О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 14 мая 2026 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июля 2026 года № 122-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 14 мая 2026 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать проект правового акта, указанного в пункте 1 перечня, и в установленном порядке внести на утверждение Президенту Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан;
2) предусмотреть принятие ведомственных правовых актов в соответствии с перечнем;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 июля 2026 года № 122-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 14 мая 2026 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан"
№ п/п Наименование правового акта Форма правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесение правовых актов
1 2 3 4 5 6
О внесении изменений и дополнений в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан"
Распоряжение Президента Республики Казахстан
МКИ
июль 2026 года
Али Р.

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 14 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 23 шілдедегі № 122-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 14 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбенің 1-тармағында көрсетілген құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілердің қабылдануын көздесін;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 23 шілдедегі
№ 122-ө өкімімен
бекітілген
Қабылдануы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 14 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қараша № 90 Өкіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкімі
МАМ
2026 жылғы шілде
Р. Али
2.
"Азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің нысанды киімінің сипаттамасын, айырым белгілерін, сондай-ақ оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы"

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 4 июля 2025 года № 266 "Об утверждении описания, знаков различия, а также правил ношения форменной одежды сотрудников органов гражданской защиты"
приказ Министра по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
МЧС
июль 2026 года
Тұрсынбаев К.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 сентября 2023 года № 707 "Об утверждении описания, знаков различия, а также правил ношения форменной одежды сотрудников органов внутренних дел"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
июль 2026 года
Сайтбеков А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
_______________________________

Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 4 шiлдедегi № 266 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы шілде
К. Тұрсынбаев
3.
"Ішкі істер органдары қызметкерлерінің нысанды киімінің сипаттамасын, айырым белгілерін, сондай-ақ оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 707 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы шілде
А.Сайтбеков
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.