О некоторых вопросах государственного управления
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2026 года № 604.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 7.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать юридические лица согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Ликвидировать юридические лица согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Министерствам искусственного интеллекта и цифрового развития, культуры и информации, просвещения, здравоохранения, энергетики совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить принятие мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вводится в действие с 1 сентября 2026 года, за исключением:
пункта 2 приложения 1 и пункта 2 приложения 2 к настоящему постановлению, абзаца восьмого пункта 1, абзаца восьмого пункта 2, абзаца пятнадцатого пункта 4, абзацев пятого, седьмого, двенадцатого, пятнадцатого пункта 7 изменений, которые вводятся в действие с 1 января 2027 года;
пункта 4 приложения 1, пункта 1 приложения 2, приложения 3 к настоящему постановлению, абзацев четвертого, пятого пункта 1, абзацев шестого, двенадцатого пункта 2, абзацев шестого, семнадцатого пункта 4, абзаца пятого пункта 6, абзацев четвертого, четырнадцатого пункта 7, абзаца четвертого пункта 9, абзаца четвертого пункта 10 изменений, которые вводятся в действие с 1 июля 2027 года;
пунктов 1 и 11 приложения 1 к настоящему постановлению, абзаца тринадцатого пункта 1, абзаца десятого пункта 2, абзацев четвертого, восьмого, десятого, четырнадцатого пункта 4, абзаца четвертого пункта 8 изменений, которые вводятся в действие с 1 марта 2028 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 июля 2026 года № 604
Перечень юридических лиц, подлежащих реорганизации
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.07.2026 № 659 .

Мемлекеттік басқарудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 10 шілдедегі № 604 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 7-т. қараңыз.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар қайта ұйымдастырылсын.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар таратылсын.
3. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму, Мәдениет және ақпарат, Оқу-ағарту, Денсаулық сақтау, Энергетика министрліктері Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жүктелсін.
7. Осы қаулы:
2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулыға 1-қосымшаның 2-тармағын және 2-қосымшаның 2-тармағын, өзгерістердің 1-тармағының сегізінші абзацын, 2-тармағының сегізінші абзацын, 4-тармағының он бесінші абзацын, 7-тармағының бесінші, жетінші, он екінші, он бесінші абзацтарын;
2027 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулыға 1-қосымшаның 4-тармағын, 2-қосымшаның 1-тармағын, 3-қосымшаны, өзгерістердің 1-тармағының төртінші, бесінші абзацтарын, 2-тармағының алтыншы, он екінші абзацтарын, 4-тармағының алтыншы, он жетінші абзацтарын, 6-тармағының бесінші абзацын, 7-тармағының төртінші, он төртінші абзацтарын, 9-тармағының төртінші абзацын, 10-тармағының төртінші абзацын;
2028 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулыға 1-қосымшаның 1 және 11-тармақтарын, өзгерістердің 1-тармағының он үшінші абзацын, 2-тармағының оныншы абзацын, 4-тармағының төртінші, сегізінші, оныншы, он төртінші абзацтарын, 8-тармағының төртінші абзацын қоспағанда, 2026 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 10 шілдедегі
№ 604 қаулысына
1-қосымша
Қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың тізбесі

1. Товарищество с ограниченной ответственностью "Институт космической техники и технологий" Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан преобразовать в акционерное общество "Институт космической техники и технологий" Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное казенное предприятие "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан присоединить к республиканскому государственному казенному предприятию "Казахская государственная академическая филармония имени Жамбыла" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан присоединить к республиканскому государственному казенному предприятию "Центральный государственный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
4. Некоммерческое акционерное общество "Государственный центр поддержки национального кино" Министерства культуры и информации Республики Казахстан присоединить к акционерному обществу "Казахфильм" имени Шакена Айманова" Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
5. Республиканское государственное учреждение "Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан присоединить к республиканскому государственному учреждению "Национальная библиотека Республики Казахстан" Комитета архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
6. Республиканское государственное учреждение "Институт раннего развития детей" Министерства просвещения Республики Казахстан присоединить к республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Национальная академия образования имени И. Алтынсарина" Министерства просвещения Республики Казахстан.
7. Республиканское государственное учреждение "Национальный научно-практический центр развития специального и инклюзивного образования" Министерства просвещения Республики Казахстан присоединить к республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Национальная академия образования имени И. Алтынсарина" Министерства просвещения Республики Казахстан.

1. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің "Ғарыштық техника және технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің "Ғарыш техникасы және технологиялар институты" акционерлік қоғамы болып қайта құрылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.07.2026 № 659 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына қосылсын.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына қосылсын.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" акционерлік қоғамына қосылсын.
5. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Архив, құжаттама және кітап ісі комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне қосылсын.
6. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің "Балаларды ерте дамыту институты" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің "Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қосылсын.
7. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің "Арнайы және инклюзивті білім беруді дамытудың ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің "Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қосылсын.

8. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский учебно-методический центр дополнительного образования" Министерства просвещения Республики Казахстан присоединить к республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Национальная академия образования имени И. Алтынсарина" Министерства просвещения Республики Казахстан.
9. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр крови" Министерства здравоохранения Республики Казахстан присоединить к республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр трансфузиологии" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
10. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детский клинический санаторий "Алатау" Министерства здравоохранения Республики Казахстан присоединить к республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт курортологии и медицинской реабилитации" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
11. Акционерное общество "Институт космической техники и технологий" Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан присоединить к акционерному обществу "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары" Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после исполнения мероприятия, предусмотренного пунктом 1 настоящего перечня.
___________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 июля 2026 года № 604
Перечень юридических лиц, подлежащих ликвидации
1. Некоммерческое акционерное общество "Talap" Министерства просвещения Республики Казахстан.
2. Товарищество с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований" Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Акционерное общество "Достык Энерго" Министерства энергетики Республики Казахстан.
___________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 июля 2026 года № 604
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 2011 года № 777 "О создании некоммерческого акционерного общества "Холдинг "Қәсіпқор".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 113 "О создании Государственного центра поддержки национального кино".
3. Пункт 2 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2023 года № 219 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
___________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 июля 2026 года № 604
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан

8. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің "Республикалық қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің "Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қосылсын.
9. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Республикалық қан орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Трансфузиология ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қосылсын.
10. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Алатау" балалар клиникалық санаторийі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Курортология және медициналық оңалту ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қосылсын.
11. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің "Ғарыш техникасы және технологиялар институты" акционерлік қоғамы осы тізбенің 1-тармағында көзделген іс-шара орындалғаннан кейін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына қосылсын.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.07.2026 № 659 қаулысымен.
___________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 10 шілдедегі
№ 604 қаулысына
2-қосымша
Таратылатын заңды тұлғалардың тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің "Talap" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Достық-Энерго" акционерлік қоғамы.
___________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 10 шілдедегі
№ 604 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. "Кәсіпқор" холдингі" коммерциялық емес акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 шілдедегі № 777 қаулысы.
2. "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 113 қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 16 наурыздағы № 219 қаулысымен Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 2-тармағы.
___________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 10 шілдедегі
№ 604 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне енгізілетін өзгерістер

1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана":
строку, порядковый номер 21-129, исключить;
строку, порядковый номер 21-190, исключить;
строку, порядковый номер 21-190, изложить в следующей редакции:
"21-190-1. "НАО "Международный университет туризма и гостеприимства".";
строку, порядковый номер 21-195, исключить;
строку, порядковый номер 21-195, изложить в следующей редакции:
"21-195-1 Акционерное общество "Национальная компания Продовольственная контрактная корпорация".";
в разделе "г. Алматы":
строку, порядковый номер 123-107, исключить;
строку, порядковый номер 123-161, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству энергетики Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 20-7, исключить;
в разделе "Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 224-45, исключить;
в разделе "Министерству культуры и информации Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 375-9-6, исключить;
в разделе "Министерству искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан":
пункт 376-14 исключить
в разделе "Министерству просвещения Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 405-1, исключить.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.07.2026 № 659 .
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства, строку, порядковый номер 2, исключить.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами":
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:

1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысудың мемлекеттік үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 21-129-жол алып тасталсын;
реттiк нөмiрi 21-190-жол алып тасталсын;
реттiк нөмiрi 21-190-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"21-190-1. "Халықаралық туризм және меймандостық университеті" КеАҚ.";
реттiк нөмiрi 21-195-жол алып тасталсын;
реттiк нөмiрi 21-195-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"21-195-1. "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.".
"Алматы қаласы" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 123-107-жол алып тасталсын;
реттiк нөмiрi 123-161-жол алып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы №659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігіне" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 20-7-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитетіне" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 224-45-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 375-9-6-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігіне" деген бөлімде
376-14-тармақ алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігіне" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 405-1-жол алып тасталсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 27.07.2026 № 659 қаулысымен.
3. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі №994 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
реттiк нөмiрi 2-жол алып тасталсын.
4. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы №1095 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:

строку, порядковый номер 68-1, изложить в следующей редакции:
"
68-1
Производство оборудования для систем позиционирования и мониторинга ответственных сооружений
26517
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары"
Республика Казахстан
не более 5 (пять) лет
";
в строке, порядковый номер 294, подпункт 2) графы 5 изложить в следующей редакции:
"2) акционерное общество "Казахфильм" имени Шакена Айманова";";
в строке, порядковый номер 335, подпункт 6) графы 5 изложить в следующей редакции:
"6) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары";
в строке, порядковый номер 338, подпункт 34) графы 5 изложить в следующей редакции:
"34) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары";
в строке, порядковый номер 338, подпункт 34) графы 5 изложить в следующей редакции:
"34-1) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов";
в строке, порядковый номер 341, подпункт 14) графы 5 изложить в следующей редакции:
"14) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары";
в строке, порядковый номер 347, подпункт 28) графы 5 исключить;
в строке, порядковый номер 393, подпункт 1) графы 5 изложить в следующей редакции:
"1) акционерное общество "Национальный центр исследований и оценки образования "Талдау" имени Ахмет Байтұрсынұлы";";
в строке, порядковый номер 396, подпункт 19) графы 5 изложить в следующей редакции:
19) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт курортологии и медицинской реабилитации".
5.  В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства:
пункт 11 исключить;
пункт 17 исключить;
в приложении 2 к указанному постановлению:
в перечне переименовываемых государственных юридических лиц:
пункт 18 исключить;
пункт 26 исключить.
6.  В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства:
пункт 4 исключить;
пункт 9 исключить;
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства:
пункт 1 исключить;
пункт 4 исключить.

реттік нөмірі 68-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
68-1
Жауапты құрылысжайларды позициялау және мониторингтеу жүйелеріне арналған жабдықтар шығару
26517
республикалық меншік /коммуналдық меншік
"Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
5 (бес) жылдан аспайды
";
реттік нөмірі 294-жолдың 5-бағанындағы 2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 335-жолдың 5-бағанындағы 6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 338-жолдың 5-бағанындағы 34) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"34) "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 338-жолдың 5-бағанындағы 34) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"34-1) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 341-жолдың 5-бағанындағы 14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 347-жолдың 5-бағанындағы 28) тармақша алып тасталсын;
реттік нөмірі 393-жолдың 5-бағанындағы 1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "Талдау" ұлттық зерттеулер және білімді бағалау орталығы" акционерлік қоғамы;
реттік нөмірі 396-жолдың 5-бағанындағы 19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) "Курортология және медициналық оңалту ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны".
5. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
11-тармақ алып тасталсын;
17-тармақ алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
қайта аталатын мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесінде:
18-тармақ алып тасталсын;
26-тармақ алып тасталсын.
6. "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
4-тармақ алып тасталсын;
9-тармақ алып тасталсын.
Министрліктің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тiзбесiнде:
1-тармақ алып тасталсын;
4-тармақ алып тасталсын.

7.  В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
в пункте 1:
подпункт 16) исключить;
подпункт 19) исключить;
в пункте 2:
подпункт 12) исключить;
подпункт 19) исключить;
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства и его ведомств, подпункт 9) пункта 2 исключить;
в приложении 1 к указанному постановлению:
подпункт 9) пункта 2 исключить;
в пункте 3:
подпункт 12) исключить;
подпункт 19) исключить;
в приложении 2 к указанному постановлению:
пункт 5 исключить;
пункт 14 исключить.
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 997 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления":
в Положении о Министерстве искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
в разделе "Товарищества с ограниченной ответственностью" подпункт 4) пункта 1 исключить
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.07.2026 № 659 .
9. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 июня 2024 года № 76-р "О создании Совета по развитию движения Worldskills Kazakhstan":
в составе Совета по развитию движения WorldSkills Kazakhstan, утвержденном указанным распоряжением:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Президент акционерного общества "Национальный центр исследований и оценки образования "Талдау" имени Ахмет Байтұрсынұлы" (по согласованию).".
10. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 января 2025 года № 4-р "О создании Комиссии по проведению Года рабочих профессий":
в составе Комиссии по проведению Года рабочих профессий, утвержденном указанным распоряжением:
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Президент акционерного общества "Национальный центр исследований и оценки образования "Талдау" имени Ахмет Байтұрсынұлы" (по согласованию).".
___________________

7. "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
1-тармақта:
16) тармақша алып тасталсын;
19) тармақша алып тасталсын;
2-тармақта:
12) тармақша алып тасталсын;
19) тармақша алып тасталсын;
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесінде 2-тармақтың 9) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
2-тармақтың 9) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақта:
12) тармақша алып тасталсын;
19) тармақша алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
5-тармақ алып тасталсын;
14-тармақ алып тасталсын.
8. "Мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 997 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесiнде:
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер" деген бөлімде 1-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 27.07.2026 № 659 қаулысымен.
9. "WorldSkills Kazakhstan қозғалысын дамыту жөнінде кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 10 маусымдағы №76-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген WorldSkills Kazakhstan қозғалысын дамыту жөніндегі кеңестің құрамында:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "Талдау" ұлттық зерттеулер және білімді бағалау орталығы" акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша).".
10. "Жұмысшы мамандықтарының жылын өткізу жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 13 қаңтардағы № 4-ө өкімінде:
Жұмысшы мамандықтарының жылын өткізу жөніндегі комиссияның құрамында:
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "Талдау" ұлттық зерттеулер және білімді бағалау орталығы" акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша).".
___________________