О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 3 января 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исполнения решений Конституционного Суда Республики Казахстан и возврата государству незаконно приобретенных активов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 февраля 2026 года № 23-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 3 января 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исполнения решений Конституционного Суда Республики Казахстан и возврата государству незаконно приобретенных активов" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан проект правового акта согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 февраля 2026 года № 23-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының шешімдерін орындау және заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 25 ақпандағы № 23-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының шешімдерін орындау және заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілер тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын,
5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 25 ақпандағы
№ 23-ө өкімімен бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 3 января 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исполнения решений Конституционного Суда Республики Казахстан и возврата государству незаконно приобретенных активов"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының шешімдерін орындау және заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілерді сапалы, уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

от 5 июля 2007 года № 364 "Об утверждении общевоинских уставов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МО
март 2026 года
Абубакиров К.А.
2.
О внесении изменений в приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
от 10 сентября 2021 года
№ 158 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы" и от 18 мая 2023 года № 116 "Об утверждении Правил передачи имущества государственных служащих в доверительное управление"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
Март 2026 года
Муксимов С.С.
3.
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 октября
2023 года № 182 дсп "Об утверждении Правил подготовки ежегодной информации по противодействию незаконному приобретению и выводу активов, а также принятым системным мерам, и ее опубликования"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
март 2026 года
Садырбеков Г.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
__________________________________

"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпыәскери жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚМ
2026 жылғы наурыз
Қ.А. Әбубәкіров
2.
"Мемлекеттік қызметті өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 158 және "Мемлекеттік қызметшілердің мүлкін сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 18 мамырдағы № 116 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекет тік қызмет істері агенттігі Төрағасы ның бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
С.С. Мүксімов
3.
"Активтерді заңсыз иемденуге және шығаруға қарсы іс-қимыл жасау, сондай-ақ қабылданған жүйелі шаралар жөніндегі жыл сайынғы ақпаратты дайындау және оны жариялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 9 қазандағы № 182 қбп бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының
бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2026 жылғы наурыз
Ғ.А. Садырбеков
Ескерпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
ҚМ – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі.