О некоторых вопросах лимитов штатной численности министерств, иных центральных и местных исполнительных органов и упразднении некоторых государственных учреждений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2013 года № 411.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п. 6.
В целях дальнейшего совершенствования системы государственного управления Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Упразднить государственные учреждения - территориальные органы:
1) Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Увеличить лимит штатной численности местных исполнительных органов на 5 420 единиц, в том числе:
1) на укрепление аппаратов акимов сельских округов, поселков, сел, не входящих в состав сельских округов – 4 869 единиц за счет:
сокращения численности территориальных органов центральных исполнительных органов и их ведомств (в том числе за счет вакансий), за исключением военнослужащих министерств внутренних дел и по чрезвычайным ситуациям – 4 006 единиц;
упразднения государственных учреждений территориальных органов:
Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций – 224 единицы;
Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки – 139 единиц;
оптимизации численности областных структур местных исполнительных органов на 500 единиц путем:
сокращения вакантных административных государственных должностей местных исполнительных органов областного уровня на 216 единиц;
оптимизации структурных подразделений аппаратов акимов местных исполнительных органов областей, дублирующих областные управления на 94 единицы;
упразднения управлений по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий областей на 190 единиц (за исключением управлений городов Астаны и Алматы, сокращенная штатная численность которых остается в распоряжении акимов городов Астаны и Алматы);
2) на создание управлений по защите прав детей в областях, городах Астана и Алматы за счет 131 штатной единицы упраздняемых государственных учреждений - территориальных органов Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) в связи с передачей функций территориальных органов отдельных центральных исполнительных органов перераспределить лимиты штатной численности местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы в количестве 920 единиц, из них от территориальных подразделений центральных государственных органов Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства – 462 единицы; Агентства по делам религий - 86 единиц, Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения – 372 единицы.

Министрліктердің, өзге де орталық және жергілікті атқарушы органдардың штат саны лимиттерінің кейбір мәселелері және кейбір мемлекеттік мекемелерді тарату туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 411 қаулысы.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балаларды қорғау комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелері таратылсын.
2. Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиті 5 420 бірлікке ұлғайтылсын, оның ішінде:
1) мыналардың есебінен ауылдық округтер, кенттер, ауылдық округтердің құрамына кірмейтін ауылдар әкімдерінің аппараттарын 4 869 бірлікке нығайтуға:
Ішкі істер және Төтенше жағдайлар министрліктерінің әскери қызметшілерін қоспағанда, орталық атқарушы органдардың аумақтық органдарының және олардың ведомстволарының санын қысқарту (оның ішінде бос орындар есебінен) – 4 006 бірлік;
мына:
Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің – 224 бірлік;
Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің – 139 бірлік аумақтық органдарын – мемлекеттік мекемелерін тарату;
жергілікті атқарушы органдардың облыстық құрылымдарының штат санын 500 бірлікке мыналар арқылы оңтайландыру:
облыстық деңгейдегі жергілікті атқарушы органдардың бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарын 216 бірлікке қысқарту;
облыстық басқармаларды қайталайтын облыстардың жергілікті атқарушы органдары әкімдері аппараттарының құрылымдық бөлімшелерін 94 бірлікке оңтайландыру;
облыстардың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармаларын 190 бірлікке тарату (қысқартылған штат саны Астана және Алматы қалалары әкімдерінің қарауында қалатын Астана және Алматы қалалары басқармаларын қоспағанда);
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің таратылған 131 бірлігі есебінен облыстарда, Астана және Алматы қалаларында балалардың құқықтарын қорғау басқармаларын құруға;
3) жекелеген орталық атқарушы органдардың аумақтық органдарының функцияларын беруге байланысты облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына 920 бірлік мөлшеріндегі штат санының лимиті, оның ішінде орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінен – 462 бірлік, Дін істері агенттігінен – 86 бірлік, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінен – 372 бірлік қайта бөлінсін.

3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.06. 2025 № 480.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 27.06. 2025 № 480.
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2007 года № 744 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан":
приложение к указанному постановлению исключить;

3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.06.2025 № 480 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен;
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.06.2025 № 480 қаулысымен.
3) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 тамыздағы № 744 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымша алынып тасталсын;

4) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных, центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 2 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":

4) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген 2-бөлімде:

1925
Департамент внутренних дел Карагандинской области
5010
Департамент внутренних дел Кызылординской области
1716
Департамент внутренних дел Костанайской области
2799
Департамент внутренних дел Мангистауской области
1844
Департамент внутренних дел Павлодарской области
2337
Департамент внутренних дел Северо-Казахстанской области
2132
Департамент внутренних дел Южно-Казахстанской области
4312
";
в разделе 3 "Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":

1925
Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті
5010
Қызылорда облысының Ішкі істер департаменті
1716
Қостанай облысының Ішкі істер департаменті
2799
Маңғыстау облысының Ішкі істер департаменті
1844
Павлодар облысының Ішкі істер департаменті
2337
Солтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
2132
Оңтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті
4312
";
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген 3-бөлімде:

в графе 3 цифры "22935" заменить цифрами "22841";
в разделе 4 "Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий с учетом его территориальных органов:":
в графе 3 цифры "373" заменить цифрами "348";
в разделе 6 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3 цифры "7196" заменить цифрами "6322";
в разделе 7 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3 цифры "1433" заменить цифрами "905";
в разделе 8 "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3 цифры "1465" заменить цифрами "1175";
в разделе 9 "Министерство финансов Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3 цифры "20249" заменить цифрами "18487";
в разделе 11 "Министерство юстиции Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3 цифры "4542" заменить цифрами "4200";
в разделе 12 "Министерство образования и науки Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3 цифры "2658,5" заменить цифрами "2371,5";
в разделе 13 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3 цифры "8736" заменить цифрами "8198";
в разделе 15 "Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3 цифры "1203" заменить цифрами "1164";
в разделе 16 "Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан с учетом его территориальных органов:":
в графе 3 цифры "5287" заменить цифрами "5142";
в разделе 19 "Агентство Республики Казахстан по статистике с учетом его территориальных органов:":

3-бағанда "22935" деген сандар "22841" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі, оның аумақтық органдарын ескере отырып" деген 4-бөлімде:
3-бағанда "373" деген сандар "348" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген 6-бөлімде:
3-бағанда "7196" деген сандар "6322" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі, оның аумақтық органдарын және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерін ескере отырып, оның ішінде:" деген 7-бөлімде:
3-бағанда "1433" деген сандар "905" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі, оның аумақтық органдарын және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерін ескере отырып, оның ішінде:" деген 8-бөлімде:
3-бағанда "1465" деген сандар "1175" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген 9-бөлімде:
3-бағанда "20249" деген сандар "18487" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген 11-бөлімде:
3-бағанда "4542" деген сандар "4200" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген 12-бөлімде:
3-бағанда "2658,5" деген сандар "2371,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген 13-бөлімде:
3-бағанда "8736" деген сандар "8198" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген 15-бөлімде:
3-бағанда "1203" деген сандар "1164" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі, оның аумақтық органдарын ескере отырып:" деген 16-бөлімде:
3-бағанда "5287" деген сандар "5142" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі, оның аумақтық органдарын ескере отырып" деген 19-бөлімде:

в графе 3 цифры "3170" заменить цифрами "2892";
в разделе 22 "Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) с учетом его территориальных органов:":
в графе 3 цифры "216" заменить цифрами "203";
в разделе 24 "Агентство Республики Казахстан по делам религий с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:":
в графе 3 цифры "206" заменить цифрами "120";
в разделе 26 "Министерство регионального развития Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений:":
в графе 3 цифры "926" заменить цифрами "865".
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.09.2014 № 995; от 27.06. 2025 № 480.
5. Центральным государственным органам и местным исполнительным органам принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие с момента введения в действие Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между органами государственного управления" и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2013 года № 411
Перечень упраздняемых
государственных учреждений - территориальных органов Комитета
автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
1. Акмолинский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Актюбинский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Алматинский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Атырауский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Восточно-Казахстанский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
6. Жамбылский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
7. Западно-Казахстанский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
8. Карагандинский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.

3-бағанда "3170" деген сандар "2892" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік), оның аумақтық органдарын ескере отырып" деген 22-бөлімде:
3-бағанда "216" деген сандар "203" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелердi ескере отырып, оның iшiнде:" деген 24-бөлімде:
3-бағанда "206" деген сандар "120" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып:" деген 26-бөлімде:
3-бағанда "926" деген сандар "865" деген сандармен ауыстырылсын;
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995; 27.06.2025 № 480 қаулыларымен.
5. Орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдар осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару органдары арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілген сәттен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2013 жылғы 29 сәуірдегі
№ 411 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Автомобиль жолдары комитетінің аумақтық органдары -
мемлекеттік мекемелерінің таратылатын тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Ақмола облыстық департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Ақтөбе облыстық департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Алматы облыстық департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Атырау облыстық департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Жамбыл облыстық департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Батыс Қазақстан облыстық департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қарағанды облыстық департаменті.

9. Кызылординский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
10. Костанайский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
11. Мангистауский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
12. Павлодарский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
13. Северо-Казахстанский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
14. Южно-Казахстанский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2013 года № 411
Перечень упраздняемых
государственных учреждений - территориальных органов Комитета
по охране прав детей Министерства образования и науки
Республики Казахстан
1. Департамент по защите прав детей Акмолинской области
2. Департамент по защите прав детей Актюбинской области
3. Департамент по защите прав детей Алматинской области
4. Департамент по защите прав детей Атырауской области
5. Департамент по защите прав детей Восточно-Казахстанской области
6. Департамент по защите прав детей Жамбылской области
7. Департамент по защите прав детей Западно-Казахстанской области
8. Департамент по защите прав детей Карагандинской области
9. Департамент по защите прав детей Костанайской области
10. Департамент по защите прав детей Кызылординской области
11. Департамент по защите прав детей Мангистауской области
12. Департамент по защите прав детей Павлодарской области
13. Департамент по защите прав детей Северо-Казахстанской области
14. Департамент по защите прав детей Южно-Казахстанской области
15. Департамент по защите прав детей города Астаны
16. Департамент по защите прав детей города Алматы
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2013 года № 411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.06. 2025 № 480.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2013 года № 411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.06. 2025 № 480.

9. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қызылорда облыстық департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қостанай облыстық департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Маңғыстау облыстық департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Павлодар облыстық департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Оңтүстік Қазақстан облыстық департаменті.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2013 жылғы 29 сәуірдегі
№ 411 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балаларды
қорғау комитетінің аумақтық органдары -
мемлекеттік мекемелерінің таратылатын тізбесі
1. Ақмола облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
2. Ақтөбе облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
3. Алматы облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
4. Атырау облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
5. Шығыс Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
6. Жамбыл облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
7. Батыс Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
8. Қарағанды облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
9. Қостанай облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
10. Қызылорда облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
11. Маңғыстау облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
12. Павлодар облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
13. Солтүстік Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
14. Оңтүстік Қазақстан облысының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
15. Астана қаласының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
16. Алматы қаласының Балалардың құқықтарын қорғау департаменті
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2013 жылғы 29 сәуірдегі
№ 411 қаулысына
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.06.2025 № 480 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2013 жылғы 29 сәуірдегі
№ 411 қаулысына
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.06.2025 № 480 қаулысымен.