О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 12 февраля 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам охранной деятельности, жилищных отношений и правоохранительной службы"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 апреля 2026 года № 43-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 12 февраля 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам охранной деятельности, жилищных отношений и правоохранительной службы" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр
О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне күзет қызметі, тұрғын үй қатынастары және құқық қорғау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 12 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 13 сәуірдегі № 43-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне күзет қызметі, тұрғын үй қатынастары және құқық қорғау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 12 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 13 сәуірдегі
№ 43-ө өкімімен бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 12 февраля 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам охранной деятельности, жилищных отношений и правоохранительной службы"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне күзет қызметі, тұрғын үй қатынастары және құқық қорғау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 12 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық
актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050 "Об образовании Комитета
по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
апрель 2026 года
Мухаметжанов А.У.
2.
Об утверждении Правил жилищного обеспечения сотрудника специального государственного органа, военнослужащего, а также сотрудника правоохранительного органа и органа гражданской защиты
постановление Правительства Республики Казахстан
МО, ГП (по согласованию), АФМ (по согласованию), СГО (по согласованию), КНБ (по согласованию), МЧС, МВД
апрель 2026 года
Жазыкбаев Ш.С., Койгелдиев Г.М., Сагындыков А.А., Жакипов Ш.Л., Наймантаев
А.Т.,
Турсынбаев К.А., Сайтбеков А.М.
3.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Лепеха И.В.
4.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1602 "Об утверждении Правил формирования и предоставления специальными государственными органами Республики Казахстан служебных жилищ"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО, ГП (по согласованию), СГО (по согласованию), КНБ (по согласованию)
апрель 2026 года
Жазыкбаев Ш.С.,
Койгелдиев Г.М.,
Жакипов Ш.Л.,
Наймантаев
А.Т.
5.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2012 года № 1727 "Об утверждении Правил исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат сотрудникам специальных государственных органов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО, ГП (по согласованию), СГО (по согласованию), КНБ (по согласованию)
апрель 2026 года
Жазыкбаев Ш.С.,
Койгелдиев Г.М.,
Жакипов Ш.Л.,
Наймантаев
А.Т.
6.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 49 "Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем военнослужащих, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО, ГП (по согласованию), СГО (по согласованию), КНБ (по согласованию)
апрель 2026 года
Жазыкбаев Ш.С., Койгелдиев Г.М.,
Жакипов Ш.Л.,
Наймантаев
А.Т.
7.

"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
БП (келісу бойынша)
2026 жылғы сәуір
А.О. Мұхаметжанов
2.
Арнаулы мемлекеттік органның қызметкерін, әскери қызметшіні, сондай-ақ құқық қорғау органы мен азаматтық қорғау органының қызметкерін тұрғын үймен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині, БП (келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша), ТЖМ, ІІМ
2026 жылғы сәуір
Ш.С. Жазықбаев, Ғ.М. Қойгелдиев, Ә.А. Сағындықов, Ш.Л. Жақыпов, А.Т. Наймантаев, Қ.А. Тұрсынбаев,А.М. Сайтбеков
3.
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
И.В. Лепеха
4.
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының қызметтік тұрғынжайларын қалыптастыру және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1602 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині, БП (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы сәуір
Ш.С. Жазықбаев, Ғ.М. Қойгелдиев, Ш.Л. Жақыпов, А.Т. Наймантаев
5.
"Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 1727 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині, БП (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы сәуір
Ш.С. Жазықбаев, Ғ.М. Қойгелдиев, Ш.Л. Жақыпов, А.Т. Наймантаев
6.
"Әскери қызметшілерді қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 49 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині, БП (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы сәуір
Ш.С. Жазықбаев, Ғ.М. Қойгелдиев, Ш.Л. Жақыпов, А.Т. Наймантаев
7.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 50 "Об утверждении Правил осуществления денежной компенсации"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
апрель 2026 года
Жазыкбаев Ш.С.
8.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2019 года № 429 "Об утверждении Правил формирования Государственной пулегильзотеки"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Адилов С.А.
9.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № 872 "Об утверждении Правил исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат сотрудникам оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО, КНБ (по согласованию)
апрель 2026 года
Жазыкбаев Ш.С.,
Наймантаев А.Т.
10.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 524 "Об утверждении Правил обеспечения служебным жилищем сотрудников органов внутренних дел, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, а также категорий должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение жилищных выплат"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО, МВД
апрель 2026 года
Жазыкбаев Ш.С.,
Сайтбеков А.М.
11.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2025 года № 789 "Об утверждении перечня должностей правоохранительных органов и органов гражданской защиты, подпадающих под получение жилищных выплат"
постановление Правительства Республики Казахстан
АФМ (по согласованию), ГП (по согласованию), МЧС, МВД
апрель 2026 года
Сагындыков А.А., Койгелдиев Г.М.,
Турсынбаев К.А.,
Сайтбеков А.М.
12.
Секретно
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию)
апрель 2026 года
Сагындыков А.А.
13.
Секретно
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
апрель 2026 года
Наймантаев А.Т.
14.
О признании утратившим силу приказа Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 сентября 2025 года № 81нс "Об утверждении перечня закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых жилище не подлежит приватизации"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
апрель 2026 года
Алдажуманов Е.Е.
15.

"Ақшалай өтемақыны жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 50 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2026 жылғы сәуір
Ш.С. Жазықбаев
8.
"Мемлекеттік оқ-гильза қоймасын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
С.Ә. Әділов
9.
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 872 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині, ҰҚК (келісі бойынша)
2026 жылғы сәуір
Ш.С. Жазықбаев,
А.Т. Наймантаев
10.
"Ішкі істер органдарының қызметкерлерін қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын, сондай-ақ тұрғын үй төлемдерін алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 524 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині, ІІМ
2026 жылғы сәуір
Ш.С. Жазықбаев,
А.М. Сайтбеков
11.
"Құқық қорғау органдары мен азаматтық қорғау органдарының тұрғын үй төлемдерін алуға жататын лауазымдар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 24 қыркүйектегі № 789 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚМА (келісу бойынша),
БП (келісу бойынша),
ТЖМ, ІІМ
2026 жылғы сәуір
Ә.А. Сағындықов, Ғ.М. Қойгелдиев,
К.А. Тұрсынбаев, А.М. Сайтбеков
12.
Құпия
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы сәуір
Ә.А. Сағындықов
13.
Құпия
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы сәуір
А.Т. Наймантаев
14.
"Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2025 жылғы 9 қыркүйектегі № 81нс бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы сәуір
Е.Е. Алдажұманов
15.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 365 "Об утверждении Правил обеспечения военизированной охраной грузов при перевозке железнодорожным транспортом"
приказ Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
апрель 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
16.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
апрель 2026 года
Коняшкин Р.А.
17.
О внесении изменения в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 июля 2017 года № 399 "Об утверждении Правил организации финансовой и хозяйственной деятельности в Вооруженных Силах Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
апрель 2026 года
Бейсенов А.К.
18.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра обороны Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 267 "Об утверждении Правил финансирования и материально-технического обеспечения мер государственной защиты органами военного управления"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
апрель 2026 года
Абубакиров К.А.
19.
Секретно
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
апрель 2026 года
Абубакиров К.А.
20.
О признании утратившим силу приказа Министра обороны Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 1165 "Об утверждении Перечня закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
апрель 2026 года
Жазыкбаев Ш.С.
21.
Секретно
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Аленов Б.Т.
22.
О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 808 "Об утверждении Правил выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат сотрудникам органов внутренних дел Республики Казахстан"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Сайтбеков А.М.
23.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 696 "Об утверждении Перечня закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Балтабеков А.С.
24.

"Теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау кезінде әскерилендірілген күзетті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 365 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы сәуір
Ж.Ж. Тайжанов
16.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы сәуір
Р.А. Коняшкин
17.
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде қаржылық және шаруашылық қызметті ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 29 шілдедегі № 399 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы сәуір
А.Қ. Бейсенов
18.
"Әскери басқару органдарының мемлекеттік қорғау шараларын қаржыландыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 31 наурыздағы № 267 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы сәуір
Қ.А. Әбубәкіров
19.
Құпия
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы сәуір
Қ.А. Әбубәкіров
20.
"Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту жүйесі бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 1165 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы сәуір
Ш.С. Жазықбаев
21.
Құпия
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
Б.Т. Әленов
22.
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының қызметкерлеріне ақшалай ризықты, жәрдемақыларды және өзге де төлемақыларды төлеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 808 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
А.М. Сайтбеков
23.
"Қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 696 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
А.С. Балтабеков
24.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 "Об утверждении Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Лепеха И.В.
25.
Об утверждении формы и периодичности представления отчетности субъектами, занимающимися охранной деятельностью, деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, а также специализированными учебными центрами по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Лепеха И.В.
26.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Лепеха И.В.
27.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 959 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления охранной деятельности"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Лепеха И.В.
28.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 октября 2024 года № 863 "Об утверждении Правил предоставления национальным компаниям права на учреждение охранных организаций"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
апрель 2026 года
Лепеха И.В.
29.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 32 "Об утверждении критериев оценки степени риска, проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации"
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МВД, МНЭ
апрель 2026 года
Лепеха И.В., Сагнаев Е.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан;
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
_________________________

"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
И.В. Лепеха
25.
Күзет қызметімен, күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметпен, сондай-ақ жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметімен айналысатын субъектілердің есептілікті ұсыну нысаны мен кезеңділігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
И.В. Лепеха
26.
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
И.В. Лепеха
27.
"Күзет қызметін жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 959 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
И.В. Лепеха
28.
"Ұлттық компанияларға жеке күзет ұйымдарын құруға құқық беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 29 қазандағы № 863 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы сәуір
И.В. Лепеха
29.
"Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 32 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ІІМ, ҰЭМ
2026 жылғы сәуір
И.В. Лепеха, Е.Е. Сағынаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.