О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2026 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2025 года № 1181.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2026 год (далее – План).
2. Государственным органам – разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, за исключением законопроекта, предусмотренного пунктом 10 Плана.
3. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
30 декабря 2025 года № 1181
План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2026 год

Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2026 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 1181 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2026 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспардың 10-тармағында көзделген заң жобасын қоспағанда, Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар заң жобаларын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне Жоспарда айқындалған айдың 1-і күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда айқындалған айдың 1-і күнінен кешіктірмей ұсынып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1181 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2026 жылға арналған жоспары

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 01.06.2026 № 456.
п/п
Наименование законопроекта
Государственный орган-разработчик
Срок представления
Лицо,
ответственное за качество разработки и своевременное внесение законопроектов
Министерство юстиции
Аппарат Правительства
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного имущества
МНЭ
январь
март
май
Касенов А.Б.
2.
О нефтегазохимической промышленности
МЭ
январь
март
май
Жаркешов С.С.
3.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития нефтегазохимической промышленности
МЭ
январь
март
май
Жаркешов С.С.
4.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам онлайн-платформ и масс-медиа
МКИ
февраль
апрель
июнь
Искаков К.Ж.
5.
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам онлайн-платформ и масс-медиа
МКИ
февраль
апрель
июнь
Искаков К.Ж.
6.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного социального страхования и социального обеспечения
МТСЗН
март
май
июль
Шегай В.В.
7.
Исключена постановлением Правительства РКот 01.06.2026 № 456.
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 01.06.2026 № 456.
9.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования трудового законодательства
МТСЗН
апрель
июнь
август
Ертаев А.М.
10.
О республиканском бюджете на 2027 – 2029 годы
МФ
август
август
август
Бейсенбекұлы А.
11.
О мобилизации
МНЭ
июль
сентябрь
ноябрь
Омарбеков Б.Б.
12.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам мобилизации
МНЭ
июль
сентябрь
ноябрь
Омарбеков Б.Б.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан

Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 01.06.2026 № 456 қаулысымен.
Р/с
Заң жобасының атауы
Әзірлеуші мемлекеттік орган
Ұсыну мерзімі
Заң жобаларын сапалы әзірлеуге және уақтылы енгізуге жауапты тұлға
Әділет министрлігі
Үкімет
Аппараты
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік мүлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
қаңтар
наурыз
мамыр
А.Б. Қасенов
2.
Мұнай-газ химиясы өнеркәсібі туралы
ЭМ
қаңтар
наурыз
мамыр
С.С. Жаркешов
3.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мұнай-газ химиясы өнеркәсібі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
қаңтар
наурыз
мамыр
С.С. Жаркешов
4.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне онлайн-платформалар және масс-медиа мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МАМ
ақпан
сәуір
маусым
Қ.Ж. Ысқақов
5.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне онлайн-платформалар және масс-медиа мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МАМ
ақпан
сәуір
маусым
Қ.Ж. Ысқақов
6.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті әлеуметтік сақтандыру және әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
наурыз
мамыр
шілде
В.В. Шегай
7.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.06.2026 № 456 қаулысымен.
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.06.2026 № 456 қаулысымен.
9.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне еңбек заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Еңбекмині
сәуір
маусым
тамыз
А.М. Ертаев
10.
2027 – 2029 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
тамыз
тамыз
тамыз
А. Бейсенбекұлы
11.
Жұмылдыру туралы
ҰЭМ
шілде
қыркүйек
қараша
Б.Б. Омарбеков
12.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жұмылдыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
шілде
қыркүйек
қараша
Б.Б. Омарбеков
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі