О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2020 года № 77. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.10.2025 № 846 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2019 г., № 29, ст. 248) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в подпункте 1):
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"утверждение подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;";
абзац сто тридцать третий изложить в следующей редакции:
"утверждение правил проведения аккредитации удостоверяющих центров;";
абзац сто восемьдесят шестой изложить в следующей редакции:
"утверждение правил регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи;";
абзац сто восемьдесят седьмой изложить в следующей редакции:
"утверждение перечня государственных и иных услуг в электронной форме, оказываемых посредством веб-портала "электронного правительства" и абонентского устройства сотовой связи;";
абзац сто восемьдесят девятый изложить в следующей редакции:
"утверждение обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи, а также порядка проверки их достоверности;";
абзац двести пятый исключить;
абзац двести одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"утверждение перечня государственных услуг, оказываемых по принципу "одного заявления";
абзац двести двенадцатый изложить в следующей редакции:
"осуществление согласования проектов подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг, предусматривающих электронную форму оказания государственных услуг и (или) через государственную корпорацию "Правительство для граждан";";
после абзаца двести двенадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"утверждение перечня проактивных услуг и порядка их оказания;";
после абзаца двести четырнадцатого дополнить абзацами следующего содержания:
"утверждение реестра государственных услуг и внесение в него изменений и дополнений по согласованию с уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг и уполномоченным органом в сфере развития системы государственного управления;
утверждение по согласованию с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан правил проверок работников государственной корпорации, имеющих доступ к персональным данным граждан, а также участвующих в процессе оказания государственных услуг;";
абзац двести семнадцатый исключить;
абзац двести двадцать третий изложить в следующей редакции:
"утверждение правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан;";
после абзаца двести двадцать четвертого дополнить абзацами двести двадцать пятым – двести тридцатым следующего содержания:
"утверждение сметных норм, расценок, цен на аэросъемочные, топографо-геодезические и картографические работы, выполняемые за счет бюджетных средств;
утверждение правил о техническом обеспечении проведения делимитации и демаркации Государственной границы Республики Казахстан по согласованию с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан;
утверждение периодичности обновления картографической продукции, создаваемой за счет бюджетных средств;
утверждение инструкций по созданию картографической продукции за счет бюджетных средств;
утверждение инструкций, правил, регламентирующих порядок создания, обновления, использования Национальной инфраструктуры пространственных данных;
утверждение отраслевой системы поощрения;";
в подпункте 2):
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"разработка подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;";
абзацы сто седьмой и сто девятый исключить;
после абзаца сто двадцать третьего дополнить абзацами сто двадцать четвертым – сто тридцатым следующего содержания:
"создание и развитие государственной геодезической сети;
разработка сметных норм, расценок, цен на аэросъемочные, топографо-геодезические и картографические работы, выполняемые за счет бюджетных средств;
разработка правил о техническом обеспечении проведения делимитации и демаркации Государственной границы Республики Казахстан по согласованию с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан;
разработка периодичности обновления картографической продукции, создаваемой за счет бюджетных средств;
разработка инструкций по созданию картографической продукции за счет бюджетных средств;
разработка инструкций, правил, регламентирующих порядок создания, обновления, использования национальной инфраструктуры пространственных данных;
разработка отраслевой системы поощрения;";
абзацы сто тридцать первый, сто тридцать второй изложить в следующей редакции:
"разработка правил регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи;
разработка перечня государственных и иных услуг в электронной форме, оказываемых посредством веб-портала "электронного правительства" и абонентского устройства сотовой связи;";
абзац сто тридцать четвертый изложить в следующей редакции:
"разработка обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи, а также порядка проверки их достоверности;";
после абзаца сто тридцать девятого дополнить абзацем следующего содержания:
"разработка правил проведения аккредитации удостоверяющих центров;";
абзац сто сороковой исключить;
после абзаца сто сорок первого дополнить абзацами следующего содержания:
"разработка перечня проактивных услуг и порядка их оказания;
разработка правил проверок работников Государственной корпорации, имеющих доступ к персональным данным граждан, а также участвующих в процессе оказания государственных услуг;";
абзац сто сорок шестой изложить в следующей редакции:
"разработка перечня государственных услуг, оказываемых по принципу "одного заявления";
после абзаца сто сорок шестого дополнить абзацем следующего содержания:
"координация деятельности центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов по вопросам оптимизации процессов оказания государственных услуг;";
абзац сто сорок седьмой изложить в следующей редакции:
"разработка предложений по совершенствованию подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг, оказываемых в электронной форме и (или) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";";
абзац сто пятьдесят седьмой исключить;
абзац сто пятьдесят восьмой изложить в следующей редакции:
"осуществление согласования проектов подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;";
абзац сто пятьдесят девятый изложить в следующей редакции:
"проведение мониторинга деятельности центральных государственных органов по разработке подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;";
абзац сто шестьдесят второй изложить в следующей редакции:
"разработка предложений по совершенствованию подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;".

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 21 ақпандағы № 77 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2025 № 846 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2019 ж., № 29, 248-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
1) тармақшада:
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді бекіту;";
жүз отыз үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидаларын бекіту;";
жүз сексен алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларын бекіту;";
жүз сексен жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы көрсетілетін электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтер тізбесін бекіту;";
жүз сексен тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерін, сондай-ақ олардың анықтығын тексеру тәртібін бекіту;";
екі жүз бесінші абзац алып тасталсын;
екі жүз он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізбесін бекіту;";
екі жүз он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік қызметтер көрсетудің электрондық нысанын көздейтін және (немесе) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісуді жүзеге асыру;";
екі жүз он екінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"проактивті көрсетілетін қызметтердің тізбесін және оларды көрсету тәртібін бекіту;";
екі жүз он төртінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органмен және мемлекеттік басқару жүйесін дамыту саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісу бойынша азаматтардың дербес деректеріне қолжетімділігі бар, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету процесіне қатысатын Мемлекеттік корпорация қызметкерлерін тексеру қағидаларын бекіту;";
екі жүз он жетінші абзац алып тасталсын;
екі жүз жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинақтау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту;";
екі жүз жиырма төртінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы екі жүз жиырма бесінші – екі жүз отызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"бюджет қаражаты есебінен орындалатын аэротүсірілім, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстардың сметалық нормаларын, құнын, бағаларын бекіту;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісу бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын межелеу мен шегендеуді жүргізуді техникалық қамтамасыз ету туралы қағидаларды бекіту;
бюджет қаражаты есебінен жасалатын картографиялық өнімді жаңартып отыру мерзімділігін бекіту;
бюджет қаражаты есебінен картографиялық өнімді жасау жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту;
Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымын құру, жаңартып отыру, пайдалану тәртібін регламенттейтін нұсқаулықтарды, қағидаларды бекіту;
салалық көтермелеу жүйесін бекіту;";
2) тармақшада:
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;";
жүз жетінші және жүз тоғызыншы абзацтар алып тасталсын;
жүз жиырма үшінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы жүз жиырма төртінші – жүз отызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттік геодезиялық желіні құру және дамыту;
бюджет қаражаты есебінен орындалатын аэротүсірілім, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстардың сметалық нормаларын, құнын, бағаларын әзірлеу;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісу бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын межелеу мен шегендеуді жүргізуді техникалық қамтамасыз ету туралы қағидаларды әзірлеу;
бюджет қаражаты есебінен жасалатын картографиялық өнімді жаңартып отыру мерзімділігін әзірлеу;
бюджет қаражаты есебінен картографиялық өнімді жасау жөніндегі нұсқаулықтарды әзірлеу;
Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымын құру, жаңартып отыру, пайдалану тәртібін регламенттейтін нұсқаулықтарды, қағидаларды әзірлеу;
салалық көтермелеу жүйесін әзірлеу;";
жүз отыз бірінші, жүз отыз екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларын әзірлеу;
"электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы көрсетілетін электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтер тізбесін әзірлеу;";
жүз отыз төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ұялы байланыс абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерін, сондай-ақ олардың анықтығын тексеру тәртібін әзірлеу;";
жүз отыз тоғызыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидаларын әзірлеу;";
жүз қырқыншы абзац алып тасталсын;
жүз қырық бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"проактивті көрсетілетін қызметтердің тізбесін және оларды көрсету тәртібін әзірлеу;
азаматтардың дербес деректеріне қолжетімділігі бар, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету процесіне қатысатын Мемлекеттік корпорация қызметкерлерін тексеру қағидаларын әзірлеу;";
жүз қырық алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізбесін әзірлеу;";
жүз қырық алтыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің қызметін үйлестіру;";
жүз қырық жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
электрондық түрде және (немесе) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;";
жүз елу жетінші абзац алып тасталсын;
жүз елу сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісуді жүзеге асыру;";
жүз елу тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша орталық мемлекеттік органдардың қызметіне мониторинг жүргізу;";
жүз алпыс екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;".

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев двадцать девятого, тридцать второго, тридцать третьего, сорок первого, сорок четвертого и сорок пятого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 6 мая 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

2. Осы қаулы оның 2020 жылғы 6 мамырдан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағының жиырма тоғызыншы, отыз екінші, отыз үшінші, қырық бірінші, қырық төртінші және қырық бесінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин