О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2026 года № 180
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2026 года № 180
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2022 года № 871 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития области Ұлытау на 2022 – 2026 годы".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2023 года № 63 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития области Абай на 2023 – 2027 годы".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2023 года № 610 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Степногорска Акмолинской области на 2023 – 2027 годы".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 735 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Лисаковска Костанайской области на 2023 – 2027 годы".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 736 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Житикары Костанайской области на 2023 – 2027 годы".
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 737 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Аркалыка, Амангельдинского и Джангельдинского районов Костанайской области на 2023 – 2027 годы".
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 738 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Серебрянска Восточно-Казахстанской области на 2023 – 2027 годы".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 739 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Алтай Восточно-Казахстанской области на 2023 – 2027 годы".
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2023 года № 766 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Балхаша Карагандинской области на 2023 – 2027 годы".

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 18 наурыздағы № 180 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 18 наурыздағы
№ 180 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Ұлытау облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 4 қарашадағы № 871 қаулысы.
2. "Абай облысын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 31 қаңтардағы № 63 қаулысы.
3. "Ақмола облысының Степногорск қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 26 шілдедегі № 610 қаулысы.
4. "Қостанай облысының Лисаков қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 735 қаулысы.
5. "Қостанай облысының Жітіқара қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 736 қаулысы.
6. "Қостанай облысының Арқалық қаласын, Амангелді және Жангелдин аудандарын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 737 қаулысы.
7. "Шығыс Қазақстан облысының Серебрянск қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 738 қаулысы.
8. "Шығыс Қазақстан облысының Алтай қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 739 қаулысы.
9. "Қарағанды облысының Балқаш қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 5 қыркүйектегі № 766 қаулысы.

10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2023 года № 781 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Жанатаса Жамбылской области на 2023 – 2027 годы".
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2023 года № 796 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Каратау Жамбылской области на 2023 – 2027 годы".
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2023 года № 805 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Риддера Восточно-Казахстанской области на 2023 – 2027 годы".
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2023 года № 1087 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Қонаев Алматинской области на 2023 – 2027 годы".
14. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2023 года № 1187 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 211 "О создании специальной экономической зоны "G4 City" и от 6 декабря 2023 года № 1087 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Қонаев Алматинской области на 2023 – 2027 годы".
__________________________

10. "Жамбыл облысының Жаңатас қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 қыркүйектегі № 781 қаулысы.
11. "Жамбыл облысының Қаратау қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 796 қаулысы.
12. "Шығыс Қазақстан облысының Риддер қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 805 қаулысы.
13. "Алматы облысының Қонаев қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 1087 қаулысы.
14. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "G4 City" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2023 жылғы 15 наурыздағы № 211 және "Алматы облысының Қонаев қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2023 – 2027 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 1087 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 1187 қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы.