Об утверждении Правил предоставления в аренду и доверительное управление водохозяйственных сооружений
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 19-5/293. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 ноября 2015 года № 12235. Утратил силу приказом Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 13 августа 2025 года № 197-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра водных ресурсов и ирригации РК от 13.08.2025 № 197-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7-2) пункта 1 статьи 37 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления в аренду и доверительное управление водохозяйственных сооружений.
2. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________Б. Султанов
11 сентября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________Е. Досаев
5 октября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
_______________В. Школьник
4 августа 2015 года
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 19-5/293
Правила
предоставления в аренду и доверительное управление
водохозяйственных сооружений
1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления в аренду и доверительное управление водохозяйственных сооружений (далее - Правила) определяют порядок предоставления в аренду и доверительное управление водохозяйственных сооружений, находящихся в государственной собственности (далее - водохозяйственные сооружения) без права последующего выкупа.

Су шаруашылығы құрылыстарын жалға және сенiмгерлiк басқаруға беру қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 19-5/293 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 қарашада № 12235 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 13 тамыздағы № 197-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Су ресурстары және ирригация министрінің 13.08.2025 № 197-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 37-бабы 1-тармағының 7-2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Су шаруашылығы құрылыстарын жалға және сенiмгерлiк басқаруға беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 11 қыркүйектегі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы 5 қазандағы
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
______________ В. Школьник
2015 жылғы 4 тамыздағы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 19-5/293 бұйрығымен
бекітілген
Су шаруашылығы құрылыстарын жалға және сенiмгерлiк басқаруға
беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Су шаруашылығы құрылыстарын жалға және сенiмгерлiк басқаруға беру қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) мемлекеттiк меншiктегi су шаруашылығы құрылыстарын (бұдан әрi - су шаруашылығы құрылыстары) кейiннен сатып алу құқығынсыз жалға және сенiмгерлiк басқаруға беру тәртiбiн айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) арендатор - физические и негосударственные юридические лица, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
2) арендодатель - уполномоченный орган по государственному имуществу или местные исполнительные органы;
3) гарантийный взнос - денежная сумма, вносимая физическим или негосударственным юридическим лицом для участия в тендере;
4) уполномоченный орган по государственному имуществу - центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции руководство в сфере управления республиканским имуществом, реализации прав государства на республиканское имущество, приватизации и государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, и стратегических объектов, за исключением имущества, закрепленного за Национальным Банком Республики Казахстан;
5) учредитель доверительного управления - государственный орган, уполномоченный на распоряжение республиканской собственностью или местный исполнительный орган;
6) доверительный управляющий - физические лица и негосударственные юридические лица, заключившие договор доверительного управления с учредителем доверительного управления государственного имущества;
7) водохозяйственные сооружения - искусственно созданные гидротехнические сооружения и устройства с целью регулирования использования и охраны водных ресурсов, водоснабжения, водоотведения и устранения вредного воздействия вод;
8) тендер - это форма торгов по предоставлению в аренду или в доверительное управление водохозяйственного сооружения, при которых арендодатель или доверительный управляющий обязуется на основе принятых им исходных условий заключить договор с тем из участников тендера, который предложит лучшие для арендодателя или учредителя доверительного управления условия договора;
9) тендерная комиссия - комиссия, созданная арендодателем или учредителем доверительного управления для организации и проведения тендера по передаче водохозяйственного сооружения в аренду или доверительное управление;
10) участник тендера - физическое или негосударственное юридическое лицо, допущенное к участию в тендере;
11) победитель тендера - участник тендера, который по заключению тендерной комиссии предложил наилучшие условия;
12) балансодержатель - государственное юридическое лицо, за которым водохозяйственное сооружение закреплено на праве оперативного управления или хозяйственного ведения;
13) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий функции управления и контроля в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения за пределами населенных пунктов;

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жалға алушы - Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
2) жалға беруші - мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар;
3) кепілдік жарнасы - тендерге қатысу үшін жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға енгізетін ақшалай сома;
4) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне бекітіліп берілген мүлікті қоспағанда, республикалық мүлікті басқару, мемлекеттің республикалық мүлікке құқығын іске асыру, экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында меншікті және стратегиялық объектілерді жекешелендіру мен мемлекеттік мониторинг жүргізу саласындағы басшылықты өз құзыреті шегінде жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) сенімгерлік басқару құрылтайшысы - республикалық меншікке өкілдік ететін уәкілетті мемлекеттік орган немесе жергілікті атқарушы орган;
6) сенімгерлік басқарушы - мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысымен сенімгерлік басқару шартын жасасқан жеке тұлғалар және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
7) су шаруашылығы құрылыстары - су ресурстарының пайдаланылуы мен қорғалуын реттеу, сумен жабдықтау, су бұру және судың зиянды әсерін жою мақсатында жасанды түрде құрылған гидротехникалық құрылыстар мен қондырғылар;
8) тендер - жалға беруші немесе сенімгерлік басқару құрылтайшысы үшін ең үздік шарт талаптарын ұсынған тендерге қатысушылардың бірімен олар қабылдаған бастапқы шарттарының негізінде жалға беруші немесе сенімгерлік басқарушы шарт жасасуға міндеттенетін су шаруашылығы құрылыстарын жалға немесе сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі сауда-саттық нысаны;
9) тендерлік комиссия - жалға беруші немесе сенімгерлік басқару құрылтайшысы су шаруашылығы құрылыстарын жалға немесе сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін құрған комиссия;
10) тендерге қатысушы - тендерге қатысуға жіберілген жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға;
11) тендер жеңімпазы - тендерлік комиссияның қорытындысы бойынша ең жақсы шарттарды ұсынған тендерге қатысушы;
12) теңгерімде ұстаушы - су шаруашылығы құрылысы жедел басқару немесе шаруашылық жүргізу құқығында бекітіліп берілген мемлекеттік заңды тұлға;
13) уәкілетті орган - елді мекендер шегінен тыс жерлерде су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы басқару мен бақылау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік орган;

14) договор - договор аренды или доверительного управления водохозяйственным сооружением, заключенный между арендодателем и арендатором или учредителем доверительного управления и доверительным управляющим.
3. Водохозяйственные сооружения могут передаваться в аренду или доверительное управление на срок от пяти до сорока девяти лет, в зависимости от сроков эксплуатации водохозяйственных сооружений, с учетом норм их амортизации по согласованию с уполномоченным органом.
4. Предоставление водохозяйственных сооружений в аренду и доверительное управление осуществляется путем проведения тендеров.
5. Обязательным условием предоставления водохозяйственных сооружений в аренду и доверительное управление является их дальнейшее использование по целевому назначению.
Использование водохозяйственных сооружений не по целевому назначению является основанием для расторжения договора аренды или доверительного управления по решению арендодателя или учредителя доверительного управления.
При передаче в аренду и доверительное управление водохозяйственных сооружений устанавливается требование по обеспечению сохранения технологического цикла.
2. Порядок предоставления водохозяйственных сооружений в аренду
6. Предоставление водохозяйственных сооружений в аренду осуществляется на возмездной основе.
Расчетные ставки арендной платы по водохозяйственным сооружениям определяются и утверждаются балансодержателем с учетом балансовой стоимости, установленного режима работы, правил и требований безопасного содержания и эксплуатации водохозяйственного сооружения, ставок платы за пользование водными ресурсами:
по водохозяйственным сооружениям республиканской собственности по согласованию с ведомствами уполномоченного органа, уполномоченного органа по государственному имуществу, уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
по водохозяйственным сооружениям районной и областной коммунальной собственности - с местными исполнительными органами, территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, региональным подразделением ведомства уполномоченного органа.
7. В качестве арендодателя водохозяйственных сооружений, находящихся в республиканской собственности, выступает уполномоченный орган по государственному имуществу, находящихся в областной и районной коммунальной собственности, выступают местные исполнительные органы.
8. Решение о проведении тендера по передаче в аренду водохозяйственных сооружений, находящихся в республиканской собственности, принимается уполномоченным органом по государственному имуществу по согласованию с ведомствами уполномоченного органа и уполномоченного органа осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках.

14) шарт - жалға беруші мен жалға алушы немесе сенімгерлік басқару құрылтайшысы мен сенімгерлік басқарушы арасында жасалған су шаруашылығы құрылысын жалға алу немесе сенімгерлік басқару шарты.
3. Су шаруашылығы құрылыстары су шаруашылығы құрылыстарын пайдалану мерзiмдерiне қарай оларды амортизациялау нормаларын ескере отырып, уәкiлеттi органмен келiсiм бойынша бес жылдан қырық тоғыз жылға дейiнгi мерзiмге жалға немесе сенiмгерлiк басқаруға берiлуi мүмкiн.
4. Су шаруашылығы құрылыстарын жалға және сенiмгерлiк басқаруға беру тендерлер өткiзу жолымен жүзеге асырылады.
5. Оларды әрі қарай нысаналы мақсаты бойынша пайдалану су шаруашылығы құрылыстарын жалға және сенiмгерлiк басқаруға берудiң мiндеттi шарты болып табылады.
Су шаруашылығы құрылыстарын нысаналы мақсаты бойынша пайдаланбау жалға берушiнiң немесе сенiмгерлiк басқару құрылтайшысының шешiмi бойынша жалға немесе сенiмгерлiк басқаруға беру шартын бұзу үшiн негiз болып табылады.
Су шаруашылығы құрылыстарын жалға және сенiмгерлiк басқаруға беру кезiнде, технологиялық циклдың сақталуын қамтамасыз ету жөнiндегі талап белгiленедi.
2. Су шаруашылығы құрылыстарын жалға беру тәртiбi
6. Су шаруашылығы құрылыстарын жалға беру өтеулi негiзде жүзеге асырылады.
Су шаруашылығы құрылыстары бойынша жалға алу төлемінің есептік мөлшерлемелерін теңгерімде ұстаушы баланстық құнды, белгіленген жұмыс режимін, су шаруашылығы құрылыстарын қауіпсіз ұстау және пайдалану қағидалары мен талаптарын, су ресурстарын пайдалануға төлем мөлшерін есепке ала отырып айқындайды және бекітеді:
республикалық меншiктегі су шаруашылығы құрылыстары бойынша уәкiлеттi органмен, мемлекттік мүлік жөніндегі уәкілеттi органмен, табиғи монополиялар салаларында және реттелетін нарықтарда басшылықты жүзеге асыратын уәкiлетті органның ведомстволарымен келiсiм бойынша;
аудандық және облыстық коммуналдық меншiктегі су шаруашылығы құрылыстары бойынша - жергілікті атқарушы органдармен, табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлiмшелерiмен және уәкілетті орган ведомствосының өңірлік бөлiмшелерiмен келiсiм бойынша айқындайды және бекiтедi.
7. Республикалық меншiктегі су шаруашылығы құрылыстарын жалға беруші болып мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган әрекет етеді, облыстық және аудандық коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарын жалға беруші болып жергілікті атқарушы органдар әрекет етеді.
8. Республикалық меншiктегі су шаруашылығы құрылыстарын жалға беру бойынша тендер өткізу туралы шешiмді уәкiлеттi органның және табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның ведомстволарымен келiсiм бойынша мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган қабылдайды.

9. Решение о проведении тендера по передаче в аренду водохозяйственных сооружений, находящихся в областной и районной коммунальной собственности, принимается местными исполнительными органами по согласованию с территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, региональным подразделением ведомства уполномоченного органа.
10. В качестве организатора тендера выступает арендодатель.
Параграф 1. Подготовка к проведению тендера
11. При подготовке и проведении тендера арендодатель:
1) формирует тендерную комиссию;
2) определяет сроки проведения тендера;
3) готовит тендерную документацию;
4) публикует извещение о проведении тендера;
5) осуществляет подготовку проекта договора;
6) принимает гарантийные взносы;
7) заключает договор с победителями тендера и осуществляет контроль за исполнением его условий;
8) подписывает протоколы заседания тендерной комиссии;
9) обеспечивает заключение договора с победителем тендера;
10) по окончании тендера возвращает участникам тендера гарантийные взносы, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 22 настоящих Правил;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящими Правилами.
12. Тендерная документация содержит:
1) сведения об объекте тендера с указанием его целевого назначения;
2) требования по содержанию заявки и представляемых вместе с ней документов;
3) условия тендера;
4) порядок проведения тендера;
5) проект договора.
13. В состав тендерной комиссии включаются:
по объектам республиканской собственности представители арендодателя, ведомств уполномоченного органа и уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, балансодержателя и иных заинтересованных организаций;
по объектам районной и областной коммунальной собственности представители арендодателя, территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, балансодержателя, регионального подразделения ведомства уполномоченного органа и иных заинтересованных организаций.
Число членов тендерной комиссии составляет не менее пяти человек. Председателем комиссии является представитель арендодателя.
Состав комиссии утверждается арендодателем.
Секретарь тендерной комиссии является представителем арендодателя и не является членом комиссии. Секретарь тендерной комиссии подготавливает необходимые документы, для организации и проведения тендера и оформляет протокол тендерной комиссии.

9. Облыстық және аудандық коммуналдық меншiктегі су шаруашылығы құрылыстарын жалға беру бойынша тендер өткізу туралы шешiмді табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын, уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлiмшелерiмен және уәкiлеттi органның өңірлік бөлімшелерімен келісiм бойынша жергілікті атқарушы органдар қабылдайды.
10. Жалға беруші тендерді ұйымдастырушы болып табылады.
1-параграф. Тендер өткізуге дайындық
11. Жалға берушi тендерге дайындалу және оны өткiзу кезiнде:
1) тендер комиссиясын қалыптастырады;
2) тендер өткiзу мерзімдерін айқындайды;
3) тендер құжаттамасын дайындайды;
4) тендер өткізу туралы хабарламаны жариялайды;
5) шарт жобасын дайындауды жүзеге асырады;
6) кепiлдiк жарналарын қабылдайды;
7) тендер жеңімпаздарымен шарт жасасады және оның талаптарының орындалуына бақылауды жүзеге асырады;
8) тендерлік комиссия отырысының хаттамаларына қол қояды;
9) тендер жеңімпазымен жарт жасасуды қамтамасыз етеді;
10) осы Қағидалардың 22-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, тендер аяқталғаннан кейін тендерге қатысушыларға кепілдік жарналарын қайтарады;
11) осы Қағидаларда көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
12. Тендерлік құжаттама мыналарды:
1) нысаналы мақсаты көрсетілген тендер объектiсi туралы мәлiметтерді;
2) өтiнiмнің және онымен бiрге ұсынылатын құжаттардың мазмұны бойынша талаптарды;
3) тендер талаптарын;
4) тендер өткiзу тәртiбiн;
5) шарт жобасын қамтуы тиіс.
13. Тендерлік комиссия құрамына:
республикалық меншiк объектiлерi бойынша жалға берушiнiң, уәкілетті органның және табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның ведомстволарының, теңгерімде ұстаушының және өзге мүдделі ұйымдардың өкілдері;
аудандық және облыстық коммуналдық меншiк объектілерi бойынша жалға берушiнiң, табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлiмшелерiмен, уәкілетті орган ведомствосының өңірлік бөлiмшелерiнің, теңгерімде ұстаушының және өзге мүдделі ұйымдардың өкілдері енеді.
Тендерлік комиссия мүшелерінің саны кемінде бес адамды құрайды. Жалға берушiнiң өкiлi комиссия төрағасы болып табылады.
Комиссияның құрамын жалға берушi бекiтедi.
Тендерлік комиссия хатшысы жалға берушiнiң өкiлi болып табылады және комиссия мүшесі болып табылмайды. Тендерлік комиссияның хатшысы тендерді ұйымдастыру және оны өткізу үшін қажетті құжаттарды дайындайды және тендерлік комиссия хаттамасын ресімдейді.

14. Тендерная комиссия осуществляет следующие функции:
1) в установленный арендодателем срок и на основе представленных им данных об объекте разрабатывает условия тендера, основными из которых являются расчетная стартовая ставка арендной платы и бизнес-план по организации эксплуатации объекта и оказанию услуг по подаче воды;
2) проводит тендер;
3) объявляет победителя тендера.
15. Арендодатель обеспечивает публикацию извещения о проведении тендера в периодическом печатном издании, интернет-ресурсе за пятнадцать календарных дней до его проведения на государственном и русском языках.
16. Извещение о проведении тендера включает следующие сведения:
1) наименование арендодателя;
2) условия проведения тендера;
3) краткую характеристику объекта тендера;
4) дату, время проведения тендера;
5) сроки принятия заявки на участие в тендере;
6) срок аренды и размер стартовой ставки арендной платы;
7) размер гарантийного взноса, сроки и банковские реквизиты для его внесения;
8) перечень документов, необходимых для участия в тендере;
9) срок заключения договора;
10) адрес, сроки и условия ознакомления с объектом тендера.
Параграф 2. Проведение тендера
17. Регистрация участников тендера производится со дня публикации извещения о проведении тендера и заканчивается за двадцать четыре часа до проведения тендера.
18. После публикации извещения о проведении тендера арендодатель обеспечивает свободный доступ всем желающим к информации об объектах и условиях проведения тендера.
19. Для участия в тендере, участник тендера представляет заявку на участие в тендере по предоставлению в аренду водохозяйственного сооружения по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением следующих документов:
1) для физических лиц: копия документа, удостоверяющего личность, копия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя), адресная справка с места жительства;
2) для юридических лиц: копия устава (при его наличии), копия справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
3) копия платежного документа, подтверждающего перечисление гарантийного взноса на депозитный счет арендодателя;
4) справка об отсутствии налоговой задолженности;
5) тендерное и ценовое предложение, бизнес-план, которые подаются в отдельном запечатанном конверте.
20. Участники тендера вносят гарантийный взнос в размере, сроки и порядке, указанные в извещении о проведении тендера на депозитный счет арендодателя.
Размер гарантийного взноса после опубликования извещения не меняется.

14. Тендерлік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) жалға беруші белгілеген мерзімде және ол ұсынған объекті туралы деректердің негізінде негізгілері жалға беру төлемінің есептелген бастапқы мөлшерлемесі және объектіні пайдалануды ұйымдастыру және су беру жөніндегі қызметтер көрсету бойынша бизнес-жоспар болып табылатын тендердің шарттарын әзірлейді;
2) тендер өткiзедi;
3) тендер жеңiмпазын хабарлайды.
15. Жалға беруші тендер өткізу туралы хабарламаның мерзімді баспа басылымында, интернет-ресурста тендер өткізілгенге дейін күнтізбелік он бес күн бұрын мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялануын қамтамасыз етеді.
16. Тендер өткiзу туралы хабарлама мынадай мәліметтерді:
1) жалға берушінің атауын;
2) тендер өткізу шарттарын;
3) тендер объектiсiнiң қысқаша сипаттамасын;
4) тендер өткiзу күнін, уақытын;
5) тендерге қатысуға өтінімдi қабылдау мерзiмдерiн;
6) жалға алу мерзiмiн және жалдау төлемінің бастапқы мөлшерлемесінің мөлшерін;
7) кепiлдiк жарнасының мөлшерiн, мерзiмi мен оны енгiзу үшін банк деректемелерін;
8) тендерге қатысу үшiн қажеттi құжаттар тiзбесiн;
9) шарт жасау мерзімін;
10) тендер объектісімен танысу мекенжайын, мерзімдерін және шарттарын қамтиды.
2-параграф. Тендерді өткізу
17. Тендер қатысушыларын тiркеу тендер өткiзу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және тендер өткiзiлгенге дейін жиырма төрт сағат бұрын аяқталады.
18. Тендер өткiзу туралы хабарлама жарияланғаннан кейiн жалға берушi барлық ниет бiлдiргендерге тендер өткiзу объектiлерi мен шарттары туралы ақпаратқа еркiн қол жеткiзудi қамтамасыз етедi.
19. Тендерге қатысу үшін тендерге қатысушы келесі құжаттарды қоса отырып осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда су шаруашылығы құрылысын жалға беру бойынша тендерге қатысуға өтінімді ұсынады:
1) жеке тұлғалар үшін: жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (жеке кәсіпкер үшін), тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамасы;
2) заңды тұлғалар үшін: жарғының көшірмесін (бар болған кезде), заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы немесе анықтама көшірмесі;
3) кепілдік жарнасының жалға берушінің депозиттік шотына аударылғанын растайтын төлем анықтама көшірмесі;
4) салық берешегінің жоқ екендігі туралы анықтама;
5) жеке жабылған конвертте берілетін тендерлік және бағалық ұсыныс, бизнес-жоспар.
20. Тендер қатысушылары тендер өткiзу туралы хабарламада көрсетiлген мөлшерде, мерзiмдерде және тәртiппен, жалға берушiнiң депозиттiк шотына кепiлдiк жарнасын енгiзедi.
Кепiлдiк жарнасының мөлшерi хабарлама жарияланғаннан кейiн өзгертiлмейдi.

21. Гарантийный взнос является обеспечением следующих обязательств победителя тендера:
1) подписание протокола о результатах тендера в случае победы на тендере;
2) заключение договора в соответствии с протоколом о результатах тендера.
22. Гарантийный взнос не возвращается в случаях, предусмотренных пунктом 6 статьи 915 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года (далее – Кодекс).
Во всех остальных случаях, за исключением пункта 37 настоящих Правил, гарантийные взносы возвращаются в срок не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявок о возврате гарантийного взноса, поданного участником тендера с указанием реквизитов этого участника. Заявки участников тендера о возврате гарантийных взносов принимаются после поступления взносов на счет арендодателя.
23. В случае изменения тендерной комиссией условий тендера извещение обо всех изменениях публикуется в периодическом печатном издании, интернет-ресурсе на государственном и русском языках за пять календарных дней до проведения тендера.
Лицам, подавшим заявки на участие в тендере до опубликования извещения об изменении условий тендера и отказавшимся в связи с этим от участия в тендере, возвращается гарантийный взнос на основании письменного заявления.
24. Один гарантийный взнос дает возможность участия в тендере на один объект.
25. Участники тендера:
1) участвуют в тендере лично или через своих представителей на основании соответствующим образом оформленной доверенности;
2) получают дополнительные сведения, уточнения по выставляемому на тендер объекту;
3) предварительно осматривают объект;
4) обращаются в суд при нарушении их прав;
5) отзывают свои заявки на участие не менее чем за три календарных дня до начала тендера, сообщив об этом письменно арендодателю.
26. Если на момент окончания срока приема заявок зарегистрировано не более одной заявки, тендерной комиссией тендер признается не состоявшимся (за исключением второго и последующих тендеров). Решение о несостоявшемся тендере оформляется протоколом в произвольной форме.
Второй и последующие тендеры признаются состоявшимися при наличии на момент окончания срока приема заявок не менее одной зарегистрированной заявки.
Если тендер объявляется несостоявшимся, вскрытие заявок на участие в тендере не производится.
27. Вскрытие заявок на участие в тендере производится по наступлению времени и даты тендера, указанных в извещении о проведении тендера.
28. Заявки на участие в тендере рассматриваются членами тендерной комиссии в целях определения участников тендера, соответствующих требованиям к участникам (арендаторам), указанным в извещении о проведении тендера.

21. Кепілдік жарнасы тендер жеңімпазының мынадай:
1) тендерде жеңiске жеткен жағдайда, тендердiң нәтижелерi туралы хаттамаға қол қою;
2) тендер нәтижелерi туралы хаттамаға сәйкес шарт жасасу мiндеттемелерiн қамтамасыз ету болып табылады.
22. Кепiлдiк жарнасы 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (Ерекше бөлім) (бұдан әрi – Кодекс) 915-бабы 6-тармағында қарастырылған жағдайларда қайтарылмайды.
Осы Қағидалардың 37-тармағын қоспағанда, қалған барлық жағдайларда кепілдік жарналары осы қатысушының деректемелерін көрсете отырып, тендерге қатысушы берген кепілдік жарнасын қайтару туралы өтінім берілген күннен бастап он жұмыс күннен кешiктiрілмейтін мерзiмде қайтарылады. Қатысушылардың кепілдік жарналарын қайтару туралы өтінімдері жалға берушінің шотына жарналар түскеннен кейін қабылданады.
23. Тендер комиссиясы тендердің шарттарын өзгерткен жағдайда, барлық өзгерістер туралы хабарлама тендерді өткізгенге дейінгі күнтізбелік бес күн бұрын мерзімді интернет-ресурста, баспа басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
Тендер шарттарының өзгертілгені туралы хабарлама жарияланғанға дейін тендерге қатысуға өтінім берген және осыған байланысты тендерге қатысудан бас тартқан адамдарға жазбаша өтінім негізінде кепілдік жарнасы қайтарылады.
24. Бір кепілдік жарнасы бір объектінің тендеріне қатысуға мүмкіндік береді.
25. Тендерге қатысушылар:
1) тендерге өзi немесе тиiстi түрде ресiмделген сенiмхаттың негізiнде өзiнiң өкiлдерi арқылы қатысады;
2) тендерге шығарылатын объекті бойынша қосымша мәлiметтердi, нақтылауларды алады;
3) объектiнi алдын ала қарап тексереді;
4) құқықтары бұзылған кезде сотқа жүгiнеді;
5) тендер басталғанға дейін кемінде үш күн бұрын бұл туралы жалға берушіге жазбаша хабарлап, өзінің қатысуға берген өтінімін қайтарып алады.
26. Егер өтінімдерді қабылдау мерзiмi аяқталған сәтте бiр ғана өтiнiм тіркелген болса (екiншi және одан кейінгі тендерлердi қоспағанда), тендер комиссиясы тендерді өтпедi деп таниды. Өткізілмеген тендер туралы шешім еркін үлгідегі хаттамамен ресімделеді.
Өтінімдерді қабылдау мерзiмi аяқталған сәтте кемінде бiр өтiнiм тіркелген болса, екінші және одан кейінгі тендерлер өтті деп танылады.
Егер тендер өтпеді деп жарияланса, тендерге қатысуға арналған өтінімдерді ашу жүргізілмейді.
27. Тендерге қатысуға өтінімдерді ашу тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген күн мен уақыттың басталған кезде жүргізіледі.
28. Тендерге қатысуға өтінімдерді тендер комиссиясының мүшелері тендерді өткізу туралы хабарламада көрсетілген қатысушыларға (жалға алушыларға) қойылатын талаптарға сәйкес келетін тендер қатысушыларын анықтау мақсатында қаралады.

29. При проведении тендера комиссия объявляет победителем тендера участника тендера, предложившего, наилучшие условия по организации эксплуатации объекта и услуг по подаче воды, с наибольшей суммой арендной платы за объект, отвечающих всем требованиям, содержащимся в тендерной документации.
В случае совпадения (равенства) условий по организации эксплуатации объекта и услуг по подаче воды, сумм арендной платы, предложенных участниками тендера, победителем, по решению тендерной комиссии, признается участник, ранее зарегистрировавший заявку на участие в тендере.
Параграф 3. Оформление результатов тендера
30. Заключение тендерной комиссии, определяющее победителя тендера, или иное решение по итогам тендера оформляются протоколом о результатах тендера по передаче в аренду водохозяйственного сооружения по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
31. Протокол о результатах тендера, подписывается всеми членами тендерной комиссии и победителем в срок не более десяти календарных дней со дня вскрытия заявок на участие в тендере.
32. Протокол о результатах тендера является документом, фиксирующим результаты тендера и обязательства победителя тендера и арендодателя подписать договор на условиях, являющихся результатом тендера.
33. Победитель представляет арендодателю при подписании договора оригиналы документов, прикрепленных к заявке на участие в тендере, а также оригиналы нижеуказанных документов, для сверки:
1) для юридических лиц: справка или свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, устав;
2) для физических лиц: документ, удостоверяющий личность, свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя);
3) для представителя юридического лица – документ, удостоверяющий личность и документ, удостоверяющий полномочия представителя юридического лица.
34. На основании протокола о результатах тендера с победителем подписывается договор на условиях, отвечающих предложениям победителя в соответствии с типовым договором имущественного найма (аренды) государственного имущества, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10479).
Договор с победителем заключается руководителем арендодателя либо лицом, исполняющим его обязанности в течение десяти календарных дней со дня подписания протокола о результатах тендера.
35. В случае не подписания победителем тендера договора в установленные сроки, арендодатель в течение трех рабочих дней определяет победителя из числа оставшихся участников тендера, на условиях отвечающих пункту 29 настоящих Правил, если число оставшихся участников тендера менее двух принимает решение о проведении нового тендера.

29. Тендердi өткiзу кезінде комиссия тендерлiк құжаттамада қамтылған барлық талаптарға сай келетін, объектіге жалдау төлемақысының ең жоғарғы сомасымен, су беру бойынша қызметтер және объектіні пайдалануды ұйымдастыру бойынша ең жақсы шарттарды ұсынған тендерге қатысушыны тендер жеңiмпазы деп жариялайды.
Тендерге қатысушылар ұсынған объектіні пайдалануды ұйымдастыру жөніндегі, су беру жөніндегі қызметтердің талаптары, жалдау төлемақысының сомасы сәйкес (тең) болған жағдайда, тендер комиссиясының шешімі бойынша тендерге қатысу туралы өтінімді ерте тіркеген қатысушы жеңімпаз болып танылады.
3-параграф. Тендер нәтижелерін ресімдеу
30. Тендерлік комиссияның тендер жеңімпазын айқындайтын қорытындысы немесе тендер қорытындысы бойынша өзге шешім осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес су шаруашылығы құрылысын сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендер нәтижелері туралы хаттамамен ресімделеді.
31. Тендер нәтижелері туралы хаттамаға тендерлік комиссиясының барлық мүшелері және жеңімпаз тендерге қатысуға өтінімді ашу күнінен он күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде қол қояды.
32. Тендер нәтижелері туралы хаттама тендердің нәтижесі болып табылатын тендер нәтижелерін және тендер жеңімпазы мен жалға берушінің шартқа қол қою міндеттемелерін тіркейтін құжат болып табылады.
33. Жеңімпаз жалға берушіге шартқа қол қою кезінде көрсетілген құжаттардың, оның ішінде тендерге қатысу өтініміне тіркелген құжаттардың түпнұсқаларын салыстырып тексеру үшін ұсынады:
1) заңды тұлғалар үшін: заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы немесе куәлікті, жарғыны;
2) жеке тұлғалар үшін: жеке басын куәландыратын құжат, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (жеке кәсіпкерлер үшін);
3) заңды тұлғаның өкілі үшін: жеке басын куәландыратын құжат және заңды тұлға өкілінің өкілеттілігін куәландыратын құжат.
34. Тендердiң нәтижелерi туралы хаттаманың негiзiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 211 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықық актілер тіркеу тізілімінде № 10479 болып тіркелген) мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдаудың (жалға берудің) үлгілік шартына сәйкес жеңiмпаздың ұсыныстарына сай келетін талаптарда жеңімпазбен шарт жасалады.
Жалға берушінің басшысы не оның міндетін атқарушы адам тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей жеңімпазбен шарт жасайды.
35. Тендер жеңiмпазы шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаса, жалға берушi үш жұмыс күн ішінде тендерге қалған қатысушылар қатарынан осы Қағидалардың 29-тармағының талаптарына сай келетін жеңімпазды айқындайды, ал қалған тендер қатысушыларының саны екіден кем болса жаңадан тендер өткiзу туралы шешiм қабылдайды.

36. Договор аренды водохозяйственного сооружения подлежит государственной регистрации.
37. Победителю сумма внесенного гарантийного взноса засчитывается в счет платы за пользование объектом тендера по заключенному договору.
Параграф 4. Передача объекта по акту приема-передачи
38. В течение десяти рабочих дней после подписания договора объект балансодержателем передается арендатору по акту приема-передачи, который утверждается арендодателем.
39. В акте приема-передачи указываются:
1) место и дата составления акта;
2) наименование и реквизиты документов, в соответствии с которыми представители уполномочены представлять интересы сторон;
3) номер и дата подписания договора, в соответствии с которым производится передача объекта;
4) наименование передаваемого объекта, его место расположение, технические характеристики и состояние с перечнем выявленных неисправностей.
40. Акт приема-передачи подписывается представителями сторон и заверяется печатями.
41. Акт приема-передачи составляется в трех экземплярах на государственном и русском языках, один из которых хранится у арендодателя, один у балансодержателя и один передается арендатору.
3. Порядок предоставления водохозяйственных сооружений в
доверительное управление
42. Передача водохозяйственных сооружений, находящихся в республиканской собственности в доверительное управление, осуществляется по решению уполномоченного органа по государственному имуществу на основании предложения уполномоченного органа и согласования ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках.
Передача водохозяйственных сооружений, находящихся в областной и районной коммунальной собственности в доверительное управление, осуществляется по решению местных исполнительных органов по согласованию с территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, и региональным подразделением ведомства уполномоченного органа.
43. Тендерные комиссии для проведения тендера создаются:
по водохозяйственным сооружениям республиканской собственности - государственным органом, уполномоченным на распоряжение республиканской собственностью;
по водохозяйственным сооружениям областной и районной коммунальной собственности - местными исполнительными органами.
44. В состав тендерной комиссии включаются представители государственного органа, уполномоченного на распоряжение республиканской собственностью или местных исполнительных органов уполномоченных на распоряжение коммунальной собственностью, ведомств уполномоченного органа и уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, балансодержателя, а также других заинтересованных центральных и местных исполнительных органов.

36. Су шаруашылығын жалға беру шарты мемлекеттік тіркеуге жатады.
Шарттарды мемлекеттік тіркеу жалға алушының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
37. Жеңімпазға енгізілген кепілдік жарнасының сомасы жасалған шарт бойынша тендер объектісін пайдаланғаны үшін төлем есебіне жатқызылады.
4-параграф. Қабылдау-тапсыру актісі бойынша объектіні беру
38. Шартқа қол қойылғаннан кейін он жұмыс күні ішінде, теңгерімде ұстаушы объектіні жалға алушыға жалға беруші бекітетін қабылдау-тапсыру актісі бойынша береді.
39. Қабылдау-тапсыру актісінде мыналар көрсетіледі:
1) акт жасалған орны мен күні;
2) өкiлдері оларға сәйкес тараптардың мүдделерiн бiлдiруге уәкiлеттi құжаттардың атауы мен деректемелері;
3) объектіні беру жүргізілетін шарттың нөмiрi мен қол қойылған күнi;
4) берiлетiн объектiнiң атауы, оның орналасқан жері, анықталған ақаулардың тiзбесімен бірге оның техникалық сипаттамасы мен жай-күйі.
40. Қабылдау-тапсыру актісіне тараптардың өкілдері қол қояды және мөрлермен бекітіледі.
41. Қабылдау-тапсыру актісі мемлекеттік және орыс тiлдерiнде үш данада жасалады, оның біреуі жалға берушiде, біреуі теңгерімде ұстаушыда сақталады және біреуі жалға алушыға беріледі.
3. Cу шаруашылығы құрылыстарын сенімгерлік басқаруға беру
42. Республикалық меншiктегі су шаруашылығы құрылыстарын сенімгерлік басқаруға беру республикалық меншiкке билiк етуге уәкiлеттi мемлекеттiк органның шешiмi бойынша уәкілеттi органның ұсынысы және табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның ведомствосының келiсiмi негізінде жүзеге асырылады.
Облыстық және аудандық коммуналдық меншiктегі су шаруашылығы құрылыстарын сенімгерлік басқаруға беру табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның ведомствосының аумақтық бөлiмшелерiмен және уәкiлеттi орган ведомствосының өңірлік бөлiмшелерiнiң келiсiмi негізінде жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша жүзеге асырылады.
43. Тендер өткiзуге арналған тендерлік комиссияларды:
республикалық меншiктегі су шаруашылығы құрылыстары бойынша - республикалық меншікке билiк етуге уәкілетті мемлекеттік орган;
облыстық және аудандық коммуналдық меншiктегі су шаруашылығы құрылыстары бойынша - жергілікті атқарушы органдар.
44. Тендерлiк комиссияның құрамына республикалық меншiкке билiк етуге уәкiлеттi мемлекеттiк органның немесе коммуналдық меншiкке билік етуге уәкілетті жергілікті атқарушы органдардың, уәкiлеттi органның және табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілеттi органның ведомстволарымен, теңгерімде ұстаушының, сондай-ақ басқа да мүдделi орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың өкiлдерi енгiзiледi.

45. Уполномоченный орган предоставляет учредителю доверительного управления характеристику водохозяйственного сооружения, сведения о балансовой стоимости и предложения об установлении условий тендера, включая срок доверительного управления.
46. Председателем тендерной комиссии является представитель государственного органа, уполномоченного на распоряжение республиканской собственностью или местных исполнительных органов уполномоченных на распоряжение коммунальной собственностью.
47. Тендерная комиссия:
1) разрабатывает и утверждает регламент своей работы;
2) принимает решение о дате проведения тендера;
3) определяет условия тендера и критерии для выбора победителя;
4) определяет размер гарантийного взноса;
5) утверждает извещение о проведении тендера;
6) проводит тендер;
7) определяет победителя тендера.
48. Гарантийный взнос не возвращается в случаях предусмотренных пунктом 6 статьи 915 Кодекса.
49. Заседания тендерной комиссии являются правомочными, если на них присутствуют не менее двух третьих членов комиссии. Решения тендерной комиссии принимаются простым большинством голосов присутствующих членов комиссии, при равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим.
50. Информационное сообщение о проведении тендера на передачу водохозяйственных сооружений в доверительное управление публикуется не позднее пятнадцати календарных дней до объявленной даты проведения тендера в периодическом печатном издании, интернет-ресурсе на государственном и русском языках и включает следующие сведения:
1) условия тендера и критерии выбора победителя;
2) характеристику объекта тендера;
3) дату, время и место проведения тендера;
4) сроки принятия заявок на участие в тендере;
5) порядок оформления участия в тендере;
6) размер гарантийного взноса и банковские реквизиты для его внесения (размер гарантийного взноса не может быть изменен после опубликования информационного сообщения).
51. Регистрация участников тендера производится со дня публикации извещения о проведении тендера и заканчивается за один день до проведения тендера.
52. После публикации извещения о проведении тендера балансодержатель обеспечивает свободный доступ всем желающим к информации об объектах и условиях проведения тендера.
Параграф 1. Проведение тендера на передачу водохозяйственных
сооружений в доверительное управление
53. Физические и негосударственные юридические лица, желающие принять участие в тендере на передачу водохозяйственных сооружений в доверительное управление, в установленные сроки представляют:
1) заявку на участие в тендере по передаче водохозяйственного сооружения в доверительное управление по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

45. Уәкілетті орган сенімгерлік басқару құрылтайшысына сенімгерлік басқару мерзімін қоса алғанда су шаруашылығы құрылысының сипаттамасын, баланстық құн туралы мәліметтерді және тендер шарттарын белгілеу туралы, ұсынысты береді.
46. Республикалық меншiкке билiк етуге уәкiлеттi мемлекеттiк органның немесе коммуналдық меншiкке билік етуге уәкілетті жергілікті атқарушы органдардың өкiлi тендер комиссиясының төрағасы болып табылады.
47. Тендер комиссиясы:
1) өз жұмысының регламентiн әзiрлейдi және бекiтедi;
2) тендер өткiзу күнi туралы шешiм қабылдайды;
3) тендер шарттары мен жеңiмпазды таңдауға арналған критерийлерді айқындайды;
4) кепiлдiк жарнасының мөлшерiн айқындайды;
5) тендер өткізу туралы хабарлама жариялауды жүзеге асырады;
6) тендер өткiзедi;
7) тендер жеңiмпазын айқындайды.
48. Кепiлдiк жарнасы Кодексінің 915-бабы 6-тармағында қарастырылған жағдайларда қайтарылмайды.
49. Егер тендер комиссиясының отырыстарына комиссия мүшелерiнiң кемiнде үштен екісі қатысса, ол заңды болып табылады. Тендер комиссиясының шешiмдерi қатысушы комиссия мүшелерiнiң жай көпшiлiк дауысымен қабылданады, ал дауыс тең болған кезде комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
50. Су шаруашылығы құрылыстарын сенiмгерлiк басқаруға беруге тендер өткiзу туралы ақпараттық хабарлама мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде мерзiмдi баспа басылымында, интернет-ресурста тендер өткiзу жарияланатын күнге дейiн күнтізбелік он бес күннен кешiктiрiлмей жарияланады және оған мынадай мәлiметтер кіреді:
1) тендер шарттары мен жеңiмпазды таңдау критерийлері;
2) тендер объектiсiнiң сипаттамасы;
3) тендер өткiзу күнi, уақыты мен орны;
4) тендерге қатысуға өтiнiмдер қабылдау мерзiмдерi;
5) тендерге қатысуды ресiмдеу тәртiбi;
6) кепiлдiк жарнасының мөлшерi мен оны енгiзу үшiн банк деректемелерi (кепiлдiк жарнасының мөлшерi ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейiн өзгертiле алмайды).
51. Тендерге қатысушыларды тiркеу тендер өткiзу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап жүргiзiледi және тендер өткiзуге бiр күн қалғанда аяқталады.
52. Тендер өткiзу туралы хабарлама жарияланғаннан кейiн теңгерімде ұстаушы барлық ниет бiлдiрушілер тендер өткiзу объектiлерi мен шарттары туралы ақпарат еркiн қолжетiмді болуын қамтамасыз етедi.
1-параграф. Cу шаруашылығы құрылыстарын сенімгерлiк
басқаруға беруге арналған тендер өткiзу
53. Су шаруашылығы құрылыстарын сенiмгерлiк басқаруға беруге арналған тендерге қатысуға ниет бiлдiруші жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалар белгiленген мерзiмде:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда су шаруашылығы құрылысын сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендерге қатысуға арналған өтінім;

2) копия устава (при его наличии);
3) копия справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
4) документы, подтверждающие финансовые и технические возможности, квалификацию участника тендера;
5) бизнес-план по организации эксплуатации водохозяйственных сооружений и оказанию услуг по подаче воды в отдельном запечатанном конверте;
6) справку об отсутствии налоговой задолженности;
7) копию платежного документа, подтверждающего внесение гарантийного взноса.
54. Основаниями для отказа в регистрации в качестве участника тендера являются:
1) представление неполного комплекта документов, предусмотренных пунктом 55 настоящих Правил;
2) наличие налоговой задолженности перед государственным бюджетом;
3) представление документов с нарушением требований, установленных тендерными условиями.
55. Участник тендера:
1) участвует в тендере лично или через своих представителей на основании соответствующим образом оформленной доверенности;
2) бесплатно получает дополнительные сведения, уточнения по выставляемым на тендер водохозяйственным сооружениям;
3) предварительно осматривает водохозяйственные сооружения;
4) отзывает свою заявку на участие в тендере, сообщив об этом письменно тендерной комиссии за три рабочих дня до его проведения.
56. Если на момент окончания срока приема заявок (за исключением третьего и последующих тендеров) зарегистрировано не более одной заявки тендер признается несостоявшимся.
57. В день проведения тендера, на заседании члены комиссии вскрывают конверты с предложениями участников тендера и оглашают их предложения.
При вскрытии конвертов и оглашении предложений присутствуют участники тендера или их уполномоченные представители.
58. После вскрытия конвертов и оглашения предложений тендерная комиссия удаляется на совещание для обсуждения и оценки предложений.
Участники тендера (их представители) не присутствуют при обсуждении и оценке предложений.
Итоги конкурса подводятся в срок не более десяти календарных дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
59. Победителем тендера признается участник, соответствующий критериям выбора победителя, предложения которого по решению комиссии отвечают всем требованиям, содержащимся в объявлении о тендере и являются лучшими в части выполнения условий тендера.
60. Критериями для выбора победителя тендера на передачу в доверительное управление водохозяйственного сооружения являются квалификационные данные победителя, технические и финансовые возможности по содержанию и эксплуатации водохозяйственного сооружения.

2) жарғының көшірмесін (бар болған кезде);
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы немесе анықтама көшірмесін;
4) тендерге қатысушының қаржылық және техникалық мүмкiндiктерiн, бiлiктiлiгiн растайтын құжаттарды;
5) жеке жапсырылған конвертте су шаруашылығы құрылыстарын пайдалану мен су беру жөніндегі қызметтерді көрсетудi ұйымдастыру жөнiндегi бизнес-жоспарын;
6) салықтық берешегi жоқ екенi туралы анықтамасын;
7) кепiлдiк жарнасын енгiзгендiгiн растайтын төлем құжатының көшiрмесiн ұсынады.
54. Тендерге қатысушы ретiнде тiркеуден бас тартуға:
1) осы Қағидалардың 55 тармағында көзделген құжаттардың толық жиынтығының ұсынылмауы;
2) мемлекеттiк бюджет алдында салықтық берешегiнің болуы;
3) тендер шарттарында белгiленген талаптарды бұза отырып құжаттар ұсынуы негiз болып табылады.
55. Тендерге қатысушы:
1) тендерге өзi немесе тиiстi түрде ресiмделген сенiмхат негiзiнде өз өкiлдерi арқылы қатысады;
2) тендерге қойылатын су шаруашылығы құрылыстары бойынша қосымша мәлiметтердi, нақтылауларды тегiн алады;
3) су шаруашылығы құрылыстарын алдын ала қарап-тексереді;
4) бұл туралы тендер комиссиясына ол өткiзiлерден үш жұмыс күні бұрын жазбаша түрде хабарлап, тендерге қатысуға өз өтiнiмiн қайтарып алады.
56. Егер өтiнiм қабылдау мерзiмi аяқталар сәтте (үшiншi және одан кейiнгi тендерлердi қоспағанда) бiр өтiнiмнен артық тiркелмесе, тендер өтпедi деп танылады.
57. Тендер өткiзiлетiн күнi оның отырысында комиссия мүшелерi тендерге қатысушылардың ұсыныстары бар конверттердi ашады және олардың ұсыныстарын жария етедi.
Конверттердi ашу және ұсыныстарды жария ету кезiнде тендерге қатысушылар немесе олардың уәкілетті өкiлдерi қатысады.
58. Конверттер ашылғаннан және ұсыныстар жария етілгеннен кейiн тендер комиссиясы ұсыныстарды талқылау мен оларды бағалау үшiн кеңесуге кетедi.
Тендерге қатысушылар (олардың өкiлдерi) ұсыныстарды талқылау мен оларды бағалауға қатыспайды.
Конкурстық өтiнiмдер бар конверттер ашылған күннен бастап күнтiзбелiк он күннен аспайтын мерзiмде конкурс қорытындысы шығарылады.
59. Тендердің жеңімпазы комиссияның шешімі бойынша ұсынысы тендерді жариялау туралы хабарламадағы барлық талаптарға жауап беретін және тендер шарттарын орындау бөлігінде ең жақсысы болып табылатын, жеңімпазды таңдау критерийлеріне сәйкес келетін қатысушы болып табылады.
60. Су шаруашылығы құрылысын сенімді басқаруға беруге арналған тендер жеңiмпазын таңдау критерийлері жеңімпаздың біліктілік мәліметтері, су шаруашылығы құрылыстарын күтіп-устау және пайдалану жөніндегі техникалық және қаржылық мүмкіндіктері болып табылады.

Параграф 2. Оформление результатов тендера на передачу водохозяйственных сооружений в доверительное управление
61. Заключение тендерной комиссии, определяющее победителя тендера, или иное решение по итогам тендера оформляются протоколом о результатах тендера по передаче в доверительное управление водохозяйственного сооружения по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При наличии особого мнения член тендерной комиссии письменно его излагает и прикладывает к протоколу.
Протокол, определяющий победителя тендера, подписывается также лицом, выигравшим тендер.
62. Протокол о результатах тендера выдается победителю в течение трех рабочих дней со дня подписания протокола об итогах тендера и является документом, удостоверяющим его право на заключение договора доверительного управления.
63. На основании протокола о результатах тендера с победителем заключается договор на условиях, отвечающих предложениям, заявленным при участии в тендере.
64. В случае отказа победителя заключить договор на условиях, отвечающих предложениям, заявленным при участии в тендере, тендерная комиссия определяет победителя из числа оставшихся участников тендера (если число оставшихся не менее двух) либо принимает решение о проведении нового тендера.
65. Гарантийный взнос не возвращается:
1) если участник тендера откажется от своего предложения или изменит его до истечения срока тендера;
2) победителю тендера в случае его отказа заключить договор на условиях, отвечающих предложениям, заявленным при участии в тендере.
Во всех остальных случаях гарантийные взносы возвращаются в срок не позднее десяти банковских дней со дня подачи заявления о возврате гарантийного взноса, поданного участником тендера, с указанием реквизитов этого участника, а победителю тендера гарантийный взнос возвращается в течение десяти банковских дней со дня подписания договора. Заявления участников тендера о возврате гарантийных взносов принимаются после поступления взносов на счет учредителя доверительного управления.
66. Договор с победителем тендера заключается не позднее десяти календарных дней со дня подписания протокола тендера.
Приложение 1
к Правилам предоставления в аренду
и доверительное управление
водохозяйственных сооружений
Форма
ЗАЯВКА
на участие в тендере по предоставлению в аренду
водохозяйственного сооружения
1. Рассмотрев опубликованное извещение о предоставлении в
аренду водохозяйственного сооружения, и ознакомившись с Правилами
передачи предоставления в аренду и доверительное управление
водохозяйственных сооружений_________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица и фамилия,
имя, отчество (при его наличии) руководителя или представителя юридического лица,
действующего на основании доверенности)
желает принять участие в тендере, который состоится
"____" ______ 20__года.

2-параграф. Cу шаруашылығы құрылыстарын сенімгерлiк басқаруға
беруге арналған тендер нәтижелерiн ресiмдеу
61. Тендерлік комиссияның тендер жеңімпазын айқындайтын қорытындысы немесе тендер қорытындысы бойынша өзге шешім осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес су шаруашылығы құрылысын сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендер нәтижелері туралы хаттамамен ресімделеді.
Ерекше пікірі болған кезде, тендерлік комиссияның мүшесі оны жазбаша баяндайды және хаттамаға қоса береді.
Тендердің жеңімпазын анықтайтын хаттамаға тендерді жеңіп алған тұлға да қол қояды.
62. Тендер нәтижелері туралы хаттаманың көшiрмесi тендер қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылғаннан кейін үш жұмыс күн ішінде жеңiмпазға берiледi және оның сенiмгерлiк басқару шартын жасасуға құқығын куәландыратын құжат болып табылады.
63. Тендер нәтижелерi туралы хаттама негiзiнде тендерге қатысу кезінде мәлiмделген ұсыныстарға жауап беретiн талаптармен жеңімпазбен сенiмгерлiк басқару шарты жасалады.
64. Жеңiмпаз тендерге қатысу кезінде мәлiмделген ұсыныстарға жауап беретiн талаптармен шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, тендер комиссиясы қалған тендер қатысушылары iшiнен (егер қалғандар екеуден кем болмаса) жеңiмпазды айқындайды не жаңа тендер өткiзу туралы шешiм қабылдайды.
65. Мынадай жағдайларда:
1) егер тендерге қатысушы өз ұсынысынан бас тартса немесе оны тендер мерзiмi өткенге дейiн өзгертсе;
2) теңдерге қатысу кезiнде мәлімделген ұсыныстарға жауап беретiн талаптармен тиiстi шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, тендер жеңiмпазына кепiлдiк жарнасы қайтарылмайды.
Барлық басқа жағдайларда кепiлдiк жарнасы тендер қатысушысы берген кепілдік жарнасын қайтару туралы өтініш осы қатысушының деректемелерін көрсете отырып берілген күннен бастап банктік он күннен кешіктірілмейтін мерзімде қайтарылады, ал тендердің жеңімпазына кепілдік жарнасы шартқа қол қойылған күннен бастап банктік он күн ішінде қайтарылады. Кепілдік жарналарын қайтару туралы тендерге қатысушылардың өтініштері сенімді басқару құрылтайшысының есебіне жарналар түскеннен кейін қабылданады.
66. Тендер жеңімпазымен шарт тендер хаттамасына қол қойылған күннен бастап күнтiзбелiк он күннен кешiктiрiлмей жасалады.
Су шаруашылығы құрылыстарын
жалға және сенiмгерлiк басқаруға
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Су шаруашылығы құрылыстарын жалға беру
бойынша тендерге қатысуға
ӨТІНІМ
1. Су шаруашылығы құрылыстарын жалға беру туралы жарияланған
хабарламаны қарап және су шаруашылығы құрылыстарын жалға және
сенiмгерлiк басқаруға беру қағидаларымен танысып, ___________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы
және заңды тұлғаның басшысының немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкілінің тегі,
аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" ______________ _____ болатын тендерге қатысуға
ниет білдіреді.

2. Мною (нами) внесен (-о) __________ гарантийный (-х) взнос
(количество)
(-ов) для участия в торгах общей суммой______(________________) тенге
(цифрами) (сумма прописью)
на депозитный счет___________________________________________________
(указывается арендодатель)
ИИК № ________________, БИН _________________, код назначения платежа
___________, Кбе ________________, код учреждения __________________.
Сведения об объектах имущественного найма (аренды), по которым
внесен гарантийный взнос:
Наименование объекта аренды
Сумма гарантийного взноса, подлежащая перечислению, тенге
1
2
Итого
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
Назначение гарантийного взноса и наименование водохозяйственного объекта имущественного найма (аренды), по которому внесен гарантийный взнос для участия в тендере
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого
3. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего)
несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику тендера
(арендатору), я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в тендере,
подписанный мной (нами) протокол о результатах тендера и договор
аренды будут признаны недействительными.
4. В случае, если я (мы) буду (-ем) определен (-ы) победителем
(-ями) тендера, принимаю (-ем) на себя обязательства подписать
протокол о результатах тендера и подписать договор аренды в течение
десяти календарных дней со дня подписания протокола.
5. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами)
гарантийного взноса не возвращается и остается у арендодателя в
случаях:
1) отказа от своего предложения или изменения его до истечения
срока тендера;
2) отказа подписать договор аренды в установленные сроки;
6. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах тендера
имеет силу договора, действующего до заключения договора
имущественного найма (аренды) государственного имущества.
7. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование __________________________________________________
БИН ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Адрес:_________________________________________________________
Номер телефона (факса):________________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК ___________________________________________________________
БИК ___________________________________________________________
Наименование банка_____________________________________________
Кбе____________________________________________________________
К заявке прилагаются:

2. Мен (біз) сауда-саттыққа қатысу үшін _______________________
(жалға беруші көрсетіледі)
______________________ депозиттік шотына жалпы сомасы _______________
(цифрмен)
(_____________) теңге ___ кепілдік жарнаны (жарналарды) енгіздім (к).
(сома жазбаша)
ЖСК № __________________________, БСН ________________________,
төлем тағайындау коды________, Кбе ___________, мекеме коды _________
Кепілдік жарнасы енгізілген мүліктік жалдау (жалға алу)
объектілері туралы мәлімет:
Жалға беру объектісінің атауы
Аударуға жататын кепілдік жарнасының сомасы, теңге
1
2
Жиыны
Енгізілген кепілдік жарналар туралы мәлімет:
Кепілдік жарнасының тағайындалуы және тендерге қатысу үшін кепілдік жарнасы енгізілген мүліктік жалдау (жалға алу) су шаруашылығы объектісінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнаның сомасы, теңге
1
2
Жиыны
3. Тендерге қатысушыға (жалға алушыға) қойылатын талаптарға
менің (біздің) сәйкес емес екенім (із) анықталған жағдайда, мен (біз)
тендерге қатысу құқығынан айырылатынына (ымызға), мен (біз) қол
қойған тендер нәтижелері туралы хаттама және жалға беру шарты
жарамсыз деп танылатынына келісемін (із).
4. Егер мен (біз) тендер жеңімпаз (дар)ы деп танылған жағдайда
өзіме (өзімізге) тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қою және
хаттамаға қол қойған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде жалға
беру шартына қол қою міндеттемелерін аламын (мыз).
5. Мынадай:
1) тендер мерзімі өткенге дейін өз ұсынысынан бас тартқан
немесе оны өзгерткен;
2) белгіленген мерзімде жалға беру шартына қол қоюдан бас
тартқан;
жағдайларда мен (біз) енгізген кепілдік жарна сомасы
қайтарылмайтынына және жалға берушіде қалатынына келісемін (міз).
6. Осы өтінім тендер нәтижелері туралы хаттамамен бірге
мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру шарты
жасалғанға дейін қолданылатын шарт күшіне ие.
7. Өзім (із) туралы мынадай:
Заңды тұлғалар үшін:
Атауы _________________________________________________________
БСН ___________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
_______________________________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Банк деректемелері:
ЖСК ___________________________________________________________
БСК ___________________________________________________________
Банктің атауы
_______________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:

1)_____________________________________________________________
2)_____________________________________________________________
3)_____________________________________________________________
Для физического лица:__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ИИН____________________________________________________________
Паспортные данные______________________________________________
Адрес:_________________________________________________________
Номер телефона (факса):________________________________________
Банковские реквизиты:
ИИК____________________________________________________________
БИК____________________________________________________________
Наименование банка_____________________________________________
Кбе____________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1)_____________________________________________________________
2)_____________________________________________________________
3)_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или
наименование юридического лица (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или представителя юридического лица, действующего на основании
доверенности)
"___" ____________ 20 __ год.
Место печати
Приложение 2
к Правилам предоставления в аренду
и доверительное управление
водохозяйственных сооружений
Форма
Протокол
о результатах тендера по предоставлению в аренду
водохозяйственного сооружения
____________________________________________________________________
_________________________________________________ сроком на _____ лет
(указывается наименование объекта)
Дата проведения тендера: "___"___________20___ год.
Место проведения тендера:______________________________________
_____________________________________________________________________
Арендодатель:__________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения по объекту аренды:____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается полное описание водохозяйственного сооружения)
Местонахождение объекта аренды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район)
Балансовая стоимость водохозяйственного сооружения:____________
_____________________________________________________________________
Сведения об участниках тендера и их предложения:

1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
Жеке тұлғалар үшін: ___________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда):
ЖСН ___________________________________________________________
Паспорт деректері _____________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Банк деректемелері:
ЖСК ___________________________________________________________
БСК ___________________________________________________________
Банктің атауы _________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның
атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе заңды тұлғаның сенімхат негізінде әрекет
ететін өкілінің тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
20__ ж. "___" ____________.
Мөр орны
Су шаруашылығы құрылыстарын
жалға және сенiмгерлiк басқаруға
беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Су шаруашылығы құрылыстарын жалға беру жөніндегі тендер
нәтижелері туралы хаттама
_____ жыл мерзімге __________________________________________________
_____________________________________________________________________
(объектінің атауы)
Тендер өткізілетін күн: 20___ жылғы "___" _____________________
Тендер өткізілетін орын: ______________________________________
Жалға беруші: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жалға берілетін объекті бойынша деректер: _____________________
_____________________________________________________________________
(су шаруашылығы құрылыстарының толық сипаттамасы көрсетіледі)
Жалға берілетін объектің орналасқан жері: ___________________________
_____________________________________________________________________
(облыс, аудан)
Су шаруашылығы құрылыстарының баланстық құны:
_____________________________________________________________________
Тендерге қатысушылар туралы мәлiметтер мен олардың ұсыныстары:

1)_____________________________________________________________
2)_____________________________________________________________
3)_____________________________________________________________
Результаты тендера:
1. Победитель тендера:_________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается Участник, признанный Победителем тендера)
2. Условия тендера и предложения Победителя тендера:
1)_____________________________________________________________
2)_____________________________________________________________
3)_____________________________________________________________
Настоящий протокол о результатах тендера является документом,
фиксирующим обязательство Победителя тендера и Арендодателя заключить
договор аренды не позднее десяти календарных дней после подписании
протокола.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указывается собственноручная отметка уполномоченного лица Участника, признанного
Победителем тендера, об ознакомлении с результатами тендера и обязательствами
Победителя тендера)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____"____________ 20___ год _________________________
(дата) (подпись)
Настоящий протокол составлен в двух экземплярах по одному для
Арендодателя и Победителя тендера.
Председатель Комиссии:_________________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность)
Заместитель председателя Комиссии:_____________________________
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность)
Члены Комиссии:________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность)
Секретарь Комиссии:____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность)
Приложение 3
к Правилам предоставления в аренду
и доверительное управление
водохозяйственных сооружений
Форма
ЗАЯВКА
на участие в тендере по передаче водохозяйственного
сооружения в доверительное управление

1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
Тендер нәтижелері:
1. Тендердің жеңімпазы: ______________________________________
(тендер жеңімпазы деп танылған Қатысушы көрсетіледі)
2. Тендер шарттары және Тендер жеңімпазының ұсыныстары:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
Тендердің нәтижелері туралы осы хаттама хаттамаға қол
қойылғаннан кейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей Тендер жеңімпазы
мен Жалға беруші жалға беру шартын жасасу міндеттемесін тіркейтін
құжат болып табылады.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тендердің нәтижелерімен және Тендер жеңімпазының міндеттемелерімен танысу туралы
Тендер жеңімпазы деп танылған Қатысушының уәкілетті адамының өз қолымен қойған белгісі
көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басты куәландыратын құжатта болған жағдайда)
20__ жылғы "__" _________ ______________________
(күні) (қолы)
Осы хаттама Жалға беруші мен Тендер жеңімпазы үшін бір-бірден
екі данада жасалған.
Комиссия төрағасы: ____________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда)
Комиссия төрағасының орынбасары: ______________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда)
Комиссия мүшелері: ____________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда)
Комиссия хатшысы:______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда)
Су шаруашылығы құрылыстарын
жалға және сенiмгерлiк басқаруға
беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Су шаруашылығы құрылысын сенімгерлік басқаруға беру
жөніндегі тендерге қатысуға
ӨТІНІМ

1. Рассмотрев опубликованное информационное сообщение о
проведении тендера по передаче_______________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование объекта)
в доверительное управление сроком на ____ лет, и ознакомившись с
Правилами передачи предоставления в аренду и доверительное управление
водохозяйственных сооружений, я, нижеподписавшийся, уполномоченный на
подписание заявки____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. полностью, либо наименование юридического лица)
прошу принять заявку на участие в тендере____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается Участник, от имени которого подается заявка)
и зарегистрировать в качестве участника тендера, который состоится
"___" _________ 20___ год по адресу:_________________________________
_____________________________________________________________________
2. Нами (мною) внесен гарантийный взнос для участия в тендере
суммой_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на депозитный счет Комитета государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет) или на
депозитный счет местного исполнительного органа (далее - МИО),
указанный в информационном сообщении:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ИИК, БИК, код назначения платежа, Кбе, код учреждения)
3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего)
несоответствия требованиям, предъявляемым участнику тендера, мы (я)
лишаемся права участия в тендере, в случае нашей (моей) победы на
тендере подписанные нами (мною) Протокол о результатах тендера и
Договор доверительного управления будут признаны недействительными.
4. В случае если мы (я) становимся Победителями тендера,
принимаем на себя обязательства подписать, Протокол о результатах
тендера и заключить Договор доверительного управления на условиях
тендера, указанных в информационном сообщении предложенных нами
(мною), не позднее десяти календарных дней после подписания протокола.
5. Согласен (ы) с тем, что сумма внесенного нами гарантийного
взноса не возвращается и остается у учредителя доверительного
управления в случаях:
отказа от своего предложения или изменения его до истечения
срока тендера;
отказа заключить договор на условиях, отвечающих предложениям,
заявленным при участии в тендере.

1. ____________________________________________________________
(объектінің атауы)
мерзімге сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендер өткізу туралы
жарияланған ақпараттық хабарламаны қарап және Су шаруашылығын
құрылыстарын жалға және сенімгерлік басқаруға беру қағидаларымен
таныса отырып, мен, өтінімге қол қоюға уәкілетті, төменде қол қоюшы
атынан
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, толығымен, не заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
(атынан өтінім беріліп отырған Қатысушы көрсетіледі)
тендерге қатысуға өтінімді қабылдауды және 20__ жылғы "___" _________
____________________________________________________________ мекенжай
бойынша өтетін тендерге қатысушы ретінде тіркеуді сұраймын.
2. Біз (мен) ________________________________________ сомасында
(сомасы теңгемен, сондай-ақ жазумен көрсетіледі)
тендерге қатысу үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің депозиттік шотына
немесе ақпараттық хабарламада көрсетілген жергілікті атқарушы
органның (бұдан әрі - ЖАО) депозиттік шотына:_______________________
_____________________________________________________________________
(ЖСН (БСН) төлемді тағайындау коды, Кбе, мекеменің коды)
кепілдік жарна енгіздік (енгіздім).
3. Біздің (менің) тендерге қатысушыға қойылатын талаптарға
сәйкес еместігіміз (м) айқындалған жағдайда, біз (мен) тендерге
қатысу құқығынан айырылатынымызға (ма), біз (мен) тендерде жеңіске
жеткен жағдайда біз (мен) қол қойған Тендердің нәтижелері туралы
хаттама мен Сенімгерлік басқару шарты жарамсыз деп танылатынына
келісемін (міз).
4. Егер біз (мен) тендерге тендердің жеңімпазы болсақ, өзімізге
Тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қою және хаттамаға қол
қойылғаннан кейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей, ақпараттық
хабарламада көрсетілген және біз (мен) ұсынған тендердің шарттарында
Сенімгерлік басқару шартын жасасу міндеттемесін аламыз.
5. Мынадай:
тендер мерзімі өткенге өз ұсынысынан бас тартқан немесе оны
өзгерткен; тендерге қатысу кезінде мәлімделген ұсыныстарға жауап
беретін жағдайларда шарт жасасудан бас тартқан; жағдайларда біз
енгізген кепілдік жарна сомасы қайтарылмайтынына және сенімгерлік
басқару құрылтайшысында қалатынына келісемін (міз).

6. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах тендера
имеет силу договора, действующего до заключения Договора
доверительного управления.
7. К заявке прилагаются:
1)_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2)_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3)_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Платежные реквизиты_________________________________________
_____________________________________________________________________
(реквизиты банка бенефициара: наименование банка, ИИН (БИН),
_____________________________________________________________________
(реквизиты получателя: наименование, ИИН (БИН), Кбе, текущий счет)
9. Полное наименование Участника тендера (юридического лица или
удостоверяющем личность) и паспортные данные физического лица, и
местонахождение (адрес, телефон, факс, и т.д.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия и имя уполномоченного лица, отчество при его наличии,
действующего на основании доверенности)
"____" _________ 20___ год
Место печати
Приложение 4
к Правилам предоставления в аренду
и доверительное управление
водохозяйственных сооружений
Форма
Протокол
о результатах тендера по передаче в доверительное управление
водохозяйственного сооружения
_____________________________________________________________________
_________________________________________________ сроком на _____ лет
(указывается наименование объекта)
Дата проведения тендера: "___"___________20___ год.
Место проведения тендера:______________________________________
_____________________________________________________________________
Учредитель доверительного управления:__________________________
_____________________________________________________________________
Объект доверительного управления:______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается полное описание водохозяйственного сооружения)
Местонахождение объекта доверительного управления:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(область, район)
Балансовая стоимость водохозяйственного сооружения:____________
_____________________________________________________________________
В тендере принимало участие:_____(____________) участника (ов).
(количество, в том числе прописью)
Результаты тендера:

6. Осы өтінім Тендердің нәтижелері туралы хаттамамен бірге
Сенімгерлік басқару шартын жасасуға дейін қолданылатын шарт күшіне
ие.
7. Өтінімге:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) _________________________________________ қоса беріліп отыр.
8. Төлем деректемелері:________________________________________
(бенефициар-банктің деректемелері: банктің атауы, ЖСН (БСН)
_____________________________________________________________________
(алушының деректемелері: атауы, ЖСН (БСН), Кбе, ағымдағы шот)
9. Тендерге қатысушының толық атауы (заңды тұлғаның немесе жеке
басты куәландыратын құжаттың) және жеке тұлғаның паспорттық деректері
мен тұрғылықты жері (мекенжайы, телефон, факс және т.б.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (сенімхаттың негізінде әрекет ететін уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты).
20__ жылғы "___" ___________
мөр орны
Су шаруашылығы құрылыстарын
жалға және сенiмгерлiк басқаруға
беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Су шаруашылығы құрылыстарын сенімгерлік басқаруға беру
жөніндегі тендер нәтижелері туралы хаттама
_____ жыл мерзімге __________________________________________________
_____________________________________________________________________
(объектінің атауы)
Тендер өткізілетін күн: 20___ жылғы "___"___________.
Тендер өткізілетін орын: ______________________________________
Сенімгерлік басқару құрылтайшысы: _____________________________
_____________________________________________________________________
Сенімгерлік басқару объектісі: ________________________________
_____________________________________________________________________
(су шаруашылығы құрылыстарының толық сипаттамасы көрсетіледі)
Сенімгерлік басқару объектісінің орналасқан жері: _____________
_____________________________________________________________________
(облыс, аудан)
Су шаруашылығы құрылыстарының баланстық құны: _________________
_____________________________________________________________________
Тендерге ____________________________________________________________
(_________________________________________________) қатысушы қатысты.
(саны, оның ішінде жазумен)
Тендер нәтижелері: