О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 октября 2008 года № 669
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2008 года № 962.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 октября 2008 года № 669 "О некоторых мерах по обеспечению конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (далее - Фонд) путем слияния акционерного общества "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук" (далее - АО "Холдинг "Самрук") и акционерного общества "Фонд устойчивого развития "Қазына" (далее - АО "Қазына").
2. Утвердить:
1) перечень юридических лиц, государственные пакеты акций (доли участия в уставных капиталах) которых передаются в оплату размещаемых акций Фонда, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) размер и условия выплаты вознаграждений независимым директорам Фонда согласно приложению 3 к настоящему постановлению (с грифом "для служебного пользования")."
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 14.04.2020 № 202 (порядок введения в действие см. п.2).
3. АО "Холдинг "Самрук" и АО "Қазына" в установленном законодательством порядке в месячный срок провести оценку своего имущества.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) реорганизацию АО "Холдинг "Самрук" и АО "Қазына" путем слияния;
2) утверждение Устава Фонда;
3) государственную регистрацию Фонда в органах юстиции Республики Казахстан;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Юридическим лицам, указанным в перечне, за исключением "Каzаkhmys РLС" и "Еurаsiаn Nаtural Resоurces Cоrpоrаtion РLС", в установленном законодательством порядке в месячный срок провести оценку государственных пакетов акций, передаваемых в оплату размещаемых акций Фонда.
6. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в месячный срок обеспечить проведение оценки государственных пакетов акций "Каzаkhmys РLС" и "Еurаsiаn Nаtural Resоurces Cоrpоrаtion РLС", передаваемых в оплату размещаемых акций Фонда.
7. После проведения процедур регистрации Фонда Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в недельный срок обеспечить:

Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 13 қазандағы N 669 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 17 қазандағы N 962 Қаулысы.
"Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 13 қазандағы N 669 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "Самұрық" холдингі" АҚ) мен "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамын (бұдан әрі - "Қазына" АҚ) қосу жолымен "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қор) құрылсын.
2. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес акцияларының мемлекеттік пакеттері (жарғылық капиталға қатысу үлестері) Қордың орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін заңды тұлғалардың тізбесі (бұдан әрі – тізбе);
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға ("қызмет бабында пайдалану үшін" белгісімен) сәйкес Қордың тәуелсіз директорларына берілетін сыйақылардың мөлшері және төлеу шарттары бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 14.04.2020 № 202 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен.
3. "Самұрық" холдингі" АҚ мен "Қазына" АҚ заңнамада белгіленген тәртіппен бір ай мерзімде өз мүлкіне бағалау жүргізсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Самұрық" холдингі" АҚ мен "Қазына" АҚ қосу жолымен қайта ұйымдастыруды;
2) Қор Жарғысын бекітуді;
3) Қорды Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. "Kazakhmys PLC" және "Eurasian Natural Resources Corporation PLC" қоспағанда, тізбеде көрсетілген заңды тұлғалар заңнамада белгіленген тәртіппен бір ай мерзімде Қордың орналастырылатын акцияларына берілетін акциялардың мемлекеттік пакеттеріне бағалау жүргізсін.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен бір ай мерзімде Қордың орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін "Kasakhmys PLC" және "Eurasian Natural Resources Corporation PLC" акцияларының мемлекеттік пакеттеріне бағалау жүргізуді қамтамасыз етсін.
7. Қорды тіркеу рәсімдерін жүргізгеннен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті бір апта мерзімде:

1) передачу в оплату размещаемых акций Фонда государственных пакетов акций акционерных обществ, указанных в перечне, с учетом оценки, проведенной в соответствии с пунктами 5, 6 настоящего постановления;
2) передачу в доверительное управление Фонду государственного пакета акций акционерного общества "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" с последующей передачей в оплату размещаемых акций Фонда.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.07.2009 № 1148.
8. Избрать Совет директоров Фонда в составе согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 14.04.2020 № 202 (порядок введения в действие см. п.2).
8-1. Определить срок полномочий Совета директоров Фонда с 1 января 2024 года по 31 декабря 2026 года.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 8-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 14.04.2020 № 202 (порядок введения в действие см. п.2); в редакции постановления Правительства РК от 04.10.2023 № 857 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами внести в Правительство Республики Казахстан:
1) в десятидневный срок - проект Меморандума об основных принципах деятельности Фонда;

1) осы қаулының 5, 6-тармақтарына сәйкес жүргізілген бағалауды ескере отырып, тізбеде көрсетілген акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеттерін Қордың орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге беруді;
2) "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін кейіннен Қордың орналастырылатын акцияларын төлеуге бере отырып, Қорға сенімгерлік басқаруға беруді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.07.27 N 1148 Қаулысымен.
8. Осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес құрамда Қордың Директорлар кеңесі сайлансын.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 14.04.2020 № 202 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен.
8-1. Қордың Директорлар кеңесінің өкілеттік мерзімі 2024 жылғы 1 қаңтар – 2026 жылғы 31 желтоқсан болып белгіленсін.
Ескерту. Қаулы 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 14.04.2020 № 202 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 857 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, Қазақстан Республикасының Үкіметіне:
1) он күн мерзімде - Қор қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумның жобасын;

2) в недельный срок - проекты нормативных правовых актов, предусматривающие изменения и дополнения в действующее законодательство Республики Казахстан в соответствии с вышеназванным Указом и настоящим постановлением.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
11. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2008 года № 962

2) бір апта мерзімде - жоғарыда аталған Жарлыққа және осы қаулыға сәйкес Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына өзгерістер мен толықтыруларды көздейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын енгізсін.
10. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
11. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 17 қазандағы
№ 962 қаулысына
1-қосымша

Сноска. Текст в правом верхнем углу в редакции постановления Правительства РК от 14.04.2020 № 202 (порядок введения в действие см. п.2).
Перечень юридических лиц, государственные пакеты акций (доли участия в уставных капиталах) которых передаются в оплату размещаемых акций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
п/п
Наименование
Государственный
пакет акций (доля
участия в уставном
капитале)
1
2
3
1
Акционерное общество "Национальная" атомная компания "Казатомпром"
100 %
2
Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа"
100 %
3
Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий"
100 %
4
Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация" Тобол"
100 %
5
Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс"
100 %
6
Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік"
100 %
7
Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс"
100 %
8
Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу"
100 %
9
Акционерное общество "Казахстанская Ипотечная Компания"
91 %
10
Акционерное общество "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов"

Ескерту.Тізбенің жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.04.2020 № 202 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен.
Акцияларының мемлекеттік пакеттері (жарғылық капиталдардағы қатысу үлестері) "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін заңды тұлғалардың тізбесі
Р/с N
Атауы
Акциялардың мемлекеттік пакеті (жарғылық капиталдағы қатысу үлесі)
1
2
3
1
"Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы
100%
2
"Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
100%
3
"Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
100%
4
"Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
100%
5
"Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
100%
6
"Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
100%
7
"Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
100%
8
"Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
100%
9
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамы
91%
10
"Қазақстандық ипотекалық кредиттерге кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы

88,7 %
11
"Каzаkhmys РLС" (Великобритания)
14,99 %
12
"Еurаsiаn Nаtural Resоurces Cоrpоrаtion РLС" (Великобритания)
11,65 %
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2008 года № 962
Сноска. Текст в правом верхнем углу в редакции постановления Правительства РК от 14.04.2020 № 202 (порядок введения в действие см. п.2).
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан

88,7 %
11
"Kazakhmys PLC" (Ұлыбритания)
14,99 %
12
"Eurasian Natural Resources Corporation PLC" (Ұлыбритания)
11,65%
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 17 қазандағы
№ 962 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. Өзгерістер мен толықтырулардың жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.04.2020 № 202 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар

1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана":
строки, порядковые номера 21-70, 21-71 и 21-85, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 21-109, следующего содержания:
"21-109. АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына";
в разделе "Алматинская область" строку, порядковый номер 38-4 (АО "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу"), исключить;
в разделе "Актюбинская область" строку, порядковый номер 133-5, исключить;
в разделе "Восточно-Казахстанская область" строку, порядковый номер 165-14, исключить;
в разделе "Костанайская область" строку, порядковый номер 229-10 (АО "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол"), исключить;
в разделе "Мангистауская область" строку, порядковый номер 236-8, исключить;
в разделе "Южно-Казахстанская область" строку, порядковый номер 298 (АО "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік"), исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" строку, порядковый номер 5, исключить;
в разделе "Министерству финансов Республики Казахстан" строки, порядковые номера 217-8 и 217-9, исключить;
в разделе "Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан" строки, порядковые номера 237-19, 237-26, 237-27, 237-28, 237-29, 237-30, 237-31 и 237-32, исключить;
в разделе "Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан" строку, порядковый номер 268-3, исключить.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1011 (порядок введения в действие см. п. 8).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строки "Акционерное общество "Казахстанская ипотечная компания" и "Акционерное общество "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов", исключить.
Примечание ИЗПИ!
Для служебного пользования

1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 21-70, 21-71 және 21-85-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-109-жолмен толықтырылсын:
"21-109. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ";
"Алматы облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 38-4-жол ("Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ) алып тасталсын;
"Ақтөбе облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 133-5-жол алып тасталсын;
"Шығыс Қазақстан облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 165-14-жол алып тасталсын;
"Қостанай облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 229-10-жол ("Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ) алып тасталсын;
"Маңғыстау облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 236-8-жол алып тасталсын;
"Оңтүстік Қазақстан облысы" деген бөлімде реттік нөмірі 298-жол ("Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ) алып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне" деген бөлімде реттік нөмірі 5-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне" деген бөлімде реттік нөмірлері 217-8 және 217-9-жолдар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне" деген бөлімде реттік нөмірлері 237-19, 237-26, 237-27, 237-28, 237-29, 237-30, 237-31 және 237-32-жолдар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне" деген бөлімде реттік нөмірі 268-3-жол алып тасталсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1011 қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
6. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі N 387 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 22, 205-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамы" және "Қазақстандық ипотекалық кредиттерге кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы" деген жолдар алып тасталсын.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Приложение 3 предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 01.07.2022 № 457.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2008 года № 962
Для служебного пользования
Примечание ИЗПИ!
Для служебного пользования
В приложение 4 предусматривается изменение постановлением Правительства РК от 26.09.2025 № 801.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2008 года № 962
Состав Совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
Сноска. Состав - в редакции постановления Правительства РК от 16.01.2023 № 19; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.08.2023 № 700; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 857 (вводится в действие с 01.01.2024); от 21.06.2024 № 489; от 19.10.2024 № 872; от 12.04.2025 № 230; от 20.12.2025 № 1118; от 24.04.2026 № 324.
Премьер-Министр Республики Казахстан
председатель Совета директоров
Помощник Президента Республики Казахстан по экономическим вопросам
член Совета директоров
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
член Совета директоров
Жамишев Болат Бидахметович
независимый директор
Лука Сутера
независимый директор
Мохаммед Джамиль Аль Рамахи
-
независимый директор
Вонг Хэн Файн
-
независимый директор

3-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 01.07.2022 № 457 қаулысымен (қызмет бабында пайдалану үшін).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 17 қазандағы
№ 962 қаулысына
3-қосымша
Қызмет бабында пайдалану үшін
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Үкіметінің 26.09.2025 № 801 қбп қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 17 қазандағы
№ 962 қаулысына
4-қосымша
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің құрамы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.01.2023 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.08.2023 № 700; 04.10.2023 № 857; 21.06.2024 № 489; 19.10.2024 № 872; 12.04.2025 № 230; 20.12.2025 № 1118; 24.04.2026 № 324 қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының Премьер–Министрі
Директорлар кеңесінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелер жөніндегі көмекшісі
-
Директорлар кеңесінің мүшесі
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
Директорлар кеңесінің мүшесі
Жәмішев
Болат Бидахметұлы
тәуелсіз директор
Лука Сутера
тәуелсіз директор
Мұхаммед Жәмил әл Рамахи
тәуелсіз директор
Вонг Хэн Файн
тәуелсіз директор