О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" и от 24 ноября 2023 года № 1041 "Об определении перечня лиц, для которых не требуются разрешения местных исполнительных органов на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2026 года № 643
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий":
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) базовый должностной оклад в размере 17697 теңге для гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;";
в приложении 8 к указанному постановлению:
в строке, порядковый номер 1, подпункты 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"
6)
на чемпионатах Республики Казахстан, спартакиадах Республики Казахстан, юношеских молодежных играх, Паралимпийских играх Республики Казахстан: за первое место за второе место за третье место
1,5 % от ДО 1 % от ДО 0,5 % от ДО
Кроме республиканской школы высшего спортивного мастерства
7)
на чемпионатах Республики Казахстан (среди молодежи и юношей) за первое место
1 % от ДО
Кроме республиканских центров олимпийской подготовки, колледжей спорта и школ высшего спортивного мастерства
";
в строке, порядковый номер 2, подпункты 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"
6)
на чемпионатах Республики Казахстан, спартакиадах Республики Казахстан, юношеских молодежных играх, Паралимпийских играх Республики Казахстан: за первое место за второе место за третье место
15 % от ДО 10 % от ДО 5 % от ДО
Кроме республиканской школы высшего спортивного мастерства
7)
на чемпионатах Республики Казахстан (среди молодежи и юношей) за первое место
10 % от ДО
Кроме республиканских центров олимпийской подготовки, колледжей спорта и школ высшего спортивного мастерства
";
в приложении 18 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 11, изложить в следующей редакции:
"
11.
Надбавка за почетное звание
Работникам, имеющим: почетные звания "Народный" бывшего Союза Советских Социалистических Республик и присвоенные почетные звания Республики Казахстан за заслуги в сфере культуры; почетные звания "Заслуженный" бывшего Союза Советских Социалистических Республик и присвоенные почетные звания Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 және "Еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға жергілікті атқарушы органдардың рұқсаты талап етілмейтін адамдардың тізбесін айқындау туралы" 2023 жылғы 24 қарашадағы № 1041 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 21 шілдедегі № 643 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысында:
1-тармақтың 1) тармақшасында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді;
көрсетілген қаулыда 8-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жолдағы 6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"
6)
Қазақстан Республикасының чемпионаттарында, Қазақстан Республикасы спартакиадаларында, жасөспірімдердің жастар ойындарында, Қазақстан Республикасының Паралимпиада ойындарында:
бірінші орынға
екінші орынға
үшінші орынға
ЛА-дан 1,5 %
ЛА-дан 1 %
ЛА-дан 0,5 %
республикалық жоғары спорт шеберлігі мектептерінен басқа
7)
Қазақстан Республикасының чемпионаттарында (жастар мен жасөспірімдер арасында) бірінші орынға
ЛА-дан 1 %
республикалық олимпиадалық даярлау орталықтарынан, спорт колледждерінен және жоғары спорт шеберлігі мектептерінен басқа
";
реттік нөмірі 2-жолдағы 6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"
6)
Қазақстан Республикасының чемпионаттарында, Қазақстан Республикасы Спартакиадаларында, жасөспірімдердің жастар ойындарында, Қазақстан Республикасы Паралимпиада ойындарында:
бірінші орынға
екінші орынға
үшінші орынға
ЛА-дан 15 %
ЛА-дан 10 %
ЛА-дан 5 %
республикалық жоғары спорт шеберлігі мектептерінен басқа
7)
Қазақстан Республикасының чемпионаттарында (жастар мен жасөспірімдер арасында) бірінші орынға
ЛА-дан 10 %
республикалық олимпиадалық даярлау орталықтарынан, спорт колледждерінен және жоғары спорт шеберлігі мектептерінен басқа
";
көрсетілген қаулыда 18-қосымшада:
реттік нөмірі 11-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
11.
Құрметті атағы үшін үстемеақы
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының "Халық" деген құрметті атағы бар және мәдениет саласындағы еңбегі үшін Қазақстан Республикасының құрметті атақтарына ие болған қызметкерлерге; Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының "Еңбек сіңірген" құрметті атағы бар және Қазақстан Республикасының құрметті атақтарына ие болған қызметкерлерге

100 % от БДО 30 % от БДО
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан"
";
в приложении 20 к указанному постановлению:
подпункт 7) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"7) осуществления полномочий депутатов Курултая Республики Казахстан, местных представительных органов Республики Казахстан на постоянной основе;";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2023 года № 1041 "Об определении перечня лиц, для которых не требуются разрешения местных исполнительных органов на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в перечне лиц, для которых не требуются разрешения местных исполнительных органов на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Иностранные граждане и лица без гражданства:".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

БЛА-дан 100 % БЛА-дан 30 %
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
";
көрсетілген қаулыда 20-қосымшада:
1-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Қазақстан Республикасының Құрылтайы, Қазақстан Республикасының жергілікті өкілді органдары депутаттарының өкілеттіктерін тұрақты негізде жүзеге асырған;";
2) "Еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға жергілікті атқарушы органдардың рұқсаты талап етілмейтін адамдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 1041 қаулысында:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға жергілікті атқарушы органдардың рұқсаты талап етілмейтін адамдардың тізбесінде:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Мынадай шетел азаматтары және азаматтығы жоқ адамдар:".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов