Некоторые вопросы Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2016 года № 353. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142, за исключением пункта 1, подпункта 2) пункта 2 и пункта 3.
ВНИМАНИЮ ПОЛЬЗОВАТЕЛЕЙ!
Постановление утратило силу постановлением Правительства РК от 26.03.2019 № 142, за исключением пункта 1, подпункта 2) пункта 2 и пункта 3.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п.7
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 6 мая 2016 года № 253"О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комитет информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве информации и коммуникаций Республики Казахстан(далее – Положение);
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Переименовать:
1) республиканское государственное учреждение "Комитет связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Комитет государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан";
2) республиканские государственные учреждения – территориальные органы Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
3) республиканские юридические лица согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Определить Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстануполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой)государственного управления в отношении республиканских юридических лиц, указанных вподпункте 3) пункта 3 настоящего постановления.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансовРеспублики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядкепередать Министерству информации и коммуникаций Республики Казахстан права владения ипользования государственными пакетами акций (долями участий) юридических лиц согласноприложению 3 к настоящему постановлению.
6. Министерству информации и коммуникаций Республики Казахстан совместно сКомитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов РеспубликиКазахстан и Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленномзаконодательством порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.

Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 16 маусымдағы № 353 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысымен, оған 1-тармағын, 2-тармағының 2) тармақшасын және 3-тармағын қоспағанда.
РҚАО-ның ескертпесі!
Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 26.03.2019 № 142 қаулысымен, оған 1-тармағын, 2-тармағының 2) тармақшасын және 3-тармағын қоспағанда.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесiн одан әрi жетілдiру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 6 мамырдағы № 253 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Ақпарат комитеті құрылсын.
2. Қоса берiліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі туралы ереже (бұдан әрі – Ереже);
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3. Мыналар:
1) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі болып;
2) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің аумақтық органдары – республикалық мемлекеттік мекемелері;
3) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес республикалық заңды тұлғалар қайта аталсын.
4. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі осы қаулының 3-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген республикалық заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
5. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлiк және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңды тұлғалар акцияларының мемлекеттік пакеттерін (қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігіне берсін.
6. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.

7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключениемподпункта 167) пункта 16 и подпункта 26) пункта 17 Положения, которые вводятся в действие с1 января 2017 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2016 года № 353
Положение
о Министерстве информации и коммуникаций
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах защиты детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию, связи, информатизации, "электронного правительства", информации и развития государственной политики в сфере оказания государственных услуг (далее – регулируемые сферы).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 16.10.2018 № 641 (вводится в действие со дня введения в действие Закона РК "О защите детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию").
2. Министерство имеет ведомства:
1) Комитет информации;
2) Комитет телекоммуникаций Министерства.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 25.11.2017 № 773 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Министерства и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение Министерства: Республика Казахстан, 010000, город Астана, Есильский район, проспект Мәңгілік Ел, дом 8, административное здание "Дом министерств", подъезд 14.

7. Осы қаулы 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағының 167) тармақшасын және 17-тармағының 26) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 16 маусымдағы
№ 353 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау, байланыс, ақпараттандыру, "электрондық үкімет", ақпарат және мемлекеттік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты дамыту салаларында (бұдан әрi – реттелетiн салалар) басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 16.10.2018 № 641 ("Балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау туралы" ҚР Заңы қолданысқа енген күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Министрліктің мынадай ведомстволары бар:
1) Ақпарат комитеті;
2) Министрліктің Телекоммуникациялар комитеті.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.11.2017 № 773 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Министрлік өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлік мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Министрлік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. Министрліктің, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Министрлік өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Министрлік басшысының бұйрығымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Министрліктің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Министрліктің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты,14-кіреберіс.

Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 25.11.2017 № 773 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Полное наименование Министерства – государственное учреждение "Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
12. Финансирование деятельности Министерства осуществляется из республиканского бюджета.
13. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Миссии, основные задачи, функции,
права и обязанности Министерства
14. Миссии Министерства:
формирование и проведение эффективной государственной политики в регулируемых сферах, а также развитие и обеспечение устойчивого функционирования и безопасности единого информационного пространства и инфраструктуры связи.
15. Задачи:
1) участие в формировании и реализации государственной политики в сфере защиты детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию, информатизации, информации, связи, электронного документа и электронной цифровой подписи;
2) осуществление государственного контроля, координация в области почты и связи, а также регулирование деятельности в области почты на территории Республики Казахстан и деятельность лиц, предоставляющих услуги в области связи или пользующихся ими;
3) осуществление государственного регулирования в области телерадиовещания и средств массовой информации;
4) осуществление руководства и межотраслевой координации в сфере информатизации и "электронного правительства";
5) обеспечение реализации государственной политики в сфере оказания государственных услуг в пределах своей компетенции;
6) осуществление формирования, развитие и обеспечение безопасности единого информационного пространства и инфраструктуры связи Республики Казахстан, а также межведомственная координация деятельности по обеспечению безопасности информационного пространства;
7) международное сотрудничество в области защиты детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию, средств массовой информации и информатизации в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) осуществление руководства соответствующей отраслью (сферой) государственного управления;

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.11.2017 № 773 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Министрліктің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлiгi" мемлекеттiк мекемесi.
11. Осы Ереже Министрліктің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Министрліктің қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Министрлікке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Министрліктің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлікке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
2. Министрлiктің миссиясы, негізгі мақсаты, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Министрліктің миссиясы:
реттелетін салаларда тиімді мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ бірыңғай ақпараттық кеңістікті және байланыс инфрақұрылымын дамыту мен тұрақты жұмыс істеуін әрі қауіпсіздікті қамтамасыз ету.
15. Мiндеттерi:
1) балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау, ақпараттандыру, ақпарат, байланыс, электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
2) пошта және байланыс саласында мемлекеттік бақылауды, үйлестіруді жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында пошта саласындағы қызметті және байланыс саласында қызмет көрсететін немесе оларды қолданатын тұлғалардың қызметін реттеу;
3) телерадио хабарларын тарату және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру;
4) ақпараттандыру және "электрондық үкімет" саласындағы басшылықты және салааралық үйлестiрудi жүзеге асыру;
5) өз құзыреті шегінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
6) Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық кеңістігін және байланыс инфрақұрылымын қалыптастыруды, дамытуды және оның қауіпсіздігін қамтамасыз етуді, сондай-ақ ақпараттық кеңістіктің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі қызметті ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыру;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау, бұқаралық ақпарат құралдары және ақпараттандыру саласындағы халықаралық ынтымақтастық;
8) мемлекеттік басқарудың тиісті саласында (аясына) басшылықты жүзеге асыру;

9) соблюдение гендерного баланса при принятии на работу и продвижении сотрудников;
9-1) формирование государственной политики в сфере оказания государственных услуг;
10) осуществление иных задач, возложенных на Министерство, в пределах своей компетенции.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.02.2018 № 79; от 16.10.2018 № 641 (вводится в действие со дня введения в действие Закона РК "О защите детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию").
16. Функции центрального аппарата:
1) формирование и реализация государственной политики в регулируемых сферах;
2) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и утверждение нормативных правовых актов об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, за исключением квалификационных требований, и перечня документов к лицензируемым видам деятельности в сфере игорного бизнеса;
3) согласование нормативных правовых актов об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, за исключением квалификационных требований, и перечня документов к лицензируемым видам деятельности в сфере игорного бизнеса;
4) осуществление международного сотрудничества в регулируемых сферах;
5) осуществление противодействия терроризму в пределах установленной законодательством Республики Казахстан компетенции;
6) разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов в регулируемых сферах;
7) осуществление межотраслевой координации в регулируемых сферах;
8) предъявление в суды исков в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление в пределах своей компетенции аккредитации объединений субъектов частного предпринимательства, претендующих на участие в проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов, концепции проектов законов, проектов международных договоров Республики Казахстан, а также международных договоров, участником которых намеревается стать Республика Казахстан, затрагивающих интересы частного предпринимательства;
10) утверждение в пределах своей компетенции состава экспертного совета по вопросам частного предпринимательства в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
11) определение потребности в кадрах в регулируемых сферах;
12) утверждение стандартов и регламентов государственных услуг;
13) заключение международных договоров Республики Казахстан с иностранными государствами и (или) международными организациями;

9) қызметкерлерді жұмысқа қабылдау және жоғарылату кезінде гендерлік теңгерімді сақтау;
9-1) мемлекеттік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру;
10) өз құзыретi шегiнде Министрлікке жүктелген өзге де мiндеттердi жүзеге асыру.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 23.02.2018 № 79; 16.10.2018 № 641 ("Балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау туралы" ҚР Заңы қолданысқа енген күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
16. Орталық аппараттың функциялары:
1) реттелетiн салаларда мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және iске асыру;
2) ойын бизнесі саласындағы лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесін қоспағанда, біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен келісу және оларды бекіту;
3) ойын бизнесі саласындағы лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесін қоспағанда, біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді келісу;
4) реттелетiн салалардағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шегінде терроризмге қарсы іс-қимылды жүзеге асыру;
6) реттелетін салаларда нормативтік құқықтық актілерді өз құзыреті шегінде әзірлеу, келісу және бекіту;
7) реттелетiн салаларда салааралық үйлестiрудi жүзеге асыру;
8) соттарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап-арыздар беру;
9) өз құзыреті шегінде жеке кәсiпкерлердiң мүдделерiн қозғайтын нормативтiк құқықтық актiлердің жобаларына, заң жобаларының тұжырымдамасына, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жобаларына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болуға ниеттенетін халықаралық шарттарға сараптама жүргізуге қатысуға үміткер жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктерін аккредиттеуді жүзеге асыру;
10) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес жеке кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сарапшылық кеңестің құрамын бекіту;
11) реттелетін салаларда кадрлар қажеттілігін айқындау;
12) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін бекіту;
13) шет мемлекеттермен және (немесе) халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу;

14) осуществление по решению Правительства Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале), а также функции уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских государственных предприятий и государственных учреждений;
15) утверждение правил аккредитации журналистов;
16) определение порядка хранения записей, имеющих историческую и (или) культурную ценность;
17) утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых и нормативных технических актов в области телерадиовещания, в том числе правил оказания услуг телерадиовещания;
18) координация деятельности национального оператора телерадиовещания в части финансового обеспечения распространения теле-, радиоканалов свободного доступа (посредством цифрового эфирного и спутникового телерадиовещания, а также аналогового телерадиовещания);
19) утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых и нормативных технических актов в области телерадиовещания, в том числе правил технической эксплуатации систем телерадиовещания, правил проведения контроля качества телерадиовещания, правил присоединения технических средств теле-, радиокомпаний к сетям операторов телерадиовещания;
20) утверждение правил проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов;
21) организация и проведение конкурсов по формированию и утверждению перечня обязательных теле-, радиоканалов;
22) организация и проведение конкурсов по формированию и утверждению перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания;
23) утверждение правил проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания;
24) утверждение правил распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания;
25) организация и проведение конкурсов по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания;
26) утверждение положения и внесение предложения в состав Комиссии по вопросам развития телерадиовещания;
27) утверждение правил проведения мониторинга средств массовой информации;
28) утверждение правил формирования электронного архива обязательных бесплатных экземпляров периодических печатных изданий;

14) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мемлекеттік акциялар пакетіне (жарғылық капиталдағы қатысу үлесіне) иелік ету және пайдалану құқығын, сондай-ақ республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру;
15) журналистерді аккредиттеу қағидаларын бекіту;
16) тарихи және (немесе) мәдени құндылығы бар жазбаларды сақтау тәртібін айқындау;
17) өз құзыреті шегінде телерадио хабарларын тарату саласындағы нормативтік құқықтық және нормативтік техникалық актілерді, оның ішінде телерадио хабарларын тарату қызметтерін көрсету қағидаларын бекіту;
18) ұлттық телерадио хабарларын тарату операторының қызметін еркін қолжетімді теле-, радиоарналарын таратуды қаржылай қамтамасыз ету бөлігінде үйлестіру (цифрлық эфирлік және спутниктік телерадио хабарларын тарату, сондай-ақ ұқсас телерадио хабарларын тарату арқылы);
19) өз құзыреті шегінде телерадио хабарларын тарату саласындағы нормативтік құқықтық және нормативтік техникалық актілерді, оның ішінде телерадио хабарларын тарату жүйесін техникалық пайдалану қағидаларын, телерадио хабарларын тарату сапасына бақылау жүргізу қағидаларын, теле-, радиокомпаниялардың техникалық құралдарын телерадио хабарларын тарату операторларының желілеріне қосу қағидаларын бекіту;
20) міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту;
21) міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру және бекіту бойынша конкурстар ұйымдастыру және өткізу;
22) телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру және бекіту бойынша конкурстар ұйымдастыру және өткізу;
23) телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту;
24) телерадио хабарларын тарату мақсаттары үшін жиілік белдеулерін, радиожиілікті (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларын бекіту;
25) телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиіліктердің белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу бойынша конкурстар ұйымдастыру және өткізу;
26) телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережені бекіту және оның құрамына ұсыныс енгізу;
27) бұқаралық ақпарат құралдарының мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту;
28) мерзімді баспасөз басылымдарының міндетті тегін даналарының электрондық архивін қалыптастыру қағидаларын бекіту;

29) утверждение правил проведения экспертизы продукции иностранных теле-, радиоканалов, подавших заявления для постановки на учет, на предмет соответствия законодательству Республики Казахстан;
30) утверждение технических параметров качества телерадиовещания и методики измерения технических параметров качества телерадиовещания;
31) утверждение перечня обязательных теле-, радиоканалов;
32) утверждение перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором;
32-1) утверждение методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств республиканского бюджета по согласованию с уполномоченным органом в сфере бюджетного планирования;
32-2) утверждение порядка размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне;
32-3) утверждение типового положения об уполномоченном лице (подразделении) по взаимодействию со средствами массовой информации;
32-4) утверждение правил взаимодействия уполномоченного лица (подразделения) по взаимодействию со средствами массовой информации с уполномоченным органом;
32-5) утверждение правил предоставления официальных сообщений средствам массовой информации при нарушении условий жизнедеятельности населения на определенной территории;
32-6) определение порядка и сроков перехода на цифровое эфирное телерадиовещание;
32-7) утверждение правил и методики присвоения информационной продукции возрастной классификации;
32-8) утверждение требований к знаку возрастной категории;
33) утверждение требования соблюдения национальной безопасности физическими и юридическими лицами при принятии решений по вопросам строительства, эксплуатации и развития сетей связи;
34) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
35) утверждение таблицы распределения полос частот между радиослужбами Республики Казахстан в диапазоне частот от 3 кГц до 400 ГГц для радиоэлектронных средств всех назначений;
36) утверждение правил охраны сетей телекоммуникаций в Республике Казахстан, включая порядок установления охранных зон и режима работы в них;
37) утверждение правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения;
38) утверждение правил присоединения и взаимодействия сетей телекоммуникаций, включая пропуск трафика и порядок взаиморасчетов;

29) есепке қою үшін өтініштер берген шетелдік теле-, радиоарналардың өнімін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келу тұрғысынан сараптама жүргізу қағидаларын бекіту;
30) телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық өлшемдерін және телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық өлшемдерін өлшеу әдістемесін бекіту;
31) міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін бекіту;
32) ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін бекіту;
32-1) бюджеттік жоспарлау саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша республикалық бюджет есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту;
32-2) республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібін бекіту;
32-3) бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі уәкілетті тұлға (бөлімше) туралы үлгілік ережені бекіту;
32-4) бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі уәкілетті тұлғаның (бөлімшенің) уәкілетті органмен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту;
32-5) белгілі бір аумақта халықтың тіршілік ету жағдайлары бұзылған кезде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми хабарларды беру қағидаларын бекіту;
32-6) цифрлық эфирлiк телерадио хабарларын таратуға көшу тәртібі мен мерзімдерін айқындау;
32-7) ақпараттық өнімге жас сыныптамасын беру қағидалары мен әдістемесін бекіту;
32-8) жас санаты белгісіне қойылатын талаптарды бекіту;
33) байланыс желілерін салу, пайдалану және дамыту мәселелері жөнінде шешімдер қабылдау кезінде жеке және заңды тұлғалардың ұлттық қауіпсіздікті сақтау талаптарын бекіту;
34) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
35) Қазақстан Республикасы радио қызметтері арасында барлық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдарға арналған 3 кГц-тен 400 ГГц-ке дейінгі жиіліктер ауқымында жиіліктер белдеуін бөлу кестесін бекіту;
36) күзетілетiн аймақтар мен олардағы жұмыс режимiн белгiлеу тәртiбін қоса алғанда, Қазақстан Республикасындағы телекоммуникация желiлерiн күзету қағидаларын бекiту;
37) жиiлiктер белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) иелiкке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттiк үйлесiмдiлiгiн есептеудi жүргiзу қағидаларын бекiту;
38) трафиктi өткiзу және өзара есеп айырысу тәртiбiн қоса алғанда, телекоммуникация желiлерiнің қосылу және өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту;

39) утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов Республики Казахстан в области связи, в том числе правил эксплуатации радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств, ввоза их на территорию Республики Казахстан и правил оказания услуг связи;
40) утверждение правил эксплуатации радиоэлектронных средств радиолюбительских служб;
41) определение порядка распределения ресурса нумерации и выделения номеров, а также их изъятия;
42) утверждение типовой формы договора присоединения, определяющего условия оказания услуг присоединения других сетей телекоммуникаций, а также связанные с этим обязательства по взаимодействию сетей и пропуску трафика для доминирующего оператора связи сети телекоммуникаций общего пользования;
43) установление порядка изъятия разрешения на эксплуатацию радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства;
44) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
45) определение количества обязательных теле-, радиоканалов в зависимости от распространения в многоканальном вещании;
46) принятие мер по повышению качества оказания государственных услуг с учетом заключения общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
47) утверждение норм, обеспечивающих техническую совместимость сетей и средств телекоммуникаций, показателей качества услуг связи, размеров единиц тарификации;
48) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
49) в пределах своей компетенции, как администрации связи Республики Казахстан, представление и защита интересов Республики Казахстан в международных союзах и организациях связи;
50) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
51) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
52) утверждение правил предоставления услуг почтовой связи;
53) утверждение квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие заявителя на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области связи;
54) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
55) утверждение правил присоединения сетей телекоммуникаций к сети телекоммуникаций общего пользования и регулирования пропуска трафика по сети телекоммуникаций общего пользования Республики Казахстан;

39) өз құзыретi шегiнде байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерін, оның iшiнде радиоэлектрондық құралдарды, жоғары жиiлiктi құрылғыларды пайдалану, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу қағидаларын және байланыс қызметтерiн көрсету қағидаларын бекіту;
40) радиоәуесқойлық қызметтердің радиоэлектрондық құралдарын пайдалану қағидаларын бекіту;
41) нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою тәртібін айқындау;
42) ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желiлерінің басым байланыс операторлары үшін телекоммуникацияның басқа желiлерiн қосу қызметтерiн көрсетудiң, сондай-ақ желiлердiң өзара іс-қимылы және трафиктi өткiзу бойынша осыған байланысты мiндеттемелердің талаптарын айқындайтын қосылу шартының үлгі нысанын бекіту;
43) радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиiлiктi құрылғыны пайдалануға арналған рұқсатты алып қою тәртiбiн белгілеу;
44) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
45) көпарналы хабар таратуда таратылуына байланысты міндетті теле-, радиоарналардың санын айқындау;
46) мемлекеттік қызмет көрсету сапасына қоғамдық мониторинг қорытындысын ескере отырып, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру жөнінде шаралар қабылдау;
47) телекоммуникация желілері мен құралдарының техникалық үйлесімділігін қамтамасыз ететін нормаларды, байланыс қызметтерінің сапа көрсеткіштерін, тарифтеу бірліктері мөлшерлерін бекіту;
48) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
49) Қазақстан Республикасының байланыс әкімшілігі ретінде өз құзыреті шегінде халықаралық байланыс одақтары мен ұйымдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру және қорғау;
50) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
51) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
52) пошта байланысының қызметтерін көрсету қағидаларын бекіту;
53) байланыс саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарын және өтініш берушінің сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту;
54) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
55) телекоммуникация желілерін жалпыға ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісіне қосу және Қазақстан Республикасының жалпыға ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі бойынша трафикті өткізуді реттеу қағидаларын бекіту;

56) утверждение планов перспективного использования радиочастотного спектра на основании рекомендаций Межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан в соответствии с регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи;
57) определение порядка регулирования предельного уровня цен на субсидируемые универсальные услуги связи, оказываемые в сельских населенных пунктах, и тарифов на услуги в сфере естественной монополии в области связи, а также цены на услуги, производимые и реализуемые субъектами государственной монополии в области связи;
58) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
59) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
60) выступление от имени Правительства Республики Казахстан и в пределах полномочий, определенных Правительством Республики Казахстан, представление и защита интересов Казахстана в области почтовой связи при взаимодействии с другими государствами, международными союзами и международными организациями;
61) исключен постановлением Правительства РК от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
62) утверждение образцов, правил ношения, нормы обеспечения форменной одеждой сотрудников службы специальной почтовой связи и форменной одеждой (без погон) работников Национального оператора почты;
63) планирование использования радиочастотного спектра;
64) установление порядка использования адресатами абонементного ящика;
65) назначение назначенного оператора почты;
66) определение национального оператора почты;
67) утверждение правил выпуска, реализации государственных знаков почтовой оплаты и филателистической продукции;
68) утверждение правил по присвоению почтовых индексов в Республике Казахстан;
69) утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов в области почты, направленных на совершенствование и развитие почтовой деятельности в Республике Казахстан, и организация их реализации;
70) утверждение по согласованию с органами национальной безопасности требований к сетям и средствам почтовой связи для целей проведения оперативно-розыскных мероприятий, а также правил взаимодействия при внедрении и эксплуатации аппаратно-программных и технических средств проведения оперативно-розыскных мероприятий на почтовых сетях Республики Казахстан;
71) утверждение правил назначения и отзыва полномочий назначенного оператора;

56) Халықаралық электр байланыс одағының Радиобайланыс регламентіне сәйкес Қазақстан Республикасының Радиожиіліктер жөніндегі ведомствоаралық комиссиясының ұсынымдары негізінде радиожиілік спектрін перспективалы пайдаланудың жоспарларын бекіту;
57) ауылдық елді мекендерде көрсетілетін, субсидияланатын байланыстың әмбебап көрсетілетін қызметтеріне бағалардың шекті деңгейін реттеу тәртібін және байланыс саласындағы табиғи монополия аясындағы көрсетілетін қызметтерге тарифтерді, сондай-ақ байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектілері өндіретін және өткізетін көрсетілетін қызметтерге бағаларды реттеу тәртібін айқындау;
58) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
59) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
60) Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан және Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындаған өкiлеттiктер шегiнде әрекет етедi, басқа мемлекеттермен, халықаралық одақтармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл кезiнде Қазақстанның пошта байланысы саласындағы мүдделерiн бiлдiру және қорғау;
61) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
62) арнаулы пошта байланысы қызметі қызметкерлерінің нысанды киімінің және Ұлттық пошта операторы жұмыскерлерінің нысанды киімінің (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын, онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту;
63) радиожиілік спектрін жоспарлау пайдалану;
64) адресаттардың абонементтік жәшiгін пайдалану тәртібін айқындау;
65) тағайындалған пошта операторын тағайындау;
66) ұлттық пошта операторын айқындау;
67) пошта төлемінің мемлекеттік белгілерін және филателиялық өнімді шығару, өткізу қағидаларын бекіту;
68) Қазақстан Республикасында пошта индекстерін беру жөніндегі қағидаларды бекіту;
69) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасында пошта қызметін жетілдіруге және дамытуға бағытталған пошта саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту және олардың іске асырылуын ұйымдастыру;
70) ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісу бойынша жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу мақсатында пошта байланысы желілері мен құралдарына қойылатын талаптарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының пошта желілерінде жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізудің аппараттық-бағдарламалық және техникалық құралдарын енгізу және пайдалану кезіндегі өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту;
71) операторды тағайындау және тағайындалған оператордың өкілеттіктерін кері қайтарып алу қағидаларын бекіту;

72) назначение и отзыв полномочий назначенного оператора;
73) утверждение правил применения именных устройств операторами почты;
74) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
75) утверждение правил функционирования единой системы электронных абонентских почтовых ящиков и авторизации пользователей услуг оператора почты в единой системе электронных абонентских почтовых ящиков;
76) утверждение требований по размещению, содержанию и техническим характеристикам абонентских почтовых ящиков;
77) утверждение показателей качества универсальных услуг почтовой связи;
78) утверждение единого перечня персональных данных пользователей услуг оператора почты, необходимого и достаточного для оказания услуг операторами почты;
79) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
80) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
81) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
82) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
83) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
84) определение требований к государственным знакам почтовой оплаты в соответствии с актами Всемирного почтового союза;
85) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
86) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
87) утверждение плана ребалансирования тарифов на универсальные услуги телекоммуникаций;
88) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
88-1) аккредитация удостоверяющих центров, являющихся юридическими лицами Республики Казахстан;
89) исключен постановлением Правительства РК от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
90) исключен постановлением Правительства РК от 27.07.2017 № 457;
91) исключен постановлением Правительства РК от 27.07.2017 № 457;
92) исключен постановлением Правительства РК от 27.07.2017 № 457;

72) операторды тағайындау және тағайындалған оператордың өкілеттіктерін кері қайтарып алу;
73) пошта операторларының атаулы құрылғыларды қолдану қағидаларын бекіту;
74) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
75) электрондық абоненттік пошта жәшіктерінің бірыңғай жүйесінің жұмыс істеуі және электрондық абоненттік пошта жәшіктерінің бірыңғай жүйесінде пошта операторының көрсетілетін қызметтерін пайдаланушыларды авторландыру қағидаларын бекіту;
76) абоненттік пошта жәшіктерін орналастыру, күтіп-ұстау және олардың техникалық сипаттамалары жөніндегі талаптарды бекіту;
77) пошта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтерінің сапа көрсеткіштерін бекіту;
78) пошта операторларының қызметтер көрсетуіне қажетті және жеткілікті, пошта операторының көрсетілетін қызметтерін пайдаланушылардың дербес деректерінің бірыңғай тізбесін бекіту;
79) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
80) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
81) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
82) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
83) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
84) пошта төлемінің мемлекеттік белгілеріне қойылатын талаптарды Дүниежүзілік пошта одағының актілеріне сәйкес айқындау;
85) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
86) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
87) телекоммуникацияның әмбебап көрсетілетін қызметтеріне тарифтерді қайта теңгерімдеу жоспарын бекіту;
88) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
88-1) Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары болып табылатын куәландырушы орталықтарды аккредиттеу;
89) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
90) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.07.2017 № 457 қаулысымен;
91) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.07.2017 № 457 қаулысымен;
92) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.07.2017 № 457 қаулысымен;

93) исключен постановлением Правительства РК от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
94) исключен постановлением Правительства РК от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
95) утверждение методик измерений технических параметров качества услуг связи;
96) утверждение правил взаимодействия государственных органов по вопросам соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сетях телекоммуникаций;
97) утверждение правил переноса абонентского номера в сетях сотовой связи и даты введения услуги переноса абонентского номера в сетях сотовой связи;
98) утверждение правил предоставления в пользование кабельной канализации;
98-1) утверждение правил регистрации абонентских устройств сотовой связи;
99) разработка и принятие в пределах своей компетенции нормативных правовых актов в области регулирования и контроля в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках в области телекоммуникаций и универсальных услуг почтовой связи, в том числе правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественных монополий, инструкций по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов;
100) утверждение правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, удостоверяющим центром государственных органов и национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан;
101) утверждение правил подтверждения подлинности электронной цифровой подписи доверенной третьей стороной Республики Казахстан;
101-1) осуществление координации деятельности корневого удостоверяющего центра Республики Казахстан, удостоверяющего центра государственных органов Республики Казахстан, национального удостоверяющего центра Республики Казахстан и доверенной третьей стороны Республики Казахстан;
102) утверждение правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи удостоверяющим центром, за исключением корневого удостоверяющего центра Республики Казахстан, удостоверяющего центра государственных органов, национального удостоверяющего центра Республики Казахстан и доверенной третьей стороны Республики Казахстан;
103) утверждение правил регистрации, перерегистрации и аннулирования объектных идентификаторов в казахстанском сегменте объектных идентификаторов;

93) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
94) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
95) байланыс қызметтері сапасының техникалық өлшемдерін өлшеу әдістемелерін бекіту;
96) телекоммуникациялар желілерінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасасу қағидаларын бекіту;
97) ұялы байланыс желілерінде абоненттік нөмірді көшіру қағидаларын және ұялы байланыс желілерінде абоненттік нөмірді көшіру қызметтерін енгізу күнін бекіту;
98) кәбілдік кәрізді пайдалануға беру қағидаларын бекіту;
98-1) ұялы байланыстың абоненттік құрылғыларын тіркеу қағидаларын бекіту;
99) өз құзыреті шегінде табиғи монополиялар саласындағы және реттелетін нарықтардағы телекоммуникациялар мен пошта байланысының қызметтері аясындағы реттеу мен бақылау саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді, оның ішінде табиғи монополиялар субъектілерінің кірістерді, шығындарды және қолданысқа енгізілген активтерді бөлек есепке алуды жүргізуі қағидаларын, қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасына келетін пайда мөлшерлемесін есептеу жөніндегі нұсқаулықтарды әзірлеу және қабылдау;
100) Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының және Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту;
101) Қазақстан Республикасының сенім білдірілген үшінші тарапының электрондық цифрлық қолтаңбаның төлнұсқалығын растау қағидаларын бекіту;
101-1) Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының куәландырушы орталығының, Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының және Қазақстан Республикасы сенім білдірілген үшінші тарапының қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
102) Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығын, мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығын, Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығын және Қазақстан Республикасының сенім білдірілген үшінші тарапын қоспағанда, куәландырушы орталықтың тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту;
103) объектілік сәйкестендіргіштердің қазақстандық сегментіндегі объектілік сәйкестендіргіштерді тіркеу, қайта тіркеу және олардың күшін жою қағидаларын бекіту;

104) утверждение совместно с уполномоченным органом по предпринимательству проверочных листов, критериев оценки степени риска, а также утверждение полугодовых графиков проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
105) утверждение правил регистрации и прекращения взаимодействия удостоверяющих центров, доверенных третьих сторон иностранных государств с доверенной третьей стороной Республики Казахстан;
106) утверждение правил проверки подлинности электронной цифровой подписи;
107) утверждение методики расчета и нормативов затрат на создание, развитие и сопровождение информационных систем государственных органов;
108) утверждение правил проведения аудита информационных систем по согласованию с уполномоченным органом в сфере обеспечения информационной безопасности;
109) исключен постановлением Правительства РК от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
110) определение по согласованию с уполномоченным органом по управлению архивами и документацией информационных систем для перевода архивных документов в электронную форму;
111) утверждение правил информационного взаимодействия информационной системы мониторинга оказания государственных услуг с информационными системами;
112) утверждение типового положения удостоверяющего центра;
113) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
114) утверждение состава и положения о деятельности экспертного совета;
115) утверждение правил реализации сервисной модели информатизации;
116) утверждение перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором;
117) утверждение правил формирования перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором;
118) утверждение требований по развитию архитектуры "электронного правительства" по согласованию с уполномоченным органом в сфере обеспечения информационной безопасности;
119) утверждение правил классификации объектов информатизации и классификатора объектов информатизации;
120) утверждение правил интеграции объектов информатизации "электронного правительства";
120-1) утверждение правил функционирования и технических требований к внешнему шлюзу "электронного правительства";
121) утверждение перечня информационных систем и электронных информационных ресурсов, осуществляющих межгосударственное информационное взаимодействие через национальный шлюз Республики Казахстан;

104) Кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп тексеру парақтарын, тәуекелдерді бағалау өлшемшарттарын бекіту, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексіне сәйкес жартыжылдық тексеру жоспарларын бекіту;
105) шет мемлекеттердің куәландырушы орталықтарының, сенім білдірілген үшінші тараптарының Қазақстан Республикасының сенім білдірілген үшінші тарапымен өзара іс-қимылын тіркеу және тоқтату қағидаларын бекіту;
106) электрондық цифрлық қолтаңбаның төлнұсқалығын тексеру қағидаларын бекіту;
107) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін құруға, дамытуға және қолдап отыруға арналған шығындарды есептеу әдістемесі мен олардың нормативтерін бекіту;
108) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша ақпараттық жүйелердің аудитін жүргізу қағидаларын бекіту;
109) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
110) архивтерді және құжаттаманы басқару жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша архивтік құжаттарды электрондық нысанға аудару үшін ақпараттық жүйелерді айқындау;
111) мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингі ақпараттық жүйесінің ақпараттық жүйелермен ақпараттық өзара іс-қимылы қағидаларын бекіту;
112) куәландырушы орталықтың үлгілік ережесін бекіту;
113) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
114) сарапшылық кеңестің құрамын және оның қызметі туралы ережені бекiту;
115) ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларын бекіту;
116) операторға бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін бекіту;
117) операторға бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту;
118) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша "электрондық үкіметтің" архитектурасын дамыту жөніндегі талаптарды бекіту;
119) ақпараттандыру объектілерін сыныптау қағидаларын және ақпараттандыру объектілерінің сыныптауышын бекіту;
120) "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларын бекіту;
120-1) "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзінің жұмыс істеу қағидаларын және оған қойылатын техникалық талаптарды бекіту;
121) Қазақстан Республикасының ұлттық шлюзі арқылы мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыратын ақпараттық жүйелер мен электрондық ақпараттық ресурстардың тізбесін бекіту;

122) утверждение правил информационного наполнения интернет-ресурсов государственных органов и требований к их содержанию;
123) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
124) утверждение правил разработки, сопровождения реализации и развития архитектуры государственных органов;
125) утверждение типовой архитектуры "электронного акимата" по согласованию с уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным органом в сфере обеспечения информационной безопасности;
126) утверждение правил проведения экспертизы в сфере информатизации инвестиционных предложений, технико-экономических обоснований и финансово-экономических обоснований бюджетных инвестиций;
127) утверждение инструкции по составлению, представлению и рассмотрению расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации по согласованию с уполномоченным органом по государственному планированию;
128) утверждение методики расчета стоимости информационно-коммуникационных услуг для государственных органов по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
128-1) разработка и утверждение правил деятельности международного технологического парка "Астана Хаб", включая порядок оказания услуг и определения их стоимости;
128-2) осуществление координации деятельности международного технологического парка "Астана Хаб";
128-3) утверждение правил представления сведений о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства международным технологическим парком "Астана Хаб", представляемых уполномоченному органу по вопросам миграции населения и Комитету национальной безопасности Республики Казахстан, их состава и периодичности по согласованию с уполномоченным органом по вопросам миграции населения и Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан;
129) разработка и утверждение методики оценки эффективности деятельности государственных органов по применению информационно-коммуникационных технологий;
129-1) проведение оценки качества оказания государственных услуг в электронной форме;
130) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
131) утверждение критериев отнесения электронных информационных ресурсов к открытым данным, размещаемым государственными органами на интернет-портале открытых данных, а также порядка и формата их предоставления;
132) утверждение каталога информационно-коммуникационных услуг;
133) утверждение правил регистрации информационных систем государственных органов, учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства";

122) мемлекеттiк органдардың интернет-ресурстарын ақпараттық толықтыру қағидаларын және олардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту;
123) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
124) мемлекеттік органдардың архитектураларын әзірлеу, іске асырылуын қолдап отыру және дамыту қағидаларын бекіту;
125) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша "электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын бекіту;
126) инвестициялық ұсыныстарға, бюджеттік инвестициялардың техникалық-экономикалық негіздемелеріне және қаржылық-экономикалық негіздемелеріне ақпараттандыру саласындағы сараптаманы жүргізу қағидаларын бекіту;
127) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын жасау, ұсыну және қарау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
128) бюджетті жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік органдар үшін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің құнын есептеу әдістемесін бекіту;
128-1) қызметтер көрсету мен олардың құнын айқындау тәртібін қоса алғанда, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидаларын әзірлеу және бекіту;
128-2) "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінің қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
128-3) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісу бойынша халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне ұсынылатын "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі тартқан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, олардың құрамы мен мерзімділігін бекіту;
129) мемлекеттік органдардың ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану жөніндегі қызметінің тиімділігін бағалау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
129-1) электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалауды жүргізу;
130) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
131) мемлекеттік органдар ашық деректердің интернет-порталына орналастыратын электрондық ақпараттық ресурстарды ашық деректерге жатқызу өлшемшарттарын, сондай-ақ оларды беру тәртібі мен форматын бекіту;
132) ақпараттық-коммуникациялық қызметтердің каталогын бекіту;
133) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеу, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидаларын бекіту;

134) утверждение правил учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов;
135) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
136) утверждение задания на проектирование информационно-коммуникационной услуги, разработанного сервисным интегратором "электронного правительства";
136-1) осуществление мониторинга реализации проектов государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации, а также мониторинга исполнения обязательств в период реализации проекта государственно-частного партнерства;
136-2) выдача отраслевого заключения на конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства, бизнес-плана к проекту государственно-частного партнерства при прямых переговорах по определению частного партнера, за исключением проектов государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации;
137) утверждение перечня информационных систем (или их частей), подлежащих многократному использованию в качестве стандартных решений при создании или развитии информационных систем государственных органов и сервисных программных продуктов;
137-1) осуществление согласования перечня проектов государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации, сформированного сервисным интегратором;
138) согласование правил использования системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов, определяемых Генеральным Прокурором Республики Казахстан;
139) определение порядка обращения посредством видео конференцсвязи или видео обращения физических и юридических лиц к руководителям государственных органов и их заместителям;
140) разработка и утверждение правил адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан совместно с уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
141) определение порядка и сроков представления и формы отчетности, а также требований к представляемой информации о ходе и результатах использования связанных грантов, направленных или предусматривающих создание и развитие информационных систем в случаях, предусмотренных Бюджетным кодексом Республики Казахстан;
142) утверждение правил составления и рассмотрения технических заданий на создание или развитие информационных систем государственных органов по согласованию с уполномоченным органом в сфере обеспечения информационной безопасности;

134) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтылымын, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтылымының баптау кешенін есепке алу және сақтау қағидаларын бекіту;
135) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
136) "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторы әзірлеген ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметті жобалауға арналған тапсырманы бекіту;
136-1) ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылуына мониторингті, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру кезеңінде міндеттемелердің орындалуына мониторингті жүзеге асыру;
136-2) ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын қоспағанда, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының конкурстық құжаттамасына, жекеше әріптесті айқындау жөніндегі тікелей келіссөздер кезінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасына бизнес-жоспарға салалық қорытынды беру;
137) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін және сервистік бағдарламалық өнімдерді құру немесе дамыту кезінде стандартты шешімдер ретінде көп рет пайдалануға жататын ақпараттық жүйелердің (немесе олардың бөліктерінің) тізбесін бекіту;
137-1) сервистік интегратор қалыптастырған ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тізбесін келісуді жүзеге асыру;
138) Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры айқындайтын құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесін пайдалану қағидаларын келісу;
139) жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдар басшыларына және олардың орынбасарларына бейнеконференцбайланыс немесе бейнеөтініш арқылы жүгіну тәртібін айқындау;
140) Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларын Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларын сәулет, қала құрылысы және құрылыс iстері жөніндегi уәкiлеттi органмен бірлесіп әзірлеу және бекіту;
141) ақпараттық жүйелерді құруға және дамытуға бағытталған немесе оларды көздейтін есептілікті ұсыну тәртібі мен мерзімдерін және нысандарын, сондай-ақ байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды айқындау;
142) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін құруға немесе дамытуға арналған техникалық тапсырмаларды жасау және қарау қағидаларын бекіту;

143) осуществление деятельности по совершенствованию системы привлечения инвестиций и механизмов стимулирования разработки и реализации инвестиционных проектов в сфере информатизации;
144) выдача отраслевого заключения на концепцию проекта государственно-частного партнерства в сфере информатизации;
145) создание условий для развития отрасли информационно-коммуникационных технологий;
146) выработка предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в сфере информатизации;
147) осуществление координации разработки архитектуры государственных органов;
148) осуществление мониторинга реализации архитектуры государственных органов;
149) выдача заключения в сфере информатизации на инвестиционные предложения, технико-экономические обоснования и финансово-экономические обоснования бюджетных инвестиций;
150) рассмотрение и выдача заключения экспертному совету на представленные администраторами бюджетных программ расчеты расходов на государственные закупки товаров, работ и услуг в сфере информатизации;
151) согласование технических заданий на создание или развитие информационных систем государственных юридических лиц и негосударственных информационных систем, предназначенных для формирования государственных электронных информационных ресурсов;
152) участие во вводе в промышленную эксплуатацию информационных систем государственных органов;
153) установление по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию и центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета порядка размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов;
154) установление по согласованию с Министерством юстиции Республики Казахстан порядка размещения и публичного обсуждения проектов концепций законопроектов и проектов нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов;
155) утверждение правил регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства подвижной сети;
156) утверждение перечня государственных и иных услуг в электронной форме, оказываемых посредством веб-портала "электронного правительства" и абонентского устройства подвижной сети;
157) утверждение правил классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя;

143) ақпараттандыру саласындағы инвестициялар тарту жүйесін және инвестициялық жобаларды әзірлеу мен іске асыруды ынталандыру тетіктерін жетілдіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру;
144) ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының тұжырымдамасына салалық қорытынды беру;
145) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласын дамыту үшін жағдайлар жасау;
146) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы заңнамасын жетiлдiру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
147) мемлекеттік органдардың архитектураларын әзірлеуді үйлестіруді жүзеге асыру;
148) мемлекеттік органдардың архитектураларын іске асырудың мониторингін жүзеге асыру;
149) ақпараттандыру саласындағы инвестициялық ұсыныстарға, бюджеттік инвестициялардың техникалық-экономикалық негіздемелеріне және қаржылық-экономикалық негіздемелеріне қорытындыны беру;
150) ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ұсынған есеп-қисаптарын қарайды және сарапшылық кеңеске қорытынды беру;
151) мемлекеттік заңды тұлғалардың ақпараттық жүйелерін және мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстарды қалыптастыруға арналған мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерді құруға немесе дамытуға арналған техникалық тапсырмаларды келісу;
152) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін өнеркәсіптік пайдалануға енгізуге қатысу;
153) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша ашық бюджеттер интернет-порталында ақпарат орналастыру тәртібін белгілеу;
154) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен келісу бойынша заң жобалары тұжырымдамаларының жобаларын және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында орналастыру және жария талқылау тәртібін белгілеу;
155) жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларын бекіту;
156) "электрондық үкіметтің" веб-порталы және жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы көрсетілетін электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтер тізбесін бекіту;
157) көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру тәсілін айқындау үшін электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау қағидаларын бекіту;

158) утверждение обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства подвижной сети, а также порядка проверки их достоверности;
159) согласование уполномоченному органу по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг методики оценки качества оказания государственных услуг;
160) разработка и утверждение правил деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан";
161) разработка и утверждение правил отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";
162) установление по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим реализацию государственной политики и государственное регулирование деятельности в сфере государственной регистрации и государственного технического обследования недвижимого имущества, и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" при осуществлении деятельности по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих;
163) установление по согласованию с антимонопольным органом и государственным органам, осуществляющим реализацию государственной политики в сфере регистрации залога движимого имущества, цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" при осуществлении деятельности по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, оказанию информационной услуги в виде выдачи выписки из реестра залога движимого имущества, исправлению ошибок в регистрационных документах, допущенных по вине заявителя;
164) установление по согласованию с центральным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" при осуществлении деятельности по ведению государственного земельного кадастра Республики Казахстан;
165) установление по согласованию с государственным органом, осуществляющим государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций, и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере обязательного социального страхования;
166) установление по согласованию с государственным органом, осуществляющим государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций, и антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного обеспечения;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 167) вводится в действие с 01.01.2017 в соответствии с пунктом 7 настоящего постановления.

158) жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерін, сондай-ақ олардың анықтығын тексеру тәртібін бекіту;
159) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау әдістемесін келісу;
160) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметінің қағидаларын әзірлеу және бекіту;
161) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілуге тиіс мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
162) жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу мен мемлекеттік техникалық зерттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды және қызметті мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
163) монополияға қарсы органмен және жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу органдарымен (тiркеушi органдар) келісу бойынша міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу, жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді көшірме беру түрінде ақпараттық қызмет көрсету, өтініш берушінің кінәсінен жіберілген тіркеу құжаттарындағы қателерді түзету жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
164) жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік жер кадастрын жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
165) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеуді, бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;
166) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеуді, бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша зейнетақымен қамсыздандыру саласында "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу;

167) установление по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов;
168) установление по согласованию с уполномоченным государственным органом в сфере регистрации прав на недвижимое имущество и местным исполнительным органом коэффициента зонирования (К зон), учитывающего месторасположение объекта налогообложения в населенном пункте;
169) разработка и утверждение методики расчета коэффициента зонирования;
170) представление в налоговые органы сведений, на основании которых определяется стоимость объектов налогообложения физических лиц – жилищ и дачных построек (в том числе вновь возведенных); холодной пристройки, хозяйственной (служебной) постройки, цокольного этажа, подвала жилища, гаража;
171) определение порядка ценообразования на услуги, оказываемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан";
172) определение порядка и сроков для приведения в соответствие в информационных системах сведений по назначению и выплате пособий на детей;
173) разработка и утверждение перечня государственных услуг, подлежащих оптимизации и автоматизации, и сроков их перевода в электронную форму;
174) разработка и утверждение правил деятельности Единого контакт-центра;
175) утверждение правил взаимодействия Единого контакт-центра с центральными государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также услугодателями;
176) утверждение совместного приказа с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений об утверждении перечня разрешений, подлежащих и не подлежащих автоматизации;
177) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и утверждение правил функционирования государственной информационной системы разрешений и уведомлений;
178) разработка и утверждение правил оптимизации и автоматизации государственных услуг;
179) разработка и утверждение перечня государственных услуг, оказываемых в электронной форме на основании одного заявления;
180) осуществление согласования проектов стандартов государственных услуг, предусматривающих электронную форму оказания государственных услуг и (или) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан;

167) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру тәртібін белгілеу;
168) жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен және жергілікті атқарушы органмен келісу бойынша елді мекендегі салық салу объектісінің орналасқан жерін ескеретін аймаққа бөлу коэффициентiн (К айм.) белгілеу;
169) аймаққа бөлу коэффициентін есептеу әдістемесін әзірлеу және бекіту;
170) салық органдарына жеке тұлғалардың салық салу объектілерінің – тұрғынжайлардың және саяжай құрылыстарының (оның ішінде жаңадан тұрғызылған); тұрғынжайдың салқын жапсаржайының, шаруашылық (қызметтік) құрылысының, іргеқабатының, жертөлесінің, гараждың құнын айқындауға негіз болатын мәліметтерді ұсыну;
171) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы көрсететін қызметтерге баға белгілеу тәртібін айқындау;
172) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау мен төлеу жөніндегі ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіру тәртібін және мерзімдерді айқындау;
173) оңтайландыруға және автоматтандыруға жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізбесін және оларды электрондық нысанға ауыстыру мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
174) бірыңғай байланыс-орталығы қызметінің қағидаларын әзірлеу және бекіту;
175) бірыңғай байланыс-орталығының орталық мемлекеттік органдармен, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерімен, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту;
176) автоматтандырылуға жататын және жатпайтын рұқсаттар тізбесін бекіту туралы рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен бірлескен бұйрықты бекіту;
177) рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
178) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
179) бір өтініш негізінде электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесін әзірлеу және бекіту;
180) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің электрондық нысанда көзделген және (немесе) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын келісуді жүзеге асыру;

181) разработка предложений по совершенствованию стандартов государственных услуг, оказываемых в электронной форме и (или) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";
182) установление порядка внесения данных услугодателем в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги;
183) разработка, утверждение и согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений правил ведения государственного электронного реестра разрешений и уведомлений;
184) исключен постановлением Правительства РК от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
185) организация регистрации информационных систем государственных органов, учет сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещение электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале "электронного правительства";
186) осуществление организации и контроля за деятельностью Государственной корпорации "Правительство для граждан";
187) координация деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан" и ее взаимодействие с услугодателями;
188) осуществление методологического обеспечения деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан";
189) организация и координация работы Единого контакт-центра;
190) проведение оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых в электронной форме;
190-1) разработка правил ведения реестра государственных услуг;
190-2) осуществление разработки и ведения реестра государственных услуг;
190-3) разработка и утверждение правил по разработке стандартов и регламентов государственных услуг;
190-4) осуществление согласования проектов стандартов государственных услуг;
190-5) проведение мониторинга деятельности центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, города республиканского значения и столицы по разработке стандартов и (или) регламентов государственных услуг;
190-6) разработка и утверждение методики определения стоимости государственной услуги;
190-7) разработка и утверждение порядка формирования, сроков представления и типовой формы отчета деятельности центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов по вопросам оказания государственных услуг;

181) электрондық нысанда көзделген және (немесе) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
182) қызмет көрсетушінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет сатысы туралы деректерді мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізу тәртібін бекіту;
183) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу қағидаларын рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен әзірлеу, бекіту және келісу;
184) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
185) "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін тіркеуді, "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алуды және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыруды ұйымдастыру;
186) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін ұйымдастыруды және бақылауды жүзеге асыру;
187) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін және олардың қызмет көрсетушілермен өзара іс-қимылын үйлестіру;
188) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
189) бірыңғай байланыс орталығының жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру;
190) электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер сапасын бағалауды жүргізу;
190-1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердіңтізілімін жүргізу қағидаларын әзірлеу;
190-2) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізілімін әзірлеу мен жүргізуді жүзеге асыру;
190-3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
190-4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарыныңжобаларын келісуді жүзеге асыру;
190-5) орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары және (немесе) регламенттерін әзірлеу жөніндегі қызметінің мониторингін жүргізу;
190-6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
190-7) орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтер әкімдерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі қызметінің есебін қалыптастыру тәртібін, ұсыну мерзімі мен үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;

190-8) разработка предложений по совершенствованию стандартов государственных услуг;
190-9) утверждение правил ведения реестра государственных услуг;
191) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации;
192) обеспечение исполнения нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере гражданской защиты;
193) обеспечение выполнения обязательств по международным договорам Республики Казахстан, заключаемым от имени Республики Казахстан;
194) руководство деятельностью подведомственных организаций по планированию и проведению мероприятий по обеспечению национальной безопасности в пределах своей компетенции;
195) осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 15.11.2016 № 704; от 24.11.2016 № 724 (вводится в действие с 01.01.2017); от 02.05.2017 № 237; от 27.07.2017 № 457; от 25.11.2017 № 773 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.02.2018 № 79; от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 16.10.2018 № 641 (порядок введения в действие см. п. 2).
17. Функции ведомств:
1) обеспечение реализации государственной политики в пределах своей компетенции;
2) осуществление международного сотрудничества в пределах своей компетенции;
3) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности;
4) организация работ по разработке технических регламентов и национальных стандартов в пределах своей компетенции;
5) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
6) разработка требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска, а также полугодовых графиков проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;

190-8) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
190-9) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту;
191) Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы заңдары мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiнiң орындалуын қамтамасыз ету;
192) Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерінің орындалуын қамтамасыз ету;
193) Қазақстан Республикасының атынан жасалатын Қазақстан Республикасының халықаралық шарттар бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету;
194) өз құзыреті шегінде ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi іс-шараларды жоспарлау және өткiзу бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметiне басшылық етуді жүзеге асыру;
195) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде және өзге нормативтік құқықтық актілерде көзделген өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704; 24.11.2016 № 724 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.05.2017 № 237 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 27.07.2017 № 457; 25.11.2017 № 773 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.02.2018 № 79; 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) ; 16.10.2018 № 641 ("Балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау туралы" ҚР Заңы қолданысқа енген күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
17. Ведомстволардың функциялары:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
2) өз құзыретi шегiнде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
3) ұлттық қауiпсiздiк саласындағы заңдар мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлердiң сақталуын қамтамасыз ету;
4) өз құзыретi шегiнде техникалық регламенттер мен ұлттық стандарттарды әзірлеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар толтыру, әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстерді қарау және әкімшілік жаза қолдану;
6) біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әзірлеу;
7) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, сондай-ақ жартыжылдық тексеру жүргізу жоспарларын әзірлеу;

8) осуществление лицензирования отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление функций уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских государственных предприятий и государственных учреждений;
10) разработка, согласование и утверждение нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию ведомства при наличии прямой компетенции по их утверждению в приказах Министра, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
11) разработка стандартов и регламентов государственных услуг;
12) предъявление в суды исков в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о средствах массовой информации и телерадиовещании;
14) осуществление постановки на учет, переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий;
15) ведение единого реестра учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан;
16) в установленном порядке формирование, размещение и контроль за осуществлением государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне;
17) осуществление государственного контроля за исполнением требований законодательства Республики Казахстан в области средств массовой информации;
18) формирование электронного архива обязательных бесплатных экземпляров периодических печатных изданий;
19) координация деятельности центральных и местных исполнительных органов по вопросам средств массовой информации и телерадиовещания;
20) реализация государственной молодежной политики в пределах своей компетенции;
21) осуществление взаимодействия и сотрудничества с молодежными организациями по вопросам средств массовой информации;
22) размещение государственного заказа по проведению государственной информационной политики по вопросам государственной молодежной политики;
23) координация деятельности национального оператора телерадиовещания в части внедрения цифрового эфирного вещания;
24) осуществление постановки на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов;
25) ведение реестра поставленных на учет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 26) вводится в действие с 01.01.2017 в соответствии с пунктом 7 настоящего постановления.

8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лицензиялануға жататын қызметтiң жекелеген түрлерiн лицензиялауды жүзеге асыру;
9) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру;
10) адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, ведомствоның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша және Министрдің бұйрықтарында оларды бекіту бойынша тікелей құзыреті болған кезде нормативтік құқықтық актілерді келісу, әзірлеу және бекіту;
11) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін әзірлеу;
12) соттарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап-арыздар беру;
13) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы және бұқаралық ақпарат құралдарына заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
14) мерзімді баспасөз басылымдарын, ақпараттық агенттiктерді және желілік басылымдарды есепке қоюды, қайта есепке алуды жүзеге асыру;
15) Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алудың бiрыңғай тiзiлiмiн жүргiзу;
16) белгіленген тәртіппен республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және оның жүзеге асырылуын бақылау;
17) бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасы сақталуының орындалуы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
18) мерзiмдi баспасөз басылымдарының міндетті тегін даналарының электрондық архивін қалыптастыру;
19) бұқаралық ақпарат құралдары және телерадио хабар тарату мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру;
20) өз құзыреті шегінде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру;
21) жастар ұйымдарымен бұқаралық ақпарат құралдары мәселелері бойынша өзара іс-қимылды және ынтымақтастықты жүзеге асыру;
22) мемлекеттік жастар саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру;
23) цифрлық эфирлік хабар таратуды енгізу бөлігінде телерадио хабарларын таратушы ұлттық оператордың қызметін үйлестіру;
24) отандық теле-, радиоарналарды есепке қоюды, қайта есепке қоюды жүзеге асыру;
25) есепке қойылған мерзімді баспасөз басылымдарының, ақпараттық агенттiктер мен желілік басылымдардың тізілімдерін жүргізу;

26) осуществление экспертизы продукции иностранных теле-, радиоканалов, подавших заявления для постановки на учет, на предмет соответствия законодательству Республики Казахстан;
27) ведение реестра субъектов, распространяющих периодические печатные издания или интернет-ресурсы, размещающие материалы эротического характера;
28) осуществление учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан;
29) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о средствах массовой информации;
29-1) выдача предписаний при выявлении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о средствах массовой информации;
30) осуществление мониторинга средств массовой информации;
31) осуществление постановки на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан;
31-1) осуществление мониторинга продукции средств массовой информации на предмет соблюдения требований Закона Республики Казахстан "О защите детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию;
31-2) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о защите детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию, в средствах массовой информации;
32) осуществление контроля за соблюдением технических параметров качества телерадиовещания и национальных стандартов телерадиовещания;
33) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании в части соблюдения требований, предусмотренных статьей 31 Закона Республики Казахстан "О телерадиовещании";
33-1) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании;
34) эффективное использование радиочастотного спектра;
35) осуществление формирования, развития и обеспечения безопасности единого информационного пространства и инфраструктуры связи Республики Казахстан, а также межведомственной координации деятельности по обеспечению безопасности информационного пространства;
35-1) прием уведомлений о начале или прекращении эксплуатации радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств, включая радиоэлектронные средства и высокочастотные устройства радиолюбительских служб;
36) выдача разрешения на использование радиочастотного спектра на территории Республики Казахстан для радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств гражданского назначения;

26) есепке қою үшін өтініштер берген шетелдік теле-, радиоарналардың өнімін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келу тұрғысынан сараптауды жүзеге асыру;
27) эротикалық сипаттағы материалдарды орналастыратын мерзімді баспасөз басылымдарын немесе интернет-ресурстарды тарататын субъектілердің тізілімін жүргізу;
28) Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру;
29) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдары туралы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
29-1) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдары туралы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде ұйғарымдар беру;
30) бұқаралық ақпарат құралдарының мониторингін жүзеге асыру;
31) Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қоюды, қайта есепке қоюды жүзеге асыру;
31-1) "Балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы талаптарының сақталуы тұрғысынан бұқаралық ақпарат құралдарының өніміне мониторингті жүзеге асыру;
31-2) бұқаралық ақпарат құралдарында балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау туралы Қазақстан Республикасының заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
32) телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық параметрлерінің және ұлттық телерадио хабарларын тарату стандарттарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
33) "Телерадио хабарларын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабында көзделген талаптарды сақтау бөлігінде Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
33-1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасының талаптарын бұзушылық анықталған кезде ұйғарымдар беру;
34) радиожиілік спектрін тиімді пайдалану;
35) Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық кеңістігін және байланыс инфрақұрылымын қалыптастыруды, дамытуды және оның қауіпсіздігін қамтамасыз етуді, сондай-ақ ақпараттық кеңістіктің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі қызметті ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыру;
35-1) радиоәуесқойлық қызметтердің радиоэлектрондық құралдары мен жоғары жиілікті құрылғыларын қоса алғанда, радиоэлектрондық құралдарды және (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды пайдаланудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдау;
36) Қазақстан Республикасының аумағында азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдар және (немесе) жоғары жиiлiктi құрылғылар үшін радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсаттар беру;

37) приостановление эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств в случаях их несоответствия установленным стандартам и техническим нормам, создания угрозы безопасности гражданам, окружающей среде, а также при выполнении особо важных работ и мероприятий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
38) организация мероприятий по устранению радиопомех радиоэлектронным средствам, в том числе радиоэлектронным средствам международных организаций и иностранных государств, действующим в соответствии с международными договорами;
39) ведение электронной базы данных присвоенных полос радиочастот гражданского назначения;
40) ведение реестра распределенных и резервных ресурсов нумерации;
40-1) осуществление присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов);
41) ведение республиканской базы данных радиочастотного спектра, отражающей электромагнитную обстановку в Республике Казахстан;
42) выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта;
42-1) выдача лицензий на импорт радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров;
43) ведение реестров национальных ресурсов и операторов связи;
44) распределение, присвоение (назначение) полосы частот, радиочастоты (радиочастотного канала) гражданским пользователям, выдача разрешений судовой станции, включая присвоение позывного сигнала;
45) доступ к объектам связи хозяйствующих субъектов, осуществляющих деятельность в области связи и использующих радиочастотный спектр, для проведения проверок в установленном порядке по предъявлении служебного удостоверения, за исключением объектов сетей телекоммуникаций специального назначения;
46) отключение радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств в случаях отсутствия уведомления о начале эксплуатации радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств и (или) несоответствия технических характеристик установленным нормам;
47) организация работ по технической экспертизе выделяемых полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов);
48) осуществление радиоконтроля и проведение проверок использования радиочастотного спектра физическими и юридическими лицами, осуществляющими деятельность в области связи, и соблюдения операторами связи квалификационных требований к субъектам, осуществляющим предоставление услуг в области связи, и правил оказания услуг связи;

37) радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар белгіленген стандарттар мен техникалық нормаларға сәйкес келмеген, азаматтардың қауіпсіздігіне, қоршаған ортаға қауіп төндірген жағдайда, сондай-ақ аса маңызды жұмыстар мен іс-шараларды орындаған кезде оларды пайдалануды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтата тұру;
38) радиоэлектрондық құралдарға, оның ішінде халықаралық ұйымдар мен шет мемлекеттердің халықаралық шарттарға сәйкес жұмыс істейтін радиоэлектрондық құралдарына радиобөгеуілдерді жою жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру;
39) азаматтық мақсаттағы иелікке берілген радиожиiлiктер белдеулерiнің электрондық дерекқорын жүргізу;
40) нөмірлеудің бөлінген және резервтік ресурстарының тізілімін жүргізу;
40-1) жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беруді жүзеге асыру;
41) Қазақстан Республикасындағы электромагниттік жағдайды көрсететін радиожиілік спектрінің республикалық дерекқорын жүргізу;
42) импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар беру;
42-1) азаматтық мақсаттағы, оның ішінде ішіне орнатылған не басқа тауарлардың құрамына кіретін радиоэлектронды құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың импортына лицензиялар беру;
43) ұлттық ресурстардың және байланыс операторларының тізілімін жүргізу;
44) азаматтық пайдаланушыларға жиіліктер белдеуін, радиожиілікті (радиожиілік арнасын) бөлу, иелікке беру (тағайындау), шақыру сигналын иелікке беруді қоса алғанда, кеме станциясына рұқсаттар беру;
45) арнаулы мақсаттағы телекоммуникация желілерінің объектілерін қоспағанда, байланыс саласындағы қызметті жүзеге асыратын және радиожиілік спектрін пайдаланатын шаруашылық жүргізуші субъектілердің байланыс объектілеріне белгіленген тәртіппен тексеру жүргізу үшін қызметтік куәлікті көрсету арқылы кіруі;
46) радиоэлектрондық құралдарды және (немесе) жоғары жиілікті құрылғыларды пайдаланудың басталғаны туралы хабарлама болмаған және (немесе) техникалық сипаттамалары белгіленген нормаларға сәйкес келмеген жағдайда, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды өшіру;
47) бөлінетін жиілік белдеулерінің, радиожиіліктердің (радиожиілік арналарын) техникалық сараптамасы жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
48) радиобақылауды жүзеге асыру және байланыс саласындағы қызметтi жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың радиожиiлiк спектрiн пайдалануына және байланыс операторларының байланыс саласында қызмет көрсетуді жүзеге асыратын субъектілерге қойылатын біліктілік талаптарын және байланыс қызметтерін көрсету қағидаларын сақтауына тексеру жүргiзу;

49) направление предписаний при выявлении нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области связи;
50) распределение и использование национальных ресурсов в области связи, а также участие в пределах своей компетенции в сфере технического регулирования и метрологии в области связи и обеспечение ее реализации;
51) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
52) исключен постановлением Правительства РК от 27.07.2017 № 457;
53) исключен постановлением Правительства РК от 27.07.2017 № 457;
54) осуществление контроля качества услуг связи, оказываемых операторами связи;
54-1) выполнение мероприятий по международной координации радиочастот в соответствии с регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи;
54-2) утверждение требований к сетям телекоммуникаций оператора междугородной и (или) международной связи;
54-3) установление порядка использования сетей операторов связи в целях предоставления единой дежурно-диспетчерской службе "112" услуги по определению местоположения звонящего абонента и рассылке коротких текстовых сообщений на телефоны сотовой связи населения при угрозе или возникновении и снятии угрозы чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, введении чрезвычайного положения, в интересах обороны, безопасности и правопорядка;
54-4) организация разработки предложений и реализация основных направлений и приоритетов развития и совершенствования связи Республики Казахстан, повышение ее качества, доступности и устойчивости функционирования;
54-5) создание условий для функционирования рынка услуг связи в пределах своей компетенции;
54-6) разработка правил проведения конкурса по определению операторов универсального обслуживания, включая расчет размера субсидий и порядок возложения уполномоченным органом обязанности по оказанию универсальных услуг на операторов связи, требований к операторам связи по оказанию универсальных услуг связи и перечня универсальных услуг связи;
54-7) согласование с органами национальной безопасности нормативных правовых актов, устанавливающих требования, направленные на обеспечение национальной безопасности в области связи, а также совместно с органами национальной безопасности осуществление координации деятельности операторов связи по вопросам обеспечения национальной безопасности в области связи;
55) осуществление мониторинга радиочастотного спектра, радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств гражданского назначения;

49) байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының бұзылғаны анықталған кезде нұсқамалар жіберу;
50) байланыс саласындағы ұлттық ресурстарды тарату және пайдалану, сондай-ақ өз құзыреті шегінде байланыс саласында техникалық реттеу және метрология аясында қатысу және оның іске асырылуын қамтамасыз ету;
51) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
52) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.07.2017 № 457 қаулысымен.;
53) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.07.2017 № 457 қаулысымен.
54) байланыс операторлары көрсететін байланыс қызметтерінің сапасын бақылауды жүзеге асыру;
54-1) Халықаралық электр байланыс одағының радиобайланыс регламентіне сәйкес радиожиіліктерді халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды орындау;
54-2) қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторы телекоммуникацияларының желілеріне қойылатын талаптарды бекіту;
54-3) бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметіне қоңырау шалушы абоненттің орналасқан жерін анықтау және әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар қатері төнген немесе қатер туындаған және жойылған, төтенше жағдай енгізілген кезде, қорғаныс, қауіпсіздік және құқық тәртібі мүддесінде халықтың ұялы байланыс телефондарына қысқа мәтіндік хабарлар жіберу жөнінде байланыс операторларының желілерін пайдалану тәртібін белгілеу;
54-4) Қазақстан Республикасының байланысын дамыту мен жетілдірудің негізгі бағыттары мен басымдықтарын іске асыру, оның сапасын, қолжетімділігін және жұмыс істеуінің орнықтылығын арттыру және ұсыныстар әзірлеуді ұйымдастыру;
54-5) байланыс қызметтері нарығының жұмыс істеуі үшін өз құзыреті шегінде жағдайлар жасау;
54-6) субсидиялау мөлшерін есептеуді және уәкілетті органның байланыс операторларына әмбебап қызметтер көрсету жөніндегі міндетті жүктеу тәртібін қоса алғанда, әмбебап қызмет көрсету операторларын айқындау жөніндегі конкурсты өткізу қағидаларын, байланыс операторларына қойылатын байланыстың әмбебап қызметтерін көрсету жөніндегі талаптарды және байланыстың әмбебап көрсетілетін қызметтерінің тізбесін әзірлеу;
54-7) байланыс саласындағы ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісу, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздік органдарымен бірлесіп байланыс операторларының байланыс саласындағы ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
55) азаматтық мақсаттағы радиожиiлiк спектрі, радиоэлектрондық құралдар және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылар мониторингін жүргізу;

55-1) регулирование использования радиочастотного спектра;
56) исключен постановлением Правительства РК от 27.07.2017 № 457;
57) регулирование тарифов на услуги в сфере естественной монополии в области связи, а также цены на услуги, производимые и реализуемые субъектами государственной монополии в области связи;
58) регулирование предельного уровня цен на субсидируемые универсальные услуги связи, оказываемые в сельских населенных пунктах;
59) регулирование цен (тарифов) на предоставление линий и каналов связи, каналов в кабельной канализации и площадей, необходимых для размещения технических средств для нужд уполномоченных государственных органов, органов военного управления, национальной безопасности и внутренних дел Республики Казахстан, а также оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
59-1) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о защите детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию, в сетях телекоммуникаций;
60) осуществление контроля за соблюдением Национальным оператором почты законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма при осуществлении им услуг почтовой связи;
61) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан по предоставлению услуг почтовой связи;
62) осуществление регулирования и контроля в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках в области телекоммуникаций и универсальных услуг почтовой связи;
63) установление по согласованию с антимонопольным органом цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии;
64) осуществление государственного регулирования цен на товары (работы, услуги) субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на рынке услуг телекоммуникаций и почтовой связи, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
65) проведение анализа товарных рынков в целях обеспечения недискриминационного доступа к товарам (работам, услугам) и инфраструктуре субъектов рынка в области телекоммуникаций и почтовой связи;
66) утверждение недискриминационных методик расчета тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий в области телекоммуникаций и универсальных услуг почтовой связи, а также методик расчета цен на товары (работы, услуги) субъектов регулируемого рынка;

55-1) радиожиілік спектрін пайдалануды реттеу;
56) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.07.2017 № 457 қаулысымен.
57) байланыс саласындағы табиғи монополия аясындағы көрсетілетін қызметтерге тарифтерді, сондай-ақ байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектілері өндіретін және өткізетін көрсетілетін қызметтерге бағаларды реттеу;
58) ауылдық елді мекендерде көрсетілетін, субсидияланатын байланыстың әмбебап қызметтеріне бағалардың шекті деңгейін реттеу;
59) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органдарының, әскери басқару, ұлттық қауіпсіздік және ішкі істер органдарының мұқтаждықтары үшін техникалық құралдарды орналастыруға қажетті байланыс желілері мен арналарын, кабельдік кәріздердегі арналар мен алаңдарды беру бағаларын (тарифтерін) реттеу;
59-1) телекоммуникация желілерінде балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау туралы Қазақстан Республикасының заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
60) Ұлттық пошта операторының пошта байланысы қызметтерін жүзеге асыруы кезінде оның Қазақстан Республикасының қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асыру;
61) пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін ұсыну жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
62) телекоммуникация және пошта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтері саласындағы табиғи монополия саласында және реттелетін нарықтарда реттеуді және бақылауды жүзеге асыру;
63) мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын монополияға қарсы органмен келісу бойынша белгілеу;
64) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес телекоммуникация және пошта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтері нарығында басым (монополиялық) жағдайдағы нарық субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) бағаларды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру;
65) телекоммуникация және пошта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтері саласындағы нарық субъектілерінің тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) және инфрақұрылымға кемсітушіліксіз қол жеткізуін қамтамасыз ету мақсатында тауар нарықтарына талдау жүргізу;
66) телекоммуникация және пошта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтері саласындағы табиғи монополия субъектiлерiнiң реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларға, жұмыстарға) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) есептеудiң кемсiтпейтiн әдiстемелерiн немесе олардың шектi деңгейлерiн, сондай-ақ реттелетін нарық субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) бағаларды есептеу әдістемелерін бекіту;

67) определение порядка утверждения тарифных смет, тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней, временного понижающего коэффициента к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги субъектов естественных монополий в области телекоммуникаций и универсальных услуг почтовой связи;
68) определение порядка утверждения временного компенсирующего тарифа на регулируемые услуги субъектов естественных монополий в области телекоммуникаций и универсальных услуг почтовой связи, предоставления проектов тарифных смет, тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней;
68-1) согласование знаков почтовой оплаты оператора почты, определение порядка использования и предъявляемых требований к знакам почтовой оплаты оператора почты, за исключением государственных знаков почтовой оплаты;
68-2) формирование государственной коллекции знаков почтовой оплаты;
68-3) осуществление ввода в обращение государственных знаков почтовой оплаты;
68-4) реализация государственной политики в области почты;
68-5) осуществление регулирования деятельности в области почты на территории Республики Казахстан;
68-6) осуществление снятия с почтового обращения государственного знака почтовой оплаты в целях использования в качестве филателистической продукции;
68-7) разработка минимального перечня услуг связи, который закреплен в секторе телекоммуникаций и почтовой связи;
68-8) утверждение видов и объемов выпуска государственных знаков почтовой оплаты по предложению Национального оператора почты;
69) внесение предложений по совершенствованию системы национальной безопасности;
70) управление сетями связи при угрозе или возникновении чрезвычайной ситуации социального, природного и техногенного характера, а также введении чрезвычайного положения во взаимодействии с государственными органами по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан, которые имеют право на приоритетное использование, а также приостановление деятельности сетей и средств связи, за исключением правительственной связи, сетей и средств связи экстренных служб;
71) информирование населения о состоянии национальной безопасности и принимаемых мерах по ее обеспечению, ведение пропагандистской и контрпропагандистской деятельности с соблюдением законодательства в области защиты государственных секретов;
72) привлечение к соответствующей ответственности должностных лиц, государственных служащих, действия (или бездействие) которых приводят к нарушению национальных интересов, угрозе национальной безопасности Республики Казахстан;

67) телекоммуникация және пошта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтері саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған тарифтiк сметаларды, тарифтердi (бағаларды, алым мөлшерлемелерін) немесе олардың шектi деңгейлерiн, тарифтерге (бағаларға, алым мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициентін бекіту тәртібін айқындау;
68) телекоммуникация және пошта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтері саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне уақытша өтемдік тарифті бекіту, тарифтiк сметалардың, тарифтердiң (бағалардың, алымның мөлшерлемелерінің) немесе олардың шектi деңгейлерiнiң жобаларын ұсыну тәртібін айқындау;
68-1) пошта төлемінің мемлекеттік белгілерін қоспағанда, пошта операторының пошта төлемі белгілерін келісу, оны пайдалану тәртібін және пошта операторының пошта төлемі белгілеріне қойылатын талаптарды айқындау;
68-2) пошта төлемi белгiлерiнiң мемлекеттiк коллекциясын қалыптастыру;
68-3) пошта төлемiнiң мемлекеттiк белгілерiн айналымға енгізуді жүзеге асыру;
68-4) пошта саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру;
68-5) Қазақстан Республикасының аумағында пошта саласындағы қызметтi реттеудi жүзеге асыру;
68-6) филателиялық өнім ретінде пайдалану мақсатында пошта төлемінің мемлекеттік белгісін пошта айналымынан алуды жүзеге асыру;
68-7) телекоммуникациялар және пошта байланысы секторында бекітілген байланыстың көрсетілетін қызметтерінің ең аз тізбесін әзірлеу;
68-8) Ұлттық пошта операторының ұсынысы бойынша пошта төлемiнiң мемлекеттiк белгiлерiнiң түрлерi мен шығарылу көлемiн бекiту;
69) ұлттық қауіпсіздік жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
70) әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай қатері төнген немесе туындаған, сондай-ақ төтенше жағдай енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тізбе бойынша, үкiметтiк байланысты, шұғыл қызметтердің байланыс желілері мен құралдарын қоспағанда, байланыс желiлерi мен құралдарын басымдықпен пайдалануға, сондай-ақ олардың қызметiн тоқтата тұруға құқығы бар мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасай отырып, байланыс желілерін басқару;
71) мемлекеттік құпияны қорғау саласындағы заңнаманы сақтай отырып, ұлттық қауіпсіздіктің жай-күйі және оны қамтамасыз ету бойынша қабылданатын шаралар туралы халықты хабардар ету, насихаттау және қарсы насихаттау қызметін жүргізу;
72) іс-әрекеттерi (немесе әрекетсiздiгi) Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделерінiң бұзылуына, ұлттық қауiпсiздiгiне қауіп төнуіне әкеп соғатын лауазымды адамдарды, мемлекеттiк қызметшiлердi тиiсті жауаптылыққа тарту;

73) оказание практической и методической помощи государственным органам и организациям по вопросам электронного документа и электронной цифровой подписи;
74) осуществление государственного контроля в сфере электронного документа и электронной цифровой подписи на предмет соблюдения законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи;
74-1) выдача предписания при выявлении нарушения требований законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи;
75) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
76) исключен постановлением Правительства РК от 27.07.2017 № 457;
77) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
78) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
79) исключен постановлением Правительства РК от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
80) исключен постановлением Правительства РК от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
80-1) проведение оценки эффективности деятельности государственных органов по применению информационно-коммуникационных технологий;
81) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
82) разработка правил адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан совместно с уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
83) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
84) содействие собственникам, владельцам и пользователям объектов информатизации в вопросах безопасного использования информационно-коммуникационных технологий, включая предотвращение неправомерных действий по получению, копированию, распространению, модификации, уничтожению или блокированию электронных информационных ресурсов;
85) осуществление государственного контроля в сфере информатизации;
85-1) выдача предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан об информатизации;
86) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
87) участие в работах по стандартизации и подтверждению соответствия в сфере информатизации;
88) организация учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов;
88-1) разработка правил эксплуатации радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств, а также ввоза их на территорию Республики Казахстан и правил оказания услуг связи;

73) электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба мәселелері жөнінде мемлекеттік органдар мен ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсету;
74) электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба саласында Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасын сақтау тұрғысынан мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
74-1) Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының талаптарын бұзушылық анықталған кезде ұйғарым беру;
75) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
76) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.07.2017 № 457 қаулысымен;
77) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
78) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
79) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
80) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
80-1) мемлекеттік органдардың ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану жөніндегі қызметінің тиімділігін бағалау;
81) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
82) Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларын сәулет, қала құрылысы және құрылыс iстері жөніндегi уәкiлеттi органмен бірлесіп әзірлеу;
83) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
84) электрондық ақпараттық ресурстарды алу, көшiрмесін түсіру, тарату, түрлендіру, жою немесе бұғаттау бойынша құқыққа сыйымсыз әрекеттердi болдырмауды қоса алғанда, ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қауiпсiз пайдалану мәселелерiнде ақпараттандыру объектілерінің меншiк иелерiне, иеленушілері мен пайдаланушыларына жәрдемдесу;
85) ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
85-1) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде ұйғарымдар беру;
86) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
87) ақпараттандыру саласындағы стандарттау және сәйкестікті растау жөніндегі жұмыстарға қатысу;
88) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтылымын, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтылымының баптау кешенін есепке алуды және сақтауды ұйымдастыру;
88-1) радиоэлектрондық құралдарды, жоғары жиiлiктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу қағидаларын және байланыс қызметтерiн көрсету қағидаларын әзiрлеу;

88-2) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
88-3) выдача разрешений, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", с учетом исключений, предусмотренных подпунктом 7) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
89) осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 15.11.2016 № 704; от 02.05.2017 № 237 (вводится в действие с 01.07.2017); от 27.07.2017 № 457; от 25.11.2017 № 773 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.06.2018 № 320 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 03.09.2018 № 549 (порядок введения в действие см. п. 4); от 16.10.2018 № 641 (вводится в действие со дня введения в действие Закона РК "О защите детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию").
18. Права и обязанности:
1) принимает обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивает и получает в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) вносит Президенту и Правительству Республики Казахстан предложения по совершенствованию деятельности в сферах, регулируемых Министерством;
4) обращается в Правительство Республики Казахстан с представлением о лишении статуса органа по аккредитации в области оценки соответствия по результатам его проверки;
5) в пределах своей компетенции содействует развитию конкуренции и не совершает действий, отрицательно влияющих на конкуренцию;
6) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Министерства
19. Руководство Министерством осуществляется Министром, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.
20. Министр назначается на должность Президентом Республики Казахстан по представлению Премьер-Министра Республики Казахстан, внесенному после консультаций с Мажилисом Парламента Республики Казахстан, и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.

88-2) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
88-3) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 7) тармақшасында көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген рұқсаттарды беру;
89) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерінде және өзге нормативтік құқықтық актілерде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704; 02.05.2017 № 237; 27.07.2017 № 457; 25.11.2017 № 773 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.06.2018 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 16.10.2018 № 641 ("Балаларды денсаулығы мен дамуына зардабын тигізетін ақпараттан қорғау туралы" ҚР Заңы қолданысқа енген күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
18. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыретi шегiнде орындауға мiндеттi нормативтiк құқықтық актiлердi қабылдайды;
2) заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажеттi ақпарат пен материалдарды сұратады және алады;
3) Қазақстан Республикасының Президентіне және Үкіметіне Министрлік реттейтін салалардағы қызметті жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді;
4) сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу жөніндегі органды тексеру нәтижелері бойынша оны мәртебесінен айыру туралы ұсыныспен Қазақстан Республикасының Үкіметіне жүгінеді;
5) өз құзыреті шегінде бәсекелестіктің дамуына жәрдемдесуге және бәсекелестікке теріс ықпал ететін әрекеттерді жасамауға міндетті;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Министрліктің қызметiн ұйымдастыру
19. Министрлікке басшылық етуді Министрлікке жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруда дербес жауапты болатын Министр жүзеге асырады.
20. Министрдi Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісімен консультациялардан кейін Премьер-Министрдің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайды және Қазақстан Республикасының Президенті қызметтен босатады.

Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Министр имеет заместителей (вице-министров), которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия Министра:
1) вырабатывает предложения по формированию государственной политики в регулируемой сфере;
2) определяет полномочия своих заместителей;
3) возлагает на одного из вице-министров полномочия по подписанию документов, адресованных руководству Правительства и Руководителю Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
4) по согласованию с ответственным секретарем назначает на должности и освобождает от должностей заместителей руководителей ведомств;
5) отменяет или приостанавливает полностью или в части действие актов ведомств;
6) представляет Министерство в Парламенте Республики Казахстан, государственных органах и иных организациях;
7) утверждает регламент работы Министерства;
8) согласовывает и визирует проекты нормативных правовых актов, поступивших на согласование в Министерство;
9) принимает меры по противодействию коррупции в Министерстве и несет за это персональную ответственность;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Министра в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с действующим законодательством.
23. Министр определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
24. Аппарат Министерства возглавляется ответственным секретарем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Министерства
25. Министерство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
27. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.06.2017 № 350 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
21. Министрдің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары (вице-министрлері) болады.
22. Министрдің өкілеттіктері:
1) реттелетiн саладағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлейді;
2) өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн айқындайды;
3) вице-министрлердiң бiрiне Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң басшылығына және Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысына жіберілетін құжаттарға қол қою бойынша өкiлеттiктердi жүктейді;
4) жауапты хатшымен келiсiм бойынша ведомстволар басшыларының орынбасарларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) ведомстволар актiлерiнiң қолданылуын толық немесе iшiнара тоқтатады немесе тоқтата тұрады;
6) Министрлікті Қазақстан Республикасының Парламентiнде, мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда білдіреді;
7) Министрліктің жұмыс регламентiн бекiтедi;
8) Министрлікке келiсуге келiп түскен нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын келiседi және бұрыштама қол қояды;
9) Министрлікке сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша шаралар қабылдайды және оған дербес жауапты болады;
10) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
Министр болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
23. Министр өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгiлейді.
24. Министрліктің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын жауапты хатшы басқарады.
4. Министрліктің мүлкі
25. Министрліктің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
Министрліктің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
26. Министрлікке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Министрліктің өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығаруға немесе өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение Министерства
28. Реорганизация и упразднение Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень
организаций, находящихся в ведении Министерства
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 20.12.2016 № 826; от 27.07.2017 № 457; от 23.02.2018 № 78.
Республиканское государственное учреждение
1) Республиканское государственное учреждение "Служба центральных коммуникаций".
Республиканские государственные предприятия
1) исключен постановлением Правительства РК от 27.07.2017 № 457;
1-1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная радиочастотная служба" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр анализа и информации" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
Акционерные общества
1) акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде";
2) акционерное общество "Агентство "Хабар";
3) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
4) акционерное общество "Республиканская газета "Егемен Қазақстан";
5) акционерное общество "Республиканская газета "Казахстанская правда";
6) акционерное общество "Казконтент";
7) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
Товарищества с ограниченной ответственностью
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Жас өркен";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Журнал "Жалын";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Международное информационное агентство "Казинформ".
Перечень территориальных подразделений, находящихся в ведении Комитета телекоммуникаций Министерства
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 03.09.2018 № 549 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
1. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Костанайской, Северо-Казахстанской областям".
2. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской, Павлодарской областям".

5. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату
28. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесi
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.12.2016 № 826; 27.07.2017 № 457; 23.02.2018 № 78 қаулысымен.
Республикалық мемлекеттiк мекеме
1) "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттiк мекемесі.
Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.07.2017 № 457 қаулысымен.
1-1) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Мемлекеттік радиожиілік қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Талдау және ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Акционерлік қоғамдар
1) "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі" акционерлік қоғамы;
2) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
4) "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" акционерлік қоғамы;
5) "Казахстанская правда" республикалық газеті" акционерлік қоғамы;
6) "Қазконтент" акционерлік қоғамы;
7) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
1) "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Жас өркен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Жалын" журналы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
5) "Қазақпарат" халықаралық ақпарат агенттігі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Министрліктің Телекоммуникациялар комитетінің қарамағындағы аумақтық бөлімшелердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Қостанай, Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Шығыс Қазақстан, Павлодар облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

3. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Актюбинской, Западно-Казахстанской, Мангистауской, Атырауской областям".
4. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по городу Шымкенту и Жамбылской, Туркестанской, Кызылординской областям".
5. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по городу Алматы и Алматинской области".
6. Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по городу Астане и Акмолинской, Карагандинской областям".
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2016 года № 353
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах связи, информатизации, "электронного правительства", информации и развития государственной политики в сфере оказания государственных услуг (далее – регулируемые сферы).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.02.2018 № 79.
2. В соответствии с уставом Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 5 сентября 1997 года ввести в состав Межгосударственного координационного совета Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" председателя Комитета информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Утвердить вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан полномочным представителем Республики Казахстан в общем собрании Межгосударственной телерадиокомпании "Мир".";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан.".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:

3. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Маңғыстау, Атырау облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Шымкент қаласы және Жамбыл, Түркістан, Қызылорда облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Телекоммуникациялар комитетінің Астана қаласы және Ақмола, Қарағанды облыстары бойынша өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Yкіметінің
2016 жылғы 16 маусымдағы
№ 353 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбір шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының арасындағы бұдан арғы ынтымақтастық туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 9 сәуiрдегі № 306 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 11, 84-құжат):
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасы Үкіметінiң атынан Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының жұмысын үйлестiру жөніндегі уәкiлеттi орган болып белгiленсiн.
2. Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының 1997 жылғы 5 қыркүйектегі жарғысына сәйкес Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының Мемлекетаралық үйлестiру кеңесiнiң құрамына Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Ақпарат комитетінің төрағасы енгiзiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министрі Қазақстан Республикасының Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының жалпы жиналысындағы өкілетті өкілі болып бекітілсін.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігіне жүктелсін.".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:

в разделе "Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан" строку, порядковый номер 336-1, исключить;
раздел "Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" исключить;
дополнить разделом следующего содержания:
"Министерству информации и коммуникаций Республики Казахстан:
364. Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
365. Акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде".
366. Акционерное общество "Агентство "Хабар".
367. Акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан".
368. Акционерное общество "Республиканская газета "Егемен Қазақстан".
369. Акционерное общество "Республиканская газета "Казахстанская правда".
370. Акционерное общество "Казконтент".
371. Товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы".
372. Товарищество с ограниченной ответственностью "Жас өркен".
373. Товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері".
374. Товарищество с ограниченной ответственностью
"Журнал "Жалын".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года № 1501 "О вопросах информатизации государственных органов" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 42, ст. 485):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года № 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии" и в целях осуществления единой государственной политики в сфере информатизации Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить, что при реализации администраторами бюджетных программ по информатизации государственных органов, а также ином приобретении аппаратного и программного обеспечения информационных систем за счет бюджетных средств, обязательным условием такого приобретения является согласование с Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан.".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.07.2018 № 433.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
разделе 5:
строку:
"
5
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений,
в том числе:

"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне" деген бөлімде реттік нөмірі 336-1-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті" деген бөлім алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігіне:
364. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
365. "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" акционерлік қоғамы.
366. "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы.
367. "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы.
368. "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" акционерлік қоғамы.
369. "Казахстанская правда" республикалық газеті" акционерлік қоғамы.
370 "Қазконтент" акционерлік қоғамы.
371. "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
372. "Жас өркен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
373. "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
374. "Жалын" журналы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
3. "Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 қазандағы № 1501 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 42, 485-құжат):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуiрдегi № 492 қаулысына сәйкес және ақпараттандыру саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Әкiмшiлердiң мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру жөнiндегi бюджеттiк бағдарламаларды iске асыруы, сондай-ақ бюджет қаражаты есебiнен ақпараттық жүйелердiң аппараттық және бағдарламалық қамтылымын өзге түрде сатып алуы кезiнде осындай сатып алудың мiндеттi шарты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігімен келiсу болып табылады деп белгiленсiн.".
4. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 17.07.2018 № 433 қаулысымен.
5. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
5-бөлімде:
мына:
"
5
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

2762
"
изложить в следующей редакции:
"
5
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений,
в том числе:
2553
";
дополнить разделом 12 следующего содержания:
"
12
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:

2762
";
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
2553
";
мынадай мазмұндағы 12-бөліммен толықтырылсын:
"
12
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

252
1)
РГУ "Служба центральных коммуникаций"
33
".
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.10.2020 № 714.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.07.2018 № 434 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.
9. Исключен постановлением Правительства РК от 24.11.2016 № 724 (вводится в действие с 16.06.2016).
10. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 543 "Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по предоставлению услуг в области связи и органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории в области связи":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить Комитет государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан:".
11. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.08.2023 № 705 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 39 "О создании некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан":
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) передачу Министерству информации и коммуникаций Республики Казахстан прав владения и пользования государственным пакетом акций общества;".
13. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.10.2025 № 915 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.07.2018 № 460.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2016 года № 353
Перечень
переименовываемых государственных учреждений - территориальных
органов Комитета связи, информатизации и информации
Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
1. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астане и Акмолинской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по городу Астане и Акмолинской области".
2. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы и Алматинской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по городу Алматы и Алматинской области".

252
1)
"Орталық коммуникациялар қызметі" РММ
33
".
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.10.2020 № 714 қаулысымен.
7. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 17.07.2018 № 434 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.
9. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 724 (16.06.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. "Байланыс саласында қызметтер көрсету бойынша қызметті лицензиялауды жүзеге асыру жөніндегі лицензиарды және байланыс саласындағы екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 16 шілдедегі № 543 қаулысында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитеті:".
11. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.08.2023 № 705 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 39 қаулысында:
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігіне қоғам акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығын беруді;".
13. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.10.2025 № 915 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 24.07.2018 № 460 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 16 маусымдағы
№ 353 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің қайта аталатын аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Астана қаласы және Ақмола облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Астана қаласы және Ақмола облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
2. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.

3. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Актюбинской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Актюбинской области".
4. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Атырауской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Атырауской области".
5. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
6. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Жамбылской области".
7. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
8. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Карагандинской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Карагандинской области".

3. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
4. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Атырау облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
5. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
6. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Жамбыл облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
7. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
8. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Қарағанды облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.

9. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Кызылординской области".
10. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Костанайской области".
11. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Мангистауской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Мангистауской области".
12. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Павлодарской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Павлодарской области".
13. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
14. Республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области" в республиканское государственное учреждение "Инспекция связи и информатизации Комитета государственного контроля в области связи, информатизации и средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области".
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2016 года № 353
Перечень
переименовываемых республиканских юридических лиц

9. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Қызылорда облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
10. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Қостанай облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
11. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
12. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Павлодар облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
13. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
14. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 16 маусымдағы
№ 353 қаулысына
2-қосымша
Қайта аталатын республикалық заңды тұлғалар тізбесі

1. Республиканское государственное учреждение "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Служба центральных коммуникаций" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная техническая служба" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная техническая служба" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр анализа и информации" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр анализа и информации" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 июня 2016 года № 353
Перечень юридических лиц, права владения и пользования
государственными пакетами акций (долями участия) которых
передаются Министерству информации и коммуникаций
Республики Казахстан
1) акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде";
2) акционерное общество "Агентство "Хабар";
3) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
4) акционерное общество "Республиканская газета "Егемен Қазақстан";
5) акционерное общество "Республиканская газета "Казахстанская правда";
6) акционерное общество "Казконтент";
7) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Жас өркен";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Журнал "Жалын".

1. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Мемлекеттік техникалық қызмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Мемлекеттік техникалық қызмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Талдау және ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Талдау және ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 16 маусымдағы
№ 353 қаулысына
3-қосымша
Мемлекеттік акциялар пакетіне (қатысу үлесіне) иелік ету және оны пайдалану құқығы Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігіне берілетін заңды тұлғалардың тізбесі
1) "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі" акционерлік қоғамы;
2) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
4) "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" акционерлік қоғамы;
5) "Казахстанская правда" республикалық газеті" акционерлік қоғамы;
6) "Қазконтент" акционерлік қоғамы;
7) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
1) "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Жас өркен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Жалын" журналы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.