О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 16 июля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам военно-патриотического воспитания, воинской службы и перераспределения функций отдельных центральных государственных органов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 августа 2025 года № 141-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 16 июля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам военно-патриотического воспитания, воинской службы и перераспределения функций отдельных центральных государственных органов" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 августа 2025 года № 141-р.
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әскери-патриоттық тәрбие, әскери қызмет және жекелеген орталық мемлекеттік органдардың функцияларын қайта бөлу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 25 тамыздағы № 141-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған, қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әскери-патриоттық тәрбие, әскери қызмет және жекелеген орталық мемлекеттік органдардың функцияларын қайта бөлу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісіне орналастырсып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын 5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 25 тамыздағы
№ 141-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 16 июля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам военно-патриотического воспитания, воинской службы и перераспределения функций отдельных центральных государственных органов"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әскери-патриоттық тәрбие, әскери қызмет және жекелеген орталық мемлекеттік органдардың функцияларын қайта бөлу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орын
дау мерзімі
Құқықтық актіні сапалы, уақтылы әзірлеуге және қабылдауға жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 августа 1992 года № 870 "О военной присяге"
Указ Президента Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
2.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124 "Об утверждении Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
3.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 "Об утверждении общевоинских уставов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
4.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 144 "О военной форме одежды и знаках различия Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2019 года № 759 "Об утверждении Правил формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2019 года № 772 "Об утверждении Правил ценообразования на товары (продукцию) военного назначения, товары (продукцию) двойного назначения (применения), работы военного назначения и услуги военного назначения в рамках государственного оборонного заказа"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
8.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2019 года № 812 "Об утверждении Правил осуществления контроля за качеством выполнения государственного оборонного заказа в организациях независимо от форм собственности"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
9.

"Әскери ант туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1992 жылғы 25 тамыздағы № 870 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
2.
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
3.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпы әскери жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
4.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының әскери киім нысаны мен айырым белгілері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 144 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
5.
"Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
6.
"Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 14 қазандағы № 759 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
7.
"Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде әскери мақсаттағы тауарларға (өнімдерге), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларға (өнімдерге), әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерге баға белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 17 қазандағы № 772 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
8.
"Меншік нысанына қарамастан ұйымдарда мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың орындалу сапасына бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 қазандағы № 812 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
9.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2019 года № 832 "Об утверждении Правил передачи, реализации, ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработки неиспользуемого имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) неиспользуемых оборонных объектов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
10.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2019 года № 896 "Об утверждении Правил оборота вооружения и военной техники"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
11.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 357 "Об утверждении Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
12.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2022 года № 597 "Об утверждении Правил военно-патриотического воспитания граждан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
13.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
14.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2023 года № 1039 "Об утверждении Концепции военно-патриотического воспитания молодежи до 2030 года"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
15.
Об утверждении Правил подготовки военнослужащих к управлению транспортными средствами, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений военнослужащих на право управления транспортными средствами, принадлежащими Вооруженным Силам Республики Казахстан, другим войскам и воинским формированиям
совместный приказ
МО, МВД, МЧС, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию)
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
16.
Об утверждении Правил мониторинга и анализа качества военной подготовки в организациях образования
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
17.
Об утверждении Правил деятельности военной кафедры (военного факультета)
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
18.
Об утверждении перечня программ военной подготовки на военной кафедре (военном факультете)
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
19.
Об утверждении Правил организации учебного процесса на военной кафедре (военном факультете)
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
20.
Об утверждении Правил создания и ликвидации военной кафедры (военного факультета) в организации высшего и (или) послевузовского образования
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
21.
Об утверждении Правил прохождения курсовой подготовки военнообязанных
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
22.
Об утверждении образовательной программы педагогической переподготовки
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
23.
Об утверждении Правил углубленной допризывной подготовки по специализированным общеобразовательным учебным программам
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
24.
Об утверждении образовательной программы дополнительного образования по допризывной подготовке
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
25.
Об утверждении типового положения о территориальных координационных советах по военно-патриотическому воспитанию
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
26.
Об утверждении образовательной программы повышения квалификации граждан, осуществляющих начальную военную, допризывную и углубленную допризывную подготовку
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
27.
О создании и утверждении положения о территориальном координационном совете по военно-патриотическому воспитанию
постановление акимов областей, городов республиканского значения, столицы
МИО
сентябрь 2025 года
акимы областей городов республиканского значения, столицы
28.

"Пайдаланылмайтын мүлікті беру, өткізу, құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу, сондай-ақ пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 6 қарашадағы № 832 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
10.
"Қару-жарақ пен әскери техниканың айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 29 қарашадағы № 896 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
11.
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ережені бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 357 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
12.
"Азаматтарға әскери-патриоттық тәрбие беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 тамыздағы № 597 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
13.
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметін ің қаулысы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
14.
"Жастарға әскери-патриоттық тәрбие берудің 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 1039 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметін ің қаулысы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
15.
Әскери қызметшілерді көлік құралдарын басқаруға даярлау, емтихандар қабылдау және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға тиесілі көлік құралдарын басқару құқығын беретін әскери қызметшілердің жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
Қорғанысмині, ІІМ, ТЖМ, ҰҚК (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
16.
Білім беру ұйымдарындағы әскери даярлықтың сапасын мониторингтеу және талдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
17.
Әскери кафедра (әскери факультет) қызметінің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
18.
Әскери кафедрадағы (әскери факультеттегі) әскери даярлық бағдарламаларының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
19.
Әскери кафедрада (әскери факультетте) оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
20.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымында әскери кафедра (әскери факультет) құру және тарату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
21.
Әскери міндеттілердің курстық даярлықтан өту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
22.
Педагогикалық қайта даярлаудың білім беру бағдарламасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
23.
Мамандандырылған жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша әскерге шақыруға дейінгі тереңдетілген даярлық қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
24.
Әскерге шақырғанға дейінгі даярлық бойынша қосымша білімнің білім беру бағдарламасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
25.
Әскери-патриоттық тәрбиелеу жөніндегі аумақтық үйлестіру кеңестері туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
26.
Бастапқы әскери, әскерге шақыруға дейінгі және әскерге шақыруға дейінгі тереңдетілген даярлықты жүзеге асыратын азаматтардың біліктілігін арттырудың білім беру бағдарламасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
27.
Әскери-патриоттық тәрбиелеу бойынша аумақтық үйлестіру кеңесін құру мен ережесін бекіту туралы
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдерінің қаулысы
ЖАО
2025 жылғы қыркүйек
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдері
28.

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 338 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей педагогов"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
сентябрь 2025 года
Абильмажинов Т.Т.
29.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 "Об утверждении номенклатуры видов организаций образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП, МТиЗСН
сентябрь 2025 года
Мелдебекова М.Т.
30.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862 "Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений".
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
сентябрь 2025 года
Лепеха И.В.
31.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 506 "Об утверждении Правил предоставления академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
сентябрь 2025 года
Оспан Е.С.
32.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 200 "Об утверждении Правил возмещения государству бюджетных средств, затраченных на обучение военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
сентябрь 2025 года
Балтабеков А.С.
33.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 277 "Об утверждении норм снабжения вещевым имуществом военнослужащих, воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан на мирное время"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
34.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 июня 2015 года № 353 "Об утверждении норм снабжения продовольствием, кормами, оборудованием, столово-кухонной посудой и техникой продовольственной службы Вооруженных Сил Республики Казахстан на мирное время"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
35.

"Педагог лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 13 шілдедегі № 338 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы қыркүйек
Т.Т. Әбілмәжінов
29.
"Білім беру ұйымдарының түрлерінің номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы қыркүйек
М.Т. Мелдебекова
30.
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
И.В. Лепеха
31.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыстар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 506 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.С. Оспан
32.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілерін оқытуға жұмсалған бюджет қаражатын мемлекетке өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 200 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Балтабеков
33.
"Бейбіт уақытқа арналған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілерін, әскери бөлімдері мен мекемелерін заттай мүлікпен жабдықтау нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 277 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
34.
"Бейбіт уақытқа арналған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері азық-түлікпен, азықпен, жабдықпен, асханалық-асүйлік ыдыспен және азық-түлік қызметінің техникасымен жабдықтау нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 18 маусымдағы № 353 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
35.

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 746 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих (за исключением квалифицированных рабочих) воинских частей и учреждений Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
36.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 января 2016 года № 2 "Об утверждении Правил приема на обучение в военные, специальные учебные заведения органов национальной безопасности Республики Казахстан, реализующие образовательные программы высшего образования"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
сентябрь 2025 года
Наймантаев А.Т.
37.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 31 "Об утверждении Правил организации и осуществления учебного процесса, учебно-методической и научно-методической деятельности в военных учебных заведениях, подведомственных Министерству обороны Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
38.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 35 "Об утверждении Правил приема на обучение в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан, реализующие образовательные программы соответствующего уровня"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
39.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 70 "Об утверждении норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего образования, а также специальных организаций образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
сентябрь 2025 года
Оспан Е.С.
40.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 77 "Об утверждении Правил приема на обучение в военные, специальные учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие образовательные программы высшего образования"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
сентябрь 2025 года
Лепеха И.В.
41.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83 "Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
сентябрь 2025 года
Мелдебекова М.Т.
42.

"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық қызметшілері (біліктілігі бар жұмысшыларды қоспағанда) лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 746 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
36.
"Жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының әскери, арнаулы оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК
2025 жылғы қыркүйек
А.Т. Наймантаев
37.
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарында оқу процесін, оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік қызметті ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 31 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
38.
"Тиісті деңгейдегі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 35 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
39.
"Мектепке дейінгі, орта білім беру ұйымдарын, сондай-ақ арнайы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 70 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.С. Оспан
40.
"Жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 77 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
И.В. Лепеха
41.
"Педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы қыркүйек
М.Т. Мелдебекова
42.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28 "Об утверждении Правил учета военнообязанных и призывников"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
43.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 347 "Об утверждении Правил начальной военной подготовки"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
44.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 июля 2017 года № 375 "Об утверждении Правил военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
45.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 июля 2017 года № 398 "Об утверждении Правил военной подготовки по дополнительным образовательным программам"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
46.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 августа 2017 года № 411 "Об утверждении Правил организации и использования учебно-материальной базы военных учебных заведений и военных кафедр"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
47.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 4 августа 2017 года № 414 "Об утверждении Правил организации питания в Вооруженных Силах Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
48.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 419 "Об утверждении Правил отчисления из военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
49.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 476 "Об утверждении Правил ношения военной формы одежды и знаков различия Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, а также других знаков"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
50.

"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
43.
"Бастапқы әскери дайындық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 347 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
44.
"Запастағы офицерлер мен запастағы сержанттар бағдарламалары бойынша әскери дайындық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің 2017 жылғы
24 шілдедегі № 375 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
45.
"Қосымша білім беру бағдарламалары бойынша әскери дайындық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 29 шілдедегі № 398 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
46.
"Әскери оқу орындары мен әскери кафедралардағы оқу-материалдық базаны ұйымдастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 тамыздағы № 411 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
47.
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде тамақтандыруды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 4 тамыздағы № 414 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
48.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарынан шығарып жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 419 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
49.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының әскери киім нысанын киіп жүру және айырым белгілерін, сондай-ақ басқа да белгілерді тағып жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 476 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
50.

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования"
приказ Министра науки высшего образования и науки Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2025 года
Ешенкулов Т.И.
51.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 53/НҚ "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание, и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
52.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 54/НҚ "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
53.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 675 "Об утверждении Правил предоставления мер государственной поддержки организациям оборонно-промышленного комплекса"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
54.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 сентября 2019 года № 687 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники государственной авиации"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
55.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 сентября 2019 года № 688 "Об утверждении Сертификационных требований к организациям по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники государственной авиации"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
56.

"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2025 жылғы қыркүйек
Т.И. Ешенқұлов
51.
"Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
52.
"Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, тазарту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 54/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
53.
"Қорғаныстық-өнеркәсіптік кешен ұйымдарына мемлекеттік қолдау шараларын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 675 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
54.
"Мемлекеттік авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымдарды сертификаттау және оларға сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы
3 қыркүйектегі № 687 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
55.
"Мемлекеттік авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі ұйымдарға қойылатын сертификаттық талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 3 қыркүйектегі № 688 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
56.

О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 ноября 2019 года № 829 "Об утверждении Правил организации и проведения научных исследований в рамках государственного оборонного заказа"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
57.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 862 "Об утверждении Правил проведения испытаний результатов опытно-конструкторских и технологических работ"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
58.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 ноября 2019 года № 876 "Об утверждении Правил проведения экспертизы научных исследований в рамках государственного оборонного заказа"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
59.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 945 "Об утверждении Правил разработки, согласования, утверждения, регистрации, учета, изменения, пересмотра, отмены и введения в действие военных национальных стандартов, используемых для нужд Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2025 года
Исакулов Р.Е.
60.
О внесении изменения в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 17 марта 2020 года № 110 "Об утверждении Правил педагогической переподготовки"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2025 года
Ешенкулов Т.И.
61.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № 716 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы и Положения о комиссиях военно-врачебной экспертизы в Вооруженных Силах Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
62.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 348 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
сентябрь 2025 года
Мелдебекова М.Т.
63.

"Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 7 қарашадағы № 829 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
57.
"Тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстардың нәтижелеріне сынақтар жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 862 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
58.
"Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде ғылыми зерттеулердің сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 22 қарашадағы № 876 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
59.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа әскерлер мен әскери құралымдардың мұқтаждары үшін пайдаланылатын әскери ұлттық стандарттарды әзірлеу, келісу, бекіту, тіркеу, есепке алу, өзгерту, қайта қарау, олардың күшін жою және қолданысқа енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 945 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.Е. Исақұлов
60.
"Педагогтік қайта даярлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 17 наурыздағы № 110 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2025 жылғы қыркүйек
Т.И. Ешенқұлов
61.
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын және әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 716 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
62.
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 348 бұйрығына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы қыркүйек
М.Т. Мелдебекова
63.

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 684 "Об утверждении Правил взаимодействия структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при формировании государственного оборонного заказа и осуществлении государственных закупок в интересах Министерства обороны Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
64.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 27 августа 2022 года № 381 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
сентябрь 2025 года
Оспан Е.С.
65.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования соответствующих типов и видов, за исключением организаций высшего и послевузовского образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
сентябрь 2025 года
Мелдебекова М.Т.
66.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 26 сентября 2022 года № 834 "Об утверждении Правил по организации социальной адаптации лиц, увольняемых из Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Бурамбаев С.Ж.
67.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 25 ноября 2022 года № 1111 "Об утверждении Инструкции по работе военных представительств Министерства обороны Республики Казахстан в организациях, независимо от форм собственности"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2025 года
Жазыкбаев Ш.С.
68.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 4 июня 2024 года № 75/қе "Об утверждении Правил отчисления сотрудников и военнослужащих органов национальной безопасности Республики Казахстан из военных, специальных учебных заведений или организаций образования иностранных государств"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
сентябрь 2025 года
Наймантаев А.Т.
69.

"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастырған және мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 684 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
64.
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 381 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.С. Оспан
65.
"Тиісті типтердегі және түрлердегі мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2025 жылғы қыркүйек
М.Т. Мелдебекова
66.
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен шығарылатын адамдарды әлеуметтік бейімдеуді ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 834 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Ж. Борамбаев
67.
"Меншік нысанына қарамастан, ұйымдарда Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери өкілдіктерінің жұмысы жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 25 қарашадағы № 1111 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
68.
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерін әскери, арнаулы оқу орындарынан немесе шет мемлекеттердің білім беру ұйымдарынан шығарып жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2024 жылғы 4 маусымдағы № 75/қе бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК
2025 жылғы қыркүйек
А.Т. Наймантаев
69.

О внесении изменений в совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 57 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 96 "Об утверждении Правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования"
совместный приказ
МП, МТиСЗН
сентябрь 2025 года
Мелдебекова М.Т.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МТиСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МИО – местные исполнительные органы;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
____________________________

"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 57 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 96 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бірлескен
бұйрық
ОМ, Еңбекмині
2025 жылғы қыркүйек
М.Т. Мелдебекова
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
Еңбекмині Қазақстан Республикасының Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігі;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркəсіп жəне құрылыс министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.