Об утверждении Плана мероприятий по социально-экономическому развитию города Аркалыка, Амангельдинского и Джангельдинского районов Костанайской области на 2026 – 2028 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2026 года № 13
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по социально-экономическому развитию города Аркалыка, Амангельдинского и Джангельдинского районов Костанайской области на 2026 – 2028 годы (далее – План).
2. Центральным государственным органам, акимату Костанайской области, а также иным организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Плана:
1) обеспечить своевременную реализацию мероприятий, предусмотренных Планом;
2) по итогам полугодия, не позднее 10 февраля и 10 августа, представлять информацию о ходе реализации Плана в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам полугодия, не позднее 1 марта и 1 сентября, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 января 2026 года № 13

Қостанай облысының Арқалық қаласын, Амангелді және Жангелдин аудандарын әлеуметтік-экономикалық дамыту жөніндегі 2026 – 2028 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 13 қаңтардағы № 13 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысының Арқалық қаласын, Амангелді және Жангелдин аудандарын әлеуметтік-экономикалық дамыту жөніндегі 2026 – 2028 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік органдар, Қостанай облысының әкімдігі, сондай-ақ Жоспардың орындалуына жауапты өзге де ұйымдар (келісу бойынша):
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етсін;
2) жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 10 ақпаннан және 10 тамыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 1 наурыздан және 1 қыркүйектен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 13 қаулысымен
бекітілген

Проведение государственного изучения недр по объекту "Геологическая съемка масштаба 1:50 000 с общими поисками на площади листа М-42-50-Б (328 км2)"
отчет о результатах геологического изучения недр
2026 год
МПС, акимат Костанайской области, частные инвесторы
в пределах предусмотренных средств
2027 год
2028 год
3.
Реконструкция взлетно-посадочной полосы, рулежной дорожки и перрона аэропорта города Аркалыка
акт приемки объекта в эксплуатацию
2026 год
акимат Костанайской области, МТ

"М-42-50-Б парақта 1:50 000 масштабтағы жалпы іздестірумен геологиялық түсірілім (328 км2)" объектісі бойынша жер қойнауына мемлекеттік зерделеу жүргізу
жер қойнауын геологиялық зерделеу нәтижелері туралы есеп
2026 жыл
ӨҚМ, Қостанай облысының әкімдігі, жеке инвесторлар
көзделген қаражат шегінде
2027 жыл
2028 жыл
3.
Арқалық қаласы әуежайының ұшып көтерілу-қону жолағын, рульдеу жолын және перронын реконструкциялау
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жыл
Қостанай облысының әкімдігі, КМ

400,0
ЧИ
10.
Создание проекта "Интерохота" – охотничьего туризма с организацией глэмпинга в Тургайском плато Джангельдинского района
информация в МТС
2028 год
акимат Костанайской области, частный инвестор
собственные средства инвестора
ЧИ
11.
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в городе Аркалыке
акт приемки объекта в эксплуатацию
2026 год
акимат Костанайской области, АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию), МТС
409,3
ЧИ
300,0
МБ
12.
Строительство крытого хоккейного корта в городе Аркалыке
акт приемки объекта в эксплуатацию
2026 год
акимат Костанайской области, АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию), МТС

400,0
ЖИ
10.
Жангелдин ауданының Торғай үстіртінде глэмпинг ұйымдастырып, "Интераңшылық" аңшылық туризмі жобасын құру
ТСМ-ге ақпарат
2028 жыл
Қостанай облысының әкімдігі, жеке инвестор
инвестордың өз қаражаты
ЖИ
11.
Арқалық қаласында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жыл
Қостанай облысының әкімдігі, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), ТСМ
409,3
ЖИ
300,0
МБ
12.
Арқалық қаласында жабық хоккей кортын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жыл
Қостанай облысының әкімдігі, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), ТСМ