О мерах по реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 5 июня 2026 года "О Қазақстан Халық Кеңесі"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июня 2026 года № 98-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Конституционным законом Республики Казахстан от 5 июня 2026 года "О Қазақстан Халық Кеңесі" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующий правовой акт согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Конституционного закона.
Премьер-Министр       О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 июня 2026 года № 98-р
Перечень

"Қазақстан Халық Кеңесі туралы" 2026 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 22 маусымдағы № 98-ө Өкімі.
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Халық Кеңесі туралы" 2026 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті құқықтық актіні қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Конституциялық заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы "22" маусымдағы
№ 98-ө өкімімен
бекітілген

О признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2024 года № 747 "Об утверждении Положения об Ассамблее народа Казахстана"
Указ Президента Республики Казахстан
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
июнь 2026 года
Кочетов Е.Д.
3.
Об утверждении Регламента Қазақстан Халық Кеңесі
решение Қазақстан Халық Кеңесі
Секретариат Қазақстан Халық Кеңесі (по согласованию)
сентябрь 2026 года
руководитель Секретариата Қазақстан Халық Кеңесі
________________________________

"Қазақстан халқының Ассамблеясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 747 Жарлығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
2026 жылғы маусым
Е.Д. Кочетов
3.
Қазақстан Халық Кеңесінің Регламентін бекіту туралы
Қазақстан Халық Кеңесінің шешімі
Қазақстан Халық Кеңесінің Хатшылығы
(келісу бойынша)
2026 жылғы қыркүйек
Қазақстан Халық Кеңесі Хатшылығының басшысы