О корректировке показателей республиканского бюджета на 2025 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2025 года № 999
Вводится в действие с 1 января 2025 года.
В соответствии со статьями 16, 93 и 98 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2025 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 21 қарашадағы № 999 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 16, 93 және 98-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2025 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
1 981 243 545

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
1 981 243 545

196 163
";
изложить в следующей редакции:
"
Акмолинская область
191 645
";
строки:
"
Строительство водно-спасательной станции (корректировка) по адресу: Акмолинская область, Бурабайский район, берег озера Бурабай
67 615
Строительство водно-спасательной станции на берегу озера Большое Чебачье (корректировка)" по адресу: Акмолинская область, Бурабайский район, ГУ "ГНПП Бурабай", Боровское лесничество, квартал 109, выдел 3, озера Большое Чебачье
109 948
"
изложить в следующей редакции:
"
Строительство водно-спасательной станции (корректировка) по адресу: Акмолинская область, Бурабайский район, берег озера Бурабай

196 163
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақмола облысы
191 645
";
мына:
"
Суда құтқару станциясының құрылысы (түзету) мекенжайы бойынша: Ақмола облысы, Бурабай ауданы, Бурабай көлінің жағасы
67 615
Ақмола облысы, Бурабай ауданы, "МҰТП Бурабай" ММ, Боровское орман шаруашылығы, 109 квартал, 3 учаске, Үлкен Шабақты көлдері мекенжайы бойынша "Үлкен Шабақты көлінің жағасында суда құтқару станциясының құрылысы (түзету)"
109 948
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Суда құтқару станциясының құрылысы (түзету) мекенжайы бойынша: Ақмола облысы, Бурабай ауданы, Бурабай көлінің жағасы

90 396
Строительство пограничного отделения "Жезкент" по области Абай
18 080
Строительство пограничного отделения "Кызыл ауыл" по области Абай
18 079
Строительство пограничного отделения "Аксакал" по области Абай
18 079
Строительство пограничного отделения "Коянбай" по области Абай
18 079
Строительство пограничного отделения "Шагантога" по области Абай
18 079
Павлодарская область
454 869
Строительство пограничного отделения "Рахат" по Павлодарской области
18 079
Строительство пограничного отделения "Баянауыл" по Павлодарской области
18 079
Строительство пограничного отделения "Амангельды" по Павлодарской области
18 078
Строительство пограничного отделения "Шарбакты" по Павлодарской области
200 627
Строительство пограничного отделения "Арлан" по Павлодарской области
200 006
Северо-Казахстанская область
2 281 902
Строительство пограничного отделения "Уялы" по Северо-Казахстанской области
18 080
Строительство пограничного отделения "Якуш" по Северо-Казахстанской области
18 080
Строительство пограничного отделения "Аткол" по Северо-Казахстанской области
18 079
Строительство пограничного отделения "Есиль" по Северо-Казахстанской области
129 078
Строительство пограничного отделения "Жамбыл" по Северо-Казахстанской области
129 887
Строительство пограничного отделения "Жана жол" по Северо-Казахстанской области
128 952
Строительство пограничного отделения "Талсай" по Северо-Казахстанской области
128 928
Строительство пограничного отделения "Ак кол" по Северо-Казахстанской области
129 035
Строительство пограничного отделения "Кызыл ту" по Северо-Казахстанской области
464 425
Строительство пограничного отделения "Арал агаш" по Северо-Казахстанской области
469 413
Строительство пограничного отделения "Ашикен" по Северо-Казахстанской области
130 982
Строительство пограничного отделения "им. Баян батыр" по Северо-Казахстанской области
129 166
Строительство пограничного отделения "Каракудык" по Северо-Казахстанской области
129 224
Строительство пограничного отделения "Каскад" по Северо-Казахстанской области
129 267
Строительство пограничного отделения "Келтесай" по Северо-Казахстанской области
129 306
"
изложить в следующей редакции:
"
Актюбинская область
32 522
Строительство пограничного отделения "Айке" по Актюбинской области
16 261
Строительство пограничного отделения "Киялы" по Актюбинской области
16 261
Восточно-Казахстанская область
8 690
Строительство пограничного отделения "Орталасты" по Восточно-Казахстанской области
4 261
Строительство пограничного отделения "Хамир" по Восточно-Казахстанской области
4 260
Строительство пограничного отделения "Балыкты булак" по Восточно-Казахстанской области

90 396
Абай облысы бойынша "Жезкент" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 080
Абай облысы бойынша "Қызыл ауыл" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 079
Абай облысы бойынша "Ақсақал" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 079
Абай облысы бойынша "Қоянбай" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 079
Абай облысы бойынша "Шағантоғай" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 079
Павлодар облысы
454 869
Павлодар облысы бойынша "Рахат" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 079
Павлодар облысы бойынша "Баянауыл" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 079
Павлодар облысы бойынша "Амангелді" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 078
Павлодар облысы бойынша "Шарбақты" шекара бөлімшесінің құрылысы
200 627
Павлодар облысы бойынша "Арлан" шекара бөлімшесінің құрылысы
200 006
Солтүстік Қазақстан облысы
2 281 902
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Ұялы" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 080
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Якуш" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 080
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Аткөл" шекара бөлімшесінің құрылысы
18 079
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Есіл" шекара бөлімшесінің құрылысы
129 078
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Жамбыл" шекара бөлімшесінің құрылысы
129 887
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Жаңажол" шекара бөлімшесінің құрылысы
128 952
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Талсай" шекара бөлімшесінің құрылысы
128 928
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Ақ көл" шекара бөлімшесінің құрылысы
129 035
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Қызыл ту" шекара бөлімшесінің құрылысы
464 425
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Арал ағаш" шекара бөлімшесінің құрылысы
469 413
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Ашикен" шекара бөлімшесінің құрылысы
130 982
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Баян батыр атындағы" шекара бөлімшесінің құрылысы
129 166
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Қарақұдық" шекара бөлімшесінің құрылысы
129 224
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Каскад" шекара бөлімшесінің құрылысы
129 267
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Келтесай" шекара бөлімшесінің құрылысы
129 306
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақтөбе облысы
32 522
Ақтөбе облысы бойынша "Әйке" шекара бөлімшесінің құрылысы
16 261
Ақтөбе облысы бойынша "Қиялы" шекара бөлімшесінің құрылысы
16 261
Шығыс Қазақстан облысы
8 690
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Орталасты" шекара бөлімшесінің құрылысы
4 261
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Хамир" шекара бөлімшесінің құрылысы
4 260
Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Балықты бұлақ" шекара бөлімшесінің құрылысы

155 178 612
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
104 278 157
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
104 278 157
"
изложить в следующей редакции:
"
12
Транспорт и коммуникации
212 572 469
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
151 709 959
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
100 809 504
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
100 809 504
";
строки:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Актобе – Карабутак – Улгайсын"
23 018 700
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана – Петропавловск" транзитного коридора "Боровое – Кокшетау – Петропавловск – граница РФ"
7 876 561
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Усть-Каменогорск – Зыряновск – Большенарымское – Катон-Карагай – Рахмановские ключи"

155 178 612
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
104 278 157
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
104 278 157
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
Көлiк және коммуникация
212 572 469
228
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
151 709 959
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
100 809 504
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
100 809 504
";
мына:
"
"Ақтөбе – Қарабұтақ – Ұлғайсын" автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
23 018 700
Республикалық маңызы бар "Астана – Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай – Көкшетау – Петропавл – РФ шекарасы" транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
7 876 561
Республикалық маңызы бар "Өскемен – Зырян – Үлкен Нарын – Қатонқарағай – Рахман бұлақтары" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары

8 597 987
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр – Восток "Астана – Павлодар – Калбатау – Усть-Каменогорск"
781 107
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Актобе – Карабутак – Улгайсын"
26 252 553
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана – Петропавловск" транзитного коридора "Боровое – Кокшетау – Петропавловск – граница РФ"
6 719 386
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Усть-Каменогорск – Зыряновск – Большенарымское – Катон-Карагай – Рахмановские ключи"
3 076 966
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр – Восток "Астана – Павлодар – Калбатау – Усть-Каменогорск"
756 797
";
строку:
"
V.II. Целевые трансферты на развитие
1 185 702 419
"
изложить в следующей редакции:
"
V.II. Целевые трансферты на развитие
1 189 171 072
";
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
по администратору 229 "Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан":
в бюджетной программе 228 "Реализация мероприятий в области жилищного строительства":
в бюджетной подпрограмме 105 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Алматинская область

8 597 987
Орталық – Шығыс "Астана – Павлодар – Қалбатау – Өскемен" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру
781 107
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Ақтөбе – Қарабұтақ – Ұлғайсын" автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
26 252 553
Республикалық маңызы бар "Астана – Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай – Көкшетау – Петропавл – РФ шекарасы" транзиттік дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
6 719 386
Республикалық маңызы бар "Өскемен – Зырян – Үлкен Нарын – Қатонқарағай – Рахман бұлақтары" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
3 076 966
Орталық – Шығыс "Астана – Павлодар – Қалбатау – Өскемен" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру
756 797
";
мына:
"
V.II. Нысаналы даму трансферттері
1 185 702 419
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
V.II. Нысаналы даму трансферттері
1 189 171 072
";
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" деген 7-функционалдық топта:
229 "Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі" деген әкімші бойынша:
228 "Тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
105 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы

109
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
9 583 060
"
изложить в следующей редакции:
"
109
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

109
Облыстық бюджеттерге шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
9 583 060
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
109
Облыстық бюджеттерге шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері

9 550 730
";
строку:
"
область Абай
977 219
"
изложить в следующей редакции:
"
область Абай
944 889
";
строку:
"
110
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры за счет средств республиканского бюджета
23 924 387
"
изложить в следующей редакции:
"
110
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры за счет средств республиканского бюджета
23 956 717
";
строку:
"
Туркестанская область
4 670 925
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанская область

9 550 730
";
мына:
"
Абай облысы
977 219
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Абай облысы
944 889
";
мына:
"
110
Облыстық бюджеттерге облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
23 924 387
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
110
Облыстық бюджеттерге облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
23 956 717
";
мына:
"
Түркістан облысы
4 670 925
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан облысы

4 703 255
";
строку:
"
113
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
49 303 443
"
изложить в следующей редакции:
"
113
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

4 703 255
";
мына:
"
113
Облыстық бюджеттерге "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
49 303 443
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
113
Облыстық бюджеттерге "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері

49 703 443
";
строку:
"
Акмолинская область
5 722 978
"
изложить в следующей редакции:
"
Акмолинская область
6 122 978
";
строку:
"
117
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
18 620 094
"
изложить в следующей редакции:
"

49 703 443
";
мына:
"
Ақмола облысы
5 722 978
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Ақмола облысы
6 122 978
";
мына:
"
117
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
18 620 094
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

строку, порядковый номер 35-5, изложить в следующей редакции:
"
35-5
Предоставление услуг в сфере развития государственного языка и других языков народа Казахстана
Проведение мероприятий по реализации государственной языковой политики в Республике Казахстан
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
НАО "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова"
230 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана"
100 "Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана"
852 379
";
строку, порядковый номер 36, изложить в следующей редакции:
"
36
Оказание государственных услуг по организации строительства, реконструкции автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, в том числе переданных в доверительное управление, в рамках выполнения государственного задания либо за счет привлеченных инвестиций
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне", 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
85 505 996
";
строку, порядковый номер 37, изложить в следующей редакции:
"
37
Оказание государственных услуг по организации выполнения ремонта и содержания автомобильных дорог республиканского значения
Организация капитального, среднего и текущего ремонта, содержания автомобильных дорог республиканского значения
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
091 "Ремонт и организация содержания, направленные на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования",
108 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения за счет республиканского бюджета"
53 758 143
";
строку, порядковый номер 40, изложить в следующей редакции:
"
40
Оказание государственных услуг по организации строительства, реконструкции автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, автомобильных пунктов пропуска через Государственную границу, пограничных отделов (отделений), в том числе переданных в доверительное управление, в рамках выполнения государственного задания либо за счет привлеченных инвестиций
В целях кардинальной поэтапной модернизации инфраструктурных объектов на всей протяженности границы, особенно на труднодоступных и малонаселенных отрезках, требующих повышенного внимания и создания надлежащих условий для личного состава Пограничной службы
Министерство транспорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"

реттік нөмірі 35-5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
35-5
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту саласындағы көрсетілетін қызметтерді ұсыну
Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" КеАҚ
230 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" 100 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету"
852 379
";
реттік нөмірі 36-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
36
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде не тартылған инвестициялар есебінен жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар, оның ішінде сенімгерлік басқаруға берілген автомобиль жолдарын салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту", 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен"
85 505 996
";
реттік нөмірі 37-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
37
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын жөндеуді орындау мен күтіп-ұстауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуді, күтіп-ұстауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру",108 "Республикалық бюджет қаражат есебінен республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру"
53 758 143
";
реттік нөмірі 40-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
40
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде не тартылған инвестициялар есебінен, сенімгерлік басқаруға берілгендерін қоса алғанда, жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын, Мемлекеттік шекара арқылы автомобиль өткізу пункттерін, шекара бөлімдерін (бөлімшелерін), салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Шекараның барлық ұзындығында, әсіресе аса назар аудару және Шекара қызметінің жеке құрамы үшін тиісті жағдайлар жасау талап етілетін жетуі қиын және халық аз қоныстанған кесінділерде инфрақұрылымдық объектілерді түбегейлі кезең-кезеңімен жаңғырту мақсатында
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ

207 "Проектирование и строительство пограничных отделений" 030 "За счет средств республиканского бюджета"
269 682
";
строку, порядковый номер 53-10, изложить в следующей редакции:
"
53-10
Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан
Проведение научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства" 115 "Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан"
84 272
";
строку, порядковый номер 61, изложить в следующей редакции
"
61
Услуги по продвижению Казахстана как одного из международных центров по обеспечению межконфессионального и межцивилизационного диалога в сфере религиозной деятельности
1. Мониторинг и анализ состояния и динамики развития религиозной ситуации в мире.
2. Обеспечение подготовки и формирования базовых концептуальных документов и материалов VIII Съезда лидеров мировых и традиционных религий, заседаний XXIII Секретариата Съезда, рабочей группы Секретариата.
3. Организация и проведение VIII Съезда лидеров мировых и традиционных религий, заседаний XXIII Секретариата Съезда, рабочей группы Секретариата.
4. Содействие в реализации и продвижении инициатив Съезда лидеров мировых и традиционных религий и его институтов.
5. Взаимодействие с международными структурами по вопросам межрелигиозного и межкультурного диалога.
6. Заключение меморандумов о сотрудничестве с международными структурами по обеспечению и сохранению межкультурного и межцивилизационного диалога.
7. Проведение мероприятий международных уровней, направленных на духовное сближение культур и религий.
8. Проведение религиоведческой экспертизы.
9. Анализ религиозной ситуации в Республике Казахстан.
10. Организация работы по подготовке методических материалов, пособий и иной учебно-методической литературы в сфере государственно-конфессиональных отношений.
11. Проведение исследования на тему "Исламский ландшафт Казахстана: современное состояние, потенциал, риски, угрозы, прогнозы и предложения".
12. Проведение исследования на тему "Молодежь и религия"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Международный центр межконфессионального и межрелигиозного диалога"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия", 102 "Реализация государственной политики по укреплению межконфессионального согласия"

207 "Шекара бөлімшелерін жобалау және салу" 030 "Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен"
269 682
";
реттік нөмірі 53-10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
53-10
Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы
Қазақстан Республикасының заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер" 115 "Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы"
84 272
";
реттік нөмірі 61-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
61
Қазақстанды конфессияаралық және өркениетаралық диалогты діни қызмет саласында қамтамасыз ететін халықаралық орталықтардың бірі ретінде ілгерілету бойынша көрсетілетін қызметтер
1. Әлемдегі діни ахуалдың жай-күйі мен даму серпінін мониторингтеу және талдау.
2. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің VIII съезінің, Съездің ХХІІІ Хатшылығы отырыстарының, Хатшылықтың жұмыс тобының негізгі тұжырымдамалық құжаттары мен материалдарын дайындау мен қалыптастыруды қамтамасыз ету.
3. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің VIII съезін, Съездің ХХІІІ Хатшылығы отырыстарын, Хатшылықтың жұмыс тобын ұйымдастыру және өткізу.
4. Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің съезі мен институттарының бастамаларын іске асыруға және ілгерілетуге жәрдемдесу.
5. Халықаралық құрылымдармен дінаралық және мәдениетаралық диалог мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау.
6. Халықаралық құрылымдармен мәдениетаралық және өркениетаралық диалогты қамтамасыз ету және сақтау жөнінде ынтымақтастық туралы меморандумдар жасасу.
7. Мәдениет пен діндердің рухани жақындасуына бағытталған халықаралық деңгейдегі іс-шараларды өткізу.
8. Дінтану сараптамасын жүргізу.
9. Қазақстан Республикасындағы діни ахуалды талдау.
10. Мемлекеттік-конфессиялық қатынастар саласындағы әдістемелік материалдарды, оқу құралдарын және өзге де оқу-әдістемелік әдебиетті дайындау жұмысын ұйымдастыру.
11. "Қазақстанның исламдық ландшафты: қазіргі жағдайы, әлеуеті, тәуекелдері, қауіптері, болжамдар және ұсыныстар" тақырыбында зерттеу жүргізу" тақырыбында зерттеу жүргізу.
12. "Жастар және дін" тақырыбында зерттеу жүргізу
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Конфессияаралық және дінаралық диалогтың халықаралық орталығы" КеАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру", 102 "Конфессияаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"

2 170 139
";
строку, порядковый номер 72, изложить в следующей редакции:
"
72
Содержание творческого объединения "Казаханимация" (сервисная компания по производству отечественного анимационного контента) при АО "Национальная киностудия "Казахфильм" им. Ш. Айманова в области культуры
1. Проведение практических занятий, мастер-классов казахстанским студентам творческих вузов, специалистам в сфере кинематографии и другим представителям творческих и соответствующих технических профессий на базе высокотехнологического оборудования и профессионального сопровождения зарубежных и отечественных специалистов в сфере анимационного кино.
2. Создание итоговых пилотных анимационных проектов
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" 104 "Производство национальных фильмов и обеспечение дубляжа фильмов на казахский язык"

2 170 139
";
реттік нөмірі 72-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
72
Мәдениет саласындағы "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы АҚ жанындағы "Қазақанимация" шығармашылық бірлестігін (отандық анимациялық контентті шығаратын сервистік компания) ұстау
1. Анимациялық кино саласындағы жоғары технологиялық жабдықтар мен шетелдік және отандық мамандарды кәсіби сүйемелдеу базасында шығармашылық жоғары оқу орындарының қазақстандық студенттеріне, кинематография саласындағы мамандарға және шығармашылық және тиісті техникалық мамандықтардың басқа да өкілдеріне практикалық сабақтар, шеберлік сыныптарын өткізу.
2. Қорытынды пилоттық анимациялық жобаларды жасау
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" 104 "Ұлттық фильмдер шығару және фильмдерді қазақ тіліне дубляж жасауды қамтамасыз ету"

480 715
";
строку, порядковый номер 75-1, исключить;
приложения 2, 6, 7, 14-1, 15, 17, 27, 29 и 31 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему постановлению.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

480 715
";
реттік нөмірі 75-1-жол алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 2, 6, 7, 14-1, 15, 17, 27, 29, 31-қосымшалар осы қаулыға 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.

22 353
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
66 651
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
66 651
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
2 215 244
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
2 190 738
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
24 506
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
-17 350
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
-17 350
628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
79 491
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
79 491
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
397 285
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
397 285
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
-1 782 814
001
Организация проведения выборов
40 794
002
Проведение выборов
-436 031
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
-1 387 577
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
1 623 975
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан
1 623 975
002
Оборона
-19 080
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
2 860 813
001
Формирование и организация реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, государственного материального резерва
-9 965
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
2 870 778
208
Министерство обороны Республики Казахстан
-2 879 893
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
-2 879 893
003
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
-531 784
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан

22 353
241
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
66 651
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
66 651
243
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
2 215 244
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 190 738
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
24 506
608
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
-17 350
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
-17 350
628
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
79 491
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
79 491
651
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
397 285
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
397 285
690
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
-1 782 814
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
40 794
002
Сайлау өткізу
-436 031
004
Облыстық бюджеттерге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
-1 387 577
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 623 975
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 623 975
002
Қорғаныс
-19 080
202
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлiгi
2 860 813
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік, мемлекеттік материалдық резерв саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруды ұйымдастыру
-9 965
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
2 870 778
208
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
-2 879 893
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
-2 879 893
003
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
-531 784
201
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi

008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
-1 500 189
014
Обслуживание долга
79 965 136
217
Министерство финансов Республики Казахстан
79 965 136
013
Обслуживание правительственного долга
79 965 136
_______________________________
Для служебного пользования
Экз. №
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2025 года № 999
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2024 года № 1046
Перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиций министерств по чрезвычайным ситуациям, обороны, Управления Делами Президента Республики Казахстан
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
2025 год
2026 год
2027 год
Программа
Подпрограмма
____________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2025 года № 999
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2024 года № 1046
Распределение сумм целевых текущих трансфертов бюджету Мангистауской области на обеспечение ветеринарной безопасности
п/п
Наименование области
Сумма, тыс. тенге
Всего
201 951
1.
Мангистауская область
201 951
_________________________
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2025 года № 999
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2024 года № 1046
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
Всего

008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
-1 500 189
014
Борышқа қызмет көрсету
79 965 136
217
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
79 965 136
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
79 965 136
_______________________________
Қызмет бабында пайдалану үшін
№ дана
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 21 қарашадағы
№ 999 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1046 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар, Қорғаныс министрліктерінің, Президенті Іс Басқармасының басым республикалық бюджеттік инвестицияларының тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2025 жыл
2026 жыл
2027 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 21 қарашадағы
№ 999 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1046 қаулысына
6-қосымша
Маңғыстау облысының бюджетіне ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с
Облыстың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
201 951
1.
Маңғыстау облысы
201 951
_________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 21 қарашадағы
№ 999 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1046 қаулысына
7-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы