Кемелердің командалық құрамының адамдарына арналған диплом нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 22 қазандағы № 1000 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 желтоқсанда № 12551 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Көлік министрінің м.а. 05.08.2025 № 256 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Көлік министрінің м.а. 05.08.2025 № 256 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Кәсіби диплом нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация Министрінің 2013 жылғы 26 шілдедегі № 573 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8646 болып тіркелген, 2013 жылғы 31 қазандағы № 243 (28182) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Е. Досаев

Об утверждении формы диплома для лиц командного состава судов
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 октября 2015 года № 1000. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2015 года № 12551.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа и.о. Министра транспорта РК от 05.08.2025 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 26-1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа и.о. Министра транспорта РК от 05.08.2025 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить форму профессионального диплома согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 573 "Об утверждении формы диплома для лиц командного состава судов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8646, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 31 октября 2013 года № 305 (27579).
3. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев

2015 жылғы 30 қараша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2015 жылғы 22 қазандағы
№ 1000 бұйрығына
қосымша
Нысан
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Көлік министрінің м.а. 05.08.2025 № 256 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ КӨЛІК МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВОТРАНСПОРТАРЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Кемелердің командалық құрамының адамдарына арналған ДИПЛОМ для лиц командного состава судов
№ _____(НИКАД) (номер и код административного документа)
ФОТО
ТЕГІ / ФАМИЛИЯ
[ ]
АТЫ / ИМЯ
[ ]
ӘКЕСІНІҢ АТЫ (БАР БОЛҒАН ЖАҒДАЙДА) / ОТЧЕСТВО (ПРИ ЕГО НАЛИЧИИ)
[ ]
ЛАУАЗЫМ АЛУҒА ҚҰҚЫҒЫ БАР /
ИМЕЕТ ПРАВО ЗАНИМАТЬ ДОЛЖНОСТЬ
[ ]
КЕМЕЛЕР ТОБЫ / ГРУППЫ СУДОВ
[ ]
БЕРГЕН ОРГАН / ОРГАН ВЫДАЧИ
[ ]
БЕРІЛГЕН КҮНІ / ДАТА ВЫДАЧИ
[ ]
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11234 болып тіркелген) негізінде.
На основании приказа исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355 "Об утверждении Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11234).
ЭЦП подпись

30 ноября 2015 года
Приложение к приказу
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 22 октября 2015 года № 1000
Форма
Сноска. Приложение – в редакции приказа и.о. Министра транспорта РК от 05.08.2025 № 256 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
КӨЛІК МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО ТРАНСПОРТА
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Кемелердің командалық құрамының адамдарына арналған
ДИПЛОМ для лиц командного состава судов № _____(НИКАД)
(номер и код административного документа)
ФОТО
ТЕГІ / ФАМИЛИЯ
[ ]
АТЫ / ИМЯ
[ ]
ӘКЕСІНІҢ АТЫ (БАР БОЛҒАН ЖАҒДАЙДА)/
ОТЧЕСТВО (ПРИ ЕГО НАЛИЧИИ)
[ ]
ЛАУАЗЫМ АЛУҒА ҚҰҚЫҒЫ БАР/
ИМЕЕТ ПРАВО ЗАНИМАТЬ
ДОЛЖНОСТЬ
[ ]
КЕМЕЛЕР ТОБЫ / ГРУППЫ СУДОВ
[ ]
БЕРГЕН ОРГАН / ОРГАН ВЫДАЧИ
[ ]
БЕРІЛГЕН КҮНІ / ДАТА ВЫДАЧИ
[ ]
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11234 болып тіркелген) негізінде.
На основании приказа исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355 "Об утверждении Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11234).
ЭЦП подпись