О подготовке и проведении официального визита Президента Государства Израиль Ицхака Герцога в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 апреля 2026 года № 52-р
В целях обеспечения подготовки и проведения официального визита Президента Государства Израиль Ицхака Герцога в Республику Казахстан 27 – 28 апреля 2026 года в городе Астане (далее – визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита, в том числе синхронный и последовательный перевод на казахский, русский, английский языки и иврит.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном порядке принять организационные меры по обслуживанию главы и членов официальной делегации Государства Израиль (далее – глава и члены официальной делегации) во время визита согласно приложению к настоящему распоряжению.
3. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), министерствам внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить безопасность главы и членов официальной делегации в международном аэропорту города Астаны (в случае неблагоприятных метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант), местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального и резервного самолетов.
4. Министерству транспорта Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального и резервного самолетов Президента Государства Израиль Ицхака Герцога над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в международном аэропорту города Астаны (в случае неблагоприятных метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант);
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специального и резервного самолетов в международном аэропорту города Астаны (в случае неблагоприятных метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант);
3) совместно с акиматом Карагандинской области (в случаях неблагоприятных метеоусловий и посадки специального и резервного самолетов в международном аэропорту города Караганды) проезд главы и членов официальной делегации из города Караганды до города Астаны.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить совместно:

Израиль Мемлекетінің Президенті Ицхак Герцогтың Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 21 сәуірдегі № 52-ө өкімі
2026 жылғы 27 – 28 сәуірде Астана қаласында Израиль Мемлекетінің Президенті Ицхак Герцогтың Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрі – сапар) дайындауды және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі белгіленген тәртіппен сапарды дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын, соның ішінде қазақ, орыс, ағылшын және иврит тілдеріне ілеспе және дәйекті аударманы қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісу бойынша) белгіленген тәртіппен осы өкімге қосымшаға сәйкес сапар кезінде Израиль Мемлекетінің ресми делегациясының басшысы мен мүшелеріне (бұдан әрі – ресми делегацияның басшысы мен мүшелері) қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ішкі істер, Төтенше жағдайлар министрліктері ресми делегация басшысы мен мүшелерінің Астана қаласының халықаралық әуежайындағы (метеожағдай қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) тұратын және баратын орындардағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша ілесіп жүруді, сондай-ақ арнайы және резервтегі ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп Израиль Мемлекетінің Президенті Ицхак Герцогтың арнайы және резервтегі ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының халықаралық әуежайына (метеожағдай қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) қонуын және ұшып шығуын;
2) Астана қаласының халықаралық әуежайында (метеожағдай қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) арнайы және резервтегі ұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды;
3) Қарағанды облысының әкімдігімен бірлесіп (метеожағдай қолайсыз және арнайы және резервтегі ұшақтар Қарағанды қаласының халықаралық әуежайына қонған жағдайларда) ресми делегацияның басшысы мен мүшелерінің Қарағанды қаласынан Астана қаласына дейін жол жүруін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі белгіленген тәртіппен:

1) с Министерством иностранных дел Республики Казахстан освещение визита в средствах массовой информации;
2) с Президентским оркестром Службы государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию) организацию концертных программ во время официального и неформальных приемов от имени Президента Республики Казахстан Токаева К.К. и от имени Премьер-Министра Республики Казахстан Бектенова О.А. в честь Президента Государства Израиль Ицхака Герцога;
3) с акиматом города Астаны:
организацию посещения главы и членов официальной делегации Международного центра межконфессионального и межрелигиозного диалога;
организацию церемонии посадки деревьев главой официальной делегации в Парке мира и согласия в городе Астане;
культурную программу для супруги Президента Государства Израиль Михаль Герцог.
6. Министерству искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан совместно с акиматом города Астаны обеспечить организацию посещения главы и членов официальной делегации Международного центра искусственного интеллекта "Alem.ai".
7. Акимату города Астаны обеспечить:
1) выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам главы и членов официальной делегации в международном аэропорту города Астаны;
2) оформление международного аэропорта города Астаны, улиц в местах посещений и проведения мероприятий, установку Государственного Флага Государства Израиль по маршруту следования, а также размещение визуальной информации о визите на LED-экранах города Астаны.
8. Акимату Карагандинской области (в случаях неблагоприятных метеоусловий и посадки специального и резервного самолетов в международном аэропорту города Караганды) обеспечить проведение организационных мероприятий по встрече и проводам главы и членов официальной делегации в международном аэропорту города Караганды.
9. Медицинскому центру Управления делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан и акиматом города Астаны обеспечить медицинское обслуживание главы и членов официальной делегации, сопровождающих лиц в случае необходимости.
10. Службе государственной охраны Республики Казахстан
(по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов Президента Государства Израиль Ицхака Герцога, обеспечении почетного караула в городе Астане.

1) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін;
2) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің Президенттік оркестрімен (келісу бойынша) бірлесіп Қазақстан Республикасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың атынан және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі О.А. Бектеновтің атынан Израиль Мемлекетінің Президенті Ицхак Герцогтың құрметіне берілетін ресми және бейресми қабылдаулар кезінде концерттік бағдарламалар ұйымдастыруды;
3) Астана қаласының әкімдігімен бірлесіп:
ресми делегацияның басшысы мен мүшелерінің Конфессияаралық және дінаралық диалогтың халықаралық орталығына баруын ұйымдастыруды;
ресми делегация басшысының Астана қаласындағы Бейбітшілік және келісім саябағында ағаш отырғызу рәсімін ұйымдастыруды;
Израиль Мемлекеті Президентінің жұбайы Михаль Герцогке арналған мәдени бағдарламаны қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі Астана қаласының әкімдігімен бірлесіп ресми делегацияның басшысы мен мүшелерінің "Alem.ai" халықаралық жасанды интеллект орталығына баруын ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Астана қаласының әкімдігі:
1) Астана қаласының халықаралық әуежайында ресми делегацияның басшысы мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды;
2) Астана қаласының халықаралық әуежайын, баратын орындардағы және іс-шаралар өткізілетін көшелерді безендіруді, Израиль Мемлекетінің Мемлекеттік Туын жүретін бағдар бойымен орнатуды, сондай-ақ Астана қаласының LEDэкрандарында сапар туралы көрнекі ақпаратты орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Қарағанды облысының әкімдігі (метеожағдай қолайсыз және арнайы және резервтегі ұшақтар Қарағанды қаласының халықаралық әуежайына қонған жағдайларда) ресми делегацияның басшысы мен мүшелерін Қарағанды қаласының халықаралық әуежайында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының жүргізілуін қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының Медициналық орталығы (келісу бойынша) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігімен және Астана қаласының әкімдігімен бірлесіп қажет болған жағдайда ресми делегацияның басшысы мен мүшелеріне, олармен ілесіп жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін.
10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша) Израиль Мемлекетінің Президенті Ицхак Герцогты ресми қарсы алу және шығарып салу, Астана қаласында құрметті қарауылды қамтамасыз ету рәсімдеріне қатыссын.

11. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) и Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить соответствующее содействие во время встречи и проводов главы и членов официальной делегации в международном аэропорту города Астаны (в случае неблагоприятных метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант).
12. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр О. Бектенов
Приложение к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 апреля 2026 года № 52-р
Организационные меры по обслуживанию главы и членов
официальной делегации Государства Израиль
За счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2026 год по программе 001 "Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления делами Президента Республики Казахстан", обеспечить:
1) размещение главы и членов официальной делегации Государства Израиль (далее – глава и члены официальной делегации) (по формату "1+1+10" или принципу взаимности), сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан в резиденциях и гостиницах города Астаны с 26 по
29 апреля 2026 года;
2) официальный и неформальные приемы от имени Президента Республики Казахстан Токаева К.К. и от имени Премьер-Министра Республики Казахстан Бектенова О.А. для главы и членов официальной делегации;
3) питание (завтраки, обеды, ужины) и кофе-брейки для членов официальной делегации и сопровождающих лиц в период проведения визита;
4) транспортное обслуживание главы и членов официальной делегации в период проведения визита;
5) техническое обеспечение, тематическое и цветочное оформление в местах проведения мероприятий;
6) аренду залов для проведения мероприятий;
7) изготовление печатной продукции;
8) приобретение подарков и сувениров для главы и членов официальной делегации.
_________________________

11. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісу бойынша) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті ресми делегацияның басшысы мен мүшелерін Астана қаласының халықаралық әуежайында (метеожағдай қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) қарсы алу және шығарып салу кезінде тиісті жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.
12. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 21 сәуірдегі
№ 52-ө өкіміне қосымша
Израиль Мемлекетінің ресми делегациясының басшысы мен мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
2026 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен 001 "Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер" бағдарламасы бойынша:
1) 2026 жылғы 26 – 29 сәуірде Израиль Мемлекетінің ресми делегациясының басшысы мен мүшелерін (бұдан әрі – ресми делегацияның басшысы мен мүшелері) ("1+1+10" форматы немесе өзаралық қағидаты бойынша), Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкерлерін Астана қаласының резиденциялары мен қонақүйлерінде орналастыру;
2) Қазақстан Республикасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың атынан және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі О.А. Бектеновтің атынан ресми делегацияның басшысы мен мүшелеріне арналған ресми және бейресми қабылдаулар;
3) сапар өтетін кезеңде ресми делегацияның мүшелерін және ілесіп жүретін адамдарды тамақтандыру (таңғы, түскі, кешкі ас) мен кофе-брейктер;
4) сапар өтетін кезеңде ресми делегацияның басшысы мен мүшелеріне көліктік қызмет көрсету;
5) іс-шаралар өткізілетін орындарды техникалық қамтамасыз ету, тақырыптық және гүлмен безендіру;
6) іс-шаралар өткізу үшін залдарды жалға алу;
7) баспа өнімдерін дайындау;
8) ресми делегацияның басшысы мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу қамтамасыз етілсін.