Об утверждении перечня нефтепродуктов, доставляемых единым оператором по поставке нефтепродуктов
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2015 года № 10136.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра энергетики РК от 29.08.2025 № 336-н/қ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 21-2) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра энергетики РК от 29.08.2025 № 336-н/қ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый Перечень нефтепродуктов, доставляемых единым оператором по поставке нефтепродуктов.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 29.08.2025 № 336-н/қ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту развития нефтяной промышленности в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра Министерства энергетики Республики Казахстан Карабалина У.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
18 декабря 2014 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Е. Досаев
23 декабря 2014 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
____________ И. Тасмагамбетов
11 декабря 2014 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
____________ К. Касымов
12 декабря 2014 года
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
____________ Н. Абыкаев
05 декабря 2014 года
Утвержден
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2014 года № 158
Перечень нефтепродуктов, доставляемых единым оператором по поставке нефтепродуктов

Мұнай өнімдерін беру жөніндегі бірыңғай оператор жеткізетін мұнай өнімдерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 158 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 23 қаңтарда № 10136 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 29.08.2025 № 336-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 21-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 29.08.2025 № 336-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мұнай өнімдерін беру жөніндегі бірыңғай оператор жеткізетін мұнай өнімдерінің тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 29.08.2025 № 336-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті белгіленген заңнама тәртібінде қамтамасыз етсін:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде оның мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты ресми жариялауға бұқаралық ақпарат құралдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйеге жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялау.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің бірінші вице-министрі Ұ.С. Қарабалинға жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
_____________ Б.Сұлтанов
2014 жылғы 18 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_____________ Е.Досаев
2014 жылғы 23 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
_____________ И.Тасмағамбетов
2014 жылғы 11 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
_____________ Қ.Қасымов
2014 жылғы 12 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
_____________ Н.Әбіқаев
2014 жылғы 05 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 158 бұйрығымен
бекітілген
Мұнай өнімдерін беру жөніндегі бірыңғай оператор жеткізетін мұнай өнімдерінің тізбесі

Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра энергетики РК от 29.08.2025 № 336-н/қ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Бензин;
2. Дизельное топливо;
3. Авиационное топливо (ГОСТ 10227-86 "Топлива для реактивных двигателей. Технические условия");
4. Мазут.

Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 29.08.2025 № 336-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Бензин;
2. Дизель отыны;
3. Авиациялық отын (МемСТ 10227-86 "Реактивтi қозғалтқыштарға арналған отын. Техникалық шарттар");
4. Мазут.