О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда
Решение маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2009 года № 236. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 января 2010 года № 3326.
Сноска. В заголовке, по всему тексту решения и приложениях на казахском языке слова "ставкалары", "ставкаларының" заменены словами "мөлшерлемелері", "мөлшерлемелерінің", текст на русском языке не меняется решением маслихата Актюбинской области от 30.05.2017 № 160 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Лесного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 630 Налогового кодекса Республики Казахстан, пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 сентября 2018 года № 383 "Об утверждении Методических указаний расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17560), Актюбинской областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 31.03.2026 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда согласно приложениям 1, 2, 3.
2. Средства, поступившие от платежей за лесные пользования, направлять в доход местного бюджета.

Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының мөлшерлемелері туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 236 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 27 қаңтарда № 3326 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбында, бүкіл мәтіні бойынша және қосымшаларында қазақ тілінде "ставкалары", "ставкаларының" сөздері "мөлшерлемелері", "мөлшерлемелерінің" сөздерімен ауыстырылды, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 30.05.2017 № 160 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Орман кодексінің 14-бабының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 630-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 13 қыркүйектегі № 383 "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің әдістемелік нұсқауларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 17560 болып тіркелген) сәйкес, Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 31.03.2026 № 317 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының мөлшерлемелері 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Орман пайдалану төлемінен түскен қаражат жергілікті бюджет кірісіне жіберілсін.

3. Рекомендовать ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области" (по согласованию), акимам районов и города Актобе (по согласованию) довести размеры ставки платы за лесные пользования до сведения плательщиков.
4. Признать утратившим силу решение областного маслихата от 4 апреля 2007 года № 342 "Об утверждении размеров ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3202, опубликованное в газете "Актобе" от 28 апреля 2007 года № 52-53 и "Актюбинский вестник" от 3 мая 2007 года № 54-55).

3. Орман пайдалану төлемақысының мөлшерлемелері мөлшері мәліметін төлемшілерге жеткізу "Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" ММ-не (келiсiм бойынша), Ақтөбе қаласы және аудандардың әкімдеріне (келiсiм бойынша) ұсынылсын.
4. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдалану төлемақысының мөлшерін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3202 тіркелген, "Ақтөбе" газетінің 2007 жылғы 28 сәуірдегі № 52-53 және "Актюбинский вестник" газетінің 2007 жылғы 3 мамырындағы № 54-55 жарияланған) облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 4 сәуірдегі № 342 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь областного маслихата
К.ТУХТАРОВ Б.УРДАБАЕВ
Приложение 1 к решению
областного маслихата
от 21 декабря 2009 года № 236
Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 01.03.2019 № 384 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Виды второстепенных древесных ресурсов
кора, тонна (МРП)
ветви, тонна (МРП)
пни, тонна (МРП)
корни, тонна (МРП)
листья тонна (МРП)
почки, килограмм (МРП)
1.
Сосна

5. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Облыстықмәслихаттың хатшысы
Қ.ТОҚТАРОВ Б.ОРДАБАЕВ
2009 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 236 облыстық мәслихаттың
шешіміне 1 қосымша
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға төлем мөлшерлемелері
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 01.03.2019 № 384 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қосалқы сүрек ресурстарының түрлері
Қабықтар, тонна (АЕК)
бұтақтар, тонна (АЕК)
түбiрлер, тонна (АЕК)
тамырлар, тонна (АЕК)
жапырақтар, тонна (АЕК)
бүршiктер, килограмм (АЕК)
1.
Қарағай

Сноска. Приложение 3 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 01.03.2019 № 384 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Виды пользования, в том числе по срокам
Единица измерения
Ставки платы (тенге, МРП)
Долгосрочное лесопользование (от 10 до 49 лет)
1.
Пользование участками государственного лесного фонда в туристских, рекреационных и спортивных целях
гектар

Ескерту. 3 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 01.03.2019 № 384 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ р/с
Пайдалану түрлері, соның ішінде мерзімдері бойынша
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемелері (теңге, АЕК)
Ұзақ мерзімді орман пайдалану (10 жылдан 49 жылға дейін)
1.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін туристік, рекреациялық және спорттық мақсаттары үшін пайдалану
гектар

7549
2.
Пользование участками государственного лесного фонда в научно-исследовательских, культурно-оздоровительных целях
гектар
843
3.
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
гектар
1685
Краткосрочное лесопользование (до 1 года)
4.
Пользование участками государственного лесного фонда в туристских, рекреационных и спортивных целях
человек-день
0,1 МРП
5.
Пользование участками государственного лесного фонда в научно-исследовательских, культурно-оздоровительных целях
человек-день
0,1 МРП
Основание: Расчет ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда, составлен ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области" и согласован с РГУ "Актюбинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира".

7549
2.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
гектар
843
3.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары үшін пайдалану
гектар
1685
Қысқа мерзімді орман пайдалану (1 жылға дейін)
4.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін туристік, рекреациялық және спорттық мақсаттары үшін пайдалану
адам-күн
0,1 АЕК
5.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
адам-күн
0,1 АЕК
Негіздеме: Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақы мөлшерлемесінің есебі "Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" ММ жасалып және "Ақтөбе облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" РММ келісілген.