________________
Республикасы _______________ облысы _______________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы
5. Соңғы тұрғылықты жері:_____________ Республикасы___________________
облысы_______________ қаласы (елді мекені)_____________________ ауданы
6. Жынысы ____________________
7. Азаматтығы ________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
___________________________________________________________________

9. Дата смерти умершего "___" ______________ 20 _____ года.
Место смерти умершего:
Республика ________________________
область (город республиканского значения) _________________________
город (село, поселок) ____________________________________________
район _________________________________________________________
10. Причина смерти на основании документа, подтверждающего факт смерти:
_______________________________________________________________
11. Документ, подтверждающий факт смерти: _______________________
12. Фамилия _____________________ Имя__________________________
Отчество (при его наличии) заявителя, сделавшего заявление о смерти:
_______________________________________________________________
13. Место жительство заявителя, сделавшего заявление о смерти:
Республика _____________ область ________________
город (село, поселок) _______________________ район _______________
14. Наименование органа, организации, сделавших заявление о смерти:
_______________________________________________________________
Юридический адрес органа, организации, сделавших заявление о смерти:
Республика__________________________ область ____________________
город (село, поселок) ___________________ район ___________________
15. Серия и номер свидетельства о смерти:
________________ № __________
16. Для отметок _________________________________________________
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 5 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Свидетельство о рождении
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка)_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родился (лась)______________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика область _________________________________________________
город (село, поселок) ____________________район_______________________
о чем в книге регистрации актов о рождении произведена запись ___________
числа ________ месяца 20 _________ года за № ______
Присвоен индивидуальный идентификационный номер ___________________
Родители:
Отец: ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
Гражданство ________________________________________________________
Мать: ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
Гражданство ________________________________________________________
Место государственной регистрации (наименование регистрирующего органа,
загранучреждения Республики Казахстан) _______________________________
Дата выдачи свидетельства о рождении: ____числа ____ месяца 20 __ года.
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ ________________________________________________.
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 6 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Свидетельство о заключении брака (супружества)

9. Қайтыс болған күні "__" _____________ 20___жылы. Қайтыс болған жері:
___________________ Республикасы___________ облысы (республикалық маңызы бар қала)____________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
10. Қайтыс болу фактісін растайтын құжаттың негізінде қайтыс болу себебі
____________________________________________________________________
11. Қайтыс болу фактісін растайтын құжат: _______________________________
12. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының: _________________________
Тегі ________________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (егер бар болса) ___________________________________________
13. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының тұрғылықты жері:
______________ Республикасы
______________ облысы
______________ қаласы (ауыл, кент)
______________ Ауданы
14. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның атауы
____________________________________________________________________
қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның заңды мекенжайы:
___________________ Республикасы
___________________ облысы
___________________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы
15. Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
________________________________ № __________________________
16. Белгілер үшін ____________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
5-қосымша
электрондық нысан
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____ жылғы "____" _______№ ________
Туу туралы куәлік
Азамат(ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_____________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________________
Республикасы
______________________________________________________ облысы
_________________________________________________________ қаласы
(ауыл, кент)
_____________________________________________ ауданы бұл жөнінде
туу туралы актілерді тіркеу кітабында 20___жылғы___күні_____айы №
________________ жазу жазылды № ______________ жеке сәйкестендіру нөмірі берілді.
Ата-анасы:
Әкесі: ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________ Азаматтығы ________________________________
Анасы: _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Азаматтығы _________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемесінің атауы) __________________________________________
Туу туралы куәліктің берілген күні: ______________________________________
20 ___ жылғы _________күні _________ айы
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы ______________________________.
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
6-қосымша электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәлік

Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившийся ________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика _________________________________________________________
область ____________________________________________________________
город (село, поселок) _________________________________________________
район ______________________________________________________________
Гражданство_________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
и гражданка
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившаяся __________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (село, поселок) __________________________________________________
район _______________________________________________________________
Гражданство_________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
Дата заключения брака (супружество) "____" __________ 20___________ года,
о чем в книге регистрации актов о заключении брака (супружества)
_______ числа _____ месяца 20 _____ года произведена запись за № _________
После заключения брака (супружества) присвоены фамилии:
супругу _____________________________________________________________
супруге _____________________________________________________________
Место государственной регистрации заключения брака (супружества)
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан):
____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о заключении брака (супружества):
_________числа _____________ месяца 20 _____________ года
Серия и номер выданного свидетельства о заключении брак (супружества)
_____________________________________________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ _________________________________________________
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 7 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Свидетельство о расторжении брака (супружества)

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат ___________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты
(егер бар болса) _________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ________________________________________________________
Республикасы
_____________________________________________________ облысы
______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
___________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы ________________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) және
азаматша __________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (егер бар
болса) ______________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________________
Республикасы _______________________________________________ облысы
_________________________ қаласы (ауыл, кент)_________________ ауданы
Азаматтығы _________________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________ 20 ____ жылғы _______ айының ________ күні
некесін қиған (ерлі-зайыпты болды), бұл жөнінде неке қию (ерлі-зайыпты болу)
туралы актілерді тіркеу кітабында 20 __ жылғы _____ айының _________ күні
№ _____ жазу жазылды Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейін мына тектер берілді:
еріне_______________________________________________________________
зайыбына _________________________________________________________
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы):
_____________________________________________________________________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің берілген күні: 20 _____ жылғы
____________айының __________ күні Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы
берілген куәліктің сериясы мен нөмірі____________________________________
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы ____________________________.
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
7-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәлік

Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Брак (супружество) между гражданином
___________________________ _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ______________________ область _____________________________
город (село, поселок) ______________________ район ______________________
Гражданство _________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_________________ и гражданка ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ________________________область ___________________________
_______________________ город (село, поселок) ___________________________
__________________________________ район _____________________________
Гражданство__________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
расторгнут, о чем в книге регистрации актов о расторжении брака (супружества):
___________ числа _____________ месяца 20 _____________ года
произведена запись № _________________________________________________
Сведения о документе, являющемся основанием государственной регистрации
расторжения брака (супружества): _______________________________________
Дата прекращения брака (супружества): "___" ___________ ___________ года.
После расторжения брака (супружества) присвоены фамилии:
Ему _________________________________________________________________
Ей __________________________________________________________________
Свидетельство выдано гражданину (ке)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
который осуществил государственную регистрацию расторжения брака (супружества)
_____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о расторжении брака (супружества):
_________ числа _____________ месяца 20 _____________ года
Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества)
________________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ:___________________________________________________
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 8 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Свидетельство о смерти

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ___________________ Республикасы ________________ облысы
___________________ қаласы (елді мекені) ___________________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
__________ және азаматша ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_________________________________________________________ туған
(туған күні)
Туған жері: ___________________ Республикасы
___________________ облысы
___________________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы
Азаматтығы ______________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________________________________________________
арасындағы неке бұзылды, бұл жөнінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу
туралы актілерді тіркеу кітабында 20 ___жылғы _______ айының
_________ күні № ______ жазу жазылды
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге негіз болған құжат
туралы мәліметтер: ________________________________________________
Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні: _____ жылы "___" ______
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні:
_____ жылы "___" _______
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаннан кейін мына тектер берілді:
еріне ____________________________________________________________
зайыбына ________________________________________________________
Куәлік азамат (азаматша) ______________________________________ берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған
тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы__________________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің берілген күні:
20 ____ жылғы _______________ айының ________ күні
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі______
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы:__________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
8-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Қайтыс болу туралы куәлік

Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родившийся (аяся) _________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ________________________ область ________________________
город (село, поселок) ___________________ район ______________________
Возраст умершего __________________________________________________
Дата смерти: ____________ числа __________ месяца 20 ___________ года
Место смерти:
Республика _______________________ область _________________________
город (село, поселок) _____________________ район ____________________
о чем в книге регистрации актов о смерти
____________ числа ______________ месяца 20 ___________ года
произведена запись за № ___________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
который осуществил государственную регистрацию смерти
__________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о смерти: ___ числа _______ месяца 20 ____ года
Серия и номер свидетельства о смерти __________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ: ________________________________________________
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 9 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации рождения № ___- В_ "__" ______ года
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Индивидуальный идентификационный номер __________________________
2. Дата первичной государственной регистрации актовой записи о рождении
____________________________________________________________________
3. Фамилия ______________ Имя _________ по желанию __________ Отчество
Пол __________ Дата _________ место рождения ребенка:
Республика __________ область (город республиканского значения) __________
город (село, поселок) район _____________________________________________
4. Количество родившихся детей (один, двойня или более детей): _____________
5. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка _______________

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
________________________________________ туған (туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ________________________________________________________
Республикасы ______________________________________ облысы
____________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
______________________________________________________ ауданы
Қайтыс болған адамның жасы ______________________________________
Қайтыс болған күні: _________ жылғы _______________ айының ______ күні
Қайтыс болған жері: __________________________________________________
Республикасы ______________________________________________ облысы
_______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
_________________________________________________ ауданы бұл жөнінде
қайтыс болу туралы актілерді тіркеу кітабында 20______ жылғы _______ айының
____________ күні № _____________ жазу жазылды
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы:______________________
Қайтыс болу туралы куәліктің берілген күні: 20 ____ жылы ____ күні _____ айы
Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі________________________
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы:___________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
9-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______ № ____-В_
Тууды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________________________
2. Туу туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген күні_________
3. Тегі ____________ Аты_________ қалауы бойынша______ Әкесінің аты_____ Жынысы__________ Туған күні "__"______________ 20 ___ жыл Баланың туған жері: ________________ Республикасы______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) _____________________ қаласы (ауыл, кент) ___________________________ ауданы.
4. Туылған бала саны (бір, егіз және одан да көп): ________________________
5. Баланың тірі немесе өлі туғандағы туралы белгі ________________________

6. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка
______________________________________________________________________
7. Фамилии, имена, отчества (при их наличии), даты рождения, возраст, постоянное
место жительства, юридический адрес, гражданство, источник дохода или место
работы, образование родителей и их национальность, если указана в документах,
удостоверяющих личность;
8. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
1) запись акта о государственной регистрации заключения брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ______________________________;
2) совместное заявление родителей от "___" __________ 20 ____________ года
___________________ ____________________ (подпись матери) (подпись отца);
3) заявление отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей;
признания матери безвестно отсутствующей, признания матери недееспособной,
лишения либо ограничения матери в родительских правах, невозможности
установления места жительства матери ___________________________________;
4) решение суда об установлении отцовства, а также установлении факта признания
отцовства и факта отцовства № ___ ___________ района (города) ___________области
(город республиканского значения) республики______ от "___" _______ 20 ____ года;
5) запись акта о государственной регистрации расторжении брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ______________________________;
6) решение суда о расторжении брака (супружества) № ____ ____ района (города)
_________________ области (город республиканского значения) республики
_______________________________________от "___" ______ 20 ____ года;
7) запись акта о государственной регистрации смерти отца: № ___ "___" ___года;
8) заявление матери и ее подпись_________________________________________.
9. Сведения о заявителе: _________________________________________________
10. Серия и номер свидетельства о рождении: __________________ № __________
11. Для отметок _________________________________________________________
Начальник регистрирующего органа
Приложение 10 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Восстановленная актовая запись
о государственной регистрации заключения брака (супружества) № ___- В_ "__" ______ года
Сведения о вступающих в брак
Сноска. Приложение 10 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Он Она

6. Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер _______________
7. Тегі, Аты, Әкесінің аты (егер бар болса), Туған күні "__" _________ жылы, жасы, тұрақты тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, азаматтығы, табыс көзі немесе жұмыс орны, білімі, ұлты, егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса;
8. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
1) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазба:
№ ___ _________ жыл "___" ________________________________________
2) ата-анасының 20___жыл "___" _________ бірлесіп берген өтініші
_________________________ ____________________________________
(анасының қолы) (әкесінің қолы)
3) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған, анасы хабар- ошарсыз кетті деп танылған, анасы әрекетке қабілетсіз деп танылған, анасы ата- ана құқықтарынан айырылған не оның ата-ана құқықтары шектелген, анасының тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда әкесінің өтініші
___________________________________________________________________;
4) әке болуды анықтау туралы, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін анықтау туралы _______ Республикасы ______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) (өлкесі)____________ ауданы (қаласы) ___________ сотының 20_____ жыл "___" № _____ шешімі; д) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы акт жазба: № ___ _________ жыл "___" __________________________;
5) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы _______ Республикасы _____________ облысы (республикалық маңызы бар қала) (өлкесі) ____________ ауданы (қаласы) ________________сотының 20_____ жыл "___" __________ № ____________ шешімі;
6) әкесінің қайтыс болуы туралы акт жазбасы: № ___ ______ жыл "___" _______;
7) анасының өтініші және оның қолы _____________________________________;
9. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ______________________________________
10. Туу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі: __________ № __________________
11. Белгілер үшін _______________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
10-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ____-В__
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Некеге тұрушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы

1. Фамилия до заключения брака (супружества) _______________ ____________
2. Фамилия после заключения брака (супружества) _____________ ___________
3. Имя ___________________________ ___________________________________
4. Отчество (при его наличии) ________ __________________________________
5. Дата и место рождения "__" ________ ___ года "__" __________ ___ года
Республика _________________________ Республика ______________________
область __________________________ область ____________________________
город (село, поселок) _______________ город (село, поселок) ________________
район ____________________________ район _____________________________
6. Возраст _______________________ ____________________________________
7. Гражданство ___________________ ____________________________________
8. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
________________________________ ____________________________________
9. Источник дохода или место работы ______________ _____________________
10. Место жительства:
Республика _______________________ Республика ________________________
область __________________________ область ____________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) _________________
район ___________________________ район ______________________________
улица ___________________________ улица ______________________________
дом ____________________________ дом _________________________________
квартира ________________________ квартира ____________________________
11. Юридический адрес:
Республика _______________________ Республика _________________________
область __________________________ область _____________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) _________________
район ___________________________ район _______________________________
улица ____________________________ улица ______________________________
дом _____________________________ дом ________________________________
квартира _________________________ квартира ___________________________
12. Образование _____________________ _________________________________
13. Семейное положение каждого вступающего в брак (супружество)
_________________________________ ___________________________________
14. Сведения об общих детях: ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
"____" __________ ________ года.
15. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, вступающих в брак
(супружество):
№ ______________ № ___________дата выдачи "___" ____ года "___" _____ года
кем выдан ______________________ _____________________________________

1. Неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі ______________
2. Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейінгі тегі ____________
3. Аты _____ _____________  _______________________ _____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _________________________
5. Туған күні және туған жері "__" _________ жыл "___" ___________ жыл.
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
6. Жасы _______________________ ______________________________
7. Азаматтығы _________________ _______________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ _____________________________
9. Табыс көзі немесе жұмыс орны _____________ ___________________
10. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
11. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
2. Білімі _______________________ ___________________________________
13. Некеге тұрушының (ерлі-зайыпты болушының) әрқайсысының отбасылық жағдайы __________________________________________________________
14. Ортақ балалары туралы мәліметтер: _______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), туған жылы) "___" ______________
_________ жыл.
15. Некеге тұрушылардың (ерлі-зайыпты болушылардың) жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№____________________________ № _________________________
берілген күні ______ жыл "___" ______ жыл "___" берген мекеме
___________________ _____________________________________________

16. Дата составления и номер записи акта "___" ______ № ______________
17. Серия и номер свидетельства о заключении брака (супружества):
_______________________________________________ № ___________
18. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи
о заключении брака (супружества);
19. Основание для восстановления актовой записи о заключения государственной
регистрации брака:
___________________________________________________________________
20. Для отметок _____________________________________________________
Начальник регистрирующего органа
Приложение 11 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
Электронная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации расторжения брака
(супружества) № ___- В_ "__" ______________ года
Сноска. Приложение 11 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 19.09.2025 № 515 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения о расторгающих брак
Он
Она
1. Фамилия до расторжения брака (супружества) ________________________
2. Фамилия после расторжения брака (супружества) _____________________
3. Имя __________________________ _________________________________
4. Отчество (при его наличии) ______ _________________________________
5. Дата рождения "__" ________ ___ года "__" _________________ ___ года.
Место рождения: Республика _______________ Республика ______________
область __________________________ область _________________________
город (село, поселок) ________________ город (село, поселок)____________
район____________________________ район __________________________
6. Возраст _______________________ ________________________________
7. Гражданство __________________ _________________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
________________________________ ________________________________
9. Место жительства: Республика _________________ Республика ________
область _______________________ область _________________________
город (село, поселок) ____________ город (село, поселок) _____________
район________________________ район ________________________
улица________________________ улица___________________________
дом _________________________ дом _____________________________
квартира_____________________ квартира __________________________
10. Юридический адрес:
Республика______________________ Республика _______________________
область________________________ область __________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) ______________
район_________________________ район ___________________________
улица_________________________ улица ____________________________
дом __________________________ дом _____________________________
квартира______________________ квартира_________________________
11. Образование _____________________ ______________________________
12. Источник дохода или место работы _________________________________

16. Акт жазбасының жасалған күні мен нөмірі "__" _________ № _________
17. Неке кию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
_________________________________ № ______________________________
18. Неке қию туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген нөмірі және күні_________________________________________________________
19. Неке қию туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін негіздеме____________
20. Белгілер үшін __________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
11-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________ Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 19.09.2025 № 515 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Ері
Зайыбы
1. Неке (ерлі-зайыптылық) бұзылғанға дейінгі тегі _________ ____________
2. Неке (ерлі-зайыптылық) бұзылғанға кейінгі тегі _________ ____________
3. Аты _______________________ _____________________ ____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _________________________
5. Туған күні "__" _________ жыл "___" ___________ жыл
Туған жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
6. Жасы _______________________ _________________________________
7. Азаматтығы ________________ ___________________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ________________________________
9. Тұрғылықты жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
10. Заңды мекенжайы:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
11 Білімі _______________________ _______________________________
12.Табыс көзі немесе жұмыс орны ___________________________ _______

13. Сведения о количестве браков (супружеств) каждого из бывших супругов
______________________________ __________________________________
14. Дата составления, номер записи акта о заключении брака (супружества)
"______" ____года № _______________;
15. Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
в котором производилась государственная регистрация заключения брака (супружества)
______________________________________________
16. Документ, являющийся основанием для расторжения брака (супружества):
1) совместное заявление супругов "__" ___ _____ года № _____;
2) заявление одного из супругов в установленном порядке, имеющего право
на расторжение брака (супружества) "__"_____ года №___;
3) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) __
области (республики) (город республиканского значения) от "__" _______ _____ года
о признании супруга безвестно отсутствующим;
4) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ___ области (республики)
(город областного значения) от "__" __________ ________ года о признании супруга
недееспособным или ограниченно дееспособным;
5) приговор суда _______________ района (города) __________ области (республики)
(город республиканского значения) от "__" __________ ________ года об осуждении супруга
за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет.
6) постановление органа уголовного преследования об объявлении в международный розыск
по истечении трех лет, со дня санкционирования его судом.
17. Дата прекращения брака (супружества) "__" __________ ________ года.
18. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, расторгнувших брак (супружество):
№ __________________ № ______________________
дата выдачи "_____" ______________ года "_____" _____________года.
кем выдан __________________________ _________________________
19. Сведения о заявителе: ___________________________________________
20. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества):
____________ № ________________ ___________№___________
21. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи
о расторжении брака (супружества)___________________________________
22. Основание для восстановления актовой записи о расторжении брака:
________________________________________________________________
23. Для отметок __________________________________________________
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 12 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации смерти № ___- В_ "__" ____ года

13. Бұрынғы ерлі-зайыптылардың әрқайсысының неке (ерлі-зайыптылық) саны
туралы мәліметтер __________________ ________________________
14. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акті жазбасының жасалған күні, нөмірі
________ жылы ______________ "____" № __________________
15. Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші
органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы,
__________________________________________
16. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға негіз болып табылатын құжат:
1) ерлі-зайыптылардың бірлесіп берген ____жыл "__" _______ № ______ өтініші;
2) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға құқығы бар ерлі-зайыптылардың бірінің
белгіленген тәртіппен берген _______ жыл "__" _______ № __________ өтініші;
3) _________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар
қала)__________ ауданы (қаласы)_________ сотының заңды күшіне енген __ жыл
"__" _______ __________ жұбайын хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы шешімі;
4) _____облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)_______
ауданы (қаласы)___________ сотының заңды күшіне енген ____ жыл "__" _______
________ жұбайын әрекетке қабілетсіз немесе қабілеті шектеулі деп тану туралы сот шешімі;
5) ______________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар
қала)______________ ауданы (қаласы) сотының ____ жыл "__" _______ қылмыс
жасағаны үшін жұбайының кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға
сотталғандығы туралы сот үкімі;
6) сот санкциялаған күнінен бастап үш жыл өткен соң, қылмыстық қудалау
органының халықаралық іздестіру жариялау туралы қаулысы.
17. Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні _____ жыл "__" _____
18. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған адамдардың жеке басын куәландыратын
құжаттарының деректемелері:
№ _________________________ № _____________________________
берілген күні ____ жыл "__" _____ ____ жыл "__" ____
берген мекеме _________________ _____________________________
19. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ______________________________
20. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
№ __________________________ № ______________________________
21. Неке қию туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген нөмір және
күні________________________________________________________
22. Неке (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін
негіздеме________________________________________________________
23. Белгілер үшін _________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
12-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ _____-В_
Қайтыс болу туралы мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы

Сноска. Приложение 12 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Фамилия __________________________________________________________
2. Имя ______________________________________________________________
3. Отчество (при его наличии) __________________________________________
4. Дата рождения: "___" _________________________ года.
Место рождения:
Республика _______________________ область ___________________________
город (село, поселок) _______________________ район ____________________
5. Последнее место жительства:
Республика ___________________ область _______________________________
город (село, поселок) ___________________ район ________________________
6. Пол ______________________________________________________________
7. Гражданство ______________________________________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
9. Дата смерти умершего "___" ______________ 20 _____ года.
Место смерти умершего:
Республика ___________область (город республиканского значения) _________
город (село, поселок) _________________ район ___________________________
10. Причина смерти на основании документа, подтверждающего факт смерти:
_____________________________________________________________________
11. Документ, подтверждающий факт смерти: _____________________________
12. Фамилия _________________ Имя____________ Отчество (при его наличии)
заявителя, сделавшего заявление о смерти:
_____________________________________________________________________
13. Место жительство заявителя, сделавшего заявление о смерти:
Республика ______________________ область _____________________________
город (село, поселок) _________________ район ___________________________
14. Наименование органа, организации, сделавших заявление о смерти:
_____________________________________________________________________
Юридический адрес органа, организации, сделавших заявление о смерти:
Республика ________________ область (город республиканского значения)
________________ город (село, поселок) _____________ район _______________
15. Серия и номер свидетельства о смерти:
___________ № ___________
16. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи
о смерти: _____________________________________________________________
17. Основание для восстановления актовой записи о смерти:
______________________________________________________________________

Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тегі ______________________________________________________________
2. Аты ______________________________________________________________
3. Әкесінің аты (егер бар болса) ________________________________________
4. Туған күні: "__" ____________ жылы Туған жері: _______________________
Республикасы
___________________ облысы ___________________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы
5. Соңғы тұрғылықты жері:_____________ Республикасы___________________
облысы_______________ қаласы (ауыл, кент)___________________ ауданы
6. Жынысы ____________________
7. Азаматтығы _________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
____________________________________________________________________
9. Қайтыс болған күні "__" _____________ 20___жыл. Қайтыс болған жері:
______________ Республикасы_________ облысы __________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы
10. Қайтыс болу фактісін растайтын құжаттың негізінде қайтыс болу себебі
__________________________________________________________________
11. Қайтыс болу фактісін растайтын құжат: _____________________________
12. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының: _______________________
Тегі ______________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________
Әкесінің аты (егер бар болса) ________________________________________
13. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы ________________ облысы ________________
қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
14. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның атауы
__________________________________________________________________
айтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның заңды мекенжайы:
___________________ Республикасы ___________________ облысы
(республикалық маңызы бар қала) ___________________ қаласы (ауыл, кент)
__________________ ауданы
15. Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
________________________________ № _________________________
16. Қайтыс болу туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген күні мен нөмірі _________________________________________________________
17. Қайтыс болу туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін негіз___________

18. Для отметок ________________________________________________________
Начальник регистрирующего органа
Приложение 13 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Справка о рождении ребенка, умершего на первой неделе жизни № ______________________
Сноска. Приложение 13 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) _________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Родился "______" _______________ ___________________ (числа) (месяца) (года)
о чем в книге регистрации актов о рождении ________________________________
"______" (года) (месяца) (числа) № произведена запись ИИН
_______________________________________________________________________
Свидетельство о рождении ребенка не выдано.
Родители:
Отец __________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Мать __________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Место рождения ________________________________________________________
(село, поселок, район, город, область)
Место регистрации ______________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Место выдачи ___________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа загранучреждения Республики Казахстан)
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 14 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Справка о мертворождении ребенка № _____
Сноска. Приложение 14 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) _________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
родился мертвым "____"_________ ______________ (числа) (месяца) (года) о чем
в книге регистрации актов о рождении ___________ _____ "__" (года) (месяца)
(числа) № произведена запись
_________________________________________________
Свидетельство о рождении ребенка не выдано.
Родители:
Отец __________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Мать __________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Место рождения ________________________________________________________
(село, поселок, район, город, область)
Место регистрации ______________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Место выдачи ___________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 15 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Справка о рождении

18. Белгілер үшін ___________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
13-қосымша
электрондық нысан
Өмірінің алғашқы аптасында шетінеген баланың туу туралы анықтамасы № _____________
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) ________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
"___"______________ ______________________ дүниеге келген (күні) (ай) (жылы)
бұл туралы туу туралы актілерді тіркеу кітабында ______________
________________ "______" (жыл) (ай) (күні) № жазба жасалды_________
ЖСН_____________________________ Баланың туу туралы куәлігі берілмеген.
Ата-аналары: Әкесі ____________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Анасы ________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Туған жері ____________________________________________________________
(ауыл, аудан, қала, облыс)
Тіркеу орны ___________________________________________________________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Берілген орны _________________________________________________ ________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
14-қосымша
электрондық нысан
Баланың өлі туғаны туралы анықтама № _____
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) ________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
"__" _________ __________________________ өлі туылды (күні) (айы) (жылы)
бұл туралы туу туралы актілерді тіркеу кітабында __________________________
_______________ "______" (жыл) (ай) (күні) № жазба жасалды______________
ЖСН______________________________ Баланың туу туралы куәлігі берілмеген.
Ата-аналары: Әкесі ____________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Анасы _______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Туған жері ___________________________________________________________
(ауыл, аудан, қала, облыс)
Тіркеу орны __________________________________________________________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Берілген орны ________________________________________________________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
15-қосымша
электрондық нысан
Туу туралы анықтама

Сноска. Приказ дополнен приложением 15 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
Родился (лась) _________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ________________________ область ____________________________
город (село, поселок) ___________________________ район __________________
о чем в книге регистрации актов о рождении произведена запись
______ числа ___________ месяца ___ года за № ____________________________
ИИН ______________________________ (при наличии)
Родители:
Отец: _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
Национальность ________________________________________________________
Гражданство ___________________________________________________________
Мать: _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
Национальность ________________________________________________________
Гражданство ___________________________________________________________
Выдано свидетельство о рождении № ____ от "___" _____________ ____ (число)
(месяц) (год) повторное свидетельство о рождении № ___ от "___" ________ ____
(при выдаче) (число) (месяц) (год).
Примечание
Основание внесения изменения, дополнения, исправления в актовую запись,
причина выдачи повторного свидетельства о рождении (утери или непригодности),
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________;
(при их наличии, указать причину или основание)
произвел (а) перемену имени, отчества (при его наличии), фамилии на___________.
Примечание заполняется в случаях, если сведения не относятся к личной и семейной
тайне, а также об этом указано в заявлении. Сведения, содержащие информацию
о том, что усыновители не являются родителями усыновленного ребенка указываются
только с согласия усыновителя (-лей).
Место государственной регистрации
___________________________________________________________ _____________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Место выдачи
________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 16 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Справка о рождении № _____

Ескерту. Бұйрық 15-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат(ша) ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________
Республикасы _____________________________________________________
облысы ______________________________________________________ қаласы
(ауыл, кент) ____________________________________________________________
ауданы бұл жөнінде туу туралы актілерді тіркеу кітабында 20 ____ жылғы _______
күні _______ айы № ___________ жазу жазылды
ЖСН _________________________________________________________________
(бар болса)
Ата-анасы:
Әкесі: ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
Ұлты _________________________________________________________________
Азаматтығы ___________________________________________________________
Анасы: _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
Ұлты _________________________________________________________________
Азаматтығы ___________________________________________________________
Туу туралы куәлік № ______ берілді "_____" __________ ____________________
(күні) (айы) (жылы)
туу туралы қайталама куәлік № ___ "_____" __________ _____________________
(берілсе) (күні) (айы) (жылы)
Ескерту* акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар, түзетулер енгізу, туу туралы куәлікті қайта беру негізі (жоғалту немесе жарамсыздығы)
_____________________________________________________________________;
(олар болған жағдайда себебін немесе негіздемесін көрсету)
Атын, әкесінің атын (егер бар болса), тегін былай өзгертті: ___________________.
Ескерту егер мәліметтер жеке және отбасылық құпияға жатпайтын, сондай-ақ бұл туралы өтініште көрсетілген жағдайларда толтырылады. Бала асырап алушылар асырап алынған баланың ата-анасы болып табылмайтындығы туралы, ақпаратты қамтитын мәліметтер тек бала асырап алушының (балалардың) келісімімен ғана көрсетіледі.
Мемлекеттік тіркеу орны ______________________________ (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Берілген орны ______________________________________________________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
16-қосымша
электрондық нысан
№ _______ туу туралы анықтама

Сноска. Приказ дополнен приложением 16 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) ____________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Родился (лась) "____" ______ (числа) (месяца) (года) о чем в книге регистрации актов
о рождении ______________ _________________________________________________
"______" (года) (месяца) (числа) № произведена запись
ИИН _____________________________________________________________________
Родители:
Отец _____________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Мать
__________________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Место рождения
__________________________________________________________________________
(село, район, город, область)
Место регистрации
__________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Сведения об отце записаны по заявлению матери согласно подпункту 2) пункта
4 статьи 192 Кодекса "О браке (супружестве) и семье Республики Казахстан".
Место выдачи
__________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 17 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Справка о заключении брака (супружества)
Сноска. Приказ дополнен приложением 17 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
до заключения брака (супружества)
Родившийся ______________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________ область _____________________________
город (село, поселок) __________________ район ______________________________
Гражданство _____________________________________________________________
Национальность __________________________________________________________
и гражданка______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
до заключения брака (супружества)
Родившаяся ______________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения: область ___________________________________________________
город (село, поселок) _______________________________________________________
район ____________________________________________________________________
Гражданство _____________________________________________________________
Национальность __________________________________________________________
заключили брак (супружество), о чем в книге регистрации актов о заключении брака
(супружества)________ числа _______________ месяца ___________ года произведена
запись за №______________
После заключения брака (супружества) присвоены фамилии: супругу супруге
_______________________________ _________________________________________
Дата выдачи свидетельства о заключении брака (супружества):
_________ числа ______________месяца ___________________________ года
Номер выданного свидетельства о заключении брак (супружества)
_________________________________________________________________________
Примечание:
Основание внесения изменения, дополнения, исправления в актовую запись, выдачи
повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
_________________________________________________________________________
(при их наличии, указать причину или основание)
Место государственной регистрации заключения брака (супружества)
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан):
_________________________________________________________________________
Примечание:
заполняется при наличии отметки о расторжении брака (супружества):
Вышеуказанный брак (супружество) расторгнут согласно актовой записи или решения
суда № ________от _______числа _____месяца ____ года
__________________________________________________________________________
(суд вынесший решение суда о расторжении брака (супружества) или наименование
регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан).
Примечание:
При перемене фамилии на добрачную после расторжения брака (супружество)
по решению суда, выдается справка о заключении брака с отметкой о перемене фамилии.
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 18 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Справка о расторжении брака (супружества)

Ескерту. Бұйрық 16-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) ___________________________________________________
(аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
"__" _____________ ____________________________________ туған
(күні) (айы) (жылы) бұл жөнінде туу туралы актілерді
тіркеу кітабында ________________________________ _____________ "___"
(жылы) (айы) (күні) № жазу жазылды.
_______________________________________________________________
Ата-анасы:
Әкесі ______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Анасы _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Туған жері _________________________________________________________
(ауыл, аудан, қала, облыс)
Тіркелген жері ______________________________________________________
(тіркеуші органы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
"Қазақстан Республикасы Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 192 бабының 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әкесі туралы мәліметтер анасының өтініші бойынша жазылған.
Берілген орны _______________________________________________________
(тіркеуші органы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
17-қосымша
электрондық нысан
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама
Ескерту. Бұйрық 17-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат _______________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
______________ ______________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________________
Республикасы _______________________________________________ облысы
_________________________________________________ қаласы (ауы, кент)
_________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы _________________________________________________________
Ұлты _______________________________________________________________
және азаматша ______________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі,аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_____________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: __________________________________________________________
Республикасы ________________________________________________________
облысы ________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
__________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы _________________________________________________________
Ұлты ________________________________________________________________
_________ жылғы _________ айының ______________ күні некесін қидырды
(ерлі-зайыпты болды), бұл жөнінде неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы актілерді
тіркеу кітабында ___ жылғы _________ айының _______ күні ___________ жазу жазылды.
Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейін мына тектер берілді:
еріне _______________________________________________________________
зайыбына ___________________________________________________________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің берілген күні:
20 ___ жылғы ____________ айының ____________ күні
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы берілген куәліктің нөмірі
Ескерту: акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар, түзетулер енгізу, неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру негіздемесі)
____________________________________________________________________
(олар болған жағдайда себебін немесе негіздемесін көрсету)
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болу) мемлекеттік тіркеу орны
___________________________________________________(тіркеуші органның,
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы):
Ескерту: некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы белгі болған жағдайда толтырылады: Жоғарыда көрсетілген неке № ______________ ______ жылғы _______ айының ______________________ күнгі акт жазбасына немесе соттың шешіміне _____________________________________ (некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы сот шешімін шығарған сот немесе тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы) сәйкес бұзылған.
Ескерту: Сот шешімі бойынша некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу некеге дейінгі аралыққа тегін ауыстырған кезде тегін ауыстырғаны туралы белгісі бар неке неке қию туралы анықтама беріледі. Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
18-қосымша
электрондық нысан
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы анықтама

Сноска. Приказ дополнен приложением 18 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Брак (супружество) между гражданином _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
__________________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика _______________________ область _________________________________
город (село, поселок) __________________ район _______________________________
Гражданство ______________________________________________________________
Национальность ___________________________________________________________
и гражданкой ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
__________________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________ область ____________________________
город (село, поселок) _____________________ район __________________________
Гражданство ____________________________________________________________
Национальность _________________________________________________________
расторгнут, о чем в книге регистрации актов о расторжении брака (супружества):
________ числа ________ месяца _________ года произведена запись № __________
Основанием государственной регистрации расторжения брака (супружества) является:
________________________________________________________________________
Дата прекращения брака (супружества):
"_____" ________ _______ года
Дата вступления в законную силу решения суда о расторжении брака (супружества):
"_____" ________ _________ года. Заполняется при государственной регистрации
расторжении брака (супружества) на основании решения суда о расторжении брака
вынесенные до 10 декабря 2019 года. После расторжения брака (супружества)
присвоены фамилии:
Ему ____________________________________________________________________
Ей _____________________________________________________________________
Свидетельство выдано гражданину (ке)
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность).
Примечание:
Основание внесения изменения, дополнения, исправления в актовую запись, выдачи
повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
________________________________________________________________________
(при их наличии, указать причину или основание)
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан
выдавшего документ:______________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о расторжении брака (супружества):
________ числа ______________месяца __________________________________ года
Номер свидетельства о расторжении брака (супружества)
_________________________________________________________________________
Примечание:
Справка выдана в связи с переменой ФИО:
с ____________ на _______________ номер и дата выдачи___________________ года.
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 19 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Справка о смерти

Ескерту. Бұйрық 18-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат __________________________________________________ туған
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе) (туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ______________________________________________ Республикасы
____________________________________________________________ облысы
__________________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
____________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы _________________________________________________________
Ұлты _______________________________________________________________
және азаматша _________________________________________________ туған
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе) (туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ____________________________________________ Республикасы
____________________________________________________________ облысы
________________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
___________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы _________________________________________________________
Ұлты _______________________________________________________________
арасындағы неке бұзылды, бұл жөнінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы актілерді тіркеу кітабында___ жылғы _______айының _____күні
№ ____________________ жазу жазылды.
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылады:
___________________________________________ Некенің (ерлі-зайыптылықтың)
тоқтатылған күні: _____ жыл "___" __________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні:
___ жыл "___" _________ Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу 2019 жылға 10 желтоқсанға дейін шығарылған некені бұзу туралы сот шешімінің негізінде мемлекеттік тіркеу жүргізілген кезде толтырылады. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаннан кейін мына тектер берілді:
еріне ______________________________________________________________
зайыбына __________________________________________________________
Куәлік азамат (азаматша) ____________________________________ берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
Ескерту: акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар, түзетулер енгізу, некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы қайталама куәлік беру негіздемесі)
_________________________________ _______________________________
(олар болған жағдайда себебін немесе негіздемесін көрсету)
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы: _____________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы куәліктің берілген күні:
__________ жылғы ______________ айының ____________ күні
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы куәліктің нөмірі ______________
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
19-қосымша
электрондық нысан
Қайтыс болу туралы анықтама

Сноска. Приказ дополнен приложением 19 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
Родившийся (аяся) ________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________ область _____________________________
город (село, поселок) ___________________________ район _____________________
Возраст умершего _________________________________________________________
Дата смерти: ___________ числа ____________месяца ______________________ года
Место смерти:
Республика ____________________________ область ___________________________
город (село, поселок) _____________________ район ___________________________
о чем в книге регистрации актов о смерти _____________________________________
числа ______________месяца ____________________________ года
произведена запись за № ___________________________________________________
Примечание:
Основание внесения изменения, дополнения, исправления в актовую запись, выдачи
повторного свидетельства о смерти
_________________________________________________________________________
(при их наличии, указать причину или основание)
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан
выдавшего документ: ______________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о смерти:
_________________________________________________________________________
________________ числа ______________месяца ________ года
Номер свидетельства о смерти ______________________________________________
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 20 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 20
электронная форма
Справка о брачной правоспособности
Сноска. Приказ дополнен приложением 20 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.03.2026 № 285 (вводится в действие с 12.07.2026).
"____" _____________ 20 ___ год
№ ________
Дана______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
__________________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения)
В том, что, в отношении его (ее) регистрация записи акта о заключении брака
(супружества) не производилась.
Проверка произведена по Республике Казахстан в цифровой системе
"Регистрационный пункт ЗАГС" с шестнадцатилетнего возраста с _____________ года
(указать период) по ___________ год. (указать период).
Если запись акта о заключении брака (супружества) ранее была зарегистрирована,
указать дату проверки с момента прекращения брака (супружества).
Справка действительна в течение шести месяцев со дня ее выдачи.
Начальник регистрирующего органа, должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если указано в документах, удостоверяющих личность)
Приложение 21 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан

Ескерту. Бұйрық 19-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
__________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: __________________________________________ Республикасы
__________________________________________________________ облысы
_______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
______________________________________________________ ауданы
Қайтыс болған адамның жасы _______________________________________
Қайтыс болған күні: _________ жылғы __________ айының ________ күні
Қайтыс болған жері:
Республикасы ___________________________________ облысы
______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
_______________________ ауданы _____________________________________
бұл жөнінде қайтыс болу туралы актілерді тіркеу кітабында ____________ жылғы
____________ айының ____________ күні № _________ жазу жазылды
Ескерту* акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар, түзетулер енгізу, қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру негізі _____________________________
(олар болған жағдайда себебін немесе негіздемесін көрсету)
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы: _________________________________________
Қайтыс болу туралы куәліктің берілген күні:______ жылы ____ күні ______ айы
Қайтыс болу туралы куәліктің нөмірі ___________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
20-қосымша
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтама
Ескерту. Бұйрық 20-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.03.2026 № 285 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"_____" _____________ 20 ___ жыл.
№_______________________________________________
__________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
__________________________________________________________________________
(күні, айы, туған жылы) берілген
Оған қатысты неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы акт жазбасын тіркеу
жүргізілмеген____________________________________________________________________
Тексеру Қазақстан Республикасы бойынша "АХАЖ тіркеу пункті" цифрлық жүйесінде он алты жастан бастап _____ жылдан (кезеңді көрсету) ___________ жылға (кезеңді көрсету)дейін жүргізілді.
Егер неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазбасы бұрын тіркелген болса, неке (ерлі-зайыптылық) тоқтатылған сәттен бастап тексеру күнін көрсету қажет.
Анықтама берілген күнінен бастап алты ай бойы жарамды.
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
__________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің

от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Актовая запись о государственной регистрации рождения № ___ "__" ______ года
Сноска. Приказ дополнен приложением 21 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Индивидуальный идентификационный номер ____________________________
2. Фамилия ________ Имя ____ по желанию _________ Отчество Пол __________
Дата __________________________________________________________________
место рождения ребенка:
Республика _______________________________ _____________________________
область (город республиканского значения) _________________________________
город (село, поселок) район _______________________________________________
3. Количество родившихся детей (один, двойня или более детей): _______________
4. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка _________________
5. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка
_______________________________________________________________________
6. Фамилии, имена, отчества (при их наличии), даты рождения, возраст, постоянное
место жительства, юридический адрес, гражданство, источник дохода или место
работы, образование родителей и их национальность, если указана в документах,
удостоверяющих личность;
7. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
1) запись акта о государственной регистрации заключения брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года_______________________________;
2) совместное заявление родителей от "___" __________ 20 _________ года
___________________ ____________________ (подпись матери) (подпись отца);
3) заявление отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей;
признания матери безвестно отсутствующей, признания матери недееспособной,
лишения либо ограничения матери в родительских правах, невозможности
установления места жительства матери___________________________________;
4) решение суда об установлении отцовства, а также установлении факта признания
отцовства и факта отцовства № ___ ___________ района (города) ___________области
(город республиканского значения) республики______ от "___" _______ 20 ____ года;
5) запись акта о государственной регистрации расторжении брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ________________;
6) решение суда о расторжении брака (супружества) № ____ ____ района (города) ___
области (город республиканского значения) республики
_________________________________ от "___" ______ 20 ____ года;

2015 жылғы 12 қаңтардағы № 9
бұйрығына 21-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Ескерту. Бұйрық 21-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жеке сәйкестендіру нөмірі________________________________________
2. Тегі ______ Аты_____ қалауы бойынша_____ Әкесінің аты ______ Жынысы____________ Туған күні "__"______________ 20 ___ жыл Баланың туған жері: ____________ Республикасы_______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) ______________қаласы (ауыл, кент)________________________________________ауданы
3. Туылған бала саны (бір, егіз және одан да көп): _______________________
4. Баланың тірі немесе өлі туғандағы туралы белгі _______________________
5. Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер _______________
6. Тегі, Аты, Әкесінің аты (егер бар болса), Туған күні "__" _________ жылы, жасы, тұрақты тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, азаматтығы, табыс көзі немесе жұмыс орны, білімі, ұлты, егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса;
7. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
1) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазба: № ___ _______ жыл "___" _____________________________________________________________________
2) ата-анасының 20___жылғы "___" _________ бірлесіп берген өтініші _________________________ ______________________ (анасының қолы) (әкесінің қолы)
3) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған, анасы хабар- ошарсыз кетті деп танылған, анасы әрекетке қабілетсіз деп танылған, анасы ата- ана құқықтарынан айырылған не оның ата-ана құқықтары шектелген, анасының тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда әкесінің өтініші ________________________________;
4) әке болуды анықтау туралы сот шешімі, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін анықтау туралы _________ Республикасы ______________ облысы (республикалық маңызы бар қала)_______ауданы (қаласы) _____ сотының 20_____ жылғы "___" № ______________;
5) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы акт жазба: № ___ _________ жылғы "___" _______________________________________________;
6) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы _________ республикасы __________ облысы (республикалық маңызы бар қала)_________________ ауданы (қаласы) сотының 20_____ жылғы "___" __________ № ____________ шешімі;

13. Семейное положение каждого вступающего в брак (супружество)
______________________________ ____________________________________
14. Сведения об общих детях: _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
"____" __________ ________ года.
15. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, вступающих в брак
(супружество):
№ ____________________________ № __________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" _____ года кем выдан __________________
_________________________________
16. Дата составления и номер записи акта "___" ______ № _________________
17. Серия и номер свидетельства о заключении брака (супружества):
_______________________________________________ № __________________
18. Для отметок _____________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 23
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 № 9
бумажная форма
Актовая запись о государственной регистрации расторжения брака (супружества)
№ ________ "__" ______________ года
Сноска. Приказ дополнен приложением 23 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра юстиции РК от 19.09.2025 № 515 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения о расторгающих брак
Он
Она
1. Фамилия до расторжения брака (супружества)
_____________________________ _______________________________
2. Фамилия после расторжения брака (супружества)
_______________________________ _____________________________
3. Имя
_______________________________ _____________________________
4. Отчество (при его наличии)
_______________________________ _____________________________
5. Дата рождения
"__" ________ ___ года "__" ______________ ___ года.
Место рождения:
Республика _______________________ Республика _________________
область __________________________ область _____________________
город (село, поселок) _______________ город (село, поселок)_________
район_____________________________ район______________________
6. Возраст ________________________ ____________________________
7. Гражданство ____________________ ____________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
________________________________ _____________________________
9. Место жительства:
Республика______________________ Республика___________________
область _________________________ область ______________________
город (село, поселок) _____________ город (село, поселок) ___________
район __________________________ район ________________________
улица__________________________ улица _________________________
дом ___________________________ дом ___________________________
квартира _______________________ квартира ______________________

13. Некеге тұрушының (ерлі-зайыпты болушының) әрқайсысының отбасылық жағдайы __________________________________________________________
14. Ортақ балалары туралы мәліметтер: _______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), туған жылы) "___" _______ _______ жыл
15. Некеге тұрушылардың (ерлі-зайыпты болушылардың) жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері: №___________________ № ______________________________ берілген күні ______ жыл "___" ______ жыл "___" берген мекеме ___________________ ______________________________________________
16. Акт жазбасының жасалған күні мен нөмірі "__" _________ № ___________
17. Неке кию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
_________________________________ № _______________________________
18. Белгілер үшін ____________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
23-қосымша
қағаз нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________ Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Ескерту. Бұйрық 23-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 19.09.2025 № 515 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Ері
Зайыбы
1. Неке (ерлі-зайыптылық) бұзылғанға дейінгі тегі _________ ____________
2. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға кейінгі тегі _________ ____________
3. Аты _______________________ _____________________ ____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _________________________
5. Туған күні "__" _________ жыл "___" ___________ жыл
Туған жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
6. Жасы _______________________ _________________________________
7. Азаматтығы ________________ ___________________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ________________________________
9. Тұрғылықты жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер

10. Юридический адрес:
Республика_____________________ Республика ____________________
область________________________ область ________________________
город (село, поселок)_____________ город (село, поселок) ____________
район___________________________ район ________________________
улица___________________________ улица ________________________
дом ___________________________ дом ___________________________
квартира_______________________ квартира _______________________
11. Образование _________________ ______________________________
12. Источник дохода или место работы:
_______________________________ _______________________________
13. Сведения о количестве браков (супружеств) каждого из бывших супругов:
______________________________ ________________________________
14. Дата составления, номер записи акта о заключении брака (супружества)
"________" ____года № _______________;
15. Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
в котором производилась государственная регистрация заключения брака (супружества)
________________________________________________________________
16. Документ, являющийся основанием для расторжения брака (супружества):
1) совместное заявление супругов "__" ___ _____ года № _____;
2) заявление одного из супругов в установленном порядке, имеющего право
на расторжение брака (супружества) "__"_____ года №___;
3) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ________
области (республики) (город республиканского значения) от "__" _______ _________
года о признании супруга безвестно отсутствующим;
4) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ________
области (республики) (город республиканского значения) от "______" ____________
________ года о признании супруга недееспособным или ограниченно дееспособным;
5) приговор суда _______________ района (города) __________ области (республики)
(город республиканского значения) от "__" __________ ________ года об осуждении
супруга за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет
6) постановление органа уголовного преследования об объявлении в международный
розыск по истечении трех лет, со дня санкционирования его судом.
17. Дата прекращения брака (супружества) "__" __________ ________ года.
18. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, расторгнувших брак (супружество):
№ ______________________________ № ___________________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" ____________года
кем выдан ________________________ ____________________________________

10. Заңды мекенжайы:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
11 Білімі _______________________ _______________________________
12.Табыс көзі немесе жұмыс орны ___________________________ _______
13. Бұрынғы ерлі-зайыптылардың әрқайсысының неке (ерлі-зайыптылық) саны
туралы мәліметтер __________________ ________________________
14. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акті жазбасының жасалған күні, нөмірі
_________ жылы ______________ "____" № __________________
15. Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші
органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы,
___________________________________________
16. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға негіз болып табылатын құжат:
1) ерлі-зайыптылардың бірлесіп берген ____жыл "__" _______ № ______ өтініші;
2) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға құқығы бар ерлі-зайыптылардың бірінің
белгіленген тәртіппен берген _______ жыл "__" _______ № __________ өтініші;
3) _________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар
қала)________ ауданы (қаласы)_______ сотының заңды күшіне енген __ жыл "__"
_______ __________ жұбайын хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы шешімі;
4) _____облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)_______
ауданы (қаласы)___________ сотының заңды күшіне енген ____ жыл "__" _____
_______ жұбайын әрекетке қабілетсіз немесе қабілеті шектеулі деп тану туралы сот шешімі;
5) ________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)
_________ ауданы (қаласы) сотының ____ жыл "__" _____ қылмыс жасағаны үшін
жұбайының кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталғандығы
туралы сот үкімі;
6) сот санкциялаған күнінен бастап үш жыл өткен соң, қылмыстық қудалау
органының халықаралық іздестіру жариялау туралы қаулысы.
17. Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні _____ жыл "__" _____
18. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған адамдардың жеке басын куәландыратын
құжаттарының деректемелері:
№ _________________________ № _____________________________
берілген күні ____ жыл "__" _____ ____ жыл "__" ____
берген мекеме _________________ _____________________________

19. Сведения о заявителе: ________________________________________________
20. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества):
№ ________________________________ №__________________________________
21. Для отметок _________________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 24 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Актовая запись о государственной регистрации смерти
№ ____ "__" ____ года
Сноска. Приказ дополнен приложением 24 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Фамилия __________________________________________________________
2. Имя ______________________________________________________________
3. Отчество (при его наличии) __________________________________________
4. Дата рождения: "___" _________________________ года.
Место рождения:
Республика _______________________ область ____________________________
город (село, поселок) _________________________ район ___________________
5. Последнее место жительства:
Республика _______________________ область ____________________________
город (село, поселок) ____________________ район ________________________
6. Пол ____________________
7. Гражданство _____________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
9. Дата смерти умершего "___" ______________ 20 _____ года.
Место смерти умершего:
Республика _____________________
область (город республиканского значения) ________________________________
город (село, поселок) _______________________ район ______________________
10. Причина смерти на основании документа, подтверждающего факт смерти:
______________________________________________________________________
11. Документ, подтверждающий факт смерти: ______________________________
12. Фамилия _____________________ Имя_________________________________
Отчество (при его наличии) заявителя, сделавшего заявление о смерти:
_____________________________________________________________________
13. Место жительство заявителя, сделавшего заявление о смерти:
Республика _____________________ область ______________________________
город (село, поселок) _____________________ район _______________________
14. Наименование органа, организации, сделавших заявление о смерти: _____________________________________________________________________
Юридический адрес органа, организации, сделавших заявление о смерти:
Республика __________________________ область _________________________
город (село, поселок) __________________ район __________________________

19. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ______________________________
20. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
№ __________________________ № ______________________________
21. Белгілер үшін _________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
24-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Қайтыс болу туралы мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Ескерту. Бұйрық 24-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тегі ______________________________________________________________
2. Аты ______________________________________________________________
3. Әкесінің аты (егер бар болса) ________________________________________
4. Туған күні: "__" ____________ жылы Туған жері: _______________________
Республикасы ______________ облысы ___________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
5. Соңғы тұрғылықты жері:_____________ Республикасы____________________ _ облысы_______________ қаласы (елді мекені)_____________________ ауданы
6. Жынысы ____________________
7. Азаматтығы _________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
____________________________________________________________________
9. Қайтыс болған күні "__" _____________ 20___жылы. Қайтыс болған жері:
___________________ Республикасы___________ облысы (республикалық маңызы бар қала)____________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
10. Қайтыс болу фактісін растайтын құжаттың негізінде қайтыс болу себебі
____________________________________________________________________
11. Қайтыс болу фактісін растайтын құжат: _______________________________
12. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының: _________________________
Тегі ________________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (егер бар болса) ___________________________________________
13. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының тұрғылықты жері:
_________ Республикасы ___________ облысы _________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
14. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның атауы
____________________________________________________________________
айтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның заңды мекенжайы:
______________ Республикасы ______________ облысы _____________ қаласы
(ауыл, кент) ___________________ ауданы

15. Серия и номер свидетельства о смерти:________________ № ______________
16. Для отметок _______________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 25 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Свидетельство о рождении
Сноска. Приказ дополнен приложением 25 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родился (лась) ____________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика область _________________ город (село, поселок) ___________________
район _____________________________ о чем в книге регистрации актов о рождении
произведена запись _______ числа _________ месяца 20 _________ года за № ______
Присвоен индивидуальный идентификационный номер _________________________
Родители:
Отец: ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
__________________________________________________________________________
Гражданство ______________________________________________________________
Мать: ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
__________________________________________________________________________
Гражданство ______________________________________________________________
Место государственной регистрации (наименование регистрирующего органа,
загранучреждения Республики Казахстан) _____________________________________
Дата выдачи свидетельства о рождении: ____числа ____ месяца 20 __ года.
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ ___________________________________________________.
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 26 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Свидетельство о заключении брака (супружества)
Сноска. Приказ дополнен приложением 26 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившийся _________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ________________________ область ___________________________
город (село, поселок) ___________________ район _________________________
Гражданство__________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
и гражданка __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившаяся __________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ___________________________ область ________________________
город (село, поселок) ___________________ район _________________________
Гражданство__________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
Дата заключения брака (супружество) "______" ______________20______года,
о чем в книге регистрации актов о заключении брака (супружества)
_______ числа _____ месяца 20 _____ года произведена запись за № ________
После заключения брака (супружества) присвоены фамилии:
супругу ______________________________________________________________
супруге ______________________________________________________________
Место государственной регистрации заключения брака (супружества)
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан):
_____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о заключении брака (супружества):
_________числа _____________ месяца 20 _____________ года
Серия и номер выданного свидетельства о заключении брак (супружества)
_______________________________________________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ ____________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 27 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Свидетельство о расторжении брака (супружества)

15. Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
_______________________________ № __________________________
16. Белгілер үшін _____________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
25-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Туу туралы куәлік
Ескерту. Бұйрық 25-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат(ша) _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_____________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _______________________________________________ Республикасы
____________________________________________________________ облысы
_____________________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
________________________________________________ ауданы бұл жөнінде туу туралы актілерді тіркеу кітабында 20___жылғы___күні____айы № ______________
жазу жазылды № ______________________ жеке сәйкестендіру нөмірі берілді.
Ата-анасы:
Әкесі: _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________ Азаматтығы _________________________________
Анасы: ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Азаматтығы __________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы) ___________________________ Туу туралы куәліктің берілген күні:
_______________________________ 20 ___ жылғы _________күні _________ айы
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы ______________________________.
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
26-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәлік
Ескерту. Бұйрық 26-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат _____________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты
(егер бар болса) ___________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ________________________________________________ Республикасы
___________________________________________________________ облысы
_______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
_______________________________________________________ ауданы
Азаматтығы ______________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) және азаматша
_____________________________________ (неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
___________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________ Республикасы
___________________ облысы ___________ қаласы (ауыл, кент) _______ ауданы
Азаматтығы ________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________ 20 ____ жылғы _______ айының _______ күні некесін қиған
(ерлі-зайыпты болды), бұл жөнінде неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы актілерді тіркеу кітабында 20 ____ жылғы _______ айының ___________ күні № _____ жазу жазылды Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейін мына тектер берілді:
еріне_______________________________________________________________
зайыбына _________________________________________________________
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы):
____________________________________________________________________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің берілген күні:
20 _____ жылғы ____________айының __________ күні
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы берілген куәліктің сериясы мен нөмірі______________________________________________________________
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы ____________________________. М.О.
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
27-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәлік

Сноска. Приказ дополнен приложением 27 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Брак (супружество) между гражданином
_____________________________________ _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ____________________ область _____________________________
город (село, поселок) ______________________ район ____________________
Гражданство _______________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
________________ и гражданка _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ___________________ область ______________________________
город (село, поселок) _____________________ район _____________________
Гражданство _______________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
___________________________________________________________________
расторгнут, о чем в книге регистрации актов о расторжении брака (супружества):
_____ числа ________ месяца 20 _____ года произведена запись № _________
Сведения о документе, являющемся основанием государственной регистрации
расторжения брака (супружества): ______________________________________
Дата прекращения брака (супружества): "___" ___________ ______ года.
После расторжения брака (супружества) присвоены фамилии:
Ему ________________________________________________________________
Ей _________________________________________________________________
Свидетельство выдано гражданину (ке)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
который осуществил государственную регистрацию расторжения брака (супружества)
____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о расторжении брака (супружества):
_________ числа _____________ месяца 20 _____________ года
Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества)
_______________________________________________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ:_________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 28 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Свидетельство о смерти

Ескерту. Бұйрық 27-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні) Туған жері: _______________ Республикасы
_____________ облысы ___________ қаласы (елді мекені) ____________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) _____________
және азаматша _____________________ (тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
______________________________________________________ туған (туған күні)
Туған жері: ___________________ Республикасы ___________________ облысы
___________________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________________________ арасындағы неке бұзылды, бұл жөнінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы актілерді тіркеу кітабында 20 ___ жылғы _______ айының __________ күні № ______ жазу жазылды Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:__________________
Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні: _____ жылы "___" _______
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні:
_____ жылы "___" _______ Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаннан кейін мына тектер берілді:
еріне _____________________________________________________________
зайыбына _________________________________________________________
Куәлік азамат (азаматша) ______________________________________ берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы_______________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің берілген күні:
20 ____ жылғы _______________ айының ________ күні
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі_____
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы:_________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
28-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Қайтыс болу туралы куәлік

Сноска. Приказ дополнен приложением 28 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родившийся (аяся) ___________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика_____________________ область _____________________________
город (село, поселок) _____________________ район ______________________
Возраст умершего____________________________________________________
Дата смерти: ____________ числа __________ месяца 20 ___________ года
Место смерти:
Республика ____________________ область ______________________________
город (село, поселок) ____________________ район _______________________
о чем в книге регистрации актов о смерти ____ числа _____ месяца 20 ___ года
произведена запись за № __________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
который осуществил государственную регистрацию смерти
___________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о смерти:
____________ числа ____________ месяца 20 ___________ года
Серия и номер свидетельства о смерти ________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ: ________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 29 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации рождения
№ ___- В_ "__" ______ года
Сноска. Приказ дополнен приложением 29 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Индивидуальный идентификационный номер _____________________________
2. Дата первичной государственной регистрации актовой записи о рождении
_______________________________________________________________________
3. Фамилия ________ Имя ____ по желанию _________ Отчество Пол ___________
Дата _________ место рождения ребенка:
Республика ____________ область (город республиканского значения) __________
город (село, поселок) район __________________________________
4. Количество родившихся детей (один, двойня или более детей): ______________

Ескерту. Бұйрық 28-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
______________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ____________________________________________ Республикасы
________________________ облысы _____________________________________
қаласы (ауыл, кент) __________________________________________ ауданы
Қайтыс болған адамның жасы ______________________________________
Қайтыс болған күні: ___________ жылғы ____________ айының ______ күні
Қайтыс болған жері: __________________________________________________
Республикасы ______________________________________________ облысы
_______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
__________________________________________ ауданы бұл жөнінде қайтыс болу туралы актілерді тіркеу кітабында 20______ жылғы _____ айының _______ күні № _____________ жазу жазылды
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы:_________________________________________
Қайтыс болу туралы куәліктің берілген күні: 20 ___ жылы ____ күні ____ айы
Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі________________________
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы:__________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
29-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ____-В_
Тууды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы
Ескерту. Бұйрық 29-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жеке сәйкестендіру нөмірі________________________________________
2. Туу туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген күні_______
3. Тегі _________ Аты______ қалауы бойынша_____ Әкесінің аты ______ Жынысы____________ Туған күні "__"______________ 20 ___ жыл
Баланың туған жері: ________________ Республикасы______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) _____________________ қаласы (ауыл, кент)
____________________________________________________ ауданы.
4. Туылған бала саны (бір, егіз және одан да көп): _______________________

5. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка ________________
6. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка
________________________________________________________________________
7. Фамилии, имена, отчества (при их наличии), даты рождения, возраст, постоянное
место жительства, юридический адрес, гражданство, источник дохода или место
работы, образование родителей и их национальность, если указана в документах,
удостоверяющих личность;
8. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
1) запись акта о государственной регистрации заключения брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ________________;
2) совместное заявление родителей от "___" __________ 20 _________ года
___________________ ____________________ (подпись матери) (подпись отца);
3) заявление отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей;
признания матери безвестно отсутствующей, признания матери недееспособной,
лишения либо ограничения матери в родительских правах, невозможности
установления места жительства матери_____;
4) решение суда об установлении отцовства, а также установлении факта признания
отцовства и факта отцовства № ___ ___________ района (города) ___________области
(город республиканского значения) республики______ от "___" _______ 20 ____ года;
5) запись акта о государственной регистрации расторжении брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ________________;
6) решение суда о расторжении брака (супружества) № ____ ____ района (города)
_________________________ области (город республиканского значения) республики
_______________________________________от "___" ______ 20 ____ года;
7) запись акта о государственной регистрации смерти отца:
№ ___ "___" ___года;
8) заявление матери и ее подпись______________________________________
9. Сведения о заявителе: _____________________________________________
10. Серия и номер свидетельства о рождении: ________________ № ________
11. Для отметок ____________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа
Приложение 30 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации заключения брака (супружества)
№ ___- В_ "__" ______ года
Сведения о вступающих в брак
Сноска. Приказ дополнен приложением 15 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Он Она

5. Баланың тірі немесе өлі туғандағы туралы белгі _______________________
6. Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер ______________
7. Тегі, Аты, Әкесінің аты (егер бар болса), Туған күні "__" _________ жылы, жасы, тұрақты тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, азаматтығы, табыс көзі немесе жұмыс орны, білімі, ұлты, егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса;
8. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
1) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазба:
№ ___ _________ жыл "___" _______________________________________
2) ата-анасының 20___жыл "___" _________ бірлесіп берген өтініші
___________________ __________________________________
(анасының қолы) (әкесінің қолы)
3) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған, анасы хабар- ошарсыз кетті деп танылған, анасы әрекетке қабілетсіз деп танылған, анасы ата- ана құқықтарынан айырылған не оның ата-ана құқықтары шектелген, анасының тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда әкесінің өтініші ___________________________________;
4) әке болуды анықтау туралы, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін анықтау туралы _____ Республикасы _________ облысы (республикалық маңызы бар қала) (өлкесі) ____ ауданы (қаласы) ______ сотының 20__ жыл "__" № ____ шешімі;
д) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы акт жазба:
№ ___ _________ жыл "___" __________________________;
5) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы ______ Республикасы ________ облысы (республикалық маңызы бар қала) (өлкесі) ______ ауданы (қаласы) _________ сотының 20_____ жыл "___" __________ № ____________ шешімі;
6) әкесінің қайтыс болуы туралы акт жазбасы: № ___ ______ жыл "___" _______;
7) анасының өтініші және оның қолы ___________________________________;
9. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ____________________________________
10. Туу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі: __________ № _______________
11. Белгілер үшін ____________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
30-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ____-В__
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы
Ескерту. Бұйрық 30-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Некеге тұрушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы

1. Фамилия до заключения брака (супружества)
__________________________________ _____________________________
2. Фамилия после заключения брака (супружества)
__________________________________ _____________________________
3. Имя
__________________________________ _____________________________
4. Отчество (при его наличии)
__________________________________ _____________________________
5. Дата и место рождения
"__" ________ ___ года "__" __________ ___ года
Республика _______________________ Республика ____________________
область __________________________ область ________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) _____________
район ___________________________ район __________________________
6. Возраст _______________________ ________________________________
7. Гражданство ___________________ ________________________________
8. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
________________________________ ________________________________
9. Источник дохода или место работы
________________________________ ________________________________
10. Место жительства:
Республика _____________________ Республика ______________________
область ________________________ область __________________________
город (село, поселок) ____________ город (село, поселок)_______________
район _________________________ район ____________________________
улица _________________________ улица ____________________________
дом ___________________________ дом _____________________________
квартира _______________________ квартира ________________________
11. Юридический адрес:
Республика _____________________ Республика ______________________
область ________________________ область __________________________
город (село, поселок) ____________ город (село, поселок) ______________
район _________________________ район ____________________________
улица _________________________ улица ____________________________
дом ___________________________ дом _____________________________
квартира ______________________ квартира _________________________
12. Образование ________________ _________________________________
13. Семейное положение каждого вступающего в брак (супружество)
______________________________ _________________________________
14. Сведения об общих детях: _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
"____" ___________ ________ года.
15. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, вступающих
в брак (супружество):
№ ____________________________ № ______________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" _____ года
кем выдан __________________ ___________________________________

1. Неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі ______________
2. Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейінгі тегі ____________
3. Аты _____ _____________  _______________________ _____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _________________________
5. Туған күні және туған жері "__" _________ жыл "___" ___________ жыл.
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
6. Жасы _______________________ ______________________________
7. Азаматтығы _________________ _______________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ _____________________________
9. Табыс көзі немесе жұмыс орны _____________ ___________________
10. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
11. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
2. Білімі _______________________ ___________________________________
13. Некеге тұрушының (ерлі-зайыпты болушының) әрқайсысының отбасылық жағдайы __________________________________________________________
14. Ортақ балалары туралы мәліметтер: _______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), туған жылы) "_" _______ _____ жыл.
15. Некеге тұрушылардың (ерлі-зайыпты болушылардың) жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№_______________________________ № _____________________________
берілген күні ______ жыл "___" ______ жыл "___" берген мекеме
___________________ ______________________________________________

19. Сведения о заявителе: ________________________________________________
20. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества):
№ ________________________________ №__________________________________
21. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи
о расторжении брака (супружества) ________________________________________
22. Основание для восстановления актовой записи о расторжении брака:
_______________________________________________________________________
23. Для отметок _________________________________________________________
М.П. Начальник регистрирующего органа
Приложение 32 к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации смерти
№ ___- В_ "__" ____ года
Сноска. Приказ дополнен приложением 32 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Фамилия ______________________________________________________________
2. Имя __________________________________________________________________
3. Отчество (при его наличии) ______________________________________________
4. Дата рождения: "___" _________________________ года.
Место рождения:
Республика _______________________ область ________________________________
город (село, поселок) ________________________ район ________________________
5. Последнее место жительства:
Республика ______________________ область _________________________________
город (село, поселок) _________________ район _______________________________
6. Пол ____________________
7. Гражданство ________________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_________________________________________________________________________
9. Дата смерти умершего "___" ______________ 20 _____ года.
Место смерти умершего:
Республика ________________________ область (город республиканского значения)
______________ город (село, поселок) _______________________ район ___________
10. Причина смерти на основании документа, подтверждающего факт смерти:
_________________________________________________________________________
11. Документ, подтверждающий факт смерти: __________________________________
12. Фамилия _____________________ Имя_____________________________________
Отчество (при его наличии)
заявителя, сделавшего заявление о смерти:
__________________________________________________________________________

19. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ______________________________
20. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
№ __________________________ № ______________________________
21. Неке қию туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген нөмір және
күні________________________________________________________
22. Неке (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін
негіздеме________________________________________________________
23. Белгілер үшін _________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
32-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ _____-В_
Қайтыс болу туралы мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы
Ескерту. Бұйрық 32-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тегі _______________________________________________________________
2. Аты _______________________________________________________________
3. Әкесінің аты (егер бар болса) _________________________________________
4. Туған күні: "__" ____________ жылы Туған жері: ______________ Республикасы ___________ облысы ________________ қаласы (ауыл, кент) ________________ ауданы
5. Соңғы тұрғылықты жері:_________ Республикасы________ облысы ________ қаласы (ауыл, кент)_____________________________ ауданы
6. Жынысы ____________________
7. Азаматтығы _________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
___________________________________________________________________
9. Қайтыс болған күні "__" _____________ 20___жыл.
Қайтыс болған жері: ___________ Республикасы_________ облысы ________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
10. Қайтыс болу фактісін растайтын құжаттың негізінде қайтыс болу себебі
____________________________________________________________________
11. Қайтыс болу фактісін растайтын құжат: _______________________________
12. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының: _________________________
Тегі ________________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (егер бар болса) __________________________________________

13. Место жительство заявителя, сделавшего заявление о смерти:
Республика ________________________ область ________________________________
город (село, поселок) ___________________________ район ______________________
14. Наименование органа, организации, сделавших заявление о смерти:
__________________________________________________________________________
Юридический адрес органа, организации, сделавших заявление о смерти:
Республика _______________________________________________________________
область (город республиканского значения) ____________________________________
город (село, поселок) _____________________ район ____________________________
15. Серия и номер свидетельства о смерти: ________________ № __________________
16. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи о смерти:
__________________________________________________________________________
17. Основание для восстановления актовой записи о смерти:
__________________________________________________________________________
18. Для отметок ____________________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа
Приложение 33 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Справка о рождении ребенка, умершего на первой неделе жизни
№ ______________________
Сноска. Приказ дополнен приложением 33 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) __________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Родился "_________" _______________ _____________________________________
(числа) (месяца) (года)
о чем в книге регистрации актов о рождении _________________________________
"______" (года) (месяца) (числа) №
произведена запись ИИН
________________________________________________________________________
Свидетельство о рождении ребенка не выдано.
Родители:
Отец ____________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Мать ____________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Место рождения __________________________________________________________
(село, поселок, район, город, область)
Место регистрации ________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Место выдачи
_________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа загранучреждения Республики Казахстан)
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 34 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Справка о мертворождении ребенка № _____

13. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының тұрғылықты жері:
____________ Республикасы ___________________ облысы _________________
қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
14. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның атауы
___________________________________________________________________
айтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның заңды мекенжайы:
___________________ Республикасы ___________ облысы (республикалық маңызы бар қала) ___________________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
15. Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
__________________________________ № __________________________
16. Қайтыс болу туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген күні мен нөмірі ____________________________
17. Қайтыс болу туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін негіз____________
18. Белгілер үшін ____________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
33-қосымша
қағаз нысаны
Өмірінің алғашқы аптасында шетінеген баланың туу туралы анықтамасы № _____
Ескерту. Бұйрық 33-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) ________________________________________ (аты, әкесінің аты
(егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
"____"______________ ___________________ дүниеге келген (күні) (ай) жылы)
бұл туралы туу туралы актілерді
тіркеу кітабында ______________________ "___"
(жыл) (ай) (күні)
№ жазба жасалды_________ ЖСН_________________________________________
Баланың туу туралы куәлігі берілмеген. Ата-аналары:
Әкесі _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Анасы ____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Туған жері _________________________________________________________
(ауыл, аудан, қала, облыс)
Тіркеу орны ________________________________________________________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Берілген орны _________________________________________________ _____
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
М. О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
34-қосымша
қағаз нысаны
Баланың өлі туғаны туралы анықтама № _____

Сноска. Приказ дополнен приложением 34 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) _________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
родился мертвым "____"____________ ______________ (числа) (месяца) (года)
о чем в книге регистрации актов о рождении ___________ _____ "__" (года) (месяца)
(числа) № произведена запись
_________________________________________________________________________
Свидетельство о рождении ребенка не выдано.
Родители:
Отец ____________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Мать ____________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Место рождения __________________________________________________________
(село, поселок, район, город, область)
Место регистрации ________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Место выдачи ____________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 35 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Справка о рождении
Сноска. Приказ дополнен приложением 35 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
Родился (лась) ____________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика _______________________________________________________________
область __________________________________________________________________
город (село, поселок) _______________________________________________________
район ___________________________________________________________________
о чем в книге регистрации актов о рождении произведена запись
______ числа ________ месяца ___ года за № _________________________________
ИИН ______________________________ (при наличии)
Родители:
Отец: ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
Национальность ___________________________________________________________
Гражданство ______________________________________________________________
Мать: ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
Национальность____________________________________________________________
Гражданство ______________________________________________________________
Выдано свидетельство о рождении № ____ от "___" __________ ____ (число) (месяц)
(год) повторное свидетельство о рождении № ___ от "___" _______________ _______
(при выдаче) (число) (месяц) (год).
Примечание
Основание внесения изменения, дополнения, исправления в актовую запись, причина
выдачи повторного свидетельства о рождении (утери или непригодности),
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
(при их наличии, указать причину или основание) произвел (а) перемену имени,
отчества (при его наличии), фамилии на______.
Примечание заполняется в случаях, если сведения не относятся к личной и семейной
тайне, а также об этом указано в заявлении. Сведения, содержащие информацию
о том, что усыновители не являются родителями усыновленного ребенка указываются
только с согласия усыновителя (-лей).
Место государственной регистрации
________________________________________________ _______________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Место выдачи ___________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 36 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Справка о рождении № _____
Сноска. Приказ дополнен приложением 36 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) __________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Родился (лась) "____" ______ (числа) (месяца) (года) о чем в книге регистрации актов
о рождении ______________ __________ "______" (года) (месяца) (числа) №
произведена запись
ИИН ____________________________________________________________________
Родители:
Отец_____________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Мать
__________________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
Место рождения ___________________________________________________________
(село, район, город, область)
Место регистрации
__________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
Сведения об отце записаны по заявлению матери согласно подпункту 2) пункта
4 статьи 192 Кодекса "О браке (супружестве) и семье Республики Казахстан".
Место выдачи
__________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан)
М.П. Начальник регистрирующего органа, должностное лицо загранучреждения
Республики Казахстан.
Приложение 37 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Справка о заключении брака (супружества)

Ескерту. Бұйрық 34-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) ________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі) "_____" _____________ __________________________ өлі туылды
(күні) (айы) (жылы)
бұл туралы туу туралы актілерді тіркеу кітабында _________________________
__________________ "______" (жыл) (ай) (күні)
№ жазба жасалды____________ ЖСН______________________________
Баланың туу туралы куәлігі берілмеген. Ата-аналары:
Әкесі _______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Анасы ______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Туған жері ___________________________________________________________
(ауыл, аудан, қала, облыс)
Тіркеу орны __________________________________________________________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Берілген орны ________________________________________________________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
М. О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
35-қосымша
қағаз нысаны
№_______туу туралы анықтама
Ескерту. Бұйрық 35-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) ___________________________________________________
(аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
"_____" _____________ ____________________________________ туған (күні) (айы)
(жылы) бұл жөнінде туу туралы актілерді тіркеу кітабында ______________ "____"
(жылы) (айы) (күні) № жазу жазылды.
__________________________________________________
Ата-анасы:
Әкесі _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Анасы ____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі)
Туған жері _________________________________________________________
(ауыл, аудан, қала, облыс)
Тіркелген жері ______________________________________________________
(тіркеуші органы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
"Қазақстан Республикасы Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 192 бабының 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әкесі туралы мәліметтер анасының өтініші бойынша жазылған.
Берілген орны ______________________________________________________
(тіркеуші органы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
36-қосымша
қағаз нысаны
Туу туралы анықтама
Ескерту. Бұйрық 36-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат(ша) __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________ Республикасы
________________________________________________________ облысы
______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
__________________________________________ ауданы бұл жөнінде туу
туралы актілерді тіркеу кітабында 20 ___ жылғы ____ күні ____ айы № _________
жазу жазылды ЖСН ___________________________________________________
(бар болса)
Ата-анасы:
Әкесі: ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
Ұлты ____________________________________________________________
Азаматтығы ______________________________________________________
Анасы: __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
Ұлты ____________________________________________________________
Азаматтығы _____________________________________________________
Туу туралы куәлік № ______ берілді "_____" __________ _______________
(күні) (айы) (жылы) туу туралы қайталама куәлік № ___ "_____" ______________
(берілсе) (күні) (айы) (жылы)
Ескерту акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар, түзетулер енгізу, туу туралы куәлікті қайта беру негізі (жоғалту немесе жарамсыздығы)
________________________________________________________________;
(олар болған жағдайда себебін немесе негіздемесін көрсету) Атын, әкесінің атын (егер бар болса), тегін былай өзгертті: ______________.
Ескерту: егер мәліметтер жеке және отбасылық құпияға жатпайтын, сондай- ақ бұл туралы өтініште көрсетілген жағдайларда толтырылады. Бала асырап алушылар асырап алынған баланың ата-анасы болып табылмайтындығы туралы, ақпаратты қамтитын мәліметтер тек бала асырап алушының (балалардың) келісімімен ғана көрсетіледі.
Мемлекеттік тіркеу орны ________________________________ (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
Берілген орны ________________________________________________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
37-қосымша
қағаз нысаны
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама

Сноска. Приказ дополнен приложением 37 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
до заключения брака (супружества)
Родившийся ____________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика _____________________________________________________________
область _______________________ город (село, поселок) ______________________
район ___________________________
Гражданство ____________________________________________________________
Национальность _________________________________________________________
и гражданка
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
до заключения брака (супружества)
Родившаяся _____________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения: область _________________________________________________
город (село, поселок)_____________________________________________________
район __________________________________________________________________
Гражданство ____________________________________________________________
Национальность _________________________________________________________
заключили брак (супружество), о чем в книге регистрации актов о заключении брака
(супружества)________ числа _______________ месяца ___________ года произведена
запись за №____________________________________________________
После заключения брака (супружества) присвоены фамилии: супругу супруге
____________________________________________ ___________________________
Дата выдачи свидетельства о заключении брака (супружества):
_________ числа ______________месяца ___________________________ года
Номер выданного свидетельства о заключении брак (супружества)
_________________________________________________________________________
Примечание:
Основание внесения изменения, дополнения, исправления в актовую запись, выдачи
повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
_________________________________________________________________________
(при их наличии, указать причину или основание)
Место государственной регистрации заключения брака (супружества)
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан):
_________________________________________________________________________
Примечание: заполняется при наличии отметки о расторжении брака (супружества):
Вышеуказанный брак (супружество) расторгнут согласно актовой записи или решения
суда № ________от _______числа _____месяца ____ года
_________________________________________________________________________
(суд вынесший решение суда о расторжении брака (супружества) или наименование
регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан).
Примечание:
При перемене фамилии на добрачную после расторжения брака (супружество)
по решению суда, выдается справка о заключении брака с отметкой о перемене
фамилии.
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 38 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Справка о расторжении брака (супружества)

Ескерту. Бұйрық 37-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат ________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
___________ ________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ________________________________________________ Республикасы
_____________________________________________ облысы
________________________________________________ қаласы (ауы, кент)
_________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы ________________________________________________________
Ұлты ____________________________________________________ және азаматша
___________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі,аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_______________________________________ туған (туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _______________________________________________ Республикасы
_____________________________________________________ облысы
_______________________________________ қаласы (ауыл, кент)
________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы ______________________________________________________
Ұлты _____________________ ______ жылғы ____ айының ______________ күні некесін қидырды
(ерлі-зайыпты болды), бұл жөнінде неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы актілерді тіркеу кітабында _____ жылғы ______________ айының _____________ күні №___________ жазу жазылды.
Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейін мына тектер берілді:
еріне _________________________________________________________ зайыбына
____________________________________________ Неке қию (ерлі-зайыпты болу)
туралы куәліктің берілген күні:
20 ___ жылғы ____________ айының ____________ күні
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы берілген куәліктің нөмірі Ескерту: акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар, түзетулер енгізу, неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру негіздемесі) ____________________________________________
(олар болған жағдайда себебін немесе негіздемесін көрсету)
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болу) мемлекеттік тіркеу орны __________________
(тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы):
Ескерту: некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы белгі болған жағдайда толтырылады:
Жоғарыда көрсетілген неке № _______ ______ жылғы _______ айының ___________ күнгі акт жазбасына немесе соттың шешіміне ________________________________ (некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы сот шешімін шығарған сот немесе тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы) сәйкес бұзылған.
Ескерту: Сот шешімі бойынша некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу некеге дейінгі аралыққа тегін ауыстырған кезде тегін ауыстырғаны туралы белгісі бар неке неке қию туралы анықтама беріледі. М. О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
38-қосымша
қағаз нысаны
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы анықтама

Сноска. Приказ дополнен приложением 38 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Брак (супружество) между гражданином
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
______________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________ область __________________________
город (село, поселок) __________________ район ___________________________
Гражданство __________________________________________________________
Национальность _______________________________________________________
и гражданкой __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
______________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика _______________________________________
область __________________________________________
город (село, поселок) _______________________________
район ____________________________________________
Гражданство ______________________________________
Национальность ___________________________________
расторгнут, о чем в книге регистрации актов о расторжении брака
(супружества): ________ числа ___________ месяца _____________ года
произведена запись №
_________________________________________________________
Основанием государственной регистрации расторжения брака (супружества) является:
_____________________________________________________________________
Дата прекращения брака (супружества):
"_____" ________ _______ года
Дата вступления в законную силу решения суда о расторжении брака (супружества):
"_____" ________ _________ года.
Заполняется при государственной регистрации расторжении брака (супружества)
на основании решения суда о расторжении брака вынесенные до 10 декабря 2019 года.
После расторжения брака (супружества) присвоены фамилии:
Ему _____________________________________________________________________
Ей ______________________________________________________________________
Свидетельство выдано гражданину (ке)
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность).
Примечание:
Основание внесения изменения, дополнения, исправления в актовую запись, выдачи
повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
_________________________________________________________________________
(при их наличии, указать причину или основание)
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан
выдавшего документ: ______________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о расторжении брака (супружества):
________ числа ______________месяца __________________________________ года
Номер свидетельства о расторжении брака (супружества)
_________________________________________________________________________
Примечание:
Справка выдана в связи с переменой ФИО:
с ____________ на __________________ номер и дата выдачи _______________________ года.
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 39 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Справка о смерти

Ескерту. Бұйрық 38-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат __________________________________________________
туған (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _____________________________________________ Республикасы
_________________________________________________________ облысы
______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы ________________________________________________________
Ұлты ______________________________________________________________
және азаматша _______________________________________________ туған
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе) (туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ____________________________________________ Республикасы
___________________________________________________________ облысы
_______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы ______________________________________________________
Ұлты ____________________________________________________________
арасындағы неке бұзылды, бұл жөнінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы актілерді тіркеу кітабында___ жылғы _______айының _____күні № _________________________ жазу жазылды.
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылады:
___________________________________________ Некенің (ерлі-зайыптылықтың)
тоқтатылған күні: _____ жыл "___" _________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні:
___ жыл "___" _________ Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу 2019 жылға 10 желтоқсанға дейін шығарылған некені бұзу туралы сот шешімінің негізінде мемлекеттік тіркеу жүргізілген кезде толтырылады. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаннан кейін мына тектер берілді:
еріне ________________ зайыбына _______________________________
Куәлік азамат (азаматша) ____________________________________ берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
Ескерту: акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар, түзетулер енгізу, некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы қайталама куәлік беру негіздемесі)
_______ ____________________________________________
(олар болған жағдайда себебін немесе негіздемесін көрсету)
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы: __________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы куәліктің берілген күні: _______ жылғы _______ айының _______ күні
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы куәліктің нөмірі ___________ М.О.
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
39-қосымша
қағаз нысаны
Қайтыс болу туралы анықтама

Сноска. Приказ дополнен приложением 39 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Гражданин (ка) ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
Родившийся (аяся) _____________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика _____________________ область _______________________________
город (село, поселок) ____________________ район _________________________
Возраст умершего __________________ Дата смерти: ________________________
числа _____________месяца _______________ года
Место смерти:
Республика ___________________________ область _________________________
город (село, поселок) ____________________ район _________________________
о чем в книге регистрации актов о смерти __________________________________
числа ___________месяца _________ года произведена запись за № ____________
Примечание:
Основание внесения изменения, дополнения, исправления в актовую запись, выдачи
повторного свидетельства о смерти
______________________________________________________________________
(при их наличии, указать причину или основание)
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан
выдавшего документ: ___________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о смерти:
_____________ _________числа ______________месяца ________ года
Номер свидетельства о смерти ___________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа, должностное лицо загранучреждения
Республики Казахстан.
Приложение 40 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 20
бумажная форма
Справка о брачной правоспособности
Сноска. Приказ дополнен приложением 40 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 21.09.2022 № 794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.03.2026 № 285 (вводится в действие с 12.07.2026).
"____" _____________ 20 ___ год
№ ________
Дана _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность)
__________________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения)
В том, что, в отношении его (ее) регистрация записи акта о заключении брака
(супружества) не производилась.
Проверка произведена по Республике Казахстан в цифровой системе
"Регистрационный пункт ЗАГС" с шестнадцатилетнего возраста
с __________________________________________ года (указать период)
по ________________________________________________ год. (указать период).
Если запись акта о заключении брака (супружества) ранее была зарегистрирована,
указать дату проверки с момента прекращения брака (супружества).
Справка действительна в течение шести месяцев со дня ее выдачи.
Начальник регистрирующего органа _________________________________________
(Ф.И.О. (если указано в документах, удостоверяющих личность).

Ескерту. Бұйрық 39-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азамат (ша) __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
__________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: __________________________________________ Республикасы
_________________________________________________________ облысы
_______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
_________________________________________________________ ауданы
Қайтыс болған адамның жасы _______________________________________
Қайтыс болған күні: _________ жылғы __________ айының ________ күні
Қайтыс болған жері:
Республикасы ___________________________________ облысы
________________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
_______________________________________________ ауданы
_____________________________________________ бұл жөнінде
қайтыс болу туралы актілерді тіркеу кітабында ____ жылғы _______ айының ____ күні № ____ жазу жазылды
Ескерту: акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар, түзетулер енгізу, қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру негізі _____________________________________
(олар болған жағдайда себебін немесе негіздемесін көрсету)
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы: _________________________________________
Қайтыс болу туралы куәліктің берілген күні:______ жылы ____ күні ______ айы
Қайтыс болу туралы куәліктің нөмірі ____________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
40-қосымша
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтама
Ескерту. Бұйрық 40-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 21.09.2022 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 26.03.2026 № 285 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"_____" _____________ 20___жыл.
№_________________________________________________
__________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)
__________________________________________________________________________
(күні, айы, туған жылы) берілген
Оған қатысты неке қию (ерлі-зайыптылық) туралы акт жазбасын тіркеу
жүргізілмеген______________________________________________________________
Тексеру Қазақстан Республикасы бойынша "АХАЖ тіркеу пункті" цифрлық жүйесінде он алты жастан бастап
___________ жылдан (кезеңді көрсету) _______________________ жылға (кезеңді көрсету) дейін жүргізілді.
Егер неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазбасы бұрын тіркелген болса, неке (ерлі-зайыптылық) тоқтатылған сәттен бастап тексеру күнін көрсету қажет.
Анықтама берілген күнінен бастап алты ай бойы жарамды. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
__________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе)