О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2025 года № 368.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 мая 2025 года № 368
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Восточно-Казахстанская область":
строку, порядковый номер 165-21, изложить в следующей редакции:
"165-21. Некоммерческое акционерное общество "Шәкәрім университет".";
в разделе "Костанайская область":
строку, порядковый номер 229-13, изложить в следующей редакции:
"229-13. Некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический университет имени Ыбырай Алтынсарин".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан:":
строку, порядковый номер 406-14, изложить в следующей редакции:
"406-14. Некоммерческое акционерное общество "Шәкәрім университет".";
строку, порядковый номер 406-28, изложить в следующей редакции:
"406-28. Некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический университет имени Ыбырай Алтынсарин".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами":
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 26 мамырдағы № 368 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 26 мамырдағы
№ 368 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Шығыс Қазақстан облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 165-21-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"165-21. "Шәкәрім университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
"Қостанай облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 229-13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"229-13. "Ыбырай Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігіне:": деген бөлімде:
реттік нөмірі 406-14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"406-14. "Шәкәрім университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.";
реттік нөмірі 406-28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"406-28. "Ыбырай Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".
3. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:

в строке, порядковый номер 338, подпункт 2) графы 5 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков";";
в строке, порядковый номер 343:
подпункт 2) графы 5 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков";";
подпункт 5) графы 5 изложить в следующей редакции:
5) некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет";";
в строке, порядковый номер 366, подпункт 3) графы 5 изложить в следующей редакции:
"3) некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет";";
в строке, порядковый номер 385, подпункт 2) графы 5 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков";";
в строке, порядковый номер 386, подпункт 1) графы 5 изложить в следующей редакции:
"1) некоммерческое акционерное общество "Таразский университет имени М.Х. Дулати";";
в строке, порядковый номер 388, подпункт 2) графы 5 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков";".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2000 года № 1021 "Об утверждении Перечня государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации":
в перечне государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 36 и 37, изложить в следующей редакции:
"
36
Некоммерческое акционерное общество "Шәкәрім университет"
город Семей
37
Некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический университет имени Ыбырай Алтынсарин"
город Аркалык
".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 927 "Об утверждении перечней объектов, в том числе стратегических, находящихся в государственной собственности и собственности субъектов квазигосударственного сектора, не подлежащих отчуждению":
в перечне объектов, в том числе стратегических, находящихся в государственной собственности, не подлежащих отчуждению, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 17-1:
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"некоммерческого акционерного общества "Аркалыкский педагогический университет имени Ыбырай Алтынсарин";";
абзац двадцать шестой изложить в следующей редакции:
"некоммерческого акционерного общества "Шәкәрім университет";".
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне юридических лиц, права владения и пользования государственными пакетами акций и долями участия которых переданы Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан:
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:

реттік нөмірі 338-жолдағы 5-бағанның 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 343-жолда:
5-бағанның 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
5-бағанның 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Торайғыров университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 366-жолдағы 5-бағанның 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Торайғыров университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 385-жолдағы 5-бағанның 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 386-жолдағы 5-бағанның 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "М.Х. Дулати атындағы Тараз университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 388-жолдағы 5-бағанның 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;".
4. "Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 6 шілдедегі № 1021 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесінде:
реттік нөмірлері 36 және 37-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
36
"Шәкәрім университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Семей қаласы
37
"Ыбырай Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Арқалық қаласы
".
5. "Иеліктен шығаруға жатпайтын, мемлекеттік меншіктегі және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің меншігіндегі объектілердің, оның ішінде стратегиялық объектілердің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 927 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иеліктен шығаруға жатпайтын, мемлекеттік меншіктегі объектілердің, оның ішінде стратегиялық объектілердің тізбесінде:
17-1-тармақта:
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ыбырай Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;";
жиырма алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шәкәрім университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;".
6. "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігіне акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқығы берілген заңды тұлғалардың тізбесінде:
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический университет имени Ыбырай Алтынсарин".";
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
"18. Некоммерческое акционерное общество "Шәкәрім университет".";
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2023 года № 1068 "Об утверждении Комплексного плана развития государственно-частного партнерства в социальной сфере на 2024 – 2028 годы":
в Комплексном плане развития государственно-частного партнерства в социальной сфере на 2024 – 2028 годы, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 38, изложить в следующей редакции:
"
38
Строительство и эксплуатация студенческого общежития на 550 койко-мест для НАО "Павлодарский педагогический университет имени Әлкей Марғұлан" в городе Павлодаре и студенческого общежития на 500 койко-мест для НАО "Шәкәрім университет"
договор ГЧП
IV квартал 2026 года
МНВО
2027 год – 10116,92
ЧИ
".
________________________________

"8. "Ыбырай Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"18. "Шәкәрім университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.".
7. "Әлеуметтік саладағы мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамытудың 2024 – 2028 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 қарашадағы № 1068 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әлеуметтік саладағы мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамытудың 2024 – 2028 жылдарға арналған кешенді жоспарында:
реттік нөмірі 38-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
38
Павлодар қаласындағы "Әлкей Марғұлан атындағы Павлодар педагогикалық университеті" КеАҚ үшін 550 төсек-орынға арналған студенттік жатақхана және "Шәкәрім университеті" КеАҚ үшін 500 төсек-орынға арналған студенттік жатақхана салу және пайдалануға беру
МЖӘ шарты
2026 жылғы IV тоқсан
ҒЖБМ
2027 жылы -10116,92
ЖИ
".