О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2025 года № 802
Вводится в действие с 1 января 2025 года.
В соответствии со статьями 93 и 98 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

"2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 27 қыркүйектегі № 802 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 93 және 98-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе "V. Целевые трансферты из Национального фонда":
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в бюджетной программе 240 "Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан":
в бюджетной подпрограмме 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строки:
"
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Сырым" на казахстанско-российской границе

1. "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
"V. Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер" деген бөлімде:
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
228 "Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі" деген әкімші бойынша:
240 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау" деген бюджеттік бағдарламада:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" деген бюджеттік кіші бағдарламада:
мына:
"
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Сырым" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту

10 148 682
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Алимбет" на казахстанско-российской границе
8 041 326
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Жана жол" на казахстанско-российской границе
2 155 814
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Косак" на казахстанско-российской границе
7 333 186
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Карасу" на казахстанско-кыргызской границе
1 000 001
Строительство автомобильного пункта пропуска "Бесагаш" на казахстанско-кыргызской границе
8 250 740
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Сырым" на казахстанско-российской границе
3 000 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Алимбет" на казахстанско-российской границе
2 500 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Жана жол" на казахстанско-российской границе

10 148 682
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Әлімбет" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
8 041 326
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Жаңа жол" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
2 155 814
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Қосақ" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
7 333 186
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Қарасу" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
1 000 001
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Бесағаш" автомобиль өткізу пунктін салу
8 250 740
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Сырым" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
3 000 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Әлімбет" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
2 500 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Жаңа жол" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту

1 000 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Косак" на казахстанско-российской границе
4 000 000
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Карасу" на казахстанско-кыргызской границе
200 000
Строительство автомобильного пункта пропуска "Бесагаш" на казахстанско-кыргызской границе
3 000 000
";
строку:
"
Реконструкция/строительство и модернизация автомобильного пункта пропуска "Таскала" на казахстанско-российской границе
6 985 353
"
исключить;
строку:
"
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Урлитобе" на казахстанско-российской границе. Пусковой комплекс № 1
6 985 353
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Урлитобе" на казахстанско-российской границе. Пусковой комплекс № 1
1 000 000
";
после строки:
"
Реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Урлитобе" на казахстанско-российской границе. Пусковой комплекс № 1
1 000 000
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Кайрак" в Костанайской области

1 000 000
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Қосақ" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
4 000 000
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Қарасу" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту
200 000
Қазақстан-Қырғыз шекарасындағы "Бесағаш" автомобиль өткізу пунктін салу
3 000 000
";
мына:
"
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Тасқала" автомобиль өткізу пунктін қайта құру/салу және жаңғырту
6 985 353
"
алып тасталсын;
мына:
"
Қазақстан-Ресей шекарасында "Үрлітөбе" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту. № 1 іске қосу кешені
6 985 353
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан-Ресей шекарасында "Үрлітөбе" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту. № 1 іске қосу кешені
1 000 000
";
мына:
"
Қазақстан-Ресей шекарасында "Үрлітөбе" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау және жаңғырту. № 1 іске қосу кешені
1 000 000
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Қостанай облысындағы "Қайрақ" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту

5 158 939
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Ауыл" в области Абай
5 173 586
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Курмангазы" в Атырауской области
5 173 586
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Кеген" в Алматинской области
5 173 586
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Аксай" в Западно-Казахстанской области
5 173 586
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Сыпатай батыр" в Жамбылской области
5 173 586
Реконструкция, модернизация автомобильного пункта пропуска "Шарбакты" в Павлодарской области
5 173 586
".

5 158 939
Абай облысындағы "Ауыл" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
5 173 586
Атырау облысындағы "Құрманғазы" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
5 173 586
Алматы облысындағы "Кеген" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
5 173 586
Батыс Қазақстан облысындағы "Ақсай" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
5 173 586
Жамбыл облысындағы "Сыпатай батыр" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
5 173 586
Павлодар облысындағы "Шарбақты" автомобиль өткізу пунктін реконструкциялау, жаңғырту
5 173 586
".

2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2025 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов

2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізсін.
3. Осы қаулы 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов