О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2025 года № 884
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см .п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
подпункт 125) изложить в следующей редакции:
"125) разрабатывает и утверждает порядок подготовки генеральной и региональных схем газификации Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 125-1) следующего содержания:
"125-1) согласовывает региональные схемы газификации Республики Казахстан;";
подпункт 126) изложить в следующей редакции:
"126) разрабатывает и утверждает генеральную схему газификации Республики Казахстан и осуществляет мониторинг ее реализации;";
подпункт 265) изложить в следующей редакции:
"265) разрабатывает и утверждает правила функционирования автоматизированной системы коммерческого учета электрической энергии;";
подпункт 290-16) изложить в следующей редакции:
"290-16) разрабатывает и утверждает правила формирования, ведения и функционирования единой государственной системы управления топливно-энергетическим комплексом;";
дополнить подпунктами 467-24), 467-25) и 467-26) следующего содержания:
"467-24) определяет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры в сфере топливно-энергетического комплекса;
467-25) устанавливает порядок обеспечения информационной безопасности в сфере топливно-энергетического комплекса;
467-26) определяет отраслевой центр информационной безопасности в сфере топливно-энергетического комплекса;".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев четвертого, пятого, шестого, седьмого, восьмого и девятого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 19 января 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 21 қазандағы № 884 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ережеде:
15-тармақта:
125) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"125) Қазақстан Республикасын газдандырудың бас және өңірлік схемаларын дайындау тәртібін әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 125-1) тармақшамен толықтырылсын:
"125-1) Қазақстан Республикасын газдандырудың өңірлік схемаларын келіседі;";
126) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"126) Қазақстан Республикасын газдандырудың бас схемасын әзірлейді және бекітеді әрі оның іске асырылуын мониторингтеуді жүзеге асырады;";
265) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"265) электр энергиясын коммерциялық есепке алудың автоматтандырылған жүйесінің жұмыс істеуі қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
290-16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"290-16) отын-энергетика кешенін басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесін қалыптастыру, жүргізу және оның жұмыс істеуі қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 467-24), 467-25) және 467-26) тармақшалармен толықтырылсын:
"467-24) отын-энергетика кешені саласындағы ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторын айқындайды;
467-25) отын-энергетика кешені саласындағы ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін тәртіпті белгілейді;
467-26) отын-энергетика кешені саласындағы ақпараттық қауіпсіздіктің салалық орталығын айқындайды;".
2. Осы қаулы 2026 жылғы 19 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші және тоғызыншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов