Об учреждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы в области культуры
Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года № 369. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 6 августа 2026 года № 1391
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 06.08.2026 № 1391.
Сноска. Заголовок в редакции Указа Президента РК от 15.11.2016 № 370 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным Указом Президента РК от 05.05.2017 № 471.
Сноска. По всему тексту Указа слова "Лидера Нации" заменены словом "Елбасы" в соответствии с Указом Президента РК от 05.05.2017 № 471.
В целях усиления государственной поддержки деятелей литературы и искусства в Республике Казахстан постановляю: Z060207
1. Учредить 75 ежегодных государственных стипендий Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы в области культуры в размере 55-кратного месячного расчетного показателя в месяц.
Сноска. Пункт 1 в редакции Указа Президента РК от 07.09.2020 № 404.
2. Правительству Республики Казахстан ежегодно представлять на утверждение обновляемый по мере необходимости персональный состав лиц, выдвигаемых на соискание государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы в области культуры.
Сноска. Пункт 2 в редакции Указа Президента РК от 15.11.2016 № 370 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын тағайындау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 3 сәуір N 369. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2026 жылғы 6 тамыздағы № 1391 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 06.08.2026 № 1391 Жарлығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 15.11.2016 N 370 Жарлығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Жарлықтың тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді – ҚР Президентінің 05.05.2017 № 471 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасында әдебиет және өнер қайраткерлеріне мемлекеттік қолдауды күшейту мақсатында қаулы етемін: Z060207
1. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының мəдениет саласындағы жыл сайынғы 75 мемлекеттік стипендиясы айына 55 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тағайындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 07.09.2020 № 404 Жарлығымен.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті — Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясына ұсынылатын адамдардың қажеттігіне қарай жаңартылып отыратын дербес құрамын жыл сайын бекітуге ұсынсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 15.11.2016 N 370 Жарлығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
Президенті