Об утверждении перечня национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2011 года № 376.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Приложение 7– в редакции постановления Правительства РК от 08.04.2024 № 261.
1. Утвердить прилагаемый перечень национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2011 года № 376
Перечень национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 09.06.2011 № 647; от 21.06.2011 № 684; от 07.07.2011 № 777; от 01.08.2011 № 887; от 06.10.2011 № 1141; от 06.03.2012 № 292; от 04.12.2012 № 1539; от 15.01.2013 № 11; от 11.04.2013 № 336; от 25.05.2013 № 516; от 08.08.2013 № 813; от 21.08.2013 № 822; от 19.12.2014 № 1330; от 11.11.2016 № 696; от 01.03.2017 № 100; от 10.03.2017 № 112; от 14.07.2017 № 428; от 03.09.2018 № 544; от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.12.2019 № 955 ; от 26.12.2019 № 979 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 31.12.2020 № 952; от 30.11.2021 № 853; от 20.12.2021 № 910; от 30.12.2021 № 971; от 31.12.2021 № 982; от 05.08.2022 № 540; от 08.04.2024 № 261; от 19.11.2025 № 981; от 10.08.2026 № 707 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Национальные управляющие холдинги
1. Акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына".
2. Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2020 № 952.
3. Акционерное общество "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек".
Национальные холдинги
3. Исключена постановлением Правительства РК от 05.08.2022 № 540.
4. Исключена постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1330.
5. Исключена постановлением Правительства РК от 11.04.2013 № 336.
5-1. Акционерное общество "Национальный холдинг "QazBioPharm"
Национальные компании
6. Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз".
7. Акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC".

Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 376 Қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.04.2024 № 261 қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 6 сәуірдегі
№ 376 қаулысымен
бекітілген
Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.09 N 647, 2011.06.21 N 684, 2011.07.07 № 777, 2011.08.01. N 887ҚР Үкіметінің 2011.10.06 № 1141, 2012.03.06 № 292, 2012.12.04 N 1539, 2013.01.15 N 11, 11.04.2013 N 336, 25.05.2013 N 516; 08.08.2013 N 813; 21.08.2013 N 822, 19.12.2014 № 1330; 11.11.2016 № 696; 01.03.2017 № 100; 10.03.2017 № 112; 14.07.2017 № 428; 03.09.2018 № 544; 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.12.2019 № 955; 26.12.2019 № 979 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 31.12.2020 № 952; 30.11.2021 № 853; 20.12.2021 № 910; 30.12.2021 № 971; 31.12.2021 № 982; 05.08.2022 № 540; 08.04.2024 № 261; 19.11.2025 № 981; 10.08.2026 № 707 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Ұлттық басқарушы холдингтер
1. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы.
2. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 952 қаулысымен.
3. "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамы.
Ұлттық холдингтер
3. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.08.2022 № 540 қаулысымен.
4. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1330 қаулысымен.
5. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.04.2013 N 336 қаулысымен.
5-1. "QazBioPharm" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы
Ұлттық компаниялар
6. "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
7. "Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы "KEGOC" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) акционерлік қоғамы.

8. Акционерное общество "Казпочта".
9. Акционерное общество "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация".
10. Акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром".
11. Акционерное общество "Национальные информационные технологии".
12. Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы".
13. Акционерное общество "Казахтелеком".
14. Исключена постановлением Правительства РК от 01.08.2011 № 887.
15. Акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)".
16. Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары".
17. Исключена постановлением Правительства РК от 11.11.2016 № 696.
18. Акционерное общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук".
19. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Исключена постановлением Правительства РК от 06.03.2012 № 292.
23. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. "Қазпошта" акционерлік қоғамы.
9. "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
10. "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық, атом компаниясы" акционерлік қоғамы.
11. "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы.
12. "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
13. "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы.
14. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.08.01. N 887 Қаулысымен.
15. "Қазақстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
16. "Қазақстан Ғарыш Сапары" үлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
17. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.11.2016 № 696 қаулысымен.
18. "Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамы.
19. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.03.06 № 292 Қаулыларымен.
23. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
25. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
26. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
28. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
29. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

30. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Исключена постановлением Правительства РК от 09.06.2011 № 647.
35. Исключена постановлением Правительства РК от 09.06.2011 № 647.
36. Исключена постановлением Правительства РК от 30.12.2021 № 971.
36. Исключена постановлением Правительства РК от 26.12.2019 № 979 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Исключена постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. Акционерное общество "Национальная компания "Актауский международный морской торговый порт".
40. Акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress".
41. Акционерное общество "Национальная компания "ҚазАвтоЖол".
42. Акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".
43. Акционерное общество "Экспортно-кредитное агентство Казахстана".
44. Акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism"
45. Акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
46. Акционерное общество "Национальная геологическая служба".

30. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
31. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
32. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
33. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
34. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.06.09 N 647 Қаулысымен.
35. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.06.09 N 647 Қаулысымен.
36. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.12.2021 № 971 қаулысымен.
36. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 29.12.2019 № 979 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
37. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
38. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
39. "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
40. "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
41. "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
42. "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы".
43. "Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі" акционерлік қоғамы.
44. "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
45. "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
46. "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамы