О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2025 года № 1035
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего Указа см. п. 2.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указе Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 "О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, городов республиканского значения, столицы":
в Должностном cоставе Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя" исключить;
после строки "начальник Канцелярии Президента Республики Казахстан, заместитель председателя" дополнить строкой следующего содержания:
"советник Президента Республики Казахстан, координирующий вопросы региональной политики, заместитель председателя";
после строки "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы административной реформы и государственной службы" дополнить строкой следующего содержания:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан";
строку "помощник Президента Республики Казахстан по экономическим вопросам" исключить;
2) в Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих":
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 1 "Политические государственные должности":
строку "Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, его первый заместитель" изложить в следующей редакции:
"Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, его первый заместитель и заместитель";
строку "Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, его заместители" изложить в следующей редакции:
"Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, его первый заместитель и заместители";
3) в Указе Президента Республики Казахстан от 27 августа 2019 года № 141 "О некоторых вопросах Президентского молодежного кадрового резерва":
в Составе Национальной комиссии по молодежному кадровому резерву при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан";
строку "помощник Президента Республики Казахстан по экономическим вопросам" изложить в следующей редакции:
"советник Президента Республики Казахстан, координирующий вопросы региональной политики";

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 11 қазандағы № 1035 Жарлығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мына жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың кадр комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары" деген жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы, төрағаның орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің өңірлік саясат мәселелеріне жетекшілік ететін кеңесшісі, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің әкімшілік реформа және мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелер жөніндегі көмекшісі" деген жол алып тасталсын;
2) "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"Мемлекеттік саяси лауазымдар" деген 1-тарауда:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, оның бірінші орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, оның бірінші орынбасары мен орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы, оның орынбасарлары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы, оның бірінші орынбасары және орынбасарлары";
3) "Президенттік жастар кадр резервінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 27 тамыздағы № 141 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар кадр резерві жөніндегі ұлттық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелер жөніндегі көмекшісі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің өңірлік саясат мәселелеріне жетекшілік ететін кеңесшісі";

4) для служебного пользования.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпунктов 1) и 3) пункта 1, которые вводятся в действие с 1 октября 2025 года.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

4) қызмет бабында пайдалану үшін.
2. Осы Жарлық 2025 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 1) және 3) тармақшаларын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев